Henri Buitenzorg in laatste 100 meter nog verrast Inter kampt met geblesseerden Wacht niet! amro bank ra) FC Den Haag gaat toch apanse tjrners :erste "tennisser «fibak Geschorst OPLOSSING VAN OVERWINNINGEN BILJARTCONFLICT IS IN ZICHT RODE STER EN BORUSSIA MG Meneer Molendijk met dat spaarboekje achter de hand. OENSDAG 23 OKTOBER 1974 LEIDSE COURANT roor Ajax is eer gering ïsterdam De belangstelling voor het treffen van vanavond tussen en Antwerpen is vrij gering. De optimistische geluiden, die lans Kraay zondagavond liet horen, zijn wat gematigder gewor- len. In de voorverkoop is het aantal verkochte plaatsen teleur- tellend. Wel staat vast, dat ruim 5000 Belgen vandaag de grens uilen overtrekken om FC Antwerp daadwerkelijk bij te staan de moeilijke uren die de Belgische ploeg ongetwijfeld zal [rijgen. Stadiondirecteur Otto Roffel rekent in ieder geval op 0.000 toeschouwers. De gouden tijden van Ajax zijn verleden ijd geworden. Ajax zal via Stoke City en FC Antwerp weer noeten bouwen aan een nieuwe toekomst in het internationale 'oetbal. Cruyff, Neeskens, Stuy, Vasovic en Piet Keizer zijn om relke redenen dan ook van het strijdtoneel verdwenen. Ajax zal pnieuw moeten beginnen met Van Santen, Steffenhager, Schrij- ers, en Ruud Geels. ainer Guy Thys van FC Antwerp zal zijn opstelling pas vanavond Amsterdam bekend maken. Thys wil eerst Heylighen en De ichrijver, die beiden licht gewond zijn, eerst nog een fitheidstest fnemen. Antwerp komt met zestien spelers naar Amsterdam, rappeniers, Braem, Van Riel, Velser, Geens Caers, De Saeyere, )e Schrijver, Houben, Van Gaal, Vermeyen, Pilot Heyligher, ,und, Kodat en Riedl. Hans Kraay liet zich aanvankelijk nogal positief uit over het aantal verwachte toeschouwers vanavond bij Ajax-Ant- werp. Ook hij moet vaststellen dat het met de voorverkoop niet zo best ging. Kenmotsu staat hoog ge- asseerd na de eerste dag de herenwedstrijden. LRNA Japan heeft op de weede dag van de wereldkam- tioenschappen turnen in Var na (Bulgarije) bij de verwerk- de verplichte oefen- itof de leiding genomen in het andenklassement bij de heren, ruime voorsprong op Ie Russische ploeg. Derde is )ost-Duitsland, vier West- )uitsland. de verplichte oefenstof is het lan- enklassement voor de heren: 1. Ja- an 284.40 punten. 2. Sovjet Unie 81 10. 3. Oost Duitsland 279.50. 4. ;land 274.00. 5. Hongarije PI.65. 6. Roemenië 270.. enstand individuele Kasamatsu (Jap) 57. .70 punten, 2. (Jap) 56.90. 3. Thuene sukuhara (Jap) 56.75.' 5. en Mikaeljan (beiden -tOLFDAMES ACHTSTE IA ROMANA Het Nederland se dames-golfteam staat na de eerste dag van het toernooi om het wereldkampioenschap voor en-, amateur-landenploegen, dat ed- wordt gehouden in La Romana (Dominicaanse Republiek) op de gedeelde achtste plaats met gö- 165 slagen. Italië heeft de lei ding met 159. 'oor elke ploeg tellen per ronde ■1(18 holes) de twee speelsters imet het beste totaal. Voor Ne- Iderland waren dat Alice Jan maat (80) en Priscilla Sauter (85). Marischka Swane kwam tot 92 slagen. De beste indivi duele score kwam op naam van de Amerikaanse Cynthia Hill: 76 slagen. I» de eerste dag is het klassement- D. Italië 159 slagen. 2. Groot Bnttan- nië, Frankrijk en de Verenigde Sta- 5. Zuid Afrika 162, 6. en Canada, beide 164, 8. n Spanje, beide 165. ;nië. Frankrijk ten, alle 160, i 'WZwitserland en e-(Nederland en S het[ 1 "'»AHSCIIAU - De Poolse tennis- e" federatie heeft Wocjiek Fibak voor zes maanden geschorst Fibak was niet tijdig naar Po- 'en teruggekeerd en ontbrak J® bij de training van de Poolse selectie voor de wedstrijd te- °S gen Denemakren, die op 6 en I 7 november moet worden ge- speeld in het toernooi om de Koning Gustaafbeker. 'ibak zorgde vorige week voor een sensatie door in het toer nooi van Barcelona achtereen volgens Arthur Ashe en Juan Gisbert te verslaan. i: (Van onze paardesportmedewerker) HILVERSUM Henri Buitenzorg was gisteravond op Hilversum een echte Gigant. Als vanouds liep de achtjarige hengst in handen van pikeur Jan Wagenaar in de finale van de Prijs der Giganten. In de serie die erg snel ging moest Henri genoegen nemen met een vierde plaats. Lang heeft in de finale de over winning voor Henri Buitenzorg in de lucht gehangen. Na de start nam hij snel de leiding met Nick en Florissant in zijn kielzog. Toen de paarden langs de totohal kwamen had Nick door een fout zijn kansen ver speeld. Henri ging aan de lei ding met de winnar van de tweede plaats in handen oud-wereldkampioen John Frömming. In de laatste bocht liep Henri zelfs over deze 1600 meter van zijn concurrentie weg. De toeschouwers en ook pikeur Wagenaar dachten dat de Nederlandse topdraver de overwinning niet meer kon ont gaan. Als een vuurpijl kwam in de laatste 300 meter Luther Hanover echter los en liep Hen ri zo'n 100 meter voor de eind streep voorbij of hij er niet stond. Jan Wagenaar na de koers: „De laatste bocht uit dacht ik, ik ga winnen met Joegoslaaf voor PEC ZWOLLE De Zwolse eerstedi- visie-club PEC heeft een con tract tot 1 juli 1976 gesloten met de Joegoslaaf Lukac Slobodan. De 25-jarige Slobodan zal bij PEC Zwolle als linkerspits wor den ingezet maar moet daar voor eerst nog toestemming van de Joegoslavische voetbalbond hebben. Nederlagen van volleybalteams MEXICO - Het Nederlandse, he. ren volleybalteam heeft in de nacht van dinsdag op woensdag in de strijd om de wereldtitel, die wordt gehouden in Mexico, in een duel voor de zevende tot en met de twaalfde plaats ver loren van Cuba met 1-3. De setstanden waren 9-15, 17-15, 2-15 en 7-15. Het damesteam verloor in de strijd om de 13e - 18e positie kansloos van Bul garije: 0-3. De setstanden waren 9-15. 4-15 en 5—15. Henri, maar plotseling was de kaars bijna uit. Wat kwam Lu ther Hanover af, een enorm paard en voor Henri was het duidelijk te veel onder deze slechte weersomstandigheden op de zware baan. Maar met een tweede plaats in de finale (16.000 gulden) ben ik best te vreden." finale draafde het Buitenzorg- fokprodukt echter als een klok. Leuk was de strijd achter Hen ri. Lang had Gunnar Dear be ste papieren, evenals Florissant verrassend in de finale geko men. Maar in de laatste ronde ging het voor deze puur Neder landse dravers echter veel te hard. Luther Hanover ging in de kilometertijd van 1.18.6 over de eindstreep. De serie had hij gewonnen in 1.17.8 zonder veel met het Franse paard Vernet op de tweede plaats voor Azeli- no B. Jojo Buitenzorg kwam door zijn vijfde plaats in de tweede serie 1.20 rond niet in de finale uit De tweede serie werd gewonnen door Vent de l'Histoire met de Nederlander Roel Sierdsma die al vele jaren in Frankrijk werkt Nick werd tweede. da, 3. Leo D. Toto: winn. 10,60, pl. 4.50 2390 2,30, koppel 551.00. trio 14.217.60. Fldeelprljs 2000 m., autostart: 1. Lady Baker (J. Klinkenberg) 1.24.9. 2. Lo- ko Buitenzorg, 3 loyaal van Liante. Toto: winn. 2.20 (stal), pl. 2,20, 2.20 1,80, koppel 12,60. Prijs der Giganten, eerste serie (Inter nationaal, 16.00 m, autostart): Luther Hanover (Ita) (J. Frömming) 1.17.8, 2. Vernet (fra.) (J. P. Viel), 3. Azelino B (Wdl.) (W. Rode). Toto; winn. 4.70, pl. 2.30, 3,50, 3,80 koppel 24.00 trio 581.20. Prijs der Giganten, tweede serie: 1. Vent de l'Histoire (Wdl.) (R. Wierds- ma) 1.19.3, 2. Nick (Ita) (J.From- ming), 3. Ginster (Oos.) (K. Hoer- mann). Toto: winn. 22.10, pl. 2.80 1.40. 1,50. koppel 12.60. Ego Boyprijs 2000 m: 1. Lord Axkit (J. Wagenaar) 1.21.3, 2. Iwan Mac H. 3. Hovi Lady. Toto winn. 5,10 pl. 2.70 1,90, 3.50, koppel 7.80 trio 185.60. Florissantprijs, 2000 m: 1. Karei Duke (G. Bosschieter) 1.21.2, 2. Jonker Vo- lann, 3. Toto: winn. 5.10. pt 1,50, 1.50, 1,40 koppel 5,20. Tim Cross-prijs 2920 m: 1. Inneke Pluto (R. Pools) 1.26.3, 2. Idetonka, 3. Limbus Hanover. Toto winn. 24,10 pl. 3.50, 1,80, 3.00 kopp 31.20 trio 641.40 Prijs der Giganten finale (afstand 1600 m): 1. Luther Hanover (J! Fröm ming) 1.18.6, 2. Henri Buitenzorg, 3. Vernet Toto winn. 1,70 pL 1.20, 1,30, 1,30. kopp. 5.50. Lyonprijs 2040 m: 1. Margita Itenska (B. Dapper) 1.24.5. 2. More Prise, 3. Mvstery. Winn. 2,70 pl 2.50, 1,80. 5,20 kopp 10,10 trio 354,40. Hcnri Buitenzorgprijs 2040 m: 1 Kwik Hanover (M. de Lange) 1.23.4, 2. Har- mien, 3. Ike Hollandia. Winn. 3,20 pl. 1,30, 2,10, 1,50 kopp 16,80. Totallsatoromzet: 468.773,-. jKfesGKsflE't, Henri Buitenzorg in betere dagen. Na een behaald kampioenschap. Gisteren werd het paard op de laatste honderd meter verrast. LA PINETINA La Pine- tina is een van de vele sportresidenties op het Appenijnse schiereiland, waar de goed gesitueer de Italiaan zijn sportie ve ambities kan uitle ven. Een verrukkelijk complex met een zeer modern zwembad, ten nisbanen, golflinks en natuurlijk een aantal uitstekend geoutilleerde voetbalvelden, waar het eens zo befaamde Inter- nazionale zich altijd te rugtrekt voor belangrij ke wedstrijden. Luis Suarez, de huidige coach van Inter, bad met het oog op het treffen tegen FC Amsterdam zijn se lectie daar ook heen ge stuurd, om de laatste Luis Suarez is ondanks het voorbereidingen te tref- feit dat hij niet over de ver- fen voor het duel in de eiste papieren beschikt trai- tweede ronde van het ner van Inter. Hij zegt FC toernooi om de UEFA- Amsterdam niet te onder beker, dat vanavond schatten, plaats vindt in het San Siro-stadion van Milaan. Suarez, die formeel de training niet mag leiden, omdat hij daarvoor de vereiste papieren niet bezit - Masiero is de man die wel een diploma heeft, maar zich desondanks niet met de training inlaat - liet zijn mannen gisteren nog eens extra werken. Hij kampt met enkele geblesseerden (Mazzola, Moro, Facchetti en Maniani), van wie het spelen nog niet zeker lijkt Vooral Maniani, de linkerspits, had erg veel last van de trap die hij in de competitiewed strijd tegen Varese heeft opge- noge p.aats in op de wereldran glijst. FC Amsterdam is een sterke exponent van dat voet bal, iets waarop wij ons hebben voorbereid". Suarez, die met ze ven spelers aantreedt, die twee jaar geleden nog uitkwamen in de Europa Cupfinale tegen Ajax in Rotterdam (2-0 voor Ajax), kampt in wezen met de zelfde moeilijkheden als zijn collega van Amsterdam, Pim van de Meent Hij heeft een aantal routiniers-Facchetti (32), Mazzola (32) en Boninsegna (31) - en om dit drietal een groep talentvolle jongeren. Spelers die echter nog zeer weinig rou tine bezitten. Facchetti en Bo- ningsegna zijn bovendien de enigen, nu Mazzola is gepas seerd. die nog in aanmerking komen voor het Italiaanse elf tal, dat met onder meer Neder land is ingedeeld in dezelfde voorrondegroep van het toer nooi om het Europees kam pioenschap voor landenploe gen. Optimistisch lopen. Luis Suarez, die voordat hij bij Inter in dienst trad, werknemer is geweest van Bar celona, Sampdoria en Genua, tobde er echter niet over. „Wij spelen om te winnen", was zijn nuchter bescheid. Angst voor Amsterdam kent de in Argenti nië geboren ex-profvoetballer in elk geval niet. „Ik heb uitste kende inlichtingen gekregen over de ploeg. Ik verwacht erg veel tegenstand. Het Nederland se voetbal is sterk en neemt een De trainer is echter optimistisch. „Ik ben tevreden over de com petitiestart, drie punten uit evenveel wedstrijden, en baseer daarop een zeker optimisme. Ik zet alleen mensen in die voor de volle honderd procent fit zijn. De spelers die nog klach ten hebben kregen vanmorgen een laatste test en dat geldt vooral voor Maniani. Maar ik verwacht wel dat hij ook zal kunnen spelen", aldus Suarez. De vermoedelijke opstelling van Internazionale is: Bordon, Fe- dele, Facchetti, Giubertoni en Oriali, Bertini, Mazzola en Mo ro, Nicoli, Boningscgna en Ma- Joke van Beusekom ont breekt op de districtstitel strijd. Distrikstitels badminton staan op het spel (Van onze sportredactie) DEN HAAG Op zaterdag 26 en zondag 27 oktober worden in sporthal Overbosch de di- striklskampioenschappen bad minton gehouden. Tweehonderd deelnemers hebben ingeschreven voor de titelstrijd onder wie viervoudig kampioen bij de heren Henk Weijs. Titel- houdster Joke van Beusekom is absent. Er wordt gespeeld za terdag van 10.00 uur tot 23.00 uur en zondag van 10.00 tot 18.00 uur. Olympische vlam per satelliet WENEN De Olympische vlam zal over, twee jaar door middel van oen laser straal van Athene naar Montreal worden „ge stuurd" via een satelliet. da zelf al uitverkocht evenals de vijftien procent die voor Europa was bestemd. Inmiddels is een tweede serie van gelijke omvang als de eerste op de markt gekomen. In totaal zullen er zeven series worden uitgegeven, die het organisatie comité in Canada 250 miljoen dollar moeten opleveren. De ra- Eddie Hartmann ontving opnieuw een uitnodiging. (van onze sportredactie) DEN HAAG FC Den Haag heeft voor de derde keer binnen korte tijd een uitnodiging van Olympiakos Piraeus, de Griekse voetbalkampioen, aanvaard om (woensdag 13 november een vriendschappelijke wedstrijd in Athene te komen spelen. De bemiddelde makelaar Ukrainczik heeft toegezegd bij een volgend uitstel van het treffen een zeer hoog bedrag aan schadevergoeding te betalen. Manager Eddie Ilartmann: „We hebben deze kwestie in het bestuur en met de spelers besproken. Iedereen vond dat opnieuw op het verzoek van Olympiakos moest worden ingc- Waarom Olympiakos tot twee keer toe op het laatste moment om uitstel heeft gevraagd werd nu pas bekend. De eerste keer moesten er onverwachts bepaalde verbeteringen aan de accommodatie worden aangebracht en daarna, zaterdag 12 oktober trad de Griekse componist Theodorakis in het met tachtigduizend bezoe kers gevulde stadion op. De zeer grote populariteit van zijn muziek bleek weer eens, want het publick stormde tenslotte massaal het veld op. Op de volledig omgeploegde grasmat kon voorlopig niet meer gespeeld worden. AMSTERDAM Er bestaat een kans, dat het conflict tussen de topspelers en het bestuur van de Koninklijke Belgische Biljart Bond wordt opgelost. Zoals bekend werden diverse topspelers, onder wie de voltallige ploeg voor de Europese titelstrijd in de landenvijfkamp volgende week in Amersfoort, tot 1 januari 1975 geschorst, omdat zij weigerden de Belgische kampioenschappen in poules van vier te spelen. Het zag ernaar uit, dat er geen oplossing mogelijk zou zijn, toen beide partijen maandag verklaarden niet te willen toegeven. Maar gistermiddag melde device-voorzitter van de Belgi sche bond, de Antwerpenaar Julien van den Berghe, dat er toch een gesprek komt Het zal waarschijnlijk vanavond plaatsvinden. LUXEMBURG In het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars heeft Rode Ster Belgrado gisteravond In Luxem burg met 61 gewonnen van Avenlr Beggen. De Joegoslavische ploeg had bij rust een voorsprong van 30. Er waren 2000 toeschouwers. Door Cestic (3), Filipovic (2) en Ratkovic nam Rode Ster een voorsprong van 6—0 voor Sinner het doelpunt voor Avenir Beggen maakte. Mönchcn-Gladbach In het toernooi om de UEFA-beker heeft Borussia Mönchen Gladbach de eerste wedstrijd tegen Olympique Lyon met 1—0 gewonnen. De stand was al bij rust bereikt. Simonsen maakte in de achtste minuut het enige doelpunt Er waren 4500 toeschouwers, scheids rechter was Raus (JSL). De Joegoslavische scheidsrechter besloot pas kort voor de wedstrijd het duel op het vrijwel blank staande veld van het Bokelbergsta- dion te laten doorgaan. Eindhoven mist zijn topscorer (Van onze sportcorrespon dent) EINDHOVEN - De kans is niet denkbeeldig dat perio dekampioen in de eerste di visie, Eindhoven, haar aan- valsspits Lambert Kreekels voor langere tijd zal moe ten missen. Kreekels liep zondag in het duel tegen NEC een neusfractuur op bij een scrimmage voor het Nijmeegse doel. Hij heeft tevens last van zijn rechter knie. Er kan sprake zijn Munten van Montreal erg in trek ming van de kosten van de spelen bedraagt 310 miljoen dollar. Wenen De Canadese muntvcr- koop voor de Olympische spe len In 1976 in Montreal heeft tot nu toe alle verwachtingen overtroffen. Van de eerste se rie, negen miljoen dollar aan vijf en tien dollar munten, is de veertig procent voor Cana- DORTMUND René Pijnen Patrick Sercu hebben gister avond de zesdaagse van Dort mund gewonnen. Het Neder lands/Belgische favorietenkop pel had alle andere paren op ten minste een ronde achter stand gereden. De Duitse kop pels Hcmpel/Haritz en Bugdah- 1/Schulzo werden respectieve lijk tweede en derde. IADVERTENTIE J u* h«> „k, «n *e .'1 z T" W„UeWi«. 1 ln Contet» I ADVERTENTIE] Bij de Amro Bank krijgt u 7'/a% op tiet nieuwe Spaar-Plus-Boekje, zonder vastzetten. Dat is op zijn minst 2% méér dan op dat boekje ^van u meneer Molendijk. E Daar slaat dan wel tegenover dat wij u 1 in rekening brengen van de bedragen die u opneemt. Maar dat is alleen maar ongunstig als het om grote bedragen gaat en u dat binnen een half jaar doet. Gebeurt dat niet of is de kans klein, dan is het nieuwe Spaar-Plus-Boekje alleen maar voordeliger voor u. En niet alleen voor u, maar voor iedereen die serieus spaart en niet zo vaak geld opneemt. Wacht daarom niet

Leidse Courant | 1974 | | pagina 17