Alphen a. d. Rijn krijgt een wetswinkel Prijsruiters NKV afd. Zoeterwoude huldigde jubilarissen Koffie-incident ontsiert jubileum concert Excelsior MAANDAG 23 SEPTEMBER 1974 Watersport- pionier sterft in het harnas Van onze correspondent NIEUWKOOP De bijna 70-jari- ge N. A. de Pater, is gisteren tijdens de o nderlinge wedstrij den voor oud-zeilers, georgani seerd door de watersportvereni ging Noord Zuid Nieuwkoop, door een hartaanval getroffen en overleden. De heer De Pater was erelid van de Nieuwkoopse zeilvereniging. Veertig jaar geleden behoorde hij tot een van de enthousiaste oprichters. Hij is vele jaren be stuurslid geweest. Bezwaren tegen Alphens plan ingetrokken Van onze correspondent ALPHEN AAN DEN RIJN De Stichting Jeugdhaven heeft haar bezwaarschrift tegen het be- If* stemmingsplan Oosthoekcom- plex ingetrokken. In een brief aan B. en W. schrijft het bestuur dat tot intrekking j besloten werd, nadat gesproken was met leden van het college. In de brief staat onder meer dat voor alles bevorderd, moet \<-or-1 den dat op het zogenaamde Oosthoekcomplex woningen ko men met een huurprijs die be taalbaar zal zijn voor de so ciaal-economisch minder draag- krachtigen. De Stichting Jeugdhaven zou in dit bestemmingsplan ook graag een ruimte voor sociaal-cultu- reel werk zien. De gemeente1 heeft toegezegd reële pogingen te doen grond te verwei-ven voor dit doel, mocht er tenminste be hoefte blijken aan zo'n voorzie ning. Tennis vereniging Hoogmade wil een buitenhaan Van onze correspondent Van een onzer verslaggevers ALPHEN AAN DEN RIJN De inwoners van de gemeente Al phen aan den Rijn kunnen met ingang van 14 oktober a.s. met hun probleempjes en problemen terecht bij de plaatselijke wets winkel. Elke maandag, van 19.30 tot 20.30 uur, zal een tien tal Alphense juristen in het buurtcentrum Ridderveld aan het Marsdiep aanwezig zijn om tekst en uitleg te geven over za ken als achtscheiding, arbeids ongeschiktheid, huurschuld en zovoort, enzovoort. En, de goe de raad is niet eens duur; er wordt slechts een bedrag van 2,50 per geval gevraagd ter be strijding van de administratieve kosten. Een van de voornaamste initia tiefnemers is de 24-jarige Rid- dervelder mr. Wim G. v.d. Ziel. Voor zijn definitieve vestiging in Alphen, drie jaar geleden, was hij nauw betrokken bij het Juridisch Adviesbureau te Lei den. Een onderzoek van dit bu reau heeft uitgewezen, dat 18 procent van de cliënten (onge veer 400 man) uit de sterk ex panderende gemeente Alphen afkomstig waren. Ook als pen ningmeester van het buurtcen trum Ridderveld is Wim van der Ziel nogal eens in aanra king gekomen met mensen, die dringend om juridisch advies verlegen zaten maar niet naar een advocaat durfden te stap pen om uiteenlopende redenen (drempelvrees,1 financiën). De heer Van der Ziel: ,,De cijfers van de wetswinkel Leiden tonen zonder meer aan dat er in Al phen een zekere behoefte be staat. Er wordt hier enorm veel gebouwd, veel huurwoningen vooral. De juridische kwesties rond het huren zullen hierdoor toenemen. En dit speelt in op alle problemen". Momenteel zijn er geen advocaten bij de rechtswinkel betrokken. ,,De gevestigde advocatuur van Alphen staat wel positief tegen over het adviesbureau", dacht Wim v. d. Ziel zelf werkzaam als adjunct-secretaris' bij de Ta riefcommissie te Amsterdam. „Wij zullen er niet voor terug schrikken om te gaan procede ren. Hierbij richten we ons vooral op de lagere inkomens groepen. Indien er mensen zijn, die in aanmerking komen voor gratis rechtsbijstand, zullen we dat voor ze aanvragen". De wetswinkel Alphen streeft er naar, net zo als dat van Leiden, zichzelf op te heffen. „Het is een zeer loflijk streven", zegt Wim v. d. Ziel. „Je moet dan wel structurele problemen gaan oplossen. Grote groepen mensen moeten dan bewust gemaakt worden van hun recht. Ook de advocaten zullen dan veel moe ten gaan doen aan precentieve rechtshulp en dat is erg moei lijk". >e heer v. d. Ziel is er van over tuigd, dat de drempelvrees nau welijks of niet aanwezig zal zijui: „In Leiden bestond de vrees ook niet. Bovendien wer ken we onder de vlag van het buurtcentrum Ridderveld. Men loopt hier gemakkelijk in en uit om te pingpongen, te kaarten". De Alphense wetswinkel (tel. 92190) heeft nu tien medewer kers; „We kunnen echter nog een paar reserves gebruiken", zegt Wim van der Ziel. „We moeten uiteindelijk naar de twintig als we het goed willen doen. Na verloop van tijd wordt het hier bijzonder leuk,- dat weet ik bijna zeker". Roelof arendsveen heeft er weer een roerig weekeind opzitten dank zij een spectaculaiire afsluiting van de oranjefestiviteiten. Er werd gevist, tongeknuppeld. touwgetrokken y maar de meeste aandacht trokken wel 't bloemencor so en de versierde optocht voor de kinderen. Wat een kleurrijk festijn, al die versierde steppen en fietsen en rijdende en lopende groepen. De hoofdprijs bij dit geslaagde evenement ging naar de familie De Jong-Van Klink met hun bijzonder knappe creatie De Wilde Boeren dochter". Zij ™J wonnen ook de wisselbeker van de veiling EMM. HOOGMADE De Hoogmadese tennisvereniging, die op 4 sep tember j.l. is opgericht, belegt woensdag 25 september a s. een vergadering in cultureel cen trum „De Schuur". Aanvang 20 Op de agenda staat onder meer de verkiezing van een dagelijks bestuur, waarvoor de werk groep, die zich heeft belast met de oprichtingsperikelen, zich kandidaat stelt. Ook zal worden gekozen een kascommissie. Ver der gaat men praten over de mogelijkheden een buitenbaan voor de tennisvereniging te ver krijgen. Op het ogenblik be schikt men enkel nog over een binnenbaan. LISSE De Lissese ruitervereni- ging St. Hubertus heeft in Apel doorn deelgenomen aan de strijd om het Nederlands kam pioenschap. Het achttal van St. Hubertus eindigde in het toaal- klassement op de vijfde plaats. Rabo-bank Hoogmade: winst gezakt Van onze correspondent HOOGMADE Uit het jaarover zicht van de Hoogmadese Ra bo-bank, dat morgenavond tij dens de 23e algemene vergade ring in Huize v.d. Ploeg aan de leden zal worden voorgelegd, blijkt dat het boekjaar 1973 zich kenmerkt door een versnelling van het groeitempo van de kre dietverlening enerzijds en een afzwakking van de groei van de toevertrouwde middelen ander zijds. Bij de kredietverlening kan worden opgemerkt, dat de verhoogde vraag naar woning- bouwleningen, welke zich reeds in 1972 inzette, wederom is aan gehouden. Ook in de agrarische sector vertoonde zich, aldus het jaaroverzicht, een sterke vraag naar leningen, waarschijnlijk ten gevolge van het in werking treden van de rente-subsidiere geling. Was in het eerste half jaar een afzwakking bij de spaargelden nauwelijks merk baar, in het tweede gedeelte kan van een sterke kentering worden gesproken. De balans per 31 december kan worden af gesloten op 6 417.169,+ (vorig jaar: 6.219.826, Het winst saldo staat op 16.608 tegen over vorig jaar 17.859,—. Najaars feesten in Lisse Van onze correspondent. fLisse In Lisse zijn afgelopen weekeinde de Najaarsfeesten in gezet. Voor de eerste keer deed ook De Engel aan de festivitei ten mee. Men hield zich In dit buurtschap vooral bezig met oud-Hollandse spelen. Het touw trekken leverde een overwin ning op voor de groep Cherulijn bestaande uit de heren M. v.d. Lans, J. Siebelt, T. Bon en P.Kortekaas. Bij de kruiwagen race ging de eindzege naar Marja Snaar en Peter van der Aart. Toos de Wit en Ron van der Pol wonnen het tobbetje-ste ken. In Lisse zelf stond zaterdagmor gen o.m. een viswedstrijd op het programma, die bij de meisjes werd gewonnen door Mariska v.d. Zwet en bij de jon gens door Maarten Kortekaas. Bij de 65-plussers ging de heer J. Vink uit Noordwijk met de hoogste eer strijken. De Najaarsfeesten werden eigen lijk al vrijdagavond ingezet met een autopuzzelrit. Er deden 177 equipes aan mee. Winnaar werd de heer C. Paardekoper uit Lis se. Aan de familiefietstocht deden 110 man mee. De prijs voor de meest onfortuinlijke deelnemer ging naar mevr. Van der Wiel, Doormanplein 10, die ondanks twee lekke banden toch doorzet te. Het sprintlopen in de Poel polder werd gewonnen door Sjaak Meijer. 'In de groep van 1113 jaar won Winfried Dijker en bij de 14-ja- rigen en ouder K. V. van Noort. Het waterfietsen leverde een overwinning op voor Frank Rothweiler bij de 7—9-jarigen. Bij de 10—12-jarigen ging René van Noort met de hoogste eer strijken. Het Poelhuys was stampvol toen daar een zgn. rodeo-instuif werd gehouden. Winnaar werd de beatgroep Diaster. Bij de so listen sleepte Gieny van Lierop uit Hillegom de eerste prijs in de wacht. De familiewedstrijden in De Lis werden ook een enorm succes. Uitslagen: Familie estafette: 1. fam. Burg- meijer (S'helm). 50 meter schoolslag meisjes en dames 1235 jaar: I. Joko Kaak 45.3. Idem dames 55 jaar en ouder: 1. mevr. Rooyakkers 50.5. Schoolslag Heren 35 jaar en ou der: 1. D. Bach 44.7. Verbeten gezichten b.j het Louwli ekken .n De E. Op het terrein van ruitersportvereniging „Liethorp" aan de Leidorpse j Engelendaal werden zaterdag dressuurwedstrijden gehoudenn aar aanleiding van het 7-jarig bestaan van de vereniging. Vierenvijftig j leden namen aan de wedstrijden deel. De eerste prijs bij de zware dressuur voor paarden ging naar Moni que de Leeuw. Een gedeelde eerste plaats in de lichtere proef was voor mejuffrouw Van Dijk en de heer Dinkelaar. De eerste prijzen bij de ponys werden behaald door Ellen Arends en Roland de Jong. De prijswinnaars (zie foto) ontvingen uit handen van burgemeester Van der Have een rozet. Na afloop van de dressuurwedstrijden gaj Cees Vellenga een demonstratie. Van onze correspondent ZOETERWOUDE Vrijdag avond jl. werden door de Bouw- en Houtbond van het NKV op feestelijke wijze een zestal jubilarissen gehuldigt ge zijn 40-jarig lidmaatschap geëerd met de gouden speld van het KBBH. Vijf anderen die 25 jaar lid waren kregen van het bondsbestuur het zilveren insigne. het Don Boscohuis. De In zijn toespraak memoreerde heer J. v. Veen werd i Florida-personeel weigert te bedienen (Van onze correspondent) BOSKOOP. St. Caecilia uit Loosduinen heeft afgelopen za terdag het traditionele drum- banconcours van de Boskoopse harmonie Excelsior gewonnen. Het Loosduinse muziekkorps be haalde in totaal 166,5 punten en verdiende daarmee diverse prij zen, die werden uitgereikt door wethouder mevrouw T. Stelling- werff-Marissen. Niet alleen de jurt had de meeste bewondering voor het Loosduin se korps, maar ook het publiek, dat vol ontzag toekeek toen het korps ook gedurende een gewel dige onvervalste Hollandse re genbui bleef doorspelen. Aan het concours deden in totaal Vijftien, voor het merendeel jonge, korpsen deel. Op de ui terst gezellige en sfeervolle Raadhisplein werd voor ieder korps door het talrijke publiek luid geapplaudiseerd. In de jeugddivisie ging de eerste prijs naar Harmonie Assendelft. Voorts vielen in de prijzen Cres cendo uit Nieuwveen en Voor waarts uit Waddinxveen. SJir* óndanks een enkele regenbuitje werd er flink gemarcheerd tijdens het drumbandconcours van Excels'or. Het jubileumconcert van Excel sior zaterdagavond in de beurs hal achter Floriade werd ont sierd door een „koffie-incident". Tijdens de pauze wilde tal van concert-bezoekers, onderwie raadsleden en loco-burgemees ter P. van den Dool, een kopje koffie gaan drinken in Florida. Het personeel van dit hotel-res taurant weigerde echter te be dienen. In de beurshal zelf was wel een bar ingericht, waar men flesje fris kon krijgen, maar dat kon de drukte niet Onder het publiek ontstond dan ook grote verontwaardiging toen men merkte dat men in Florida niet terecht kon. Bestuursleden van Excelsior vonden dat hun vereniging door deze gang van zaken werd geblameerd. Zij spraken van een schande. De directie van Floriada voerde als excuus aan, dat het bedienend personeel het te druk had met de diners. Uit op- en aanmerkingen van FIo- rida-bedrijfsleider Van Dam bleek echter later dat er sprake was van een soort wraakactie. De flóriada-directie is namelijk helemaal niet ingenomen met de wekelijke warenmarkt op het parkeerterrein achter Florida. Rommelmarkt De rommelmarkt van de jonge rengroep „Opent uw huis" za terdag aan de A.P. van Neslaan is een groot succes geworden. De markt bracht meer dan 1400 op. Dit bedrag zal wor den gebruikt bij hulp aan oude ren, zieken en alleenstaanden. Spectaculair tijdens de markt was de gijzeling van loco-burge meester P. v. d. Dool, Deze werd onder bedreiging van met oude roestig* stengims bewa re- Je ..terroristen" gekleed in pandjesjas met hoge heel en rode zakdoek voor het gez'chg, gevangen gehouden. Hij werd pas vrijgelaten, nadat gemeen te-secretaris P. O. Groot een poffertjespan had verkocht. Sprookjes in Nieuwveen Nieuwveen- De openbare basisschool Tamboerijn in het Coraprak was zaterdagmiddag en -avond te klein om alle bezoekers te herbergen op het jaarlijkse schoolfeest Tamboerania. Het evenement, georga niseerd door leerlingen, leraren en ouders van leerlingen stond dit maal in het teken van de sprookjes. Er waren een groot aantal kraampjes waarin een sprookje werd uitgebeeld of waarin sprookjes werden verteld. Het meeste bekijks trokken wel twee knikkende reuzekabouters, die het schoolbestuur van de speeltuin De Efteling te leen had gekregen. ar in Ter Aar Ter Aar - De dit weekeind voor de derde maal gehouden bazar ten bate van de r - nschaf van een nieuw pijporgel voor de Ge reformeerde Kerk heeft ruim - end gr en ongshr.-o-L. In het dorpshuis verdrongen de inwoners van Ter Aar zich vrij dagavond en de gehele zaterdag om op een ontspannen wijze veel geld uit te geven bij het ballengooien, de schiettent en andere festiviteiten. Dank zij e hoge opbrengst van deze bazar, sch'et het bedrag, dat nodig is voor het nieuwe orgel, al aardig op. Op de foto: twee Ter Aarse moeders laten hun kinderen ook meedoen aan de bazar-activitei- de heer J. Wesenbeek, dis trictsbestuurder, de grote verdiensten van deze leden die bijdroegen tot de mate riële welvaart zoals wy die nu kennen. Pater Peeters Weem ging in op dé welvaartsproblematiek van onze tegenwoordige sa menleving. Hij sprak de hoop uit dat de le'den van nu met een even grote inzet als die van de jubilarissen, deze problematiek zouden benade ren. Vredesweelt Zoeterwoude van start Van onze correspondent ZOETERWOUDE - De Vre- desweek krijgt deze week veel belangstelling in Zoeter woude. De plaatselijke R&ad van Kerken heeft hiertoe het initiatief genomen en de Be geleidingscommissie van de Toerusting ingeschakeld. Zo is er met andere groeperin gen een werkgroep ontstaan welke voor de organisatie zorgdraagt. Gistermorgen was er in de Christus Die- naarkerk een Jongerenmis met een oecumenisch karak ter, waarin pater M. v. Eijk voorging en ook ds S.L. Schoch zijn medewerking verleende. De gezangen wer den verzorgd door het jonge renkoor o.l.v. mevr. Schef- fer-van Haaster en de com bo. De officiële opening vond 's avonds plaats ln de C.D.- kerk, die inmiddels was in gericht met talrijke informa tiestands van o.m. Amnsoety International, Solidaridad, X-Y, Gast aan tafel, Ontwik kelingssamenwerking, Apart heid, Adoptie India's pleeg kind, Unicef en Derde We reld. Verder is er een klank beeld met d'a's en ontbreekt 1 ook de crèche niet. Tot de manifestaties van deze week behoren o.m. een Doli- tiek forum op dinsdag o.l.v. J de heer Canisius met de he ren Van Eisen (C.D.A.) Waltmans CP.P.R.) en Waal- kens (V.V.D.), de woensdag als jeugddag. en een vrije ontmoetinnsavond op donder dag met de vertoning van de film ..He+ gezin is geen tor- 1 pedoboot". OF.GSTGEEST —De k><u-"~"v- gin? van de GtTU O*'est houdt- op rr avonds om half negen een le denvergadering in het Gemeen tecentrum. Op de agenda staat het ontwerp-statuut voor het CDA. Joegoslaviscb kinderkoor in Leidsehendam LEIDSCHENDAM Een vol St. Joseph Opifexkerk hee| zaterdagavond in Leidschei dam hartelijk geapplaud seerd voor een Joego-Sl isch kinderkoo visch kinderkoor dat de ei charistieviering begeleidde. Het koor, bestaande, uit eet vijftigtal meisjes en enkeli jongens, zong. tijdens door pastoor Ammerlaan gedragen mis, de Missa 1 vis van Benjamin Britti het Ave Verum van Mozai het Stabat Mater van Jesi en enkele Joegoslaviscl motetten. Na afloop van eucharistieviering zong hi koor nog een zestal volki liedjes, onder andere uit Mi cedonië en Bosnië. De zat geitjes, die zondag de dienj in de Haagse Sportlaankei begeleidden, komen uit Mau - bor en zijn de gasten van hej^ Haags Matrozenkoor dat vi; rig jaar een toemee Joegoslavië heeft gemaakt. Lustrumfeest van sociëteit alleenstaanden ingezet Oegstgeest Met een feeste lijke en drukbezochte recep tie is afgelopen zaterdag dt viering begonnen van he eerste lustrum van de aan de Geversstraat gevestigd»B Soos voor Kamerbewoner! en alleenstaanden. De feestelijkheden worden de komende week in de avond uren voortgezet met een kenfeest", een rock and roll avond een barbecue-avond, een minstrels avond ei Spaanse avond. Aanstaande zaterdag volgt dan de climax een eindbal „5 jaar s dat wordt gehouden ii gemeentecentrum aan Lijtweg. Aan het slotfeest wordt muzikale medewerking verleend door het gezelschap „Pritmico Especial". Drie ernstig gewonden bij frontale auto-botsing Woubrugge. Vrijdagmiddag rond half vijf vond op d delijke afrit van de Heren weg bij de Leidse vaart eet frontale botsing plaats tussei auto's. Drie mensen werdei ernstig gewond. Doordat de 23-jarige Alphenaar H. W. bij een wegversmal ling ging inhalen, botste hij frontaal tegen een personen wagen,- die werd bestuurd door de 45-jarige J. B. R. uit Sassenheim. Eerstgenoemde liep met zijn vrouw daarbij levensgevaarlijke verwondin gen op aan het hoofd. Ook de inzittende van de andere wagen moest in het Elisa-» beths-ziekenhuis te Leider dorp worden opgenomen, Beide auto's waren na de botsing totaal vernield. Schoolbowling in Noordwijkerhout Van onze correspondent NOORDWIJKERHOUT In het Bowlingcentrum aan4 de Kerkstraat was het zaterdag erg druk met jongelui van 7 middelbare scholen uit Voor hout, Noordwijk en Noord- wljkerhout. Na een demon stratie en instructie door le den van de Bowling Bond Noordwijkerhout werden op 8 banen door één school tege lijk de wedstrijden afge werkt. Ieder uur kwam een andere school aan de beurt zodat, over de gehele verspreid, alles ordelijk en precies volgens tijdschema verliep. De familie Oostdam, die de or ganisatie voortreffelijk leid de, ondervond daarbij veel stpun van de leraren vb diverse scholen. De nationale jeugdbowlingdag was propaganda bij de jeugd voor de wedstrijdsport. Ook het ministerie kent aan deze sport grote waarde toe, zien het feit dat C.R.M. met een flink bedrag deze subsidieerde. De bowlingsport als wedstrijd sport is bij de jeugd nog niet voldoende bekend maar dat zal niet lang meer duren. De stickers en inlichtingenfol ders gingen zaterdag vlot van de hand. En dat er on der de jeugd van de bollen streek veel talent schuilgaat, werd zaterdag eveneens dui delijk. Ondanks onervaren heid werden soms zeer hoge scores gemaakt. In willekeu rige volgorde zijn de prijs winnaars: Marco Bergman, Gerrie v.d. Burg, P. Immer zeel, Joke Scheurwater (al len College Leeuwenhorst); Peter v.d. Hulst, Marijke Kerkvliet, Annelies Rusman, Aad Rusman (allen Mavo Leeuwenhorst); Connie v.d. Berg-Smit (Duindoorn-school Noordwijkerhout) en ~'1" Schoo (KTS Voorhout). U deze 10 scholieren zal op 30 sep'.ember om 19.00 uur de eers'e prijs winnaar(es) be kend worden gemaakt. Met hun ouders zullen zij worden uitgenodigd in het bowling centrum Oostdam.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4