ebed Pim van de Meent in San Siro verhoord Van der Kuylen in een glansrol Hattrick van Rensenbrink Jansen grote 0 man Bayern München ontsnapte aan een nederlaag BRUSSEL Rob Ronsrnbrink heeft gisteravond een hattrick gescoord tegen het Griekse Olympiakos Piraeus. De Grieken die enkele weken geleden verrassend Celtic uit de Europa Cup wipten gingen roemloos met 5-1 in Brussel tenonder. In de 21ste minuut werd de score geopend door Rensenbrink met een laag schot in de hoek. Vier minuten later maakt Van der Eist het tweede doelpunt. Nog even kwamen de Grieken terug door een doelpunt uit een strafschop van Kritikopoulos in de 32ste minuut. Kritikopoulos werd door de ruiter in het strafschopgebied bij zijn benen gepakt De penalty van Persidis verdween tussen de benen van de De Ruiter. In de 32ste minuut mochten de Belgen een strafschop nemen toen de Griekse verdediger Sokos Docks tegen de mat werkte opnieuw was het Rensenbrink die scoorde. Na rust nam Anderlecht nog meer afstand door doelpunten van Rensenbrink (strafschop in de 60ste minuut) en van de oud-feye- noorder Atilla Ladinski. Scheidsrechter Carpenter moest vier keer de gele kaart trekken om de orde in het veld te bewaren. [Tussen de ooit gereputeerde verdedigers1 van Inter jn slaagt Nico Jansen erin na vijf minuten al voor 1-0 voor FC Amsterdam te zorgen. Links hoeft Frits Flinkevleuqel Iniet meer in actie te komen. Spelersbussen bekogeld door uitzinnige supporters MILAAN. Uitzinnig van woede over de nederlaag van hun club hebben sup porters van Inter na afloop van de wedstrijd tegen Am sterdam nog urenlang voor onrust gezorgd. Bij het ver laten van het stadion werd de spelersbus van Inter be kogeld met flessen en ste nen. Een ruit van de bus FC Amsterdam werd in ge-, gooid waardoor Jaap Vis ser en een supporter wer den getroffen door glas scherven. Nadat de politie een cordon had gelegd kon men de reis naar het hotel pas verder ondernemen. Pim van de Meent had in de vroege ochtenduren in Cernob- bio, waar fc Amsterdam het trai ningsdomein had opgeslagen in de pittoreske katholieke kerk een kaars ontstoken en in gebed de zege voor zijn ploeg afgesmeekt Zijn bede werd verhoord want in het met 30.000 man gevulde San Sirostadion in Milaan triomfeer de fc Amsterdam met 2-1 in de eerste ontmoeting voor de twee de ronde van het UEFA-toernooi over Inter Nico Jansen, de blonde aanvals- spits van de lieverdjes was de grote man met twee briljante schoten waarmee de grondslag werd gelegd voor de internatio naal veel betekende overwinning. Het is geen duel geworden waar over lang zal worden nagepraat. Daarvoor kleefden aan het spel van beide ploegen te veel tekort komingen. Het duel was echter wel boeiend omdat vooral van Amsterdamzijde met grote in zet is gestreden. Het kostte zo veel kracht, dat een totaal leeg- gespeelde Van der Lem als het ware kruipend het veld verliet. Even later gevolgd door de held van de avond Nico Jansen. Ook totaal op. De zege was echter een feit en het zal Inter over twee weken bijzonder moeilijk vallen deze achterstand goed te maken Pim van de Meent was bijzonder geluk kig met deze onverwachte zege: „Wie had dat durven denken. Ik zou al erg blij zijn geweest met een gelijkspel. En nu dit, het is ongelooflijk. Het is een triomf geweest van de wilskracht De jongens hebben alles gegeven wat er te geven viel. Ik kan Koelbloedig alleen maar heel erg blij zijn". Luis Suarez, de grimmige coach van Inter, zei niet veel. „Inter was beter", was zijn enige bescheid, „maar we hadden ook alles tegen. Over twee weken zijn we echter in Amsterdam en dan zullen we laten zien dat wij ook kunnen voetballen. Fc Amsterdam is nog niet in de volgende ronde". Behoedzaam FC Amsterdam kwam tegen het gevrees de Inter behoedzaam uit de startblok ken. Door de bal goed rond te spelen kreeg Inter in de eerste minuten weinig voet aan de grond en men moest lijdelijk toezien hoe de in kanariegeel gestoken Amsterdamse formatie het spel dirigeer de De met 30.000 tifosi bemande tribunes keken verbaasd en ontzet toe hoe Am sterdam in die eerste fase van de strijd het spel dicteerde en met nog meer ver bazing en een ijzige stilte werd in de zevende minuut de openingstreffer ont vangen. De eerste hoekschop op het doel van Bordon, door Gerard van der Lem genomen, kwam terecht bij de ver opge rukte linkervleugel. Deze won het duel met zijn belager Oriali, plaatste de bal glaszuiver naar de scherp opgestelde Ni co Jansen, die droog en hard langs de roerloze Bordon kogelde: 0-1. Een totaal onverwachte voorsprong, die rust zou moeten gaan brengen bij de zeer professioneel opererende Amsterdamse formatie. De bal ging dikwijls van voet tot voet en de Italianen konden er heel weinig tegenover stellen. Vooral Chris Dekker en Theo Husers excelleerden op het middenveld en ondanks de soms zeer gevaarlijke rushes van Mazzola kregen Jongbloed toonde zich echter in deze situaties de grote maestro in de Am sterdamse defensie die koelbloedig bleef afweren. Bijzonder veel geluk had hij echter bij een schitterende om haal van Mariani bij een solo van Moro Vlak daarna voorkwam hij door moe dig uitlopen de gelijkmaker door Bo- ninsegna op de rand van het straf schopgebied af te stoppen. De strijd werd iets harder hetgeen Nico Jansen in de 28e minuut op een gele kaart kwam te staan. Hij haalde zijn belager Giubertoni te hardhandig onderuit het geen door de Engelse scheidsrechter Taylor niet werd geaccepteerd. Fc Am sterdam gaf echter geen krimp en in de 40e minuut nam Jansen op een schitterende wijze wraak voor de gele kaart. Een pass van Leen van de Merkt verzilverde hij met een briljant schot: 0-2. Inter reageerde vinnig, maar FC Amsterdam bleef in de resterende vijf minuten van deze wel sensationele eer ste helft, die overigens geen hoog staand voetbal had gebracht vrij ge makkelijk overeind Schitterend Amsterdam, geruggesteund door deze schitterende voorsprong verlegde in de tweede helft het accent meer naar de verdediging. De strijd kreeg daardoor een iets eenzijdiger beeld, maar de inter- aanvallen waren te weinig explosief om veel gevaar voor het doel van Jongbloed op te leveren Het aspect van de strijd wijzigde zich echter op slag toen in de 70e minuut Jongbloed uitlopend de door gebroken Mariani geheel onnodig te hard attaqueerde waarop de koele Britse refe ree Taylor onverbiddelijk naar de witte stip wees. Boninsegna nam de strafschop. maar schoot deze zacht en onzuiver in waardoor Jongbloed languit vallend de bal kon wegwerken. Echter opnieuw voor de voeten van het Interkanon dat niet voor de tweede maal faalde en hard en hoog inschoot: 1-2. Amsterdam geraakte in paniek en Inter begon pressie uit te oefenen. Luis Suarez haalde twee man (Moro en de totaal falende Fachetti) uit het veld en verving deze door twee aan vallers. Inter werd veel sterker, Amster dam begon te wankelen. In de 75e minuut had de strijd echter opnieuw een keer punt kunnen nemen. Leen van de Merkt wrong zich door de defensie van Inter en de uitlopende doelman Bordon kon de tengere Amsterdammer slechts tegenhou den ten koste van een strafschop. Hij greep Van de Merkt namelijk bij de benen waardoor deze in het strafschopge bied viel. Theo Husers plaatste zich ach ter de bal, maar de anders zo nuchtere Amsterdammer was zo nerveus dat hij de bal hard en hoog overschoot Inter sloeg nu hard terug, te hard en Bini kreeg de gele kaart geoffreerd na een te harde charge tegen Otto. De strijd kreeg een steeds grimmiger karakter. De zwak te van Inter, die in dit duel meedogenloos werd blootgelegd, was echter de aanval. Boninsegna, genoemd als een van de gevaarlijkste mannen op het Apennijns schiereiland kon slechts zelden overtui gen, hoewel Jongbloed enkele minuten voor het einde op miracleuze wijze een inzet van hem onschadelijk maakte. FC Amsterdam werd weer wat rustiger, zo dat de laatste minuten weer een licht overwicht van de lieverdjes te zien gaven. Onder een ijzige stilte afgewisseld door een schril gefluit kondigde scheidsrechter Taylor even later het eind aan. Inter, Bordon, Fedcle, Fachetti (Muraro), Giu bertoni. Oriali, Bcrtini, Mazzola, Moro (Bini), Nicoli, Boninsegna, Mariani FC Amsterdam, Jongbloed. Flinkevlcugel, Koopman, Fransz, Bianchi, Husers, Dekker, Van de Merkt, Otto, Jansen (Visser), Van de Lem (Meyer). Verbijstering op de gezichten van Franz Becken- bauer en doelman Sepp Maier. Hofmann heeft FC Magdeburg op 1-0 gezet tegen Bayern München. MÜNCHEN Bayern München, houder van de Europa Cup I, is gisteravond in eigen huis tegen oosterbuur FC Magde burg, de houder van Europa Cup II aan een uiterst onwelko me nederlaag ontsnapt. Bij de rust keken de Münchcnarcn tegen een achterstand aan van 0-2. Al na 40 seconden zagen de 69.000 toeschouwers een schot van Hoffmann via de rug van Hansen achter doelman Sepp Maier verdwijnen. Vink voor rust zorgde Jürgen Sparwasser, de man die tijdens '»et W.K. heel Wcst-Duitsland vernederde met zijn winnende treffer tegen de latere wereldkampioen, voor een tweede schrik. Van acht meter knalde hij de bal na een voorzet van Hoffmann, die attent had gereageerd op een fout van Wunder, in het doel van Bayern. Na de rust vermande Bayern zich. Eerst veroorzaakte Libero Zapf een strafschop (overtreding tegen Hoeness), een karwei waarmee Gcrd Muller zich vakkundig belastte: 1-2. In de 61ste minuut was het opnieuw MUllcr die met zijn onnavolg bare kapbeweging van zeven meter de bal achter de Oostduit- se doelman Schulzc schoot. Wunder rondde het karwei voor de Westduitsers af, daarmee zijn fout uit de eerste helft goed makend. Evenals vorig jaar tegen Dynamo Dresden reist Bayem München met een voorsprong van een doelpunt naar Oost Duitsland. Het bleek toen voldoende, nu lijkt de toekomst voor de bekerhouder op zijn zachtst gezegd onzeker. iiniiiiiniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiu WARSCHAU Het applaus was voor PSV. Al in dc vijf tiende minuut. En wat nog be langrijker was het bleef voor PSV. Onder een gescandeerd Aijnd.. ho..wen" - Aijnd-ho..- wen" van het ontgoochelde sup porterslegioen van Gwardia, trok PSV, gedreven door Willy rin der Kuylen, tot het rustsig- wal weerklonk, ten aanval. PSV, zonder de toch nog niet fitte René van de Kerkhof, beeft in het Legia stadion voor een kleine 5000 toeschouwers 6jn tegenstander in de eerste wedstrijd voor de tweede ronde tan de Europa Cup II niet al- 'een verslagen - maar ook over klast. Met 1-5 ging de Poolse beker houder voor eigen publiek ten onder. En Gwardia kwam dan nog betrekkelijk fortuinlijk, aan dat ene eigen doelpunt. Toen Malkiewicz halverwege de twee de helft tegen Krijgh opliep en och liet vallen zag scheidsrech ten Zlatanov daar een straf- khop in, die Malkiewicz dank baar benutte. De Nederlandse bekerhouder *e^t zich nu wel vrijwel zeker falj een plaats in de kwartfina- ks. waarvoor de wedstrijden *olgend jaar maart worden ge speeld. ^afcperend was dat doelman Andre van Gerven één van zijn schaarse beangstigende momen ten» doormaakte na een actie yan. Willie van de Kerkhof, die in een overmoedige bui te mid den tussen drie Poolse aanval lers terugspeelde met een uiterst gewaagde kopbal. Met de groot ste moeite keerde de doelman van PSV hét gevaar ten koste van een hoekschop. Ongunstiger Wanneer Willie van de Kerkhof voor het doel van Sikorski wat meer succes had gehad zou de uitslag nog aanzienlijk ongun stiger voor de Polen zijn ge weest. Tot driemaal toe had de reppe PSV'er een scoringskans. Ten dele door eigen fouten, maar meer nog door pech ble ven toen treffers uit. PSV won de slag - die eigenlijk geen slag was - op het midden veld. Het toch al sterke trio van Willie van de Kerkhof, Pleun Strik, Willy van der Kuylen kreeg het extra gemakkelijk doordat bij Gwardia slechts Po- lakov en Sroka hun taak op het middenveld hadden. Sikorski II was namelijk teruggehaald om Edström af te stoppen. Hij slaagde in die opzet overigens maar zeer ten dele. Het nadeel telde voor de Polen dubbel. Op het middenveld bouwde PSV moeiteloos, maar ook zeer be kwaam met Willy van der Kuy len in een ware glansrol, zijn aanvallen op. Bij elke afgesla gen attaque van de Eindhovena- ren stond het trio weer kloar om nieuwe acties voor te bereiden. Het was voor de Poolse defensie die vrijwel de gehele ontmoeting Een volkomen ongedekt staande Willy van der Kuylen (rechts), die gisteren een glansrol vertolkte, kan ongehinderd uithalen voor zijn tweede en PSV's vierde doelpunt. wankelde ten gevolge van de snelheid en technische begaafd heden van de Nederlanders om wanhopig van te worden. Al heel snel hadden de polen begrepen dat zij alleen maar de score konden beperken. PSV, slechts op een plaats afwijkend van de ploeg die zo teleurstelde in de uitwedstrijd tegen FC Ards, kon nu alles. Drie keer kwam Van Gerven in moeilijk heden, driemaal redde hij ook op bijzonder spectaculaire wij ze. De combinaties in de verde diging klopten ondanks het door de regen uitermate zware veld bijna tot in de perfectie. Krys- tian Michalik, Sikorski II en de hoogblonde Adam Lipinski za gen al heel snel in hoe onmoge lijk hun opdracht was om Lub- se, Edström en Dahlqvist door een straffe mandekking het sco ren te beletten. Spoedig lieten zij de ongrijpbaren maar gaan en poogden door zonedekking de gevaren zo klein mogelijk te houden. Illusies Een klein kwartier mocht Gwardia zijn illusies hebben. De Poolse bekerhouder was In de eerste vijftien minuten sterk in de aanval. Lubse sloeg echter toe na een pass van Van der Kuylen, die Strik zeer slim liet lopen. Twee minuten later begon het drama zich al af te tekenen. Een inzet van Edström leek juist voor het doel van Sikorski langs te gaan, een Pools been bood echter Lubse een tweede unieke sco ringskans (0-2). De grandioze Van der Kuylen passeerde kort erop vrije verdediger Kielak als of hij er niet stond. Het schot was echter juist te onzuiver. Steeds duidelijker werd het ap plaus voor de Nederlanders en het hoongelach voor de Polen. Uit een afgeslagen aanval bracht de sprintende Willie van de Kerkhof PSV nog meer ze kerheid (0-3). De omstandigheid dat de Eind- hovenaren na rust minder aan drongen en het feit dat ook Willie van de Kerkhof fouten ging maken bood Gwardia enige hoop. Do ploeg kwam tot wat meer gegroepeerd voetbal. Een flitsende een-twee tussen Van der Kuylen en Edström velde de Polen echter definitief: 0-4. Een debacle scheen onvermijdelijk in de 25e minuut toen Stanislaw Dawidczynski een hoge voorzet, die Edström vah de zijlijn lan ceerde, vertwijfeld in eigen doel kopte. Gwardia kreeg, zoals gezegd, zijn goedkope tegentreffer, Mal kiewicz botste tegen Krijgh en liet zich vollen. Scheidsrechter Zlatanov kreeg er niet eens pro blemen door. Malkiewicz mocht scoren zonder dat PSV erg over tuigend had geprotesteerd. Pla gend gaf Van der Kuylen de onzeker teruglopende Pool nog een klapje op de schouder. Wat maakte het uit. Immers, tegen deze falende Oosteuropose for matie is een marge van vier treffers ook meer dan voldoen de om er nu al zeker van te zijn dat PSV zich over twee weken voor eigen publick plaatst bij de laatste acht van de Europa Cup II Gwardia: Sikorski I, Sroka, Kiclak, Sikorski II, Dawidczynski en Micha lik. Lipinski en Polakov, Terleckl, Smialek cn Malkiewicz. PSV: Van Gerwcn, Krijgh, Nordq- viat. Van Kraay en Dcijkcrs, Wtily van de Kerkhof, Van der Kuylen en Strik, EdstOm, Lubse en Dahlqvist.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 15