PIET KEIZER ZOU HET LIEFST CONTRACT BIJ AJAX AFMAKEN UEFA strafte Griekse clubs wel erg zwaar „Gedwongen stop doet verschrikkelijk pijn99 I r Remmerswaal een maand op proef naar Amerika Stols strijdt in Leiden om vliegticket Argentinië NSDAG 29 OKTOBER LEIDSE COURAN1 PACINA 13 STERDAM Roken als een schoorsteen is voor ?*en profvoetballer een verbod. Maar Piet Keizer fjloet het. Sinds een week manifesteert hij zich als iten kettingroker, daarmee duidelijk aangevend hoe fernstig de kwestie met Ajax voor hem is. Dat bleek fisteren weer eens. Hij, die nooit kritiek in het ïpenbaar uitte op zijn vereniging en leiders, gaf fistermiddag in het Amsterdamse Hiltonhotel een [>ersconferentie om zijn visie naar voren te brengen jver het geschil tussen hem en zijn club. Een meningsverschil dat door de afwezigheid van Keizer 1 tijdens de wedstrijd Ajax - Roda JC, vorige week tondag, voor het eerst naar buiten trad. AJAX is buitengezet. Kraay: „Dat nu is helemaal niet de bedoeling geweest Wij waren van plan de hele zaak zo snel mogelijk uit de wereld te hel- eiding van AJ AX in net aigeio- pen en toen mij gevraagd werd, )en weekeinde uitingen heeft door Van Praag, of Keizer op de training moest komen, heb ik gezegd: Tot het gesprek is |3 puiten voor de zaak is uitge- geweest, behoeft hij van mij fefiproken -schonden. „Daarom", niet te komen. Maar dat bete- fefeertelde Keizer gistermiddag, kent helemaal niet dat hij niet :fe§ ,voel ik mij ook niet langer mocht komen." gg jebonden door die afspraak." fi|ffs uit het enigszins eenzijdige Gewoonte herhaal van Keizer werd duide- jj| lijk dat er kortsluiting is tussen Ruim een week geleden verliet AJAX en de wat oudere vedette Keizer op vrijdag de elftalbe- ;izer kan zich niet losmaken |ran de gedachte dat er Ajacie- ilen zijn, die hem als een vuile raatdoek van zich hebben afge- ivorpen. Hij meent ook dat de eiding van AJAX in het afgelo- len weekeinde uitingen heeft jkedaan, die hun onderlinge af- j ipraak -geen commentaar naar affaire die beiden het fel liefst in harmonie wilden oplos- i^ien. De linksbuiten, tot vorige week zondag middenvelder, VI kan zich schikken in het gege- i -* ven dat slechts een man, bij fg§ AJAX Hans Kraay, de ploeg Samenstelt Keizer kon moeilijk feg aanvaarden dat hij in de wed- yfej strijden tegen FC Twente en ffej (Stoke City uit het veld werd fe3 gehaald. De druppel voor de fe§ speler, die veertien seizoenen in g AJAX' eerste stond, was het J feit dat hij vorige week zondag fij niet in de basisopstelling stond Ël vermeld voor de thuiswedstrijd fef tegen Roda JC. Keizer: „Kraay Vj vroeg mij, nadat ik gehoord BH had naast het elftal te staan, of Ifef ik op de bank wilde zitten. Ik -fe heb toen geantwoord liever fel niet. Mijn „liever niet" werd fel bepaald door persoonlijke rede- jgj nen." Kraay echter, die zich wel V aan de afspraak wilde houden, |jj verstrekte slechts een summier jfel commentaar. „Nadat ik Keizer tfe had gezegd dat hij niet in de fes ploeg stond, was zijn eerste ife reactie: dat betekent dat ik een fel vrij weekeinde heb". Ie verschillende uitleg typeert storing tussen speler spreking. Omdat het volgens hem geen gewoonte is dat spe lers die niet tot de selectie be horen de tactische bespreking bijwonen. Ajax echter vatte het op als een vorm van werkwei- gering. „Dat is'", stelde Piet Keizer nadrukkelijk," mijn be doeling niet Ik heb een con tract tot juli 1976 met sinds anderhalf jaar daarin opgeno men het recht op een afscheids- wedstrijd. Dat contract wil ik uitdienen, zo goed als in mijn vermogen ligt. Zondag na de wedstrijd tegen Roda was mij toegezegd dat er gesproken zou worden. Ik ben in de bestuurs kamer geweest maar niemand heeft met mij gepraat. Ik heb alleen even een paar woorden met Van Praag gewisseld om hem te corrigeren. Hij vertelde aan anderen dat ik geblesseerd was inplaats van gepasseerd. Maandagmorgen heb ik mij, in het AJAXpak, gemeld voor het Trainingskamp in Wassenaar met het oog op de wedstrijd van afgelopen woensdag tegen Antwerp. Ik dacht daarvoor re serve te zullen zijn. Via het mededelingenbord bleek dat ik helemaal niet bij de ploeg Piet Keizer weet niet meer wat hij moet beginnen. Ajax dwingt hem min of meer tot stoppen met voetballen. |de fel club. Keizer bijvoorbeeld stelde Vrijdag zouden Kraay en ik op- fef dat hij niet meer op de training Ife mag komen en dat hij door op een gesprek tussen Kiady, de heer Geudeker en mijzelf. Ook de heren Timman en Van Praag echter spraken mee. Tij dens die bespreking is mij ge zegd dat er in principe geen plaats meer in de selectiegroep voor mij zou zijn dan alleen als wisselspeler en dat men mij Afspraak zoiets niet wilde aandoen. Mij r is onder meer voorgesteld dat ik een functie binnen het tech nisch apparaat van de vereni ging zou krijgen. Een taak in de scouting. Maar nu ik erover heb kunnen nadenken, voel ik mij daarvoor niet de aangewe zen persoon. Kraay en ik heb ben verschillende inzichten over het voetbal. Hij gelooft voor alles in arbeid, ik vind dat werk en kwaliteit op ongeveer gelijk niveau naast elkaar staan. Voor gisteren had ik een af spraak met penningmeester Timman. Die is eerst door AJAX een keer verzet en ver volgens op mijn verzoek uitge steld. Ik stel mij voor, vandaag moet ik opnieuw contact opne men, dat er gesproken zal wor den over de financiële afwikke ling van mijn contract, dat ik - en ik zeg het nog een keer - het liefst zou uitdienen. Daar om zal ik zelf stug doortrainen todat ik weer op de training mag komen. Ajax heeft mij min of meer gedwongen te stoppen en Hat iets wat mij verschrik kelijk pijn heeft gedaan. Ik wil voetballen". Verwarring De hele affaire verwart Piet Kei-, zer, die zei alles te hebben mee gemaakt in zijn 14-jarige cafrie- op het re, behalve gepasseerd te wor den voor de basisopstelling. „Ik kan mij niets uit het verleden herinneren waardoor een ge spannen situatie Kraay en mij verklaard kan worden." Mis schien de achillespees, die Kraay aanhaalde voor vermin dering van zijn waarde? Keizer: „Die achillespees is heel goed bruikbaar. Je kunt er enigszins rekening mee houden. Dit sei zoen heb ik er in elk geval geen last van gehad." Een aantal za ken begrijpt Keizer niet Voor het seizoen begon, heeft hij met Kraay gesproken. Het idee om et midder tenveld te gaan voet ballen b.v. is van hemzelf geko men. „In het eerste gesprek met Kraay heb ik hem verteld dat ik prachtige aanbiedingen uit Frankrijk had en dat ik daar graag op zou ingaan wanneer hij, of AJAX, mij niet langer nodig zou hebben. Kraay vertel de echter dat hij Keizer graag wilde gebruiken en dat hij bij een ovcntuele transfer een mil joen of meer zou vragen. Begin september zijn er door AJAX nog mondelinge toezeggingen gedaan over de verbetering van de salariëring. Het betrof een zaak op lange termijn, dus ik kan nu niet zeggen of AJAX zich zal houden aan zijn belof te. Positief Dat zijn voor mij stuk voor stuk positieve punten. Van de ande re kant echter heb ik gehoord dat Kraay in Duitsland, tijdens het wereldkampioenschap, zou hebben gezegd dat ik zijn groot ste probleem zou zijn dat hij door meer dan tien mensen voor mij gewaarschuwd is en dat hij mij mee zou trekken als hij niet zou slagen bij AJAX. Wanneer ik dan het een tegen het ander afweeg, begrijp ik er werkelijk helemaal niets meer van. Als aanvoerder in het be gin van dit seizoen heb ik ge sprekken met hem gevoerd. Het was geen soepel praten, maar er was bepaald ook geen spra ke van vijandigheid, naar mijn mening tenminste. Daarom ver baast het mij te hebben ge hoord dat Kraay moet hebben beweerd: Hij eruit of ik eruit" Piet Keizer was maandag, tijdens de persconferentie, hoewel hij het zoveel mogelijk probeerde voor zich te houden, duidelijk onder de indruk van de gebeur tenissen die zich om hem heb ben afgespeeld. „Het voorstel om een baan in het technisch apparaat aan te nemen, kwam voor mij als een klap aan. Het betekende immers dat ik voor AJAX als voetballer niet meer van waarde was. In mijn ach terhoofd kwam toen even de gedachte aan Henk Groot Ik heb gezegd, inderdaad, dat ik liever geen reserve wilde zijn tegen Roda JC, maar ik heb niet geweigerd wisselspeler te zijn. Ik ben ton allen tijde be reid mijn plichten te vervullen ten opzichte van AJAX. Ik wil me schikken in een andere op lossing, een afkoop van het con tract b.v. Voor ik daarover ech ter een beslissing neem, zal ik contact zoeken met mijn advo caat, mr. Vorst Ik wil alle mo gelijkheden om tot een eind te komen aan het conflict onder ogen zien, desnoods een trans fer". Piet Keizer had moeite met die laatste woorden. Hij is namelijk nog altijd Ajacicd. Zozeer dut hij zondag uit de werkelijkheid wegvluchtte toen AJAX in het stadion Feyenoord speelde. „Ik heb niet eens naar de radio geluisterd. Ik was er niet toe in staat". I Valentijn mag weer sprinten AMERSFOORT Jos Valentijn I zal dit jaar weer kunnen mee- I dingen naar de nationale sprinttitel. Op internationale wedstrijden mag hij echter nog niet uitkomen. Een verzoek om hem de amateurstatus terug te geven zal behandeld worden tij dens het ISU-congres dat op 10, 11 en 12 juni van het volgend i jaar in München zal worden gehouden. PORTO ALEGRE De Brazi liaanse voetballer Everaldo is verongelukt. Hij werd bij een auto-ongeluk zo ernstig ge wond dat hij ter plaatse over leed. Everaldo was linksachter in het Braziliaanse elftal dat in 1970 in Mexico de wereldtitel voor de derde maal veroverde. Everaldo Marques da Silva, die zowel links-, als rechtsachter kon spelen, maakte zijn debuut als international in 1969. Hij speelde tijdens het toernooi om het wereldkampioenschap in I Mexico alle wedstrijden mee. Hij is 30 jaar geworden. (Van onze sportredactie) WASSENAAR Winneke Remmerswaal, werper van het Nederlandse honkbalteam, vertrekt een dezer dagen naar Amerika om gedurende een maand proefwedstrijden te spelen voor het prof- team van de Boston Red Sox. Vorige week werd Remmerswaal opgebeld door de eigenaar van de „Sox", O'Connell, die hem dit jaar in de Haarlem se honkbaiweek in actie zag, met de vraag of hij belangstelling had voor een zogenaamde try-out van een maand. Remmerswaal, die eerdere pogin gen in Amerika aan de slag te komen, via oud- bondscoach Ron Fraser, zag mislukken, aarzelde geen moment en hapte toe. Hij heeft inmiddels zijn studie afgebroken en wacht op de ontvangst van de tickets om te vertrekken. Tijdens zijn verbijf zal hij gedurende testwedstrijden worden geobserveerd of hij in aanmerking kan komen voor een profcontact. Op 23 november keert hij terug naar Nederland, waarna hij bericht zal krijgen over al of niet een vergintenis. Als Winne ke Remmerswaal onverhoopt niet in aanmerking komt voor een contract, zal hij in ieder geval zijn huidige vereniging Hotam Storks verlaten om bij ADO te gaan spelen. ZURICH Panathinaikos eu Olympiakos Piraeus - belden uit Griekenland - moeten hun volgende UEFA-cup thuiswed strijd op vreemde grond spe len. Dit is maandag beslist door de commissie van beroep van de Europese voetbalunie (UEFA). Deze commissie beves tigt hiermee de maatregel die door de straf-commissie van UEFA was genomen. Beide clubs, die de volgende wed strijd nu moeten spelen op een terrein ten minste honderd kilo meter verwijderd van hun ei gen stadion kregen deze straf, omdat hun supporters zich tij dens wedstrijden voor de Euro pese bekertoernooien schuldig hadden gemaakt aan het af schieten van vuurwerk op de tribune. Olympiakos kreeg er nog een boete van ongeveer 9000 gulden bij, omdat het al drie keer gewaarschuwd was. Costas Eleftherakis van Pana thinaikos werd voor drie wed strijden geschorst wegens ge- welddadig optreden tegen te genstander tijdens de wedstrijd tegen Grasshoppers uit Zürich. De commissie van beroep ver laagde de schorsing van de Griekse voetbalbond internatio nale jeugdtoernooi van de UE FA van drie tot twee jaar. De commissie bevestigde verder de 5000 gulden boete voor Spor ting Lissabon wegens afschie ten van vuurwerk op de tribune tijdens het duel tegen St Etien- De opgelegde boete van 4500 gul den aan alle spelers van AC Turijn - het gevolg van hun gedrag in de eerste ontmoeting van dit seizoen tegen Fortuna Dvisseldorf - werd verlaagd tot ongeveer 2700 gulden. Nello Santin van Turijn, die was ge schorst voor vier wedstrijden behoeft maar drie wedstrijden langs de kant te zitten. Karpov ziek MOSKOU De zeventiende par tij in de schaaktweekamp tusen de Russische grootmeesters Viktor Kortsnoi en Anatoli Kar pov, die gisteren zou worden gespeeld is uitgesteld wegens ziekte van Karpov. Een andere datum voor deze wedstrijd is nog niet vastgesteld. HILVERSUM Het tweedaagse bridgetoemooi te Hilversum is in de grootmeestergroep met overmacht gewonnen door de internationals Bisht (Schieda- m)—Kokkes (Amsterdam) met een score van 809 punten uit 1368. Met deze score lagen zij 34 punten voor op de runners- up Hans VergoedMuskal uit Den Haag. LEIDENWim Stols, de enige hardrijder in Nederland aange sloten bij de Nederlandse rol- schaatsbond, krijgt weer een kans op een Nederlands kam pioenschap. Verleden jaar was hij op De Uithof tegen een handvo' beginners en een groep Belgen heer en meester op de open titelstrijd. Zaterdagmiddag krijgt de Goese- naar in de Groenoordhal in Lel den de kans zich de sterkste te noemen. Hij zal het opnemen tegen rijders die in seriewed strijden in de provincie hebben gewonnen over de afstanden 500. 1000 en 5000 meter De organisatie van deze wedstrij den is in handen von ESMI rolschaatsen en de Nederlandse Rolschaatsbond. Tevens vinden de finales plaats van de jeugd wedstrijden, die in de loop van het Jaar tijdens een toemee langs dertig steden werden ge reden. Atje Keulen- Deelstra, is daarbij wedstrijdleidster De opbrengst is bestemd voor de Nederlandse invalidensport- bond. De Nederlands kampioen bij de senioren mag naar de wereldkampioenschappen die voor april 1975 in Argentinië moeten worden gehouden. Carlos Monzon in gelukki ger dagen. Zijn vrouw Bea trix begeleidde hom overal op de weg naar het succes. Bokser Monzon in arrest na klacht vrouw BUENOS AIRES - De Argen tijnse bokser Carlos Monzon, WBA-wereldkampiocn ln het middengewicht, is in Buenos Aires gearresteerd na de aan klacht van zijn vrouw dat hij haar had mishandeld. Monzon, 32, zou dat gedaan hebben in een bar in Santa Fe, 470 kilo meter ten noorden van Buenos Aires, waar het gezin de ver jaardag van een van de kinde ren vierde. De van Monzon. die eerder dit jaar een film heeft gemaakt, werd met nog tien anderen ge-' noomd in verband met bedrei ging door een extreem rechtse terroristische groep. Deze zoge naamde anti-communistische vereniging heeft de verantwoor delijkheid opgeëist voor de dood van 21 mensen.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 13