Voorhout krijgt promenade AL IN DE STEMMING Ere-penning Leiderdorp voor mevr. Doorn-Blok Alternatief maandblad Leiderdorp Boekhorstlaan wordt afgesloten Noordwijker krijgt 10 dagen cel voor ,,grap" Sassenheimer door paal getroffen Aanwinsten voor „Oud Zoeterwoude veilingen WOENSDAG 9 OKTOBER 1974 LEIDSE COURANT PAGINA 4 BOEKHORST!. AAN VOORSTEE GEDEELTELIJKE AFSLUITING OW I SAVOOI SCO «rt ELCR 24-1-74 Van een onzer verslaggevers Voorhout Op niet al te lange termijn wil de gemeente Voorhout spijkers met koppen gaan slaan wat betreft de verbetering van de verkeerssituatie in de Boek horstlaan. Na maandenlange voorbereidingen, een drukbezochte hoorzitting met de betrokken bewoners en een uitgebreide studie van de verkeerscommissie heeft men nu een globaal plan gereed welke binnen kort in de raad ter discussie zal komen. Volgens b w en de verkeerscommissie kan in de Boekhorstlaan het verkeersprobleem het beste worden opgelost door de straat vanaf de Herenstraat tot de inrit, gelegen tussen de panden Boekhorstlaan 26 en 28, voor alle verkeer, behalve voetgangers, in beide richtingen af te sluiten en vanaf het pand Boekhorst laan 1 tot de zojuist genoemde inrit een promenade aan te leggen. Door het nemen van deze maatregelen zal de smalle Boekhorstlaan gedeeltelijk aan het verkeer worden onttrokken en zal het verkeer, komende vanaf de Herenstraat, gebruik kunnen maken van de nieuwe weg (Beukenrode) in het plan Spoor laan. Afsluiten voor het verkeer zal tevens inhouden, dat de bewoners van het betrokken gedeelte hun auto niet meer voor hun woning mogen parkeren, terwijl ook het bedienen de verkeer van dit weggedeelte geen gebruik meer zal mogen maken. De bewoners van de Boekhorstlaan kunnen hun auto parkeren op de parkeerplaatsen in het plan Spoorlaan en voor het bedienende verkeer kan een uitzondering worden gemaakt. Kerkeveiling Katwijk brengt 15.600 op Van onze correspondent KATWIJK De kerkeveiling in de St. Jan de Dooper heeft circa 15.600 opge bracht. Dit bedrag is iets minder dan vorig jaar. Het kerkbestuur toonde zich evenwel na afloop zeer te vreden over het resultaat. De opbrengst komt geheel ten goede aan de St Jan de Dooper. Dressuurprijzen voor Groenhof en Van Baardwijk Van een onzer verslaggevers VOORSCHOTEN - Ad van Baardwijk en Ninette Groenhof hebben zondag de eerste prijs gewonnen van de dressuurwedstrijden bij manege Van Zeist. Voor de wedstrijden bestond grote belangstelling. De tweede prijs was voor Her- ma Lensveld en Karin de Jager. Derde werden Pita Schaefer en Caroline Ernst. De vierde prijs was voor Barbel Diekstra en Aart Smits. Annelies van Oskam en Marion Verboon kregen de vijfde prijs. Voor Maar ten Stemmers en Monique Braskers was de zesde prijs. Nummer zeven werden Neeltje Otto en Farida Blok. Sietse Timmerman en Linda Sheriff behaalden de achtste en Annemarie de Blois en Rosemarijn Ramakers de negende prijs. V rouwenbeweging vond voorlichter ,,een hele goeie" Van onze correspondente VOORHOUT - „Zo'n goeie hebben wij nog niet gehad", zongen de dames van de Vrouwenbeweging nadat de spreker van het bureau voorlichting merkartikelen hen had geinformeerd over alle mogelijke merkartike len. Het werd een gezellige bijeen komst. Na de pauze werd er een quiz gedaan, die de win naars leuke prijzen oplever de. Trouwens, geen enkele aanwezige ging met lege handen naar huis. Aan het slot van de bijeenkomst werd nog een loterij gehou den. Kcrkeraad en Parochieraad Zoeterwoude Van onze correspondent ZOETERWOUDE - Onder aus piciën van de Raad van Ker ken komen donderdagavond de kerkeraad en parochie raad samen in Ons Huis. Daar zal verslag worden uit gebracht van de oecumeni sche ontmoeting van afgelo pen zaterdag in Utrecht waaraan een grote deputatie uit Zoeterwoude deelnam. Verder komen aan de orde; gebedsdiensten, vredeswerk en eventuele verdere werk opdrachten aan de Raad van Kerken. Het Katholiek Vrouwengilde gaat vanavond voor het eerst van dit seizoen kaarten in het Don Boscohuis. Ook de -mannen zijn welkom. Aanvang 8 uur. Vanonze rechtbankverslaggever DEN HAAG/NOORD WIJK Een 28-jarige autobestuurder uit Noordwijk is door de Haagse rechter veroordeeld tot tien dagen gevangenisstraf en negen maanden ontzegging van de rijbevoegd heid. Ia een bezoek aan een café had hij andere bezoekers bedreigd met „Als jullie hier blijven staan, rij ik jullie hartstikke dood". De daad bij het woord voegend stoof hij de stoep op. De andere bezoekers konden zich nog maar net in veiligheid stellen. Volgens de Noordwijker zou hij zijn gevaarlijke manoeuvre bij wijze van grap hebben uitgehaald. De officier vond de bedreiging evenwel helemaal niet grappig. Hij eiste zes weken gevangenisstraf waar van drie weken voorwaardelijk. Van onze correspondent SASSENHEEM Een 70-jarige Sassenheimer is gisteren getroffen door een lantaarnpaal. De man reed op zijn fiets in de Hoofdstraat. Voor hem reed een vrachtwagen achteruit. Bij die manoeuvre ramde de vrachtwagenchauffeur de lantaarnpaal. De fietser is naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden vervoerd. Bij snelheidscontrole op de Hoofdstraat werden gisteren 37 automo bilisten verbaliseerd. Er werden snelheden gemeten van 63 tot 77 km. Van onze correspondent LEIDERDORP Leiderdorp kent sinds gisteren een alterna tief maandblad. HALM (een samenvoeging van „Het Alter natief Leiderdorps maandblad) wil, zo schrijft de redactie in haar verantwoording: „Streven naar een meer rechtvaar dige samenleving door het verdiepen en verbreden van de democratische beweging". HALM wil, in haar blad plaats gaan bieden aan die groeperingen in de Leiderdorpse ge meenschap die met name in het Leiderdorps Weekblad, mede door het sterk commercieel gerichte karakter van die (adver- tentielkrant, naar hun mening niet of nauwelijks voldoende tot hun recht komen. Het eerste nummer van HALM draagt duidelijk alle sporen van een proefnummer (wat het hopelijk is). Op basis van dit nummer kan dit op zich zeer verdienstelijke initiatief verder worden uitgebouwd in de richting van een journalis tiek meer verantwoord maandblad. Dat betekent, vergeleken met het nu voor ons liggende nummer, een betere (en het lezen vergemakkelijkende opbouw van de artikelen en een meer rustige en overzichtelijk opmaak. Voorts dient de informatie in het blad een veel breder terrein te gaan bestrijken. De indruk dat het nu alleen maar een krant van de wereldwinkel is, hoe nuttig zo'n krant overigens ook is, afbreuk aan de waarde van HALM als Leiderdorps informa tie-medium. Overigens krijgen de lezers van HALM alle gelegenheid kritiek op het beleid en inhoud van het blad te spuien en suggestie te doen voor verbeteringen. In haar verantwoording schrijft de redactie dat „Het beleid en de inhoud van HALM bepaald wordt in maandelijkse openbare vergaderingen door alle aanwezigen die de verwerkelijking die uitgangspunten van HALM nastreven". HALM streeft naar een minimum-oplage van 250 exemplar-n. Het abonnementsgeld bedraagt 6,- per jaar. Bloemen en fruitschalen bren gen het Voorhoutse echtpaar Bakker-Van der Meij uit de Margrietstraat 2 alvast in de stemming voor hun gouden .huwelijksjubileum, dat 23 ok tober gevierd wordt. De bruid (71) is geboren in Lisse, de bruidegom (76) komt uit Noordwijk. Ze leerden elkaar kennen op weg naar het „lof in Sassenheim. Mevrouw Bak ker maakt de mooiste hand werken, vaak naar eigen ont werp. Stapels broekjes heeft ze al gebreid voor de missie. Mijnheer Bakker heeft zijn hele leven in de bloembollen gewerkt Nu helpt hij zijn zie ke vrouw met allerlei huis houdelijke werkjes. Hij gaat graag naar de soos. Hij zingt bas bij de „Herfstklanken". Er zijn twintig kleinkinderen en een achterkleinkind. Om half drie wordt op 23 oktober voor hen de H. Mis opgedra gen in de H. Bartholomeus- kerk. In het parochiehuis wordt van half vijf tot half zes een receptie gehouden. Van onze correspondent LEIDERDORP „De sleutels in het wapen van Leiderdorp, zoals dat is afgebeeld op de voorzijde van deze ere-penning, symboliseren eigenlijk uitste kend de kern van al uw activi teiten gedurende nu al weer dertig jaar: Namelijk het ope nen van tal van harten voor elkaar", aldus burgemeeter M. A. van der Have gistermiddag bij de uitreiking van de ere penning van de gemeente Lei derdorp aan mevrouw M. Doorn-Blok. „Deze ere-penning is geen inlossing van ere-schuld van de Leiderdorpse gemeen schap. Het is meer, het is een blijk van grote waardering voor hetgeen u hier verzet hebt", zo stelde de burgemeester nadruk kelijk. Mevrouw Doorn-Blok ontving de ere-penning voor haar grote verdiensten op sociaal en maat schappelijk gebied aan de ge meenschap van Leiderdorp ge durende dertig jaar bewezen. Zij was in die tijd bij tal van organisaties en verenigingen werkzaam. Een onvolledige opsomming van de burgemees ter leverde al twintig namen op. Dat er dus grote belangstelling zou zijn ijn bij deze huldiging op het gemeentehuis lag voor de hand. Dat echter het aantal aanwezige belangstellenden (ruim zestig) zo groot zou wor den dat zij niet meer in de raadzaal allemaal een plaats konden vinden, heeft iedereen Burgemeester Van der Have overhandigt mevr. Doorn de penning. Links de heer Doorn. verrast. „Duidelijk ook ons", zo erkende de burgemeester. „Wij wisten dat u populair was. Maar dit gaat eigenlijk ons voorstellingsvermogen te bo ven. De volgende keer gaan wij voor u naar de grootste zaal van het Dorpshuis". Van onze correspondente VOORHOUT In jeugdcentrum 't Hok" wordt morgenavond een filmvoorstelling gegeven van de vakantiecvenementen, oie ae algelopen zomer werden georganiseerd. Daarna kan er van gedachte worden gewisseld over de opzet voor het volgend jaar. De voorstelling begint om kwart over acht. Van onze correspondent ZOETERWOUDE. Het Archief van de Stichting „Oud Zoeter woude" heeft enkele belangrijke aanwinsten gekregen van mevrouw W. C. Dorrepaal. Daar onder is een schitterende foto van het gemeentebestuur uit 1903 en een handgeschre ven copie van een aanstellingsbrief met instructie voor Zoeterwoude'* schoolmeester in 1798 Het Stichtingsbestuur stelt dergelijke schenkingen bijzonder op prijs en vraagt de bevolking toch vooral geen oude voorwerpen, documenten, kaarten e.d. verloren te laten gaan. „Oud Zoeterwoude" is door het gemeentebestuur gevraagd naar een mogelijke oplossing voor het behoud van de Burmaatse Verlaat nu de provincie heeft besloten haar belangrijke toezegging voor een bijdrage in de kosten van de restauratie niet te honoreren. Deze kosten worden ge raamd op 30000,- wat de gemeente onmogelijk kan dragen. Het bestuur van de Stichting is van mening dat de uitgaven van de .Zeven zaligheden' en de nog lopende aktie voor de Grote Molen een nieuwe financiële aktie helaas onmogelijk maken. Overigens lijkt de provisionele dam die in het Verlaat is aangelegd een waarborg voor een verdere levens duur van nog zeker tien jaar. Bij de plannen die er in Zoeterwoude leven om het volgende jaar een feestelijke verenigingsweek te organiseren zal Oud Zoeterwoude zeker niet achterblijven. Gedacht wordt over een tentoonstelling van b.v. 700 jaar Zoeterwoude. De excursie naar de oude N. H. Kerk aan de Dorpsstraat is uitgesteld tot het late voorjaar van 1975. Daarvoor zal wellicht nog een hofjestocht worden gehouden. Op 6 november a.s. zal er in De Drie Eendjes een lezing over de Rijnstreek worden gehouden. De redaktie van het orgaan „Suetan" is gewijzigd. Frits de Winter heeft door drukke (politieke) werkzaamheden geen tijd meer beschikbaar. Zijn plaats wordt ingenomen door mr. W. Bosman, Loethe 3. Van zijn hand is er een bijzonder interessant artikel over„Soeterwoude en 't ontzet van Lcy- den" in het jongste nummer van Suetan" Actiegroep Leidschendam heft zich op Van een onzer verslaggevers. LEIDSCHENDAM De Actie groep „Behoud Sluisplein" heeft zich zelf opgeheven. In een schrijven stelt de actie groep, die bestond uit F. van Leeuwen, R. Dekker, R. Deyl, R. Schilperoort en J. Jetten, dat haar taak is volbracht. De actiegroep werd in 1971 opge richt met het doel de toen goed gekeurde plannen voor het Sluizencomplex in Leidschen dam te wijzigen. De sluizen zou den volgens die plannen tot 1000 ton vergroot worden, re sultaat van de plannen zou zijn geweest dat van het oorspron kelijke historische milieu niet veel zou zijn overgebleven", al dus de actiegroep. Op aandringen van de actiegroep is toen een onderzoek ingesteld naar de gevolgen van de ingrij pende wijziging. Uit een onder zoek kwam de conclusie naar voren dat de vergroting van de sluizen tot een capaciteit van duizend ton niet nodig is en dat vervanging van de sluiswerken op dezelfde historische plaats tot de mogelijkheden behoort Uit het onderzoek bleek eveneens dat handhaving van de situatie rondom het Sluisplein zelfs noodzakelijk was. BI:-c 3.10. 1-89; 10 I 72; 12 I 84- I 1.25—1.38; B I 91- C I 911. Andijvie 2441; boerenkool 20—38, I 70, II 42—1.01; b uien p/kist 2.0—4 breekpecn/kist 1.908.30; I kool 36—41 krulpclerielie •elderie 1' 29; ila 6- Rijnsburg 8110 Bloemen - Omschrijving, tota le aanvoer, gemiddelde prijs: Alstroemena 1650, 0,342; amaryllis 27. 0.250; anemonen 2230, 0.106; anemonen 335. 0,506; anjers am. 87650, 0,333; anthurium 3031, 1,471; asters 1284, 0.599; calla 30. 0.700; chrys. 1.853; chrys gepl. jr c 520, 0,818; chrys. - eikeblad 440, ol467; euphorbia 26*80, 0,669; fresia 16385, 1,523: gcrbcra 4480, 0,446; gladiolen 53360, 0,073. glad. colvül. 1960, 600, 0,073; hyacinth met' bol 36. 0,600; iris 12046, 1,873; lelie kelk 3320. 0,340; lelie tak 88390, 0,580; liatns 89360, 0,167; margriet 27, 0,740; orchideeën 150, 0,060; omithoga- lum 19070, 0,082; rozen grootbl. 9100, 0,278; 0,527; stephanotis E 1,467; anjers lijbloemen 4311, 1 21409, 0,285; aner div. snijbl. imp 692, 2,629; d 2500, 1,030; begonia 291, paulea 352, 1.855; div. potplantc 0,020; tulpen 412, 0,236; div. snijblo nij bloemen 21409, 0,285; 545, 0.709; div. snijbl. ür snijbL imp. 2500, 1,030; begt s 13550, 1. 1.855; KAASMARKT BODEGRAVEN BODEGRAVEN, 8 okt Aan voer: 39 partijen. Prijzen (in gul dens per kg): le kwal. 5,68-5,88; I zware kwal. 5,89-6,30. Handel: redelijk. VEEMARKT LEIDEN LEIDEN, 8 okt. Aanvoer: to taal 3330, slachtrunderen 400, gebruiksvee 568, graskalveren A5^ vette kalveren 18^ nuchtere kalveren 16ï7j veulens 5,^var kens 41, lopers 53, biggen 370, bokken of geiten 108. Prijzen (in guldens per kg): stieren 5,85-6,35 (le kwal.) 5,50-5,75 (2e kwal.); vaarzen 5,10-5,60 (le kwal.) 4,80- 5,00 (2e kwal.); koeien 5,00-5,50 (le kwal.) 4,60-4,90 (2e kwal.) 4,20-4,50 (3e kwal.); worstkoeien 4,00-4,30; vette kalveren 3,80- 4,30; nuchtere slachtkalvererf 1,25-2,00; (in guldens per stuk): melk- en kalfkoeien 1325-2075; vare Tcoeien 600-1575; graskalve ren 350-650; nuchtere kalveren voor fok of mesterij rood 100- 375, zwart 75-325; lopers 100-120; biggen 68-78; drachtige zeugen 400-500; geiten 15-80. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijze- n): slachtrunderen groot rede lijk als maandag, kalf- en melkkoeien groot rustig stabiel, vare koeien redelijk kalm iets flauwer, graskalve ren iets minder rustig sta biel, vette kalveren matig ma tig stabiel, nuchtere kalveren iets meer redelijk staande, lopers en biggen minder ma tig lager, geiten groot rede lijk stabiel. Tentoonstelling Zilker bejaarden een groot succes Van onze correspondent DE ZILK De tentoonstelling van de bejaarden handwerk- club is een succes geworden. Vele handwerkjes gingen vlot van de hand. De opbrengst komt ten goede aan de club, die hiervan weer wol en garens kan aanschaffen. De werkstukjes van mevrouw Lengers, gemaakt van schelpen trokken veel aandacht op de tentoonstelling. Ook voor de schilderijen van de heer Bak ker bleef het publiek lange tijd staan. De bezitters van loten met de nummers 424 (geel) 389 (rose), 461 (blauw) en 407 (blauw) hebben een prijs in de loterij gewonnen. Sassenheimse jeugd tekende voor Vredesweek Van onze correspondent SASSENHEIM Yvette Nauman (Parkschool), P. Geurds (Open bare school). Petra van Rijn (St. Antoniusschool). Marijke van der Mey (St. Antoniusschool) en Corinne Vos (Kampasschool) hebben onlangs eenboekenbon gewonnen. Zij maakten volgens de jury de beste posters voor de wedstrijd die in het kader van de Vredesweek werd ge houden. De prijs voor het grocpserk ging naar de zesde klas van de St. Annaschool.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4