Winkelcentrum Lange Voort krijgt fikse uitbreiding AMNESTIE ZWART- LEZER Alphense klepper-club houdt een oud volksgebruik in ere Matthias heeft wind in zeilen Protest tegen aanleg S4 Nieuwe Rem brandt Voorhout maakt schoolplanning voor kleuters leid/e ogendQ veilingen expo/itle/ DINSDAG 15 OKTOBER 1974 LEIDSE CQJURANT PAGINA 4 OEGSTGEEST Zeven jaar nadat het winkelcentrum „Lange Voort" te Oegstgeest haar poorten opende zal een aanvang gemaakt worden met de verdere afbouw van dit centrum. Aan de overzijde van de Lange Voort zal in de richting van hei torenflat aan de Lijtwcg een winkelgebouw verrijzen van ongeveer 3000 m2 met een eerste verdieping bestaande uit een tweetal ruimtes (onafhankelijk van elkaar) van resp. 300 en 200 m2. De tekeningen worden thans besteks- klaar gemaakt en binnen veertien dagen komt de bouwvergunning af. Eind november, begin december hoopt men dan de eerste paal te kunnen slaan terwijl men er op rekent het gebouw volgend jaar a u gust us/- september bedrijfsklaar te kunnen opleveren. Deze gegevens werden aan de openbaarheid prijsgege ven door de heren B. Scholten en F. Driessen van het projektbureau „De Kant" uit Arnhem. Tijdens een algemene ledenvergadering van de Stichting Winkel centrum „Lange Voort" te Oegstgest. Het winkelgebeurenzal zich geheel afspelen in een passa ge welke het gebouw doorsnijdt en waarvan de breedte 5 meter 16 zal bedragen. Uit een onderzoek dat door het projektbureau is ingesteld naar de brancheverde ling worden de volgende branches genoemd: notenbar, vishandel, poelier broodjeswinkel annex cafetaria- snackbar, „doe-het-zelf'-zaak, tabakshandcl, hakken bar/sleutels, glas-aardewerk-porcelein-kunstnijverheid, bloemenhandel, dierenbenodigdheden, wol- en hand werkzaak, horloger-juwelier, sport- en campingartike len, damesconfectie en stoffen, textielsupermarkt, he- renconfectie, ijzerwaren en gereedschappen, bankbe drijf en tot slot een reisbureau. Voor wat betreft de genoemde branches dient men er van uit te gaan dat het slechts een indicatie is. De huur van de panden, omtrent de grootte en indeling deelde men niets mede, ligt op plusminus 130,- p.m2. Vanaf de Lijtweg kijkt men a.h.w. tegen de achterzijde van het gebouw en parallel aan genoemde weg komt dan ook een ventweg welke door beplanting van de Lijtweg wordt gescheiden. Vanuit de vergadering wer den nogal wat vragen gesteld over de bereikbaarheid van het nieuwe winkelgedeelte. De wethouder van middenstandszaken, de heer Gmelich Meylingh deelde mede dat de oversteek over de Lange Voort zeker de volle aandacht zal krijgen. Zoals het zich nu laat aanzien, zal het wel geen tunneltje of voetgangersbrug worden. Uitbreiding van parkeer ruimte zit er eveneens niet in. De heren van het projectbureau verwijzen naar de bestaande gelegen heid aan de Lijtweg waar thans de weekmarkt wordt gehouden. Ook deelden zij mede dat er al een aantal gegadigden waren die zich voor vestiging hadden gemeld. Na dit belangrijke punt werden de tekeningen opgebor gen en ging men over tot de orde van de dag. Mevrouw Munninghof zat de bijeenkomst voor, want voorzitter Rozelaar was door ziekte verhinderd. Dat vormde echter geen beletsel hem als voorzitter te herkiezen. De heer Vrijenhoek heeft als lid bedankt. Oorzaak: hij vond dat de weekmarkt het belang van de winke liers niet diende en had geëist dat bepaalde branches van de markt moesten verdwijnen. Een eis waaraan men geen gehoor had kunnen geven. In samenwerking met Oegstgeest Actiefzal op 23 novem ber Sint Nikolaas te Oegstgeest worden ontvangen. Te paard zal hij zich vanaf het Oegstgeesterkanaal naar de beide winkelcentra begeven, daarbij geassisteerd door een muziekkoprs en de leden van de ponyclub „De Poelruiters". Van onze correspondent Noordwijkerhout: Dit weekeinde werd in Noordwijkerhout de Bibliotheekweek geopend met een muzikale rondwandeling van drumband en majorettekorps St. Jeanne d'Arc. De bibliotheekweek, die tot 19 oktober zal duren, geeft een extra service aan de Noordwijkerhoutse lezers. Vandaag was op de weekmarkt een informatiestand aanwezig het aantal romans per keer wordt gebracht van 1 op 2 en, in navolging van de aktie tegen zwartkijkers, zal amnes tie worden verleend aan zwartlezers. D.w.z. dat iedereen, die zijn boeken langer dan de toegestane termijn in zijn bezit heeft, tijdens de boekenweek deze boeken kan inleveren zonder boetebetaling. Bovendien zal aan nieuwe inschrijvers 10% korting worden verleend, terwijl aan iedere tiende inschrijver een gratis jaarabonnement wordt aangeboden. Een expositie en extra openingstrijden behoren ook tot de faciliteiten. Aansluitend op de bibliotheekweek zal de jeugd boekenweek worden gehouden met als hoogtepunt een optre den van het toneelgezelschap „De Toneelschuur" uit Haar lem. Zij treden op tijdens de kinderfeestmiddag op maandag 21 oktober. Bouw Oegstgeester verpleegtehuis bijna 2 min duurder OEGSTGEEST - De bouw van het verpleegtehuis in het Oegstgeest van de stichting „St. Elisabeth gasthuishof' wordt bijna twee miljoen gulden duurder dan was ge pland. Destichting heeft aan Provinciale Staten gevraagd een aanvullende garantie te- verlenen van 1.735.541,-. NKV-vrouwen ZOETERWOUDE - De N.K.V.- Vrouwenbeweging organi seert vanavond een bijeen komst in het Don Boscohuis. Conimex en Heineken geven een dia-presentatie en een demonstratie van hun pro- dukten. Alle dames met huisgenoten boven 16 jaar zijn van harte welkom. Inwonertal Wassenaar loopt terug Van onze correspondent WASSENAAR - Het inwone raantal van de gemeente Wassenaar is in het afgelo pen jaar enigszins terugge lopen. Eind 1972 bedroeg het 28762, eind 1973 was het met 208 gedaald tot 28554. Op 1 augustus jl. bedroeg het inwonertal 28411, op nieuw 143 lager. Voor het eerst in een vrij lan ge reeks van jaren had Was senaar in 1973 een negatief vestigingsoverschot, dat wil zeggen dat er meer mensen uit de gemeente vertrokken, dan dat er zich vestigden. Het geboorteoverschot be droeg over 1973 72, dat wil zeggen dat er 72 kinderen meer geboren werden dan dat er ingezetenen overle den. Beziet men het verloop van de bevolking per wijk, dan blijkt dat in 6 jaar tijd het inwoneraantal van wat Het Dorp genoemt wordt met ongeveer 900 terugliep. In Oostdorp en Rijksdorp sa men liep het bevolkingscij fer terug met ongeveer 500. In het gebied van Zijlwate ring en Deijleroord steeg het inwoneraantal in zes jaar tijd met niet minder dan 3400. Het hoogste aantal in woners, dat Wassenaar ooit gehad heeft was 28762. Dat werd bereikt in de loop van 1972. „Meerburg vergadert ZOETERWOUDE - Voetbalver eniging Meerburg houdt mor gen zijn speciale financiële jaarvergadering in het eigen clubhuis. Er komt een voorstel tot verhoging van de contribu tie van 1,00 per maand aan de orde. Verder moet er een nieuw bestuurslid worden geko zen als opvolger van de heer C. Zandbergen. De grof vuilophaaldienst komt i buurt 2: J. UrlusplanUoon, i' C. Schuytlaan. Diepenbrocklaan, t, Debussystraal, Ra- CoreUUtraat, Toi Tajalkowskikade. Sib Haydnlaan. Apollolaa Van onze correspondent Warmond Gisteravond hield de muziekvereniging Matthias haar algemene ledenvergadering. De voorzitter, J. de Vetten opende de vergadering met een terugblik op het afgelopen jaar. Bijzonder verheugend noemde hij de ledengroei, vooral jonge mensen, dit verzekert de toekomst, aldus de voorzitter. Waren er vorig jaar nog wat moeilijkheden met de majorettes dit jaar was alles naar tevredenheid verlopen. De akties hadden een gunstig resultaat gehad en dit kwam de kas ten goede. Zonder deze akties kan een vereniging als Matthias niet draaien. Verder kon de voorzitter nog mededelen dat mej. PI. van Tongeren zitting heeft genomen in het bestuur van de muziekschool Bollenstreek. Matthias muziekvereniging heeft ongeveer 40 leerlingen op de mu ziekschool en heeft nog nooit zo een groot ledenbestand gehad als op 't ogenblik. Ondanks deze ontwikkelingen zijn er toch wat moeilijkheden gerezen, 't Trefpu nt is nu te klein geworden een goed concert te geven. Op 't ogenblik zijn er dan ook besprekinen gaande om het volgend concert in sportzaal "De Klimop" te geven. De voorzitter sloot zijn openingswoord met te zeggen "Groot groeien gaat goed, maar groot en goed blijven is moeilijk." Hierna volgden de jaarverslagen van secretaris en penningmeester. Vervolgens ging men over tot de bestuursverkiezing. De secretaris, A. van Moorsel, werd herkozen en als bibliothecaris werd gekozen de heer N. Waasdorp. G. Sikking, die niet herkiesbaar was, werd hartelijk dank gezegd voor zijn werk. Met de rondvraag brachten zowel de heer van Moorsel als de heer van Noort, laatst genoemde is jarenlang voorzitter geweest, hun dank uit voor het vele werk dat de voorzitter, J. de Vetten op zo een voortreffelijke wijze volbracht U bent werkelijk niet te benijden aldus de heer van Noort. De vergadering werd gesloten door de voorzitter met de woorden "We zijn er nog niet, maar we zijn op de goede weg, met vereende kracht zullen we het redden." Van onze correspondent Valkenburg- Ruim 750 Valkenburgers hebben een protest-brief tegen de aanleg van de verkeersweg S 4 en de verbreding van de Hoofdstraat met hun handtekening bekrachtigd. Dat heeft de Verkeerswerkgroep Valkenburg/Katwijk die de bezwa ren heeft geformuleerd bekend gemaakt op een dezer dagen gehouden bijeenkomst met onder anderen gemeenteraadsleden en leden van Provinciale Staten. Het protest zal worden ingediend bij de provinciale overheid. Overigens is de aanleg van de S 4 de eerstkomende 10 12 jaar nog niet te verwachten. Voorlopig zullen voor dit doel namelijk geen financiële middelen worden beschikbaar gesteld. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiininiiiiiiiiiii Van onze correspondent Alphen aan den Rijn Elke maandagavond tussen half zeven en half acht klinkt er een oorverdovend lawaai door het speeltuingebouw Vreugdeoord. Dan oefent de „klepperclub" van de speel tuinvereniging Vreugdeoord er. Het is haast ondenkbaar dat dit oude volksgebruik dat een rage was in de derti ger jaren nu bij kinderen nog steeds in de belangstel ling staat Arie Klerk die op dit ogenblik de kinderen de kunst van het klepperen bijbrengt wegens ziekte van „klepleraar" Box- ma, denkt dat er nog maar heel weinig van deze klepper clubs zijn. „Toch is er animo genoeg voor maar men heeft meestal gebrek aan leiders en dan gaan dit soort clubs jam mer genoeg verdwijnen", zegt hij, „bij ons is het al jaren populair, elk jaar komen er weer kinderen dit leren". Arie Klerk maakt onwillekeurig even een zijsprongetje als hij zo over het speeltuinwerk praat. Hij zegt dat het nog steeds als minderwaardig wordt beschouwd als je dit soort werk doet. „Het is maar een speeltuin, wordt er vaak gezegd, maar ze vergeten dan dat we werken met een begro ting van dik 20.000 en dat er diverse clubs zijn om de jeugd bezig te houden, zoals een zang, ritmische en toneel groep. Er komt heel wat voor kijken", zegt Arie Klerk, die verder opmerkt dat de ge meente ook zou moeten besef fen wat voor werk er verzet wordt om een speeltuinvereni- Klepperen, muziek maken met latjes, behoort nog lang niet tot het verleden. In Alphen aan den Rijn kleppert men er nog lustig op los. ging draaiende te houden. Arie Klerk meldt dat dit pas de tweede keer is dat ze bij el kaar komen en dat het aantal (acht) en de kwaliteit nog op een laag pitje staat. „Maar vorig jaar waren er na een paar avonden 15, dus ik ver wacht er nog wel een paar". zegt hij. Na een nummertje klepperen op de maat van „Alte Kameraden" vertelt Arie Klerk nog wat klepper details. „Je moet een harde houtsoort hebben en ook de afmetingen spelen een rol. Ze worden bij ons zelf gemaakt, we kunnen ze zogezegd leve ren op maat. Sommige kinde ren namelijk willen of een smal of een breed paar latjes. In het begin van de lessen moeten de kinderen zelf wat meetellen op de maat en oefe nen of ze de latjes tussen twee of meer vingers moeten heb ben". Op de plaats van het onder de slopershamer gevallen Rem brandt Hotel, eens behorend tot Noordwijks Grote Drie (met het Grand-Hotel Huis ter Duin en het Palace Hotel), verrijst een geheel nieuw Rembrandt. Het zal aan alle eisen van deze tijd voldoen. Behalve uit hotelka mers zal een gedeelte van de accommodatie bestaan uit ap partementen. Het nieuwe hotel zal beschikken over een zwem bad. Over de bouw is destijds in de gemeenteraad nogal wat te doen geweest Zo vond men een aanvankelijk bouwplan te duur, terwijl er ook kritiek was op het grote aantal apparte menten in het complex. Oud en Groen wil uitstel Van onze correspondent Voorschoten - De Stichting Oud en Groen Voorschoten vraagt de gemeenteraad om de beslis sing over de vaststelling van het bestemmingsplan Noord- Hofland uit te stellen. Het be stemmingsplan Noord-Hofland staat op de agenda van de ge meenteraad van vrijdagavond. De Stichting constateert dat vele raadsleden tijdens de behande ling van het plan Noord-Ho fland op verscheidene punten moeite met het plan en de bij behorende voorschriften had den in verband met de vele ingediende bezwaarschriften,, terwijl er bovendien sinds de hearing op 20 juni dit jaar er geen gelegenheid meer geweest is het „gehoorde" in commisso riaal verband te bespreken. De Stichting meent dat de ge meenteraad er ten onrechte van uit gaat dat de uiterste datum voor de vaststelling 24 oktober Van onze correspondent VOORHOUT - In de raadsverga dering van donderdag a.s. komt een voorstel ter tafel, een krediet beschikbaar te stellen voor de bouw van een twee- klassige openbare kleuter school. Sinds het begin van het nieuwe schooljaar, is één kleuterklas ondergebracht in de openbare lagere school de "Boekhorst". Vóér de definitieve huisves ting in een nieuw gebouw, zal de urgentieverklaring voor de bouw Van een 2-klassige school In het bestemmingsplan Spoor- laan is voor scholenbouw grond gereserveerd voor in totaal 9 lokalen. Verwacht wordt, dat de openbare lagere school zal uitgroeien tot een 6-klassige school. De resterende grond voor drie lokalen zou dus het ontwerp van drie lokalen, na melijk twee werk- en één speel lokaal, van de openbare kleu terschool kunnen bevatten. Ver dere uitbreiding is ter plaatse niet meer mogelijk. Mocht daar in de toekomst behoefte aan bestaan, dan zal die ruimte op een andere plaats in de ge meente gezocht moeten worden. Om enig inzicht te krijgen in de behoefte aan schoolruimte voor kleuteronderwijs, heeft men een overzicht samengesteld, van het aantal geboren kinde ren in de jaren 1964 t/m 1973. Uit een overzicht blijkt, dat in 1980 minimaal 7 lokalen nodig zijn, om de Voorhoutse kleuters te huisvesten. Als de verdeling over de drie kleuterscholen ongunstig uit valt, zouden er 8 9 lokalen nodig zijn. De keuze van een bepaalde school, berust niet al leen op de kerkelijke gezindte van de ouders, maar het speelt ook een belangrijke rol, of de kleuter om de school te berei ken, al dan niet de drukke He renstraat moet oversteken. De vernieuwing van de R.K.-kleu- terschool de Gruthorst, wordt nog besproken met het school bestuur. Overleg wordt ge pleegd over het te bouwen aan tal lokalen, hierbij wordt ook rekening gehouden met de niet zo geweldige staat waarin de sterk verouderde St Agnes kleuterschool verkeert. DINSDAG Burcht' 20.00 uur-Ledenvergadering K V P WOENSDAG Rijksherbarium: 20.00 uur-lezing "Planten verzamelen In Thailand" Stadhuis 153C uur-vergadering raad voor milieuhygiëne DONDERDAG Leids Citj 51.00 t VEEMARKT LEIDEN LEIDEN, 14 okt. Aanvoer: to taal 3740, slachtrunderen 1548, vakens 286, schapen of lamme ren 1906. Prijzen (in guldens per kg): stieren 5,856,35 (le kwal.) 5,50—5,75 (2e kwal); vaarzen 5,65 (le kwal.) 4,755,00 (2e kwal.); koeien 5,00—5,50 (le kwal.) 450—4,85 (2e kwal.) 4,10—4,40 (3e kwal.); worstkoeien 3,90—4,20; slacht- varkens boven notering (extra kwal.) 2,58—2,60 (le kwal.) 2,55—2,57 (2e kwal.)2,52—2,54 (3e kwal.); slachtzeugen I,80—1,90; zware varkens 2,202,30; schapen per stuk 110150; lammeren per stuk 150—210. Overzicht (resp, aan voer, handel en prijzen): slach trunderen groot redelijk eerste kwal. gehandhaafd, min dere kwal. minder in prijs, var kens groot goed iets hoger, schapen en lammeren groot - rustig stabiel. VEEMARKT AMSTERDAM Amsterdam - 14 okt. - Aanvoer: runde ren 101,varkens 3.18-3.23. Handel: runderen lui, varkens duurder in prijs. COOP. VELUWSE EIERVEILING BARNEVELD BARNEVELD - 14okt. Aanvoer: 729.570 stuks. Stemming: kalm. Prij zen (in in guldens per 100 stuks): eieren van 50 gram 11,88; 55 gram II,83; 60 gram 12,51; 65 gram 13,92. GROENTEVEILING LEIDEN (14-10) Appelen 64-88;peren 56-64; aardappe len 12; andijvie 51-70; snijbonen 455- 500; kroten 25; kroten gekookt 70; boerenkool 38-50; groene kool 35-39; spitskool 42; prei 45-50; spruiten A 91-97; spruiten B 95-102; spruiten C 89-93; tomaten A 660-690; tomaten B 750-780; tomaten C 520-560; tomaten CC 330-370; uien grof 16-25; witlof 340-360; meloenen 100-115; knolseldr- rij 26-37; komkommers AA 62-63; komkommers A 51-52; komkommers B 43-45; komkommers C 38-41; kom kommers D 34-35; komkommers E 30; sla zwaar 29-44; sla licht 15; bleekselderij 30-36; bospeen 55-56; selderij 10-21; paprika's p. stuk 30- 39; paprika's p. kilo 49-56. 48; Boe ren koe 1680 0,288; Anjers a I 700 0,630; Freesia 9716 Galerie vjL Vllst: Botermarkt 3, tel. 22806, dl. t/m za. van 10 tot 17 uur, do tot 21 uur Hon Boerrigter met keramiek en potte- luwenkerkkoorsteeg 9. v rk van Ineke Wortel. Koninklijk Nederlands Legermuseum: Pest huislaan 7. tel. 35241. ma t/m vr. 9-12 30 en 13-15-17 uur. Zaterdags dicht en zon dags open vanl3.00—17.00 uur. Een nieuw met betrekking tot de 80-jange oorlog. zondag gesloten. Ten het Zuidzec-eilandje Mocc (Fip-groep). Steenstraat la: tel. 23084, ma t/m za. 10-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. Tot september van THoff tentoonstelling. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg Galerie De Luwte, Baljuwstraat, Katwijk aan Zee: Expositie van schilderijen, etsen en tekeneningen van Peter Cox. Opening stijden van 7—9 uur nam. (Zondag en dinsdag gesloten). Atelier „De Scherf", Nassaolaan 4, Oegst geest: tel. 50Ï20: Ans v.d. Heljde- Kari exposeert eigen werk o.a. glasbulgen. zond. 15-18 u. i .De Lakenhal": Oude Sin Galerie Heuff: Hoflaan 7 01751-12185. Ma. t/m z 20-22 uur Tot en met Von 19/10 t/m 9/11: Els de Haas i Academiegebouw: Rapenburg 73 en L.A.K. mg Leidens Ontzet" met s crzamelingen van de Gem hicfdienst en stukken uit h Ic 3 October-Vereniging.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4