SCHOT IN PLANNEN CENTRALE ANTENNE-INRICHTING VOORHOUT STOMPWUK KRUGT VOETPAD OP PROEF Valkenburg akkoord met herstel verlichting op de Voorschoterweg Zoeterwoudse WIZO organiseert Sint Nicolaasfeest A. Marbus uit bestuur Rabobank Noordwijk PAGINA 4 LEIDSE COURANT WOENSDAG 13 NOVEMBER 1974 W Simultaan Witte Paard (Van onze correspondent STOMPWUK Voorlopig op proef zal een soort trottoir worden gemaakt vanaf de Bles tot aan de firma Luiten aan de dr. v. Noort- straat. Dit werd gisteravond meegedeeld tij dens de eerste officiële vergadering van de Stompwijkse dorpsraad. De proef houdt in, dat de weg terplaatse wordt versmald tot 5,50 meter. Op deze ruimte moet ook worden geparkeerd, zodat snel rijden, zoals nog wel eens voor wil komen, zeer moeilijk gaat worden. De overblijvende ruimte, een strook van ongeveer 1,5 meter, zal worden benut als wandelpad. De zaak wordt afgezet met planken, en men hoopt hiermee begin decem ber klaar te zijn. Het doel van de proef is duidelijk: het autover keer in snelheid afremmen om zodoende de voetganger te beschermen en tevens sluipver- keer vanuit andere gemeenten tegen te gaan. De praktijk zal moeten uitwijzen of deze regeling ook voordelig is voor de fietsers. Het is overigens tijdens de eerste vergadering duidelijk gebleken, dat de leden van de dorpsraad zich nog moeten inspelen in hun nieuwe taak. Het lijdt evenwel geen twijfel dat deze raad een waardevol adviescollege gaat vormen voor b. en w. van Leidschen- dam. Voorzitter Burrnik begon met het voor lezen van twee brieven aangaande voorstellen van de vroegere commissie. Ad hoc over voorrangskruisingen en parkeerverbod bij de Fa. Luiten op de Dr. v. Noortstraat Met de voorstellen van de commissie kon de gemeen te zich verenigen en ook de dorpsraad was het ermee eens. Het wachten is nu op de beslissing die de G.S. gaat nemen. De helft van de maatregelen ligt namelijk buiten het gebied waarvoor de gemeente beslissingsbe voegd is. De dorpsraad opperde gisteravond ook plannen om een vrijwillige brandweer te Stompwijk op te richten. Al is het maar om de eerste klap op te vangen. Bij de begrotingsbehandeling kwam voorts naar voren, dat de dorpsraad ruimte wenst te geven aan een arts door hem praktijkruim te aan te bieden. Men zou tevens gaarne zien, dat een tandarts eens per week een middag spreekuur zou houden in het dorp. De dringend noodzakelijke renovatie van 40 woningen aan de v. Santhorststraat staat nog steeds gepland, maar wordt vertraagd vanwe ge de aanvraag van subsidie bij het ministe rie van volkshuisvesting. Wordt deze subsidie toegekend, dan komt de op de renovatie volgende huurverhoging minder hard aan. In 1975 wordt de riolering doorgetrokken t/m Dr. v. Noortstr. 12a. Vanaf de kerk t/m einde dorp krijgt eenieder, die aan de landzijde van het dorp woont, een aansluiting op de riole ring. Ook werd voorgesteld een parkeer-cq stopverbod nabij de Bles. Voor H.V.S. werd gepleit om voor deze vereni ging een verhard veld aan te leggen. Van gemeentewege wil men dat eventueel combi neren met de aanleg van een tennisbaan. Bij het bezoek van de Commisaris der Konin gin op 9 december komen in ieder geval de volgende punten aan de orde: Het recreatie gebied de Vlietlanden en haar ontslutingswe gen, het sluipverkeer vanuit Zoe term eer naar Leiden, het betrachten van spoed bij de verwezenlijking van het bestemmingsplan, door G.S. duidelijk aangeven wat ze wil met de buitengebieden; landschapbedrijven. Van onze correspondent VALKENBURG De gemeenteraad van Valkenburg is gis teravond akkoord gegaan met de verbetering van de ver lichting over de eerste fase van de Voorschoterweg. Hier mee is een bedrag gemoeid van 34.000 gulden. Het desbetref fende voorstel was te elfder ure aan de agenda toegevoegd en hetcollege van b. en w. kon slechts meedelen, dat bet van de provincietelefonisch toegezegd heb gekregen, dat 37,5 procent van de jaarlijkse lasten wordt terug ontvangen. Burgemeester Van 't Wout merkte op, dat het zeer belangrijk is om nu tot verbetering over te gaan omdat men thans aan het reconstrueren is op de Voorschoterweg. Anders zou men later weer moeten gaan graven. Het gemeentearchief zal een definitieve bestemming krijgen in de ruimten van de huidige openbare lagere school. Zoals bekend zal deze school binnenkort worden verplaatst Gede puteerde Staten hebben bij het gemeentebestuur herhaalde lijk aangedrongen te voldoen aan den archiefwet 1962 en zorg te dragen voor een archief dat aan alle eisen voldoet De kosten, die hiermee gepaard gaan, worden geraamd op 24.360. Het verkeer over de Mar. Poststraat krijgt voorrang op het verkeer komend van de Achterweg. De afdeling Valkenburg van Veilig Verkeer Nederland heeft dit b. en w. geadviseerd. Drs. F. M. Masurel, bioloog en leraar, de agrariër C. J. Barnhoorn en de heer J. C. B. Diederik, leraar, werden benoemd als niet-raadsleden in de commissie milieu-hygiëne. St. Nicolaas-actie in Warmond Van een onzer verslaggevers WARMOND De Warmondse winkeliersvereniging orga niseert vanaf 18 november weer een St Nicolaasactie. Deze duurt tot 5 december. Er worden veertig manden met levensmiddelen voor een bedrag van vijfenzeven tig gulden uitgeloot onder de inzenders van sin te rk laasze ge lk aarten De zegels zijn te krijgen bij besteding van een gulden bij de eenentwin tig deelnemende winkeliers. Voor de kinderen is er een kleurwedstrijd. De kleurpla ten zijn tegen betaling van een kwartje te krijgen bij drogisterij Van Benthem De opbrengst van de kaarten is bestemd voor de viering van het Sint Nicolaasfeest op de Warmondse kleuterscholen. De ingevulde kleurplaten worden beoordeeld door een jury, die bestaat uit de schil der Pieter Geraarts sr. en de schrijfster van kinderboe ken, mevrouw Van Waarsen- burg-De Vos. St. Nicolaas houdt intocht in Oegstgeest Van onze correspondent OEGSTGEEST De intocht van St. Nicolaas geschiedt dit jaar in samenwerking met de winkeliersver. „Oegstgeest Actief" en de „Stichting winkelcentrum Lange Voort". De Sint zal met zijn pieten op zaterdag 23 november 11.00 uur 's ochtends per schip arriveren. De debarkatie -vindt plaats in het „haven tje" van het Oegstgeesterka- naal aan de Kennedylaan, hoek Hazenboslaan Vandaar zal de bisschop te paard een korte rondrit ma ken. Daarbij wordt hij bege leid door de showband DVS uit Katwijk en de Poelrui- ters. De route is als volgt: Hazenboslaan, Rozenlaan, Irislaan, Lange Voort, Lijt- weg, Terweeweg, Emma- laan, Emmaplein, Regentes- selaan, de Kempenaerstraat, Geversstraat, Leidse Buurt, Patronaatsgeboilw. Vandaar vertrekt hij op onnavolgbare wijze naar Medemblik waar hij rond 13.00 uur voor de televisiecamera's zal ver schijnen. St. Nicolaas naar Lisse Van onze correspondent Lisse St. Nicolaas zal a.s. zaterdag een bezoek bren gen aan Lisse. Aankomst punt is ook nu weer de Ring vaart. Na de officiële ont vangst volgt een rijtoer door het dorp, de poelpolder de buurschap De Engel. Van o e correspondent ZOETERWOUDE De officiële intocht van Sint Nicoldas, een groots kinderfeest, en een slag zinwedstrijd zijn de activiteiten van de winkeliersvereniging WIZO in de komende weken die vooraf gaan aan het ca deau-feest bij uitstek. Hoewel de Sint reeds a.s. zater dag in Nederland arriveert is zijn agenda zo druk bezet dat Zoeterwoude pas op zaterdag 30 november aan de beurt is voor de officiële intocht. Hij wordt dan om 11.15 uur ontvan gen aan de Miening en volgt daarna de route, Noordbuurtse- weg, (ged), Keerweer, Am bachtsherenweg, Van Swieten- straat, Kerklaan, Dr. Bouwdijk- straat, Veldzichtstraat, Dorps straat, Watertje, Korte Miening, Jan van Banningstraat,Zuid- buurtseweg (ged.) en Schenkel- weg. De Sint gaat op zijn schimmel rond en wordt bege leid door de drumband VIOS. In 't Centrum is er feest voor de kinderen vanaf 3 jaar tot en met de leerlingen van 'de twee de klas van de basisscholen. Zij ontvangen een toegangsbewijs via de scholen of kunnen deze afhalen bij M. Berg, Dorps straat 29, tot 27 november. In de etalages van de aangesloten Voor de kleineren begint het feest zaken worden een of meerdere om 12.30 uur en voor de le en letters geplaatst. Met deze kan 2e klassers om 14.30. De Sint zal daarbij vele kadootjes uit reiken en natuurlijk ook royaal voor de dag komen tijdens zijn rijtoer. een slagzin gevormd worden welke kan worden ingeleverd de hal van de Rabobank, Dr. Bouwdijkstraat Voor de goede oplossers zijn prijzen beschik baar zoals 'n filmcamera, grill, mixerset transistorradio's en vele waardebonnen. De trek king zal worden verricht in Don Bosco op 6 december. Van onze correspondent NOORDWUK Door het bestuur van de Rabo-bank Noordwijk is gisteravond tij dens de 62e algemene ledenvergadering afscheid genomen van bestuurslid de heer A. Marbus. Vanaf 1938 heeft hij gefungeerd als lid van het bestuurscollege, i In al de jaren, dat hij hiervan deel uitmaakte, viel de heer Marbus op door zijn beschei denheid en nuchtere kijk op zaken. Een expert toonde hij zich op zijn vakgebied de veehouderij. Hij heeft de groei van de bank meegemaakt van „het loket achterom aan de Wilhelminastraat" tot het moderne be drijf van tegenwoordig met drie vestigingen in Noordwijk. Wegens zijn vele en belangrij ke werk werd de heer Marbus onderschei den met de gouden draagspeld met bijbeho rende oorkonde van de Centrale Rabobank. In de ontstane vacature benoemde de verga dering de heer D. Marbus, zoon van de scheidende bestuurder en directeur van een chemische maatschappij in Hoofddorp. De heer A. W. J. J. Alkemade werd herkozen tot voorzitter. Op 1 april volgend jaar zal op het Hekel- j veld en Kattegat te i Amsterdam het So- nesta-Hotel worden j geopend. Dertien j monumenten zijn op- i genomen in het unie- i ke hotel/conferentie j complex. Het hotel wordt door een on- i dergrondse tunnel verbonden met de i Ronde Lutherse Kerk, die als con- i gres ruimte gebruikt i gaat worden. Van onze correspondent Voorhout De Voorhoutse schaakclub „Het Witte Paard"' organiseert a.s. zaterdag in het' parochiehuis een simultaan-' wedstrijd. Gastspeler is dit keer1 de heer Kuypers, winnaar van' het Sikkenstournooi. Deelne mers kunnen zich zaterdag toti kwart voor tien laten inschrij-j ven. Voorbespreking begroting Oegstgeest openbaar Van onze correspondent Oegstgeest Donderdagavorw wordt in het Oegstgeester raad huis de gmeentebegroting 1975' vóórbesproken. Plaats v deling: raadszaal, t 19.30 uur. Enige tijd geleden heeft de OegsV gees ter raad zich akkoord ver klaard met een voorstel de be groting beter toegankelijk te; maken voor de ingezetenen. Dit) komt onder meer al tot uiting t door een kortgeleden verse he- nen „aanbiedingsnota" waarin zeer overzichtelijk en in klare taal geschreven wordt over de toekomstplannen van de ge meente. De bijeenkomst donderdagavond is voor het eerst openbaar, dus voor alle belangstellenden toe gankelijk. De fracties zullen met vragen ter tafel komen met betrekking tot de begroting 1975. Zoeterwoudse parochieraad I Van onze correspondent ZOETERWOUDE Morgenavond, om 8 uur komt de parochieraad in openbare vergadering bijeen in het zaaltje van de Christus Dienaarkerk. Bij de besprekin gen komt de vraag wat er gaat gebeuren met de Adventsbrief van de bisschoppen: „Bidden". Ook het jongerenpastoraat komt aan de orde. Dit n.a.v. de bijeenkomsten met alle paro- A! chieraden van het dekenaat op 28 oktober j.L in Hazerswoude. Voorts wordt de mening ge peild van de leden inzake het evt plaatsen van boekenrekjes achter in beide kerken voor brochures, folders e.d. Snelle tijden Lissen aren in marathon Van onze correspondent LISSE De 17-jarige Lissese scholier Gerard Boot heeft dit weekeinde een bijzonder knap- D pe prestatie geleverd door de in Zandvoort gehouden volksma rathon (42 km. 195 m.) af te leggen in een tijd van 3 uur en 10 min. Twee andere Lissena- ren, Hennie Ransdorp en Jan D Koot liepen de marathon in resp. 3 uur 18 min. en 3 uur - 42 min. De Sassenheimers Cor van der Zwaan en Rinus Kap- tem hepen de afstand in resp. 3 uur 18 min. en 3 uur 19 min. Kaarsenactie St. Matthias Van onze correspondent Warmond Vanavond organi seert "St Matthias" voor de vierde keer achtereenvolgens een kaarsenactie. Na een muzi kale rondgang door het dorp zullen de leden huis-aan-huis langskomen met een serie kaar sen van Warmonds fabrikaat De kaarsen zullen in verschil- lende maten verkrijgbaar zijn veiling- en markt berichten jers am 73208 0.327. Anlhunum 3331 1.535. Asters 2» 0.960; Chrys. fepl n c. 317» 0.412; Chrys. tros n.c 3283» 1.316; Chrys gepL jr c 6090 0.445; Chrys. tros jr e 19611 2,089; Euphorbia 3 VOORHOUT De plannen voor de aanleg van een centrale an tenne inrichting in Voorhout zijn in een vergevorderd sta dium. Een plan om de antenne op de 25 meter hoge toren van de Bartholeuskerk te plaatsen is van de baan, omdat de kerk toren te laag is, waardoor geen goede ontvangst kon worden gegarandeerd. De centrale an tenne-mast, die 48 meter hoög wordt, komt nu waarschijnlijk even buiten de bebouwde kom en wel bij de parkeerplaats van het gemeentelijk sportcomplex. Wanneer de mast eenmaal is geplaatst en de aansluitingen zijn voltooid, kan men in Voor hout alle F.M.-radioprogram- ma's ontvangen, de tv-program- ma's van Nederland 1 en 2, Duitsland 1 en 2 en Vlaanderen. De wijk Spoorlaan zal waar schijnlijk als eerste op de cen trale antenne inrichting worden aangesloten. Over de kosten is overigens nog niets bekend. Uitbreiding volkstu incomplex Het ziet er naar uit dat het volk stuincomplex „Elsgeest" wordt uitgebreid. Daar zal volgende week donderdag over worden beslist door de Voorhoutse Verplaatsing en vergroting van het volkstuincomplex aan de Dinsdagse wetering vond in no vember 1973 zijn beslag, waar door het aantal tuinen uitge breid werd tot 80. De vereni ging kreeg echter zoveel lief- Kleuterschool hebbers aan de bel, dat er geen tuin meer over is. Vandaar haar verzoek het complex te mogen uitbreiden met 20 tuin- Men zal uitgaan van een huur prijs van 15.- per tuin per jaar, dat wordt dan voor het gehele complex 1530,- per In Zuidwestelijke richting kan worden uitgebreid over een op pervlakte van 4.400 m2 dat be tekent 22 tuintjes erbij. De in totaal dan 102 volkstuinen be slaan dan een oppervlakte van 21.000 m2. De aanleg van tuinen en voetpaden zal door de ver eniging zelf worden verzorgd. De R.K. Kleuterschool St. Agnes is aan een opknapbeurt toe. Wanneer de raad er mee in stemt. komt er een bedrag van 40.000,- op tafel om de hoogst noodzakelijke reparaties uit te voeren. De St Agnes kleuter school huisvest momenteel 78 kleuters. Het schoolgebouw is op 20 december '73 door de gemeente gekocht van de zus ters Fransiscanessen te Veghel. Bij de aankoop waren B. en W. er al van overtuigd, dat wil het gebouw nog enige jaren voor het kleuteronderwijs kunnen worden gebruikt, er op korte termijn diverse reparaties en verbeteringen zullen moeten worden uitgevoerd. Verwacht wordt dat in de toekomst het aantal kleuters dat de school bezoekt sterk zal teruglopen, en dan zou allereerst dit oude ge bouw aan zijn bestemming ont trokken worden. Het tijdstip waarop dit kan gebeuren is nog niet te bepalen. Het schoolbe stuur vindt dat de bouw van een drieklassige Gruthorst- school naast de Andreas-school nu ruim voldoende en is voor stander van een kleuterklas bij de andere r.k. lagere scholen in de nabije toekomst. St Cecilia De R.K. Muziekvereniging St Ce cilia heeft volgens B. en W. recht op een subsidieverhoging van 1000,- tot een totaal van 3000,- per jaar. Dit gehele be drag zou men verdeeld willen zien, met een bedrag van 2400,- voor het spelen in de hoogste afdeling, en 600,- voor aankoop muziekwerken, deel neming concoursen en andere kleine uitgaven. St Cecilia had om de verhoging van de subsi die verzocht om twee redenen: de (noodzakelijke) aankoop van nieuwe instrumenten en de aan schaf van nieuwe uniformen. 1,517; Anjer» tro» 6870 0.374; Div wujhlo» mm 311 1.334. Div snijbloemen 4585 0,585. AJitroemeni imp 5080 0.801; Anemonen imp 400 0.975. Gladiolen imp 3240 0.210. Lelie tak Imp 100 0,261. Ljatrii imp 640 0,194. Orchideeën imp 5 pi Katwijk a/d Rijn B I 160-8.40; B U 2 10—2.80; C 1 310—4 30, C II 3 20—4 30 Schorseneren A I 1.18—1 43. B I 91-95; C 1 16-29; Andijvw 87—1.45; Boerenkool 54—71; Boapren II 115; Prei 33—81. Krulseldene 14—30; Bloemkolen 6 1 1 92—100. I 1 11-1 66; 8 II 41-92. 10 I 80-145 10 31-74; II I 59-IJ8. 12 II 10—46; 16 1 60. 15 II 47; Bi rek peen/kirt 3 506-40 Aanvoer V Aanvoer 6800 k* 0 k(; Aanvoer 8400 kloemkoli Valkenburg "Valkenburgs Har- monie" heeft onder leiding van de heer D. van Oyen op een Concours te Zaandam, onder auspiciën van de Kon. Ned. Fe deratie van Harmonie en F air fare gezel schappen, met 272,5 punten een tweede prijs be haald in de afdeling Uitmun tendheid

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4