Wim van Hanegem toch zijn zin Robson overwoog FC Twente wedstrijd cadeau te geven Liverpool deed het kalmer aan Voorzitter van Bavern Munchen tart Lattek Bestuur WON staat achter Van der Leek PSV onder zeer zware bewaking WOENSDAG 2 OKTOBER 1974 LEIDSE COURANT PAGINA 11 Mladen Ramljak werd door pech achtervolgd. Tijdens de training verzwikte hij zijn en kel. COLERAINE Kort voor het vertrek van Feyenoord naar Col^aine gistermorgen heeft Wim van Hane- gem toch zijn zin gekregen. „De kromme" die maan dagmiddag al weinig lust had om de reis naar Noord-Ierland te maken omdat hij zich niet fit voelde, maar toen van manager Guus Brox te horen kreeg dat hij dinsdagmorgen verwacht werd, mocht toch thuisblijven. Van Hanegem bleef op de monstratieve wijze thuis. Gerard Kerkum, lid van de be leidsgroep betaald voetbal zei: „Wij kennen de aard van de blessure van Van Hanegem, we zouden hem wel rust willen ge ven maar wij vinden de metho de die hij nu toepast incorrect Van Hanegem is een uitstekend betaalde werknemer bij Feye noord en wij vinden dat hij dergelijke beslissingen niet hoeft te nemen. Dat doen wij wel. Hij moet zich opk realise ren dat wij als Feyenoord be paalde verplichtingen hebben tegenover onze tegenstander." Met deze nieuwe affaire van Van Hanegem is de controverse tus sen de medische staf van Feye noord en de spelersgroep op nieuw verscherpt. Enkele we ken geleden toonden enige spe lers al hun ontevredenheid over de medische begeleiding bij de landskampioenen. Problemen, die in een gesprek tussen de' leiding en de spelersraad leken uitgepraat. Maandag bleek ech ter dat de zaak in het geheel niet is opgelost. Van Hanegem zei nadat hij van manager Brox gehoord had toch mee te moe ten naar Coleraine: „Dan ga ik naar een andere dokter en dan kom ik wel terug met een brief je dat ik onmogelijk kan spe len". Van Hanegem verscheen dinsdagmorgen demonstratief zonder voetbaluitrusting in het stadion en dwong daarmee zijn „vrije dag" af. Manager Brox op de vraag of Feyenoord nog maatregelen gaat nemen: „Daar moeten wij ons nog over bera den. Misschien laten we hem wel niet mee spelen tegen Zwit serland". Feyenoord dat zonder de gebles seerde Denen Kristensen en Ol- sen en de onwillige Van Hane gem naar Noord-Ierland reisde, werd kort na aankomst in Cole raine met een nieuw probleem geconfronteerd. Tijdens een trainingspartijtje viel de Joego slaaf Ramljak, die twee weken geleder) in Rotterdam wegens een blessure niet kon meespe len, over de bal en verzwikte daarbij zijn linker enkel. Raml jak moest van het veld worden gedragen en de blessure liet zich zo ernstig aanzien dat clu barts Abarbanel het noodzake lijk achtte foto's te laten maken in het ziekenhuis van Coleraine. „Hij kan onmogelijk meespelen. De enkel zwol in enkele minu ten geweldig op", aldus de dok ter. Trainer Wiel Coerver, die door het wegvallen van Van Hane gem nog slechts beschikt over veertien spelers, zag zijn selec tie daarmee opnieuw geredu ceerd. Hij zal vanavond geval de geblesseerde Theo de Jong en Peter Ressel, die giste ren alleen wat loopoefeningen dedep, moeten inzetten. Op de plaats van Van Daele, die een positie op het middenveld was toebedeeld, zal tegen Coleraine nu de jonge Wim van Til spelen terwijl Van Daele naar de ach terhoede verhuisd. Feyenoord heeft dan nog slechts twee wis selspelers over: doelman Ger Reitsma en internationaal vol komen onervaren René de Jong. Feyenoord speelt tegen Coleraine in de volgende opstelling: Trey- tel; Everse, Van Daele, Schnei der, Vos; Jansen, De Jong, Van Til; Ressel, Kreuz en Schoen- Van der Meer en Martens traden af ZEIST - Joop Martens en Karei van der Meer hebben gisteren besloten zich terug te trekken uit de scheidsrechterscommis- sie van de KNVB. De voorma lige toparbiters deden dat naar aanleiding van het besluit van het sectiebestuur betaald voet bal de beoordelingscommissie in ere te herstellen. De com missie, waarin Aad Stouthan- del, Gerrit Eeden, Dries van Leeuwen en Wim Schalks zit ting hebben, trok zich enkele maanden geleden terug toen bleek, dat de scheidsrechters- commissie het advies inzake de samenstelling van de interna tionale lijst had genegeerd. Over de opvolging van Mar tens en Van der Meer is nog weinig bekend. Tot de kandi daten zouden Leo Horn en Piet Roomer behoren. FC Barcelona wil Marinho BARCELONA/SAO PAULO - De Spaanse kampioensclub FC Barcelona wil naast Johan Cruyff, Johan Neeskens en Hu- go Sotil (Peru) een vierde bui tenlander contracteren: de Bra ziliaan Mario Marinho Ulibari. Deze international, die 27 jaar is, moet de Spaanse club een be drag van 300.000 dollar (onge veer 800.000 gulden) kosten. Marinho, die tijdens het eind- toernooi om het wereldkam pioenschap in het Braziliaanse elftal uitkwam, komt vandaag naar Barcelona om de bespre kingen af te ronden. Weer remise MOSKOU - De Russische scha kers Anatoli Kapov en Viktor Kortsjnoj zijn gisteren in Mos kou op de 48ste zet van hun zevende partij in de tweekamp om het recht wereldkampioen bobby Fischer uit te dagen, remise overeen gekomen. De partij was maandag na 44 zet ten afgebroken. Karpov heeft in de tweekamp tot dusver twee partijen gewonnen. Het zettenverloop van het vervolg van de zevende partij was: 45. d4- d5, Pe7xd5. 46. Ld7-e8, Tb4xf4. 47. Te7xf7 (schaak), Kf6-e5. 48. Tf7xh7, remise. Er zou nog kunnen volgen: 48 Pf6. 49. Th8, pxe8. 50. Txe8, Tb4. 51. Th8, Kf6. 52. Th5, Kg6. 53. Te5, Kf6 remise. Test voor Den Hertog ALMELO - Fedor den Hertog, die uiteindelijk na een jarenlange amateurstatus toch voor een profbestaan bij Frisol koos, zal evenals de meeste grote cou reurs eens hebben gedaan, het volgend jaar deelnemen aan de monsterrace Bordeaux- Parijs. Volgend jaar eil Den Hertog zich aan deze test onderwer pen- Opstelling A jax WASSENAAR Manager Hans Kraay heeft gistermiddag in Wassenaar het elftal van Ajax bekend gemaakt. De opstelling van Ajax is: Schrij vers; Suurbier, Blankenburg, Dusbaba, Krol; Haan, Keizer, Ger Mühren; Rep, Geels en Mulder. moeten wij ons nog over bera- GUUS BrOX: „Mogelijk represailles tegen Van Hanegem ceerd. Hij zal vanavond in elk Cochrane, Coleraine komt met de volgende ploeg uit: Crossan; McCurdy, Campbell, Jackson McNutt; Murray, Simpson, Jennings; Cochrane, Dickson en Tweed. LOCHEM Bobby Robson heeft gisteren ernstig overwogen het UEFA-cuptoernooi maar te laten schieten en voor de wedstrijd tegen FC Twente een verzwakt elftal in het veld te sturen. Dat idee rijpte bij de Ipswich-manager toen Colin Viljoen en Brian Hamilton klaagden over keelpijn en Kevin Beattie last bleek te hebben van buikloop. Robson: „Hen tegen FC Twente inzetten houdt het risico in dat ik in de competitiewedstrijd tegen Queens Park Rangers aanstaande zaterdag niet over hen kan beschikken. Omdat wij dit seizoen voor alles op het nationale kampioenschap gokken heb ik erover gedacht het risico niet te nemen". Robson heeft bovendien gespeeld met de gedachte een beroep te doen op de reserves omdat Alan Hunter een schorsing van een wedstrijd boven het hoofd hangt. De rijzige Noordierse in ternational kreeg anderhalve week geleden tijdens het duel met Chelsea voor de derde keer tijdens deze competitie een gele kaart en alleen omdat het door Ipswich aangetekende beroep nog niet is behandeld is de uitsluiting nog niet van kracht geworden. Robson: „Zou ik Hunter tegen FC Twente niet inzetten dan kan hij zaterdag in ieder geval spe len. Omdat we tegenoyer het Engelse voetbal wel verplicht zijn in de UEFA-cup zo goed mogelijk voor de dag te komen, heb ik Hunter vanavond echter nodig. Dat betekent, dat er kans in zit, dat hij zijn schor sing zaterdag moet uitzitten" Coach Bobby Robson temidden van de spelers van Ipswich Town tijden een trai ning gistermiddag. gekozen voor een zo sterk mo gelijk elftal in de wedstrijd tegen FC Twente. Dat is ook de reden dat Clive Woods als linksbuiten zal moeten opdra ven, hoewel deze volwaardige vervanger van Mick Lambert gisteren tijdens de training in Lochem een enkel licht kneus de. De blessure van Woods en de ziekteverschijnselen bij Viljoen, Hamilton en Beattie vormen nog niet alle problemen, waar mee Robson, vanmorgen kamp te. Ook de mentale gesteldheid van Kevin Beattie houdt de kundige manager intensief be zig. Vorige week brak John Rit chie van Stoke City tijdens een duel met Beattie het linkerbeen op twee plaatsen. De 33-jarige Ritchie zal daardoor vrijwel ze ker nooit meer kunnen voetbal len. Toen Kevin Beattie zijn onfortuinlijke tegenstander in het ziekenhuis te Ipswich wilde opzoeken liet deze meedelen de belangstelling niet op prijs te stellen. Daaruit concludeerde de jonge Ipswich-verdediger dat Ritchie hem voor het onge val aansprakelijk stelde. Bobby Robson: „Sindsdien is Kevin helemaal van de kaart. Hij zat dusdanig in de put dat ik twee hele lange gesprekken met hem heb moeten voeren om hem een beetje op te beuren. Ik ben bang, dat het nog niet helemaal is gelukt, want tegen Newcastle speelde Kevin zaterdag ver schrikkelijk slecht. Hij heeft het niet een keer aangedurfd een tackle te maken. Ik maak me erge zorgen over zijn toe komst. Hij moet gewoon door gaan alsof er niets is gebeurd". Kevin Beattie heeft daar duide lijk moeite mee. Hij is geschokt door een uitspraak van Stoke- manager Tony Waddington, die onmiddellijk na de voor Ritchie fatale botsing zei: „Zo'n blessu re kan niet het gevolg zijn van een toevallige val. De chirurg, die een spoedoperatie op Rit chie heeft uitgevoerd, verklaar de nog nooit zo'n ernstige bles sure te hebben gezien", riet commentaar van Kevin Beat tie zelf: „ik ben een enthousias te speler en als ik de bal kwijt raak doe ik er alles aan om hem terug te krijgen. Toen Rit chie viel heb ik helemaal niet beseft dat hij zo ernstig gebles seerd was. Natuurlijk heb ik het niet opzettelijk gedaan. Ik was ziek toen ik hoorde hoe John er aan toe was". Ton van Dalen MUNCHEN Er woedt een storm bij Bayern Münchcn. Nu de prestaties van de Duitse Icampioensplocg even wisselvallig zijn als het najaarsweer steekt de wind uit diverse richtingen op. Nadat voorzitter Wilhelm Neudecker in de maandagkranten de aanval had geopend op trainer Udo Lattek, heeft deze, eveneens in het openbaar teruggeslagen. De club-president had de oefen- meester verweten dat deze niet hard genoeg werkte en te weinig aandacht besteedde aan de jeugd. Lattek, die zijn contract bij Bayern juist heeft verlengd, zegt nu: „Wat wil Neudecker, dat we voor de wedstrijden ook nog in de bus en het vliegtuig trainen? Het zou mij geen moeite kosten de spielers dag en nacht te laten werken, maar dan gaan ze helemaal kapot". De spielers staan intussen achter Udo Lattek. Een van hen. die niet genoemd wenst te worden: „Ik geloof dat de heer Neudecker de zaak een beetje opblaast." Bayern Münchcn staat na zes wedstrijden (drie keer winst en drie keer verlies) op de ongebruikelijke elfde plaats van de Bundesliga- ranglijst. Er gaan geruchten dat Neudecker, om Lattek te tarten, voorlopig Franz Beckenbquer het heft in handen wil geven. Deze zou de ploeg weer in het rechte spoor moeten brengen, zoals hij dat ook tijdens het W.K. met het Duitse elftal heeft gedaan. Neudecker vindt dat Lattek verscheidene vedetten, met name Hoeness, te veel de vrije hand laat om er lucratieve „bijbaantjes" op na te houden. Udo Lattek.zorgen. NEWTOWNARDS - „Het lijkt wel alsof je achter het ijzeren gordijn bent", waren de woor den waarmee Ben van Gelder uiting gaf aan zijn gevoel van onvrede. De manager van PSV deed zijn uitspraak nadat de bus die de Nederlandse beker houder van het vliegveld van Belfast naar het 25 kilometer westelijker gelegen Bangor voor de vijfde maal had moe ten stoppien om door militairen te worden onderzocht. PSV, overgevlogen met de Fok ker Friendship van Philips van Welschap naar Belfast, had do micilie gekozen in het kleine provincie sstadje gezien de ge spannen situatie in de Noord ierse hoofdstad. Uitgerekend in Bangor echter wordt dezer da gen een proces gevoerd. De au toriteiten vrezen nieuwe ge welddaden en hebben derhalve uitgebreide maatregelen getrof fen. Zo zijn ondermeer drie vei ligheidsofficieren aan de Ne derlandse groep toegevoegd. Gisteravond nog heeft PSV, daags daarop voor de tweede maal tegenstander van het kan sloze Ards in de eerste ronde van de Europa cup II, kennis gemaakt met het door wrakke tribunes omgeven terreintje waarop moet worden gespeeld. Het is de wijdse naam van Castlereagh Park allerminst waard. De 38-jarige trainer-spe ler Bill Humphries verwacht dat zo'n 5.000 inwonders van het doodse dorp getuige zullen zijn van het treffen De vervaardiger van de aanplak biljetten heeft er alles aan ge daan om tenminste de publieke belangstelling tot een succes voor de noordierse club te mn- ken. Vol trots laat hij weten dat de Nederlandse kampioen uit komt in dit duel voor het toer nooi om de Europa cup voor bekerhouders. Ten aanzien van het aantal Nederlandse interna tionals dat in actie zal komen, neemt hij het al evenmin erg nauw met de waarheid. „Zes spelers van het Nederlands elf tal komen uit", heet het op de vaal witte poster, een aantal dat zelfs de complete selectie van PSV niet eens telt. In een sterkere opstelling dan twee weken geleden in Eindho ven, toen PSV met 10-0 won, zullen de Eindhovenaren hun tegenstander tegemoet treden.; Willy van de Kerkhof heeft zijn schorsing voor Europacup wed strijden er inmiddels op zitten en staat in het middenveld. Zijn tweelingbroer René is na de wedstrijd in Noord-Ierland weer voor UEFA-ontmoetingen speelgerechtigd. (Oud)-interna- tional Jan van Beveren zal dit keer zijn doel niet kunnen ver dedigen. Uit veiligheidsoverwe gingen heeft hij een week rust voorgeschreven gekregen. Van Gerven vervangt hem, doch ook de reserve doelman hoeft aller minst op een drukke avond te rekenen. Immers, in het eerste treffen werd Van Beveren pas na ruim een half uur voor de eerste maal in het spel betrok ken. De opstelling van PSV is: Van Gerven, Krijgh, Nordqvist, Van Y. Deijkers. Willy van de Kerkhof, Strik, Quaars, Willy van der Kuylen, Edström en dahlquist. Reserves: Heyink, Kemper, Poort vliet en Lubse. Ben van Gelder..gevoel van onvrede. TILBURG - Het bestuur van de Vereniging Van Voet ba loef en mees ters in Nederland heeft zich opgesteld achter Jaap van der Leek, secretaris-generaal van de WON, met wie de KNVB geen contacten meer wenst te onderhouden naar aanleiding van een door Van der Leek op de band opgenomen telefoongesprek in de zaak Bulatovic. Het bestuur heeft gisteren een door voorzitter Jan Rab ondertekende offiële verklaring uitgegeven, waarin het college zegt het volledig eens te zijn met de werkwijze van secretaris-generaal Van der Leek. „Dien aangaande ziet het bestuur geen enkele aanleiding verandering aan te brengen in de positie, functie en werkwijze Steun voor Jaap van der ri de WON deelt voorts i ftrk hfit Kpet„,ir v/an ■uh«»«»....r h«>r v,n «-bck, net Destuur van ae i de heer Van der Leek". Het bestuur v nog mede het besluit van het KNVB-bondsbestuur de heer Van der Leek niet meer als gesprekspartner te accepteren ten zeerste WON Stelde ZlCh achter hem te betreuren. Op. lli:ili:ill!lll!:ili:ill(l!llll!!!lllllll!l!llllll[llll!ll!llll!lll!lll!lll!l!lll[lll!IIIIII!llinilliniD OSLO Liverpool beeft gisteren in Oslo de tweede wedstrijd voor de eerste ronde van het toernooi om de Europacup voor bekerwinnaars tegen Strömgodset met 1—0 gewonnen. Het eerste duel hadden de Engelsen met maar ifefst 110 winnend afgesloten, zodat zij zich gemakkelijk voor de tweede ronde plaatsten. Voor 17.000 toeschouwers scoorde Kennedy in de 17c minuut. Roipas Lahti uit Finland heeft zich ook geplaatst voor de tweede ronde van het toernooi voor bekerwinnaars. De Finnen wonnen het tweede duel tegen Sliema Wanderers ujt Malta op eigen veld met 4—1 na de uitwedstrijd met 0—2 verloren te hebben. Pas drie minuten voor het einde stelde Letnanen de kwalificatie van Reipas veilig. De overige Finse doelpunten kwamen op naam van Salonen (4e minuut), Sandberg (37e en 43e mi nuut). Voor Sliema Wanderers scoorde Aquelina tien minuten na de hervatting. Real Madrid heeft in Madrid de tweede wedstrijd tegen Fram Reykjavik met 60 gewonnen. De ruststand was 3—0. De Spanjaarden, die de eerste wedstrijd met 20 wonnen, plaatsten zich voor de tweede ronde. De doelpuntenmakers waren: Pirri (2), Santillana, Nctzer, Macanas en Aquilar. Er waren 35.000 toeschouwers. Partizan Belgrado heeft in Belgrado de tweede wedstrijd voor de eerste ronde van het UEFA-cup- toernooi tegen Gorni Zabrze met 30 gewonnen. Het eerste duel was in een gelijkspel (2—2) geëind igd zodat de Joegoslaven zich voor de tweede ronde hebben gekwalificeerd. De doelpunten kwa men op naam van Vukotic (21e minuut), Djordje- vic (79e) en Todorovic (89e). Er waren 6000 toe schouwers. Portadown uit Noord Ierland heeft de tweede wedstrijd voor de eerste ronde van het UEFAcup- toernooi op eigen veld tegen Valur FC uit IJsland met 21 gewonnen. De Noordieren, die in IJsland 00 hadden gespeeld, bereikten daarmee de tweo- de ronde. Voor Portadown scoorden Ronnie Mc- Faul en Ronnie Morrison (strafschop). Ingipjorn Albertsson redde de eer voor Valur FC. Er waren 6000 toeschouwers. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1

Leidse Courant | 1974 | | pagina 11