PSV heerste tegen Haarlem niet alleen Eindelijk weer ovaties voor Johan Cruyff Pure vrije trap NAC werd toch punt ontfutseld Eindhoven alleen aan de leiding Broodje met kaas kostte Hans Polko halve wedstrijd EINDHOVEN - PSV is al leenheerser in de eredi visie geworden maar heeft wel grote moeilijk heden moeten overwin nen om het zo ver te brengen. Tegenstander Haarlem was geenszins de mindere van PSV, waarbij Dahlqvist de nog steeds geblesseerde René van de Kerkhof zeer matig verving. De bezoekers kregen in de begin periode twee klappen te incas seren. Twee verdedigingsfouten werden de ploeg van trainer Hughes noodlottig. De eerste werd afgestraft door Van der Kuylen na een kopbal van Ed- ström, na zes minuten en de tweede in de achtste minuut door Van Kraay. Hij scoorde met een ver schot. Haarlem, met Van Duivenbode en Huyg als sterkste spelers, bleef het falende PSV uitstekend partij bicden maar slaagde er pas veertien minuten na de rust in dankzij een kogel van ^ot de achterstand te reduceren. Vijf minuten later kwam het in ge vaar verkerende PSV er weer wat beter voor te staan door een doelpunt van Edström na voorbereidend werk van Van der Kuylen en Lubse (3-1). Met voortreffelijke reddingen Van der Kuylen juicht. PSV staat met 1-0 voor en de verdedigers van Haarlem laten het hoofd hangen. hield doelman Boersma vervol gens Van der Kuylen en Lubse van treffers af. Een kwartier voor het einde passeerde Huyg de weer geheel herstelde Van Beveren, die nadien nog oen uitstekende redding verrichtte bij een kopbal van Van de Berg. SCOREVERLOOP: 6. Van der Kuylen 1-0, 8. Van Kraay 2-0, 59. Pot 2-1. 64. Ed ström 3-1. 75. Huyg 3-2 Scheids- PSV: Van Beveren, Krijgh, Van Kraay, Nordqvist, Deijkers, Willy van de Kerkhof. Strik. Van der Kuylen, Dahlqvist, Lubse, Edström. Haarlem: Boersma, Wenting, Hocben, Marijt, Vrijhof, Huyg. Van Duivenbode. Boszhard (Sleman), Sadck, Pot, Van den Berg. Edström heeft uigehaald. De uitblinkende doelman Rob Boersma valt tevergeefs uit om de bal nog tegen te houden. Deventer Go Ahead en De Graafschap speelden in een pu re streekderbysfeer. De Graaf schap was zeker niet met de fensieve bedoelingen naar De venter gekomen, waardoor een snelle, open strijd ontstond. Gecstman profiteerde al snel van de hem geboden vrijheid maar De Graafschap stelde zich goed teweer en Warnas moest twee maal op de doellijn redding brengen. De Graafschap zette s: 8.000. het offensief na de rust voort Scorevcrloc en Go Ahead kwam onder zwa- Amtz 2- re druk te staan. Bij de Deven- vocts. Tc* tenaars moesten na een kwar- Spijkerm.n Rijk«n.,w,r. tier in de tweede helft Spijker- nas Geestman. Oude Wes»clmk. Strijdvecn; Van Loon, Arntz, Van Deinsen; Bakker (Maiwald). De win kel; Van Marwijk. i Bakker wegens blessu res worden vervangen. Toch vergrootte Go Ahead de voor sprong, Doelman Doorenbosch versperde Van Marwijk de C,raaf M Londen, Mintjes, Koeni doortocht, kreeg de gele kaart goor. schoenaker. Hiddi en een vrije trap tegen waaruit Hazelhckkc (Sieinvoort); Arntz scoorde. lohy), De Jonge. sch; Van Go Ahead Eagles wil weer op zondag spelen DEVENTER - De Deventer eredi visieclub Go Ahead Eagles zal voorlopig niet meer op zater dagavond competitiewedstrij den spelen. Het bestuur is we liswaar geen tegenstander van het spelen op de zaterdag maar men is momenteel toch niet ge heel tevreden met de aantallen toeschouwers, die de wedstrij den trekken. Zo was het bezoek in de duels tegen Haarlem en De Graafschap beneden de ver wachting. De wedstrijd tegen FC den Haag zal dan ook zon dag 10 november worden ge speeld. Het Ligt in de bedoeling in het voorjaar weer de zater dag te kiezen, met dan als aan vangstijdstippen 16.00 uur of 18.30 uur. DEN IIAAG - Eindhoven heeft in de eerste divisie opnieuw al leen de leiding genomen. Zelf wonnen de Eindhovenaren in Tilburg van willem II met 0—1, maar concurrent NEC verspeelde in Helmond een kostbaar punt aan Helmond Sport: 0—0. PEC/Zwolle en Volendam wissel den van plaats. De Zwollenaren stelden teleur door tegen SC Amersfoort gelijk te spelen. Vo lendam won, zij het met het kleinst mogelijke verschil van FC Dordrecht. SC AmersfoortPEC Zwolle 11 (0—1). 17. Heskamp 0—1. 62. Meijer 1—1. Scheidsrechter: Booy. Toeschouwers: 1500. SVV—Vcendam 2—1 (0—1). 30. Oldenburger 0—1. 70.Mulder 11. 75. Kerkhof (eigen doel) 2—1. Scheidsrechter: Van Ooyen. Toeschouwers: 2000. VolendamFC Dordrecht 1_0 (1-4). 7. Smit 1—0. Scheidsrechter: Beukman. Toe schouwers: 3000. In de tweede helft werd de Dordrechtspcler Bolton op een brancard van het veld gedragen. Aanvankelijk vreesde men voor een verdraai de knie maar het bleek een beenbreuk te zijn. Er was geen sprake van een botsing of ruw FC VVV—FC Den Bosch 0—0. Scheidsrechter: Geurcns. Toe schouwers: 3500. SC Cambuur—Ileercnvecn 10 (O-O) 71 Hockstro 1—0. Scheidsrechter: Van der Kroft. Toeschouwers: 7000. Gele kaart voor Ooft cn Golyanin (SC Cambuur). Beiden wegens on deruithalen i i tegenstan- Toe- NECHelmond Sport Scheidsrechter: Rum. schouwers: 6000. Willem IIEindhoven 01 (01). 32. Jacobs 01. Scheidsrechter: Mulder. Toeschouwers: 3500. Gele kaart voor Eykenbroek (Willem II) wegens onderuitha len van tegenstander. FC GroningenIleracles 50 (40) 16. Hovenkamp 1—0. 17. Eimers 20. 30. Grittor 3—0. 35. Grittcr 40. 64. Eimers 50. Scheidsrechter: De Bruin. Toe schouwers: 3500. Vitesse—FC Vlaardlngen 4—0 (00). 46. Veenstra 1—0 (staf- schop). 68. Heczen 20. 73. Van Kerkhof 30. 81. Bursac 40. Scheidsrechter Vcrmey. Toe schouwers: 2000. [ADVERTENTIE J Wageningen - Twee minuten was NAC op de Wageningse berg verwijderd van de eerste over winning in dit seizoen, toen de tot op dat moment hopeloos falende spits Groenendijk NAC deze illusie ontnam. Heel NAC ijlde naar de grensrechter om te protesteren voor buitenspel maar kreeg nul op het request. Het was natuurlijk wel triest voor de Bredanaars, maar zij had den dit deels aan zichzelf te wijten. Met meer attente schut ters had NAC de zege al in een veel vroeger stadium veilig kunnen stellen. Wageningen, dat op het middenveld de gang makers en brekers Van Osen- bruggen (geschorst) en Broecks (geblesseerd) miste, leek in dit zeer matige duel een gewillig slachtoffer te worden. Vreijsen, de gevaarlijkste man in de Bre dase aanvalslinie, vond echter maar een keer het Wageningse net Bij het scheiden van de markt, toen de verdedigers van NAC, wegens vermeend buitenspel verzuimden in te grijpen, bood Ponsen opnieuw Groenendijk een niet te missen kans. Dit keer faalde hij niet. Ondanks gebrek aan kwaliteit toonde Wageningen zich andermaal ex plosief in de slotfase en hield wederom op het nippertje het ongeslagen thuisrecord in tact. Vermeer werd door Corver opge schreven wegens shirtje-trek- Scorevcrloop: 19. Vreijsen 0-1, 88. Groenendijk 1-1. Scheidsrech ter: Corver. Toeschouwers: 4000. Wageningen: Van Geffen, Block, Wellerdieck, Vermeer, Tolle naar, Hamberg, Ooms, Ponsen, Menting (Tomas), Groenendijk, Van Vijfeyken. NAC: De Jong, Cruyssen, Van den Dries, Krijnen, Bakker, Smits, Bouwmeester, Dierckx, Brouwers (Vermeulen), Vreij sen, Muller. Ga voor occasions liever naardeVW-dealer y^goromie - ANWB-keuring- service pa spoort. GRONINGEN Sinds enige tijd weet Heracles een echte vedette in de gelederen te hebben. Nadat topscorer Hans Polko, afkomstig van de vierde klasser Enter, al voor de nodige sensatie had gezorgd, kan aan de serie „grappen" een nieuwe worden toegevoegd. Op de heenweg naar Groningen stopte de selectie in motel Gasseltervcld. De bedoeling was dat iedereen koffie dan wel jus d'orange zou nemen. Polko had trek in broodjes met kaas en stoorde zich niet aan de door de trainer Dellow gegeven richtlijnen. De Engelse oefenmeester nam dat niet en kondigde a?n dat Polko het eerste half uur tegen FC Groningen niet zou meespelen. De nicuwq.prof meende vervolgens (overigens geheel ten onrechte) dat hij dit te danken had aan doelman Arend Steunenberg, waardoor er in het motel en later in de bus een daverende ruzie uitbrak. Later werd alles weer uitgepraat en bleek dat Polko 's morgens van huis was gegaan zonder te eten. Het een cn ander bleef niet zonder gevolgen. Heracles ging In Gronin gen kansloos ten onder en verloor met 5-0. Voor Jan Kuipers was dat helemaal triest. De op het laatste moment opgeroepen jeugdspeler - Schepers bleek geblesseerd - ret?d in zijn haast om nog op tijd te zijn zijn auto total-loss. Barcelona speelt eerder (Van onze correspondent) Barcelona FC Barcelona mag de uitwedstrijd tegen At- letico Madrid op vrijdag 1 november spelen. Barcelona had verzocht de wedstrijd op zaterdag te spe len in plaats van de oorspron kelijk vastgestelde (vaste) da tum zondag 3 november. Atle- tico Madrid wees dat af omdat zaterdag in Spanje een norma le werkdag is. Op 1 november mocht niet van de Spaanse voetbalbond omdat een duel niet meer dan 24 uur mag worden vervroegd. Ijlings werd dit onderdeel van het reglement gewijzigd in 48 uur zodat op vrijdag 1 november (Allerheiligen en een vrije dag in Spanje) kan worden ge speeld. Daarmee gaat Atletico Madrid akkoord en heeft Bar celona meer ruimte tot het duel met Feyenoord op dins dag 5 november. 'OLENDAM - Voor Dordrecht- speler Barry Bolten is de wed strijd tegen Volendam bijzon der ongelukkig verlopen. Behal ve dat zijn ploeg met 1—0 ver loor, brak de 18-jarige ex-Chel- sea-speler drie minuten voor tijd zijn linker scheenbeen. Bol len verstapte zich. Het is de tweede maal, dat de nieuwe ianwinst van Dordrecht zijn >een breekt BARCELONA Johan Cruyff kreeg gisteren eindelijk weer eens ova ties van de volle tribu nes in Barcelona. De drie doelpunten die zijn club op eigen terrein maakte tegen Salaman ca (uitslag 3—1) waren dan ook voor het groot ste deel zijn werk. Een ervan het derde nam onze landgenoot zelf voor zijn rekening. De twee andere doel punten waren te danken aan Cruyffs voorzetten. Ook Neeskens werd her haaldelijk met applaus beloond. Het knappe spel van Cruyff over stemde de kritiek die de laatste tijd oplaaide. Gisteren toonde het sportdagblad Marca een no gal venijnig staaltje van moede loosheid. Een briefschrijver uit Barcelona vergelijkt de presta ties van Cruyff van vorig sei zoen met die van nu. „Vorig jaar was Cruyff de grote kam pioen, maar dit seizoen is het niet meer dan matig wat hij te zien geeft en soms zoals in de wedstrijd tegen Feye noord is hij helemaal nergens. De commerciële instelling van de Nederlander kennende zou het me niets verbazen als hij er iets mee op het oog heeft". Het was niet al te moeilijk om uit te blinken in de ontmoeting van gisteren. Het hele elftal had de wedstrijd tegen Feyenoord nog in de benen. Het was een geluk dat Barcelona Salamanca trof, de debutant in de eerste divisie. De bezoekers verweerden zich fel en hadden een half dozijn gelegenheden om te scoren, maar zij struikelden telkens over hun zenuwen. De verdedi ging van Barcelona liet veel te wensen over. Nu en dan moest Cruyff naar achteren om red ding te brengen in penibele si tuaties. Bekerhouder Liverpool heeft zijn leidende positie in de eerste divisie van de Engelse League verstevigd door een kleine overwinning (10) op lands kampioen Leeds United. Een doeltreffend schot in de 73e' minuut van Steve Heighway gaf de doorslag. Er waren 55.000 toeschouwers. bezit nu 21 punten uit 14 wedstrij den en heeft een punt voor sprong op Manchester City, dat bovendien een wedstrijd meer heeft gespeeld. Manchester City speelde 11 bij de voormalige lijstaanvoerder Ipswich Town, dat daardoor op 18 punten uit 15 wedstrijden kwam. Onderaan de ranglijst viel het herstel van Arsenal op. In een Londense derby versloeg Arse nal West Ham United met 30. Het was de eerste overwinning voor Arsenal in dertien wed strijden en de eerste nederlaag van West Ham in acht duels. De stand aan de kop is: 1. Liverpool 14-21. 2. Manchester City 15-20. 3. Middlesbrough 14—18, 4. Ipswich Town en Evcrton 15—18, 6. Stoke City 14—17. Onderaan is de situatie: 18. Leeds United en Queens Park Rangers 1411, 20. Tottenham Hotspur 14—10, 21. Arsenal 14—9, 22. Luton Town 15-9. De grootste sensatie In de tweede ronde van het toernooi om de „DFB- Verelnspokal" was de uitschakeling van lijstaanvoerder in de Bundesli- ga Hamburger SV door VFB Eppln- gen, dat uitkomt in de hoogste ama teurklasse. Hamburger SV, vorig jaar nog in de finale van dit toer nooi, moest zich met 21 gewonnen Voor 12.000 toeschouwers scoorde Gerd Störzer In de 57e en 70e minuut voor de thuisclub. Hamburger SV kon hier tegenover in de 80ste mi nuut slechts een tegendoelpunt door een kopbal van Bertl stellen. In totaal acht amateurclubs wisten de derde ronde te bereiken of tenminste een beslissingswedstrijd af te dwin gen. Landskampioen Bayern München had veel moeite met Rot Weiss Obcrhau- sen dat een klusse lager speelt cn kon slechts met 2—0 winnen. Men boekte in het Olympiastadion een laagterecord wat het aantal toe schouwers betreft: 1991. Zowel FC Antwerp als RWD Molen beek, tegenstanders van respectieve lijk AJax en FC Twente ln de twee de ronde van het toernooi om de L'EFA-Cup hebben gisteren hun competitiewedstrijd gewonnen. RWD Molenbeek, zonder Koens en Polleunis, zegevierde door een vroeg doelpunt van Slroybant in de moei lijke wedstrijd tegen FC Luik Een schot van zeker 30 meter afstand verraste de verdediging van de thuis club volkomen. De grote uitblinker bij RWDM was doelman Nico de Brec, die FC Luik bij herhaling van een doelpunt afhield cn in de 80ste minuut zelfs een strafschop stopte. Gedurende meer dan een uur heeft een zeer verdedigend spelend Beve ren landskampioen Andcrlecht in bedwang kunnen houden. Een over treding van Vanderelst tegen Van Himst werd de ploeg echter halver wege de tweede helft noodlottig. Rob Rcnsenbrink benutte de toegestane strafschop. Vanderelst scoorde twaalf minuten voor het eindsignaal de tweede treffer. De stand aan de kop: RWDM 11—17, Anderlecht 11—17, Antwerp 11—14, FC Brugge 11-14, Lierse SK 11-13. Juventus heefl gisteren de groot ste overwinning in de Italiaan se competitie behaald: 40 te gen nieuwkomer Ascoli. Juventus hoeft nu ook serieus de achtervolging op koploper La- zio ingezet, dat dankzij een ge makkelijk wedstrijdprogramma tot nu toe ongeslagen aan de top stond, al bereikte het giste ren tegen hekkesluiter Bernana slechts op het laatste nippertje dank zij een strafschop een ge lijkspel van 1—1. Inter leek in het San Siro-stadion aanvankelijk de tweede neder laag binnen een week te gaan lijden. Eerst tegen FC Amster dam, nu tegen het sterke Bolog na, dat lang met 1—0 voor stond. Moto hielp Inter (Zonder Facchetti) tenslotte (toch nog) aan een kostbaar puntje. De stand aan de kop: Lazio 4—7, Nopoli 4—6, Fiorentina 4—8, Juven tus 4—5, Torino 4-5. Bologna 4-5, Inter 4-4, Cagliari 4—4, Milan 4—4, Sampdoria 4—4. Facchetti niet tegen Nederland? MILAAN - De International Gianclnto Facchetti van Inter Milaan zal op 20 november wellicht niet meespelen In het duel tussen Nederland en Italië In de voorronde van het toer nooi om het Europees kam pioenschap. Ondanks een gebroken rib zou Facchetti door zijn bestuur ge dwongen zijn uit te komen in de wedstrijd tegen FC Amster dam afgelopen woensdag. De deelname verergerde zijn toe stand echter dermate, dat hij enkele weken langs de kant moet blijven. Zware straffen Joegoslavische voetballers BELGRADO - De strnfeommissie van de Joegoslavische voetbal bond heeft strenge straffen uit gedeeld aan spelers, die tegen standers ernstige blessures had den toegebracht. Hatunic van Sloboda Tuzla werd voor een jaar geschorst omdat hij schul dig zou zijn aan de beenbreuk van een tegenspeler. Tuksa van Dinamo Zagreb kreeg voor c soortgelijk geval een schorsing van tien maanden opgelegd. Zinloos Wat tevoren door insi ders kenbaar is ge maakt, is volledig uit gekomen. De volley- balploeg heeft in het toernooi om de we reldtitel geen schijn van kans gehad op een eervolle klasse ring. In Europa en dan speciaal in het westen, gaat Neder land door voor een vooraanstaande vol leybalnatie. Maar wat betekent West-Europa in een confrontatie waaraan de gehele wereld deelneemt? In Mexico City is het ant woord gegeven: niets. Een constatering die de hoge heren van de NeVoBo wel naast zich neer zullen leg gen. Nederland is hardleers als het aan komt op het bepalen van de plaats van een sport in de wereld- rangschikking. De cij fers hebben harde taal gesproken. Of er le ring uit wordt getrok ken, valt te bezien. Er zal wel weer veel ge leerd zijn. Als het dan ook maar is dat het zinloos is veel geld uit te geven om niets te bereiken. Lichtzinnig Er is nog een sport met de neus op de feiten gedrukt: het amateur- boksen. In het sterk bezette Hollandtoer- nooi brachten twee Nederlanders het ver: Ortega die in de finale verloor evenals IJssel- muiden maar hij hoef de slechts eenmaal te voren aan te treden om in de eindstrijd te geraken. Een kleine twintig andere Neder landse amateurs over leefden op een en kele uitzondering na de eerste ronde niet. Het zal de Boks- bond duidelijk zijn. dat er nog heel veel moet gebeuren alvo rens met enig recht van spreken bij het NOC kan worden aan geklopt om enige bok sers af te vaardigen naar de Olympische Spelen in Montreal. Te lichtzinnig zijn boksers. Boksers zon der ervaring of zonder voldoende techniek. Ook hier wreekte zich de instelling van „het willen meedoen". Ten koste van pugilisten die daardoor wellicht in de mening kwamen te verkeren dat zij in ternationaal iets te be tekenen hebben. Zij weten nu beter. On derling wat stoeien is leuk. Internationaal meetellen is hècl wat anders. Waarde Het Nederlandse club- waterpolo is interna tionaal in betekenis toegenomen. HZC de Robben plaatste zich in Amersfoort voor de halve finale van het toernooi om de Euro pa Cup voor Lands kampioenen. ZIAN/- Vitesse doorstond in het Westduitse Ham de eerste ronde van het toernooi voor be kerwinnaars. De Ha genaars plaatsten zich daarmee voor de fina le, die hajf november in Boedapest gespeeld wordt. Aan de presta tie van ZIAN/Vitesse kan meer waarde wor den toegekend dan aan die van HZC de Robben. In Amers foort waren de zeven tallen uit Istanboel en Helsingfors duidelijk zwakke broeders. In Hamm wist ZIAN ech ter thuisclub Rote Er- do en het sterke Napo- li achter zich te laten. De Robben organi seert ook de halve fi nale EC I en hoeft geen reiskosten te ma ken. Tot op heden heeft ZIAN/Vitesse nog geen geld voor de trip naar Boedapest. Alleen een bliksemac tie kan de Hagenaars nog naar Hongarije brengen.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 15