Allerlei(ds) 'verstromingen teisteren het wijkcentrum Maredijk ^an het kastje huisvesting" naar de muur ,,LWS" wij met Schrijver Jaap ter Haar door lezertjes aan t schilderen gezet agenda bfo/copen 19fyOENSDAG 23 OKTOBER 1974 LEIDSE COURANT Leiden aktneel iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii i het Bureau Huis- UBan een onzer verslaggevers ^*IDEN „Kan het college toe mat lichten waarom woningzoeken- den die zich correct melden bij Deze vraag hebben de liberale 930?het Bureau Huisvesting, bij gemeenteraadsleden N. Lange- »misi voortduring heen en weer ge- rak en kolonel b.d. Th. Wessels OO iistuurd worden tussen het bu- gesteld in een schrijven aan het uun^reau van de Leidse Woning college van b. en w. Zij vragen IIIIIIIIIIIIIIIIUI het college verder „of de veron derstelling juist is, dat de klach ten met betrekking tot het heen en weer sturen tussen het bu reau van de Leidse Woning Stichting en het gemeentelijk Bureau Huisvesting, vooral af komstig zijn van hen die be langstelling hebben voor de in verband met renovatie leeg staande wisselwoningen in de Jan Luyckenstraat". De vragenstellers leggen er de nadruk op dat zij niet twijfelen aan de gerechtvaardigdheid van de beslissingen, die door de LWS of het gemeentelijk Bu reau Huisvesting worden geno men. „Het gaat hen uitsluitend om de gevolgde procedure, die door de betrokkenen blijkbaai als onbevredigend wordt erva ren", zo schrijven zij zelf. De kinderen van de Maredijkwijk moeten het nib in dejierfstvakantie zonder clubhuis doen. Ook de speeltuin staat O on I blank. Met een paar laarzen aan valt er in het water toch nog wel pret te beleven. LJtsOlclclIl LEIDEN Het ziet er naar uit dat de bewoners van de Mare dijkwijk het voorlopig nog zon der wijkcentrum zullen moeten stellen. Tenminste als de weer goden ons de komende dagen net zo slecht gezind blijven als de afgelopen weken het geval is geweest. De grote stimulator in de wijk, de -76-jarige „mijnheer" De Goede ren trof het gebouwtje giste rochtend namelijk door een flinke plens water overspoeld 'aan en dat is nou al de tweede keer deze maand. Zo'n situatie •betekent niet alleen dat de nieu we vloerbedekking en de nieu we kachels van dit pas keurig in de verf gezette gebouwtje naar de knoppen gaan, maar pok dat de bejaarden niet meet" kunnen klaverjassen, de majo rettes niet meer kunnen oefe nen om hun show nog meer te perfectioneren, de visvereni ging niet kan vergadrren, de kinderbibliotheek dicht is en bovendien dat de jeugd zich, juist nu in de herfstvakantie, behoorlijk in zijn -recreatiemo gelijkheden beperkt ziet. De heer De Goederen, die het pandje beheert en onderhoudt en in bijna alle besturen van de vereniging in de wijk vertegen woordigd is, begint er zo lang zamerhand behoorlijk genoeg van te krijgen. Riool .Joh, ik zal je vertellen, we tob ben hier al vanaf '57, maar de grootste ellende is pas gekomen toen ze in '72 die noodlokalen op het Schuttersveld hebben neergezet. Ze hebben daar toen een dam in de sloot gelegd en nu kan de sloot die hier achter bij de Schuttersstraat loopt dat water niet meer verwerken. Als het hard geregend heeft over stroomt ie en loopt alles hier naar binnen. De speeltuin staat ook helemaal blank. Mijn hele inboedel gaat er aan. We heb ben al zo vaak bij de gemeente aangeklopt, maar ze doen niks. Van Aken is hier nog wel eens geweest met zo'n hearing. Die had ook beloofd wat te doen. Nu is hij wethouder en doet hij niets. Iedereen is het er mee eens dat die sloot gedempt moet worden" Gémeentevoorlichter Fred Vol- mer weet echter t<- vertellen dat het dempen van de sloot geen oplossing biedt. „Zodra het ge maal, dat in verbinding staat met de riolering het water niet meer kan verwerken, schuift er 'n het riool automatisch een klep dicht. Die klep gaat pas weer open zodra het overtollige water is weggewerkt. Intussen kan de boel bij overmatige re genval wel eens overstromen. Dat komt op verschillende plaat sen in de stad voor. Met het dempen van een sloot verhelp je dat niet. Het grondwater moet ergens heen. De enige op lossing is een gemaal met een grote capaciteit. De mogelijkhe den worden echter bekeken". Brief Een andere wijkbewoner, Henk van der Berg, is niet zo over tuigd van de activiteit van ge meentewerken. „Als je met me mee loopt naar huis kan ik je zo kopiën laten zien van alle brieven die ik in de loop van de jaren naar het stadhuis heb Beheerder De Goederen (rechts op de foto) weet niet meer wat hij moet doen. „Vanaf '57 tobben we al, maar zo erg als nu is het nog nooit geweest. iOp het stadhuis doen ze alsof we niet bestaan. Ik heb hier pas nieuw zeil aangelegd. Als dat zo door gaat wordt alles vernield". gestuurd. Ik weet niet wat ze daar de hele dag zitten te doen, maar het is net als of wij hier niet bestaan. Ik ga me er niet weer over opwinden, want dat heb ik al veel te vaak gedaan. Op een gegeven moment geef je de moed gewoon op". Ton van Brussel j£j I J 'van Ontten. Ma' FCl d<- Graaf rr r Meer- I E Machl. C LEIDEN Gehuwd JAM Groenendijk en W A G van Aclit, H C van Beijendam| rn W Scgijn. R J. Vuyk en Y JA, Leiden De bekende schrijver Jaap ter Haar, auteur van historische verhalen en kinderboeken, heeft het ook in Leiden moeten weten, dat zijn bock „Het wereldje van Beer Ligthart" dit jaar is bekroond met de Gouden Griffel van een landelijke kinderjury. Het was gistermorgen in filiaal Zuid-West van de Openbare Bibliotheek Leiden aan de Eduard van Beinumstraat een gezellig onderonsje van de Leidse kinderjury, wat lezertjes, ouders en Jaap ter Haar zelf. Enige tijd geleden hud de jeugdige Leidse jury een paar boeken, die bekroond zouden worden, ter lezing doorgeno men. Overeenkomstig het landelijke oordeel kwam ook in Leiden Jaap ter Haar met Beer Ligthart als beste uit de bus. Het boek kwam erg goed bij de kinderen over. En dat mocht best eens worden gevierd, zeker in het kader van de kinderboekenweek. Ter Haar babbelde gezellig met de kinderen, die druk gebruik maakten van de mogelijkheid vragen te stellen aan hun favoriete schrijver. Over allerlei onderwerpen werd uitvoerig gesproken. Het was een heel leuke sfeer daar in dat leespaleisjc: Jaap en de kinderen hebben het best naar de zin gehad. Nadat het juryrapport was voorgelezen, ontving Jaap ter Haar een welkomst geschenkje: kwasten en verf, want Ter Haar is in zijn vrije tijd een enthousiast amateur-schilder. inde: 20 00 uur- Irang ir inkrrhjnd v»n de duivel" Lldo: Slrrnilraet 10. t» Studio: Steen «tra at 31). I 33210: „The Gra lHjr .lag 14 30, 19 00 en 2120 io 14 13. 10 30 en 71 13 uur 24019 „The great GSD B. en w. hebben hun voordracht aan de gemeenteraad voor de benoeming van een nieuwe di recteur van de Gemeentelijke Sociale Dienst, maandagavond weer ingetrokken. In de jongste gemeenteraadsver gadering maakten zij bekend dat een van de drie door hun voorgestelde kandidaten zich heeft teruggetrokken. Om die reden, aldus het college is be sloten nader overleg te plegen met het personeel van de Ge meentelijke Sociale Dienst alvo rens een nieuwe voordracht op te stellen. De kandidaat die van sollicitatie afziet, de heer C. G. Sluyter is momenteel hoofdadministra teur bij de Sociale Dienst in Rotterdam. Hij heeft inmiddels elders een directeursfunctie aanvaard. De twee overgeble ven kandidaten op de oorspron kelijke voordracht van b. en w. zijn: mr. E. G. Koning die werk zaam is bij de Gemeentelijke Sociale Dienst in Groningen en drs. H. S. van der Veen. direc teur van de Stichting Welzijn in Alkmaar. Volgens de nu inge trokken voordracht genoten de drie kandidaten gelijke voor- Sport De Gemeentelijke Schoolsport commissie Leiden heeft voor het schooljaar '74-'75 een uitge breid programma opgesteld. Een programma waar het niet bij voetbal en korfbal alleen blijft, maar waaraan dit jaar een aantal nieuwe facetten zijn toegevoegd. Bijvoorbeeld da mesvoetbal, maar ook turnen, zwemmen, softbal en een volle dige basketbalcompetitie. Deze laatste start 1 november. Voor de school-basketbalcompetitie hebben zich bij de meisjes acht teams opgegeven. Gespeeld wordt in twee poules. De twee hoogstgeklasseerde ploegen van iedere poule spelen op woens dag 2 april paasvakantie kruisfinales in de Vijf Meihal. Bij de jongens waren er maar liefst 24 inschrijvingen. De teams zijn onderverdeeld in vier poules, waarvan de win naars elkaar op 2 april het kampioenschap van Leiden zul len betwisten. De lagere scho len komen natuurlijk ook aan bod. Op 3 januari en 10 febura- ri spelen zij in de Vijf Meihal hun jaarlijkse basketbaltoer- nooi. In maart en april wordt gestreden om de voetbaltro- feën. Dit geldt ook voor het voortgezet onderwijs. Softbal en korfbal komen m mei aan de beurt. Het volleybaltoernooi wordt, zo als elk jaar. eind de cember verspeeld. Universiteit De Leidse Universiteit is voorne mens het lidmaatschap aan te vragen van het International Centre of Post-Graduate Stu dies te Diibrox-nik. Dit centrum, dat in 1971 op initiatief van de Universiteit te Zeagreb is opge- In Leiden-Noord is gistermiddag de eerste van de 156 woningen van de LeidSe woningstichting, die in de periode tot februari 1976 worden gerenoveerd, officieel opgeleverd. Dat gebeurde met een korte bijeenkomst in het speeltuingebouw aan de Anna van Saksenstraat, waarna het gezelschap, onder wie de wethouders Verboom en Waal, zich naar het „gemoderniseerde" pand aan de Van Hogendorpstraat 50 begaf. Daar overhandigde mej. M. Noordmajt^ voorzitster van de Leidse Woninastichting de sleutel van het huisje aan het echtpaar Keizer. Op de foto, rechts het dolgelukkige echtpaar Keizer, de wethouders Verboom en Waal en links mej. Noordman. onder redactie van Ton van Brussel, tel. '071-22244 tst. 17 ing. Het programma van het centrum omvat cursussen van zowel korte als lange duur. al smede onderzoekprojecten voor stafleden en studenten van de deelnemende instellingen. Een van de vaste cursussen is de cursus ..Man and Environ ment", die is gebaseerd op de gelijknamige cursussen, die in 1972 en 1973 zijn georganiseerd in samenwerking tussen de Leidse Universiteit, de Univer siteit van Florida en het Institu te of Social Studies in Den Haag. Van het International Centre of Post-Graduate Stu dies zijn op het ogenblik ruim veertig instellingen uit België, Brazilië, Canada, Chili, Dene marken, Frankrijk, Groot-Brit- tannië, Italië, Joegoslavië, Oos tenrijk, Nederland, Noorwegen, West-Duitsland en de Verenigde Staten lid. Gepronio veerd Aar. de Leidse Universiteit is de heer F. W Klaaysen gepromo veerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op een proefschrift, getiteld „Spe cific heat investigations of mag netic and molecular ordening". Promotor was prof.dr W. J Huiskamp. Mode-show Het dienstencentrum Zeehelden- wijk organiseert op donderdag 31 oktober een mode-show voor de wat oudere dames in de wijk. De presentatie van de show is in hunden van me vrouw De Lusenet en de model len worden door enkele in woonsters van de wijk getoond Het ligt in de bedoeling van de organisatie om zoveel mogelijk informatie te geven over prij zen. maten en stoffen. De mo de-show begint 's middags om half drie in het speeltuinge bouw „Ons Eiland" aan de Kor- tcnaerstraat en is voor iedereen vrij toegankelijk. Vrouwengilde Het Katholiek Vrouwengilde or ganiseerde afgelopen week een voorlichtingsavond over verzc- kerings en geldzaken De heer Van Akkeren, zelf bij een bank werkzaam, maakte de dames een beetje wegwijs in de dool hof van geldzaken en wees erop hoe belangrijk het ook voor vrouwen is om zich naast de huishoudelijke besognes met dit soort zaken bezig te houden. Aan het einde van de avond werden de dames in de gelegen heid gesteld om vragen te stel len. iets waar zeer gretig ge bruik van werd gemaakt Volleybal Op vrijdag 25 oktober wordt in de Vijf Meihal aan de Boshui- zerlaan een politie-volleubal- tournooi gehouden. Aan het tournooi wordt onder meer deelgenomen door alle teams van de Rijkspolitie ten zuiden van Haarlem. De toegang tot de wedstrijden, die van ben tot vier uur worden gehouden, is grabs.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 3