Quick Boys maakt zich niet waar Noordwijk krijgt top in zicht BC LEIDEN KOPLOPER Ter Leede maar langs Randstad net aan Sport Peter Dubbeldeman moest Roodenburg tweemaal voor nederlaag behoeden BEKERVOETBAL Gemini verrast Winst voor AZC-jeugd MAANDAG 7 OKTOBER 1974 de eerste Klasse zo Klein, dat de Koplopers zich puntenverlies niet kunnen permitteren; vooral niet tegen het bescheiden geklasseerd KATWIJK Quick Boys heeft zijn derde plaats op de ranglijst K.B„, „ct zaterdag tegen Amemuiden niet staande'Arnmuiiden. waar kunnen maken. De Katwij- Pas kers, die met negen doelpunten tot dan de schotvaardigste voorhoede f5ho,ten af te vuren °p het doe' van Ben hadden, kwamen tegen de Zeeuwse MeuUneester. Zij werden daar echter tee m le-klasse-debutant niet tot scoren: TzSZS STde Soffit d" O—Arnemuiden hoefde geenszins Katwijkse achterhoede deed echter hetzelfde gaf Joost de Ridder driemaal binnen op het heiligdom de bekende (nood)klok te luiden. De defensie hield zich gemakkelijk luttele minuten de kans staande tegenover een fantasieloos aanvallend Quick Boys. Floor Schaap te richten. De Zeeuwse spits, die nooit traint omdat hij zich vijf dagen per week op zee bevindt, zag echter Trainer Perdijk gaf na afloop laconiek de doelman Schaap in zijn vuurlijn staan, oorzaak aan van het slechte spel van zijn Arnemuiden putte daar moed uit, terwijl pupillen: "Koos Klinkenberg is gisteren ge trouwd en we zijn met zijn allen op de receptie geweest. Het was gewoon een slech te wedstrijd en we zullen hem maar zo snel mogelijk vergeten". Tilde de oefenmeester Klinkenberg door Jan v.d. Plas van de Katwijkers er ogenschijnlijk zwaar aan, het verlies van dat ene punt later over die wissels: betekende achteraf het missen van de eerste kunnen vervangen" plaats. Bovendien is het krachtsverschil gewenste injecties geven. «Juick Boys bleef tam ronddraven. Daarentegen counterde Ar nemuiden vaak brutaal en snel. Het ontbrak de Zeeuwen evenwel aan koelbloedigheid. Aanvoerder Jan de Nooyer en vooral visse r/spits Joost de Ridder misten daardoor enkele malen het Katwijkse doel of zagen Floor Schaap, de enige Katwijker die een voldoende haalde, redden. Quick Boys kwam in de tweede periode tot welgeteld één goede aanval, die resulteerde in een scherp schot van Lourens Mouter na aangeven van Bram Bolle. Goalie Meulmees- ter wist de bal echter corner te tikken. Quick Boys probeerde in de slotfase meer power in de aanvallen te leggen door beurte lings centrale verdedigers Joep den Hollan der en Arie Haasnoot naar voren te sturen. Het leverde echter niet het gewenste resul taat op. Quick Boys hulpeloos naar het juiste ritme liep te zoeken. Trainer Perdijk kon die hulp ook niet bieden door twee invallers het veld te sturen. In de rust verving hij Koos inkenberg door Jan v.d. Plas en even later uuvauen van a™™ Piet Haasnoot door Bram Bolle. Perdijk joost dt, rshh^T later over die wissels: "Je had er wel elf s°ho\, maar V°°.r K" knap HORLOGES De beste wereldmerken hebben wij voor u. Seiko. Eterna. Certina. Prisma, Junghans. Citizen. EWE-Ancre. Voor 39.50 heeft u bij ons al een echt 17 st. Anker uurwerk, schokvrij en waterwerend. Een gouden 17 st. Anker dameshorloge voor slechts 79.50. Eigen ateliers, dus Ie klas UW3HORLOGER v. d. Water (Haarlemmerstraat 81) Het tweetal kon het elftal echter niet de redde Floor Schaap. ROEN v.d. GEEST fAJTo Officieel Datsun-dcaler voor LEIDEN e-o Herengracht 79. tel. 33861-2091/ ROELOFARENDSVEEN e.o. Alkemadelaan 1, tel 01713-281*1 Excelsior M weer bij de grote kopgroep in de le klasse geschaard. De basis voor de zege werd gelegd in de eerste helft, waarin' Noordwijk de strijd beheerste en een 13 voorsprong opbouwde. Die voorsprong kwam pas. nadat Excelsior al snel de leiding had genomen via aanvoerder Arie v d. Sar, die een vrije trap door de muur heen schoot. Noord wijk stelde echter snel orde op zaken. Ben Barten scoorde uit een scrimmage de gelijkmaker. Ruud Bröring maakte gebruik van een verkeerd afgeslagen aanval en knalde raak: 12. Kees Karstens bouwde de voor sprong verder uit door ee: nalty te benutten. Een ii nauw gebrachte verdediger had de bal met de hand weggesla gen. Na rust zakte het spelpeil, doordat de wedstrijd enkele malen moest worden onderbro ken door blessures en een dode lijk ongeval op de tribune. Een supporter van de Maassluise vereniging wera aoor een nar- taanval getroffen. Scheidsrech ter Labrujère zag er echter geen aanleiding in om de wed- Jaap van Kesteren een aanval ler onderuit haalde en aanvoer der v. d. Sar vanaf elf meter raak knalde. De nachtmerrie van een „tweede Bennekom" werd Noordwijk echter be spaard, doordat Ruud Bröring er 24 van maakte. Van onze volleybalmede- LEIDEN Gemini Kange- roes heeft het vertrek van spelverdeler Piet Pijnaken goed opgevangen. De thuis wedstrijd tegen het Rotter damse Aspiton werd ver rassend met 30 gewonnen (setstanden 15—6 15—12 en 157). Men kon niet ver wachten, dat de ploeg goed zou draaien omdat nieuwe spelers in het team zijn opgenomen die nog onvol doende met de oude spe lers samen hebben kunnen trainen. Hetzelfde geldt voor het tweede team van Gemini Kangeroes, dat te gen het zeer sterke Inter- lance 2 met 3—1 verloor. De dames van Gemini, die in de derde divisie uitko men, speelden in Schiedam een knappe partij volley bal. Juliana werd met 31 aan de kant gezet, waar door ze na twee wedstrij den het maximaal aantal punten (zes) hebben be haald. Ook het tweede team heeft nu zes punten nadat de uitwedstrijd tegen Be F in Waddinxveen met 31 werd gewonnen. Het eerste damesteam van Groen Stereo Centrum (het vroegere Leython) is goed op dreef. Nadat vorige week met 30 van PVC werd gewonnen, moest ook Gaggenau 2 het ontgelden via een overtuigende 30 (15—3 15—7 en 15—10). Dames 2 verloor de uitwed strijd tegen ZOVOC maar wist toch nog een punt te pakken door twee sets te winnen. Het team, dat vori ge week verloor van Gemi ni Kangeroes, kent een aan tal nieuwe gezichten en moet duidelijk nog wat ho mogener worden. Donar heeft de uitwedstrijd tegen Sigma 3 mede dank zij het uitstekende aanvals- spel van de pas van een beenblessure genezen Wou ter van 't Veer gewonnen met 31. De eerste set 'werd onnodig uit handen gegeven. Door slechte pas ses aan de kant van Donar kon Sigma de stand 13—13 bereiken. Een enigszins du bieuze beslissing van de scheidsrechter had tot ge volg, dat de thuisspelende club op setwinst kon ko men. In de volgende sets lieten de Donarspelers er echter geen twijfel over be staan, dat zij de betere ploeg vormden. Van onze badmintonmedewerker LEIDEN Het eerste team van BC Lelden is op overtuigende wijze koploper geworden. Enzo Spadon c.s. wonnen in IJmuidcn met een zeker vertoon van macht van IJ mond 1, dat voor de aanvang van de wedstrijd samen met BC Leiden de tweede klasse aanvoerde. Alleen het eerste damescnkelspel werd verloren. De overige partijen konden met weinig moeite gewonnen worden. Door dit opvallende resultaat heeft het team zich een uitstekend uitgangspunt verworven en zijn de kansen op oen kampioenschap duidelijk gestegen. BC Leiden 2 heeft in de uitwedstrijden tegen Rotterdam 2 een ongelukkige nederlaag geleden. Het team speelde voor de eerste maal met een komplete bezetting, de 3—5 uitslag is dus waarschijn lijk te wijten aan het onvoldoende op elkaar ingespeeld zijn. Veglo 1 heeft in Amsterdam een sterke wedstrijd gespeeld tegen Slotermeer 1. De meest spektakulaire partij werd gespeeld door Hans van Harteveld. die in twee verlengde sets (1815 en 17—15) van Pastoor won. De eind-uitslag was 29. Het team staat nu op een goede derde plaats. Veglo 2, dat Tom en Marijke Wong node mist, heeft zijn thuiswed strijd tegen Aristo 1 met 3—5 verloren. Meerburg 1. dat evenals Veglo 2 in de derde klasse landelijk uitkomt, won afgelopen zaterdag de thuiswedstrijd tegen Aristo 2 na een vrij gelijk opgaande strijd met de onverwacht gunstige cijfers 7—1. De meeste punten konden door de felheid vun de Meerburgers worden binnengehaald. Bataven-jongens-B derde op estafette Randstad Sport zorgde voor een_uitstekende prestatie door Ter Leede een serie strafschoppen af te dwingen. Ter Leede benutte er net eentje rheer, en mag dus verder bekeren. Van onze sportredactie Leiden Ter Leede heeft de eerste bekerronde ternauwer nood overleefd. Bij vierdeklas ser Randstad Sport kwam de beslissing pas na een tweede serie- strafschoppen. Daarvoor had Randstad zich goed staan de weten te houden: 1-1. Ter Leede, dat voor het eerst ex-ASC'er Leen de Goey mocht opstellen, bouwde het spel wel goed op maar kwam niet tot scoren. Slechts schoten van Jan Zandvliet konden voor rust voor gevaar zorgen. Randstad Sport, dat moed putte uit de strijd, werd na rust fana tieker. De aanwezigheid van zondag-trainer Kantebeen deed ais Micmei Krop cn Hans Bis- schops beter hadden gericht Zo kon Randstad in de verle ning op 1-0 komen door Kooy, net elttal blijkbaar goed. Voor al Gert Teske, Hans Meyering en doelman Koen de Jager kwamen boven hun normale kunnen uit. Toch had Ter Lee de de strijd al kunnen beslissen die hard inkopte. Ter Leede voelde niets voor een vernede rende uitschakeling en trok massaal ten aanval. Uit een scrimmage kon Maup Spaarga ren scoren: 1-1. Nadat een eer- Ter Leede in de tweede wat scherper dan Randstad, dat evenwel uit de wedstrijd moed kan putten voor de competitie. Rijnsburgse Boys Derdeklasser Rijnsburgse Boys heeft Oegstgecst pas in de ver lenging van zich af kunnen schudden. Na een 0-2 ruststand kwam de vierdeklasser goed terug tot 2-2. In de verlenging bleken de Rijnsburgers echter Henk Starkenburg scoorde for tuinlijk het eerste doelpunt, waarop Anne Ouwersloot een combinatie tussen Cas Swaan en Sjaak do Heyer doeltreffend afrondde. Na de pauze scoorde Gerrit van Egmond in eigen doel: 1-2. De gelijkmaker kwam daarop van de voet van Peter Anes, die uit een indirecte vrije trap raak schoot. In de verlen ging besliste Anne Ouwersloot echter de strijd toch nog in het voordeel van Rijnsburgse Boys. Van onze atletiekmedewerkster Den Haag Tijdens de Neder landse estafette kampioen schappen welke afgelopen zon dag in Den Haag gehouden werden, is de 3 x 800 m jongens B.plocg van De Bataven 3c ge worden. Wybo Leliveldt, Koen Gijsbcrts en Leo Mooiman kwamen tot een tijd van 6.25.5 min, de 4 x 200 m ploeg van A.V. Holland kwam slechts 0,5 sec. tekort voor de bronzen plak, Alfred Verhoef, Frank van Mingelen, Bert Paauw en Frans Kroone moesten genoegen nemen met een vierde plaats 1.33.8 achter A.V.R. in 1.33.5 min. Vierde werden ook de dames van De Bataven op de 4x 400m in 4.13.1 min. en op de 4 x 200m in 1.47.6 min. De 4 x 100m ploeg (heren) van A.V. Holland liep 44.8 sec. ook goed voor oen vierde plaats. 4 x 100m jongens B. 5c A.V. Holland 47.5 sec.. 4 x 800m heren 6e Bataven 8.13.5 Lissc Aad Kortekaas bij de heren en Mieke van Doorn bij de dames behaalde afgelopen zondag de meeste punten tij dens de meerkamp kampioen schappen van de Spartaan. Micke van Doorn boekte de vol gende resultaten 100m-11.6 sec. hoog-1.70 m. ver-5.42m kogcl- 11.52m totaal 3168 punten. 2e M LangWtld 2578 punten, 3e W. Duijvcnvoorde 2442, punten. Heren 1. Aad Kortekaas 100 m 11.4 sec., ver 6.35m„ kogel- 8.78m., speer-44.82 1500m-4.54.- min., totaal 2762 punten, 2e H. Langeveld 2451 punten, 3e G. Verhaar 8290 punten. Meisjes A. le A. v. Dijk 2152 punten. Jongens A. le N. v. Noort 2351 punten, Meisjes B. lc H. Glas 1836 punten. Jongens B. lc P. Grimbergen 2291 punten. Van onze zwemmedcwerker AMSTERDAM Zaterdagavond vond In het Sloterparkbad de 2e ontmoeting plaats van een jeugdc om petitie die als lande lijke competitie voor de leef tijdsgroepen onder de 14 jaar door de KNZB is georgani seerd. De Zljl/LGB Is in een poule ondergebracht met de Dolfijn uit Amsterdam, de Fu ten uit Amstelveen en AZC uit Alphen aan den Rijn. AZC is met een gering verschil als winnaar uit de bus geko men. Vooral bij de jongste deel nemers gingen de meeste erts plaatsen naar de Alphense ver eniging. Bij de leeftijdsgroep onder 12 cn onder 14 jaar wus het echter de Zijl/LGB die de meeste punten verzamelde, waarbij vooral op dc 400 m vrije slagnummcrs voor de groep 0.14 jaar het succes het grootst was. Jeanette Vonk en Edward Maasdijk, beiden van de Zljl/LGB wisten op dit num mer met 5.38.3 resp. 5.05.8 be slag te leggen op de eerste plaats. Bij de 200 m. rugslag voor jongens cn meisjes gebo ren in 1962 waren het bij de meisjes Hclma van Brakel van AZC en Vera van Buurcn van de Zijl/LGB die met 2.46.2 en 3.00.8 als eerste en tweede eind igden. In dit zelfde nummer voor de jongens waren het Ge rard Bosman van AZC, die met 2.48.9. Robert van Zijp van de Zijl/LGB met 3.01.1 cn Arno van Winkel eveneens Zijl/LGB met 3.05.7 beslag legden op de drie beste plaatsen. Van onze sportredactie) LEIDEN Ondanks de hevige re genval van de afgelopen weck von den er toch nog acht van de twintig vastgestelde bekerontmoetingen in Leiden en omgeving doorgang. Hillegom—Rooden burg Roodenburg had opvallend veel moeite met een stevig spelend Hille gom. De eerste helft stond op een laag pitje, maar na rust kwam er meer leven in de brouwerij. Rooden burg drong aan, maar keeper v.d. Velde vormde een te groot struikel blok voor de graag schietende Roo- denburg-aanvaL Zo ranselde deze betrouwbare goalie harde schoten van Pleyter en Dubbeldeman uit zijn doel. Toch nam Hillegom in de eer ste verlenging de leiding, toen van Dijk achterwaarts inkopte. Via Peter Dubbeldeman kwam Roodenburg nog net naast de Hillegommers, zo dat strafschoppen de beslissing moe ten brengen. Na een serie van twaalf penalties was het Peter Dubbelde- Tonegido—LFC Hoewel LFC-coach Pijnacker zijn ploeg had voorgehouden zeer rustig en behoudend te spelen, dit met het oog op de komende derby tegen Roodenburg, kwam Tonegido der mate zwak voor de dag, dat een overwinning niet kon uitblijven. We liswaar nam Tonegido een 10 voor sprong via Wim Thoms, maar na de hervatting zette LFC de Voorburgers bekwaam opzij. Theo van Seggelen scoorde de gelijkmaker, waarna Hans van Eigen en wederom Van Seggelen het verder bekeren veilig stelden. In de tweede helft werd Dick Pardon, die nog steeds wat last heeft van een oude blessure.vervan- gen door Wim van Dijk. die in de veronderstelling verkeerde dat het duel afgelast zou zijn en dientenge volge de eerste helft .moest missen. VVSB—Lugdunum Op het uitstekend bespeelbare veld van vvsH maakten de thuisclub en het bezoekende Lugdunum het be kerduel absoluut niet als een sinicu- re te beschouwen. Lugdunum begon onstuimig en na twee minuten had Oppelaar de openingstreffer achter de misgrijpende Alberts geplaatst Zowel Lugdunum als VVSB kregen daama een handvol mogelijkheden, die echter niets opleverden. Na rust kwam VVSB wat meer In de aanval hetgeen resulteerde in een treffer van Raboen, die een goed opgezette combinatie tussen Leo van de Wouw en Leo v.d. Weide in tweede instan tie achter Eradus schoot. VVSB werd steeds brutaler, waardoor Lugdunum de ruimte kreeg. Schild- huyzen wist hiervan tot twee keer toe goed te profiteren: 1—3. In de allerlaatste minuut bracht Frits de Reus na een voorzet van Raboen de achterstand tot 23 terug. Van Nispen—Texas DHB Van Nispen pakte tegen het twee klassen hoger spelende Texas DHB flink uit Vooral in de eerste helft stapelden het aantal kansen zich hui zenhoog op maar dank zij het goede werk van de Haagse keeper bleef de score tot 1—0 beperkt George van Haaster rondde een aanval van Henk Witteman en Arie Jonker met een knappe kopbal af. Van Nispen ging door. Henk Witteman zorgde voor 2—0 en de kans op een derde treffer werd door George van Haas ter gemist, toen hij een penalty in handen van de Texaskeeper schoot. Hierna kwam Texas nog terug tot 2—1. Maar enkele ogenblikken later was het Peter v.d.Drift, die de op zich al knappe zege met 3—1 een beter aanzicht gaf. SJCScheveningen SJC had weinig in te brengen tegen tweedeklasser Scheveningen. Na een aanvankelijk gelijkopgaande eerste helft, waarin SJC via Van Rijn op een 1—0 voorsprong kwam, werd Scheveningen sterker. Al na vijf mi nuten in de tweede helft scoorde Wout Pronk voor de Scheveningers de gelijkmaker en alle hoop werd tijdsbestek van drie minuten de zege van hun club haar beslag gaven. In het laatste half uur kreeg Schevenin gen alle kansen op een nog beter resultaat. De SJC-defcnsio liet echter hierbij geholpen door Vrouwe Fortu- na, geen tegentreffers meer toe. Aan de andere kant verging het de voor hoede van de Noord wij kers heel wat minder gelukkig, zodat SJC met een 1—3 nederlaag genoegen moest ne men. UDOPostalia Ondanks een hattrick van Wilbert Witteman moest een ongelukkig UDO in de verlenging het hoofd buigen voor Postalia. UDO begon uitstekend en nam steeds een kleine voorsprong op de Haagse ploeg, die steeds weer teniet werd gedaan. De rust werd bereikt met en 2—2 stand. Na acht minuten in de eerste verlen ging kwam Postalia voor het eerst op een voorsprong: 3—4. Met inzet van alle krachten probeerden de geelzwarten de gelijkmaker te force ren. maar wederom was het Postalia. dat van een misverstand in de UDO- verdediging wist te profiteren. De 3—5 nederlaag betekende het einde van UDO's bekertoekomst. ODBBernardus Bernardus, dat bij vlagen beter speelde dan ODB, moest in de twee de elft het loodje leggen tegen de geroutineerdere Hagenaars. Toch heeft Bernardus vooral voor rust volop kansen laten liggen om dit eerste bekeravontuur in de geschie denis van de Hazerswoudse club in haar voordeel te beslissen. Pim van Wetten zag echter een knal op de lat belanden, terwijl diezelfde speler even later alleen voor de Haagse keeper niet tot scoren kon komen. na rust netzelfde spelbeeld: Bernar dus enthousiaster, ODB wat rustiger en geroutineerder. Na een kwartier viel de beslissing: Jan Koegler schoot op het Bernardus-doel, waark ae oai door enkele Bernardusvorde- digers achter keeper Vriczekoop werd gewerkt Ondanks verwoed aanvalsspol slaagde Bernardus er niet meer in een verlenging te force- ESDOForeholte Foreholte heeft de eerste bekerron de, dankzij twee doelpunten in de verlenging, overleefd ESDO werd op conditie geklopt. Uitblinkers bij de Voorhouters waren achterstopper Peter van Kampen, Peter Datcma en John van Dijk, die met een subliem doelpunt de basis legde voor de 0—2 zege. In de eerste minuut van de verlenging omspeelde hij twee ach terspelers en de keeper waarna hij weinig moeite meer had om de bal in het verlaten goal te plaatsen. Toen Pietje Ruigrok in de tweede verlen ging voor de tweede maal het doel van de thuisclub vond, was de strijd gestreden. Wat ESDO nog aan ge vaarlijks verzon, werd door de zoals gewoonlijk weer uitstekende goalie Willemse afdoend onschadelijk ge maakt

Leidse Courant | 1974 | | pagina 13