Allerlei(ds) Internationale majorettes wedijveren in gratie en kunde Dier en kind in de Waag succesvol in zonnetje gezet .EIDSE FEESTDAG IN TEKEN VAN DE JEUGD .EIDEN In de Leidse feest- week stond de vrijdag in het teken van de jeugd. Het kan zo hard niet regenen, of er was ergens binnen wel wat voor de kinderen te doen, zoals in de Merenwijk, in de Doelenkazer ne en in het gekraakte gemeen- tepand aan de Hooigracht. In de Stadsgehoorzaal kwamen duizend geestelijk gehandicap te kinderen uit stad en regio ruim 5 uur bijeen om te genie ten van een rijk programma, dat belangeloos door artiesten en gehoorzaalpersoneel werd verzorgd. Er was koffie, limo nade en een lunchpakket en een brouwerij zorgde voor cho colademelk. Conny Vink wist haar gehoor, waaronder ook ouderen waren, heerlijk te „be spelen" met haar show. Peppie en Kokkie sloegen ook enthou siasme los en het feest was compleet met de Bierkouwers uit Warmond. De dag werd be sloten met een heel speciale jeugdmanifestatie in de Brce- straat, een internationaal ma- jorettenconcours. ^ier jury's )e plensbuien waren wat tot be daren gekomen en zo begon om 7 uur de eerste ronde op vier verschillende plaatsen in de Al regende het, de Leidse jeugd kon zich gisteren op uitstekende wijze ook binnen vermaken. Plannen voor Heemtuin in Noord wijk Noordwijk - Het is momenteel alles puur natuur in de Her vormde Kapel aan de Hoofdstraat. De Vereniging voor Natuur- en Vogelbe scherming heeft daar in sa menwerking met de Com missie voor Culturele Evene menten een tentoonstelling ingericht, welke uitmunt in veelzijdigheid en kwaliteit. Op de expositie hangen ook de resultaten van een teken wedstrijd, waarin de jeugd van de lagere scholen haar visie op de „Natuur van Noordwijk" heeft uitge beeld. In totaal zijn er een 40-tal tekeningen. Een jury, bestaande uit mevr. Van den Oever, de heer L. Bedijn en de heer K. A. Kok, heeft het ingezonden materiaal beoor deeld. De Maria-School uit Noord- wijk-Binnen excelleerde met niet minder dan vijf prijs winnaars, onder wie de win nares van de eerste prijs. Marjan van Haaften. De overige prijswinnaars ware- n: Monique Braxhoofden en Carolien van der Bent (bei den van de Openbare School) Jolanda Z|Uidhocl' (Sehapendelschool) en Elly de Haas. Ted Verkade, Adriaan Zuiderduin en Mar- celle de Ridder (allen van de Maria-School). Boekenprij zen waren er ook voor Mar Heemskerk, Frans Reeuwij- ken. Kees de Mooy (allen leerlingen van de St.Jeroens- school) voor de door hen gemaakte werkstukken over „Nog natuur in Noordwijk", het motto van de tentoon stelling. Voor de opening bestond gis teravond enorme belangstel ling. De heer W. Baalbergen jr., voorzitter van Natuur- en Vogelbescherming Noord wijk, verwelkomde publiek en genodigden, onder wie de burgemeester van Noord wijk. mr J. M. Bonnike, de wethouders C. van Duyn en T. Jansen, gemeentesecreta ris W. van Sprang, en ver schillende raadsleden. Aan burgemeester mr. Bonni ke. die de opening zou ver richten, bood de heer Baai- bergen een uitgewerkt plan voor een Heemtuin aan, wel ke is geprojecteerd op het terrein tussen de Wester- baan en het politiebureau. Mr. Bonnike herinnerde aan de handtekeningenaktie van Natuur- en Vogelbescher ming Noordwijk, tegen de aanleg van een slag door de noordduinen. Men verzamel de drieduizend handtekenin gen en het resultaat was ge weest, dat de slag er niet kwam. „Uw adressen en ak- ties zijn altijd welkom", al dus de burgemeester. Hij bracht de vereniging hulde voor haar initiatieven en het enthousiasme, waarmee zij zich voor haar doelstellingen De tentoonstelling blijft tot en met 13 oktober a.s. geopend en is dagelijks van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur nam. te bezichtigen. Breestraat onder vrij droge om standigheden. Later kwam daar weer onhebbelijk verandering in. maar het in groten getale opgekomen publiek bleef be wonderenswaardig standvastig op z'n plaats om maar niets van al dat moois te missen. En er was heel wat moois te zien en te horen. Het moet gezegd, dat alle deelnemende meiskes zon der uitzondering erg charmant waren. Maar ergens moet je een grens trekken en daarom wa ren er vier jury's (professioneel, bprgerij, studenten en pers) om uit te maken welk korps de bewegingen het vloeiendst uit voerde, het meest correct de bekoorlijke figuren op het weg dek zette, waarbij ook de stok- voering ofwel het hanteren van de baton een rol zal hebben gespeeld. En wie weet welke maatstaven er nog meer wer den aangelegd. De officiële jury was in elk geval strikt gebon den aan costumering, werken met stokjes, harmonie en char me en de choreografie. Daarom verschilden de uitslagen nogal. Deelnemers waren de Leidse mu ziekkorpsen en hun majoretten- pelotons. onder hun Miss Majo rette. De Burcht, Concordia. St. Franciscusband, de Kath. Leidse Harmonie, Nieuw Leven en Werkmans Wilskracht. Voorts waren er de majoretten- korpsen Fentissy, Den Haag, The Seven Source. Dordrecht, De Vliegende Hollander, Ter- neuzen, The Silversticks, Bras- schaet (België), Majorettes de Moulins, Moulins (Franrijk) en de Compagnie des Pax Majo rettes, Stirling-Wendel (België). Medewerking verleenden de muziekkorpsen Excelsior uit Rotterdam, de Kon. Harmonie de Eendracht uit Rommelgem (België) en Wilhelmus uit Slied- recht. Iedereen liet zich van haar en zijn beste kant zien en horen, maar omdat het vooral om de lieftal lige meisjes ging. raakte de aandacht voor de dapper bla zende en trommelende muzi kanten wat in het vergeetboek, hoewel er vaak erg goed werd gespeeld (Excelsior en de Een dracht met name). Hoezeer de jongedames er op uit waren, een goed figuur te slaan bewe zen de blauwe parapluutjes die een korps voor de zekerheid had meegebracht; ze kwamen uitstekend van pas en het stond nog leuk ook. Raadsel Hoe alle heren van de jury's uit de opgave zijn gekomen blijft een raadsel, dat gerespecteerd moet worden. Tenslotte ging het Dordtse The Seven Source met de eerste prijs van de pro fessionele jury strijken, tweede werd hier Fentissy (luide gille tjes), en derde de Pax Majoret tes. De persjongens deden het weer anders, die gaven de voor keur aan The Silversticks, ver volgens kwam de Vliegende na ongeval overleden Leiden In het Academisch is gisternacht de 68-jarige mevr. A. Fischer uit Oegstgeest aan de verwondingen, opgelopen bij een ongeluk op de Lammen- schansweg, overleden. De vrouw stak donderdagavond rond tien uur ter hoogte van de De Sitterlaan, de Lammen- schansweg over. Een automobi list, rijdende in de richting van de Korevaarstraat kon haar niet meer ontwijken. De vrouw werd geschept kreeg hersellet- sel en een gecompliceerde bo- venbeenbreek. Zij werd naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd, waar zij vannacht overleed. Vanmiddag grote optocht Van e r verslaggevers LEIDEN Vandaag worden de festiviteiten in het kader van 400 jaar Leidens Ontzet afgesloten. Hoogtepunt is vanmiddag de grote histori sche optocht door de bin nenstad die om drie uur van start gaat. i Uidrnt Ontzet", uterdzff S oktober 18 30-22 3( Hollander en derde werd ons eigen De Burcht. De publiek-ju- ry bekroonde de verrichtingen van Fentissy (luide gilletjes), tweede werden de majorettes van Moulin en de derde prijs kreeg Vliegende Hollander. De studentenjury zagen ook alles in Fentissy (luide gilletjes), iets minder in ons eigen Werkmans Wilskracht en even daarna kwam Moulin uit de zoveelste jaars-bus. Terecht een prijzen regen, die de uitverkorenen het hemelwater deed vergeten. Met vliegend vaandel en slaande trom ging het na de prijsuitrei king op de Stadsgehoorzaal aan waar de fraaie pakjes werden verwisseld voor jeans en slob bertruien. De muziek dronk er een glas om de droge kelen te smeren en The Seven Source ging voor vele bewonderende ogen met Excelsior nog even op de ere-toer met succesnummers die de kwaliteiten van de Dordtse majorettes zonder re gen nog eens extra deden uitko men. De Fransen zaten toen al in de bus en deden de lichtjes uit, waarschijnlijk om een uiltje te knappen na zo veel spectacu laire inspanningen. Dode en gewonde bij verkeersongeluk HILLEGOM In de Wcres teinstraat in Hillegom is gis termiddag een echtpaar op een bromfiets aangereden door een personenauto. De echtgenote van de brom fietsbestuurder, de 67-jarigt A. Hellendoorn-de Ridder, werd zo ernstig gewond dat zij ter plaatse is overleden Haar man moest met ernsti ge verwondingen naar een ziekenhuis worden overge bracht Volgens de politie gebeurde het ongeluk omdat de bromfietsbestuurdcr geen voorrang verleende aan een personenauto. Ook voor jeugd Koudekerk hutspot Van onze correspondent Koudekerk - Zo'n kleine 160 leerlingen van de Burge meester de Herderschool hebben zich geheel ingeleefd op de situatie die de Leide- naren in 1574 tijdens het be leg van de Spanjaarden moesten meemaken. Daarvoor was er onder n in de hal van de school maquette ontworpen, w op de verdedigingsschansen en alles wat behoorde tot de verdediging van de stad Lei den, was weergegeven. Ook waren er onder het lesroos ter, het maken van opstellen, tekenen enz. enz. prachtige ideèn of voorbeelden die met die tijd van doen had- Op de ouderavond waren de ouders van de leerlingen erg verrast over hetgeen hun pu pillen onder leiding van het personeel hadden gecreëerd. Ook werd de hutspot niet vergeten. De chef-kok van Rhijndael had deze over heerlijk klaargemaakt, en ie der kind kreeg zijn portie. Op 3 oktober kregen de kinde ren haring en wittebrood aangeboden door de ouder commissie. De winnares met haar lievelingsdier en de beker. Leiden Het hele middag en groot dieren- cn kinderfeest in de Waag. Bij na 500 bezittertjes van alle maal lieve huisdieren kwamen goedgemutst door de regen om hun dieren en zichzelf (wat de verzorgingsijver betreft) te la ten keuren. gisteren de Maar daar bleef het niet bij: er waren pony's met wagentje, geiten en bokken, muizen, par kieten en niet te vergeten spe ciale kikkertjes, een water schildpadje, een wandeldende tak, een regenworm en een Ja panse grond-eekhoom.die een keer door zijn (nieuwe) baasje op straat was gevondne Het initiatief va zaak Vlieland kroond. De grootste zondvloed had de kinderen - op enkele tientallen irjschrijvertjes na niet van dit feest kunnen afhouden. Ze kwamen met dozen, kisten, tas sen en kooien om hun hond, poes,konijn, cavia, hamstertje, kip en gans te i lllllllllllllllllllllllllllllllllllüllllllllllllllllllllllll Het gedeputeerde Staten lid G. van de Zande gooit hier de vang los van de ko renmolen De Eendracht in Alphen. De molen is onlangs voor 180.000 gerestaureerd en werd gisteren officieel in werking gesteld. De bestem ming van de molen is nog onbekend. Wel leven er met name bij de Alphense Kultu- rele raad) plannen de molen in te richten als expositie ruimte. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll i dierenspeciaal- Een vrolijke boel was het in de s met succes be- Waag, waar het publiek langs de kanten genoot van al die kindersnuitjes vol spanning en verwachting. Natuulijk werd er tussen de klaterende kinder stemmetjes door ook in allerlei toonaarden geblaft. De keur meesters hadden handen vol werk, vooral bij de eindkeu- ring. De heer Van Zegveld, van Vlieland, hield de wind eron der en de kinderen bezig. Nu en dan riep hij de opruiming* dienst te hulp: „Wil er iemand komen om een beetje dinges op te ruimen?" Na de voorselectie bleven 50 kin deren over die allemaal een leu ke verrassing, passend bij hun dier, ontvingen. Er waren 15 finalisten, maar uiteindelijk kon er maar ëën het absoluut mooiste, leukste en best ver zorgde dier hebben. Dat werd. na een heksentoer van 5 keur meesters Mirjam Klingerer, glunderend met haar „zeer goed verzorgde hond, mooie vacht en lief tamperament". Ze kregen een beker Tweede werd Gerrie Brommeijer met haar eekhoorn en derde Marcel Van Spaandonk met zijn hond. Het hoofddoel van deze dierenkeu- ring was in elk geval bereikt; dier en kind in de Waag in het zonnetje zetten van Werelddie rendag. Het was buiten al triest genoeg. TON PIETERS Bloembollen kwekers geven voorlichting LISSE De afdeling Lisse van de Koninklijke Algeme ne Vereniging voor Bloem bollencultuur organiseert een bloembollenjaarmarkt in een van de hallen van de bloemenveiling te Lisse. Het is nu ongeveer de tijd om bloembollen te planten. De kwekers hebben de indruk dat veel Nederlanders te weinig van bloembollen we ten. Zij zullen de tuinliefheb- bers in die jaarmarkt laten zien, dat er behalve tulpen, hyacinten en narcissen ook vele kleinere gewassen zijn. Zaterdag 19 oktober van 9 tot 17.30 uur zal de tuinliefheb- ber tegen een rq^clijke prijs een kleurrijk voorjaar kun nen vergaren, aldus hebben de kwekers laten weten. Voor 2de maal ingebroken bij RTV-zaak in Zoeterwoude Van onze correspondent ZOETERWOUDE Tw« kleurentelevisies zijn buitge maakt bij een inbraak in de radio- en tv-zaak Den Blan ken te Zoeterwoude in de nacht van donderdag op vrijdag. De buit is beperkt gebleven doordat de nachtelijke be zoekers een ruit braken va de zaak aan ck> Kerklaan e overhaast de Denen moesten nemen. Precies een week ge leden heeft men ook in deze winkel ingebroken. De toe gang werd toen op dezelfde manier verschaft, namenlijk door de voordeur na het v wijderen van enkele lotjes. 0e de ruiten tegenhouden. De buit bedroeg toen onge veer 5000 gulden. Staatsbosbeheer straft particulier initiatief Van onze correspondent BOSKOOP Staatsbosbe heer die 246.000 subsidie had toegezegd voor de a leg van het Gouwebos tus sen Boskoop en Waddinx- veen, brengt dit bedrag met 3200 terug, omdat particu lieren geheel gratis bomen uit eigen tuin hebben over geplant in het nieuwe bos. dat ligt tussen Boskoop en Waddinxveen. Bij de werk groep Groen in Waddinx veen is men over de maatre gel van Staatsbosbeheer zeer verbolgen. De werk groep ziet dit als een straf voor het particulier initia tief. Knobel rekent niet op Cruyff en Neeskens ROTTERDAM Bondscoach George Knobel heeft gister avond in Rotterdam gezegd, tij dens een bijeenkomst van de Rotterdamse Sportpers, dat hij er niet op rekent dat Cruyff c Neeskens overkomen voor de wedstrijd tegen Zwitserland. Neeskens niet omdat hij gebles seerd is, Cruyff omdat Burgwal zijn mening niet alles op alles heeft gezet om de goede verstandhouding niet te ver knoeien. Vertegenwoordiger* van' de KNVB zullen volgende week opnieuw besprekingen hebben met Barcelona over wedstrijd op 13 november tu.v Barcelona en het Neder lands clftaL onder redactie van Ton van Brussel, tel. 01710-22244 tst. 17 Hutspot op Enkele tientallen Leidenaars zijn donderdagmiddag niet aan hun trekken gekomen tijdens de mas sale hutspotmaaltijd op het Ra penburg. De militairen van de Kokschool deelden in het begin te grote porties uit; bovendien wa ren talloze niet-eetgerechtigden door de hekken geglipt en hadden zonder te betalen uit de ruif mee gegeten, met als gevolg dat er voor de laatst aangekomenen niets meer over was. Zij zijn door de 3-October Vereeniging van daag in de gelegenheid geweest alsnog hun portie te nuttigen in de Doelenkazerne. Noodmunt feesten in Leiden. Vrijwel de hele stad heeft gisteren een ge trouwe kopie van een nood munt uit 1574 in de bus gekre gen en een folder met een prijs vraag. Uiteraard met als doel klanten te trekken. De inzend termijn van de prijsvraag sluit woensdag a.s. NEM Schaakcafé Woensdagavond aanstaande gaat in 't Parlement aan de Nieuwe Rijn het gelijknamige schaak café van start. Ter opluistering van deze opening geven groot meester Jan Hein Donner en de Nederlandse jeugdkampioen John van der Wiel uit Leiden simultaanseances. Aanvang 20 uur. Volgende week zaterdag middag wordt er in het schaak- cafe een snelschaaktoernooi ge houden. Aanvang 13 uur. Ir. J.H. Dickhoff is met ingang van 1 oktober afgetreden als directeur van Nederlandsch Electroasch Maatschappij BV (NEM) in Leiden, onder gelijk tijdige benoeming tot gedele geerd commissaris. Dit geschiedde in verband met de taken van ir. Dickhoff als direc teur van Hollandse Constructie Groep BV (HCG) - NEM is hiervan een onderneming en als lid van de raad van bestuur van Hollandsche Beton Groep (HBG). Met ingang van dezelfde datum is ir. E.H. van de Beek be noemd tot directeur bij NEM. Hij vervulde tot dusver de func tie van adjunct-directeur. De directie van NEM wordt thans gevoerd door ir. W. Hofman, algemeen directeur en ir. E.H. van de Beek. Prins Bernhard De ..American Association", heeft Prins Bernharduitgenodigd om de viering van het 20-jarig jubi leum van deze organisatie van ondernemers bij te wonen. Die viering wordt 10 oktober gehou den m Holiday Inn ui Leiden. Kat-Expo Meer precieze tellingen hebben uitgewezen, dat de kattenten toonstelling afgelopen week einde in de Groenoordhal niet 16.000. maar 20.000 bezoekers heeft getrokken. Reden voor or ganisator Rob Lauwers uit Lei derdorp haren op snaren te zet ten de Kat-Expo volgend jaar weer in Leiden te laten plaats hebben. Vlam in pan: 2 gewonden Bij een koukenbrandje m een wo ning aan de Jon van Houtkade zijn donderdagmiddag twee personen licht gewond geraakt De oorzaak: vlam in de pan. Bij pogingen het vuur te doven be gon het vet te spatten en werd de brand eerder groter dan kleiner De vrouw des huizes en haar schoonzoon liepen brand wonden op aan armen, benen en hoofd. Beiden zijn daaraan in het Academisch ziekenhuis geholpen. GROENTEVEILING LEIDEN (4 okt) appelen 32-43, peren 29 39, aardappe len 20-21, andijvie 34-55, pronkbenen 1 30-1 40, snijbonen 2 25-2 35; stam bonen 2 55-2 35; kroten gekookt 75; groene knul 35-38; spitskool 52 38, prie 52-63; postelein I 07-1.30; rabar ber 26-34; ipina/.ie 90 99; spruiten 75 85, spruiten B 80-83; spruiten C 72-75, tomaten A 9.10-9.60; tomaten B 'J 40-9.60; tomaten C 8 20-8.70; to- maten CC 4 00-5,20; uien 16-24, witlof 2 90-3.20; knolselderij 51-62; kom kommers AA 59. komkommers A 51 54; komkommer» B 42-42; kom kommer* C 32-35. komkommer» D 25, komkommers E 21. sla zwaar 32 38, -.la licht 1129. bleekselderij 38 43, bospren 73-88, peterselie 26, selderij 30 44, paprika's p stuk 25- 33. paprika's p kilo 63 Ruilbeurs De Leidse postzegelclub Philateli- ca organiseert volgende week zaterdag een ruilbeurs in het Dorpshuis van Leiderdorp. De beurs is van 10 tot 17 uur geo pend.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 3