DE DANAÏDEN WEER EENS IN GOEDE VORM Herstel van Bax/Foreholte Slecht weekend Leidse hockeyclubs Diok Zwakke schakel opnieuw Bob Heuts BS LEIDEN MAAKT EINDE AAN REEKS NEDERLAGEN Duidelijke winst voor reserves Scylla Rotterdam De Danaïden heeft weer eens goed gespeeld. Het Zuiden weet daar nu ook van mee te praten. De scholieren maakten van de Rotterdam mers debutanten, achter in het eerste speelgedeelte. De Rotterdammers mochten be ginnen, maar vlot hadden de leerlingen van Bos hun ant woord klaar. Binnen 10 minu ten walste de Leidse ploeg over Het Zuiden heen( 1—5. De thuisclub kreeg geen gelegen heid de brokstukken wat te he len, want De Danaïden ging ste speelster op dit moment werd volledig uitgeschakeld door Irma van Nierop. Casper van Nierop en Gerard Bos ver dienden alle lof voor het werk in de laatste verdediging. Aad (3) en Casper (3x) van Nierop, Nap (3x), Anneke Crum en V.d. Leek scoorden. door met ruïneren van het Rot- Weinige zullen hebben geweten. terdamse zelfvertrouwen: 48 bij rust, die de mannen van Nap goed deed. Tot aan de 13e minuut ging dat op, toen De Danaïden leidde met 610. 13 dat Pernix zaterdag thuis speel de tegen Die Haghe. Wij ook niet vanwege het uitermate slechte publiciteits-apparaat bij de KNKV. Het schotlozè Pernix nog steeds het ongeluksgetal verloor kansloos van Die Hag en dat leek voor De Danaïden ook bewaarheid te worden. 12 Minuten verder had Het Zuiden namelijk het onmogelijke ge presteerd om op 1010 te ko men. Er waren nog 20 minuten spel over en in schril contrast met het vorige spelbeeld viel er nog één goal. Uitgerekend één van de betere mocht het genoe gen smaken de winnende goal te scoren en die één was Hans v.d. Leek. Arlien Uchtman, ge bombardeerd tot Neerlands be- LEIDEN DIOK heeft zijn sterkste tegenstander, Ocmoemenoe, hefgeen be tekent „Wat-moetcn-we- nou", met 224 verslagen. De Leidenaars waren in het begin al goed in de aanval, wat resulteerde in een 7—6 voorsprong na 7 minuten. Middelburg kwam even terug en bracht de stand op 7—4, maar daarmee had Oemoe- menoe zijn kruit verscho ten. De scrum en de 3/4-lijn van DIOK was oppermach tig. Ook na rust had DIOK het heft in handen, het werd al spoedig 18—4 na een 154 ruststand en vijf minuten voor tijd bracht DIOK de stand op 22—4. Het tweede team van DIOK staat ook ongesla gen bovenaan. Van Wate ringen werd met 240 ge- he, dat tot nu weinig in aktie kwam. Daarom werd het hele programma omgegooid. De Ha genaars waren in de aanvang van de 2e helft beduidend ster ker en tot overmaat van ramp maakte Pernix toen veel plaats- fouten. Pernix wisselde 02 in voor 3—2. Halverwege was het 3—6, waarna de kanaries uitlie pen naar 39 en op 511 eind igden. Doelpunten: Wil en Flip v.d. Kooy (2x), Van Seggelen en Breedveld. Tegen De Algemene kon het ont stellend zwakke Hespa voor rust de nog magere achterstand nog verkroppen. Dat werd an ders na de pauze, toen de Ar**- sterdammers door een incident van de Amsterdammer Bruins, die moest worden afgevoerd naar het Academisch, opeens buiten zinnen en loerden op elke wraakkans. De Algemene kon de betere opvatting van het korfbalspel wel tot volgende week opbergen en kwam met 9—1 zegevierend en gelukkig op enkele bloeduitstortinkjes na heel uit het veld. In dit ver plichte nummer, door arbiter Spierenburg erg, maar dan ook heel erg tolerant geleid, scoor den Jan Sjardijn (3x), Wim van Vliet (3x) en Henneke Redel, Aad Rusman en Ruud van Vliet elk eenmaal. ZUIDERKWARTIER heeft een belangrijke slag verloren. In Amersfoort verloren de geel- blauwen van de club van die naam, waardoor de Leidenaars naar de op één na laatste plek afzakten. In het gelijkoDgaande duel miste de Leidse ploeg net iets meer van het richtingsge- voel. Elly Smeele (3x), Albert de Groot (2x), Els Lardee, Van Daim en Kloos konden de 108 nederlaag niet voorkomen. Crescendo haalde zaterdag de vierde winst binnen. In kracht ontliepen de teams elkaar wei nig, al nam Animo wel 02. Halverwege bedroeg de handi cap van de Leidenaars 12, wat na de thee werd wegge werkt (3—2). Animo kwam langszij en liet 34 van 2 1/2 meter liggen. Liesbeth Kok deed dat even later niet bij een wijkbal. In de laatste 5 minuten moest de Leidse ploeg zich warm lopen om het spel te be vriezen. 34 kon worden bijge schreven, dankzij goals van Le- nie (2x) en Liesbeth Kok en Chris Driessen. Walter Huig verving Aad Schouten, die rug klachten had. 2e klasse Ons Eiland verloor verrassend, maar met tegenzin, want er werd na afloop geprotesteerd tegen de te lange speelduur. Bovendien werd een Leidse speelster voortijdig naar de kleedkamer verwezen. De thuis club nam slechts eenmaal de leiding en dat was precies ge noeg voor winst. Deegenaars (3x), Nijenhuis (2x) en Beekman scoorden. Uitslag 76. Top ver loor eveneens onverwacht en wel van Vriendenschaar (8—6). Motto in "deze harde wedstrijd: „Als je geslagen wordt, sla dan terug." De 40 van de opening was Top teveel, al werd het nog wel (5—6. Velocitas verloor met 64 van Jodan Boys, nadat na de pauze de 4—2 achterstand was omgezet in 44. De win nende goals vielen in de laatste 2 minuten. Tempo, het wordt eentonig, verloor ook. KOAG bleek de iets betere ploeg en won verdiend met 8—5. De rust ging in met 3—3. De grootste teleurstelling moest Fiks ver werken, want het verloor in de laatste minuten met 4—3. Na 4—3 werd de kans op gelijkspel verprutst, want de Oegstgeeste- naren hadden een slecht schot. Merwede won met 43. RUUD VAN VLIET Ruud van Vliet scoort voor De Algemene. Zijn ploeg won met 9—1. <3ob Heuts is momenteel uit vorm. GRONINGEN BS Leiden heeft zaterdagavond afgere kend met iets wat al bijna een (slechte) traditie was gewor den. De laatste drie wedstrij den had de ploeg bij Nationale Nederlanden in Groningen niet kunnen winnen. Maar zaterdag kwam er dan aan die reeks van nederlagen een einde. BS Lei den won verdiend met 72-79 en, wat wellicht belangrijker is, toonde dat de vorm terugkeert. En dat kreeg dan vooral gestalte via drie spelers. Spelverdeler Richie Cornwall, die maar liefst 35 punten scoorde, Peter Kop (19 rebounds) en Rob Wallaart (8 punten en 3 intercepties). Zwakke schakel was helaas op nieuw Bob Heuts. Het is duide lijk dat hij zijn draai niet kan vinden en zijn drie persoonlijke fouten in de eerste 4 minuten maken dat wel duidelijk. NN Donar tegen Leiden heeft nog iets duidelijk gemaakt. Het bas ketbal in Nederland is ten op zichte van vorig jaar opnieuw vooruit gegaan. En die vooruit gang houdt in, dat de ploegen stee-is betere spelers moeten hebben. Leiden heeft met z'n nieuwe Amerikanen duidelijk meer klasse in huis dan vorig seizoen. Donar hield het bij Fred Devaughn en Dragutin CermJk en verloor bovendien Bernard van der Molen. Slechts in de openingsfase kon de Groningse ploeg BS Leiden partij geven. Maar dat kwam vooral, omdat Cornwall even moeite had met de juiste af stand. Dat duurde tot de tiende minuut. Daarin nam Leiden voor het eerst een voorsprong (18-19) en zou die niet meer afstaan. twee minuten was er toen een „gat" van vijf punten. De Gro ningse aanvallen werden vrij wel constant via links opgezet en waren daar tegen Allen en Kop vervolgens kansloos. Lei den daarentegen zette zijn aan vallen zeer gevarieerd op en stelde de Groningers dan ook voor (te) grote problemen. De voorsprong groeide gestaag en halverwege de wedstrijd was de ploeg van Pappas al vrijwel zeker van de zege: 32-47. Na de hervatting in de met zo'n 1500 toeschouwers goedgevulde Evenementenhal beperkte BS Leiden zich tot het consolideren van die voorsprong. En daar mee ontkwam Donar uiteinde lijk aan een forse nederlaag. Harry Pappas later: „We' kwa men hier om te winnen en dat hebben we gedaan...". Leiden verwisselde daarom ook de man-to-man verdediging voor een zóne, waartegen alleen Jos Timmer het juiste ant woord wist te vinden. Maar hij kon in zijn eentje Donar niet redden. NND kwam af en toe wel wat dichterbij, maar dan liet Richie Cornwall zien, hoe je van afstand moet schieten. Alleen in de laatste minuten leek Leiden nog even in moeilijkhe den te gaan komen. Donar scoorde plotseling wel en liep in tot 70-75. Maar vrije worpen van Cornwall en Wallaart (alle vier raak) maakten voor de kleine groep Leidse supporters aan alle onzekerheid (voor zover die nog bestond) een einde. Het werd tenslotte 72-79 een uitslag waarmee Leiden een achtervolger van zich af schudde en steeds zekerder gaat worden van een plaats in de kampioenspoule. Scores I-eiden: Cornwall 35, Allen 16, Wallaart 8, De Jong en Heuts 6, Stol, Van Rooden, Kop en Verhoeckx 2. Totaal rebounds 43 (NND 42); schotpercentage ploeg 40% (Cornwall 50%). Jan van der Nat HANDBAL Van onze handbal medewerker Poeldijk De dames van Bax/- Foreholte hebben de belangrij ke uitwedstrijd tegen Venlo met 4-8 gewonnen. Niet alleen klommen ze daarmee op de ranglijst tot boven de gevaren zone, maar bovendien gaf het vertoonde spel wat meer ver trouwen in de toekomst. Ellie Hoek miste al in de eerste minuut een strafworp en door niet uitstappen kwam Velo op 1-0. Via Annemieke de Bruin, Marga Ruisch en Ellie Hoek kwam Bax/Foreholte op 1-3, waarna zij de gehele wedstrijd goed onder controle hield. Door een goed genomen strafworp van Ellie Hoek ging de rust in met een voorsprong van 2-4. Na rust bleef Bax/Foreholte de bal goed in de ploeg houden en dwong het Velo tot het nemen van risico's. Op de goede mo menten sloegen de Voorhoutsen toe. Anske Broekhuizen, Marga Ruisch. Annemieke de Bruin en Mariëtte Langeveld bepaalden de overwinning op 4-8. IIVS kwam goed uit de startblok ken tegen de Spartaan uit Rot terdam. Ria v.d. Krocht en Ria v. Santen zorgden voor 2-0 eer Spartaan iets kon terugdoen. Via Cobia Elstgeest en Wil v. Muiswinkel kwam HVS op 4-2 maar toen volgde een periode van pech (Sjanie Waayer schoot 4x tegen de paal) en bovendien trad Truus Lieverse zeer zwak op in het Stompwijkse doel. Zo kon Spartaan terugkomen en zelfs met een 5-7 voprsprong gaan rusten. In de tweede helft herstelde Truus Lieverse zich goed en was HVS een klasse beter. Vooral Sjanie Waayer speelde een sublieme partij en Truus v. Danten was zeer pro- duktief, al miste zij nog een strafworp. Zeer verdiend hield HVS de punten met 11-8 thuis. Northa zette haar goede debuut voort tegen het Rotterdamse Snelwiek. Al ging de strijd in de eerste helft nog volkomen gelijk op, toch was reeds snel te ziendat de Noordwijkerhout- sen de overwinning zouden bin nenhalen. Snelwiek miste schot kracht uit de tweede lijn en liep zich voortdurend vast op de hechte zes-nul-verdediging van Northa. Slechts door enkele scheidsrechterlijke, dwalingen wist Snelwiek op 3-3 te blijven bij de rust. Een gemiste straf worp leidde de ondergang van Snelwiek in. Het beweeglijke spel in de eerste helft werd steeds trager en Northa bleef in hoog tempo het Rotterdamse doel onder vuur nemen. Twee minuten voor het einde, bij een 5-3 stand in het voordeel van Northa, ging de uitgebluste Snelwiek-ploeg over op man-to- man. Het conditioneel van ster kere Northa profiteerde onmid dellijk en won met 6-3. Doel punten: Marian Bader en Thea Terheide 2x, Ineke Strang en Margré Geerlings lx. Jong Ade kreeg tegen Duinoord al in de eerste minuut eenach terstand te incasseren. Het al tijd fel op de man spelend Dui noord hield deze voorsprong een kwartier lang vast, maar toen scoorde Helma v.d. Geest en Plonie Olijerhoek Jong Ade naar een 2-1 voorsprong bij de rust. Vooral de Haagse doel- vrouwe was verantwoordelijk voor deze lage stand en ook in de tweede helft demonstreerde zij haar vorm door een pingel te stoppen. Na de Haagse ge lijkmaker wees Helma v.d. Geest met een magnifieke schijnbeweging haar ploeg de weg en scoorde 3-2. Dezelfde speelster nam 4-2 voor haar rekening en tenslotte bepaalde Plonie Olijerhoek de eindstand op 5-2. MM O schoot bijzonder slecht vanuit de tweede lijn. Het an ders zo gevaarlijke wapen van de Hoogmadesen. Het Delftse EDH had het daarom niet zo moeilijk en kon rustig bouwen aan een voorsprong die bij de rust was opgelopen tot 4-1. In dc tweede helft liep het iets bij MM O maar het zelfvertrouwen was zoek en bovendien hield het geroutineerde EDH bfe- kwaam de bal in de ploeg. De eerste wedstrijd in de eerste klas werd door MMO met 3-6 verloren. Margré Volwater scoorde 2x, Miek Rijkelijkhui- zen lx. WARMUNDA begon goed met het nieuwe damesteam. De royale 23-4 overwinning op Olympia spreekt boekdelen. Vooral Nel v. Rijn en Mariëtte v.d. Hulst waren goed op schot Bij de heren was het meer spannend dan fraai. Door zwak optreden van de scheidsrechter was het een bikkelharde strijd tegen eveneens het Wassenaai se Olympia. Na een 14-14 rust stand werd het 20-20. Apollo kwam met een verjongde ploeg routine tekort tegen Hel las 2 en verloor met 11-17. De heren van San/HVL kwamen eveneens verjongd uit tegen Hercules en konden slechts één helft bijblijven. Met 9-21 werd verloren. De dames bleven met AHC 2 in evenwicht: 8-8. I Koop een occasion dan toch ook I bijdeVW-dealer! '3 lelterhedan ^garantie - ANWB-keuring- ^-servkepaspoor» Van onze tafeltennismede- werker LEIDEN De reserves van Sanocel Scylla heb ben een goede 73 over winning behaald tegen SKF. Ed Fallaux was met 3 overwinningen de sterkste van de Leidse spelers; Peter van Schie met 2 en Bert van Schie met eenmaal winst volg den. Ook de dubbelspel overwinning was voor Sanocel Scylla. Scylla 3 heeft de belangrij ke wedstrijd tegen Blue Star verdiend met 82 gewonnen. Hans de Roo- de zegevierde tweemaal. Hein Chrispijn en Karei van Schie deden dat elk eenmaal meer. Sanocel Scylla 4 heeft de thuis wedstrijd tegen Ons Vermaak met 64 gewonnen. Erik Noest met 3, Fred van Oostenrijk met 2 en Rini Hansen met 1 over winning bepaalden de voor hun team gunstige uitslag. De wed strijd tussen het damesteam van Sanocel en Tanaka werd uitgesteld. OEGSTGEEST heeft met 8—2 de meerdere moeten erkennen in Steeds Hoger Tsb. Micky TAFELTENNIS Thung won van Dijkhuizen en Jaap Polak behaalde zijn enige overwinning in het duel tegen Schradee. AVANTI heeft TOG met 7-3 te ruggewezen. Louwers was weer op dreef en won zijn drie enkel spelen, Van Wetten en Van der Werf volgden hem goed door elk tweemaal zegevierend een duel af te sluiten. De reserves van Avanti zijn nu na het ver lies in de uitwedstrijd tegen Valken be rg/AMVJ 4, uitslag 64, officieus gedegradeerd. De tweemaal winst van Gcrt- Jan de Ruiter en de winst die Pannenbakker en Streng elk eenmaal mochten behalen ble ken niet voldoende te zijn. [et tweede damesteam van Avanti heeft zeer eenvoudig Accent Swift opzij gezet, uitslag 10-0. Met NSSS gaat het niet goed; ook deze keer werd verloren. Alhoe wel enigszins geflatteerd gezien de driegame overwinningen werd Quick 2 overwinnaar met 9-1 en kan NSSS de degrada tie niet meer ontlopen, n een tegenvallende wedstrijd heeft de TREFFERS 1 gelijkge speeld tegen medekoplopcr de Vcluwe. Jac van Ruiten kon deze keer slechts voor eenmali ge winst zorgen, evenzo Hans van der Zwet. Cees Vesseur was de kopman met twee over winningen, ook het dubbel was voor de Treffers. De Treffers 2 heeft met 8—2 uitgehaald tegen The Victory. Koos van Beek en Jos van der Veer voltooiden een hattrick. Piet Warmerdam boekte twee overwinningen. TOV/TAPUTSCHUUR zit op ro- zen zonder doornen na de 8—2 overwinningen uit het duel te gen Twenty-one-up. Van Veen verloor met 1521, 2220 en 2022 van Langenberg. Alke made verloor ook van Langen berg maar met 21—12, 18—21, 13—21. Ted van de Ploeg had voldoende grip om Langenberg in twee games uit te schakelen; 21—16, 21-18 na in de tweede game met 13—18 achter te heb ben gestaan. DOCOS heeft uit de wed strijd tegen Oriënt niet gehaald wat erin zat, de overwinning. Met het be haalde gelijkspel mag men toch ook wel tevre den zijn want dit bete kent officieus dat de de- gradatiezorg voorbij is. Gerard van der Klaauw won tweemaal, Fred Bracké en Cor van Zijp met eenmaal winst al smede het dubbel geeft de einduitslag weer. Do- cos 2 heeft met ft—4 van mcdekoploper Germinal verloren. L'^mi won tweemaal, Rodenburg en Waaijer beiden eenmaal. e hockeymedcwcrkcr LfclUbN De hockeyclubs uit Leiden e.o. hebben een slecht weekeinde achter de rug. Koploper Leiden liet beide punten liggen, terwijl ook Roomburg geen punt op Ring Pass kon veroveren. Forescate deed het al niet beter tegen Qui Vive. Alleen Alecto hield aan dit weekiende een punt over. De L.M.II.C. heeft het tegen runner-up Groen Geel uit Den Haag niet kunnen bolwerken. Dat de twee punten naar Den Haag gingen hebben de Krogtbewoners vol ledig aan zichzelf te wijten. Ze zijn de hele wedstrijd in het offensief geweest, doch veel gevaar werd niet gesticht. De spaarzame Haagse counters waren veel gevaarlijker. Pas in de tweede helft creëerde Leiden - zich enige kansen. Maar deze werden vakkundig om ^eep geholpen. V.d. Berg miste bijvoorbeeld voor een leeg doel. Een van de weinige Groen Geel aanvallen resulteerde een kwartier voor tijd in een strafbal. toen Everwijn een Hagenaar onreglementair afstopte. Het betekende 0I. Vlak na dit doelpunt'had Leiden de pech dat een goal van G. J. Goekoop om zeer onduide lijke redenen werd afgekeurd, door de zwak leidchde Scheidsrechters. Leiden kreeg nog kansen maar kon niet scoren. Zodoende bleef de stand 0—1. Ook Roomburg heeft het tegen het Delftse Ring Pass niet kunnen redden. Toch zag het daar de eerste helft niet naar uit De Leidenarcn hadden een licht over wicht, wat zich Vooral in de strafcomerverhouding uitté. Doelpunten vielen er de eerste helft niet. Dc tweede helft gaf een meer gelijkopgaande strijd te zien. Roomburg manifesteerde zich vooral op het midden veld, terwijl Ring Pass dat juist oversloeg. De Leidena- ren hadden de eerste reële scoringskans. Een strafcor- ner van Hans Montanus werd met de voet gestopt. De hieruit voortkomende strafbal werd echter door Peter Gerris gemist Nog geen minuut daarna was er een Delftse uitval over rechts, die pas eindigde in het Leidse doel. Roomburg probeerde hierna nog van alles om de stand een redelijker aanzien te geven maar het was te vergeefs. De stand bleef 10. Het Voorschotensc Forescate had mcde-mlddenmoter Qui Vive op bezoek. In de eerste hleft liep het niet bij Forscate. Het sterk op de aanval spelende Qui Vive had de Voorschotenaren in de tang. Dat de ruststand zodoende 0—2 was verwonderde niemand. De tweede hleft gat een ander Forescate te zien. Het leverde al snel een strafpush op. Deze eindigde echter naast het doel. Het pechduiveltje bleef hen nu achtervolgen. Tweemaal werd de paal getroffen. Een strafpush aan de andere kant werd vakkundig door keeper Bouman gestopt. Doelpunten vielen er niet meer, zodat deze plezierige uitwedstrijd in 0—2 eindigde. Alecto heeft ook gisteren laten zien dat de doelpunten dit jaar moeilijker zullen vallen dan vorig jaar. In de gelijkopgaande strijd tegen het op de laatste plaats staande Polluc konden de Leiderdorpers dc kansen niet benutten. De wedstrijd speelde zich voornumelijk op het middenveld af. Dat Alecto nog een punt thuis hield hadden ze te danken aan Dekker, die In de tweede helft op de lijn wist te redden.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 15