Leiderdorp wil nieuw gemeentehuis Verkeerslichten Rijndijk 1 december in gebruik Nu komt opknappen van Bruggestraat aan de beurt Fluks" krijgt velden in Middengebied-Noord Gunstig advies verwacht voor bouw nieuwe school in Rhynenburcht B. en w. zijn het over de plaats nog niet eens Gedresseerde koe bij circus Renz PAGINA 4 LEIDSE COURANT WOENSDAG 23 OKTOBER 1! Van onze correspondent LEIDERDORP Voor B en W is er naar één behoorlijke oplossing voor het huidige ruimtegebrek op de secretarie van de ge meente: Dat is nieuwbouw. Een voorstel met die strekking, waarin de raad ge vraagd wordt zich in principe voor nieuw bouw van een stadskantoor uit te spreken, staat op de agenda van de a^. maandag te houden raadsvergadeing. Over de plaats waar het nieuwe stadskantoor zou moeten komen is B en W het intern nog niet eens. Volgens loco-burgemeester E. Drenth zijn er in De Voorhof en De Buiten- hoff, naast De Houtkamp (genoemd in het voorstel) goede plaatsen te vinden voor een nieuwe stadskantoor. De raad zal in haar komende vergadering ook gevraagd worden in te stemmen met het opstellen van een globaal bestemmingsplan voor het gebied van De Winkelhof op te stellen. Daarbij zal rekening moeten worden gehouden met o.a. het advies van het ETI dat in een winkelcentrum in Winkelhof voorziet van maximaal 11.000 m2. Daarnaast zal de raad zich onder andere uit moeten spreken over de verhoging van de gemeentelijke belastingen en de verkoop van de ambtswoning van de burgemeester aan het Essenpark. D e huidige behuizing van de secretarie aan de Hoofdstraat is in de loop van de jaren te klein geworden, aldus B en W. Rekening houdend met de door uitbreiding van de Leiderdorpse bevolking noodzakelijke ver groting van het ambtelijk apparaat, biedt het verbouwen en uitbreiden van de be staande bebouwing zeker op wat langere termijn onvoldoende soelaas. B en W. stre ven er niet naar een groot en duur represen tatief raadhuis te realiseren. Volgens het aan de raad aangeboden voorstel wordt eerder gedacht aan een functioneel stads kantoor waarin representatieve ruimten zijn opgenomen. Uit het, overigens zwak beargumenteerd, voorstel blijkt voorts dat huur van kantoor ruimte in De Winkelhof (koop is niet moge lijk, de grond is eigendom van projectont wikkelaar Matser) aanmerkelijk duurder is dan zelf bouwen. Indien het nieuwe stadskantoor er komt, is het de bedoeling daar in ook de dienst gemeentewerken te huisvesten. Deze is mo menteel ondergebracht in een perceel aan de Van Diepingenlaan. Volgens een door een werkgroep, waarin geen ter zake deskundigen zitting hadden, opeg- steld advies zal in het nieuwe stadskantoor voor het ambtelijk apparaat 3.000 m2 wer kruimte nodig zijn. Hiervan is 800 m2 be stemd voor bestuurlijke en representatieve doeleinden. Operetteconcert in Alphen Van onze correspondent ALPHEN AAN DEN RLJN Donderdagavond geeft de Alphense zangvereniging St Bonifacius een operettecon cert in de bovenzaal van het parkrestaurant Avifauna, aanvang 20.15. Uitgevoerd zal worden „Die Zirkus- Prinzessin" van Emmerich Kélmén. Medewerking verle nen Liesbeth Damen, sop raan, Henk de Vries, tenor en het Haarlems Operette Orkest Het geheel staat on der leiding van Domingo Belled. Ziekenomroep De Lion's Club Alphen organi seert op vrijdag 25 oktober een feestavond in de Bron, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de zieke nomroep Alphen. De zieke nomroep wil graag haar dis cotheek uitbreiden, terwijl men straks ook enkele lijnen wil aanleggen waardoor het mogelijk is verschillende te huizen aan te sluiten. Mede werking aan deze feest avond verlenen de Riats, te vens is er de mogelijkheid in een loterij aantrekkelijke prijzen te winnen. Van onze correspondent HAZERSWOUDE Drie raadsleden van de in de ge meenteraad samenwerkende confessionele partijen, ARP, CHU en KVP, houden mor gen vanaf acht uur spree kuur. Het wordt gehouden in het voormalige raadhuis aan de Dorpsstraat 57. ,,Met 'Vita Nova' de wereld rond" Van onze correspondent LANGERAAR ..Met „Vita No va" de wereld rond". Onder deze titel verzorgt vrijdagavond de jongerengroep „Vita Nova" een muzikale bijeenkomst in het parochiehuis te Langeraar. De jongerengroep voert op deze manier een aktie voor pater Antoon Verlaan, die zijn werk zaamheden op Java heeft x wisseld voor een vakantie Nederland. Medewerking wordt ook verleend door een volks dansgroep van de Langeraarse basisschool. Deze herhaling van een reeds eerder opgevoerde show belooft een Succes te den, gezien het geslaagde optre den in april j.l. Tijdens deze bijeenkomst zal ver der aandacht worden besteed aan de school, die pater Ver laan graag op Java gebouwd zou willen zien. Men hoopt hem financieel te kunnen steunen. De show begint vrijdag om 8 uur en de toegang is vrij. Van onze correspondent HAZERSWOUDE - Wanneer de reconstructiewerkzaamheden van het Rijndijkgedeelte te Ha- zerswoude, tussen Gemeneweg en Zonneveldstraat, over enkele weken zullen zijn voltooid, zul len er verkeerslichten op drie kruispunten worden geplaatst Deze installaties op de punten Gemeneweg-Rijndijk zullen op 1 december in bedrijf moeten zijn. De installatie bij het kruispunt Gemeneweg-Rijndijk kost de gemeente Hazerswoude niets. De twee andere verkeerslichte ninstallaties zijn financieel voor rekening van het rijk en ge meente Hazerswoude. Betalen rijk en provincie dus alle kos ten bij het kruispunt Gemene weg-Rijndijk, over de verdeling van de kosten van plaatsen, onderhouden en exploiteren van de twee andere installaties heeft Rijkswaterstaat een ont- werp-overeenkomst opgesteld, die tijdens de op 31 oktober te houden vergadering van de Ha- zerswoudse gemeenteraad aan de orde komt Vijftig procent van de investeringskosten van de installaties komen voor reke ning van het rijk 118.445,—). De andere helft daarvan, plus de kosten van aansluiting op het elektriciteitsnet en de ex ploitatie, moet door Hazerswou de worden opgebracht Betref fende het onderhoud kan de gemeente Hazerswoude een contract aangaan en. hiertoe willen b. en w. dan ook over gaan, zodra de fabrieksgarantie na het eerste jaar is vervallen. Het college acht de ontwerp overeenkomst „redelijk" en stelt de raad voor met de in houd daarvan in principe in te stemmen. Van onze correspondent HAZERSWOUDE Nu de re constructie van het Hazers- woudse Rijndijkgedeelte tussen Zonneveld straat en Gemene weg over enkele weken zal zijn voltooid, moeten aan de Brug gestraat (de verbindingsweg met Koudekerk aan den Rijn) ook enkele voorzieningen wor den aangebracht Het ligt in de bedoeling dat het aannemersbe drijf, dat thans voor rijkswater staat de werkzaamheden aan de Rijndijk verricht (Hijmans uit Rosmalen), direct daarna de Bruggestraat opknapt Een be langrijke kostenbesparing bete kent dat uiteraard, gezien het feit dat alle benodigde materia len en machines reeds ter plaat se zijn. De kosten van het werk, waar voor een plan is gemaakt in nauw overleg met Rijkswater staat, worden geraamd op 82.300,-. Dit bedrag zal te zij ner tijd wél verhoogd moeten worden, omdat ongeveer 300 vierkante meter grond moet worden aangekocht van Esso, dat ter plaatse tot voor kort een benzinestation exploiteerde. Hangende de procedure over de prijs kan reeds over die grond worden beschikt Op het kruispunt Rijndijk-Brug- gestraat zal een verkeerslichte ninstallatie worden geplaatst Dat gaat het rijk en de gemeen te elk ƒ61.539,74 kosten. Omdat de Bruggestraat een tertiaire weg is, is aan G.S. voor het totale werk om een bijdrage uit het provinciale wegenfonds ge vraagd. B. en w. stellen de raad op 31 oktober voor, om 144.000,- beschikbaar te stel len uit de begroting 1974. Vrijdag in Leiderdorp Van een onzer verslaggevers LEIDERDORP - Circus Renz geeft aanstaande vrijdag twee voorstellingen in Leiderdorp. Het Circus slaat zijn tenten op aan het Loevestein. De voorstellingen beginnen om drie en om acht uur. Grootste attractie in het twee uur durende programma is de dressuur van een vierjarige roodbonte koe. Jos Uyterlinde laat haar door vuur springen en pirouettes maken. Voorts is er een dressuur met een tijgerpaard, een poolhond en met wurgslangen te zien. Voor het komische gedeelte zorgen „The Eur'omasters" en „Klit en Klat", twee muzikale clowns die hun jubileumtoernee door Nederland maken. Het trapeze-werk wordt verricht door „Raphael". „The Texas Mascal Cowboys" zorgen voor een messenwerp-act Qimi[fflIiniIUIIIIII!IIIII[lllll!!lllll[|]!l!lllllll!!llllll!llllll]||l!llllll!llllll!IIIIIIIIIIIIII]!ll]ll!lllll!IIIIII[[IIII!l!lll|[l!l!lllUI!l Van onze correspondent Noordwijk De verschil lende fracties in de ge meenteraad zijn gister avond akkoord gegaan met de suggestie van B. en W. om het sportcom plex voor de korfbalver eniging „Fluks" te situe- op het middenterrein ren in het Middengebied- van de Jhr. Gevers-ij s- Noord. Wat de afdeling baan. Handbal van de sport- De Witt verklaarde namens de vereniging M.S.V. be treft, zal bekeken wor den of handbalveldjes kunnen worden uitgezet CDA verheugd te zijn met de plannen. Tegen de aanleg van een complex in het Middenge bied-Zuid met verharde velden voor MSV had hij, overigens gezien de belangrijkheid van het stukje duinvoet, wel bezwa ren. Verwey (PPR) herinnerde aan het plan van Vogel- en Natuurbe scherming Noordwijk om in het middengebied-Zuid een heem- tuin te creëren. Mr. Bonnike zegde toe dat dit aspect zeker zou worden betrokken bij het vaststellen van de bestemming Benschop (CDA) was er wel van overtuigd dat de sportvereni gingen moesten worden gehol pen, maar was anderzijds toch wel geschrokken van de finan ciële consequenties. Ook in de exploitatie van het zwembad. het stichten van volkstuinen, en dergelijke zal de gemeente moe ten bijdragen. Hoe lang kunnen wij zo doorgaan vroeg de CDA- vertegenwoordiger zich af? Qp de duur zullen wij inderdaad inkomsten moeten vinden, ant; woordde burgemeester mr. Bonnike iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiii!iiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiii!iii!iiii!iii!iiiiininiiniiiminniniiiin Jaaromzet Rabobank Lisse: 1,5 miljard Van onze correspodent LISSE De totale omzet van Lissese RABO-bank is afgelopen boekjaar gestege met 200 miljoen gulden daardoor gekomen op een j; romzet van 1,5 miljard guldei j zo blijkt uit het recentelijk ve schenen jaarverslag. De winj over het verslagjaar bed raat ruim 244 duizend gulden c aan de algemene reserve (bijt 3 miljoen gulden) worden toeg voegd. Er is dit jaar, zo blijkt uit hé verslag, een duidelijk minde sterke groei in spaargelden, i vergelijking met voorgaande j; ren. Er is een grote vraag naa woningbouwleningen. Wethouder komt terug op „verdoezeld" plan Van onze correspondent LEIDERDORP Wethouder Drenth (PvdA) blijkt tijdens dt laatste vergadering van de com missie ruimtelijke ordening c 1 oktober, door onvoldoends geïnformeerd te zijn, onjuiste informatie te hebben verstrekt Die informatie zou dan betrek king hebben over het tijdens de vergadering plotseling boven tafel gekomen alternatieve plan voor het Voordorp-terrein. Zoals wij in onze editie va oktober j.l. schreven, zei wet houder Drenth toen dat het al ternatieve plan voor het Voor dorp-terrein eigenlijk verdoe zeld was. Hij was hét met enke le leden van de commissie eens, dat dit een zeer kwalijke zaak was. Wethouder Drenth zei, in een ge sprek met onze correspondent, in de komende vergadering van de commissie beroep- en be zwaarschriften op deze zaak te rug te komen. Fancy-fair sportclubs Oud Ade Van onze correspondent OUD-ADE - gezamenlijke geza- melijke sportverenigingen Oud Ade organiseren op zater dag en zondag in samenwerk ing met het bejaardencomité e de toneelvereniging Vios in het dorpshuis een fancy-fair. In d* hoop dat het weer zaterdag een beetje meewerkt wordt er middags onder leiding van he pijpercorps Nomero uit Rijpwe- tering een optocht gehouden,' waarin alle kinderen van Oud Ade met zelfgemaakte muzie kinstrumenten en gestoken in speciale kostuums mee lopen en zoveel herrie mogen maken als ze willen. De optocht begint om half twee. Zondagavond wordt de fancy-fair beëindigd met de trekking van de lpterij. Waarbij een stereo-installatie,' j een hoogtezon, een tuinstoel en' nog tal van andere prijzen op het spel staan. De loten kosten één gulden en zijn gedurende de hele fancy-fair in het dorps huis verkrijgbaar. Kledinginzameling Roelof arends veen Van onze correspondente Roelofarendsveen - De L.T.V. houdt deze week een kledingin zameling t.b.v. de Stichting „Mensen in Nood". Tot vrijdag 25 oktober a.s. kan' men kleding inleveren bij: A Bakker-v. Emmerik, Baan 12. R. Loos-v. Wouw, Geestweg 28. A. de Jong, Floraweg 16 en A De Koning-Bakker, Zuideinde 106. Ook bestaat er nog de gelegen heid om ze zaterdagmorgen tot 11 uur te bezorgen bij: „De Alkeburcht" (ingang Wilgen straat), G. Bakker, Lijsterbes- straat 21 (in de garage) en bij G. de Koning, Floraweg 109. Klaverjassen bij „Bernardus" Van onze correspondent HAZERSWOUDE In de kan tine van de S.V. Bernardus te Hazerswoude Rijndijk wordt vrijdagavond, vanaf 20.00 uur, een ronde van de klaverjascom- petitie afgewerkt Hypnotiseur bij KPJ-Alphen Van onze correspondent ALPHEN Op uitnodiging van de KPJ-Alphen komt de Belgische hypnotiseur Benovoli op 31 oktober naar Alphen. De hypnotiseur zal vanaf acht uur in Alphens Centraal zijn magi sche krachten op de KPJ-ers en hun introducés beproeven. De toegangsprijs is drieëneenhalve gulden. Filmvoorstelling in Hazerswoude Van onze correspondent HAZERSWOUDE - Vrijdag 25 oktober, om 14.30 uur, wordt' voor de herfstvakantie vierende jeugd een filmvoorstelling gege ven in het Nederlands Her vormd Verenigingsgebouw. Be halve een aantal tekenfilms wordt als hoofdfilm „de laatste der Mohicanen" vertoond. Leimuiden - De opbrengst van de collecte voor het geestelijk ge handicapte kind is 742,47. Van onze correspondent HAZERSWOUDE Burgemeester en wethouders van Hazerswoude verwachten dat de inspecteur van het lager onderwijs in de loop van de volgende maand een gunstig advies zal afgeven betreffende de bouw van een nieuwe school in Rhynenburcht-Oost. Voor de vervanging van deze protestants-christelijke school voor het ba sisonderwijs („De Rhynenburcht") heeft de mi nister van onderwijs al eerder een urgentiever klaring verstrekt De nieuwe school zal worden gebouwd op het „scholeneiland", waar het Leidschendamse bouwbedrijf Teltero thans reeds doende is met de bouw van een zesklassige openbare basis school. Het ligt in de bedoeling dat de protes tants-christelijke school met ingang van het schooljaar 1975-1976 in gebruik wordt genomen. Om tijdig met de bouw te kunnen starten van deze laatste school wordt de raad der gemeente op 31 oktober een bedrag van 1.231.219,- ge vraagd. In dit bedrag zitten onder meer de totale bouwkosten (sleutelklaar), de grondkosten en BTW verdisconteerd. Het ligt in de bedoeling dat bij beide nieuwe scholen in de verre toekomst twee kleuterlokalen kunnen worden gebouwd. Van een onzer verslaggevers ALPHEN AAN DE RIJN— De gemeente Alphen aan den Rijn krijgt van het Rijk 639.700,- voor de uitvoering var tweede fase van het recon structieplan van Manderlos- straat. Voor de verwerving van een drie tal percelen werd 394.700,- toegekend. 245.000,- is be stemd voor de overkluizing van de Kromme Aar, waardoor het parkeerterrein vanaf het Thor- beckeplein bereikbaar wordt. Tevens worden hierdoor de ka demuren aan beide zijden van het water vanaf de overkluizing tot de Hooftstraat aangepast. Dit werk kan als een „bijzon der" openbaar werk in d( van het Besluit worden aange merkt. Dit in tegenstelling tot het verkeersvrij maken van een gedeelte van de Hooftstraat, dat daarom voor een bijdrage is afgewezen. Oliebollenaetie bracht 1.300 op Van onze Correspondent ISSE Het damescomité var de Gereformeerde Gemeente heeft in Lisse een oliebollendag 'eorganiseerd ten bate va: hristelijke school aan hoolstraat. De Lissenaren Vn kunnen smullen er is ruim dertienhonderd •ker, waarmee in het - »xtra voorzienin- retroffen. Gouden paar in Leimuiden: Werken houd je fit Het Leimuidens echtpaar Arie van Egmond (84) en Abnie (82) (zie foto) heeft gisteren flink gefeest naar aanleiding van hun gouden huwelijk. Het echtpaar vestigde zich in 1924, na de bruiloft op de boerderij aan de Vriezenkoop 4 en bouwde daar in de loop van de jaren een bloeiend veehoudersbedrijf op. Arie en Abnie kregen drie zonen en twee dochters. Zij zijn nog elke dag op de boerderij present, want duimen draaien, daar voelt het echtpaar niets voor. „Werken houd je fit en in een stoel zitten kan je altijd nog", is hun lijfspreuk. Rijksbijdrage voor Alphen

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4