Rijnsburg zit goed bij kas in 1975 Li oi Jeugdwerk Leiderdorp werkt al hard aan Kerst-Inn' JAN JONG BLOED ONDER DE LAT BIJ TER LEEDE Lissese scholiere wint prijs met vleesschotel '61 GROOT BEDRIJFSGEBOW BIJ ZOETERWOUDSE NOORD AA Zoeterwoudse NKOV na afscheid van Jac. van Bennekom LEIDSE COURANT DONDERDAG 31 OKTOBER 191 RIJNSBURG De begroting in het eerste zittingsjaar van de nieuwe raad is sluitend en biedt ook nog voldoende ruimte voor het dekken van de lasten. De financiële posi tie van de gemeente is in vergelijking met voorgaande jaren een uitstekende basis om in 15 een beleid te voeren waarin daadwerkelijk sprake kan zijn van voortgaande verbetering van het wonen en werken in Rijnsburg, zo staat te lezen in de nota van aan bieding van de begroting van 1975. Een drietal gunstige aspecten beïnvloeden het begrotingsre sultaat Op de eerste plaats vindt er in 1975 geen nadelige saldi-afschrijving meer plaats van het grondbedrijf. In 1974 was dat bedrag nog 63.000. Dan krijgt de gemeente een forse verhoging van de norm vergoeding voor het lager on derwijs. Dit levert een extra bedrag op van 50.000. Ten slotte zal de algemene uitke ring uit het gemeentefonds met ingang van 1975 een gun stige wijziging 150.000) on dergaan. Het investeringsplan voor 1975 voorziet onder meer in de aanleg van landbouwontslui- tingswegen, scholenbouw in het bestemmingsplan „Frede- riksoord", de stichting van een gymnastieklokaal enhet bekostigen van een gedenkte ken voor de graven en ravin- nen van het Hollandse Huis. Wat deze laatste uitgave be treft denkt de gemeente Rijns burg aan een bedrag van 100.000. Dan is ook nog geld uitgetrokken voor een recrea tiecentrum in „Het Waterbos". Uitermate belangrijk voor de fi nanciële positie van Rijnsburg in de komende jaren is de mogelijkheid tot invoering van de onroerend goed belas ting. Op 1 januari 1979 moet tot invoering van deze belas ting worden overgegaan. Dan moet de heffing van de straat- en rioolbelasting en de opcenten op de grond- en per- sonelebelasting worden beëindigd. Het blijft mogelijk om de rooi- en straatbelasting vooruitlopend op de onroe rend goed belasting te verho gen. In 1975 zien B. en W. van Rijnsburg daar evenwel geen aanleiding toe. Wel vraagt het waterleidingbe drijf een verhoging van haar tarieven aan. De tarieven mo gen (en zullen ook) op grond van een ministeriële beschik king met plusminus 11% stij gen. Eerste prijs tuinkeuring voor H. Ubbens (Van onze correspondent) WASSENAAR De heer H. UI bens (Prinseweg) heeft de et ste prijs gewonnen bij een tuii enkeuring van de Wassenaars Tuinbouwvereniging. De twet de prijs was voor de het! Goudswaard (Prinses Mariè laan). Op de derde plaats kwan de heer Prins (Van Wiedlaan De vierde en vijfde prijs viele in de Herenweg, respectievelij bij de heren Bolle en Duivei voorden. Markten Van een onzer verslaggevers LEIDERDORP De gezamenlijke kerken en de Stif:"ng jeugdwerk Leiderdorp organise ren de komende kerstdagen een Kerst-Inn. De manifestatie begint op eerste kerstdag in de Scheppingskerk en wordt besloten op zaterdag 28 december in het nieuwe jeugdge- bouw aan de Gaar meeste'rstraat „Sjelter". „We hebben deze twee gebouwen genomen om de activiteiten van de Kerst-Inn zoveel moge lijk te spreiden", verduidelijkt Sjelter-werker Koos Huurman het gezamenlijk optreden van de verschillende groeperingen in Leiderdorp. Wanneer de Kerst-Inn zich in een even grote belangstelling mag verheugen als het vorige jaar is spreiding alleen maar noodzakelijk. „Vorig jaar kwamen duizend Leiderdorpers naar de Scheppingskerk per dag. Daar is de capaciteit van de kerk niet op berekend", zegt Aat Rietkerk van het protestants centrum voor gereformeerd jeugdwerk in Leiderdorp. Op eerste kerstdag speelt de Inn zich alleen af in de Scheppingskerk. Bezoekers kunnen hier een keus maken uit allerlei handenarbei- dactiviteiten. De Kerst-Inn beleeft zijn hoog tepunt op die dag in een gezamenlijke dienst, die geheel wordt verzorgd en samengesteld door de deelnemers van de hobbyclubs van het protestants centrum. „We proberen nog de leerlingen van de Houtkampschool, die voor de kerstvakantie een kerstspel opvoeren naar de dienst te krijgen", aldus Aat Riet- kerk.p Volksdansen Evenals vorig jaar zal er weer een kleine stille ruimte in de Scheppingskerk worden ge creëerd voor bezoekers die even rustig een kopje koffie willen drinken en een praatje willen maken. Behalve het handenarbeid, dat van twee tot tien de gehele Kerst-Inn kunnen worden beoefend, is er vrijdags ook volks dansen onder leiding van mevrouw Barendse- Plomp. De kleintjes kunnen van drie tot zes hun kunne wat dat betreft uit proberen. De ouderen komen van half acht tot half tien aan de beurt. De Kerst-Inn wordt in de Scheppingskerk op vrijdag besloten met een community-singing met muzikale begeleiding van een combo. De Kerst-Inn-activiteiten in „Sjelter" beginnen op tweede kerstdag. De bezoekers kunnen van alle ruimten in het splinternieuwe ge bouw gebruik maken. Zo zal er in de grote zaal een tafeltenniscompetitie worden gehou den. Op tweede kerstdag wordt er 's avonds een hoofdfilm vertoond. De Kerst-Inn wordt in „Sjelter" afgesloten op zaterdag met een discotheek". De organisatoren denken voor de maruiestaue ongeveer honderd vijftig vrijwilligers nodig te hebben. In zowel de Scheppingskerk als „Sjelter" zullen informatie-stands worden in gericht, waar bezoekers volledige inlichtingen kunnen krijgen over het werk van de ver schillende verenigingen en jeugdclubs in Lei derdorp. Ook in het „oude gebouw" van de Stichting jeugdwerk. Hocus Pocus" aan de Lindelaan, wordt er Kerst-Inn gehouden. De kleinere kinderen uit de buurt .kunnen hier „dia's" maken. pi RIJNSBURG. 30/10, Alstroèmcria 90—0,160*Amaryllis 100^0,620, Anjers am. 51550-0.473. Anthurium 4963— l,518.Arters 129—0,620, Chiys. gcpl 66007-0,412, Chrys 7200,650. Euphorbia 1090—0.669. Freest 1187—0,7* Snijgrocn imp 30—1,150, Div. snijbl- imp 1253-2,031, div snijbl. imp 4554-0.441. Azalea 451-2,513, Begonia 374-1,126. St Paulca 80—0,850, Div. potplanten 1921-0,909. IIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII (Van onze correspondent) Zoeterwoude de jaarvergadering van het NKOV is de heer Jac. v. Bennekom afgetreden als lid van het bestuur. Vele jaren had hij zitting waarbij hij ook geruime tijd als voorzitter fungeerde. De huidige praeses, R Paardekooper, prees de verdienste van de heer Van Bennekom voor de ondernemersorganisatie en bood een fles geestrijk vocht aan. Voorzitter Paardekooper ging in zijn openingswoord uitvoerig op de moeilijke situatie waarin het midden- en kleinbedrijf verkeert en noemde deze verontrustend. De inkomensgroei van de zelfstandigen blijft steeds meer achter bij die van de werknemers. Over de plaatselijke situatie werd gewezen op het optreden van het gemeentebestuur tegen de Cash and Carry-zaken. Het betalen van een dubbel vastrechttarief door zaken bij het waterleidingbedrijf „De Rijnstreek" dat als een onrechtvaar digheid werd ervaren, is herzien. Natuurlijk kwam ook de problematiek rond de realisering van het winkelcentrum aan de orde. Er zijn geen nieuwe ontwikkelingen te melden en mede omdat het overlegorgaan, in zijn nieuwe samenstelling, nog niet bijeen is geweest werd het weinig zinvol geacht om daaraan in het kader van het winterprogramma een speciale avond te beleggen. Wel werd besloten een bijeen komst te wijden aan een goed verzekeringspakket voor de zelfstandigen. De L.T.B. zal worden gepolst om na te gaan in hoeverre er belangstelling bestaat om dit gezamenlijk te organiseren. Andere programmapunten voor de komende maanden; een serie van vier kaartavonden in competitievorm en de autoral- ley. Penningmeester N. C. v. Velzen kon over het boekjaar *73'74 een batig saldo melden van bijna 400 gulden. Bij de bestuursverkiezing werd de aftredende Jac. v. d. Geest herkozen en in de vacature Jac. v. Bennekom werd diens zoon A. v. Bennekom benoemd. Jazz-session in Noord wijk (Van onze correspondent) NOORD WIJK Join Jazz Noordwijk organiseert mor genavond een jam-session in het Join-centrum aan de SL Jeroensweg. Daarvoor zijn diverse solisten uitgenodigd die begeleiding krijgen van de vaste kern Join-jazz-mu- sici. Verder worden ook toe hoorders die daarin zin heb ben in de gelegenheid ge steld „mee te jammen". alkoholvrij en kaloriearm Prijsjassen in Poelpolder Van onze correspondent Lisse De recreatiecommissi van het gemeenschapscentrum De Poel organiseert a.s. vrijda een grote klaverjasavond in he Poelhuys aan de Ruishoonv laan. Aanvang 20.00 uur. Herdenking Kerkhervorming Erik Grosman beet de spits af. Zijn schoten telden niet voor het totaal, maar moesten de jeugdspelers de zwakke kanten van Jan Jongbloed tonen. Piet Meyvo- gel begon zeer goed door tweemaal raak te schieten. Nummer drie en vier gingen net over en nummer vijf kwam tegen de paal. Michiel Tonido, die vorig seizoen Ton Thie versloeg, kwam ook niet verder dan twee rake schoten. Robert Kuiper gaf weinig problemen aan Huiseigenaren Fazantstraat vormen club (Van onze correspondent) LISSE De Vereniging van Huiseigenaren in de Faxant- straat Poelpolder-West organi seert vanavond haar eerste bij eenkomst De officiële start wordt gemaakt in de Openbare Lagere School en aan de orde komt de presen tatie van het definitief bestuur, de vaststelling van de statuten en contributie en bespreking van een eigen orgaan. Aanvang 20.15 uur. Bomen voor Valkenburg (Van once correspondent) VALKENBURG In het ge meentehuis van Valkenburg had gisteren de officiële over dracht plaats van twee 20-jaar oude bomen die het woningin richting-bedrijf Home Centre de gemeente cadeau heeft ge daan. Aanleiding om dat te doen was voor het bedrijf de opening van een filiaal aan de Voorschoterweg, enige tijd gele den. De bomen zijn gisteren geplant aan weerszijden van de hoofdingang van de Nederlands Hervormde Kerk. Daarbij han teerde ook burgemeester 't Wout de schop. Home Centre heeft de gewoonte om de ge meenten waar men een vesti ging heeft 1 te schenken voor elke m2 die het aan bedrijfs ruimte inneemt Het totaal-be drag dienen de gemeenten dan aan te wenden voor de groen voorziening. Dusée adviseert Lisser Boys: „Stel -raad in" jeugd- (Van onze correspondent) LISSE De voetbalvereniging Lisser Boys dient een jeug draad in te stellen om daardoor de jongeren medezeggenschap te geven in het beleid. Een pleidooi hiervoor is gisteren door de heer A. A. C. Dusée, bestuurslid van de afdeling Lei den van de KNVB gehouden op een bijeenkomst van ouders van jeugdspelers van de Lisser Boys. „Laat de jongeren gerust komen met hun voorstellen en luister ernaar!" zo probeerde de heer Dusée zijn gehoor te over tuigen. (Van onze correspondent) SASSENHEIM In de stromende regen hebben vijf geselecteerde jeugdspelers van Ter Leede de strijd aangeboden met de landelijke doelman Jan Jongbloed. Op het spel stond de Tros-penalty-bokaal. De vijf jeugdige schutters, Piet Meyvogel, Michiel Toni- do, Robert Kuiper, Wim Verbeek en Martie Klein, konden slechts zes keer de doelman passeren. Reserve Jan Jongbloed. Alleen zijn vierde poging werd een treffer. Wim Verbeek gaf enige fraaie schoten maar Jan Jongbloed wist ze alle fraai te redden. Marti Klein kon de landelijke doelman niet een keer verschalken. Na afloo.p van het doeltje schieten ontvingen de jeugd spelers uit handen van Jan Jongbloed een langspeel plaat, een Tros-T-shirt en een Tros-penalty-vaantje. (zie foto). Erehaag voor Tiny De Voorhoutse jeugd moet het voortaan zonder Tiny van Wie- ringen doen. Zij is gisteravond getrouwd met de heer Cle mens uit Lisse en gaat wonen in Lisserbroek. De goede herin neringen die Ti ny heeft aan 14 jaar jeugdwerk in Voorhout brachten haar bij het binnen gaan van de door kinderen geformeerde ere haag bij de Bartholomeus- kerk de tranen in de ogen. Tiny zette destijds een „gidsen- groep" op poten die later werd omgedoopt in een .jeugd club". Jaarlijkse hoogtepunten waren steeds de kampeerweek en het dauw- trappen. tff - Lisse „Met droefheid moeter we constateren dat Gods woord in onze dagen weer wordt te ruggedrongen en veracht. Hei beslag van Gods woord wordt niet meer gevonden bij de r sen van onze tijd. Gevolg is dai de duisternis ervoor i plaats komt". Woorden van deze strekking sprak ds. H. Hofman gister avond in de kerk der Gerei Gemeente, waar een herder king van de Kerkhervormin( werd gehouden. Ds. Hofma hield naar aanleiding van Ra 1: 17 een beschouwing over he1 thema „De rechtvaardige zal uit het geloof leven" Prijswinnaars kleurwedstrijd Lisse Connus Schrama en Pe ter Romerus hebben in de cate gorie 1 tot en met 8 jaar de eerste prijs gewonnen ii kleurwedstrijd die de Amn> bank heeft uitgeschreven ter gelegenheid van de opening van haar filiaal in de Poelpolder. Connus en Peter wonen beiden in de Ooievaarstraat. In de ca tegorie 9-12 jaar zijn de eerste prijzen gewonnen door Gerard van der Zaal uit de Berlioz- straat en Elvira Verboom van het Rembrandtplein. Van onze correspondent ZOETERWOUDE Burgemees ter en Wethouders zijn voorne mens om de bouw van een overslaghal met de respectabe le afmetingen van 40x90 meter bij een hoogte van 9 meter op het terrein van het compost- en grondbedrijf J. Slingerland na bij de Noordse Aa te legalise ren middels artikel 19 van de Wet op de RO. Het bestemmingsplan „Landelijk gebied" staat geen gebouwen groter dan 25 m2 toe. Overigens sluiten de planvoorschriften op zich de vestiging niet expliciet uit. Aangezien het betrokken bedrijf voorziet in de behoeften van plaats en streek en aanvra ger van provinciewege uitrit vergunning zal verkrijgen op de Dr. Kortmannstraat is dat voor het college het criterium ge weest om medewerking aan de bouw te verlenen. De Zuid- buurtseweg zal straks ontlast worden van het (te) zware vrachtverkeer. De commissie openbare werken staat op zich niet afwijzend te genover de bouw maar vindt de afmetingen wel kolossaal en heeft B. en W. geadviseerd bij de heer Slingerland te informe ren of de gewenste bouw niet met geringere afmetingen te realiseren is. Het college geeft toe dat het op te richten bouw werk inderdaad een „masto dont" in het landschap zal vor men en zullen uitvoering geven aan de suggestie van de com missie. Ondanks aanmoedigingen moesten de meisjes van de Jacoba van Beierenschool uit Lisse de wisselbeker afstaan aan de Apeidoornse huishoudschool. Van onze correspondent ALPHEN Arja de Weerdt uit Lisse heeft gisteren de eerste prijs gewonnen in de categorie grote vleeswarenschotel tijdens de landelijke huishoudscholendag in Avifauna. Zij kreeg een gouden horloge. In totaal bonden achtenveertig meisjes van zestien huishoudscholen uit alle delen van het land gisteren in het Park-restaurant de strijd aan om de mooiste vleeswarenschotel, een borrelgarnituur of een warme schotel te maken. Een huishoudschool uit Apeldoorn haalde de meeste punten in de verschillende categorieën en ging met de wisselbeker naar huis. ze hebben 9 't nodig Den Haag Grote Markt 4, (einde Vlamingstraat)

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4