- Patrick geeft man een heel nieuw aanzien Allerlei(ds) NIEUWE DIENSTREGELING NZH-BUSSEN Leiden hielp mee aan ziekenhuis voor Vietnam Eerste steen voor dagverblijf -jONDERDAG 31 OKTOBER 1974 LEIDSE COURANT Van een onzer verslaggevers :iden - De nieuwe busverbin ding tussen de Merenwijk en hethet Leidse N.S. station vordt ingevoerd met ingang /an 3 november, wanneer de N.Z.H. volgens een nieuwe dienstregeling gaat rijden. De ieuwe verbinding krijgt het jnnummer 10. Hij gaat in een j halfuurs-frequentie rijden van het station via de Oegstgeester- weg, de Willem de Zwijgerlaan en de Lis se lm eer la an naar de Ketelmeerlaan. De bestaande lijn 15 tussen Lei den en Leiderdorp krijgt een frequentieverhoging. In plaats van elke 20 minuten gaat er overdag elke 15 minuten een bus rijden. In Leiderdorp wordt om en om naar het Elisabeth- ziekenhuis en naar het Hub- rechtplein gereden. De ritten naar dit plein worden inge voerd onder lijnnummer 16. Na acht uur 's avonds vervallen de ritten op lijn 15 omdat het zie kenhuis ook wordt bediend door lijn 48 (Den Haag—Voor schotenLeidenLeiderdorp). Noordwijk. De N.Z.H.-buslijnen 40 en 42 via het Wantveld te Noordwijk worden doorgetrokken tot de Oranje Nassaustraat nabij het bejaardencentrum „Groot Hoogwaak". Dat gebeurt met ingang van 3 november wanneer de N.Z.H. volgens een nieuwe dienstrege ling gaat rijden. De grote lus die de bussen momenteel in de badplaats rijden vervalt De route in beide richtingen Piéke- plein - De Grent - Parallel Bou levard - Vuurtorenplein - Want- veldPicképlein - De Grent - Pa rallel Boulevard - Vuurtoren plein - Wantveld (terug Golf en Hoomeslaan. Van' de Rijn mond gaat de route met ingang van 3 november rechtstreeks via de sluizen en de Hoomes laan naar de Zwarteweg. Lijn 91 wordt doorgetrokken naar Rijnsoever via de Sluizen, Hoomeslaan en Biltlaan. In Katwijk aan zee gaat lijn 91 de route van lijn 41 volgen: Zeeweg, Tramstraat Kon. Wil- helminastraat. DiiiiiiminMiumiiiniiiiiiinnini Gei 22 .DEN Zoals eens Bonnie bij Clyde hoorde, Watson bij Holmes, ^Gert bij Hermien, zo was het ook met Patrick en Patricia, een ^jeugdig modieus koppel, dat kleding naar eigen ontwerp en home joJmade aan de man en de vrouw bracht via joyeuze shows. Een jaar of vijf geleden werden zij door de LC in de publiciteit ibracht. Sindsdien zijn beiden opvallend in de trend gebleven en showden waar dat maar uitkwam: op avonden, juwelenshows, kapshows. „Als ik weet, dat er ergens mode bij komt, ben ik er ook", zegt Patrick Schmidgall-Tellings (25) nog steeds. Maar waar is Patricia, zijn verloofde? Patricia Messerschmldt voelt niet meer zo voor het modevak. Patrick vertelt: „We gaan nog et elkaar, maar zij vindt de innerlijke mens belangrijker dan de uiterlijke. Ze studeert nu in Den Haag voor doktersassistente, kis het haar lukt. Iet roer om "Slok mprovisatie Patrick heeft het roer omgegooid. Hij specialiseert zich wat het vrouwelijk modebeeld betreft nog wel in bruidskleding dat ragen we bijvoorbeeld aan een smetteloos wit ontwerp voor een „erg decadenterige Indonesische bruiloft, maar dat mag ik eigen lijk niet zeggen, geloof ik", met twee bruidsmeisjes; het ene wat ldeiner dan het het andere meisje maar voor het overige vindt Patrick, dat er al genoeg voor de vrouw wordt gemaakt. De man komt in zijn ogen te kort: „Voor de heren zie je overal hetzelfde hangen, er zijn alleen prijsverschillen". Alleen honden en Leidenaars kopen weinig van hem De Leidse „Gatsby's" (Patrick links) op het station. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM/LEIDEN Binh Vien Ha-Lan, ofwel: Het Hollandse Ziekenhuis. Zo zal het hospitaal worden gedoopt dat minister Pronk (ontwikkelingssamenwerking) maandag in Rotterdam overdraagt aan de ambassadeur in Parijs van de Voorlopige Revolutionaire Regering in Zuid-Vietnam. De waarde van dat gebouw beloopt ƒ2,1 miljoen. De inventaris die 1 miljoen kost zal in de loop van het komende half jaar naar Vietnam worden gezonden. In Rotterdam zal maandag ook aanwezig zijn de ambassadeur van Noord-Viet- nam in Parijs. Hij neemt het gebouw en de inventaris in ontvangst van een polikliniek die bestemd is voor Hanoi en een deel van de inventaris voor een ander ziekenhuis in Noord-Vietnam. Het geld waarmee een en ander werd bekostigd is ingezameld door het Medisch Comité Nederland Vietnam. Ook de Leidse bevolking en vooral de Leidse universiteit hebben daarbij een belangrijke bijdrage gele verd. Zo is bijvoorbeeld de afdeling verloskunde van het Binh Vien Ha-Lan door de universiteit in deze stad betaald. De Leidse bevolking bracht bij de vorig jaar gehouden huis-aan-huis collecte 17.000 bijeen. Het Hollandse Zieken huis komt te staan bij de plaats Dong Ha in de provincie Quang Tri, ten zuiden van de demarcatie-lijn tussen Noord en Zuid Vietnam. Het wordt het eerste grote ziekenhuis van de VRR. Ook is het voor het eerst dat door een West-Europe se particuliere organisatie een zo groot project wordt gefi nancierd. Tot nu toe werden vooral onderdelen van zieken huizen, inventarissen, medicamenten en instrumenten naar het geteisterde gebied gestuurd. Het bij het landelijke MCNV aangesloten Leidse comité houdt van 18-23 november op nieuw een collecte in deze gemeente. Collectanten kunnen zich opgeven bij mevrouw C. Volmer, tel. 23928 en 20136 '0-17 uur). LEIDERDORP ..Met het leggen van de eerste steen, die eigenlijk een f ops teen is net zoals de eerste paal een foppaal is, ls er weer een belangrijke mijlpaal bereikt Nog even en het mytyl dagverblijf Is klaar". Zuid- zei voorzitter 8. Menken van de Stichting Dagverblijven Noordelijk Zuid Holland gistermorgen bij de eerste steenlegging ten behoeve van het nieuwe mytyl het aan de Hoogmadeseweg. De secretaris van de 8Uchtlng, A. HolIinga voerde het metsel werk uit. Het dagverblijf moet in mei a.s. in gebruik kunnen worden genomen. De oorspronkelijke oplever datum 1 april Is door de hevige regenval van de afgelopen weken niet haalbaar. In het nieuwe mytyl dagverblijf is plaats voor 32 volwassen lichamelijk gehandicapten. Het gebouw bevat vier grocps- ruimten en een gemeenschapsruimte. Daarnaast kan men in het gebouw beschikken over fysiotherapie- en orbcidthcra- pie-voorzicningen. Nazorg Het dagverblijf aan de Hoogmadeseweg. tegenover Leythenro- de, is het eerste dat in deze soort in Nederland wordt gebouwd. De nazorg van de lichamelijk gehandicapten, nadat zij dagverblijf of moer scholen hebben bezocht, krijgt pas sinds enige tijd de nodige mogelijkheden De minimum leeftijd van de gehandicapten die in het dagverblijf een home kunnen vinden is 18 jaar. „Er is behoefte aan het creéren van mogelijkheden voor gehandicapten om ook in het gewone dagelijkse leven een startpunt te hebben voor activiteiten die bijdragen aan een volledige ontplooiing en vorming van de gehandicapte mens", aldus J. G. J. E. Joston, viee-voorzitter van de Stichting in zijn slotwoord bij het officiële gebeuren rondom de eerste steen. •e in Djakarta geboren Patrick was ruim 16 toen hij naar Nederland kwam. Na zijn schooljaren ging hij met een groepje Indonesische dansen beoefenen. Nu zijn sarongs ontzettend duur, ook toen al. „Wat deed ik? Ik ging zelf die kleding improviseren, ik bedacht voor ons groepje de kleding en begon ze zelf ook te maken". Zo ging dat en zo is het gebleven met Patrick. Ook in Leiden. Maar Leiden benauwt hem een beetje. De Leidenaar heeft angst om op te vallen. Patrick ziet het zó: „Ze willen wel met tientallen in hetzelfde fluwelen confectiepak lopen, maar niet in mijn grijs flanellen kostuum, waarvan er maar één is en dat desnoods 100 - gulden goedkoper is maar waaraan van die grote knopen zitten". Soms heb ik iets leuks, maar dan denk je: ach ja, zouden we dat nou wel dóen hier in Leiden?" Patrick, met een wat uitgemergelde coiffure en een zilveren knopje in de linker oorlel, gaat volgend jaar zijn vleugels uitslaan. Hij verkast dan naar een grotere behuizing in Haarlem, waar hij veel perspectieven voor zijn toekomst ziet en bovendien Amsterdam bij de hand heeft „Eigen lijk doet het er niet veel toe waar je werkt, ze blijven toch wel van me kopen in Groningen en in Tiel". heb ik ook gewerkt, maar dan krijg je altijd vervelendigheid en narigheid omdat ze hun eigen bloesjes en truitjes erbij willen verkopen". Hij wil maar zeggen: je neemt Patrick compleet of je neemt hem helemaal niet Narigheid voorkomt hij maar liever. Gatsby's Patrick en Wim zagen wij gisteravond (en ziet hier op de foto) ten voeten uit in de trein naar Utrecht Op hun „Gatsby's". De conducteur was zo vriendelijk de loopgang even te blokkeren. De passagiers roken de charleston, maar bleven verder vrij rustig zitten, elkaar tersluiks aanstotend. Dat waren Leidenaars. Gatsby schijnt een film te zijn in de sfeer der twintiger, dertiger jaren; een film ook die de mode inspireerde tot de rage van deze winter. Althans, dat zegt Patrick. De Spoorwegen kregen hiervan vast een voorproefje. Patrick heeft deze „look" niet gekopieerd, maar de lijn ervan gevolgd en het dessin van de stoffen. Alles vertaald in eigen ontwerp. Alleen al zo'n hoed, daar mag een ander zijn petje voor afnemen. TON PIETERS Gerard Cornelis wilde schrijver worden. Om de Kunst. Pa stuurde hem naar de Universiteit En zijn vriendin stuurde 'm naar uitzendbureau Luba Om den Brode, 't Slimme vrouwtje. Leiden: Nieuwe Rijn 35. Tel. 071-40341. AlDhen a.d. Riin: Winkelcentrum De Anrhof 67 Tel. 01720-94645. onder redactie van Ton van Brussel, tel. 071-22244 tst. 17 Speelgoed I Speelgoed II iizar ionnie is van Clyde door de dood gescheiden, Sherlock Holmes is er alleen nog maar op de film, maar bij Patrick herken je deze figuren nog in zijn ldeding. Je ziet trouwens ook nog Nicolaas Beets en Pieter Stastok, als Patrick of zijn vriend Wim Dieppering (die in Asterdam in twee toneelprodukties zit en ook shows voor Patrick loopt) de kragen van een paar comfortabele jassen al dan niet double face opzetten. Dat zijn kleren die weer zwierig en mooi zijn, met een brok romantiek rond het dubbele stiksel. „Ze hebben wel eens gezegd, dat ik bizar doe. Wat is bizar' Ik leg nog eens de nadruk op accenten; wat ik doe is opvallend, groot, niet bizar. Ik hou van detailwerk: witte schoenen, witte bril, witte ceintuur". rap-Singer (Kleren maken vindt Patrick interessant werk. Hij doet dat op z'n ouwe antieke trap-Singer. Daar stikt hij dubbel op, als het moet Dat is dubbel werk ook, maar een man ziet er helemaal anders tt uit in zo'n jas met charmes. Of in een avondsmoking, hoog gala el' ln zwart fluweel: „Daar ben ik erg trots op, op dat pak, dat kan lit! geen hond van mij kopen". Nu zullen het over het algemeen geen k,honden zijn die van Patrick kopen, ook weinig Leidenaars, vanwe ge die angst. Je zult Patricks decimeter brede broekomslagen, zijn 6); sierlijke halsdoeken en ronde steekzakken ook niet gauw tegenko- Ü-; men in Stompwijk of in Hoogmade, maar dat deert hem niet „Als nt ik zo in Amsterdam over het Leidseplein loop, zién ze me niet ip eens,. Daar is men het gewend. Dat is het verschil. Ik heb een ui klein publiek, maar dat kleine betéélt Kleren en de man maken is Patricks hobby: „Als ik 'ns niets te doen heb, pas ik mijn eigen kleren. Dat geeft me een kick om de volgende dag weer iets te gaan doen. Ik juich niet keihard over de straten, maar ik heb succes. Er is een publiek, dat deze mode waardeert", weet Patrick Schmidgall-Tellings. Het zijn hoofdzakelijk particulieren die van hem afnemen. „Voor boetiekjes In de Leidse Burcht wordt een grote speelgoedbeurs gehouden. Alle mogelijke speelgoed is op langgerekte tafels in de grote zaal van de Burcht uitgestald. „Om ouders en kinderen een beeld te geven wat er zoal aan speelgoed te koop is", aldus de Heer De Waal, van de speel goedzaak in de Burchtsteeg. De beurs, die duurt tot zaterdag zes uur, is vooral een „kijk, en krijg een idee"-bcurs. De heer De Waal: „We hebben hier wel voordelige aanbiedingen, maar het is ons niet in de eerste plaats om te doen zoveel moge lijk te verkopen. Ouders krij gen wel de gelegenheid te be stellen. Ze kunnen er dan nog eens rustig over nadenken voor ze de koop doen.Evenals vorig jaar, toen Speelgoedzaak De Waal voor het eerst een derge lijke beurs in de Burcht hield, worden er ook weer een hele boel kinderen verwacht „Ze komen hier met een lijstje, waarop ze alvast noteren u-af ze voor Sinterklaas willen heb ben." Het tentoongestelde grenst aan het onwaarschijnlij ke. Er zijn echte wandelwagen tjes in het miniatuur, poppen huizen met alles er op en er aan. In de zaal bevindt zich zelfs een miniatuur flipper-au tomaat je. En dan maar hopen dat Zwarte Piet dat allemaal in zijn zak kan meetorsen In het gebouw van de Werkgroep Kindercentra Leiden (W.K.L.) is gistermiddag een „speelgoedt- heek" geopend, waar alle Leidse kindercentra, creches en peuterspeelplaatsen, die zelf wegens gebrek aan geld weinig speelgoed kunnen kopen, dit tij delijk kunnen lenen. Het op richten van de Speelgoedtheek is mogelijk geworden door een toelage van drie duizend gulden van de aktie zomerzegels. Uit het zelfde fonds is overigens ook een subsidie beschikbaar- gesteld voor Koord Sudio, het centrum voor intermenselijke betrekkingen aan de Oude Rijn. Op de foto zien we kinderen van verschillende centra kij kend naar de openings poppen kastvoorstelling. Bazar Opening Loco-burgemeester Af van Aken verricht vrijdagmiddag 8 no vember de officiële opening van een filiaal aan de Haarlem merstraat van Schnitzlers wo ningtextiel. De firma Schnitzler bestaat sinds 1948 toen de va der van de huidige directeur de heer A. D. Schnitzler een zaak voor woninginrichting vestigde aan de Schoolstraat in Den Haag. Schnitzler sr. overleed m 1957 Sindsdien is het bedrijf dat hij van de grond bracht sterk gegroeid. Het filiaal aan de Haarlemmerstraat wordt de zevende vestiging van de firma. De omzet in 1975 schut men op 10 4 11 miljoen gulden. Zowel Schnitzler sr. als zijn zoon zijn in Leiden geboren. H. Mis In de kapel van kerkhof „De Zijlpoort" wordt volgende week dinsdag een H. Mis opgedragen voor de overledenen. De dienst begint 's morgens om negen Leidse Bioscopen Laiar Sutionnwg 19. UI ÏI239 „Th» Gr»»t GtUby" 14 Jr dag 14 00 «n 2D 00 uur, i.mdag» 14 00. 17 00 »n 20 00 uur Lido: Su-*ri«traat 39. UI 24310 .Juggernaut" 14 Jr 14 30, 1000 «n 21 14 uur Zondag» Studio: SUeniti I, UI 23210 ..Th» Gr» Trianon lln-rrUaut 31, ui 23478 „Allcia" IS )r dug 14 30, 19 00 an 2130 uur Zo. 14 18, 14 30 an2l 15 uur Film 1900 »n 21 18 uur r k 14 30 uur Klndermal 30 uur ..Robin Hood a lira: iluurl- rr,n,.-r-Uui,t 52. I In bejaardenflat „De Parelvis sers" aan het Bizetpad 31, wordt op woensdag 13 novem ber van tien tot twaalf en van twee tot negen uur een bazar gehouden. Er is een rad van avontuur en een rommelmarkt, waar verschillende handwer ken, door de bejaarden zelf ge maakt, te koop zijn. De bazar is voor iedereen gratis foegan- kehjk. Geen stallingen bij bushaltes in Hazerswoude Van onze correspondent HAZERSWOUDE - Voor fiet senstallingen bij de haltes van de busonderneming Westnederland in Hazers woude zijn momenteel geen mogelijkheden, aldus b. en w. Na de reconstructie van het kruispunt Dorpsstraat- Gemenewcg zal deze zaak die werd aangekaart tijdens de begrotingsvcrgadcring van eind 1973 opnieuw worden bezien. In het Congresgebouw wordt aan staande vrijdag de landelijke première van de film „Op weg naar het ondernemersschap" gegeven. De film is gemaukt door de Leidenaar Joop Pieète. Een groot aantal beelden is in de Leidse School voor de De tailhandel aan de Splinterlaan in Leiderdorp verfilmd. Voorts is er gefilmd in bedrijven van het winkelcentrum Santhorst in Leiderdorp. De film voorstel ling begint om twee uur 's mid dags. r NachtvoortUI- Burgelijke stand Maria :n Oehorra Vincent Arjan «n v J Kampenhout ra W van Dijk. Anna - C. K'Ukk.rli rn E Nieuwenhuiian Blanra dr v 1 P Petit •n J van d»r M»», Edwin Antnnlui Fran ciarua ut v tl. A. F van dan Uarg an F Zwi»ni. Juhannei Dovld «n V D. Bergman m J G M S Hoogevaan, latuwin geb.10 okt OVERLEDEN GEHUWD^ M BI. i A E Platen»

Leidse Courant | 1974 | | pagina 3