Verdediging Barcelona zo lek als een mandje AANVAL JOS COLER OP KNVB-BESTUUR AZ aast op Piet Keizer GELUK WAS WEER MET JAN DOGGEN Van de Mije leidster bij damesschaken Fokus envelop REMISE ZATERDAG 2 NOVEMBER 1974 LEIDSE COURANT PACINI 13 (Van o e sportredactie) ALKMAAR Steeds sterker worden de geruchten dat Piet Keizer toch bij AZ'67 zou komen voetballen. Van AZ'67-kant worden deze geruchten bevestigd. AZ-onderhandelaar Klaas Molenaar: „Als Piet Keizer rond komt met AJAX, en dat moet toch eerst gebeuren, komen wij wel rond met hem. Ik dacht niet dat hij onwelwillend tegenover een komst naar AZ staat". En dat juist wordt door Maarten de Vos, voetbalkenner bij uitstek, vriend van Piet Keizer en onder andere redacteur van de door Wastura uitgegeven AZ-krant, tegengesproken. De Vos: „Volgens mij is het een opmerking die nergens op slaat Ik weet dat Molenaar dinsdagochtend Keizer heeft opgebeld. Die was ook zeer verbaasd toen hij hoorde dat AZ vertelde, dat hij niet onwelwillend tegenover een komst naar Alkmaar zou staan. Ik geloof gewoon niet dat Piet het doet. Ik denk eerder dat hij gewoon stopt met voetballen. En als hij zou doorgaan, en nogmaals: Dat is zeer twijfelachtig, dan gaat hij wel naar het buitenland. Hij heeft onder andere contacten in Zuid-Frankrijk". Als het wel tot een vergelijk zou komen tussen AZ en de met zijn club in onmin levende Ajacied, zal Keizer niet door AZ worden gekocht Klaas Molenaar: „Wij zullem hem lenen. Dat is het beste voor alle partijen. En het voordeligst ook. Maar eerst moet Keizer met Ajax praten. Dan pas gaan wij er ons mee bemoeien". En Maarten de Vos weer: „Geloof me nou maar, het gaat niet door. Gisteren heeft Piet een gesprek gehad met AJAX en daarin is ook gesproken over de toenadering van AZ. Keizer heeft zeer duidelijk gesteld dat hij er eerder over denkt er mee te stoppen". Keizer zelf was gisteravond niet voor commentaar bereikbaar. Klaas Molenaar, fijngevoelig voor publiciteit, ontdekte een stunt in Piet Keizer en belde hem op. Of hij niet voor AZ wilde komen voetballen. De Ajacied onderzoekt dit aanbod nog. ROTTERDAM - Jos Coler, de oud-voondtUr van bet betaal de voetbal, beeft in bet club blad van zijn vereniging Spar ta een felle aanval gedaan op nr. Hoge wooing en mr. Kern- kam, voorzitter en lid van bet aectiebestuor betaald voetbal. Tijdens een recent verblijf in het ziekenhuis schreef hij dit artikel voor 'De Spartaan', waarin hij onder meer zegt: „In vorige artikelen heb ik al eens gewezen op de toenemen de verwarring in onze KNVB, maar nu geloof ik dat zo-zoe tjesaan de chaos compleet dreigt te worden. Ik voel het, als erelid van de mij zo dierba re bond, als mijn plicht te wijzen op ernstige misstanden. Reeds eerder hebben andere ereleden en bondsridders voorgesteld namens deze groe pen actie te nemen. Welnu laat ik dan het spits afbijten. Ik begin met een keiharde vraag, die velen op de lippen brandt: „Waarom treden Hogewoning en Kernkamp niet af?" Gedu rende de twee jaar dat Kern kamp het scheidsrechterswe- zen leidt is dit goeddeels in de vernieling gedraaid. Hij heeft zowel in binnen- als buiten land blijk gegeven van ondes kundigheid en heeft tenslotte vrijwel de gehele scheidsrech- terswereld tegen zich in het harnas gejaagd. Uiteindelijk moest hij tot een spreekverbod zijn toevlucht nemen. In plaats van af te treden laat hij zich benoemen in een nieuwe scheidsrechterscommissie, waarvan hij zelf voorzitter is en waarin onze vriend Stout- handel, de enige met ervaring, die tevens kan bogen op enige deskundigheid, maar persona non grata is bij vele scheids rechters. Een commissie zon der gezag. Over zijn opvolger als voorzit ter van de betaalde sectie en als vice-praeses van de KNVB zegt Jos Coler: „Natuurlijk is ook Hogewoning hieraan de bet, maar diens 'straflijst' is langer. Hogewoning'» tekort komingen bestrijken oen rui mer gebied. Het mislukte fi nanciële beleid voor en tijdens het wereldkampioenschap heeft de KNVB op de rand van ernstige financiële moei lijkheden gebracht Over de wijze waarop Canjcls en Fadr- honc zijn behandeld kan maar beter gezwegen worden. De manier waarop hij zich in de boot heeft laten nemen door AZ'67 inzake Van der Hart (ondanks mijn uitdrukkelijke waarschuwing) heeft de KNVB zeer veel geld gekost Zijn functie als 'projectleider' bij de WK leek een klucht Maar erger ls dat hij moeilijk heden heeft, zowel met de scheidsrechters, de trainers, de spelers, mede-bestuurderrn en officials en - wat misschien nog bedenkelijker is het bondspersonccl, dat hem ver trouwen heeft opgezegd. De wijze waarop hij enige weken geleden zijn meningsverschil met de heer Burgwal heeft gepubliceerd, spreekt boekde len. Dit kan gewoon niet Het bestuur betaald voetbal zal orde op zaken moeten stel len. Geeft Zwik «tra, die een knap financiër is, de kans uit zjjn rode cijfers te komen. Overtuig Hogewoning en Kernkamp dat zij er goed aan doen heen te gaan". Doelman Mora maakte font tegen het einde (Van onze sportcorrespondent) MADRID Rinus Mi- chels' problemen zijn er gisteren tijdens de felle wedstrijd tegen Atletico Madrid niet minder op geworden. Opnieuw is gebleken dat de verdedi ging van zijn team niet voldoende functioneert. In de laatste minuten voor het eindsignaal liet ze een zeker lijkende overwinning glippen door Atletico's spits Irru- reta de kans te geven om de uit Mora's handen te rugkaatsende bal in de netten te kanjeren: 33 Zo vlak voor de beslissende wedstrijd tegen Feyenoord ze ker een morele klap. En de fy sieke schade die de ontmoeting tegen Atletico aanrichtte in Mi- chels' gelederen, is mogelijk nog belangrijker. Johan Neeskens moest in de tweede helft hin kend van pijn hei veld verlaten met een verdraaide knie. Costa werd vervangen omdat hij last kreeg van een oude voetbreuk. Het medisch onderzoek zou morgen uit moeten wijzen of beide spelers tegen de Rotter dammers van de partij zullen kunnen zijn. "Ze hebben mijn been een ijsbad gegeven, maar ik heb toch behoorlijk veel pijn", zei Neeskens na afloop van de wedstrijd. In het begin van de ontmoeting in een vol stadion met 70.000 bezoekers leek Barcelona zon der meer van de vlakte ge speeld te worden door de man nen van Atletico, die de over winning broodnodig hadden na een nederlaag van 30 vorige week tegen Atletico de Bilbao. Bijna 2.500 gulden de man had het bestuur uitgeloot als ze erin zouden slagen om de ploeg van Michels een nederlaag te bezor gen. En ze leken vastbesloten om dat douceurtje in te pikken. De wedstrijd was net tien minu ten oud toen Garate met een flitsende kopbal de scherpe voorzet van Ajala benutte: 1-k). Tien minuten later was Garate, fel jagend in het Barcelonese doelgebied, weer precies op de juiste plaats, toen een hoge bal net buiten het bereik van de ver uitgelopen keeper Mora bleef: 2-0. Barcelona "et ?:ch evenwel niet door de zware morele dreun uit het veld slaan. Integendeel, het begon eindelijk wat meer sys teem te brengen in het spel dat tot dan toe een erg ongeorgani- OOSTERBEEK Alexandra v.d. Mije heeft in de derde ronde van het toernooi om het Neder lands dames schaakkampioen schap in Oosterbeek ondanks een remise tegen titelhoudster Ada v.d.- Giessen de leiding be houden. Van de directe concur renten verloor Erika Belle van de steeds sterker spelende Cor- ry Vreckcn terwijl Eliis de Graaf nogal gelukkig een half punt overhield aan het duel te gen Fenny Heemskerk. De uitslagen van de partijen voor de derde ronde zijn: De Graaf (ZwijndrechtVHecmskerk (Amersfoort) 0.5-0.5. Mulder (Amstel veen)-Van Eist (Eindhoven) 1-0. Schol (Assendel ft)-Van Parrerc-n (Amsterdam) 0 5-0 5, Vreeken (Maas- sluis)-Belle (Velp) 1-0, v.d. Mije (Haarlet 0.5-0.5. v.d. Gie (Rot ten. 2 4 De Graal 2. 5 7 Belle, v d rreron 1.5. 8. Vai erk en Schol 0 5 seerde indruk maakte. „We wa ren zenuwachtig in het begin", legde Johan Neeskens uit. "We waren als de dood voor de scheidsrechter, mijnheer Saiz, want die man heeft altijd al iets tegen ons. Maar die achterstand bracht ons weer bij onze positie- Stuwer De ploeg behield zijn koelbloe digheid en begon gestaag druk kend naar een tegenpunt toe te werken. Johan Cruyff was weer de grote stuwer. In de twintig ste minuut zag hij bij een door braak Rexach vrij komen voor het vijandelijke doel. Hij joeg de bal met een diagonaal schot voor diens voeten en Rexach trapte soepel maar onhoudbaar in Het was het sein voor een groot offensief. Barcelona rook einde lijk meer doelpunten en het was vastbesloten ze te krijgen ook. Atletico gooide het toen op hard en grof verdedigen met soms gevaarlijke tegenaanvallen. Maar drie minuten voor de rust bracht Cruyff de bal weer in een perspectiefvolle positie. Hij speelde hem toe aan Rexach, die precies bleek te zien, wat hij bedoelde: Even doorgeven aan Marcial. die er een fabuleus doelpunt van maakte. In de tweede helft leek de slag gewonnen. Barcelona domineer de op alle fronten en lanceerde aanval na aanval op de Atletico- veste. De jonge Migueli had daar een opvallend actief aan deel in maar weer was het Cruyff die de pressie productief wist te maken. In de 28ste mi nuut dook hij behendig door de vijandelijke linies, kwam alleen voor het Atlelicodoel te staan, maar uit zijn ooghoek zag hij dat Clares, die met hem meeges- ncld was, in een nog iets gunsti ger positie was om te scoren Een schijnbeweging naar kee per Reina en een lichte tik naar zijn clubgenoot en: 2—3. Daarmee leek Barcelona, dat nauwelijks op een gelijkspel had durven hopen, weer een definitieve zege binnen te heb- ben.Kort voor tijd wist keeper Mora een hard schot van Marce- lino te keren, maar liet de bal uit zijn handen glippen. Irrureta was er onmiddellijk bij en deze keer was het wel raak. Na afloop van de wedstrijd bleek Rinus Michels toch niet helemaal ontevreden. "Er zijn aan alle kanten geweldige fou ten gemaakt Onze verdediging blijft een groot probleem. Maar niemand kan klagen dat we geen spannende wedstrijd heb ben gezien. Ik heb constant mijn hart vastgehouden en ik ben zowat duizend doden gestor- Johan Cruyff springt over de uitgestoken voet van Atle- tico-verdediger Eusebio heen. HIJS bleef ongeslagen O D (Van onze sportredactie) Den Haag - De Haagse ijshoc- key-club HIJS is er dankzij een overwinning van 135 op GYS in geslaagd ongeslagen te blij ven in de competitie van de Coup Nationale Nederlanden. Dat de doelpunten van HYS tot 13 beperkt bleven, was de grote verdienste van doelman Lee- flang van GYS, die vakbe kwaam zijn doel verdedigde. De doelpunten van HYS werden gescoord door Rudi Bakker (2), Harry Wiclheesen (3), Jean Mar tin (2), Robin Saraber (2). Dale Turner,' Rob Hagendoorn, Ros kamp en Jerry Scheffer. Voor GYS scoorde Tobias driemaal. Andere uitslagen: Orwo Amsterdam— Hunters 8—2(2—1,5—1.1—0) NNN t- Thialf 0-1 (1—1. 4—0,4—0) Schockemöhle en Pessoa snelsten in Jumping" AMSTERDAM Do Brazi liaans/Duitse equipe Nelson Pessoa/Alwin Schockemöhle heeft gisteravond tijdens het in ternationale concours hippique „Jumping Amsterdam" een wedstrijd voor equipes gewon- De uitslag is: 1. Nelson Pessoa (Bra) met Pass op en Alwin Schockemöhle (Wdl) met Weiier 122 6 seconden, 2. Hartwig Steenken (Wdl) met Erie en Paul Schockemöhle (Wdl) met Gonzales 125.8 secon den. 3. Hauke Schmidt (Wdl) met Due de Normandie en Alwin Schockemöhle (Wdl) met War' wiek 131.0 seconden. 8. Henk Nooren (Ned) met Ja- germeistcr en Peter Diks (Ned) met Cybelle 145.2 seconden. Trappers verloren TILBURG De Nederlandse ij shockeykam pioen Tilburg Trappers heeft vrijdagavond in Tilburg de eerste wedstrijd voor het toernooi om de Europese beker tegen het Oostduitse Dy namo Weisswasser met 2-3 ver loren. De tussenstanden van de door 3000 toeschouwers bijge woonde wedstrijd waren: 1-2, 0-0 en 1-1. Schön wil AUGSBURG - De West- duitse bondscoach Helmut Schoen heeft verklaard dat hij een aanbod van de Bra ziliaanse club Flamenco om trainer te worden voor 15.000 gulden per maand, heeft afgeslagen. Schoen (59) deelde tegelijkertijd mede dat hij als trainer van het Westduitse nationale elftal op zijn post hoopt te blijven tot 1978. Aanvaller Garate (nr 9) kopt de bal. terwijl de Barcelona- verdediger Clares alle moeite doet om dit te voorkomen. Amersfoort Als het geluk al tijd met de sterksten is, dan was Jan Doggen vrijdagavond wel „beresterk". Zoveel meevallers had de 56-jarige driebanden-ve teraan in de beslissende partij tegen de Franse ex-kampioen Albert Lasserre, waarin Doggen er voor zorgde dat de eindstand Nederland—Frankrijk nog 64 werd. Opnieuw moest Doggen er voor zorgen dat Nederlands rol niet uitgespeeld raakte, om dat de jeugd in dc KNBB-ploeg het weer had laten afweten. Nederland— Frankrijk: Libre; La fade 500 400 123 00 Van der Smiaaen 12 4 11 3 00 47/2: 71/2: 300 3 250 100 00 18 3 7 6.00 47/2: 71/2: Bandstoten: Bandstoten: Driebanden. Anreiter 27 32 3 0.843 Coulemana 80 32 0 1.873 Eindstand BelgiëOoilenrijk 84. R pan Je—Weet-Duitsland: Llbre- Aguüera 18 4 48 23 00 Wirtz 300 4 420 123 00 47/2: 71/2: Bandstotcn: Driebanden Lafterre 41 80 0 0 883 Doggen 60 60 8 1 000 Eindstand NederlandFrankrijk 6—4. Libre: Spitlmann 38 69 4 0 811 Rico 60 69 7 0 869 Eindstand West DuitslandSpanje Na drie dagen 1» de stand: 1 België 6 punten 248, 2. Neder land 4 16-14, 3. Weit-DuiUland 4 14—16. 4. Ooitennjk 2 16—14, 5 Frankrijk 2 12—18, 0. Spanje 0 8-22. I ADVERTENTlEI Ca vandaag naar de Rabobank en haal de U Enne... weet u wie er morgen aan de beurt ls..I J MOSKOU - Dc achttiende partij van dc schaaktweekamp tussen de Russische grootmeesters Karpov en KorUnoj is vrijdag in Moskou na 42 zetten geëind igd in remise. Karpov behoudt dc leiding met 3-0. Lfl-b6 L/tt-dfl. 7 04) PgS- c7, 8 d4xc3 Ld6xc3, 0 Pd2-h3 LcVdfl, 10 Lel g3 0-0, II Tfl-el Dd8-c7, 12 c2-c3 Lc8-g4, 13 h2-h3 Lg4-h3, 14. Lb3-«3 h7-h0, 13. Lg5x*7 Pr6a*7. 16. Pf3-d4 Lh3x.-2r 17. Ddlsc2 s7-o8, 18 Da2-n Ta8-d8. 1# Tal-dl. Td8d7. 20. d8, 22 Tel-a3, 23. Pb3-d4 Dc0-a4. 38. a2-a3 H0-h3, 27 Tdl-d2 Lf8-h8, 28. Drt-dl Du4 c4, 29 TJ2-.2 Dc4-c7, 30 Pd4-c2 b7 63. 31 PC2-«3 Dc7-c3, 32. Tc2-d2 Lh6x<>3, 33 Td3xr3 Td7-«7. 34. Tc3x«7 Dc5x*7, 33 g2-g3 D*7-c6, 38. h3-h4 KgB-g7. 37 Kgl-g2 DeA«-4 «rhaak, 38 Kg2-h2 Ds4-<3, 39 Kh0-g2 Df3-a4 te haak. 40 Ddl-fS D*4xf3 schaak. 41 Kg2xf3 Kg7-16, 4Z 103-14 Td8-a8Remise. Gerd Miiller brak 'n teen MUENCHEN - G«rr) Mueller, de spits van Bayern Mucnchen cn het Westduitse elftal heeft, naar vrijdag min of meer toe- vuilig uit röntgenfoto's is geble ken, een teen gebroken. Hij speelt vandaag in goen geval tegen Tennis Borussia in West Berlijn cn het is zeer de vraag of hij voor de tweede wedstrijd van zijn club tegen de Oostduit se kampioen 1. FC Magdeburg (komende woensdag) mee kan doen. (van onze sportredactie) Wassenaar Tot voorzitter van de voetbalclub Blauw Zwart is gekozen de heer W. Laramerv In de functie van penningmeester treedt in dienst de heer A. F. Bolhuis. Verder trad tot het bestuur toe de beer J. val. Kooy

Leidse Courant | 1974 | | pagina 13