Voor Radna en Marcel is het sprookj e voorbij Ontslagen badmeester zoekt rust in Arnhem Klein Alkebad rem op groei waterpoloclub Zingende boerenzoon legt zelf park aan Handbal vereniging Warmunda heeft gebrek aan kader DONDERDAG 31 OKTOBER 1974 LEIDSE COURANT PAGINA 5 hee ilarii cwaï laan /ielt velij livei Leiderdorp - De gang van zaken rond het ontslag van de chef badmeester van het Leider- dorpse zwembad De Does, de heer L- Lans, is in een nieuw stadium komen te verkeren nadat gisteren bekend is ge worden dat de omstreden badmeester (hoewel nooit be wezen, is hem onder meer het afluisteren van badgasten in de schoenen geschoven) een- nieuwe functie heeft aan vaard. Met ingang van mor gen is de heer Lans aange steld als hoofd zwembad in het sociaal pedagogisch cen trum 't Koonings jaght in Arnhem. Ondanks zijn nieuwe werkkring is Lans van plan zijn beroep in de ontslagprocedure voort te zetten. Daarmee wil hij ui teindelijk bereiken dat via de arbitragecommissie van het Gewestelijk Arbeidsbureau een uitspraak wordt gedaan dat de ontslagargumenten van het bestuur van De Does on gegrond zijn. Goede berinneringen aan Leiderdorp Hoewel het bestuur van De Does tot nu toe hardnekkig weigerde enig nader commen taar te geven op het ontslag van de heer Lans heeft voor zitter ir. P. Kolk gisteravond voor onze krant alsnog een nadere verklaring afgelegd. Kolk: -"Lans werkte dertien jaar bij ons met plezier maar de laatste twee jaar ging het mis. Lans kreeg een taakver zwaring en dat viel bij hem in verkeerde aarde. Hij heeft toen aangekondigd naar een andere baan te zullen uitzien met lichter werk. Wij hebben hem zijn gang laten gaan en naar aanleiding daarvan zijn ontslag voorbereid. Toen wij hem daarover infor meerden zei Lans dat niet erg te vinden omdat hij toch al een andere baan op het oog had. Wij hebben hem toen wel aangeraden tegen het ontslag in beroep te gaan zodat hij verzekerd zou blijven van so ciale .bijstand. Ik verbaas me er nu over dat hij zijn beroep in deze zaak blijft voortzetten ondanks het feit dat hij nu een nieuwe werkgever heeft Het liefst zouden wij zand gooien over deze hele affaire. We hebben er beslist geen be hoefte aan om nu nog met modder te gaan gooien. Maar dan moet Lans wel het spel mee spelen". Lans die vast van plan "Is voet bij stuk te houden, vertrekt morgen naar Arnhem, waar "ïüj zich binnenkort ooit vul j;aan vestigen. Aan Leider dorp blijft hij goede herinne- ringen houden, ondanks de weinig fraaie praktijken waar anderen hem van hebben be schuldigd. "Ik heb de laatste weken veel hartverwarmende reacties ontvangen van men sen uit Leiderdorp. Dat is een van de redenen dat ik met plezier op mijn verblijf in de ze plaats terugkijk. Hopelijk krijg ik in Arnhem wat meer rust Ik ben er wel aan toe." ,,Soms voelde ik me een echte prinses Nieuwkoop Voor Radna (25) en Marcel (27) de Rijk is het sprookje voorbij. De meervou dige Nederlandse kampioenen ballroom en Latijns-ameri- kaanse dansen hebben nu defi nitief een punt gezet achter zo'n tien jaar dansen rond de wereld. Een bruisend leven vol onstuimige tango's, ritmische cha-cha-cha's, zwierige walse- n,feesten en partijen. En dat allemaal in een entourage véin vorstelijke balzalen, glitte- rende japonnen, applaus en be wondering. Neerlands beste danspaar van dit moment heeft in de afgelopen jaren zo zoetjes aan in elke grote stad op deze aardbol, de goed gevormde be nen op professionele wijze van de vloer gegooid. Waar broer en zus verschenen gingen de han den op elkaar, knipperden de ogen bij het zien van zoveel menselijke elasticiteit en maat gevoel. Hendrik van Zuylen Boskoop - Zonder dat de gemeente Boskoop er ook maar een cent aan heeft hoeven te betalen, zijn de bewoners van de flat J. P. Thijssestraat in het bezit gekomen van een prachtig parkje voor hun woonblok. Dat hebben zij te danken aan de zingende boeren zoon Hendrik van Zuy len, in Boskoop ook be kend als visverkoper. Toen Hendrik een flatje in de J.P. Thijssestraat kreeg toegewezen ging hij op eigen kosten de grond voor de flat in een keurig jasje steken. In totaal spendeerde hij tot nu toe bijna duizend gul den. Hij plantte er Afrikaantjes, Rho dodendrons, Coniferen en hij legde er ook nog een keurige grasmat neer. Van Kuylen deed nog meer. Over de gemeentevij ver fabriceerde hij een pitto resk bruggetje, hij plaatste er een rustieke houten bank en het trottoir dat toegang geeft tot de flats voorzag Hendrik van Zuylgn van bloembakken. Inmiddels staat er in het "Hen drik van Zuylenpark" ook een grote, door de visverkoper zelf vervaardigde duiventil. Met ronde gaten "want vierkante vind ik lelijk" zegt Hendrik. Voor volgend jaar staat op zijn programma een mini-watermo len met rondom een straatje met sierkeien. Hendrik en zijn vrouw hebben schik in dit particuliere initia tief. "Die duizend gulden heb ben we er graag voor over" zeggen ze lachend. Een. danspaar om van te water tanden, zo is unaniem de me ning van de kenners. Hij lang, slank, rechte rug, keurig in het pak, een enorm maatgevoel en voor geen enkele danspas be vreesd. Zij 1.71 meter groot, prachtige bruine cgen en even stijlvol op de dweperige tonen van de rumba als gedurende het romantische draai werk tij dens de vierkwartsmaten van een Engelse wals. Topdansers, die voor hard zwoe gen doordrongen tot de absolu te wereldtop en daar ook jaren in hebben meegedraaid. Wat nu resteert zijn plakboeken vol fo to's en artikelen over die glo rieuze tijd. In enorme balzalen met glimmen de kroonluchters en glanzende parketten zie je ze in het plak boek keer op keer in eikaars armen voorbij zwieren, op weg naar wederom een hoge klasse ring. En op de achtergrond steeds weer honderden bewon deraars, gestoken in passende gala, met bewonderende blik ken in de ogen. „Soms voelde ik me werkelijk een prinses" zegt Radna, terwijl zij naar het dichtgeslagen foto boek staart. „Die prachtige mu ziek, die glimlachende mensen langs de kant Dan waan je je echt in een sprookje. Maar di kwijls is dat ook uiterlijke schijn. In dit vak moet je enorm hard werken. Samen trainden we soms wel tachtig uur per week. Dan kreeg je er weieens genoeg van. Maar een optreden maakte dan alleS weer goed". Radna en Marcel: punt achter bruisend leven. Jammer Voor Radna en Marcel dus geen wereldreizen meer, maar hoog uit wat demons tra tie.dansen in Nederland of vlak over de grens. „Het is jammer dat het nu voorbij is" zucht Radna, maar je kan nu eenmaal niet je leven lang blijven dromen. We vinden dat we nu lang ge noeg aan de top hebben ge staan in Nederland. Anderen moeten onze plaats maar eens gaan innemen Radna, sinds kort getrouwd met grafisch-ontwerper Ronald de Haas, is nu neergestreken in Nieuwkoop en de watersport- plaats heeft haar inmiddels ont dekt. Vooral veel danslustigcn in de nieuwbouw hebben te kennen gegeven van haar niet geringe danskwaliteiten ge bruik te willen gaan maken. Radna, stilzitten kan ze niet, heeft „ja" gezegd en doet nu weke lijks in het ontmoetingscentrum De Rank de Nieuw kopers uit de doeken hoe er gedraaid en ge zwierd moet worden. Neerlands topdanseres pikt een graantje mee van de stijgende interesse voor het klassieke dansen. Als je op je eerste dan sles oog in oog komt met het rappere benen- en heupwerk van roodharige Radna dan kan het bijna niet anders of je krijgt als stuntelige amateur di rect een minderwaardigheids complex. „Dat hoeft helemaal niet" zegt de Nicuwkoopse' danslerares. „Wij zijn ook zo begonnen. Iedereen moot even door die zure appel heenbijten. De een danst na tuurlijk beter dan de ander maar leren kunnen we het alie- Toon de Vroomen met zijn pupillen Van onzchandbalmedewerker WARMOND Voor het eerst sinds Jaren hoeft de Warmondse handbalvereniging weer de beschikking over een damesteam. Een zestal junioren bereikte aan het einde van het vorig selsoen de seniorenleeftijd, enkele oud-damesleden meldden sleh en met enkele nieuwe koo een team worden geformeerd. Warmunda had de beschikking over een herenteam en damesjeugd. Een onlogi sche situatie die vroeg of laat het einde moest betekenen van een grote groep enthousiaste handbalsporten omdat doorstromen niet mogelijk was. Op initiatief van Joop v.d. Zalm werd een jeugdgroep bij de heren gevormd en bij de dames deed moeder natuur haar werk, zodat thans de zaken er wat evenwichtiger voorstaan bij Warmunda. Wij gingen eens praten met voorzitter Toon de Vroomen. Vorig seizoen was hij vice-voorzitter en toen Manus v.d. Hulst plotseling opstapte nnm hij de voorzittershamer over. Een functie wuar hijzelf helemaal niet gelukkig mee ia, maar omdat er geen mensen te vinden waren moest hij het ook dit seizoen blijven doen Toon traint en begeleidt ook nog twee jcugdtcams. Dat is zijn grootste hobby en dat zou hij dun ook het liefst blijven doen Maar er is een groot gebrek aan kader bij Warmunda. Alles komt neer op de schouders van een paar mensen. De Vroomen: „Het brein van de vereniging is Joop v.d. Zalm Die is geweldig akticf: Officieel zorgt hij voor de ledenadministratie maar hij traint ook nog pupillen en adspiranten. Hij heeft de jöngensgroep opgericht en begeleidt hen iedere week. Afijn, wat hij allemaal nog meer doet is teveel om op te noemen maar ik durf wel te stellen: zonder Joop v.d. Zalm zou de vereniging aiet bestaan. Mevr. v.d. Heijden verzet ook vee! werk door de wedstrijd- formulieren wekelijks in orde te maken. En dan hebben we ook veel te danken aan mevr. v. t Vcldt. Zij traint o.m. wekelijks 2 knboutergroepen. Dat is een enorm voordcel want via die groep krijgen wij onze aanwas bij de pupillen. Vandaar dat het bij de jeugd wel goed zit Wc hebben 3 meisjes pupillentooms «n 2 udspironten- en 2 juniorcntcums. En dan nutuurlijk nog do jongens adspiranten. Maar ook hier weer het gebrek aan kader. Al deze tcums moeten ook leiding hebben en vervoer naar de uitwedstrij den. Dot is het grote probleem. Er zijn enkele ouders waar wij veel steun van ondervinden maar long niet van allemaal. De ouders zouden zich wat meer betrokken moeten voelen bij de sport van hun kinderen". Andries Hogetoorn ALKEMADE „Plannen voor de toekomst? Eerst dit sei zoen uitspelen en dan kijken welke jongens er echt feeling voor hebben. Daarmee moe ten we dan hechte, goed ge coachte teams vormen". An dries Hogetoorn, de 29-jarige voorzitter van de Zwem- en poloclub „Alkemade", weet dat er aan het teamverband in de polo-afdeling soms wel bet een en ander mankeert .Jongens van 15, 16 Jaar wil len wel eens uit de band springen", zegt de heer Hoge toorn op een meer begrijpen de dan een verwijtende toon Noem het maar kinderziekten in de nog zo jeugdige vereniging (opgericht in februari 1970), die de zeer professionele hand van trainer T. Ph. Adriaan in het dagelijks leven leraar lichamelijke opvoeding aan de Technische School te Oude Wetering er wel uit zal krijgen. De heer Adriaan is zelf ook een actief waterpo- loer bij de Delfste vereniging DZV. „De waterpolo-afdeling draait nu voor het derde sei zoen", zegt voorzitter Hoge toorn, „en tot ieders tevreden heid blijkt, dat verschillende jongens in het herenteam goed mee kunnen komen. We- Het waterpoloteam van Alkemade. er nog ncel wat gedaan moeten worden, wil len we de top bereiken, maar de tekenen in deze richting zijn erg gunstig. Denk bij voorbeeld aan het polotoer- nooi te Donk vorig jaar, toen bereikten we de eerste plaats.. En op 24 augustus j.l. het toernooi hier tussen Alkema de. Hoofddorp. HiLlegom cn Lisse. De heren eindigden als eerste en versloegen toen Lis- se dat in de le klasse uitkomt Voor een vierde klusser vind ik dat niet slecht". Wat voor de nu ongeveer 150 leden tel lende vereniging een gemis betekent en een remming in haar groei, is het ontbreken van een 25-meter bad in de gemeente Alkemade. Toen destijds het Alkebad werd aangelegd, kon cr geen ge schikt wedstrijdbad bij omdat men financieel zeer omhoog zat. De gemeentebestuurders zitten nu nog hoger want het Alkebad hapt ieder jaar weer een groter stuk uit de begro- tingskoek en is een van de n.zorgenkinderen" in de ge meente. De thuiswedstrijden speelt de Z cn PC ..Alkema de" in de Ballon" in Boskoop, waar ook vaak wordt geoe fend. „Duar kunnen wc er 50 tegelijk trainen; als we er hier 20 in het Alkebad stoppen, is ie vol", aldus de heer Hoge toorn die verder wel kwijt wil, dat het gemeentebestuur enorm meewerkt waar het de belangen van de club aan gaan. Het heen-en-weer reizen naar Boskoop is overigens geen goedkope zaak en hapt er naast de contributie van 8 gulden in de maand bij de meeste jeugdleden aardig in Bij monde van voorzitter Ho getoorn verzoekt het bestuur van de zwem- en poloclub particulieren met een auto de spelers eens in de week of veertien dagen naar Boskoop te brengen. En weer af te halen natuurlijk:,Jn het be lang van de Polosport". Arnold Hendriksen Het is duidelijk dat Toon hele maal opgaat in de problemen van Warmunda. Onder de goe de leiding van Toon de Vroom en en Joop v.d. Zalm met hun medebestuursleden zal de hundbalafdcling zeker nog ver der groeien. Beide zeer harde werkers zijn echter bescheiden en het is duidelijk dut zij hulp mix-ten krijgen. Het gevaar is niet denkbeeldig dat de vereni ging de beide enthousiasten bo ven het hoofd uitgroeit en dat zou jammer zijn. Er is een goe de sfeer in de vereniging cn er rijn zeer goede contacten met andere Warmondse sportvereni gingen. Over de accommodatie zegt Too- „We hebben een prachtige sport zaal waar we een hele avond over kunnen beschikken. Alle teams trainen op dezelfde avond en dot bevordert het. on derlinge contact Het is natuur lijk geen sporthal maar het is beter dan een gewone gymzaal. Mij is groter, er is een mooie vloer; de sanitaire voorzienin gen zijn fantastisch cn er is ook nog een leuke kantine bij. Op het veld is de situatie minder goed. Ook de voetballers heb ben ruimte tekort en wij mogen in een hoekje een veldje uitzet ten. De kans op een eigen ver hard veld rit er voorlopig nog niet in. Het is een kwestie van centen. Do burgemeester heeft wel begrip voor onze situatie. Hij is zelf ook voorzitter ge weest van een handbalvereni ging. Een „eigen stekkie" riet hij als een ideaal voor Warmun da handbal. Maar dat is alle maal toekomstmuziek. Eerst moet er kader komen". ntOGOAMMA: I: II 00 u I (damn trrdorrn). 12.15 I rilymp.a I (dar S I-Spartaan North* I-Si n). MM rwnh V.ld t: <1 I—Duinoord I. damn 1X00 uur ^OrfO I-EDH 1; Vtld J: h'-ren 13 50 uur Warmunda I—Otym- ai'oixohal OEGSTGZrXT Horen 12 ra uur ApoUo-ldanVHaUM 3; da rn». 10 M uur Apollo—NIO 2. Sporthal Vooraehotrn: ll.r.r, 13 40 uur HW-Wntlandia. 4-Mrlhal. Hcrvn 13 30 uur Son/MVL-Harw- In I. duno 14 40 uur San/HVL I-AHC

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5