Vakbeweging eist voor 1975 meer voor lager betaalden Êcidóc Qowiamt Kurhaus weer hotel, Palace verdwijnt Korter werken bij Philips BEL00 Prpfijt- priJi J West-Jordanië in handen VN Demonstraties in Israël tegen het dure leven Onderzoek fraude van artsen Uw horloge loopt gelijk, nietwaar? Kort Rapenburg 2, Lekten, postbus 11, telefoon 22244 - Giro 103003 - Bank Amro-bank N.V., Leiden - Directeur.hoofdredacteurP. J. Plug. Adj. hoofdredacteur: J. J. Hattewas Chef-redacteur: J. W. C. Leune. Advertenties (excl. B.T.W.) f 0,38 per mm. Telefoontjes f 3,50 - Klachten bezorging telefoon 22244 (18.00 tot 19.00 uur) - - Abonnementen per week f 2,49; kwartaal f 32,21jaar f 125,25 - losse nummers 45 cent; Dinsdag 12 november 1974 67e jaargang no If f65 Kamer 17 Ned. I om 20.21 uur Kamer 17. Om 21.15 uur Springtrofee. Ned. n 20.35 uur All in the family en om 21.00 uur Deel 2 van de Algerijnse onafhanke lijkheidsoorlog. Perioden met zon, ook nu en dan een btii. Perioden met zon, afgewisseld door enkele buien. Matige tot krachtige, aan de kust krachtige tot harde wind uit zuidwest tot west Maximumtemperaturen omstreeks 9 graden. Morgen zo- n; 7.5616.52. Maan: 7.20—16.19. Schev. hoogw. 2.0214.23. Laagw. 10.0722.25. Leden van de Betar, een Joodse organisatie in de Verenigde Staten, hebben zich gisteren vastgeketend bij het hoofdkwartier van de Verenigde Naties in New York. Het was een protest tegen de aanwezigheid van een Palestijnse delegatie in de Algemene Vergadering. De betogers riepen „dood aan Arafat" en zij besmeur den de omgeving van de poort met dierenbloed. Morgen spreekt Arafat in de V.N. VOORSTEL PALESTUNEN: NEW YORK (RTR) De politie van New York beeft strenge maatregelen getrof fen om het gebouw van de Verenigde Naties waar mor gen een Palestijnse delegatie van vijftien man deelneemt aan het debat over het Mid den Oosten in de Algemene Vergadering. De Palestijnse leider Jasser Arafat wordt vanavond of morgenochtend In New York verwacht. Vol gens het Libanese blad As- Safit zou Arafat o.m. van plan zijn het hele Hasjemie- tische koninkrijk van ko ning Hoessein op te nemen in een toekomstige Pales tijnse staat Arafat zou als eerste fase in deze ontwikke ling voorstellen overname van west-Jordanië door de Verenigde Naties. Israël heeft gisteren te ken nen gegeven dat het mogelijk andere alternatieven dan de Palestijnse bevrijdingsbewe ging zal vinden bij het stre ven naar een vredesregeling op de westelijke Jordaanoe- 'ver. De Israëlische minister van buitenlandse zaken, Yi- gal Allon, verklaarde aan de vooravond van het debat in de Verenigde Naties dat Is raël niet zal onderhandelen met de Palestijnse Bevrij- idingsorganisatie. Allon deel de voorts mee dat Israël niet van plan is een nieuwe oor-, lóg te beginnen, maar dat het beseft dat Syrië zich in de Golan versterkt met enorme hoeveelheden Russische wa pens. De Israëlische luchtmacht heeft gisteren aanvallen ge daan op Zuid-Libanon in het gebied van Arqoeb, waar op leidingskampen zouden zijn voor Arabische commando's. eigen rechter Een inwoner uit Baarn, die al jarenlang allerlei ac ties voert heeft nu een tegenactie j ontketend. Zijn ruiten wer den ingegooid en omdat de politie er niets aan kan doen zit hij nu met een windbuks in 'n caravan in zijn tuin. Mijnwerkersstaking In de Verenigde Staten zijn 120.000 mijnwerkers in staking gegaan om een aanvaardbare cao af te dwingen. Vakbondsleider Ar nold Miller zei dat men niet eerder weer aan het werk zou gaan vooraleer het contract er was. UTRECHT (ANP) De vakbeweging zal de rege- daden uitblijven, zal de vakbeweging tot akties ring zeer kritisch volgen bij het nemen van overgaan, als bet moet ook bij de regering", maatregelen, om de verslechterde economie het Sprekend op een bijeenkomst van de N.V.V.-bon- hoofd te kunnen bieden. „De onaanvaardbare d Mercurius zei N.V.V.-voorzitter Kok gisteren in stijging van de werkloosheid tot wellicht 200.000 Utrecht, dat de vakbeweging het optreden van de in de komende winter eist daden en aktie", aldus regering zal toetsen aan vier uitgangspunten: voorzitter W. Kok van het N.V.V. „Wanneer die vergroting van de koopkracht in 1975 met 2,5 tot drie procent. herverdeling van de inkomensverhoudingen gerichte en effectieve bestrijding van de werk loosheid. De N.V.V.-voorzitter. die de vergroting van de koopkracht volgend jaar nadrukkelijk als eerste noemt, wees er verder op, dat de regering als eerste bij het nemen van haar maatregelen „geen onaanvaardbaar hoge wissel mag trekken op de toekomst. De lager betaalden zullen van de ver hoogde koopkracht in 1975 meer moeten profite ren. Bovendien zal de regering volgens hem meer instrumenten in handen moeten krijgen, om de beschikbare werkgelegenheid beter over ons land te verdelen. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het Kurhaus in Scheveningen zal grondig worden gerestaureerd, en zal weer als hotel ui gebruik kunnen komen. Het Palace Hotel echter is ongeschikt voor de vele recreatieve functies die de plannenmakers op die plaats tot stand willen brengen en zal gesloopt moeten worden. Met deze plannen kwam gisteravond de werkgroep, waarin de gemeente Den Haag en Bredero's projectontwikkelingsmaatschap pij Erapeo samenwerken aan de bouw van een nieuw Schevenin gen. De restauratie van het Kurhaus, dat volgens de plannen die gisteren door architect B. van Kasteel werden ontvouwd, 270 in plaats van 150 bedden gaat bevatten, zal ook voor het uiterlijk van het gebouw gevolgen hebben. Er zal geen natuursteen meer worden gebruikt, de hoge ramen verdwijnen, de galerij aan de voorzijde zal grondig worden veranderd. Het nieuwe Kurhaus zal volgens deze plannen veel glas gaan bevatten. De huidige koepel bijvoorbeeld zal door een glazen van dezelfde vorm worden vervangen. De restauratie is noodzakelijk, omdat het in bouwkundig slechte staat verkeert. Weg met zondaars. Geheel in overeenstemming met het woordge bruik binnen de kerk zijn de twee bordjes buiten de ze kerk van Broo- kline in de V.S. Als gold het een kerkelijk gebod, staat er op het bovenste bord: „Gij zult niet par keren zonder toe stemming". Voor overtreders is in de kerk geen plaats. getuige het onderste bor- d: Zondaars zul len worden weg gesleept". TEL AVIV (AP) Opnieuw hebben gisteren Israëli sche burgers vernielingen aangericht in Tel Aviv, uit woede over de in het weekeinde bekend gemaakte prijsmaatregelen van de regering. De ongeregeldhe den begonnen in de krottenwijk maar breidden zich al snel uit tot de Allenby Street, een van de grootste winkelstraten van de stad, waar een groot aantal winkelruiten werd ingegooid. Nadat zondag 31 men sen waren gearresteerd, volgden gisteren nog eens 35 arrestaties. De demonstraties zijn het ge volg van een devalutatie van het Israëlische pond met 43 procent en beperking van de invoer, die volgens officiële mededelingen hebben geleid tot een prijsstij ging van 17 procent in een dag. Maar er zijn deskundigen die menen dat de kosten met het dubbele zullen stijgen, en dat de kosten van levensonderhoud over het hele jaar gemeten met 68 procent omhoog zullen gaan. Dat betekent dat zaken als een auto voor een Israëlische arbei der volkomen onbereikbaar zijn geworden, als zij dit al niet wa ren. Een tweedehands kleine au to gaat ongeveer 17.500 gulden kosten. Van onze parlementaire red. DEN HAAG De rijksrecher che stelt een ondersoek in naar frauduleuze praktijken van apotheekbouderitte huisartsen. Staatssecretaris Hendriks (Volksgezondheid) heeft dit meegedeeld naar aanleiding van vragen van de K VP-Ka merleden mevr. Gardenier* en mevr. Cornelissen. Ondanks do hordo wind. trokken gister avond woor dui zenden kinderen al zingend met lampionnotjos langs de douren gebracht volgde dan meestal, zoals ook hier. de beloning waarop vurig gehoopt ward. Het word dan ook meestal handjo snoop- good. dat na ve le deuren een (linke zak kon (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG/EINDHOVEN De Philips-fabrieken in Winschoten en Stadskanaal gaan werktijdverkorting aanvragen voor circa duizend werknemers. Aanleiding hiervoor Is de enorme voorraad zwart-wit tv-buizen. Normaal bedraagt de werkvoorraad 70.000 tv-buizen, maar nu zit men met bijna 300.000 stuks. De werktijd verkorting geldt voor twaalf weken, ingaande 1 december. In Stadskanaal wil men over gaan tot een driedaagse wer kweek, terwijl men in Winscho ten de werktijd met de helft wil bekorten. Volgens de vakbon den is er geen reden te vrezen voor ontslagen. De huidige maatregelen moeten voldoendde zijn om de voorraad weer op aanvaardbaar peil te brengen. Volgend jaar zal men in Win schoten en Stadskanaal over schakelen op de produktie van kleuren-tv's. Oorzaak van de huidige problemen is de afne mende vraag naar zwari-wit- tv*s. Ook de Koninklijke Sphinx in Maastricht heeft werktijdver korting aangevraagd. Het be treft 945 man van de sanitair-di- visie, die hoogstens 50 procent van hun uren zullen werken. Los van deze aanvragen van Philips en Sphinx waren eind oktober in ons land 356 vergun ningen voor werktijdverkorting van kracht voor in totaal 13.339 werknemers. Alle lopende aan vragen zijn hier nog niet bijge teld. zodat dit aantal de komen de weken nog met enkele dui zenden zal stijgen. f ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE DAK- PROBLEMEN? 020.157043.156653 ook verkoop van alle DAKBENODIGDHEDEN met deskundige voorlichtinq BLOEMSMA B.V. IMPORT B.P. SHINGLES AALSMEERWEG 23 - A DAM Een goede zaak. een garantie voor uw garantie? Soldaten dienen klacht in tegen militaire arts UTRECHT (ANP) Twe, dienstplichtige soldaten, Nico Luiks en Johnny ten Have, en de WDM gaan bij het Medisch Tuchtcollege een klacht wegens onachtzaamheid indienen tegen de eveneens dienstplichtige mili taire arts Dr. Wolvekamp Volgens de soldaten heeft de arts hen enige weken laten rondlopen met resp. een gebro ken been en een gebroken pols, voordat de arts bereid was fo to's te laten maken. Zij hadden de kwetsuren opgelopen bij sportocfeningen. De betrokken arts, die overigens vorige week is afgezwaaid, wen ste gisteren geen commentaar te geven. Hij laat de geuite klach ten aan zijn adres geheel voor rekening van de WDM cn de twee militairen. Een "blijmakor" waarmee u letterlijk al uw voorraad potjes overzichtelijk kunl etiketteren, is dit handige minWotterlan- getje Het opgeven van een nieuw kwartaalabonnement is alle moeite die u er voor moet doen. .--m NOTEER m.l.vals nieuw kwartaalabonnoe van de Leidse Courant 90 woonplaats: stuur als dank voor de moeite een mini-lettertang -f tape

Leidse Courant | 1974 | | pagina 1