Henny en Gijs gooiden hoge ogen in BB-kwis Fleurige happening NUCHTERE AUTOMOBILISTEN STONDEN TE DRINGEN OM TE WORDEN GECONTROLEERD Geldboete voor harde veehouder Geld voor Arti stroomde binnen T overballendieven brengen Noordwijkse politie in het nauw MAANDAG 4 NOVEMBER 1974 LEIDSE COURANT PAGINA 5 IUIIIIIIIIIIIIII!l!III[ïl!lllllllllll!l!li|l||||||II!||||||||N||||!|||!|l|||!||||!|[||||||||j|!||]||||N|||||||!||]|!||||]||||!|||||||||||||||||||!||i|!j||[|[|||||||[|]!{|j|||||||M til UUV y mm r-ttu. t Henny en Gijs doen hun best in de BB-kwis Van een onzer verslaggevers Zevenhoven liet Zevenhovense echtpaar Henny en Gijs Griffioen heeft het dit weekeinde bijzonder ver geschopt in de Berend Boudewijn kwis. Hoewel ze ui teindelijk als derden na afloop van de kwis opmerkte: „Voor ons is dit de hoofd prijs. We hadden het niet beter kunnen treffen." Henny en Gijs werden bedolvei) onder de cadeaus waaronder een 5-daagse reis naar Frankrijk. Die wonnen ze in de laatste ronde waarbij de drie finalisten elkaar de loef moesten proberen af te steken in een vraag- en antwoordspel. Gijs. kraanmachi nist, drukte razendsnel op de knop toen er een „koopje" werd aangeboden. Een gouden druk zo bleek achteraf want voor het luttele bedrag van twee gulden kwam het echtpaar in het bezit van de reis. „We kunnen het eigenlijk nog steeds niet gelo ven", aldus de Zevenhovenaren. Henny en Gijs („We waren wel erg zenu wachtig") bleken tijdens de BB-kwis bij zonder goed op elkaar te zijn ingespeeld. Bij het geven van antwoorden kwam ze zelfs leuk uit de hoek zodat ze eenmaal de Gevathcidsprijs in de wacht sleepten. In de tweede ronde deden ze het helemaal goed want toen haalden ze de meeste In de slotronde kwam het Zevenhovense echtpaar foch wel wat snelheid te kort tegen het echtpaar Van der Voort, dat voor de tweede maal met de hoofdprijs ging strijken. „Voor ons was het maar een spelletje. De derde plaats is voor ons mooi genoeg", aldus Henny en Gijs. Geen hoofdprijs dus maar wel een waslijst aan andere prijzen waaronder een filmcamera, een poffertjespan, schoenen voor het gehe le gezin, een vlooienspel, een serveerwa gen en nog eens ruim tweehonderd gul- Den Haag/Alkemade - Het Haagse gerechtshof heeft een 50-jarige veehouder uit Alkemadc veroordeeld tot een boete van 250 gulden, wegens het onthouden van verzorging aan een dier. Op een eilandje onder de gemeente Warmond, had hij een kudde schapen, die door hem op 2 okt. van het vorig jaar werd weggehaald. Een schaap bleek ernstig ziek te zijn en kon nauwelijks meer lopen. De man liet het dier achter. Twee weken later werd de politie van de situatie op de hoogte gesteld, waarna'op 22 okt. het schaap meer dood dan levend werd opgehaald. Volgens verdachte was hij nog wel naar het dier wezen zoeken, maar kon het vanwege de mist niet vinden. In eerste instantie was verdachte door de Haagse politierechter veroordeeld tot 500 gulden boete, waarvan de proc. generaal bij het Hof de bevestiging had geëist. Van onze correspondent Ter Aar - Met een recordbedrag van 9.100,- heeft de r.k. muziek vereniging „Arti et Religioni" uit Ter Aar de activiteiten van het uniformcomité beloond gezien. De start in het parochiehuis verliep al goed. Ondanks een geringe opkomst bij het begin. Een krentenbrood van 1 meter werd voor 110,- aan de man ge bracht. De rol van afslager of opjutter werd voortref fel ijkge- speeld door Piet van Dijk, die door „veilingmeester" J. Bader op het financiële spoor werd gezet. J. van der Pijl Gzn. wees „De kooplustige" aan en volgde met nauwgezetheid de wisseling in de bieders. Niek Pieterse en Rob Rodewijk assisteerden dit tweetal, terwijl Els Verlaan na de gedane zaken, telkens een ruk gaf aan de telmachine, die plichtgsgetrouw het bekende rolletje vulde. Presentator Frans Dobbe had de schone taak al het moois te laten zien of het nu geestrijke drank was ofversgerookte paling, bloemen of taarten, eieren of kzas, ieder „Nummer"moest zijn gedienstige handen passeren. Een bijzonder leuk voorval was het aanbod van „een avonje oppas", waarbij de moeder van de dochter (niet de eerste de beste) 60,- moest neertellen om haar thuis te houden. Zonder maar gelijkenis beter vgtonen met een of andere wilde boerendochter, kwam deze lieftallige majorette weer aan bod. Een kooplustige niet zo'n jonge heer verschalkte de oppas voor 110,-. Naarmate de avond verliep werd de stemming steeds beger en de surveillerend e politie, die toevallig even langs kwam, deed even 'n bakkie om te relaxen van een klus, zoals de toelichting luidde. Al met al een zeer geslaagde avond, waar zelfs sommige gemeente bestuurders door hun persoonlijke bijdragen aan hadden medege- i Sommige taxi-bedrijven hadden dit weekeinde handen vol werk. Het was soms dringen geblazen. Dat gold dan hoofdzakelijk in de uitgaansplaatsen Noórdwijk, Katwijk, Leiden en Alphen. In de kleinere plaatsen steeg het taxi-gebruik niet boven normaal. Van onze correspondent Sassenheim Het optreden van de Israëlische Volksdans groep uit Haifa op het plein Oosthaven, zaterdagmiddag, kan het best gekehschetst worden als een happening in de meest goede zin van het woord. De groep, gestoken in fleurige costuums, en be staande uit 25 jongelui (van 16 tot 21) maakte met hun folkloristische dansen, een prima indruk, en het optre den, elegant en charmant, was een genoegen om te zien. De begeleiding was beurtelings van een accordeonist en via de band. Het optreden van de groep werd afgewisseld door prachtige solozang van de gi- tariste Mihal, die het publiek efbij betrok met handgeklap en community-zang. Tot slot was er een leuke gezamenlijke polonaise van de groep met velen uit het talrijke publiek (w.o. veel jeugd). Behalve bur gemeester Kret waren ook wethouder Mazee en meerde re raadsleden aanwezig. Bur gemeester Kret kreeg de speld van de stad Haifa op het re- ver gespeld. Vandaag werd na een week gastvrijheid bij di verse Sassenheimse families, de terugreis via Schiphol, naar Haifa aanvaard. Van onze correspondent NOORDW1JK - De Noordwijkse politie heeft heel wat te stellen gehad met een drietal Noordwijkse jongelui, die 's avonds in de Hoofdstraat een automaat van de firma Kruijer vernielden en de inhoud, bestaande uit toverballen en dergelijk snoepgoed in hun zak staken. Voorbijgangers, die van een en ander getuige waren, waar schuwden de politie. Een patrouille trof de daders in de Hoofdstraat aan. maar toen de politiemannen hen trachtten mee te nemen naar het bureau, stuitten zij echter op hevig verzet. Met veel moeite slaagden de agenten er in om de jongste, een 18-jarige scholier in te rekenen. De beide andere vandalen, een 19-jarige zeevisser en een evenoude machinebankwerker, konden eerst in een politieau to worden gewerkt, nadat een twepde patrouille ter assosten- tie was verschenen. Ook in de wagen bleven de arrestanten zich bijzonder obstinaat gedragen en trapten zij ramen en deuren stuk Wegens diefstal, vernieling en verzet werden de heren in de cel gezet. Daar koelden zij hun vernielzucht aan de inventa ris. In totaal werd aan politiewagens en cel-attributen voor enkele duizenden guldens schade aangericht Behalve de straf wacht hen nu ook nog een fikse schadereke ning. J. P. de Jong overleden Van onze correspondent Noordwijkerhout - Na een langdurig ziekbed is toch nog onverwacht gistermorgen overleden de heer J. P de Jong. die van 1960 V>t 1969 secretaris van de gemeente was. Hij werd 68 jaar. Succes voor de Bemardus Van onze correspondent Sassenheim - De expositie en ver koop van artikelen vervaar digd door de bewoners van Re validatie- en verzorgingscen trum „De Bcrnardus", is zeer succesvol verlopen. Er bestond veel belangstelling uit Sassenheim en verre omgeving. Er werd flink verkocht en er heerste een gezellige sfeer. Bij de loterij werd de naam van de beer t.w. „Bernie" wel twee maal geraden t.w. door Dorothy Binnendijk, en door de heer Th. Kortekaas. Het gewicht van de zak bruine bonen bedroeg, 6.6 kg. waar mevrouw Hogcnboom met 12,5 pond het dichtst bij- Bazartoppcr iu Aarlandervccn Van onze correspondent AARLANDERVEEN - D.e bazar die vrijdag en zat' bate van de aflossing van de bouw van de Geref. 1 gehouden is een groot succes geworden. Apn het einde van de bazar werd het netto bedr£ gemaakt: 13.000,- Alphcnarcn krijgen hulp in <le Banaan Van onze correspondent ALPHEN AAN DEN RIJN - Van avond houdt de Alphense wets- winkel voor dc derde maal „spreekuur". chtshulp kan men terecht wijkcentrum de Banaan dderveld-West en in het w van dc Stichting Maat- .Midden Rijnland' malaan 2 in Alphi acht tot negen ui bijdrage van 2.51 dig advies op he onder meer belas arbeidsgeschillen. ven van half iting. probic- strafzaken en LEIDEN Veel automobilisten uit Leiden en omgeving dit weekeinde zo trots dat se broodnuchter achter het stuur zaten dat ze, zonder dat de politie hen daar opdracht toe gaf, hun auto naar de kant de weg stuurden om gecontro leerd te worden. Op sommige plaatsen stond men te dringen om gecontroleerd te worden. De Leidse politie kreeg zelfs te maken met enkele boze auto mobilisten, die het maar moei lijk konden verkroppen dat bij hen geen blaastest werd afge- Er waren overigens dit weekeinde in Leiden en omgeving bijzon der weinig automobilisten „de klos". Alleen in Katwijk en Noordwijk liepen er twee tegen de lamp Hen werd een tijdelijk rijverbod opgelegd. In de Bol lenstreek werd slechts op enke le plaatsen intensief gecontro leerd. Vooral de Lissese politie was met groot materieel uitge rukt. Wie eenmaal op de pro vinciale weg Lisse-Warmond reed had weinig kans om niet gecontroleerd te worden. Slechts weinigen moesten bla zen Niemand bleek te veel te hebben gedronken. Wel werden veel bekeuringen uitgedeeld vanwege ondeugdelijke verlich ting, gladde banden en het ont breken van de vereiste autopa- In Katwijk werd ook intensief gecontroleerd. Driehonderd au tomobilisten werden aangehou den. Tegen vijf werd proces verbaal opgemaakt wegens het niet in orde zijn van de verlich ting. De Noordwijkse politie deed het tot veler verbazing rustig aan. Zaterdag- en zon dagnacht werd niet of nauwe lijks gecontroleerd. De verkeer spolitie in Noordwijkerhout haalde dit weekeinde tijdens een grootscheepse controle slechts enkele malen het blaas pijpje tevoorschijn maar nie mand werd positief bevonden. In de Rijn- en Veenstreek een bijna zelfde beeld als overal elders. Slechts op enkele plaat sen intensieve controle met als eindresultaat steeds vrij veel bekeuringen voor technische gebreken maar geen overtre dingen van de nieuwe alcohol- wet In Alphen aan den Rijn' werd vrijdag streng gecontro leerd maar omdat niemand werd gepakt liet men zaterdag en zondag de controle achterwege. De politie beeft de indruk dat afgelopen weekeinde heel wat automobilisten het rijden extra kilometers er voor hebben gehad om de politiefui- ken te kunnen ontlopen. Er is vooral intensief gebruik ge maakt van smalle binnenwe gen. Op een enkele uitzondering na heeft de horeca in Leiden en omgeving omzetverlies geleden. Restaurant De Nachtegaal in Noordwijkerhout haalde slechts 40% van de normale fé van Leeuwen in Voorhout zag het aantal vaste klanten sterk teruglopen terwijl bij res taurant Bocrhave aan de He renstraat juist het tegenoverge stelde het geval was. Eige Kerkvliet had het drukker dan anders. De Katwijkse horeca is dit eerste blauspijpweckeinde zonder al te veel kleerscheuren doorgeko men In Noordwijk berichten somberder al liepen de bezoekersaantallen niet sterk terug als verwacht. De horeca in de Rijn- en Veen- streek hééft niet zo'n best week einde achter de rug. Vooral vrijdagavond was het bar. In café Sport in Hazerswoude w het muisstil Café De Heul Alphen aan den Rijn gaf t zelfde beeld Zaterdag en z< dag kwam het cafébezoek w< iets op gang maar bleef toch ver onder de maat Het Roelo- farendsveense café De Vier Heemskinderen ondervond «een nadelige gevolgen van dit blaaspijpw klantei fiets in plaats van de auto. de Spanning in zaalvoetbal- competitie Lisse taant Van onze sportredactie LISSE In de zaalvoetbalcom petitie in Lisse is de spanning er al weer af daar de ploegen voor de winnaars en de verlie zersronde al bekend zijn. Zater dag moesten nog vier van de resterende acht wedstrijden worden gespeeld. ZMV Noord- wijk verloor met 2-7 van FC Import, Blauwe Reigers-Mu ziekhandel Smit 1-2, Hoogc- boom Supermarkt - Sporthuis De Jong 2-4.en het doelpunten- festijn: FC Fairplay- FC Rrans- dorp 7-8. Geloot is er ook voor de beker competitie. De volgende ploe gen komen in poule A uit: KSL, ZMV Noordwijk, Café de Engel en FC Import. In poule B ko men uit: Koningsveld Leiden, Hoogeboom supermakt, FC Fairplay en muziekhadel Smit. Poule C Sporthuis de Jong. Houtandel Huiskamp, Blauwe Reigers, FC Ransdorp. Als laat ste poule D DAF Broekhuizen. Van Seist Stars, Kleine Beurs en LBO Zaterdag 16 en 23 november wor den de eerste wedstrijden van deze bekercompetitie gespeeld. Dubbele beenbreuk Dirk Vooys Ruw spel: Quick Boys-Sparta gestaakt Van c e sportredactie ROTTERDAM De wedstrijd tussen de geselecteerde jeugd van Quick Boys en Sparta is In de tweede helft door scheidsrechter Schuller wegens bet te harde spel van de thuis club gestaakt. Directe aanleiding voor het sta ken was een dubbele been breuk van de Quick Boys spe ler Dirk Vooys. Door de intimidatie en het te harde spel van de Sparta spe lers kwam Quick Boys niet in haar spel. Bij de rust was de stand 2-0 in het voordeel van Sparta. In de rust werden de Boys geinstrueerd om niet opde provocaties in te gaan. Quick Boys kwam terug en scoorde via Leo Hoek2-l. Bij oen aanval van de gasten kwam Dirk Vooys vrij voor de Sparta-doel- man en werd op grove wijze onderuit gehaald. Hierbij liep deze speler een dubbele been breuk op hetgeen voor de scheidsrechter de aanleiding vormde de wodstrijd te staken. UVS kwam bij ADO in het veld en behaalde een 1-1 gelijkspel. UVS statte erg terughoudend mede door het feit dat het bang was voor de Sparta ploeg. Sparta kwam voor door een misverstand in de UVS-defen- sie 1-0. In de tweede helft kwam de Leidse ploeg sterk terug en scoorde de gelijkma ker halverwege deze helft. Wil Heskcs omspeelde in d* buurt van het Sparta doel een verde diger, de keeper verwachtte can voorzet.maar Heskes schoot hard in 1-1 De stand: UVS 6-10. ADO 5-8. Westlandia 7-9. EBOH 8-9, Frycnoord 6-8, Dc Musartwti 6-7. Quick Buys 6-7. Sparta 5-5, Excelsior 7-5, CW 5-2, CDS 7-2, Neptunes 6-1. Kallenberg teleurgesteld resultaat Luba (Van o e sportredactie) LEIDEN „Het resultaat valt me erg tegen", aldus Lubu- coach Kallenberg over de wed strijd van zaterdagavond tegen middenmoter Midland FC De Leidenaren gaven in de slotfase 3 punten voorsprong uit hande- n 89-69 en kwamen er in de daarop volgende verlenging niet meer aan te pas: 76-81 voor Midland. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat het zo zou lopen, na acht minuten was de stand 16-7 in het voordeel van Luba. Een tus- sensprintje van de Utrechtse ploeg bracht 25-23 maar bij rust waren de Lubancn ruim uan de goede kant van de score: 35-29. De tweede helft gaf ongeveer eenzelfde beeld. Van Rooijen schoot ontzettend veel, maar wel steeds mis. Verbeek werd node gemist in de rebound toen hij met 5 pers. fouten het veld moest verlaten, lange man An* van Dijk die eigenlijk veel re bound zou moeten hebben stond toe te kijken. In de laat ste minuut bij de gelijke stand miste hij alleen in de bucket staande een simpele bal, en daarmee verspeelde hij de zege. Weer inbraak gemeentehuis Noordwijkerhout Van onze correspondent NOORDWIJKERHOUT - Voorde tweede keer binnen 10 weken hebben onbekenden een bezoek gebracht aan het gemeentebuis van Noordwijkerhout. Vermoedelijk in de nacht van za terdag op zogdag heeft men zich toegang verschaft door verbreking van een ruit. Even als de eerste keer werd ook nu niets vermist. Wel werd veel overhoop gehaald. Over de eventuele daders kon de politie gisteravond nog geen medede ling doen.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5