/ALTERNATIEF VOOR pPONTVEER DE KAAG BI.IJ IT MAAR UIT Afluisteren werkelijke reden ontslag badmeester? Leidse dameskapper stoot door naar de ere-klasse „Voor een paar ITaxi-bedrij ven in Bollenstreek knaken niet ons bed uit" l zien nachtritten niet zo zitten PONDERDAG 24 OKTOBER 1974 LEIDSE COURANT LEIDERDORP „Kon de heer L. Lans. chef-instructeur van het Leiderdorpse zwembad alles afluisteren wat er in de ruimten van het zwembad werd gezegd?" Een vraag die door de bestuursleden van Zwem- en polovereniging „De Does", de heer J. Rippe en Mejuffrouw M. van der Voort, min of meer bevestigend wordt beantwoord. De heer Rippe beaamt het aanwezig zijn van afluisterapparatuur aanvankelijk schoorvoetend. Later ont kent hij het heftig. Hij laat er zelfs het aanbod om „zelf eens te komen kijken" op volgen. Juffrouw M. van der Voort Capaciteit dat die eerst aan beide zijden moet worden ingeschakeld." Een kwestie van een druk op de knop dus. Blijft de vraag wat er af te luisteren valt in een zwembad en in hoeverre dit met de werkelijke reden tot schorsing van de heer Lans, die al zestien jaar in het zwembad werkzaam is, te maken heeft. Een vraag in die richting aan mejuf frouw Van der Voort biedt geen soelaas: „Laat de heer Lans maar vertellen waar om hij ontslagen is." ook alleen maar vertellen wat hem schriftelijk is meegedeeld: „gebrek aan capaciteit." Tegen deze reden is de heer Lans onmiddellijk in beroep gegaan bij de arbitragecommissie van het Geweste- lljK /vrDeiasDureau. ue Kaarten liggen wat dat betreft gunstig voor hem. Ie mand die zestien jaar lang zijn functie tot tevredenheid van de vorige voorzitter, de heer Van der Horst, die twee jaar geleden aftrad en van de ruim vijfdui zend kinderen die hij heeft leren zwem men, heeft uitgeoefend, kan nauwelijks gebrek aan capaciteit worden verweten. Ook dit bestuur liet aanvankelijk niets van zijn ongenoegen over het werk van de heer Lans blijken. Hij kreeg er in januari nog een periodiek bij. Toch heeft het nooit zo goed geboterd tussen hem en de huidige voorzitter de heer Kolk. Klachten Al enige tijd regent het klachten over het beleid in het zwembad. Deze kwamen evenwel niet zozeer op het hoofd van de heer Lans, maar meer op dat van het bestuur neer. Zo stelde mevrouw R. Uhlenbroek in een raadsvergadering vragen over de autoritaire manier waar op sommige bezoekers de deur werd gewezen, zonder opgaaf van redenen. De chef-instructeur werd hiertoe gemach tigd door een folder die het bestuur had. Telefoontjes ook wel enig kritiek op de de heer Lans. Zo zou hij Toch was houding een abonnement bezoekertje hebben doorgescheurd. Ge wone kwajongensstreken zouden hem woedend hebben gemaakt In hoeverre deze uitvallen te maken hebben met de heer Lans overspannen-zijn (hij moest van de zomer enige weken rust houden - red.) lagt zich raden. Vele telefoontjes en bloemen heeft de heer Lans, sinds het bekend worden van zijn schorsing gekregen van oudleerlingen en hun ouders. Deze sterken hem in zijn gedwongen 'huisarrest' Eind oktober wordt een uitspraak van de arbitragecommissie commissie verwacht. Ook al zou die de heer Lans in het gelijkstellen betwijfelt hij of hij ooit nog als badmeester in zwembad „De Does" zal kunnen terugkeren. Liesbeth Vogels DE KAAG Het ziet er naar uit dat het pontveer De Kaag de komende jaren nog ettelijke malen het water van de Ring vaart zal doorsnijden. De sug gestie van de CDA-er Van der Meer tijdens de onlangs gehou den raadsvergadering van de gemeente Alkemade om een vaste oeververbinding te ma ken, werd door het college van B en W min of meer terzijde geschoven. l'och wordt met de exploitatie van het veer jaarlijks een aardi ge hap van de begrotingskoek genomen. Een vergelijking mei de cijfers van de voorafgaande jaren leert dat het een steeds grotere hap wordt In 1972 leg de de gemeente nog 38.845,06 toe op de exploitatie. Zonder een tariefsverhoging van 15«7t zou het nadelig saldo in 1975 al 123.000,- zijn. Om deze steeds stijgende kosten een halt toe te roepen is er door de gemeente weieens overwo gen een vaste oeververbinding aan te leggen. Tot vastomlijnde plannen is het evenwel niet ge komen. De heer Van Elk amb- tenaar op het gemeentehuis van Alkemade: „De aanleg van een dergelijke verbinding stuit op D... tal van bezwaren. Het grootste Bijlegger bezwaar is wel dat de beroeps vaart veel hinder van een der gelijke brug zou ondervinden. De Ringvaart is namelijk de enige verbinding tussen De Kaag en de Westeinderplassen". Het pontveer De Kaag: een kostbare verbinding. Het pontveer werd in 1972 door de gemeente gekocht van parti culiere exploitanten. Tot dan toe had Alkemade de exploita tie steeds meer gesubsidieerd. Beweegredenen öm dit verlies gevend project te kopen was toen om de continuiteit te waar borgen. Tevoren hadden de ex ploitanten al meer dan eens gedreigd het veer stil te leggen, wanneer er niet meer subsidie kwam. „Zo zoetjes aan moet de gemeen te toch gaan zoeken naar eer alternatief voor deze bijlegger"^ is de mening van de heer Van* der Meer. „Ik heb de suggestie gedaan een brug aan te leggen Welke vormgeving die gaat krij gen staat me nog niet goed voor ogen". Ongetwijfeld kunnen deskundigen een oplossing vin den waarmee het bezwaar voor de beroepsvaart ondervangen kan worden. Er liggen in de Ringvaart tussen De Kaag en de Westeinderplassen wel meer bruggen. Karakter Tot welke vaste oeververbinding ae gemeente in ae toexomsi ook zal besluiten, zij zal niel meer dan de helft van de Kager bevolking meekrijgen. „De aan leg van een vaste oeververbin ding tast het karakter van hel eiland aan", aldus de heer Stok man, lid van de dorpsraad. „De meeste bewoners willen de rusl op het eiland handhaven. En een brug trekt nou eenmaal meer auto's aan dan een pont veer". Anderzijds zijn er na tuurlijk de horeca-eigenaren op' het eiland, voor wie het niel druk genoeg kan zijn. Tegen alleen een voetgangers brug hebben de bewoners var Buitenkaag bezwaren. „We heb ben nu al zo'n last van al die auto's voor onze deuren", zegl meneer Stokman, die in Buiten kaag woont. „L)e mensen kun nen soms niet eens hun deuren uit". Parkeerterreinen Door de dorpsraad is onlangs eer brief gestuurd aan de gemeente van Alkemade en Haarlemmer meer met het verzoek nog meei parkeerterreinen aan te legger om van deze overlast verlost te worden. „Het probleem is dal wij tussen twee vuren zitten. D« gemeente Haarlemmermeer waar toe Buitenkaag behoort, if niet van plan parkeerterreinen •voor de gemeente Alkemade aan te leggen". Liesbeth Vogels LEIDEN De 22-jarige dames- kapper Nico Dofferhoff is gisteren in Den Haag gepro moveerd naar de ere-klasse biljarten. Hij kan zich nu tot de twintig beste biljarters van Nederland rekenen. Op wedstrijden en in toernooien zal hij, als enige Leidenaar, de strijd aanbinden tegen co ryfeeën als Vultink en Ceule- mans. De jonge Leidenaar leek giste ren in Den Haag niet meer te stuiten. Hij behaalde twee maal in éép beurt vierhon derd punten en kwam op een moyenne van 61.32. Hiermee liet hij zijn gevaarlijkste te genstander, die een gemiddel de van 40.11 haalde, ver ach ter zich. Tafelbiljart Als 14-jarige jongetje kwam Ni co Dofferhoff voor het eerst in aanraking met het groene laken. „Ik was met mijn va der, die ook dameskapper is, op een technische club. Daar stond toevallig een tafelbil jart, waar ik, toen ik me ver veelde wat op heb eespeeld". Vader Dofferhoff is overigens de grote inspirator van Nico. „Ik ga praktisch elke wed strijd mee om te kijken. Dat vind ik machtig. „Vroeger speelde de heer Dofferhoff nog wel eens een partijtje met zijn zoon. „Dat is nou wel voorbij. Ik maak niks meer tegen hem." Aanleg De biljart-carrière van Nico Dofferhoff ging in een snel treinvaartje. Aanvankelijk speelde hij in een Oegstgees- ter jeugdclub. Al gauw pro moveerde hij naar „de bollen streek". Ook daar was hij spoedig uitgekeken. Hij ging biljarten in Den Haag. „Nu zal ik alleen aan landelijke toernooien en wedstrijden moeten gaan mee doen om bij de beste acht te gaan beho ren", aldus Nico. „Het klinkt misschien wel wat verwaand", zegt hij „maar ik heb gewoon een beetje aanleg voor biljarten. Als andere bil jarters maanden nodig heb- ben om een bepaalde stoot onder de knie te krijgen, doe ik het binnen een paar uur." Enige maanden geleden Trainen maakte Nico Dofferhoff zijn eerste stoot op een zoge- Toch wordt er niet al te veel naamd „groot biljart". Nu getraind. Tweemaal per week Nico Dofferhoff aan stoot. trekt de jonge dameskapper er op uit met zijn keu om polsen en handen soepel te houden. „Anderen in de klas se waaruit ik nu gepromo veerd ben, trainen om de dag. Zij hebben meestal een biljart thuis staan. Daar hebben wij hier de ruimte niet voor Baan In hoeverre zijn sportambities zijn te verwezenlijken met zijn baan als dameskapper, valt nog te bezien. „Ik kan waarschijnlijk nauwelijks aan toernooien deelnemen Die zijn meestal op zaterdag. En dan moet ik gewoon werken. Misschien een of twee keer, maar dan is het ook wel op." Bij de landelijke wedstrijden die 's avonds worden gehou den zal Nico Dofferhoff de kleuren van Leiden, maar in de eerste plaats natuurlijk van zichzelf wel kunnen ver dedigen in de biljartwereld. Liesbeth Vogels BOLLENSTREEK De meeste eigenaars van taxi-bedrijven in de Bollenstreek zijn ervan overtuigd dat het aantal te ma ken taxiritten na 1 november, de dag waarop het Nederland se politieapparaat de automo bilist met blaaspijpjes mag gaan controleren op het alchol- promilage, niet of nauwelijks zal toenemen. Gebeurt dat wel rfan is niet eens zeker of in de Bollenstreek wel voldoende ta xi's ter beschikking zullen staan, want veel bedrijven vin den het in veel gevallen te riskant om diep in de nacht mensen te gaan rijden die een flink glaasje op hebben. Over het algemeen hebben de taxi-bedrijven geen hoge pet op van de zgn. „gouden tijd" die men na 1 november tegemoet zou gaan. Bijna niemand heeft voorzorgsmaatregelen getroffen zoals het aantrekken van extra personeel of aanschaf van meer auto's. Debet aan deze vrij lau we houding van de taxi-bedrij ven zijn ongetwijfeld het be kend worden van de geringe gevolgen die de blaaspijpactie in andere landen tot gevolg heeft gehad voor het taxi-ge bruik. De taxi-bedrijven in de Bollenstreek willen zich dan ook niet onnodig in de kosten steken, zonder dat daar de ze kerheid van een flinke toename van het taxi-gebruik tegen over Bij het Voorhoutse taxi-bedrijf Van Werkhoven vertelde men ons: „We hopen niet dat we er veel werk aan hebben, 's Nachts rijden zet in vele geval len geen zoden aan de dijk. Vaak moet er geld bij. Het komt nogal dikwijls voor dat we voor niets naar een opgege ven adres rijden. Dan belt bij voorbeeld iemand op vanuit Herman van Amsterdam Noord wijk Als we er dan bin nen het kwartier arriveren is er niemand meer te bekennen Blijkt men inmiddels een taxi te hebben genomen die toeval langs kwam of iets eerder arri veerde. En kroegritjes 's nachts in Voor hout zien we ook niet zo zitten. Onze ervaring is dat mensen wel gemakkelijk geld uitgeven als ze aan de bar zitten, maar zodra ze buiten op de stoep staan en de taxi komt aanrij den, dan slaat de bui meestal om. Dikwijls moet je dan nog een tijd op je geld wachten ook. Voor ons hoeft dat niet". We hebben ons lesje geleerd. Voortaan rijden we alleen nog maar 's nachts als het Iemand betreft die we kennen. Voor vreemden komen we ons bed niet meer uit. Of er moet na tuurlijk iets ernstigs aan de hand zijn waarbij iemand naar de dokter of het ziekenhuis moet worden gereden'. Ook het Sassenheimse taxi-be drijf Bakker verwacht na 1 no vember geen stormloop van ta xi-klanten. De heer Duting: „Wc moeten natuurlijk eerst eens af wachten hoe de automobilisten zich gaan gedragen maar erg hoog zijn onze verwachtingen niet. Het aantal klanten zal na tuurlijk niet meer gaan rijden. We zijn niet van plan om voor een dorpsritje van een paar knaken ons bed uit te komen. Urgente gevallen kunnen uite raard wel bij ons terecht". IADVERTENTIE Kees houdt van Truus En van z'n vrijheid. Daarom werkt hij bij uitzendbureau Luba. Truus ook. Dan kunnen ze nog es lekker doen waar ze zin in hebben. Slimkees! LEIDEN: NIEUWE RIJN 35. TEL. 070-40341. ALPHEN A/D RIJN: WINKELCENTRUM DE AARHOF 67 TEL 01720-94645 Wie na 1 november de taxi-klan ten naar huis moet brengen is ook voor de heer Duting een vraag. Het initiatief van de heer Dusoswa, eigenaar van het Sas- senheunse hotel Het Oude Ko- ningshuys om in de kleine uur tjes een zgn. „drankexpress" te laten rijden, ziet hij op een volledige flop uitlopen. „De eer ste paar keer zal je nog wel een chauffeur kunnen vinden die bereid is diep in de nacht hotel bezoekers met de „drankex press" naar huis te rijden Ook in Noord wijkerhout ziet men de „gouden tijd" nog lang niet zitten. De heer !Meeuwe noord, eigenaar van het enige taxi-bedrijf in deze plaats: mis schien dat we de eerste weken wat meer toeloop krijgen maar daarna zal het wel weer luwen. We laten daarom de eventuele gevolgen van de blaaxpijpac- ties, rustig over ons been ko men" Wellicht alleen het Lissese taxi bedrijf A. Eigenbrood Zn. ziet wat meer klandizie in h»*t verschiet liggen zodra het nieu we alcoholwetje een feit is. Me vr Eigenbrood: De eerste paar weken in november zitten *ve direct al goed Een paar carna valsverenigingen uit de omge ving hebben gevraagd of we tijdens de feestdagen voor ver voer willen zorgen. Daar zijn we uiteraard graag op inge gaan Voor de rest is het af wachten. We geloven echter wel dat we aanzienlijk meer werk zullen krijgen. Wat ons betreft mag het 1 november worden. De Voorhout, se taxi-chauf feur Van Werk hoven en zijn vrouw bij hun wagens. Nach telijke ritjes zien ze niet zo zitten. miimiiniiiiniinmiMiiiiiinnii BmnniimnniinuiiiiiiuiiiiiM

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5