ATJE KEULEN BLIJFT BIJ HAAR BESLISSING Harry van Bilsen grote uitblinker Revanche van Zuidhollandse boksploeg? Rob Ouwerhand bij selectie Tevergeefs beroep van KNSB Half miljoen in Lotto Sportwereld Straffen betaald voetbal VRIJDAG 8 NOVEMBER 1974 LEIDSE COURAN PAGINA 13 Atje Keulen Deelstra blijft bij haar beslissing, voor haar geen topsport meer. IRNSUM Met een telefoontje naar het KNSB-bondsgebouw in Amsterdam heeft Atje Keu len-Deelstra gisteren definitief elke illusie, dat te dit seizoen weer nationaal en internatio naal aan start komt, de frond ingeboord. Nadat ze vorife week vrijdagavond tijdens clubwedstrijden op de kunst ijsbaan Thialf in Heerenveen de sprint weer ouderwets aflegde in 46.1 en daarmee de aanwezige kemploegleden dui delijk klopte, kwamen er aller hande „aanbiedingen". Trainer Gerard Maarse belde haar op en dinsdag kwam de voorzitter van de landelijke technische commissie, Wim Zeekant haar persoonlijk op zoeken. Atje zou misschien mee kunnen naar het trainings kamp in Davos en Madonna om zich te prepareren op de we reldkampioenschappen sprint „Ik heb me wel eens laten ontval len dat ik naar die plaatsen wilde, want ik ben er nog nooit geweest. Maar nu ik eenmaal ben opgehouden, wil ik niet meer zo intensief trainen. Ik kan het niet meer opbrengen om steeds zo te vliegen en te draven. Sprintkampioene kan ik toch niet worden en het risi co dat je alles verspeelt wordt te groot. Daarom zullen ze mij bij de Nederlandse kampioen schappen toch niet in actie Indruk Het eerste visitekaartje dat ze als niet-kernploeglid afgaf, mag dan alom Indruk hebben gemaakt, voor Atje riep de 46.1 niet direct helmwee op. „Het stond in één week. Het ging direkt lekker en ontspannen, misschien dat de aanwezigheid van Maarse en de kernploeg daaraan iets deed. Maar verkijk je er niet op, want bij de kern ploeg hebben ze een heel ande re opbouw. Straks kunnen ze me de soep wel inrijden; aldus Atje. Trouw schaatsen slijpende echt genoot Jelle ziet dat nog niet zo zitten en hij had wel kunnen instemmen met een nieuwe in ternationale poging. „Ik heb het wel serieus overwogen en con tacten gehad met Klaas Visser (haar vroegere trainerf (red), en dr. Gol in Heerenveen. Ze heb ben me geadviseerd het niet te doen. Ik zou het ook sneu vin den voor de meisjes, die al de gehele zomer trainen. Ze waren echt al bang dat ik weer begin- Volijverig Nederland won van Ierland St. Michielsgestel - Het Neder landse tafeltennisteam heeft gisteren in St. Michielsgestel de wedstrijd voor de tweede divisie van de Europese com petitie tegen Ierland gewonnen met 4-3. In de tweede divisie heeft Nederland nu de leiding met 4 punten. Polen heeft 2 punten uit 1 wedstrijd. De gedetailleerde resultaten: Nico van Slobbe - Caffrcy 21-8, 21-15, Bert van der Helm - Langan 20-22, 14-21, Sonja Heltzel - Karin Senior 21-9, 21-14, Van Slobbe - Van der Helm - Langan caffrey 19-21. 18-21, Van Slobbe - Heltzel - Langan senior 16-21. 11-21, Van Slobbe - Langan 17-21. 21-15. 21-17. Van der Helm-caf- frey 21-9. 21-8. Schorsing Urbanus AMSTERDAM De schorsing van Charles Urbanus en nog vier andere honkballers is op geheven. Urbanus c.s. waren enkele maanden geleden ge schorst omdat zij geweigerd hadden mee te spelen in de regioteams. De schorsing liep tot september 1975, waardoor deze spelers ook niet gerechtigd zouden zijn geweest mee te spelen in het toernooi om het Europees kam pioenschap dat van 10 tot 20 juli 1975 in Barcelona zal wor den gehouden. DEN HAAG - Voor het eerst in de geschiedenis van de Stich ting Nederlandse Sporttotalisa- tor heeft een deelnemer een bedrag van 500.000 netto ge wonnen. Het Is de w innaar van lotto no. 10. Aantal deenemers: 1.009.776. Inleg: 3.757.138,-. Prijzenbedrag: 1.933.963,-. Ie prijs: 1 winnaar, die netto 500.000,- ontvangt. 2e prijs: 1 winnaar, die bruto 178.464,- - ontvangt 3e prijs: 126 win naars, die elk bruto 2.124,- ontvangen. 4e prijs: 6.325 win naars, die elk per kolom 56,- ontvangen. 5c prijs: 7.178 win naars, die elk per kolom 49- ontvangen. Naar de jackpot I van lotto no. 11 gaat een be drag van 107.963,-. Toto no. 10: Aantal deelnemers: 329.995. Inleg: 910.953,-. Prij zenbedrag: 432.703,-. Ie prijs: 8 winnaars, die elk bruto j 21.635.- ontvangen. 2e prijs: 107 winnaars, die elk bruto 1.010,- ontvangen. 3e prijs: 1 055 winnaars, die elk per ko lom 143.- ontvangen. Toch zit Atje ook dit seizoen niet stil, al heeft ze haar trainings activiteiten wel tot de helft gereduceerd. .Anders begon ik al twee weken nadat het afge lopen was, maar nu ben ik pas in mei begonnen. Tegenover voorheen zes maal per week, train ik nu maar driemaal per week. Ik had nog minder ge wild, maar één keer per week was te weinig, dan voelde ik me ziek." Met de andere friese kernploeg- meisjes reed ze wekelijks twee uur op de racefiets. Met Stien Baas-Kaiser fietste ze deze zo mer voor de eerste maal de elfstedentocht „Maar ik hoop dat we een strenge winter krij gen en een elfstedentocht, 4ie ik best als wedstrijdrijdster nog eens zou willen rijden". Het is duidelijk. Atje kan en wil het ijs nog niet missen. Onder leiding van Jeen van den Berg en Froukje Jongsma traint ze tweemaal per week bij de hard rijdersclub Heerenveen. In Alk maar heeft ze nu enige malen op de kunstijsbaan de „supervi sie" gehad over schoolkinderen, „Maar veel betekent dat niet, want je rijdt wat rondjes met kinderen, deze week waren het er 180, die nagenoeg niet kun nen schaatsen." „De vergelijking met de kern ploeg blijft dit eerste jaar door- sudderen. Dat zal wel ietwat belastend zijn", aldus de we reldkampioene, die zich zicht baar gelukkig voelt met de door haar definitief gekozen „vrij heid". Terugvallen in de algehele anoni miteit is er overigens voor Atje nog niet bij. Al lopen de repre sentatieve verplichtingen in vergelijking met vorig seizoen wel sterk terug, toch weet men Atje en Imsum nog wel te vin den. De afgelopen week is weer eens duidelijk gebleken, wat een tijd van 46.1 losweekt Di verse persmedia stortten zich weer op Atje, evenals de techni sche breinen. Maar Atje heeft resoluut een punt gezet achter haar „vliegende carrière", die haar temidden van de publieke belangstelling zette. REINDER BOSMA (Van onze sportredactie) DEN HAAG Zelfs de echte Duyvestcin Win tersport supporters die met de club door dik en dun gaan, hadden de on vervalste en in feite eer ste ijshockey „triller" in dit nog prille seizoen niet verwacht. Tilburg Trappers vele jaren kampioen van Neder land, een Europese top club moest bijna punten verlies toestaan gister avond tegen Duyvestein Wintersport. Tilburg Trappers bijna verrast De Trappers wonnen met 6-5, maar verdiend mag de over winning nauwelijks genoemd worden. Drie maal heeft Duy vestein Wintersport op een voorsprong gestaan. En dan te weten dat de supporters voor de wedstrijd blij waren ge weest als hun ploeg niet met een verschil van tien doelpun ten van het ijs zou worden gespeeld. Maar de Houtrust- plocg maakte het helemaal. De zelfde ploeg die verleden week van ORWO met 8-4 verloor was nu herboren. Met hun coach Brain Randell op het ijs speel de men ijshockey uit het beste hout gesneden. Vechten voor elke meter ijs. Eikaars fouten opvangen en erg hard werken. Daar had Tilburg Trappers in het begin duidelijk geen ver weer voor. Zelfs de Trappers coach Paul Domm stond con stant op het ijs. Binnen twee minuten was het Tilburg dat door Jo Simons de leiding nam, maar na tien minuten spelen bracht Tony „Cino" Palmlclno de stand zeer fraai In even wicht 1-1. Tilburg mocht daar na de handen dichtknijpen dat de Duyvestein niet uitliep naar een hogere score. Wim Con stant kwam tweemaal binnen een minuut oog in oog met doelman Gerry Gobel, maar de aanvaller faalde echter. Drie minuten later was het Turk die uit een combinatie met Con stant de stand op 2-1 bracht. De vreugde was echter maar van korte duur, want uit een solo bracht Jo Simons binnen de 20 seconden de stand op 2-2. In de tweede periode periode Tuma voor Tilburg en Tanzer en de uitblinker Bell voor Til burg en even voor het verstrij ken van deze periode Jack de Heer brengt de stand op 4-4 met twee Duyvestein spelers Harry van Bilsen. de grote man in de wedstrijd tegen Tilburg Trappers. Bell en Nooyen in de straf bank. In het begin van de derde periode ging Duyvestein met een erg hoog tempo van start en maak te Randell 5-4. Lauri zorgde voor de gelijkmaker en met nog vijf minuten te spelen was het Jo Simons die de Trappers de overwinning hielp. Onbe twiste uitblinker was de die verleden week tegen ORWO faalde, Harry van Bilsen. ARTHUR VAN RIJSWIJK Zuid Afrika winnaar van Daviscup ROME Het Daviscupcomité van de Internationale Lawn- tennis Federatie heeft gister avond tijdens een bijeenkomst in Rome besloten Zuid Afrika officieel tot winnaar van het Daviscuptoemooi 1974 uit te it is een gevolg van het feit dat India heeft geweigerd in de fi nale tegen Zuid Afrika uit te komen als een protest tegen de apartheidspolitiek. RVC gewijzigd (Van onze sportredactie) DEN HAAG Voor de wed strijd tegen Gouda heeft trainer Berry Janse van RVC zijn team op verschil lende plaatsen gewijzigd. Zo zal Zwambom niet in de spits, maar op het midden veld spelen evenals Van Dul- lemen. terwijl Martens zijn oude plaats als ausputzer weer heeft ingenomen. Dc opstelling luidt. Bakhuis Borghart. Martens, v.d Leek. Rog, Zwambom. Van Dullemen, De Klerk, Ruis Blijie en Kloor. Van der Mije bleef aan kop OOSTERBEEK Alexandra van der Melje is laatste ronde van het toernooi om het damesschaakkampioen schap in Oosterbeek aan dt leiding gebleven. De uitstat k (Am - He Fenny Hi ny von Pareren (Amsterdam) i-c Miekc van Eist (Eindhoven) - Ene; Belle (Velp) 0-1; Ellis de Graa (Zwijndrei ht) - Ada van der Gicssei (Rotterdam) 0-1. Jeanette Mulder (Amstelveen) - Alexandl Mije (Haarjem) 0-1. Anneke Schol CAss lelft) - Corrie Vreeken (Maas- Stand 1. Van der Mije 6 pnt 2 Vree ken fl pnt. 3-4 Heemskerk en Van Gicssen heiden 5 pnt. 5-6 Belle Mulder beiden 4 pnt .7 de Graaf 3 pnt. 8. van Pareren 21/2 pnt. 9. Schol 11/2 pnt. 10 Van Eist 1 pnt. AMSTERDAM De Nederland se tennisploeg (heren) komt ln de tweede ronde van het toer nooi om de Koning Gustaaf-be- ker uit tegen Oostenrijk, dat West Duitsland heeft uitgescha keld (3-2). BRUSSEL Volgend jaar fe bruari worden de twee kwalifi catie toernooien gespeeld voor het tweede europese zaalhockey kampioenschap. Nederland is ingedeeld in groep B met Dene marken, Frankrijk. Italië, Polen en Schotland DEN HAAG Voor het eerst zal volgend jaar een Ronde van Brabant voor amateurs worden gereden. De ronde, die gehou den wordt van 12 tot 16 juni is uitsluitend toegankelijk voor ploegen geformeerd uit vereni gingen. ROMETijdens een vergadering van het bestuur van de wereld voetbalbond (FIFA) is besloten Israël voortaan onder te bren gen in de Europese Voetbal Unie (UEFA). Weemhoff scoort voor Trartsol in de wedstrijd tegen de Engelse kampioen Sutton and Crystal Palace. Dekker (no 5) en Mackay kijken toe. ATHENE Raak/Punch heeft gisteravond In Athene een wed strijd voor de eerste ronde van het basket bal toernooi om Euro pacup 111 tegen AEK Athene met 71-72 verloren. Bij de rust leid den de Grieken met 41-34. Het was de eerste en tevens laatste wedstrijd voor belde clubs. Gis teren liet federatlevoondtter Jo nes weten dat AEK zich na dc overwinning als geplaatst mag beschouwen. Met de nederlaag in de enige confrontatie met AEK Athene is een eind gekomen aan het korte, maar bizarre Europacu pa vontuur van Raak/Punch. De Delftenaren hadden in de Griekse hoofdstad vooral te kampen met uiterst aan vechtbare arbitrale beslissingen. Transol heeft gisteravond in het sportpaleis Ahoy in Rotterdam een duidelijke basis gelegd voor de tweede ronde van het toernooi om de Europacup voor landskam pioenen. De Rotterdamse forma tie hoefde niet eens alle registers open te trekken om de Engelse kampioen Sutton and Crystal Pa lace af te straffen: (107-55). Het tweede duel. dat volgende week in Londen plaatsvindt, is door deze uitslag dan ook slechts een formaliteit geworden. Van Hanegem: Belachelijk om Coerver te ontslaan (Van onze sportcorrespondent) ROTTERDAM Manager Guus Brox van Feijcnoord zal de komende dagen met trainer Wiel' Coerver en de spelers rond de tafel gaan zitten om het zoveelste conflict rond de Limburgse oefenmeester uit te praten. „Ik wil eerst echter dat alle motieven bezinken," liet Brox gisteravond weten. In een Rotterdamse krant ver scheen gisteravond overigens een artikel waarin er bij het bestuur van de landskampioen op aan werd gedrongen, trainer Wiel Coerver onmiddellijk de laan uit te sturen. Hij is geen trainer meer die de spelers uit een diepe depressie kan tillen, aldus de strekking van het ver haal. „Het is belachelijk om Coerver te ontslaan", aldus van Hanegem. Wiel Coerver: „Feyenoord kampioen maken". „Dat verdient dc mun, ondanks bepaalde tekortkomingen, Coerver zelf wenste geen com mentaar te geven op de hetze, die van bepaalde zijden tegen hem wordt gevoerd. „Ik «tel mij ten doel Feijenoord kampioen te maken, en daar wil ik alles voor doen", aldus de Limbur ger, die aankondigde, dat hij zondag voor de wedstrijd tegen MVV, Joop van Dale een i we kans als vrije verdediger zal Rotterdam In gebouw „Lom merrijk" komt maandagavond 11 november een selcctieploeg van het district Zuid Holland van de Ned. Boksbond uit te gen een selectieteam van de Western Counties uit Engeland. Zeven maanden geleden leed Zuid Holland in Engeland een grote nederlaag. De ploeg die in staat wordt gesteld revanche te nemen, bestaat uit v.d. Sluys (veder) Dolf Krijgsman (veder), Ton Krijgsman (licht), De Rooy (weiter) allen van Houwlust uit Dordrecht Wullems (licht), Gallicola (lichtwelter). Van Schaik (halfzwaar) allen van Huizenaar, Rotterdam Jan Hermans (zwaarwelter) Johan Tabben (midden) 1 den van Hoogenband, Den Haag-, Marinisse (zwaarwelter) van DOS, Vlisstngen en Piet Holtkamp (zwaar) van West- land. ZEIST - De tuchtcommissie van de KNVB heeft gisteren voor spelers uit het betaalde voet bal de volgende straffen uitge sproken: (bij voorwaardelijke straffen geldt een proeftijd van een jaar). M. Budding (Wapeningen): 1 wedstrijd onvoorwaardelijk, 1 weditrljd voor waardelijk en 75 gulden boete (met ingang van 1 november); D. Roslnk (Heraclea): 1 wedstrijd onvoorwaar delijk en 1 wedstrijd voorwaardelijk Ingang van 8 m i genoemde spelers); M Plasman* (Feyenoord): i wedstrijd onvoorwaardelijk en 100 gulden boe te; P. Nieuw poort (FC Utrecht): l wedstrijd onvoorwaardelijk en 1 wedstrijd voorwaardelijk; J. Ribbe- rink (Helmond Sport): 1 wedstrijd onvoorwaardelijk cn 1 wedstrijd voorwaardelijk.; F. vsn Berk (NEC): 2 wedstrijden onvoorwaardelijk,; L Looycn (tweede trainer van NEC) een berisping,; J, Dijkstra (Rods JC) I wedstrijd onvoorwaardelijk cn 200 gulden boete,; J. Hcymuns (FC Den Bosch) I wedstrijd onvoorwaardelijk cn dc mogelijkheid tot verweer tegen dc omzetting van een voorwaardelij ke straf vun 1 wedstrijd,; H. Cornells (FC Groningen): 2 wedstrijden on voorwaardelijk en 175 gulden boete,; J. Ewalts (KCVVV): I w.-dntrijd on voorwaardelijk en 125 gulden boete.. C. v. d. Berg (Willem II) I wedstrijd onvoorwaardelijk en 200 gulden boe te.; P Vermeulen (Rode JC): I wed strijd onvoorwaardelijk. 100 gulden boete en de mogelijkheid tot verweer tegen de omzetting van een voor waardelijke straf van 1 wedstrijd.; Th. Kitzen (FSC): 2 wedstrijden on voorwaardelijk. 1 voorwaardelijk cn 75 gulden boete.. N Jansen (FC Am sterdam): I wedstrijd onvoorwaarde lijk en 150 gulden boete,. A. Goed hart (AZ'67) 2 wedstrijden onvoor waardelijk, 100 gulden boete en de mogelijkheid tot verweer tegen de omzetting van een voorwaardelijke strfcf van 1 wedstrijd. L. v d. Luijt- gnarde (Willem II): 3 wedstrijden onvoorwaardelijk cn 125 gulden boc- (Van onze sportredactie) DEN HAAG - Voor aanvang van de wedstrijd Schcveningen - Texas/DHB aanstaande zondag zal Jaap Kuiper van Schcvenin gen worden gehuldigd wegens het spelen van zijn 250 ste wed strijd. (Van onze sportredactie) DEN HAAG In de eredivisie is het laatste woord nog lang niet gesproken, want onver droten gaat de strijd voort tuisen de gigan ten PSV.Ajax en Feyenoord. Na hot debacle tegen Barcelona Is het voor de Rotterdam mers bittere noodzaak om het kampioen schap te behalen. Zondag krijgt Feyenoord bezoek van MW;AJax reist naar FC Utrecht en PSV speelt thuis tegen AZ'67 FC Den Haag gaat in Deventer de immer lastige uitwedstrijd tegen de Go Ahead Eag les tegemoet. De gastheren hebben tot nu toe nog maar weinig laten zien, want uit negen wedstrijden werden slechts vijf punten be haald De ploeg drijft nog te veel op dc „oudjes" Henk Wamas en de lange Ruud Geestman. ofschoon Peter Amtz en Bert van Marwijk de jongere garde uitstekend verte genwoordigen Het elftal van FC Den Haag wordt eerst later samengesteld uit de navolgende twaalf spe lers, waaronder Rob Ouwchand. De selectie bestaat uit: Thie, Kila, Mansveld, Korevaar, Landers, Perazic, Van Vliet, Jol, Ling, Van Leeuwen, Swanenburg en Ouwehand. Boven Jeugd Morgenmiddag, aanvang 14 30 uur. in het Zuid erpark een onvervalst spektakelstuk De hoo- frolspelers zijn de betaalde jeugdelftallen van FC Den Haag en Feyenoord. een ont moeting in het kader van de eerste plaats. De discipelen van Rinus Loof voeren de ranglijst aan, maar relatief bezien staut Ajax gelijk. Daarentegen 'raakte Feyenoord vijf punten achterop, maar bovendien ook twee wedstrijden, In het Rotterdamse-team staat spits Aric van der Linden (22) dc luatstc tijd het meest in de belangstelling. Andere beken den zijn Wim van Til en doelman Gcr Reits- ma, de voetballende medicus Talentrijke spelertjes zijn ondermeer Michel van de Kor- put, Makkie Nijssen, Ger van Rosmalen en René Duister. Rinus Loof stuui~t het volgende elftal in het veld' DoehLouwcrens; achter - Quellhorst, Monnee. Toet en de Caluwé; mid den: Van der Wulp. Lochtenbergh en Berc- kcnknmp; voor: de Geer, Vreeswijk en Van Hijkoop. Rinus Loof, de trainer van de betaalde jeugd van FC Den Haag, hoopt op een goed resultaat tegon Feye noord.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 13