ró ijmaker komt han den tekort 25.- Nederlander wegens oplichting in Italië aangehouden VVD frontaal ten aanval VROUWELIJKE EN MANNELIJKE KRACHTEN Wollen tweed enshetlands juist nu heel voordelig. Jamani tegen verhoging verdien'n echte Leidse CouranNpuzzel HIEISHIE?) zen r Hetpnte- rschi in de bijenkorf MAANDAG 23 SEPTEMBER 1974 LEI USE COURANT Cursussen LJA De Leidse Jeugd Actie heeft zijn cursus-programma voor het ko mend seizoen uitgebreid met een leergang Applicatie werk, wandkleden en poppen maken Omdat verwacht wordt dut F vooral meisjes en vrouwen zich f hiervoor als leerling zullen aari- F melden wordt de cursus gege- i' ven in de middaguren en wel op dinsdagen van 14 tot 15.39. De eerste les is vastgesteld op 8 ok tober. Behalve in deze vorm van handvaardigheid geven do centen van het LJA traditiege- tiouw ook weer les in „volks dansen" en „begrotingen en be grotingen". Daarnaast wordt evenals andere jaren weer eer cursus handenarbeidDe les ruimten zijn ingericht in het on derkomen dat de LJA sinds eni ge tijd heeft in het hoofdgebouw van de voormalige zeevaart school aan het Noordeinde i2a. Voor nadere informaV'e kan men zich tot het hier gevestigde secretariaat wenden. Dit is tele fonisch te bereiken onder de nummers 40020/30249 toestel 11. Deserteurs: volledige gratie TORONTO (AFP) - Op de Inter nationale conferentie van Ame rikaanse deserteurs en gewe tensbezwaarden in Toronto, Ca nada, is zaterdag president Ge rald Fords voorwaardelijke am nestie met overweldigende meerderheid afgewezen. De honderd afgevaardigden uit Ca nada, Zweden, Frankrijk en En geland, eisen volledige gratie waaraan geen enkele voorwaar de is verbonden. Vrachtauto leeggeroofd (OTTERDAM (ANP) Van een terrein aan de Coollhaven in Rot- terdam is het afgelopen week- j einde een vrachtwagen gestolen met 25.000 kilo wolfram-erts, be- stemd voor de vervaardiging van gloeilampen. De partij ,die j verpakt was in 500 zakken, had een waarde van 550.000. De trekken met oplegger werd la ter zonder lading teruggevonden j op een parkeerterrein aan de rijksweg in de gemeente Ooster hout. Van de daders ontbreekt I elk spoor. Van onze correspondent Frans Wijnands ROME Albert Plesman,- de 52- jarige zoon van de oprichter van de KLM, is dit weekeinde in Rome gearresteerd op be schuldiging van een gigantische oplichting bij de verkoop van belastingvrije auto's. Plesman, directeur-eigenaar van de firma „Jet-Car in Rome, zou in de af gelopen jaren zijn klanten over de hele wereld voor tenminste driekwart miljoen gulden heb ben opgelicht. Zijn firma inde wel de contant be taalde prijzen voor de meestal erg dure auto's, maar de wa gens zelf werden nooit afgele verd. Op die wijze zou Plesman zich tenminste 750.000 gulden hebben toegeëigend, waarbij het voor de politie nog een raadsel is, dat zoveel cliënten zich zolang aan het' lijntje hebben laten hou- - den. „Jet-Car", de onderneming van de nu gearresteerde Plesman is een- van de bedrijven die zich ook in Rome bezig houdt met de verkoop van belastingvrije au to's. Dat betreft transacties die mogelijk zijn voor buitenlanders die voor kortere of langeTe tijd in Italië verblijven en voor Ita lianen in het buitenlandm De verschillen tussen de normale catalogusprijzen en de belas tingvrije tabellen zijn erg aan trekkelijk. Op een normale rnid- denklassewagen scheelt het gauw 2 3000 gulden. Kortgeleden kwam de zaak offi cieel aan het rollen, toen een Japanse industrieel een klacht indiende, dat hij nog steeds zijn bestelde wagens,- een Mercedes en een Ferrari, niet had gezien. In verband met zijn verblijf in Italië had deze Japanner bij „Jet-Car" beide auto's besteld en contant vooruit betaald: en kele tienduizenden dollars. Aan de Morsweg 21 in Leiden is zatredag een nieuwe vestiging van Maraad geopend, waar men terecht kan voor cv, sanitair, gas- en olieverwarming, zwembaden e.d. Op de foto eigenaar Luiks, die een van zijn gasten trots een pracht van een model badkamer laat zien. Bijzonder praktisch is deze handige mini-lettertang. In een oogwenk kunt u voorraadbussen, mappen e.d. voorzien van keurige, zelfkle vende naamstrookjes. Slechts de kleine moeite van het maken van een nieuw kwartaal abonnee is genoeg om in het bezit te komen van dit apparaatje. Noteer m.l.vDffell als nieuw kwartaal-abórtnee: L...DUH7-" Stuur deze bón in open envelop, ^®am: zonder postzegel, naar: Adres; antwoordnummer 349, -Leiden. Woonplaats: Stuur de mini-lettertang naar: Naam: LEIDSE Woonplaats: COURANT Namens: DEN HAAG WD-Ieider Wie gel is enigszins teruggekomen van zijn voorspelling dat het ka binet-Den Uyl zijn termijn van vier jaar waarschijnlijk volledig zal volmaken. Hij zei zaterdag op de partijraadsvergadering van de VVD in Den Haag, dat hij na het bekend worden van de regeringsplannen voor het ko mende jaar daarover gerede twijfels heeft. Volgens de liberale oppositielei der heeft het kabinet zijn posi tie ernstig verzwakt door vol strekt in gebreke te blijven bij de aanpak van de werkloosheid en het beleid ten opzichte van de zelfstandigen en andere mid dengroepen. Ook laakte hij het „potverteren." Hij kondigde aan, dat de WD bij de komen de algemene beschouwing in de Tweede Kamer op deze drie punten van het kabinetsbeleid een frontale aanval zal richten. (ADVERTENTIE).. PARIJS (Rtr.) „Ik geloof dat elke wijziging in de wereldolie prijzen zal leiden tot een ineen storting van de wereldeconomie. Daarom zal ik mij tegen elke po ging in die richting verztten", al dus de Saoedi-Arabische minister voor oliezaken, Sjeik Achmed Zaki Jamani in een zondag gepu bliceerd vraaggesprek met het Franse weekblad „Paris Match", j „De enorme rijkdom die is ont- staan door de olieroyalties geven mijn land en mij een gevoel van onveiligheid. Daarom zal ik met alle krachten vechten tegen pogin gen de prijzen nog verder op te voeren", aldus Jamani. Verkiezingen voor senaat j in Frankrijk PARIJS (REUTER) - I„ Frnnk- rijk is gisteren de eerste ronde gehouden van de verkiezingen voor een derde deel van de ze tels in de Senaat. Het ging om 88 zotels in dertig departemen ten. Over de zetels waarvoor ditmaal niemand de absolute meerder heid behaalt, wordt volgende week zondag opnieuw gestemd. Dan is een eenvoudige meerder heid voldoende. De voormalige ministers Raymond Marcellin en Maurice Schumann behoor den tot de kandidaten die recht streeks werden gekozen. McCorcl vecht gratie voor Nixon aan WASHINGTON (AP) James McCord,- een van de oorspronke lijke verdachten in de Waterga- teaffaire, heeft een federale rechter gevraagd de gratie voor ex-president Nixon onwettig en in strijd met de grondwet te verklaren. De advocaat van McCord, Ber- nard Fensterwald, vroeg vrij- dag voor een districtsrechtbank j ook om een tijdelijk gerechtelijk verbod op het verplaatsen uit het Witte Hurs van de bandjes en andere documenten naar het landgoed van ex-president Nixon in San Clemente. Lord Chalfont verlaat labourparty LONDEN (Reuter) De vroegere Labour-minister Lord Chalfont heeft de Britse Labourpartij ver- laten uit, naar hij gisteravond j heeft verklaard, bezorgdheid over j de groeiende invloed van „links" in de partij. In een brief aan premier Harold Wilson spreekt Lord Chalfont ver der zijn bezorgdheid uit over het in de praktijk overheersen door de grote vakbonden op een groot aantal politieke gebieden. I Folteringen j in Chileense gevangenissen OSLO Een gewezen gevangene van de Chileense militaire junta heeft zaterdag verteld hoe hij op verschillende manieren in Chileense gevangenissen werd gefolderd. Het is de Nederlander van ge boorte George Paul de Bruyn, een ingenieur, die dondeidag met zijn vrouw in de Noorse hoofdstad is aangekomen. Hij is de eerste van honderden politie ke gevangenen die naar ver wachting door de junta vrijgela ten zullen worden. „Ik werd veerdoofd en ondervraagd en verder rkeeg ik elektrische schokken", zo vertelde de heer De Bruyn gisteren tegen Noorse journalisten. De Bruyn, die on middellijk na zijn vrilating naai Noorwegen vloog, was hoofdin genieur bij het Chileense minis terie van openbare werken on der het bewind van president Allende. Verenigingsleven Lisserbroek beleeft goede tijden LISSERBROEK Het vereni gingsleven in Lisserbroek bloeit. Dat bleek duidelijk afgelopen vrijdag tijdens de jaarvergade ring van het „Dorpshuis Lisser broek de Meerkoet". Penning meester Kors deelde o.m. mee dat de vereniging, over 1975 batig saldo verwacht 20.000. De Horsten De belangstelling voor de infor matie-avonden die de buurtver eniging De Horsten organiseert om nieuwe mede-bewoners weg wijs te maken, is zeer teleur stellend. Dat meldt het bestuur van de vereniging in het wijk or gaan Meer n Wijk. Omdat tel kens blijkt dat de nieuwelingen die wel komen opdagen veel es sentiële informatie nog ontberen heeft men niettemin besloten dergelijke bijeenkomsten voorlo pig nog te continueren. Oprichter Leidse Courant overleden KATWIJK De Oud-correspon dent van de Leidse Courant de heer Jac Meijer is op 92-Jarige leeftijd overleden. De heer Meijer maakte voor 1809 deel uit van de commissie die zich ten doel stelde de „Leld- sche Courant" op te richten. In het verenigingsleven in Kat wijk heeft de heer Meijer zich jarenlang verdienstelijk ge maakt. Hij was op 17-jarige ■leeftijd penningmeester van de jongelingsvereniging ,,St. Aloy- sius". Tevens was hij dirigent van het dameszangkoor „Maris Stella". Gedurende meer dan dtrtig jaar heeft hij zich ingezet als com missie Lid tot wering van het schoolverzuim. Bovendien heeft hij de begrafenisvereniging ,,St. Barbara" en de afdeling „Het Wit Gele Kruis" mede opgericht evenals de Oranjevereniging in Katwijk. Morgen zal deze actieve Katwij- ker worden begraven. De uit vaartdienst begint om twee uur in de parochiekerk. Scheurtjes in Amerikaanse kernreactors WASHINGTON (AFP) B een derde der electrlciteit wekkende kernreactors in Verenigde Staten moet in komende twee maanden om ligheidsredenen ophouden produceren. De commissie voor atoomefl gie in Washington maakte zal' dag bekend dat in een vijftier van de 52 kernreactors jn Verenigde Staten de produk zal worden stopgezet om derzoeken of tr in hun koel sternen geen lekken zitten, commisssie heeft haar besluit nomen nadat in drie react kleine scheurtjes waren geci stateerd. Eveneens zaterdag heeft een derzoeker op het gebied van' nucleaire veiligheid, de 34-jar| Carl Hocevar, ontslag gemor uit protest tegen de onwetei heid waarin het publiek zou w den gehouden over het gevi van atoomcentrales. J. H.TEEUWEN Arts PRAKTIJK HERVAT. een Personeels advertentie helpt beslist. Bel 01710-22244 TELEFOONTJE BEL 01710-22244 Met gevoelens van verdriet, doch dankbaar, dat wij haar zolang mochten behouden, geven wij U kennis, dat voorzien van het H. Sacrament der Zieken en getuigend van een groot geloof van ons is heenge gaan onze lieve moeder, behuwd-, groot- en over grootmoeder WILHELMINA van DAM weduwe van Leonardus van der Holst In de gezegende leeftijd van 87 jaar. kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Voorhout, 20 september 1974 Huize St. Agnes, Herenstraat 45 Correspondentie-adres: Engelselaan 7 De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op dins dag 24 september a.s. des v.m. te 9 uur in de parochiekerk van de H. Bartholomeus te Voorhout, waarna begrafenis op het parochiële kerkhof. Er zal een Eucharistieviering plaats hebben ter harer intentie in de kapel van Huize St. Agnes op maandag avond te 7 uur waarna gelegenheid tot condoleren. Moeder ligt opgebaard in het Mortuarium van Huize St Agnes. Voorzien van het Sacrament der Zieken is na een langdurige ziekte, toch nog onverwacht, zacht en kalm van ons heengegaan, onze lieve vader, behuwd- groot- en overgrootvader,' JACOBUS MEIJER weduwnaar van Anna Pieternella Mulder, in de gezegende leeftijd van 92 jaar. Pooraka (Austr.) Epe Kerpen (Did.) Oirschot Katwijk aan Zee J. P. Meijer J. Meijer-van Rijn C. A. Meijer H. Meijer-Blok Jac. F. Meijer M. Meijer-Oudshoorn C. H. v. Pinxteren-Meijer C. A. v. Pinxteren C. Meijer-Fassbender Zr. Deïcola (C. Meijer) A. J. W. Meijer I. J. C. Meijer-Verboom Klein- en achterkleinkinderen Liever geen bezoek aan huis Maandag wordt hij in een avondwake in de parochie kerk van St. Jan de Doper te Katwijk aan den Rijn om 19.30 uur herdacht. De gezongen H. Mis van Requiem zal gehouden worden op dinsdag 24 september om 14.00 uur in boven-genoemde kerk, waarna de bijzetting plaats vindt in het familiegraf op het parochie-kerkhof. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in het parochiehuis. Wij bevelen onze overledene in Uw godvruchtige gebeden aan. Wij vragen voor direct voor eenvoudig inpakwerk: U verdient.bij ons minstens: Mannelijk personeel: 17 jaar 18 jaar 19 jaar 20 jaar 21 jaar en ouder 21 jaar en ouder, gehuwd netto ƒ130.- ƒ40 vakantiebon netto ƒ145.- ƒ44.60 vakantiebon netto ƒ155.- ƒ47,40 vakantiebon netto ƒ165.- 53.50 vakantiebon netto ƒ210.- ƒ63.30 vakantiebon ...netto 230.- 63.30 vakantiebon Vrouwelijk personeel: 17 jaar netto ƒ115.- 34.10 vakantiebon 18 jaar .-netto ƒ125.- ƒ38.10 vakantiebon 19 jaar netto ƒ132.50 ƒ40.70 vakantiebon 20 jaar netto ƒ140.- 45.70 vakantiebon 21 jaar en ouder netto ƒ170.- ƒ54.— vakantiebon 21 jaar en ouder, gehuwd netto ƒ180.- 54.— vakantiebon Werktijd van 08.00 tot 17.15 uur; middagpauze een half uur en 2x15 minuten koffiepauze. Reiskosten worden vergoed. Kom even langs of bel 02522-11175 of 11229. P. BAKKER B.V. Akenvoorderlaan (hoek Heereweg) - Lisse (De Engel). Na werktijd aanmelden bij de heer Op de Beek, Mozartstraat 1, Lisse. Tel. 02521-15960. Na een kortstondige ziekte is, geheel onverwacht, voorzien van de Genademiddelen der H.Kerk, overle den onze lieve en zorgzame man, vader en opa Cornells Hubertus den Elzen echtgenoot van Maria Johanna van den Burg op de leeftijd van 64 jaar. Noordwijk M. J. den Elzen-van den Burg Piet en Tiny van der Meer-den Elzen Wim en Ria den Elzen-van Nobelen Corné - Ronald Noordwijkerhout Henk en Toos Verheijen-den Elzen Marco - George - Wendy Zoeterwoude Ton en Nelly Deutekom-den Elzen Peter - Mirando Noordwijk Peter den Elzen Noordwijk, 21 september 1974 Jan van Heusdenstraat 20 •De gezongen Heilige Mis van Requiem zal worden opgedragen op dinsdag 24 september a.s. om 11 uur in de parochiekerk van St. Jeroen te Noordwijk- Binnen, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op het R.K. kerkhof aan de Gooweg. Op" maandagavond zal er om half acht een Avondwa ke worden gehouden in de parochiekerk, waarna er gelegenheid is tot condoleren. U maakt er heel vlot een nieuwe-lengte-rok van of een elegante wijde mantel. Er is keus uit 28 van de nieuwste kleurnuances groen, bruin, bor deaux, brique, roest en petrol, allemaal met multi-color noppen effect. Materiaal: wol versterkt' met polyester, breedte 150 cm. Normaal 39.95 en 34.95 p.m., als tijdelijke prij swinner m p.m. Afdstoffen

Leidse Courant | 1974 | | pagina 6