Cees van Oyen bezingt de Van Haneeems Rehabilitatie-plan voor De Kooi Meer groen en ruimte voor Noorderkwartier ZATERDAG 2 NOVEMBER 1974 LEIDSE COURANT PACEVA 3 Goed voorbeeld doet volgen Als goed voorbeeld volgen doet, dan geldt dat zeer be slist voor de leidsters van de Stompwijkse jeugdvereni ging. Binnen anderhalf jaar zij alle 20 leidsters getrouwd Gisteren was het de grote dag voor de hoofdleidster van de jongensgroep de Kwispels, Nelly Oudshoorn, die haar ja-woord gaf aan Henk Besteman.. Natuurlijk waren de Kwispeio luidruch tig en feestelijk aanwezig om het feest nog meer luister te geven. „TRUUS EN WILLEMSWINGEN DE KUIP UIT LISSE/LEIDEN Neerlands voetbal-idool Johan Cruyff is uit het gexicht verdwenen en bakt ce nu bruin in Spanje. Het legioen beeft een nieuwe huisgod nodig en dat is, voor wie in de Zuid-hollandse contreien woont, zonder meer Wim van Hanegem van Feijenoord. Als je in Leiden b.v. ondoordacht het woord Ajax laat vallen kijkt men je vies aan; men heeft hier Feijenoord verheven tot de enige zaligmakende club. Het is een rite, die prof-klasse". Het is dus met Stokkermans en fotograaf Frans Rombout die de kleurige foto op de hoes zette, zo'n bee tje een hele Leidse affaire ge worden met de naam Wim als hoofdaccent. de in Lisse wonende Leidse kleinkunstenaar en clown Cees van Op het trimclubje Sport- Oyen bijzonder aanspreekt. Hij is nu zo ver gegaan om een grammofoonplaat aan het echtpaar Van Hanegem te wijden, een hommage, die aan de B-kant Laudate Willem Gloria heet en aan de andere zijde Willem en Truus. Beide ballades klonken voor "hel meezinger tijdens de return ook eerst tijdens de Trosuitzending weer in de ether te krijgen, op 19 oktober, een sportpro- Van Oyen bedient zich in Laüda- gramma waarin „sterren" wor- te Willem Gloria en Willem en den belicht en dat elke maand Tnius van het „Hanegemse terugkeert De eerste ster Van Hanegem. Binnen een paar dagen hadden Cees van Oyen en zijn vriend Joop Stokker mans tekst en melodieën voor elkaar. „Laudate Deo Gloria", dacht Cees en haalde Deo eruit, omdat hij Wim van Hanegem een „god" van een speler vindt Het liet „Willem en Truus" is al een keer de Kuip uit ges wingd, dat was in de pauze van de cup-wedstrijd Feijenoord- Barcelona. Volgende week hoopt Cees deze daverende koor", waarin behalve de krom me Willem ook Leidse Wim Rijsbergen en Wim Jansen hun partijtje meedoen. Dat wil zeg gen: Cees zingt en de drie Wim- men „mimen" mee, want ze Cees voetballen beter dan ze zingen. gems Het orkestje van acht man, on der leiding van Rudie van Hou ten, heeft ook een 'Leidse kracht in zijn gelederen: accor deonist Willem van Iterson, net als Rijsbergen een ouwe Roo- denburger, volgens Van Oyen een „fantastische amateur van school De Vries in Leiden, waar Van Oyen en Stokkermans nooit ontbreken, is het idee ge- groeid. Een ander clublid zorg- l de ervoor dat Christoffel Rei- w-m zen er ook trek in kreeg, omdat het nu eenmaal een commercië le aangelegenheid is. Christof- „Kromme" Willem, dan Leidse Willem en rechts Wim Jansen, fel drukte zijn stempel op de Cees van Oyen na een opname in gesprek met het „Hanegemse koor": links hoes en volgende week dinsdag neemt Christoffel op zijn Bar- celonareizen een hele lading Van Hanegemplaatjes mee in het vliegtuig. Oyen en de Van Hane- i Hendrik Ido Ambam- bacht zijn dikke vrienden ge worden. Het is daar net zoals Van Oyen het tweetal bezingt op zijn singletje: „vertederende mensen, sociaal bewogen en een zoete inval vol moorkop pen. En een vloekende, lachen de en huilende Truus". Truus en Willem zijn bovendien vrese lijk jaloers ten aanzien van el kaar: „Zijn ze in het buitenland vraagt men Truus ten dans, zegt Willem: hun mondje gevallen: Willem is de baas op het veld en Truus dirigeert de andere Feijenoord- wijven" .leg maar lekker tience". „Werkelijk moorddadi ge mensen", zegt Cees met overtuiging," Truus is gewoon geweldig, trouwens Wim Jansen ook. Die menselijkheid loopt vaak parallel met de prestaties. De Van Hanegems zijn niet op je kame- Feijenoord heeft in elk geval zijn tweede „nationale" hymne. Dat zit er dik in als je het plaatje, dat is uitgebracht door VIP Re cords te Haarlem, hoort. Cees van Oyen heeft er echt zin in gekregen; voor de komende Tros-programma's wil hij en Ada Kok, in samenwerking met Theo Koomen en Tros-sport hoofd Gerard Trebert. Mis schien worden dat ook wel meezingers. „Al mijn droom pjes komen zo langzamerhand uit", meent van Oyen; „Ik zie het altijd zitten, ik kan werken wat ik wil. Het is wel een hard vak, waarin je vaak te maken krijgt met charmante bandieten. Ton. Pieters Toch geen koopavond in Katwijk Van een onzer verslaggevers Katwijk De koopavond in Katwijk gaat niet door. Hot bestuur van de winkeliers vereniging Prinsestraat Ac tief hoeft het gemeentebe stuur laten weten het ver zoek om een dergelijke avond te gaan houden in te trekken. De winkeliersver eniging deed dit nadat het college van b. en w. de raad had voorgesteld een koop avond voor heel Katwijk in te stellen. De winkeliersver eniging wilde de koopavond beperken tot het centrum van Katwijk. Raadsleden hebben inmiddels kritiek uitgeoefend op de gang van zaken. Zij noemen de opstel ling in deze van het college „ondoordacht". iiniinitn niiuniiii runimuiiiimiimriiiiMiiiiiiififmiiifniniiiiiiiiifiiiiiiiiiMiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiniiiiiiiiiiimiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiinimiinmiiiiHiinmi Leiden - Zo (foto rechts) ziet het ontwerp-rehabilitatie-plan eruit dat de firma Geoproject b.v. heeft opgesteld voor de Kooi. De met een vette streep aangegeven wegen (Sumatrastraat, Herensin gel) zijn door de ontwerpers bestemd als hoofdwegen die de wijk moeten ontsluiten. De straten die met een wat minder vette, onderbroken streep zijn gemerkt moeten volgens de tekenaars dienen om de verschillende buurten toegankelijk te maken. De overige straten (voorzien van verticale streepjes) worden door de ontwerpers gezien als woonstraten. Daarbij wil men in de straten waar de streepjes een lichte achtergrond hebben het verkeer althans tolereren en mag in de donker getinte woonstra ten helemaal geen verkeer komen. De pijltjes geven aan in welke richting moet worden gereden. Verder hebben de met een S gemerkte vlakken van de ontwerpers een bestemming gekregen als speelruimte. De tekens die op inktvlekken lijken, duiden bomen aan. Elisdbeth ziekenhuis nog twee jaar leeg Huisvesting gaat universiteit 300 min kosten Van e r verslaggevers Leiden Het voormalige Eli sabeth Ziekenhuis, dat is be stemd voor de vestiging van de faculteit der Sociale We tenschappen, zal nog tot eind 1976 onbenut blijven. Dit blijkt uit de raamnota Huisvestingsbeleid tot 1985 van de Leidse universiteit die aan de leden van de universiteitsraad is aangebo den. In de nota wordt een aantal plannen en wensen voor de naaste toekomst ontvouwd. Een hiervan is, dat Wanneer er geen redelijke alternatie ven voor het fel bekritiseer de Witte Singelplan blijken te bestaan, de uitvoering het oorspronkelijke plan op nieuw in overweging zal worden genomen. Eerst zal echter naar reële alternatie ven worden gezocht. Zoals bekend heeft de univer siteit zijn zinnen gezet op het Doelenterrein, dat binnen kort vrijkomt. Dit zou dan kunnen worden gebruikt om de huisvesting van o.a. alp- ha-faculteiten en steitsbibliotheek over beide terreinen te spreiden, waar door het Witte Singel-com plex zou kunnen worden be perkt tot 7 d 8 bouwlagen. Voorts zullen, nu toestem ming is gegeven voor de bouw van een nieuw Acade mische Ziekenhuis, vanaf 1983 de oude gebouwen vrij komen die kunnen worden bestemd voor huisvesting van o.a. Sociale Wetenschap pen en Biologie. De univ stiteit wil geleidelijk de gebruik zijnde huurruimte vervangen door ruimte gendom, waarbij kleinere vrijkomende panden woonfunctie zullen krijgen, al dan niet voor studenten. Uit de financiële consequen ties van de plannen blijkt dat de komende 10 jaren rijksbijdrage nodig zal zijn van ƒ,300 miljoen op basis van het prijspeil van 1974. Het grootste bedrag wordt opgeslokt door de nieuw bouw rond de Witte Singel, waarvoor globaal 114 mil joen is uitgetrokken. Het plan van Geoproject verkeert nog in een begin-stadium; de bewoners van de Kooi hebben er nog niet hun zegje over ge daan. Daartoe krijgen ze bin nenkort de gelegenheid. Tussen 12 en 27 november wordt name lijk een aantal voorlichtingsbij eenkomsten georganiseerd waarvoor alle betrokken bewo ners een persoonlijke uitnodi ging krijgen. Daarnaast is men van plan een „plan-begelei dingsgroep" te formeren die de wijk moet vertegenwoordigen bij het overleg over de verdere uitwerking van het plan. In die groep zouden moeten zitting ne- eigenaren/bewoners, Vol 'de „„herpers moet in de »n rnmnntiewnnin. buurt-ontsluitingsstraten de rij- weg duidelijk worden aangege ven. De breedte van de rijweg zou 5 tot 6 meter moeten bedra gen. In de woonstraten verkeer mag komen wil n rijweg niet afbakenen. gen, eigenaren die hun huizen aan anderen verhuren en verte genwoordigers van de midden stand. Eind november ongeveer willen de leiders van het reha bilitatie-project een begin ma ken met de aanpassing van het plan aan de wensen zoals die uit de Kooinaar voren zijn gekomen. Dan gaat het nog eenmaal terug naar de begelei dingsgroep en het wijkcomité en daarna wordt het door de project-leiders aan b. en w. aan geboden. een toelichting op de boven afgebeelde plantekening, wijzen de ontwerpers van Geoproject erop dat langs de Sumatra straat terwille van de doorstro ming zo min mogelijk knoop punten zijn gedacht. De Kooi- laan, zo vinden zij verder, zal in verband met de herinrichting van het N.S.-emplacement ten behoeve van de buurt zijn uit daging tot het rijden van hoge snelheden moeten verliezen. „Dit heeft als voordeel dat geen doorgaande route in wijk ontstaat, hetgeen sluipwe gen en dus verkeer dat niet noodzakelijk in de wijk hoeft te zijn zoveel mogelijk voorkomt". huurders van corporatie-wonin- Personeelsvereniging in 't zilver Oegstgeest Met een receptie heeft de Personeelsvereni ging Marine Bedrijven Oegstgeest gisteren het zil veren jubileum gevierd. Met 841 leden is deze vereniging wellicht een van de grootste in deze streek. Tijdens de receptie gaf niet alleen het gemeentebestuur van Oegst geest acte de présence, maar uiteraard ook vele hoge mili tairen. Nieuwe scholen in Noordwijk en R' veen Van onze correspondente ROELOFARENDSVEEN Burgemeester Smolders van Alkemade heeft gisteren als eerste voet gezet in het der de schoollokaal, dat de de pendance van de kleuter school St Anna rijker is ge worden. Daarvoor had pas toor Van Leeuwen, voorzit ter van het schoolbestuur, het lokaal officieel geopend. Wethouder Verhaar onthul de de naam van het school tje: 't Kwettemest; een naam bedacht door mevr. Van Ul- den, die daarvoor een ca deaubon kreeg. Gisteren heeft ook de nieuw bouw van de kleuterschool St. Jozef haar hoogste punt bereikt. Daar werd de vlag op het dak gehesen, hetgeen betekent dat de voltooiing van dit gebouw niet lang meer op zich laat wachten. NOORDWIJK Gistermid dag is het scholencomplex in Boerenburg, bestaande uit twee basisscholen en twee kleuterscholen, officieel geo pend. Dit gebeurde zonder uiterlijk vertoon. Geen doorknippen van linten of dergelijke cere monies, maar slechts een eenvoudige wijding. Pastoor Van den Bosch las een hoofdstuk uit het apocricve Boek der Wijsheid, waarna ds. D. Keuning Gods zegen vroeg over het nieuwe scho lencomplex, tot stand geko men door samenwerking van de protestants-christelij ke cn rooms-katholieke schoolbesturen. De speelruimten in het plan zijn vooral gecreërd op kruispunten 0 Dezer dagen zijn de rapporten verschenen van het van woonstraten. De aanleg on(jerzoek dat is uitgevoerd naar de mogelijheden voor 6"'afn tan rehabilitatie van de Kooi en het Noorderkwartier. Dat nen de ontwerpers aan, kan voorrang krijgen boven de her- onderzoek is in de Kooi gedaan door Geoproject b.v. en inrichting van de straten zodat in Noord door de Nationale Woningraad. Aan de rapporten op korte termijn veilige speel- toegevoegd zijn twee tekeningen die aangeven hoe Geo- geiegenheid tot stand kan ko- project en de Nationale Woningraad zich de rehabilitatie op dit moment goorstellen. Leiden Dit (foto links) is het plan dat dc Nationale Woningraad heeft gemaakt voor de rehabilitatie van het Noorderkwartier. De grijs gekleurde vlekken die zijn voorzien van horizontale strepen geven woonstraten aan. De middels stippeltjes grijs gemaakte vlekken betekenen dat dit voetgangersgebied is(spel- en groenvoor zieningen). De lijn die bestaat uit dnor stippen afgewisselde bolletjes betekent dat daar de bus loopt. Dc eveneens door stippeltjes afgewisselde dubbele strepen beschouwen de ontwer pers als „hoofdstraten". De pijltjes staan in de richting welke het verkeer moet volgen. De straten met tweerichtingsverkeer die zijn voorzien van met stippen afgewisselde enkele strepen tenslotte, worden door de ontwerpers gezien als straten voor wijkontsluiting. In een toelichting op het ontwerp zegt de Nationale Woningraad dat aan de vorstellen het stre- ten grondslag ligt om a> meer ruimte en groen te ëreer- en en meer ruimte voor de voet ganger en b) de invloed van de auto binnen de woonwijk te beperken. Zoals op de tekening is te zien hebben bijna alle straten een-richtingsverkeer. Ze zullen volgens het plan zo wor den ingedeeld dat doorgaand verkeer van deze straten geen gebruik maakt. De zuidzijde van de Bernhardkade is voor doorgaand verkeer gesloten en toegevoegd aan het voetgan gersgebied. Voor het verkeer binnen de woonwijk zijn de Sophiastraat en de Lusthoflaan aangewezen. De woonstraten met éénrichtingsverkeer zijn via deze twee wijkontsluitings- straten te bereiken. Vanaf de Herensingel kan men alleen de woonstratcn in en niet uitrij den. Voor het uitrijden zijn de Sophiastraat en de Lusthoflaan bestemd. De aansluiting op de hoofdstraten is hierbij overwe gend gericht op het traject Ma re- en Herensingel. Voor de ver binding met de Willem de Zwij gerlaan kunnen twee routes worden genoemd. Eén route vanaf de westzijde van de Sop hiastraat via bijvoorbeeld de Julianastraat en de Anna van Saksenstraat door de Marnix naar de Willem de Zwijgerlaan. Een tweede route langs de Lusthoflaan sluit eveneens aan op dc Willem de Zwijgerlaan. Voor uitgaand verkeer via een te maken v -binding over „het spoortje" in het verlengde van de Bernhardkade en verder over de Kooilaan. Voor inrij dend verkeer vanaf het kruis punt Kooilaan over de parallel weg door de Beatrixstraat naar de Lusthoflaan. 1 uitbreidingen van het voetgan gersgebied worden gevormd door de afgesloten Zuidzijde van de Bernhardkade. De ge bruiksmogelijkheden van het terrein worden vergroot door de aanleg van enkele voetgan gers-bruggetjes over de vijver van dc Bernhardkade. Bij uit breiding van het Kooipark met een gedeelte groen op het ter rein van „het spoortje" kan,via de Mee kien burgstra at cn de verlengde Nassaustraat een zeer directe verbinding ont staan tussen woonwijk en groengebied. Evenals het plan voor de Kooi verkeert dit ontwerp nog in eenbegin-stadium. Het zal de komende maanden uitgebreid ter discussie worden gesteld in het Noorderkwartier alvorens de Nationale Woningraad het aan b. en w. aanbiedt. De pro cedure is dezelfde als beschre ven voor dc Kooi. Dubbel onderwijs jubileum in Lisse Van onze correspondent Lisse De heer A- M. Hulken berg uit Lisse vierde giste ren een dubbel jubileum bij was-veertig jaar bij het on derwijs. waarvan 25 jaar als leraar bij de Rijks Middelba re Tuinbouwschool. Dc jubi laris is op deze school uitge breid gehuldigd, waarbij hij tal van cadeaus kreeg aan geboden.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 3