Piet Roomer moet met ideeën komen Nieuwe man in hoofdscheidsrechterscommissie VAN GEMERT WELKOM BIJ FC TWENTE Dekker moet rekenschap afleggen hij bestuur FC VVV wil Van Hijkoop Loting tweede ronde Knobel koos weer geen PSV'ers DEN HAAG Zes topscheidsrechters (Theo Boosten, Charles Corver, Leo van der Kroft, Joop Vervoort, Arie van Gemert en Jan Keizer) hebben in een telegram aan het sectiebestuur betaald voetbal hun teleurstelling en verontrusting uitgesproken over de ontwikkelingen met betrekking tot de samenstelling van de scheidsrechtcrscommissie betaald voetbal. Het telegram, waarvan afschriften zijn gestuurd aan de FBO, WCS, WON en BSBV, luidt als volgt: "Ondergetekenden, zes internationale scheidsrech ters, zijn ernstig teleurgesteld en in hoge mate verontrust over de huidige ontwikkelingen met betrekking tot de samenstelling van de scheidsrechterscommissie betaald voetbal. Ondergeteken den zijn hierbij van oordeel, dat door de ontstane situatie het belang van het betaalde voetbal, waaronder met name begrepen het scheidsrechterswezen, in aanzienlijke mate en omvang dreigt te worden geschaad en dat als gevolg hiervan zelfs conflictsitua ties niet te vermijden zullen zijn. Teneinde uit deze impasse te geraken stellen ondergetelenden voor, dat niet zonder meer tot samenstelling van de scheidsrechterscommissie wordt overge gaan, maar dat een formatiecommissie wordt benoemd, waarin alle betrokkenen zullen zijn vertegenwoordigd". Getekend: Theo Boosten, Charles Corver, Leo van der Kroft, Arie van Gemert, Jan Keizer en Joop Vervoort. ENSCHEDE Het bestuur van FC Twente heeft gisteren verklaard scheidsrechter Arie van Gemert gaarne in het Diekmanstadion te verwelko men ondanks het feit dat de Enschedese eredivisieclub op zaterdag 28 september mede door een aantal minder geluk kige beslissingen van Van Ge mert tegen Ajax een nederlaag van 1-0 leed. FC Twente verspreidde naar aanleiding hiervan het vol gende communique: „Ondanks het feit dat wij ern stig teleurgesteld zijn de zo belangrijke competitiewed strijd tegen AJAX te hebben verloren door oorzaken, die buiten het bereik liggen van onze eigen voetbalprestaties, betreuren wij als bestuur, trai ner en spelers in hoge mate dat dit tot gevolg heeft gehad dat de familie Van Gemert van diverse kanten de afgelo pen week is bedreigd en lastig gevallen. Wij distantiëren ons hiervan met klem, zoals ieders sportieve plicht dit gebiedt Wij hebben Arie van Gemert altijd gezien als een goede en vooral integere scheidsrechter en zullen hem, zodra hij weer fysiek en mentaal op het oude peil is teruggekeerd, gaarne in het Diekmanstadion verwelko men". Ultimatum uitgevoerd AMSTERDAM Chris Dekker lijkt zich voorgoed onmogelijk te hebben gemaakt bij de FC Amsterdam. De Zaankanter bleef gis teren zonder bericht weg voor de wedstrijd tegen AZ 67. Het noodzaakte Pim van der Meent tot een aantal ingrepen, omdat hij ook middenvelder Leen van der Merkt miste die geschorst was en bovendien met een blessure xat. Voorzitter Dé Stoop van FC Amsterdam: "Dekker is voorlopig geschorst en zal zich dinsdagavond moeten verantwoorden bij het bestuur. Deze misdragingen had ik niet ver wacht. Ik vind het laf dat hij het op een moment doet dat we ook Van der Merkt niet tot onze beschikking hebben". Overigens wist Stoop nog niet welke maatre gelen er tegen Dekker genomen zouden wor den. "Het is een bestuurszaak", aldus Stoop. "Anders zou ik een voorbeeld stellen voor het hele Nederlandse voetbal. Misschien is het bestuur milder, dat weet ik niet. We hebben nogal wat blessures en dat is met Ajax en Intcrnazionale Milan voor de boeg niet zo prettig". Stoop liet weten dat hij nooit op de hoogte is geweest van het ultimatum van Chris Dek ker dat 1 oktober zou aflopen. Onlangs liet Dekker in deze krant weten dat hij met voetballen zou stoppen als FC Amsterdam niet op zijn eisen zou ingaan. Dekker, vorig seizoen goed voor een salaris van 40.000 gul den vindt dat hij met het behalen van de groep van 40 voor de WK een dusdanig grote prestatie heeft geleverd dat loonsverhoging op zijn plaats is. Stoop: "Ik laat me geen ultimatums stellen en zeker niet met spelers met wie ik vijf maanden in onderhandeling ben. Ja en dat hij valt over geld is nogal simpel, amateurs hoef je niet te betalen. Vorig seizoen was er een afspraak dat hij met terugwerkende kracht zou worden betaald, daar is nu geen afspraak over gemaakt. Nee, voor mij mag hij gaan als er een andere club voor hem is. De spelers nemen het hem ook kwalijk". Andere clubs hebben zich echter nooit serieus aangediend voor Chris Dekker, die ook het vorig seizoen al moeilijk tot een akkoord kon komen. Twente leek een serieuze gegadigde te zijn, maar doordat Rcné Notten niet mocht vertrekken ging ook deze transactie niet door. Een mogelijke tweede gegadigde, in dit geval Ajax, liet het afweten toen Van Santen zich als een volwaardige kracht ontpopte. On danks de lage transfersom van 175.000 gulden, een prijs die Stoop en Dekker vorig seizoen al overeenkwamen, toonde niet één club be langstelling voor de middenvelder. Chris Dekker gaat nu zijn geluk zoeken als koopman op de markt, in de hoop dat daar een gulden nog altijd een daalder waard is. TON DE WIT (Van onze sportredactie) Deventer De Rotter dammer Piet Roomer, die na een indrukwek kende scheidsrechters- carrière in binnen- en buitenland tegen het einde van zijn loopbaan het bijltje er plotseling bij moest neerleggen wegens een knieblessu re, heeft zijn intrede ge daan in de hoofd scheidsrechterscommis sie van de KNVB. Daar mee is een van de vaca tures, ontstaan door het bedanken van Joop Martens en Karei van der Meer bezet. Wie de andere man in deze door mr. W. Kernkamp geleide commissie zal worden, mag men slechts raden. Nog al tijd staat Leo Horn op de nominatie, maar deze (overigens voortreffelij ke) oud-scheidsrechter heeft in „Televizier" door de jaren heen op zoveel zere tenen ge staan en heeft links en rechts zo veel bonds- functionarissen en scheidsrechters tegen de schenen geschopt, dat er heel wat moet gebeuren, wil men Leo Horn ac ceptabel achten voor de resterende plaats. Hoe de hoofdscheidsrechters commissie er uiteindelijk ook komt uit te zien, een dwingen de vereiste is dat er binnens kamers schoon schip wordt gemaakt. Daar ziet het voor alsnog niet naar uit nu mr. Kernkamp als voorzitter aan blijft en- tegelijkertijd Aat Stouthandel terugkeert als voorzitter van de beoorde lingscommissie. Uit hoofde van zijn voorzittersfunctie maakt Stouthandel automa tisch deel uit van de hoofd commissie. Twee figuren die elkaar meer dan eens in de haren hebben gezeten en be paald niet uit eikaars hand zullen eten. De moeilijkheden ontstonden als volgt. Twee jaar geleden accepteerde men de inmen ging van de Willem II sigaren fabrieken die op het idee wa ren gekomen de beste scheids rechter van het jaar te doen kiezen en deze een fikse geld prijs toe te kennen. Alsof er nog niet genoeg naijver in de scheidsrechterwereld bestond. Slechts het eveneens van Wil lem II afkomstige idee ook gelden ter beschikking te stel len van de Centrale Organisa tie vain Voetbalscheidsrech ters, bestemd voor de oplei ding van scheidsrechters, kon worden toegejuicht Kwaad bloed. Dit jaar barstte de bom. De inmiddels in het leven geroe pen beoordelingscommissie, bestaande uit de oud-scheids rechters Aat Stouthandel (voorzitter), Dries van Leeu wen, Gerrit Eeden en Wim Schalks, kwam na het verza melen van veel cijfermate riaal, verkregen uit het volgen van alle wedstrijden in het betaalde voetbal, tot een top lijst waaraan de hoofdcommis sie zich niet hield. Dit zette zoveel kwaad bloed, dat de gehele beoordelings commissie het bijltje erbij neerlegde. Vervolgens hing Aat Stouthandel in een inter view de vuile was buiten, en kaatste mr. Kernkamp terug. Gevolg: de een wilde niet meer samenwerken met de an der. Mr. Kernkamp leed door de uitspraak van het sectiebe stuur betaald voetbal, dat hij mocht blijven mits Stouthan del en zijn medebeoordelaars zouden terugkeren, een neder laag. Kernkamp bleef in de raad en Stoqthandel keerde (met zijn mede-commissieleden) terug. Dat was het sein voor Joop Martens, die jarenlang een soort dictatoriale macht had Piet Roomer zal een be langrijke bijdrage moeten leveren om binnenskamers schoon schip te maken. uitgeoefend in de scheidsrech- terswereld, en Karei van der Meer die zich evenals Martens de laatste tijd op het terrein van de begeleiding had bewo gen, om op te stappen. Ideè'en Hoewel het zo schijnt te zijn, dat de hoofdscheidsrechters commissie zich voortaan zal houden aan de volgorde zoals die door de beoordelingscom missie zal worden aangegeven, lijkt in de werkwijze van de hoofdcommissie geen wijzi ging te komen, tenzij Piet Roomer met glorieuze ideeen' zijn invloed duidelijk kan doen gelden. Leo Horn kan dat wel - daar is hij zelf van overtuigd - maar de kans is groot, dat tal van heilige huis jes zullen instorten. Op zich nog niet zo gek maar de vraag rijst of de brokken die dan worden gemaakt nog ooit te lijmen zullen zijn. Intussen hebben zes interna tionale scheidsrechters (let wc- 1: Frans Derks is hier niet bij) het sectiebestuur telegrafisch laten weten allerminst gerust te zijn over de huidige ontwik keling met betrekking tot de samenstelling van de hoofd scheidsrechterscommissie. Van het sectiebestuur moet veel Wijsheid worden ver wacht, teneinde de eeuwigdu rende machtstrijd in de scheidsrechterswereld - de ge beurtenissen door de jaren heen kunnen moeilijk anders worden genoemd - een halt toe te roepen, opdat leiding en begeleiding een waarborg zul len zijn voor rust in de scheidsrechterswereld. Dat kan het betaalde voetbal slechts ten goede komen. DEN HAAG Bondscoach George Knobel heeft, na het uitvallen van Cruijff en Neeskens, voor de wedstrijd van woensdagavond tegen Zwitserland in het stadion Feyenoord, geen beroep gedaan op spelers van PSV. De coach van het Nederlands elftal hield vast aan zijn groep van zestien spelers, die ook is meegeweest naar de uitwedstrijden in Stockholm en Helsinki. De selectie bestaat uit: Jongbloed (FC Amsterdam); Schrijvers, Suurbier, Haan, Krol, Rep en Geels (Ajax), Van Hanegem, Jansen, Schneider, De Jong en Ressel (Feyenoord), Rcnsenbrink (Anderlccht), Peters (NEC), Notten en Van Ierssel (FC Twente). (van onze sportredactie) VENLO - FC VVV wil Ba rend van Hijkoop "kopen". Rob Baan, de huidige trai ner van die club, die de jeugdselcctie van FC Den Haag lange tijd leidde, heeft bij manager Eddie Hart- mann geïnformeerd naar de mogelijkheid daartoe. "Van onze kant bestaat geen bezwaar", luidde het ant-> woord van FC Den Haag. Daarop reisde de c-speler zaterdag naar Venlo, waar hij besprekingen met het be stuur opende. Hij woonde gisteren ook de wedstrijd FC VW—Vitesse (5—1) bij. De eerste kennismaking le verde geen algehele overeen stemming op, maar de par tijen lagen niet ver uiteen. FC VW heeft interesse voor Barend van Hijkoop. Dordrecht - De loting voor de tweede ronde van het toernooi om de KNVB-beker, die op 24 november wordt gespeeld, had het volgende resultaat: Fortuna SC - FC Twente Roda JC - FC Amsterdam Ajax - Helmond Sport AZ'67 - FC VW FC Dordrecht - Sparta Telstar - Hermes DVS MW - Feyenoord RBC - PSV IJsselmeervogels - SC Amers foort Go Ahead Eagles - FC Utrecht Haarlem - De Graafschap FC Den Haag - SC Cambuur Excelsior - Heracles Wageningen - PEC/Zwolle Volendam - NAC FC Vlaardingen - FC Gronirv Groene- woud mag zeker nog week blijven bij FC Groningen (Van onze sportredactie GRONINGEN - De zege van 32 op NEC voor de beker heeft Ron Grcencwoud, de trainer van FC Groningen, net gered van een dreigend ontslag. Na de nederlaag van 82 vori ge week bij Vitesse waren er spelers en bestuursleden die Grocncwoud liever zagen ver trekken. Afgelopen maandag, dinsdag en woensdag werd er dan ook volop vergaderd in Groningen, de spelers met het bestuur en Grocnewoud met de Bpclers. Er kwam geen di recte duidelijkheid. Vanavond zal die wel worden gegeven want dan zal het be stuur opnieuw praten met Grocnewoud. Na de winst van gisteren werd de positie van Grocncwoud weer iets ver sterkt In ieder geval verzucht te hij: "Ik mag nog een weekje blijven". Comeback van Hulshoff in Wassenaar? WASSENAAR - Op 16 oktober s.s. speelt Ajax in Wassenaar zijn jaarlijkse oefcnpartij te gen de amateurs van Blauw Zwart. Als dokter Roling mee werkt ral de wedstrijd in het teken staan van de come-back i Barry Hulshoff, die gister middag op de training echter nog niet die gretige indruk maakte die hem zo eigen is. Volgens dokter Roling is het echter voor 99% zeker, dat Hulshoff in de competitiewed strijd tegen Roda JC van de partij zal zijn.'

Leidse Courant | 1974 | | pagina 9