Coerver door Arie Haan mogelijk laatste man Ajax FC Amsterdam vreest Inter om intimidatie RWDM wil in thuisduel flink wat franken Spel van gissingen en schema's in Zeist Als Hulshoff en Blankenburg ontbreken Turnsters twaalfde Van de Kerkhof toch mee PSV leidse courant i iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Zorgelijke tijden voor Wiel Coerver. Veroorzaker van de problemen is Mladen Ramljak. ZEIST - Het spel van de gissin gen en de schema's werd in Zeist druk beoefend. Trainer Wiel Coerver zat constant met een potlood in zijn hand en tekende op elk velletje papier dat binnen zijn bereik kwam, wat Rinus Michels met zijn FC Barcelona vanavond eventueel zou kunnen doen. Het bleef ra den en zoeken, zoals het ook voor Coerver zelf een probleem was hoe hijuit de oplossing moest komen van het vraagstuk dat de Joegoslaaf Mladen Raml jak hem had voorgetoverd. Ramljak liep - in het nieuwe beige "vrijetijdskostuum" dat Feyenoord voor zijn selectie heeft aangeschaft - voorzichtig door het hotel van het knvb- sportcentrum in Zeist. Hij had zondag tegen De Graafschap Illuster trio van FC Barcelona: training. v.l.n.r.. Cruyff, Rexach en Neeskens gisteren tijdens de weer last gekregen van zijn des tijds in Coleraine tijdens de training opgelopen enkelblessu re. Ramljak, door enige collega's min of meer beschuldigd van kleinzerigheid, zou niet ter beschikking staan van Wiel Coerver die de geheimzinnigheid die elk Europa Cupduel lijkt te vergezellen gis teren nog opvoerde met de woorden: "In de namiddag wordt beslist of Raml jak zal spelen maar dat ja of nee wordt niet wereldkundig gemaakt" Intussen mijmerde Wiel Coerver wel over de mogelijkheden die hem ten dienste staan als Ramljak niet speelt. Coerver: "Laat ik vooropstellen dat Barcelona voor Feyenoord in het geheel geen probleem was geweest als Rijsber- gen en Ramljak hadden kunnen spelen. Met Wim Jansen erbij zou het een koud kunstje zijn geweest de anderhalve spits, waarmee Michels zeker zal aan treden, af te stoppen. Maar nu ligt alles veel gecompliceerder. In feite heb ik nu alleen Jansen om in de mandekking te spelen. Als het even kan, zal Ramljak moéten spelen". Daarmee zou Coerver van een deel van de problemen zijn verlost Maar hij moet rekening houden met de,realiteit, dus geen Ramljak. Coerver: "Ik heb gedacht aan Jan Everse als rechterver- dediger maar hij heeft op die plaats ten eerste nog nooit gespeeld en ten tweede heeft hij in verband met de ziekte en het overlijden van zijn vader twee we ken niet kunnen trainen". Weer daalde het potloodje op een stukje papier. Coerver schoof Dick Schneider naar zijn vertrouwde rechtsbackplaats en zette de niet geheel fitte Joop van Daele en Wim Jansen (voorstopper) in het centrum. De middenlinie zou dan gevormd worden door Olsen, De Jong en Van Hanegem. Intussen realiseerde Coerver zich wel dat Barcelona weinig behoefte zal heb ben aan frequent aanvallen. Het gaat Michels er alleen om "goed weg te komen uit de Kuip". Coerver: "Barcelo na zal zich aan ons moeten aanpassen. Wij zullen aanvallen maar we moeten wel oppassen niet te jachtig te zijn want dat kan fataal aflopen. Spelen zonder Rijsbergen en Ramljak. en dat realiseer ik me volkomen, is een ramp als je zulke snelle knapen als Cruyff en Nees kens tegenover je hebt die beide de capaciteiten hebben om te profiteren van ons jagen en beide kunnen scoren. Toch zullen we moeten drukken want ik ben ervan overtuigd dat Barcelona denkt: stikken jullie allemaal met je mooie wedstrijd, als wij maar goed wegkomen. Logisch natuurlijk maar dat legt wel een zware verplichting op ons." Er werd weer geschoven met Spaanse spelers. Michels kan veel kanten uit, Coerver niet als hij niet kan beschikken over Ramljak. HERMAN VAN BERGEM FEYENOORD Treytel Schneider V»" Daele Vos Jansen Olsen De Jong v. Hanegem Ressel Kreuz Knstensen Rudi Glöckner (Oost-Duitsland) Rexach Cruvff Clares Asensi Migueli Neeskens Costas De la Cruz Torres Rife Mora (Sadurni) FC BARCELONA (Vermoedelijke opstellingen indien Ramljak bij Fevenoord niet speelt; bij Barcelona kan ook Juan Carlos als vierde midden velder optreden waardoor Clares zou verdwijne val). AMSTERDAM Hans Kraay hoopt dat de me dische staf van Ajax er in de nog resterende twee dagen voor kan zor gen dat twee sleutelfigu ren uit de betrekkelijk kleine kernploeg morgen fit zijn voor de eerste wedstrijd tegen Royal Antwerp FC. Het gaat om Hulshoff en Blanken burg, het duo centrale 'verdedigers, dat last heeft van dijbeen blessu res. „Wanneer Hulshoff fit is", ver telde Kraay gistermiddag voor de ploeg naar het trainings kamp in Wassenaar vertrok, „speelt hij in ieder geval. De spierverrekking van Blanken- f"burg is ernstiger dan ik aanvan- i kelijk meende. Indien iedereen zal kunnen spelen staat de op- 1 stelling vast, namelijk. Schrij- vers, Suurbier, Hulshoff, Blan kenburg en Krol; Haan, Mulder en Ger Mühren; Rep, Geels en Steffenhagen". Ajax heeft nog vier vervangers achter de hand, Stuy, Arnold Mühren, Van Dord en Dusbaba. Brokamp is niet speelgerech tigd, Van Santen geschorst en Keizer staat sinds vrijdag buiten de selectie. Kraay hoopt dat het probleem rond Piet Keizer vrij dag na de wedstrijd tegen Ant werp uit de wereld zal kunnen worden geholpen. „Wij zullen", stelde Kraay, „moeten zoeken naar een oplossing die voor bei de partijen goed is". De moeilijkheden tussen Ajax en Keizer kwamen bij de voor bespreking voor de wedstrijd tegen Roda JC aan het licht. Keizer kon zich er niet mee verzoenen gepasseerd te zijn en plaats te moeten nemen op de reservebank. Hij verliet de be spreking. „Dat kan natuurlijk niet", vond Kraay. „Iedere speler heeft zijn rechten en plichten. Ook Keizer die zich niet geschikt acht voor een plaats op de bank met de kans tijdens de wedstrijd te worden ingezet. Eerder in dit seizoen vond Keizer dat hij met zijn kwetsbage achillespees niet meer op zijn oest kon spelen op de linksbuitenplaats. Zijn ambi tie voor die positie in het elftal was geslonken en daarvoor had ik begrip. Die kwetsbare pees is de kern van het probleem, zelfs als je er van uitgaat dat op het middenveld minder versnellin gen worden gevraagd dan in de aanval. Keizer heeft echter ook in de laatste jaren bij Ajax het voetbal benaderd op een manier die niet de mijne is. Daarover zullen wij vrijdag eerder is niet goed mogelijk in verband met de wedstrijd tegen Antwerp gaan praten". in het hart Tot morgen concentreert Ajax zich echter op de bezetting van de posten in het hart van de verdediging. Kraay: „Dusbaba heb ik achter de hand wanneer één van de twee spelers die ik in mijn gedachten heb, moet worden vervangen. Zouden Hulshoff en Blankenburg bei den niet kunnen voetballen, dan moet er een nood-oplossing Kraay is er geen voorstander van Ruud Krol in het centrum te plaatsen. „De kracht van Krol en Suurbier ligt op de flanken,, waar zij als extra-aanvaller kun nen werken. Tegen Roda maak te Krol het eerste doelpunt, Suurbier gaf de voorzet waaruit Geels het tweede maakte. „Mis schien", voegde hij er glimla chend aan toe, „zal ik er toe moeten overgaan Arie Haan als laatste man te nemen". Voor de return over drie weken zal ook zeker nog Arno Steffen hagen erbij zijn. Kraay heeft de onderhandelingen met belang stellenden definitief afgebroken. Dit weekeinde meldde Eintracht Frankfurt zich als laatste gega digde. Het bod van 400.000 lag te laag. omdat Ajax een half miljoen wenste. Rond Arie Haan (foto) rezen recentelijk moeilijkheden tussen Hans Kraay en bondscoach Knobel. Kraay wilde liever niet dat Haan de laatste man zou spelen, omdat hij bij Ajax als middenvelder acteert. Het is niet onmogelijk dat Haan morgen ook bij Ajax laatste verdediger zal zijn, tenzij Blankenburg en Hulshoff fit zijn. •oiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiii Varna De Nederlandse dames- tumploeg staat na afwerking van de verplichte oefenstof in de landenwedstrijd, het onder- deel waarmee gisteren in Var na (Bulgarije) de wcreldkam- u pioenschappen turnen zijn be- t gonnen, op de twaalfde plaats. t Het nationale zestal, Ans Smul ders, Ans Dekker, Joke Kos, Linda Toorop, Franka van der Vorst en Betty van Dam, ver- zamelde 172.35 punten. Geheel volgens de verwachting heeft de Russische ploeg de lei- ding, net een voorsprong van vier punten op Oost-Duitsland. h In het individuele klassement »- staat wereld- en Olympisch kampioene Ljoedmilla Toerists- jeva aan kop, gevolgd door haar landgenote Olga Korboet. Toeristsjeva kreeg op de eerste dag de hoogste noteringen: twee keer 9.85 punten, voor haar oefening op de even- wichtsbalk en de vrije oefening. Uitslagen: Landenklassement na verplichte oefenstof: 1. Rusland 190.80 punten, 2. Oost Duitsland 186.20, 3. Hongarije 184.65, 4. Tsjecho Slowakije 182.80. 5. Roemenië 180.65, 12. Nederland 172.35. ouiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin MILAAN Pim van de Meent, de trainer van FC Amsterdam is zeer beslist in zijn uitlating. „Wij starten niet met defensief voetbal tegen Inter. Het hangt er natuurlijk van af hoe de wedstrijd zich gaat ontwikkelen, maar het accent speciaal op de verdediging te leggen, daar voel ik niet veel voor". De oefenmeester is noch optimistisch noch pessi mistisch „Inter heeft nog altijd een naam die een zekere angst inboezemt. De faam van die club is bekend en daar heb ik mee te kampen. Vooral met mijn aanvallers, die nog erg jong zijn en bijzonder weinig ervaring bezitten. FC Amsterdam dat in de twee laatste wedstrijden in de vaderland je competitie twee 21 nederlagen leed thuis tegen Ajax en uit tegen FC Den Haag kampt met het probleem van onervarenheid. Om de ploeg reeds enigszins in de ban te brengen van het UEFA-cup treffen tegen Inter werd de ploeg enke le uren voor het vertrek uit Amsterdam geconfron teerd met de videobeelden van de ontmoeting Ajax—Inter in de finale van het toernooi on Europa Cup I, twee jaar geleden. „Tenslotte spelen er nu nog zo'n man of zes van het elftal n aldus Van de Meent. „Ik achtte het daarom-wel nuttig dat de jongens eens even konden zien wat hen te wachten staat. Ik ben er van overtuigd dat Inter van nu, niet meer van hetzelfde nives als toen, maar er lopen nog altijd een paar jongens rond, zoals Mazzola en Boninsegna, die weten wat voetballen is en bovendien alle trucjes kennen om jonge jongens te intidimeren". FC Amsterdam heeft slechts drie man in de gelederen die internationale of Europa Cup erva- rong hebben: Jongbloed, Flinkevlcugel en Bianchi. De anderen zijn allemaal debutanten. De vermoe delijke opstelling van FC Amsterdam: Jongbloed, Flinkevleugel, Koopman, Fransz en Bianchi, Hu- sers, Dekker en Van de Merkt, Otto, Jansen en Van der Lem of Meijer. ENSCHEDE Met veel minder problemen dan aanvankelijk gevreesd werd leeft FC Twente geconcentreerd toe naar de eer ste botsing met Racing White Daring Molenbeek in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-cup. Eind vorige weck nog had de Enschcdcse trainer Spitz Kohn drie namen op de geblesseerden-rol staan, maar gistermiddag kon hij, duidelijk opgelucht, meedelen dat Epi Drost en Jan Jeuring geen na delige gevolgen meer ondervin den van hun blessure. Vandaag zou de medische staf van FC Twente definitief uit sluitsel kunnen geven over de aard van de blessure van Jaap Bos die echter tegen RWDM ze ker niet van de partij zal zijn. Het ligt voor de hand dat zijn plaats, evenals tegen FC Den Haag en MW, zal worden inge nomen door Eddy Achterberg, die zich zelf al schertsend met de naam Jairzinho heeft be dacht. Voor het overige zal de Lnschedese équipe mei veran derd worden. Kohn: „Tegen MW draaide het ook goed en ik ben er de man niet naar om de zaken dan door elkaar te gaan gooien". De opstelling is dan: Ardesch, Van Ierssel, Drost, De Vries en Oranen, Thijsscn. Van der Vall en Not- tei.. Achterberg, Zuidema en Pahlplatz. Trainer Felix Week van de Bel- Jan Boskamp maakt deel uit van het team van RWDM dat FC Twente ontmoet. gische équipe, die vondaag naar Vierhouten op de Veluwe zal gaan om daar in alle rust de laatste voorbereidingen op het cupduel te treffen, heeft evenals Kohn weinig problemen. „Ik re ken er op dat we met onze sterkste formatie naar Enschede kunnen gaan, maar we moeten zien een draaglijk resultaat te bewerkstelligen. Lukt het. dan hebben we over veertien dagen thuis een volle bak en dat levert flink wat franken op". Vermoe delijke opstelling: De Bree, Du- mon, Bjerre, De Sangherc. Mar tens, Nielsen, Boskamp. Pollou- nis, Koens, Willens en Teugels. (Van onze sportredactie) BRUSSEL In het vliegtuig, dat vanmorgen vanuit Brussel richting Warschau is opgeste gen, met aan boord de PSV- ploeg, die morgenavond voor de Europa Cup II tegen Gwar- dia Warschau speelt, zat ook René van de Kerkhof. Met René van de Kerkhof is toch mee naar Warschau. Zijn blessure bleek mee te vallen. zijn kuitbeen nog warm ver pakt in een dik verband maakte hij de tocht mee. jZowel clubarts dr. Van de Brekel als verzorger Van de Ven waren van oordeel dat de blessure van Van de Kerkhof bijzonder is meegevallen. Of hij echter ook op het veld zal verschijnen is een vraag die pas kort voor de wedstrijd kan worden beantwoord. Niet mee naar de Poolse hoofdstad ging Bertus Quaars. De van NAC overgekomen middenvelder sukkelt met een ontsteking in zijn gezicht. Hij zal veertien dagen rust moeten houden. In zijn plaats is de jonge Paul Posthuma in de selectieploeg opgenomen. Verder zijn naar Polen vertrokken Jan van Be- veren en André van Gerven, de beide doelmannen, Gerrie Deijkers, Peter Dahlqvist, Ralf Edström, Peter Kemper. Willie van de Kerkhof. Adri van Kraay, Kees Krijgh, Willie van der Kuylen, Harrie Lubse, Björn Nordqvist en Plcun Strik.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 11