Bakker hield Jan Koster in bedwang Ons Eibernest moest op zijn tenen tegen Danaiden Diok zet op mars voort FLOREANT VERRAST SOCCER BOYS: 0—4 3 Natkampioenschap taekwon-do: UVS aan kop in jeugd competitie LEIDSE COURANT MAANDAG 28 OKTOBER 1974 PACINA 19 (Van onze rugby medewerker) LEIDEN Diok zet zijn opmars onverminderd voort. De Leidse rugbyclub bond nu Eindhoven aan de zegekar. Het werd, na- een aardige wedstrijd, tenslot te 13-3. Reeds na tien minuten had Diok zijn tegenstander volledig inge kapseld. De fysiek sterkere Lei- denaren wonnen elke scrum. Na een kwartier opende Rouat de score door een strafkick te benutten, 3-0. Vlak voor rust bracht uitblinker Houwaart de stand op 7-0. Na de hervatting kwam Eindhoven nog even dichterbij middels een straf kick, maar vrijwel onmiddellijk daarop bouwde Bob Del Prado de voorsprong uit. Zijn try bracht de stand op 13-3. Het tweede team van Diok bleef met 18-0 ruim de baas over HRC 3, maar het derde verloor met 8-24 van Old Tigers. De teams van Van der Luit die zo hoog reikten op de NK. Teakwon-do: v.l.n.r: Wout Vijlbrief, Herman Bak ker, Gerard van der Berg, Herman Harteveld, John Boe- zaard, Henk Lo A Njoe, Aad van der Luit, Peter Vijlbrief. Zittend: de gebroeders Leu- rink 'Van onze korfbalmedewerker Leiden De Danaiden heeft niet voor de stunt kunnen zorgen, waar menigeen de Leidse korf balploeg toe In staat zag. Ons Eibernest werd niet geklopt, maar de verdienste was dit maal, dat de Haagse Ooievaars wel op de tenen moesten staan om over de Leidenaars heen te stappen. De Danaiden gaf uitstekend par tij en dat was misschien mede te danken aan het ruggesteun- tje van Aad Van Nierop. Ons Eibernest was gewaarschuwd en kon de formatie van Bos dan ook in de eerste helft niet achterlaten. Dat gebeurde pas in het 2e gedeelte, want toen tilden Emmerik en Jirska van Dijk (2x) de score van de pauze van 3-4 naar 3-7. De strijd was echter nog niet beslist, want de Haagse ploeg had niet op Ge rard Bos gerekend. Drie minu ten na de Haagse 7e goal had de meester zelf zijn „scholie ren" nieuwe impulsen gegeven door 2 maal te scoren. 58 van Emmerik was uitstel, maar geen afstel, want De Danaiden kwam toch terug. Nap miste echter van 2 1/2 meter en dat koste 8-8. Nu moest Bos (overi gens weer erg vlot) 7-9 goedma ken, maar hij bleef steken op 8, omdat de Eibers nauwelijks een been hadden om op te staan en naarstig een veiliger heenkomen zochten. Uit dat balbezitspel peuterde Pauw de beslissende goal en dat was wel verdiend. Enkele kanttekenin gen: Nap speelde met een bles sure en begon met zijn vakge noten in het middenvak en deed het zonder meer goed. En aan de mentaliteit van Ons Ei bernest (en de scheidsrechter) dient nog steeds geschaafd te worden. De unanieme klacht van de Leidse spelers was: Als het fout gaat bij Ons Eibernest, gaan ze vloeken op elkaar en de scheidsrechter, die er niet op in gaat. Dat kan (en mag) alleen Ons Eibernest doen in de com petitie. Conclusie: De Danaiden heeft uitstekend gespeeld, maar Ons Eibernest verdiende de ze ge om dat het als ploeg meer een geheel is. Leidse goals: Aad (2x) en Casper van Nierop, Ge rard Bos (3x), Gerard Nap en Yvonne Devilee. FIDES PACTA Fides Pacta had de nodige moeite met Swift omdat op een belang rijk moment twee strafworpen ongebruikt werden gelaten. Dat was bij 2-4 en toen kwam de Leidse ploeg nog in moeilijkhe den, die er in het begin niet waren (0-3). Via 2-4 halverwe gen werd het 3-5 en zelfs nog 3-6 alvorens het sinds 1 1/2 jaar thuis ongeslagen Swift terug kwam tot 5-6 en de zo juist beschreven status verloor. Voor Fides scoorden Dik Onderwa ter (2x), Conne Carree, Joke Noordervliet, Lenie en Ruud Niessing. DE ALGEMENE De Algemene hielp Quick van het ongeslagen record af, maar erg overtuigend ging het niet In de beginopstelling was de thuis club beslist de betere ploeg, maar de Leidenaars konden niet scoren. Dat kon Quick te gen de verhouding in wel. (0-2). Snel was De Algemene bij dankzij Wim van Vliet Toen Ruud van Vliet na de pauze zijn ploeg naar 4-2 schoot, leek de zaak bekeken, maar Quick kwam verrassend snel terug (4- 4). Dankzij door Aad Rusman knap geforceerde strafworpen, die door Wim van Vliet werden benut, werd De Algemene moeizaam winnaar, want Quick op 6-5 bleef steken. ZUIDERKWARTIER De verrassing van de week kwam van Zuiderkwartier, dat Pams het eerste verliespunt toe bracht ZKW deelde met de cij fers 4-4 en dat was knap omdat de geel blauwen vier keer een achterstand ongedaan moesten maken. Albert de Groot en Gijs Kloos deden dat in de le helft, waarna Eric van Lunteren en Jim van Daim dat voorbeeld volgden in het vervolg. Vlak voor tijd miste Pams een straf- worp, maar dat had ZKW al eerder in de partij gedaan. Daarom was 4-4 terecht en voor ZKW dik verdiend. KNS kei kon tot scoren komen. Hij gaf KNS de leiding en kon pas weer scoren bij 5-1. Zijn ploeg had meer kansen gehad maar niet benut en dan verdien je ook niet te winnen. Toch een belangrijke verliespartij voor KNS. CRESCENDO Crescendo had de grootste moeite met hekkesluiter De Zwervers, dat met 5-4 verlies naar Dordt terug moest Zwervers nam zo waar 0-1, maar Liesbeth Kok, Joop Burghoudt en Chris Driessen (2x) lieten Crescendo toch met voordeel aan het 2e gedeelte beginnen (4-2). Twee benutte strafworpen beteken den weer gelijke stand, waarna Lenie Kok op aangeven van Ria Cornelissen de winnende goal inschoot 2e KLASSE Ons Eiland verloor teleurstellend van HSV, dat in de opening van het seizoen nog geklopt werd. Het was een slechte partij van Ons Eiland, voor wie Deege naars (2x), Sary den Ouden en Nijenhuis scoorden. Top deelde met DES en dat mag verdienst elijk genoemd worden. Beide teams waren tevreden met het resultaat en dat zijn er maar weinig tegenwoordig. De rust ging in met 1-2. Voor goals van Zuurmond, Kuhn, Simmelink (2x), Dirk en Rob Meyer werd de 6-6 uitslag bereikt Velocitas verloor in eigen huis van Vrien denschaar. De gasten pakten na de rust 0-4 alvorens Dik Mulder de enige Leiderdorpse goal scoorde. 3e KLASSE Fiks is het pad der overwinnin gen weer ingeslagen. De klin kende 7-1 op Nieuwerkerk ge tuigt daarvan. Trainer Bart Lambooy had zijn „mannen" er flink van langs gegeven en nu liep het weer. Van Berkun (2x), v.d. Mey (2x), Den Hollander, Heyboer en Nonhei zorgden voor de 7 doelpunten, die Fiks weer bovenaan de ranglijst brachten. Gerard Bos, de trainer/speler van de Danaiden, tracht zijn ploeg weer in het juiste spoor te krijgen. Van onze sportredactie LEIDEN De geselec teerde jeugd van UVS heeft via een 3—1 ze ge op EBOH de leiding genomen in de jeugd- competitie. UVS nam door een doel punt van Wil Henskens een voorsprong. In de tweede helft vergrootte John van Haastrecht, na een vrije trap van Paul van Goozen, de score, waarna EBOH via Hoek tot 2—1 terugkwam. Paul van Goozen zelf maakte het drietal goals even later vol, nadat hij de Dordtse keeper had omspeeld: 31. Quick Boys kwam In Rotterdam tot een uitstekende prestatie door Feyenoord op 0—0 te hou den. Daarmee kwamen de kuip- boys nog goed weg, want met name Kees van Rooy liet enkele mooie kansen liggen. De basis voor het knappe gelijkspel werd gelegd op het middenveld, waar de thuiscub door de mid denlinie van Quick Boys werd lamgelegd. Stand aan de kop: UVS 5—9, ADO 4—8; EBOH 7—8; Feye noord 5—7; De Musschen 5—7; Westlandia 6—7; Quick Boys 6-7. Lelieveldt wint cross (Van onze atletiekmedewerkster) ALPHEN AAN DEN RIJN - Wy- bo Lelieveldt van de Bataven heeft zaterdagmiddag bij de Jongens B. met grote overmacht een veldloop over 3000 m. ge wonnen, die door AAV '36 op een parcours in Alphen-Noord was uitgezet. Op de tweede plaats eindigde Koen Gijsberts, eveneens van de Bataven. De Leidse atlete Helene Haverkort won de cross over 1000 m. Bij de meisjes B. Snelwandelaar Maasscn -v. d. Brink van Holland heeft het afgelopen weekeinde op Papen dal in twee uur precies 22 km. 945 m. en 49 cm. afgelegd. Hij eindigde met deze afstand op de tweede plaats achter Ras van RWV, die in twee uur 23 km., 596 m. en 56 cm. aflegde. Joke van Gerven van de Spar taan heeft een cross over 2 km. gewonnen, die werd georgani seerd door Thor Roosendaal. De Lissese eindigde in 6.53.2 min. Piet Waaning van de Spar taan eindigde bij een cross over 7 km. op de tweede plaats ln een tijd van 24.55.0, achter Buis van Thor, die 24.28,6 voor zich liet drukken. Van sportredactie Leiden In Sporthal Om moord in Rotterdam heeft dit weekeinde de strijd om het eer ste nationaal kampioenschap voor teakwon-do teams gewoed. Sportschool Van der Luit uit Leiden had maar liefst drie teams afgevaardigd, die resp. als derde, vierde en zesde eind- Zaterdagavond begaven de Leide naars zich per bus naar Rotter dam met de wetenschap, dat ze een uitstekende kans hadden om ten minste één van de ere plaatsen te gaan bezetten. In de sporthal, waar een volle tribune al snel volledig in de ban was van het schouwspel, lieten de Leidse jongens zich van hun boste kant zien. Helaas vorm den enige scheidsrechterlijke dwalingen het struikelblok op de weg naar de finale. Resp. het tweede en het eerste team van Van der Luit moesten als ge volg hiervan hun meerdere er kennen in de fel doorschoppen- de- en stotende (niet toegestaan) mensen van Stoker 1 uit Rotter dam, die beidekeren ternau wernood met 3-2 konden win nen. De Rotterdammers zijn ui teindelijk met de nationale titel gaan strijken. Enige bewondering voor de Lei- denaren is wel op zijn plaats, met name voor Herman Bak ker, die het moest opnemen te gen Europees kampioen Jan Koster (derde bij de wereld kampioenschappen). Herman, nog niet zo lang geleden met teakwon-do begonnen, wist koelbloedig op de been te blij ven tegen de furieus aanvallen de Koster en won zelfs omdat de Europees kampioen werd gediskwalificeerd wegens her haaldelijk doortrappen cn •slaan. Aad van der Luit kan tevreden zijn met het behaalde resultaat cn vertrouwen hebben in de toekomst, vooral omdat zijn mensen nog erg jong zijn en bepaald niet van enig talent gespeend. Ze hebben nu al be wezen op nationaal niveau een hartig woordje mee te spreken in deze Oosterse vechtsport Van onze handbalmedewerker ROTTERDAM De dames van Bax/Foreholte hielden aan hun bezoek aan het Rotterdamse Actief slechts één punt over. Hoewel dit het eerste puntje van de zaalcompetitie is, zal coach Bonte niet tevreden zijn over zijn selectie. De Voor- houtsen hebben gedurende de gehele wedstrijd een voor sprong gehad, maar verzuim den het spel te maken. Te ge haast schieten en onnodige ri sico's stelden Actief in staat dichtbij te blijven. Bovendien was er weer de traditionele scheve strafworpverhoudlng. Actief mocht vier strafworpen nemen tegen Bax/Foreholte niet één. Niet dat het arbitrale duo op de hand van de Rotter- damscn was maar nmrtot 8» Rotterdam sen indraaiend en goed doorzettend strafworpen wisten te forceren. De Voor- houtsen konden dat niet Mar ga Ruisch gaf Bax/Forholte met een sprongschot de leiding, waarna een break-out de stand weer in evenwicht bracht. An- nemieke de Bruin en Ellie Hoek zorgden opnieuw voor een voorsprong (13), maar toen volgden twee strafworpen ach ter elkaar. De eerste wist Lia v. Kesteren nog te keren, maar de tweede betekende 23. Een onverwacht afstandschot van Actief en een sprongschot van Marga Ruisch maakten een ruststand van 34. In de tweede helft liep Bax/Fore holte direkt uit naar 3—6 door v.d. Nouland, maar weer wist Actief een strafworp te force ren en via een break-out terug te komen tot 5—6. Nadat Anke v.d. Nouland 5—7 had gescoord met een mooie actie vanuit de hoek bleef de rust in de Voor- houtse ploeg uit Actief wist opnieuw door een break-out en een strafworp naast Bax/Fore holte te komen (77) en daar bleef het bij. NORTHA Het Noordwijkerhoutse Northa, debutante in de regionale derde klasse, had een uitstekende start door in Den Haag van het geroutineerde Hygiëa te win nen. De Haagsen, ex hoofdklas ser, spelen in de veldkomnetitip het daarin lang niet slecht. Re- richting werd veranderd maar den waarom Hygiëa als belang- de doelpunten voor Northa rijkste kandidaat voor het kam- konden niet uitblijven, pioenschap wordt gezien. Tweemaal werd de cirkelspeel ster goed aangespeeld en kon Hygiëa slechts ten koste van strafworpen aan de noodrem trekken. Thea Terheide benutte ze beiden. Lijdy Vogels zette Northa met een onderhands schot op voorsprong en twee snelle break-outs van Mary v.d. Berg beslisten de strijd. Northa speelde de resterende tijd uit op balbezit en daarbij kreeg Hygiëa nog eenmaal de kans de bal te onderscheppen en de eindstand op 5—7 te brengen. Verder liet Northa het niet ko men en boekte daarmee een Hygiëa begon echer mat en hoe wel technisch goed kwam er weinig schot aan te pas. Northa liet zich het trage Haagse spel opdringen en werd verrast door enkele hoge schoten uit de tweede lijn. De ruststand van 32 in het voordeel van Hygiëa was dan ook geheel volgens de spelverhouding. Waarschijnlijk heeft coach Caron tijdens de rust een stevig woordje gespro ken want in de tweede helft begon Northa in een hoog tem po waar Hygiëa duidelijk moei te mee had Welicwaar werd het Van onze sportredactie GOUDA Floreant is er in ge slaagd om bij Soccer Boys voor een daverende verrassing te zorgen, 04. Van Vliet en Van der Werf scoorden in de eerste helft, terwijl Van Bommel en Van Vliet het kwartet na rust volmaakten. Esto kwam bij Gouderak niet tot winst Pas bij een 2—0 nadelige stand wist Van de Poll te sco ren, maar verder kwam Esto niet Nicolaas Boys zag kans om in het laatste kwartier een 1—2 ach terstand om te buigen in een 3—2 voorsprong. Nic. Boys nam door Windhorst de leiding, maar moest toezien hoe de eas- laatste fase klopte De Boer tot tweemaal toe de Bergambach- ter-achterhocde, 3—2. Oudewater zorgde voor een ver rassing door met 50 Ammers- tol te kloppen, terwijl RVC al even onverwacht Schoonhoven aan de kant zette, 0—1. Zaterdag Door met 0—0 gelijk te spelen hebben zowel Bodegraven als Aarlanderveen loon naar wer ken gekregen. Hoogenboom van Bodegraven en Tuinenburg van Aarlanderveen hadden een belangrijk aandeel in het spel. Zwammcrdam heeft opnieuw een non. Cremer opende de score, die later door Fabcr via een penalty werd uitgebouwd. Dankzij de grotere inzet van Si- veo kwam Floreant op eigen veld niet verder dan 1—1. De gasten kwamen uit een vrije trap aan de leiding, maar door Van Ooyen kwam Floreant aan het verdiende gelijkspel. Spor tief won van Moerkapelle (1—2) terwijl WDS Gouda te slim af was, 1—0. Stand wil» klaaae: Floreant 4—7, Nieuw koop 4—7, RVC ft-7. Nlc Boya S-«. Oi<W- water fl, Soccr Boy» 4t, Schoonhovan S -4, K»to 4—3, Gouderak 4—3. Aiunu-ratul klif

Leidse Courant | 1974 | | pagina 19