VOORHOUTERS ZIJN 't BEU Wassenaarse raad pakte verkeer aan veilingen "Er moet snel einde komen aan geluids overlast99 in fles of stenen kruik Sociale raadsman 10 jaar in Wassenaar Lisses muziekkorps steelt show in Franse havenstad LEIDSE COURANT DINSDAG 22 OKTOBER 19741 Van onze correspondent WASSENAAR De Wassenaarse gemeenteraad heelt gister avond niet veel tijd nodig ge had voor een betrekkelijk kor te agenda. Bij het begin van de vergadering wijdde burgemeester Mr. K. Staab enkele waarderende woorden aan het adres van de "Sociale Raadsman", die pre cies tien jaar geleden het werk begon: het dienen als wegwij zer voor plaatsgenoten in moei lijkheden. Dat werk wordt ge daan door negen anonieme ad viseurs, die alle over een rijke levenservaring beschikken en overigens aan de hand van al lerlei documentatie mensen met problemen op het goede spoor kunnen brengen. De raad stelde na een korte dis cussie een verordening baatbe- lasting vast voor percelen aan de Buurtweg, de Oostdorper- weg en de Reyerlaan, die op riolering werden aangesloten. De redactie van de verordening zal op verzoek van de heren Cocheret de la Moriniëre en Van Vuure nog eens kritisch bekeken worden, terwijl de heer Gordijn nog nadere infor maties zal krijgen over de pan den aan de Oostdorperweg wel ke wel en welke niet op de riolering worden aangesloten. De samenstelling van het college voor de verlening van bijstand werd op verzoek van de raad tot een volgende vergadering aangehouden. Aangehouden werd ook het voor stel van het college om het "Verkeers- en Welzijnsoverleg" dat in de afgelopen zittingspe riode goed functioneerde op de zelfde voet voort te zetten. Een krediet van 59.000.- werd beschikbaar gesteld voor de verlichting van het eerste ge deelte van de Katwijkseweg tussen Storm van 's-Gravesan- deweg en Wassenaarse Slag. De raad ging verder akkoord i een eenvoudige reconstructie van het kruispunt Storm 's-Gravesandeweg—Van Zuylen van Nijeveltstraat—Katwijkse weg. De uitmondingen vai Storm van 's-Gravesandeweg en van de Dr. Mansveltkade zullen recht tegenover elkaar gelegd worden. Een krediet van 707.500.- schikbaar gesteld voor een pro fielwijziging van de Lange Kerkdam tussen Rijksstraat weg en Van Oldenbarneveldt- weg en voor vernieuwing - de riolering in dit weggedeelte. De raad verdaagde tenslotte voor twee maanden een beslis sing over bouwvergunningen, aangevraagd door mr. H. Jo- chems en mevrouw Jochems- Burgerhout. Nieuwe ibri's voor NZHVM LEIDSCHENDAM - De ge- meenteraad heeft onlangs ze ventien duizend gulden be schikbaar gesteld vóór het plaatsen en verplaatsen van abri's. De verplaatsing is noodzakelijk omdat de bussen van de NZH een andere route gaan rijden. De halte van de Heuvelweg bij de Gruttolaan komt te vervallen. De gemeente krijgt van de NZH tien duizend vijfhonderd gul den terug voor de aanleg van de pas een jaar ingebruik zijn de halteplaats. Een aantal ande re abri's worden naar de nieu we busroutes verplaatst Op de Noordsingel komt ter hoogte van de Dillenburgsingel een nieuwe abri. Geen animo voor EHBO-eursus Van onze correspondent STOMPWUK De EHBO tracht in januari 1975 een nieuwe cur sus van de grond te krijgen. Een eerdere poging ongeveer een maand geleden mislukte. Slechts vier belangstellenden ga ven zich op. Zij zullen deelne men aan de oefenavonden voor de gevorderde leden. Tijdens de kaartavond, onlangs bij de ijsclub „Nut en Ver maak" kwam het koppel Olie hoek-Welp als winnaar uit de bus. Tweede werd het koppel DisseldorpVan Bameveld. De derde prijs was voor het koppel C. van Oosten—Van Marwijk. Lichtcontrole in Valkenburg Van onze correspondent Valkenburg Evenals voorgaan de jaren stelt de afdeling Val kenburg van Veilig Verkeer Nederland de automobilisten van Valkenburg en omgeving in de gelegenheid gratis de ver lichting van hun auto te laten controleren, alsmede de ban. den. Voor zover mogelijk wordt de verlichting ter plaatse gratis bijgesteld of gerepareerd. De controle wordt gehouden op vrijdagavond 25 oktober tussen 19.00 en 21.00 uur in garage Poot. Tienkamp in Lisse Van onze correspondent Lisse De basketbalvereniging Lisse organiseert a.s. zondag in de gemeentelijke sporthal een grote instuif voor jong en oud. Die dag gaat om half twee een tienkamp van start voor kinde ren tot 13 jaar. Deze wedstrijd bestaat uit behendigheidsspe len, die zijdelings met basketbal .te maken hebben. De ouderen zullen gaan strijden om de titel „Schutter van het jaar" Het klapstuk van de middag is om vier uur een wedstrijd tus sen de basketbalploeg van Lis se I en het twee klassen hoger spelende Akrides I uit IJmui- den. Vrouwengilde nam kijkje in Rood-China Van onze correspondent OEGSTGEEST „De Chinezen vormen een vlijtig en eerlijk volk", was de opmerking die wij noteerden van mevr. C.A.M. ten HagenVerduyn. Zij maakte in de zestiger jaren, vlak voordat de culturele revo lutie uitbrak, een rondreis door Rood-China. Op uitnodiging van het Katholiek Vrouwengil de, afdeling Oegstgeest, vertel de zij gisteravond honderduit van haar ervaringen in dit on metelijke land. opgeleverd. Vele tientallen dia's verlevendigden haar verslag en men kreeg een behoorlijke in druk van het gewone, alledaag- De presidente van het Vrouwen gilde Mevr. J. Staal van Sant- vliet sprak een woord van dank. Zij riep de dames op om vooral resten wol, katoen en alles wat dies meer zij beschik baar te willen stellen voor de Medische Missie Actie. Ook kle ding is van harte welkom en vooral wollen kleding kan inge leverd worden bij Huize Duin zicht ten behoeve van Oost- priesterhulp. Van Nispen wisselt van voorzitter De Zilk A.s. donderdag wordt in de tenniskantine de algeme ne ledenvergadering gehouden van de r.k. sportvereniging Van Nispen. Op de tien punten tellende agen da staat onder meer de dit mmaal uiterst belangrijke be stuursvergadering. De heer C. J. E. Keyzer legt zijn functie als voorzitter van het hoofdbestuur neer. Als opvolger wordt voor gesteld de heer H. M. G. Arts, de huidige vice-voorzitter. Van onze correspondente VOORHOUT De Voorhoutse Jeugdraad gaat op korte termijn bekijken wat voor verdere maatregelen er getroffen kunnen worden om de geluidshinder en andere overlast voor de omwo nenden van de jongerenclub "Kontakt" zo ge ring mogelijk te maken. Met deze maatregelen hoopt men definitief een einde te maken aan een reeds jaren slepende controverse tussen enerzijds de bezoekers van "Kontakt" en ander zijds de mensen die binnen gehoorafstand van het gebouw wonen. Onder de verontruste omwonenden is inmiddels een enquête gehouden waarin zij hun zegje kunnen doen over de steeds nijper wordende situatie rond de jongerenclub. Ook in het verle den kwamen beide partijen al eens maatregelen overeen, die de hinder een stuk minder zou moeten maken. Toen bleek men onder meer van oordeel dat bij een later sluitingsuur dan twaalf uur het doel vanhet gebouw voorbij gestreefd zou worden. Bovendien ging men er toen van Uit dat de constructie van het gebouw beslist niet geschikt was om geluidshinder te voorko- Hoger winstsaldo voor Rabobank Van onze correspondent ZOETERWOUDE De groei van de Rabobank, zoals die zich in de afgelopen ja ren manifesteerde heeft zich ook in 1973 voortgezet. Het winstsaldo steeg tot 49.194,- tegen 31.9Q9,- in 1972. De kredietverlening heeft on geveer gelijke tred met deze toename gehouden. Bij de spaargelden viel een ver schuiving waar te nemen naar de deposito's. Vooral de toenemende provisieba ten ten gevolge van de sterk uitgebreide dienstverlening zorgde voor een bevredigend bedri j f sresulta at. Vanavond wordt in het Don Boscohuis de jaarvergade ring gehouden. De heer Chr. Kluiters is aftredend als lid van het bestuur en niet meer herkiesbaar. Kandidaat is ir. L. Bosman. Kandidaten voor de raad van toezicht zijn de heren A. Sies en N. Kluiters. Zij zullen respectievelijk de heren G. de Jong en L. Bos man opvolgen. Van onze correspondent Wassenaar Het was gisteren precies tien jaar geleden dat in Wassenaar de sociale raadsman zijn activiteiten begon. In feite zijn het al sinds enige jaren negen Wassenaarders die als sociale raadsman optreden. Tweemaal per maand op elke eerste en derde woensdag vai maand houden zij zitting in het gemeentecentrum var Zijllaankerk. Elke zittingsavond komen twee tot twaalf bewoners raad vragen. De problemen die aan de sociale raadsman worden voorgelegd zijn zeer gevarieerd. Er komen in de Zijllaankerk kwesties - ontzetting uit de ouderlijke macht, moeilijkheden met buren, gezinsleden of collega's en problemen met het invullen van formu lieren aan de orde. De sociale raadslieden behandelen de aangedragen problemen i discreet. Vaste regel is dat de namen van zowel de hulpvrager als hulpverlener niet bekend worden. Van onze correspondent Lisse De Lissese muziekvereniging „Trou moet Blycken" heeft dit weekeinde in Le Havre aan de Franse kust luister bijgezet aan de stadsfees ten. Het organiserend comité i n Le Havre was enthousiast over de uniformering van T.M.B. en de gehele samenstelling van het korps. Het geheel maakt ook als kleurencombinatie grote indruk. Tijdens het optreden in Le Havre kwam duidelijk naar voren, dat de interne organisatie van T.M.B. aanmerkelijk verbeterd is Het show-ele ment was er natuurlijk ook in opgenomen. In de straten van Le Havre genoot men van het optreden van T.M.B.! Over de ontvangst in Le Havre had het bestuur van T.M.B. niets dan lof. Het muziekgezelschap is meerdere malen in het buitenland opgetreden, doch de ontvangst in Le Havre was zonder meer voortreffelijk te noemen. Men bood ook T.M.B. evenementen aan tijdens het verblijf in deze grote havenstad. Men heeft bij de gehele organisatie en ontvangst van T.M.B. ook de versterking van de inwendige mens niet vergeten. Voor alles wat men voor T.M.B. gedaan had wilde men ook een echt Hollands blijk van dank overhandigen, hetgeen enige majoretten deden met de aanbieding van pakketten bloembollen, waarvan de inhoud een plaats zal krijgen in de stadsplantsoenen voor het stadhuis. Het verblijf in Le Havre tijdens het weekend werd besloten met een optreden in het centrum van de stad. Men was zó onder de indruk gekomen van het gehele optreden, dat „Trou moet Blyc ken." uit Lisse werd uitgeroepen tot ere-burger van Le Havre. Deze gebeurtenis werd bezegeld met het symbolisch overhandigen van de sleutel van de stad Le Havre. De heer De Bruin, voorzitter van T.M.B. nam deze onderscheiding en de sleutel in ontvangst. B en W Leidschendam voor brede sluisbrug Van onze correspondent LEIDSCHENDAM - Wethouder H. L. van Dongen heeft gister avond als voorzitter van commissie voor openbare t ken en ruimtelijke ordening meegedeeld dat burgemeester en wethouders voorstanders zijn van een brede brug over de sluis bij de Damhouder- De brug zou 2 rijstroken krijgen, 2 fietspaden en 2 voetpaden, zodat het verkeer na herope ning van de brug na een door vaart onmiddellijk van beide kanten op gang zou kunnen komen. De brug bij de Venestraat zo alleen door voetgangers en fie sers mogen worden gebruikt e in noodgevallen ook door brandweer en politie. Het CDA-commissielid J. C. Erp vond het best op v de dat eerst het sluipverkeer van en naar Zoetermeer wordt De vervanging van de oude brug welke over de Zuid- buurtsevaart toegang geeft tot de Zonnegaarde en het maken van een tweede brug voorbij de Sint Jan zijn niet zonder problemen voor de Zuidbuurtseweg. Op beide plaatsen moest namelijk het wegdek flink omhoog om een goede aansluiting met de bruggen te verkrijgen hetgeen niet zonder overlast is in het bijzonder voor de aangrenzende percelen. In afwachting van een grondi ge reconstructie, welke bij zonder kostbaar zal zijn en nog wel enige tijd op zich zal laten wachten, is het wegdek van de Zuidbuurtseweg in de afgelopen weken weer provisorisch opgelapt. Een korte periode is het uitste kend gegaan, en de omwonen den waren verheugd over het begrip dat de jeugd blijkbaar best op kon brengen voor de bewoners. Van lieverlee werd het echter weer later. Er werd geklaagd, een verbouwing moest zo nodig 's nachts gebeuren. Bij de vraag, 's nachts om één uur, terwijl een electrische cirkel zaag Werd gehanteerd, door een in pyjama gehulde bewoner, of ze wel erg lekker waren, werd doodleuk geantwoord: „Sorry hoor, daar hadden we niet aan gedacht". Diverse uitlatingen gelanceerd door de jeugd tegen klagers die de moeite maar weer eens na men aan de deur te kloppen, zijn beslist niet voor publicatie geschikt. Wel werden huisarts en burgemeester hiervan op de hoogte gesteld. De eerste, om zijn patiënten die vaak in het eigen gezin al zo veel spanningen te verwerken hadden weer wat op te peppen, en de burgemeester, die de plaatselijke politie weer wat in tensiever liet controleren. Dit Montanus, bestuurslid van de Jeugdraad: "Er moet een oplossing komen. hielp dan wel weer voor enige weken. Werd de intensieve con trole weer minder, was dit di- rekt weer merkbaar. Het werd dan meteen weer later en ru moeriger. Het vaak wisselen van bestuur, is beslist debet aan deze gang van zaken. Een telefoontje aan bij voorbeeld een Wil van der Lans, bij al te veel runjoer in de reeds kleine uurtjes, sorteer de meteen effect. „U heeft ge lijk, we stoppen er mee". Dit bestuurslid is echter al weer diverse keren opgevolgd, door weer anderen, die de zaak blijk baar niet zo in de goeie banen wisten te leiden. De jongste ontwikkeling in deze situatie is de publikatie geweest in de dagbladen. Bram Monta nus, lid van de Jeugdraad, een overkoepelend orgaan van di verse verenigingen, heeft toen het idee geopperd, een enquête te houden onder de omwonen den. Dringend werd men ver zocht een eerlijk antwoordte Bij diverse mensen bestaat nog steeds een ongemotiveerde vrees, om hun oordeel "zwart op wit" te zetten. Uitlatingen als: "Je maakt je zo gehaat", worden veel gebezigd. De en quête is de eerste stap op de weg nader tot elkaar te komen. Het vrij nieuwe bestuur, is reeds met diverse maatregelen begonnen. Een indrukwekken de uitsmijter posteert nu bij de toegang, geen goedkope knaap, maar: „Dat hebben we er over", aldus Montanus. 'Als er dingen zijn die op eei andere manier ten nadele zijn van de bewoners dan moet dat verholpen kunnen worden" zegt hij. beëindigd. De wethouder kon die toezegging makkelijk doen want de provincie is nog steeds niet met plannen voor de sluis op tafel gekomen. Lachtoneel in Sassenheim Sassenheim Als opening van haar 49e speelseizoen brengt de toneelgroep „PANKRAS" zon dag 27 en dinsdag 29 oktober a.s. de klucht van Hans Nesna: „Je moet er niet mee spelen". Het is een stuk in drie bedrijven, en verwacht mag worden dat de lachsalvo's niet van de lucht zullen zijn. Beide avonden wor den bij „Cees en Ineke" gehou den. Aanvang 8 uur. Korenavond in Voorhout Voorhout Op maandag 28 okto ber a.s. wordt er weer een ko renavond gehouden, georgani seerd door de Dekenale Service Groep voor Liturgie en Kerk muziek „Bollenstreek". Evenals de laatste jaren weer in de kapel van de Bisschoppelij ke Nijverheidsschool te Voor hout. Deze avond staat onder leiding van pastor R.M. Kuy- pers van Sassenheim. Ook be langstellenden zijn welkom. Aanvang 8 uur. Leger des Heils bij Vrouwengilde Zoeterwoude Mevrouw Tinga, medewerkster van het Leger des Heils, komt morgen in het Don Boscohuis spreken voor de leden van het katholiek Vrouwengilde over het Good- will-werk. De jaarvergadering van het KVG, wj-dt gehouden op 13 november. EXPORT JONGE JENEVER de enige Jonge Jenever met Kwaliteit scertifkool

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4