„DIT WAS EEN AFSCHUWELIJKE WEDSTRIJD" „Deze nederlaag is ongelooflijk wreed BARCELONA WOEDEND OP RUDI GLOCKNER OVER GEVAL ASENSI Hans Kraay na ldeine zege: Voorzitter Jean Gooris van RWD •>1 LEIDSE COURANT" PAGINA 17 i R'fVan onze correspondent) 1 "MADRID Voor veel Spaanse ■^kranten was het kunststukje van Barcelona om Feyenoord op 0—0 te houden geen bericht Dp de voorpagina waard. De Hadrileense pers is het kenne- ijk in zoverre met de Catalaan-, te onafhankelijkheidsbeweging *ns, dat zij Barcelona al als •en stuk „buitenland" be- ichouwt. Geen enkel hoofdste- ïelijk blad had een eigen ver- laggever naar Rotterdam ge tuurd. Maar op de sportpagi- ,'s maakten de koppen boven verslagen van persagent- ichappen toch wel duidelijk lat de verrichtingen van Mi- hels' legioen indruk gemaakt lebben. De commentaren vaïie- van „mooi resultaat" via .dramatisch gelijkspel" tot „heldhaftige strijd". Een resul taat dat hoop geeft op een over winning van Barcelona. De twee sportdagbladen die in de hoofdstad verschijnen lopen echter over van enthousiasme. „Het gelijkspel is in feite een overwinning" meldt de eigen verslaggever van AS. „Feye noord sloeg te pletter tegen de verdedigingsmuur van Barcelo na". Hij stelt vast, dat het geluk de ploeg van Michels niet ongun stig gestemd is geweest wat het bereiken van het gelijkspel be treft tenminste. Het feit dat Mo ra en Asensi op een brancard het veld afgedragen moesten worden is overigens een keerzij de van die medaille. Vooral de blessure van Asensi baart zor gen voor de rctummatch in Bar celona. Hij zal niet mee kunnen spelen en dat betekent dat de ploeg dan twee internationals zal moeten missen. Marcial is namelijk ook uitgeschakeld om dat hij wegens overtredingen tij dens de ontmoeting tegen Vöst Linz voor drie wedstrijden is geschorst door de Uefa. Het clubbestuur van Barcelona heeft meegedeeld dat het om maatregelen zal verzoeken tegen de Oostduitse scheidsrechter. Glöckner wegens zijn falen in de ontmoeting tegen Feyenoord. Hij heeft, volgens de club, ten onrechte geen overtreding geno teerd toen Mora door Schoen maker buiten westen werd ge trapt. En het feit dat hij Asensi met zijn gebroken ribben dood gemoedereerd in de stromende regen liet liggen en tot doorspe- ,len beval, heeft grote woede ge wekt in Barcelona-kringen. erg ruw De meeste kranten stellen vast, dat Feyenoord erg ruw en hard speelde. Het feit/dat Barcelona zich daardoor nrvh barre spelomstandigheden liet intimideren heeft grote in druk gemaakt. Het andere lan delijke sportblad Mnrca spreekt zelfs van „heldenmoed". Het Barcelonese sportblad Mun- do Deportivo juicht: „Barcelona heeft zich weten te redden uit de hel van Rotterdam". Er valt nauwelijks een woord van kritiek te horen in de Spaanse pers op het optreden van Barcelona. Alleen de Cor- reo Catalan neemt onder de ent housiaste Barcelonese dagbla den een vrij kritische houding in ten opzichte van het spel van Johan Cruyff.„Hij was maar een povere schaduw van zich zelf', aldus het blad, „Cruyffs optreden was zeer teleurstel lend. Hij beperkte zich te veel tot verdedigend spel". Asensi en Mora toch mee terug Rotterdam Doelman Mora en middenvelder Asensi van CF de Barcelona, die dinsdagavond per brancard van het veld wer den gedragen, zijn vanmiddag rond het middaguur met hun ploeg mee naar Spanje terug gevlogen. Het is hoogst twijfel achtig dat Asensi, hij brak twee. misschien drie ribben, bij de return van de partij zal zijn. Doelman Mora blijkt er minder ernstig aan toe te zijn dan aan vankelijk werd gedacht. Hij hield aan de botsing met Schoenmaker een lichte hersen schudding en twee gebroken voortanden over. iit AMSTERDAM Dc luchthartige denkwijze van Ajax over FC Ant- werp is gisteravond afgestraft. De ploeg van manager Hans Kraay, n» enkele jaren geleden nog op eenza- hoogte in het werelvoetbal, voor ruim 20.000 toeschou- 4 wers door FC Antwerp gedeklas- seerd tot een middelmatig team. De gouden tijden van Ajax zijn >4 voorbij. Trainer Guy Thys zei na «i-afloop: „De super, is er af. Ajax 4 bezit nu alleen nog klasse, maar ook dat duurt niet lang meer." zj'Hans Kraay was ontevreden. De vreugde I van een overwinning was onvindbaar. Met rf een verbeten gezicht zei Hans Kraay: „Het was een afschuwelijke wedstrijd. Ajax heeft k»diep teleurgesteld en op deze manier verlie zen we alle supporters." Hans Kraay was sportief genoeg om ook laenige zelfkritiek te uiten. „Misschien heb ik II in mijn taktische besprekingen FC Antwerp Als dat zo is, dan tref ik ook tschuld voor dit teleurstellende resultaat" JFC Antwerp heeft in Amsterdam verrassend sterk gespeeld. De Belgen waren defensief zlsterk genoeg om de ongeorganiseerde aan- i'val van Ajax koelbloedig op te vangen. Het Iwesultaat (10) was een belonging voor het iharde werken van de Belgen. lilFC Antwerp begon vanuit een defensieve d«telling. De snelle counter was in het eerste het sterkste wapen van de Belgen. «Twee uitvallen via Lund en Pilot brachten Piet Schrijvers en zijn defensie in John Dusbaba "moest in de tiende met een sliding van tien meter de «bal van de doorgebroken Pilot wegwerken, «fiadat Van Dord door het gladde veld was i uitgeschakeld. De uitvallen van FC Antwerp 'fhadden echter de goedkeuring van Ajax. want de Amsterdammers bleven het spel controleren en beheersen. De Amsterdamse aanval bleef de Belgische verdediging onder zware druk zetten. Nerveus Ruud Krol, Jan Mulder en Arte Haan pro beerden met afstandsschoten de nerveus spelende Belgische verdediging te ont wrichten. Geen schot was hard genoeg voor de oud-international Trappeniers, die met groot gemak zijn routine toonde. Waar de Antwerpse defense faalde, redde Jean Trap peniers. In de 20ste minuut had Ajax bijna succes. Scheidsrechter Reynolds zag een handsbal van Ruud Krol over het hoofd waarna Arno Steffenhagen de bal kreeg toegespeeld. De Belgische defensie bleef staan voor de over treding van Krol, waardoor Steffenhagen een vrije doortocht naar het doelgebied van Trappeniers kreeg. Zijn schot belandde in het zijnet FC Antwerp bleef de counter hanteren en bracht Ajax enkele malen in groot gevaar. In de Amsterdamse defensie werden de geblesseerde Barry Hulshof en Horst Blan kenburg gemist. Van Dord en Dusbaba pro beerden alles om de routiniers te doen ver geten, maar tegen de snelle Pilot en de Oostenrijkse international Riedl hadden de Ajacieden een te zware taak. Doelman Piet Schrijvers moest enkele malen handelend optreden. Ook scheidrechter Reynolds moest ingrijpen. Acht minuten voor de rust dreig de het spel uit de hand te lopen. Verdediger Van Riel en Steffenhagen kregen de gele kaart te zien. Kwetsbaar In de slotfase van de eerste helft bleek hoe kwetsbaar het centrum van Ajax was. Met enkele gewaagde uitlooppogingen van Piet Schrijvers kon Ajax tot aan de rust stand houden. In de tweede helft moest Hans Kraay zijn toch al uitgedunde reserve-groep oproepen. Arie Haan, die in de eerste 45 minuten geen bal goed had geraakt werd vervangen door Arnold Mühren. Kraay hoopte met Mühren meer kracht op het middenveld te krijgen. FC Antwerp bleef levensgevaarlijk. Na twaalf minuten hadden de Belgen bijna succes toen Riedl was doorgebroken. Op advies van de grensrechter keurde Reynolds het doelpunt wegens hands af. Geprikkeld door deze teleurstelling werd FC Antwerp onvriendelijker. Wat Ajax ook probeerde, niets lukte. Jan Mulder, vorige week tegen Roda JC de motor van de aanval, werd door Desayer aan de leiband gehouden. Professioneel Tien minuten voor het einde leek vrouwe Fortuna de Amsterdamse ploeg de helpende hand te bieden. Johnny Rep liet xich in het strafschopgebied op professionele wijze vallen. Scheidsrechter Reynolds wees gede cideerd naar de witte stip maar de grens rechter bracht redding voor Antwerp. Rey nolds veranderde zijn beslissing en verleen de „gratie". De straf werd gewijzigd in een indirecte vrije trap. Vier minuten later schoot Jan Mulder keihard in. Doelman Trappeniers bracht op de doellijn redding. Weer pech voor Ajax dat wanhopig bleef aanvallen. Vijf minuten voor het einde werd Trappe niers toch nog geveld. Uit een vrije trap schoot Gerry Mühren de bal door de Ant werpse verdedigingsmuur langs Jean Trap peniers (1—0). WIL VAN DER PLAS onze supporters Gerrie Mühren heeft kort voor het einde uit een vrije trap toch nog gescoord. Ajax kan met een voorsprong van 1-0 naar Antwerpen afreizen. Kresten Bjerre, vaak een sta-in-de-weg voor FC Twente moet constateren dat Frans Thijssen de eerste treffer scoort. ENSCHEDE - Jean Gooris, een van de twee voorzit ters van RWD Molenbeek was helemaal ontdaan. "Dit is wreed" zei hij met een van emotie trillende stem. "Deze nederlaag is ongelooflijk wreed. Je speelt een geweldige wedstrijd en gaat dan dertig seconden voor het einde de boot in". De zichtbaar ontdane Gooris baseerde zijn klaagzang op de strafschop, welke FC Twente in de allereerste minuut van de eerste ontmoeting met RWD Molen beek toch nog de volle winst opleverde. Een straf schop veroorzaakt door doelman Nico de Bree en Chris Ströbandt (Op het laatste moment aangewezen als vervanger van de in het trainingskamp gebles seerd geraakte ex-international Odilon Polleunis), die in het zicht van de haven de door Rene Notten in stelling gebrachte Theo Pahlplatz torpedeerden en door Kick van der Vall feilloos benut FC Twente won daardoor met 2—1. Dat was iets, waarop de 15.000 toeschouwers niet meer hadden gerekend. Immers, hoe dc Enschedeërs zich ook inspan den, ze kwamen, naarmate de wedstrijd vorderde steeds vas ter te zitten. De pogingen om toch nog een positief resultaat te bereiken schenen uitzichtloos. De aanhouder won echter toch. En verschafte zich op de val reep nog een uitgangspositie, die mogelijkheden biedt. Bij een eindscore van 1I zou FC Twente over twee weken in Brussel genoodzaakt zijn ge weest op winst te spelen, nu zal RWD Molenbeek daartoe ge dwongen zijn. Gedurende de ge hele tweede helft had het er niet naar uit gezien, dat de Belgische runner- up nog in een zo on voordelige positie terecht zou komen. MOGELIJKHEDEN FC Twente slaagde er in die periode namelijk niet In door te borduren op de goede start, welke de ploeg in de eerste helft had gehad. De Ensche deërs vielen weliswaar met man en macht aan, maar veron- tachtiaamden hun verdedigen de taak, waardoor het in de counter levensgevaarlijke RWDM een reeks aantrekkelij ke mogelijkheden kreeg. De beste daarvan was voor in ternational Sjaak Teugels, die een kwartier voor het einde door een blunder van Kees van lersel de bal voor het inschieten kreeg, maar bij een poging de uit zijn doel komende Hcnnie Adesch te passeren te ver voor zich uitspeelde. FC Twente kroop op dat moment door het oog van de overbekende naald. Dat FC Twente zo in moeilijk heden kwam was een ontwikke ling. welke in het eerste halve uur van de wedstrijd niet was te voorzien. Toen heerste de ploeg van Kohn nadrukkelijk en leek de Belgische opponent nau welijks aan zijn gevreesde coun ters te kunnen toekomen. DYNAMISCH Het doelpunt, dat Frans Thijs sen in de twintigste minuut scoorde na goed doorzetten van Eddie Achterberg, was een juis te beloning voor het knappe, dynamische spel, waarmee RWDM met de rug tegen de muur werd gezet. In de 26ste minuut knakte er echter iets bij Twente. Hcnnie Ardesch maakte een afschuwe lijke blunder bij een afstands- schop van de Deen Bennie Niel sen, waarna de attente Eddy Koens de gelijkmaker kon in trappen. Die klap kwam FC Twente ein- genüjk niet meer te boven. We liswaar kreeg Nico de Bree dc kans uit te groeien tot de beste speler van RWDM, maar ook de bezoekers kwamen enkele keren dicht bij een voorsprong. Zoals twee minuten voor rust toen Epi Drost zich verstapte en Eddy Koens ongehinderd kon opruk ken in de richting van Hcnnie Ardesch, die zich fraai rehabili teerde voor zijn blunder bij het eerste doelpunt "Ik weet niet wat er vanavond met ons aan de hand was", zei spitz Kohn. Er werd erg geforceerd ge speeld. Vrijwel niemand was in gewone doen; misschien heeft die gelijkmaker het zelfvertrou wen aangetast, maar zo iets mag een geroutineerde ploeg als de onze natuurlijk niet overko- FC Twentes minst opvallende speler, Theo Pahlplatz, kreeg tenslotte de strafschop mee wel ke over veertien dagen wel eens goud waard kan blijken te zijn. Want ondanks het feit, dat RWD Molenbeek j beschikt over een verzameling knappe individua listen moet FC Twente in staat worden geacht deze tactisch niet bepaald imponerende tegenstan der in Brussel tenminste een gelijkspel afhandig te maken. Daarom was ook de klaagzang van Jean Gooris zo begrijpelijk. TON VAN DALE Europa cup I (Tnr) 2-1 <0-0) Doelpunten: Ruch: Kopicera, Beni ger; Fehnerbahce: Nijazi. Toeschouwers: 10.000. Olympiakos: Viera- Toeschouwcrs: 37.000. Toeschouwers: 22.000 Liverpool (Eng) - Fcrcncvaros (Hon) 1-1 (1-0) Resl Madlrd (Spa) Austria Wlen (Oost 3-0 (2-0) Doelpunten Real: Mac arias, Sontil- Doelpunten: Nehoda en Gajdusak. Toeschouwer*: 728. Derby County (EngV—Atletico Ma Doelpunt: Sachae. Toeschouwers: 25.000. Partisan Belgrado (Joe>— Ports- SSC Na poll (ILa)FC Porto (Por) 1-0(0-0) Doelpunt: Orlandi. Toeschouwers. 50 000 Celtic Cork (Ier)-Ararat Jerevan (Rus 1-2 (0-1) Doelpunten Cork Tambling; Ara rat: Zanazanyan, Kazeryan. Toeschouwers: 7.000. Hajduk Split (JsD-SL Etienne (Fra) 4-1 (1-1> Doelpunten Hajduk Jerkovic (2). Zungul, Mijac; St. Etienne: Revelli. Toeschouwers. 20.000. Ujpest Dosza (IlonhLeeds United HJK Helsinki (Fln-Advidaberg (Zwe) 0-3 (0-1) Doelpunten Atvidaberg Ahlqvist (2). Hasseberg. Toeschouwers: 900. Bayern München (WdD-FC Magde burg (Odl) 3-2 (0-2) Doelpunten Bayem: MUller (2), Wunder; Magdeburg: Hoffman, Sparwasser. Toeschouwers: 69.000. Europacup 2 Gwardia Warschau (Pol) - PSV (Ned) l-S(0-3) Doelpunten PSV v.d. Kuylen (2). Lubsc. W. v.d. Kerkhof, Sroka (ei gen doel); Gwardia: Malkicwicz. Toeschouwers: 5.000 Eintracht Frankfort (Wdl) - Dlna- rencvaros: Mate. Toeschuwers: 35.000 Dundee l'nlted (Scbo) - Bursaspor (Tur) 0-0. Toeschouwers: 8.000 Malmö FF (Zwe) - Relpas Lahti (Fin) 3-1 (1-1) Doelpunten Malmö: Larsson (2), Sjobcrg. Lahti: Hukka. Toeschouwers: 5.000 Toeschouwers: 60 000 UEFA CUP Hibernian (Schot!)Ju venlus (Ila) 2-4 (0-1) Doelpunten Hibernian: Stanton en Cropley. Juventus: Gentüè, Altafi- ni (2x) en Cuccereddu. Toeschou wers: 29.000. DJurgaarden (Zwe)Dukla Praag (Tsj) 0-2 (00) drid (Spa) 2-2 (1-1) Doelpunten Derby: Nish en Rioch. Atletico Ayala en Luis. Toeschou wers: 30.000. Grasshoppers (ZwD—Real Zarago- sa (Spa) 2-1 (1-0) Doelpunten Grasshoppers: Grahn en Santrac; Zoragoza: Arrua. Toe schouwers: 6500. HSV Hamburg (WDL)S tea gul Rosa Brasov (Roe) 8-0 (2-0) Doelpunten: Volkert (2x). Zaczyk, down (Ier) 5-0 (2-0) Doelpunten; Kozic, Zovuic, Niko- loc, Kozic en Vukotic. Toeschou wers: 8000. Dinamo Boekarest (Roe)—FC Kóln (WDI) 1-1 (0-1) Doelpunt Dinamo: Dinu; Köln: - Ln use her. Toeschouwers: 30.000. Rapid Wlen (Oos)—Veles Mostar (Joe) 1-1 (0-0) Doelpunten Rapid: RJtter. Veloz: IC Nantes (Fra)Banlk Ostrava (T»J> 1-0 (14)1 Doelpunt: Bot si». Toeschouwers 10000 Ajax (Ned)—FC Antwerp 1-0 (0-0) r*» Ipunt Mühren. Toeschouwers. 20 000. Inter Milan (Ita)FC Amsterdam (Ned) 1-2 (0-2) Doelpunten Amsterdam: Jansen (2x), Inter: Bonirisegna. Toeschou wer.: 30.000. (Eng) 1-2 (1-2) Doelpunten: Ujpest: Fazekaa; Leeds: Lorimer, Mcqueen. Ruch Chorzow (PoD-Fehnerbahoe Andcrleeht (Beb-Olymplakos Pi raeus (Gri) 5-1 (3-1) Doelpunten Anderlecht: Rensen- brink (3), v.d. Eist, Ladinsky; mo Kiev (Rus) 2-3 (1-1) Doelpunten Eintracht: Nickel, Kor- bel (strafschop); Dinamo Onisjen- ko, Blochin, Moentjan. (Por) 1-1 (1-0) Doelpunten Carl Zeiss: Vogel; Benfica: Nene. Toeschouwers: 20.000 bach. Toeschouwers 8000. Dinamo Dresden (ODI)Dinamo Moskou (Rus) 1-0 (1-0) Raba Eto Gyor (Ilon)Fortuna Dusseldorp (WDI) 2-0 (1-0) Doelpunten: Varsany en Stolcz. Toeschouwers: 9000. beek (Bel) 2-1 (1-1) Doelpunten Twente: Thijs en Van der Vall, RWD Molenbeek: Koens. Toeschouwers: 15.000.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 17