.Na gelijkmaker zakte Ajax van groots naar chaotisch 1 J UEFA-jeugd versloeg de Belgen Knobel zag weinig lieuws bij Italië Meer aandacht voor blessures Feyenoorders Hans Kraay: "We zijn goed weggekomen Voorzitter FC Antwerp: "Tweemaal bestolen" Geels niet in Oranje Twee spelers verwijderdtwee gele kaarten Heracles aanvaardt subsidie 197. DONDERDAG 14 NOVEMBER 1974 LEIDSE COURANT (Van onze correspondent) DEURNE - "Oef, rijn we daar even netjes weggekomen". Hans Kraay maakte er geen geheim van dat hij met een zucht van verlichting het laatste fluitsignaal had be groet En hoewel Kraay scheidsrechter Weyland dankbaar moest zijn dat hij het derde Antwerpse doel punt afkeurde, had hij toch kritiek op de Westduitser. "Zo'n man kan toch geen in ternationale wedstrijd lei den. In zijn beslissingen zat geen enkele lijn. De straf schop die hij Antwerp gaf, had met een overtreding van onze kant hoegenaamd niets te maken. En dan het geval Johnny Rep. Maar goed dat hij ook De Saeyere naar de kleedkamer stuurde, al was Antwerp beter uit met het verwijderen van een verde diger dan ik met het uitslui ten van een aanvaller die ik op dat moment nog best kon gebruiken. Overigens speel- den we, tot de misser van Schrijvers, wel onze beste wedstrijd in dit seizoen." Over het afgekeurde doelpunt hield Kraay zich op de vlak te. "Ik heb meteen gezien dat de grensrechter vlagde en Weyland onmiddellijk daarop floot. "De vervan ging van Ruud Geels weet Kraay aan vermoeidheid. "Hij moest beletten dat Van Riel zich aanvallend aan diende en dat had te veel kracht gekost." Johnny Rep gaf toe dat hij terecht naar de kleedkamer was gezonden. "Wat ik deed, was niet zo erg maar tevo ren was er al zo veel ge beurd dat er wel een sanctie moest volgen." Piet Schrijvers verontschul digde zich voor zijn blunder met: "Ik had een keihard schot verwacht en me daar op ingesteld. Komt er een rollertje dat tussen mijn be nen glipt Hoe bestaat het". Johnny Rep (Van onze correspondent) DEURNE - Zowel Aja- cied Gerrie Mühren als de Antwerpspeier George Heyligen wa ren het roerend eens dat de overtreding van Mühren geen strafschop waard was. Mühren: "Ik maak nooit zo'n over treding en ditmaal was het ook per onge luk". Heyligen: "Het was geen strafschop maar de manier warx- op in de eerste helft Kodat werd gevloerd, was er wel een zodat we quitte staan." Meer discussie lokte in de kleedkamer van Antwerp, waar de spelers ontgoocheld bijeen zaten, het afgekeurde* doelpunt uit Louis van Gaal: "De grensrechter vlag de nota bene al toen Heyli gen zijn pass nog moest ge ven. Misschien stond wel een ander dan Riedl buitenspel, dat kon ik niet beoordelen". Uiterst verbolgen reageerde de voorzitter van FC Antwerp, Edward Wauters: "We zijn tweemaal bestolen, in Am sterdam door een onver klaarbare vrije trap in de laatste minuten, hier door het afkeuren van een zuiver doelpurtt De grotere reputa tie van Ajax heeft de scheidsrechter beïnvloed. Bij de officiële afgevaardig de van de UEFA hebben we een klacht ingediend over de leiding van Weyland en over het afkeuren van ons derde doelpunt" Nuchtere doelman Trappe- niers: "In Amsterdam heb ben we het vergokt en daar om moeten we nu niet meer ANTWERPEN Ruud Geels zal geen deel uitmaken van de se lectie van het Nederlands elf tal dat op ZO november ln het stadion Feycnoord tegen Italië moet spelen. De spits van Ajax ontving deze mededeling per brief. Daarin werd hem meegedeeld dat hij wegens vormverlies niet in aan merking kwam voor herverkie zing. Ondanks de teleurstelling daarover toonde Geels en ook zijn medespelers, zich tevreden over de manier waarop de com municatie tussen de samenstel ler van het Nederlands elftal en de spelers plaats vindt Het gouden doelpunt van Ruud Geels I Geels te schaduwen en met zijn sterkste [rechts). Caers verzuimde op dat moment I waPen scoorde de Ajacied. HOME Het Italiaanse voetbalteam, dat op woensdag 20 november in Rotterdam de tegen- itander is van Nederland in het toernooi om het Europees kampioenschap voor landeploegen heeft risteravond in Rome een oefenduel tegen Bayern Münchnn gewonnen met 1-0. Iltalië heeft de 75.000 toeschouwers in het Olym pisch Stadion in Rome niet het vertrouwen gege- dat het duel tegen Nederland zonder zorgen :egemoet kan worden gezien. Door het weinig nponerende tegenspel van de Westduitse- en Eu- opese kampioen konden de Italianen (nog) niet ewijzen, dat alle zorgen voor bondscoach Fulvio Bernardini voorbij zijn. Bij Bayern haalde alleen iaanvoerder Franz Beckenbauer een voldoende. Het enige doelpunt viel twee minuten na de rust, 'toen Boninsegna een voorzet van Braglia met succes afrondde. De Italianen hadden overigens reeds in de eerste seconden van de tweede helft op een voorsprong kunnen komen, maar Pietro Anastasi schoot een strafschop tegen de paal. De elfmetertrap was veroprzaakt door Schwarzenbeck, die de doorge broken Boninsegna onderuit haalde. Bondscoach George Knobel, die het duel bijwoon de, verklaarde na afloop, dat hij Bayern te lang zaam had gevonden. "Voor het overige heb ik weinig nieuws gezien. Antagnoni kan een goede opvolger van Rivera worden. Italië heeft in feite nauwelijks onder druk gestaan", aldus Knobel. Italië- speelde in de volgende opstelling: Zoff (Albertosi);, Rocca (Martini), Morini, Zecchini, Roc- chi; Orlandini (Guaner), Causio (Anastasi), Julia- no, Rececconi (Braglia); Boninsegna en Antagnoni. MONACO - Tijdens het jaarlijkse UEFA-jeugdtoernooi. in Mona co, heeft Nederland in zijn eer ste wedstrijd een zege van 3-2 behaald op België. De Nederlandse treffers kwamen op naam van Kok (2) en Korte. In een andere wedstrijd won West-Duitsland met 1-0 van Noorwegen. De Westduitser Fal terhad liep een blauwe kaart op, hetgeen inhield, dat hij voor tien minuten naar de kant moest. Deze nieuwe regel wordt in dit toernooi door de UEFA uitgeprobeerd. ePJej ALMELO - De voetbalvereniging A/art,, Heracles heeft van de gemeen- te Almelo een subsidie van #3 100.000 gulden aanvaard. )B0: Hoewel de raad van toezicht en - het bestuur van de club de I subsidie met gemengde gevoe- j lens hebben geaccepteerd acht- l ten zij het, gezien de belangen van de mensen die bij de club Éa zijn betrokken en de belangstel- li ling die de club tijdens zijn K kritieke periode heeft onder af vonden, onverstandig om Hera- ■j cles op te laten houden te be- •r. Staan. Dit temeer daar er geen alternatief is als de vereniging i zou wegvallen. Van onze sportredactie Rotterdam Aan de bles sures van de spelers van Feyenoord zal intensie ver aandacht worden be steed dan in het verle den. Clubarts Max Abar- banel moet in het ver volg meer gebruik ma ken van medici van het Rotterdamse St. Clara- ziekenhuis waarmee Feyenoord nauwe ban den onderhoudt. spreking die de Feyenoorders gisteravond met de medische staf, trainer Coerver en m ger Brox hebben gevoerd. Een gesprek dat trainer Wiel Coer ver, die herhaaldelijk heeft ge klaagd over het naar zijn ning veel te lange genezingspro ces van de blessures, uiterst positief noemde. Dit is het resultaat i be- AKEN In een wedstrijd voor Ede tweede ronde van het toer- nooi om de Westduitse voetbal- beker heeft Alemannia Aken met 21 gewonnen van Borus- sia Neunkirchen. Grand Prix motorcross op 1 juni (Van o e sportredactie) zalmelo Zoals het er thans naar uit ziet zal de Grnd Prix motorcross van Markelo vol gend jaar op 1 juni worden gehouden. De voorzitter van de organiseren de vereniging Osn Genoegen vertelde: „Er zal zeker in drie internationale klassen worden gereden. Het is bovendien ge lukt een wedstrijd voor het we reldkampioenschap te krijgen. Belgische merrie gediskwalificeerd DEN HAAG De Belgische merrie Hematone die op Duin digi in de draf interland Neder land Belgë het onderdeel van de vijfjarige paarden won, is door de Stichting Nederland se Draf- en Rensport alsnog gediskwalificeerd omdat in het urinemonster van dit paarde Coffeïne is aangetroffen. Zowel bij het eerste onderzoek op de faculteit der diergeneeskun de te Utrecht als bij de contra- expertise door de universiteit te Nijmegen werd dit ongeoorloof de middel geconstateerd. De be roepstrainer R. Depuydt uit Kortemark in België, die Hema tone ook heeft gereden zal zich binnenkort voor de strafcom- missie van de Stichting Neder landse Draf- en Rensport moe ten verantwoorden. Het bestuur van de Belgische zusterorgani satie, de Federation Nationale des Courses au TRot is van de feiten op de hoogte gesteld. Winnaar wordt nu Kameraad (Siem van Leeuwen) voor Kees Verkerk en Kaper W. Deurne Ajax heeft de derde ronde van het toernooi om de UEFA- Cup gehaald dankzij een dubbel tellend doelpunt, met pijn en moeite, na een nederlaag van 2-1 in Antwerpen en figuurlijk strompelend en hinkend na een geweldig eerste half uur waarin met Antwerp werd gespeeld. Na dat eerste half uur bleef er van de Amster damse ploeg en van het goede voetbal weinig meer over. Ajax moest vechten om zich te handhaven. Een blunder van Piet Schrijvers, zoals in de laatste jaren niet meer in topvoetbal is vertoond (bal tussen de benen door) leid de de gelijkmaker van Kodat en de ontluistering van de Am sterdammers in. Na die geluk kige gelijkmaker was Ajax zichzelf niet meer. Overleg ver anderde in chaos, macht werd angst, zekerheid veranderde in Na de rust hebben Gerrie en Ar nold Mühren nog geprobeerd de ploeg weer op het goede spoor te zetten, maar hun ijver leverde geen rendement op om dat Mulder en Geels geen vrij heid kregen en Rep na precies een uur voetbal met De Saeyere na een partijtje trappen naar de kleedkamer werd gestuurd. Antwerp kwam kort na het inci dent Rep-De Saeyere uit een strafschop van Riedl zelfs nog op 2-1, maar tegen het panieke rige Ajax kon de ploeg zich desondanks geen kansen schep pen. Antwerp dwong Ajax wel zo ver terug dat alleen Mulder na het vervangen van Geels door Steffenhagen als enige aanvaller overbleef. De Belgen konden de verdediging van de Amsterdammers niet uit zijn voegen brengen. Dat Ajax die massale stormloop weerstond, is te danken aan Blankenburg en Dusbaba. De treffer die Riedl op de valreep nog dacht binnen te brengen, werd door scheidsrechter Weyland wegens buitenspel weggefloten. Een moedige en juiste beslissing van een scheidsrechter die durfde te beslissen en de hitte van de „hel van Deurne" waag de te trotseren. Ajax mag naar de derde ronde waar Juventus tegenstander is, maar zal daar bij zonder twijfel rechtsbuiten Rep moeten missen. Allure Zonder een greintje terughou dendheid Hulshoff ontbrak begon Ajax aan het tweede duel. Niet alleen zonder angst maar ook met een geweldige allure die aan de grote periode van de club deed denken. Zo als in de uit-wedstrijd voor de competitie tegen Feyenoord had manager Hans Kraay geko zen voor een concept met vier verdedigers, vier middenvel ders en twee aanvallers. Ant werp ontdekte al spoedig dat dit geen verdedigend concept inhield. Jan Mulder voetbalde als „vrijgemaakte middenvel der" die geregeld in de spits verscheen en in voortreffelijke afwisseling met Geels de linker vleugel bezette. Ajax speelde met Antwerp, voor al dankzij het verbluffende werk van Gerrie Mühren. In het eerste kwartier al gleed Ajax vijf keer gemakkelijk door de Antwerpse verdediging die geen greep had op de voortdu rend bewegende Ajacieden. De treffer van Geels was een lo gisch gevolg van de macht al hielp een grove dekkingsfout eraan mee. Caers vergat Geels te dekken en de kopspecialist zette gretig zijn hoofd tegen de bal na een hoekschop van Ger rie Mühren. De macht van Ajax bleef. Zes minuten voor de rust echter veranderde er plotseling iets in het karakter van de wedstrijd. De Westduitse scheidsrechter Drie van FC vanFC Antwerp in het doel, I de doelpaal een juichende Johnny Rep Trappeniers, verslagen op de grond. Naast nadat Geels had gescoord. Weyland achtte de eerste over treding van Jan Mulder het op de hakken trappen van rech- terverdediger Van Riel zo zwaar dat hij de Ajacied, die zelden vrije schoppen veroor zaakt, de gele kaart offreerde. Het was een beslissing die Ajax moeilijk verwerkte. In dezelfde minuut nog zette van Riel een aanval op die tot diep in de verdediging van de Amster dammers doordrong. Op het laatste moment speelde Van Riel af naar Heyligen die niet kon schieten omdat Dus- baba hem hinderde. Kodat ech ter kreeg die kans wel maar hij vuurde recht in de richting van Piet Schrijvers. Het was een opraapballetje. Schrijvers ech ter liet de bal als een beginne ling door zijn benen glippen: 1-1 Die twee klappen achter elkaar lieten weinig over van de rust en overmacht van Ajax. Een poging van Blankenburg om Schrijvers weer in zijn gewone doen te brengen door de vol-1 gende bal op hem terug te spe len verminderde niets aan de chaos die was ontstaan. John Dusbaba bewees het minder dan een minuut na het doelpunt van Kodat. Hij haalde de Oos tenrijker op een smerige ma nier onderuit. Van Riel nam onmiddellijk revanche en schopte Dusbaba terug. Voor scheidsrechter Weyland de aan leiding om een tweede gele kaart, voor Van Riel te trekken. Zwakste man De rust had Ajax in de kleedka mer niet teruggevonden. De ploeg deed in zijn eerste acties van de tweede helft wel alsof er niets aan de hand was maar Ajax was gespannen weer in het veld gekomen. Dat bleek het duidelijkst aan de falende Rep, die in de dertien de minuut gepasseerd werd door Antwerps vinnige mid denvelder De Saeyere, en de Belg daarna tegen de benen schopte. Dc Sayere, ook niet mis, had een identiek ant woord klaar en voor Weyland had kunnen ingTijpen, volgden nog een paar tikken. Rep en De Saeyere moesten naar de kleed kamer. Voor Antwerp feitelijk een groter verlies dan voor Ajax dat zijn zwakste man zag vertrekken. Antwerp, verder spelend met slechts twee middenvelders, maar met de opkomende Caers en Velser, ving de vertrokken man gemakkelijk op, gestimu leerd door de tweede treffer een kwartier na de rust. Heyli gen in kansloze positie werd door Gerrie Mühren in de rug gelopen en scheidsrechter Weyland strafte zwaar door de bal op de stip te leggen. Riedl koos de hoek die Schrijvers vrij het: 2-1. Van gedegen voetbal was van dat moment af geen sprake (neer. Antwerp werd onstuimig, Ajax zocht maar vond zichzelf niet meer terug. De vloeiende binaries uit de eerste veertig minuten waren zeer zeldzaam. Uit een goede actie echter van Haan vuurde Arnold Mühren op de lat. Lund, Kodat, Riedl. Ajax: Schrijvers; Suurbier, Dus baba, Blankenburg, Krol; Ar nold Mühren, Mulder, Haan, Gerrie Mühren; Rep en Geels. Scheidsrechter Weyland: Toe schouwers: 54.000. Net genoeg Ajax bleef in nood hoewel de verdediging, dankzij Blanken burg, gesloten bleef. Antwerp kreeg geen kansen van beteke nis van Ajax, dat Geels wissel de voor Steffenhagen en de weg-is-weg-taktiek toepaste aan de druk te ontkomen. Het hielp niet. De pressie van Ant werp bleef. Hoe groot de angst was, werd drie minuten voor tijd duide lijk. In paniek werd de bal weg gespeeld, Antwerp retourneer de onmiddellijk en het gevolg was een vloeiende aanval waar uit de bal bij Riedl kwam, die van enkele meters genadeloos hard langs Schrijvers schoot die nauwelijks reageerde Scheidsrechter Weyland had echter buitenspel geconstateerd en hield daardoor de over ning van Antwerp op 2-1. Voor Ajax net genoeg. FC Antwerp: Trappeniers; Van Riek Velser, Gcens, Caers; Pi- lot, De Saeyere, Heyligen, Thie slechts een wedstrijd voorwaardelijk (Van onze sportredactie) DEN HAAG De gele kaart die doelman Ton Thie van FC Den Haag afgelopen zondag in het duel tegen Go Ahead Eagles opliep heeft geresulteerd in een voorwaardelijke schorsing van een wedstrijd. Tevens kreeg Thie een boete opgelegd van 150 gulden. Wim Berckenkamp van het C-elftal kreeg van de tuchtcommissie te horen dat hij een duel langs de kant moet blijven en voorts een bedrag van 125 gulden moet betalen. Wellicht steun van gemeenten aan Wageningen WAGENINGEN - De gemeente Wageningen heeft er bij de buurgemeenten Ede en Ren- kum <ip aangedrongen finan cieel bij te springen in dc kos ten van het betaald voetbal in Wageningen. Een soortgelijk verzoek is ook gericht aan de provincie Gel derland. De gemeente Wagenin gen heeft zich hierbij laten lei den door cijfers over bezoe kersaantallen die uit een vorig seizoen gehouden marktonder zoek naar voren zijn gekomen. Gelijkspel van Polen. Ostrava Het nationale voet balteam van Polen heeft in Ostrava tegen Tsjcchoslowa- kije een gelijkspel van 2—2 ge haald De polen verspeelden in dit duel, dat door 15.000 toeschouwers werd bijgewoond, een voor sprong van 2—0. Gadocha en Szarmach zorgden voor de Poolse treffers en voor de Tsje chen scoorden Svchlik en Mas- nik uit een strafschop. Leeds uit bekerstrijd LONDEN - Leeds United heeff een forse nederlaag geleden te gen de derde divisieclub Ches ter: 0-3. Het was een duel voor de vierde ronde van het toer nooi om de League Cup. Andere uitslagen zijn: Manches ter United-Burnley 3-2, New castle United-Fulham 3-0, Col chester United-Southampton 0-0. Voor de eerste divisie speelde Chelsea tegen Coventry City gelijk 3-3. Sportwereld ISTANBOEL Oostenrijk heeft Turkije in een vriendschappe lijke voetbalwedstrijd met 1—0 verslagen. Het winnende doel punt werd reeds in de vierde minuut gescoord door spitsspc- ler Stering. BERN Het Zwitserse voetbal team heeft in Bern de vriend schappelijke interlandwedstrijd tegen Portugal met ruime cij fers gewonnen: 0. Bij de rust hadden de Zwitsers reeds een voorsprong van 2—0. De 12.500 toeschouwers zagen Jeandu- peus, Pfistcr en Schild (uit ten strafschop) scoren.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 11