Op Leiden-Noord wordt wél gescoord UVS had teveel kansen nodig voor die ene goal Wederom vier doelpunten van Roodenburg Teylingen ontluistert Lugdunum: 7-1 Weer zege voor UVS-regionalen LFC redde het niet tegen LENS Herstel Lisse LDWS op kop Wilskracht hield routine in bedwang v RKAW faalde in de eerste helft Eerste winst Bode graven UTRECHT Het aantal opge legde kansen, dat Elinkwijk en UVS om zeep brachten, was op de vingers van twee handen nauwelijks meer te tellen. Vooral UVS kon er wat van. Weliswaar pakten de blauwwltten volkomen verdiend een 01-zege mee uit de Domstad, maar als men de mogelijkheden wat beter had uitgebuit, dan had het doelsaldo met tenminste drie vier doelpunten aan gedikt kunnen worden. Nu bleef het bij die ene goal van Koos Hannaart, na 20 minuten in de tweede helft gescoord. Daarbij kreeg de kleine achterspeler wel de assistentie van Gerard Dé- sar, die met een geslepen manoeuvre over de vrije trap van Hannaart heenstapte. Elinkwijk-keeper Van Soest- bergen kwam door deze magnifieke schijnbeweging op het verkeerde been te staan en zonder een mens aan te raken belandde de doorschietende bal in het Utrechtse net.. Erg veel moeite heeft UVS mt Elink wijk niet gehad. Keer op keer klapte de buitenspelval van de Utrechtse te laat dicht en dat leverde UVS al voor rust een tweetal moge lijkheden op, die kinderlijk eenvoudig verprutst werden- Eerst brak Jan van Duyn door op links, passeerde op de doellijn nog een tegen stander en legde de bal toen afgemeten op de voeten van Fris v. d. Heyden die op on navolgbare wijze over knal de. Désar vrij op rechts, liep alleen pp Van Soestber- gen af, maar van dichtbij schoot hij in de handen van de uit positie gespeelde Utrechtse goalie. Na de her vatting bleef Elinkwijk vol harden in een primitief spel letje, dat UVS weigerde uit te buiten. Vooral Frits v. d. Heyden had er een handje van. De linksbuiten had veel van zijn matige spel kunnen goedmaken, wanneer hij ten minste nog één van de, om afwerking schretuwende, doelkansen had afgerond. Ook Jan Verver —kopbal van dichtbij naast en Dé- sar die zich knap vrij speelde maar wederom in de handen van Soestbergen schoot hadden weinig ge luk in het vinden van de goe de richting. Bijna zou die on werkelijk aandoende slordig heid UVS nog fataal gewor den zijn. Enige ogenblikken voor het eindsignaal kreeg Cornelisz de kans van zijn leven, maar de Elinkwijk- spits deed het al even sleohl als Leidse collega's: huizen hoog verdween het leer in dc richting van het Amsterdam Rijnkanaal. VOORSCHOTEN - Routine te genover wilskracht. Daar draaide het om in de wed strijd tussen Blauw Zwart en Randstad Sport. En het hield eikaar in evenwicht Het technischer spel van de Was- senaarse ploeg werd door de inzet van de Voorschotenaren geneutraliseerd. De 1—1 uit slag dan ook terecht. Blauw Zwart startte overdon derend. Met technisch leuke staaltjes voetbal drukte het Randstad Sport in de hoek en Pothof moest dan ook en kele malen handelend optre den om inzetten van Karre- mans en Tolido onschadelijk te maken. Verslagen was hij echter toen een van zijn ver dedigers foutief terugspeelde en Van der Ham de bal kon onderscheppen. Beheerst drukte deze het leder in de hoek. Ondanks het duidelijke over wicht van Blauw Zwart bleef de thuisclub knokken voor een beter resultaat. En de beloning bleef niet uit. Gé Devilee haalde keihard uit en Pieterse reageerde net te laat, hetgeen 1—1 betekende. Na de hervatting viel Blauw Zwart stormachtig aan. Toli do kreeg twee fraaie kansen, maar benutte ze niet. Hieruit putte Randstad moed en de Wassenaarders kwamen goed weg toen Zoetemelk zijn schot via de binnenkant van de paal het veld weer in zag stuiteren. Het bleef 1—1. Blauw Zwart dankte zijn punt aan techniek en routine: Randstad aan de voortreffe lijke inzet. LEIDEN Roodenburg speel de weer eens thuis en wat dat betekent heeft Wilhelmus ondervonden. Want wat 'uit' niet lukt - twee nederlagen - blijkt op Leiden Noord wel te gaan. Evenals tegen HOV scoorde Roodenburg name lijk vier goals. Een accepta bel aantal dat echter nog voor uitbreiding vatbaar was geweest, wanneer Rooden burg wat vinniger door had gegaan. Maar evenals tegen HOV liet de equipe van Van der Zwart de teugels wat vieren zodat Wilhelmus zelf nog terug kon komen tot 4-2. Desalniettemin weer een goed optreden van de Leidse eersteklasser. Trainer Van der Zwart van Roodenburg wil nog niets we ten van een „thuiscomplex". Tegen EBOH ging het net zo goed, alleen verloren we toen. En tegen VUC uit speelden we ronduit gezegd een slech te wedstrijd. Waarom het op eigen veld zo uitstekend gaat, weet ik niet. De kan sen worden benut, dat is dui delijk, maar waarom dat te gen EBOH niet gebeurde is nog steeds een vraagteken. Ik zou niet weten waarom je ergens anders geen doelpun ten zou kunnen maken," was zijn commentaar. De wed strijd tegen Wilhelmus vond hij overigens maar een rommelige vertoning. ,,Het is een agressief ploegje. dat wisten we. Vandaar ook dat ik opdracht gegeven heb om rustig af te wachten, want anders lopen ze je onder de voet. Het eerste kwartier was dan ook voor hen, maar na ons doelpunt zijn ze er niet meer aan te pas geko men". Dat klopte inderdaad wel, al kwam Wilhelmus na de her vatting nog even sterk opzet ten. Maar toen stond het dan ook 2-0 voor Rooden burg, dus de Voorburgers moesten wel. Die voorsprong overigens, was verdiend, al kon men bepaald niet spre ken van een Roodenburg- overwicht. Integendeel, de Leidenaars kregen welgeteld drie kansen. Het toont de schotvaardigheid van het Roodenburg van nu, dat men er twee van benutte. Aan echt aanvallen kwam de ploeg niet toe. Dat kwam dan omdat Wilhelmus wel degelijk kon voetballen, en niet toeliet dat Roodenburg zomaar kon oprukken. Een en ander speelde zich dan voornamelijk op het midden veld af, want ook de defensie van Roodenburg liet de gas ten niet veel mogbelijkheden. Toch zou Roodenburg, on danks het sterke verdedigen van Wilhelmus enkele moge lijkheden krijgen. Op een hoge bal van Ooyendijk bleef iedereen staan kijken hoe Sam den Os de bal op zijn borst meenam en met een rake knal 1-0 liet aanteke nen. Vlak daarop bleef de verdediging van Wilhelmus weer staan, maar Dubbelde- man schoot huizenhoog over. Op 2-0 kwam Rooden burg door Fred Pleyter. De kleine man sprong hoog op 1 en verraste daarmee doel man Den Otter die de voor zet van Verkuylen liet glip pen en naar het net kon om dat Pleyter de bal wél raak te. Drie kansen, twee goals: een goed gemiddelde. Na de rust werd de strijd feller. Wilhelmus wilde de zaak for ceren en sprong daarbij wat luchtduel met de aanvoerder van V/ilhelmus. Pleyter werd met twee goals Rcodenburg's topscorer. al te ruw om met de benen van bijvoorbeeld Aat de Groot en Fred Pleyter. De intimidatiepogingen leverden een groot overwicht op, al was er voor Roodenburg geenszins reden voor paniek. Toch werd de druk blijkbaar iets teveel, want een eenvou dige voorzet werd door zeker vijf Roodenburgers verkeerd 2-1. Drie minuten later kreeg Wil helmus echter een enorme domper. George Pinas, inge vallen voor Verkuylen, sneed de gasten de weg naar het gelijke spel af. door een voorzet van Den Os wél op juiste waarde te schatten. Twee Wilhelmus-verdedigers deden dat niet en dat bete kende 3-1. Precies op tijd, want anders had het nog ge vaarlijk geworden.Nu was de strijd echter gestreden. Wil helmus kwam met man en macht naar voren, maar verwaarloosde daardoor de defensie zodanig, dat Roo denburg plenty kansen Van sportredactie LEIDEN Teylingen is weer helemaal de oude. Twee weken geleden werden de Sassenheimers door ri vaal Randstad Sport met 6 1 ontluisterd, maar nu heb ben zij hun wraak dan ge- bad. En op ondubbelzinnige wijze. Lugdunum kreeg met maar liefst 7—1 klop. Het zal ons benieuwen op wie Lugdu num binnenkort wraak zal nemen. Van meet af aan hebben de Sassenheimers hun opponent overheerst. En min of meer afgebluft ook, want in tijd van zes minuten scoorden zij drie goals. Een tegenslag die de Kikkers niet meer te bo ven kwamen. Reeds na vijf minuten lag de eerste bal achter Eradus. Van Dam stormde naar voren en gaf een voorzet op maat naar Van der Berg. Onhoudbaar schoot deze in. Twee minu ten later was het wederom raak. .Nu was Peet van de Vlugt de aangever en Piet Hoogervorst de man die het afmaakte. En om de uitste kende start nog meer cachet te geven zorgde Van de Vlugt drie minuten later zelf maar voor 3—0. Lugdunum was nu al ontredderd. Toch kregen de Leidenaars best wel wat mogelijkheden en hadden zij pech toen Koos van Es op de lat schoot en Rinus van Es hopeloos faal de toen hij alleen voor Hoogervorst kwam. Maar het waren incidentele opkik- kertjes, want erg veel lijn zat er bij de thuisclub niet in. Wel bij Teylingen dat lustig combineerde en profijt trok van het feit, dat Lugdunum moest komen. Van Dam kreeg dan ook alle ruimte om snel op te rukken en we derom Piet Hoogervorst op maat te bedienen. Zo stond het bij de rust als 04. Het spel was nog maar nauwe lijks hervat of Teylingen kon er weer eentje bijschrijven. Harde werker Frans van Dam nam hem persoonlijk voor rekening. Uit een moei lijke hoek liet hij Eradus kreeg.Via een fraaie actie van de wedstrijd. Rooden- voor het mooiste doe,punt van de wedstrijdd. Rooden burg had de wedstrijd in zijn zak en daar kon de Denalty van Staas, toegekend omdat Ooyendijk Van Noord onder uit gehaald had, niets meer aan veranderen. Ad van Kaam voor de vijfde maal kans loos. Het zou via Witteman eerst nog 0—6 worden eer Lugdunum de eer kon red den. Oppelaar zorgde met een geweldig schot voor die ene treffer. Maar Teylingen had nog wat over. Met een scherpe schuiver had Hans van der Berg het laatste woord: 71. Lugdunum bleef gedesillusioneerd achter. LEIDEN UVS blijft het in de regionale-jeugdcompetitie goed doen. In Den Haag had den de blauwwitten aan twee minuten genoeg om van GDS een geslagen ploeg te ma ken. Dat liet het zich voor rust nog niet aanzien. UVS creeerde wel heel wat goed opgezette aanvallen, maar het was GDS, dat een 1—0 voorsprong nam. In de tweede helft zette UVS aan tot een grootscheeps of fensief. In twee minuten tijd leverde dat drie doelpunten op: John van Haastrecht strafte in de 20e minuut een foutje af van de Haagse kee per, die een schot van Paul van Goozen niet onder con trole wist te krijgen en nog in diezelfde minuut was het Wil Henskens, die UVS hard naar een voorsprong kopte. Enige ogenblikken later was het wederom raak. John van Haastrecht schoot hard in, waarna een van de Haagse backs met een laatste tikje zijn eigen doelman versloeg: 13. Quick Boys kwam tegen een fel Westlandia niet verder dan 0—0. Wel was er sprake van een voortdurend Kat- wijks veldoverwicht, maar veel rendement leverde dat. ondanks een handvol gemiste kansen,niet o p. Van onze sportredactie DEN HAAG LFC verloor in Den Haag met 3—1 van een beter spelend Lenig en Snel. Toch hebben de Leidenaars zeker kan sen gehad op een puntendeling, maar door teveel aarzelen en onnauwkeurig mikken moesten de Kanaries toezien, dat hun schot vaardiger tegenstander met de punten ging strijken. LFC startte nogal lusteloos, zodat LENS onmiddellijk het initia tief naar zich toe trok. Toch kreeg LFC een goede kans om de score te openen. Van Dijk ging goed door op een pass van Hoek, maar richtte net iets te hoog. In de dertigste minuut nam LENS de leiding. Keetman tikte de bal naar Schönherr die Peter Boom kansloos liet, 10. Vlak na rust kwam LFC nog even goed terug. Van Dijk ontweek handig de buitenspelval van de tegenstander en rondde de pass van Peter Slingerland beheerst af, 1—1. Een paar minuten later trok Van Dijk er nogmaal tussenuit, maar Hazel het stopte hem af. De LFC'er raakte in dit duel zodanig geblesseerd, dat hij zich door Brakhoven moest laten vervangen. Na een kwarier spelen kwam LENS toch weer aan een voor sprong. Keetman was opnieuw de aangever en Hazelhet werkte af. Door dit doelpunt raakte LFC even van de kook. LENS kreeg veel kansen, maar benutte ze niet. De Leidenaars had den bepaald pech toen René Holswilder scherp inzette, maar zijn schot door de lat gekeerd zag. Dit zette LFC aan tot een laatste offensief, waarbij de verdediging nogal verwaarloosd werd. En de uitvallen van LENS waren bepaald niet ongevaar lijk. Boom moest zelfs de doorgebroken Keetman in zijn zestien metergebied onderuithalen om een doelpunt te voorkomen. Het bleek uitstel van executie, want Jan Krijger benutte de penalty vlekkeloos, 3—1. Het betekende de genadeslag voor LFC, dat in Van Dijk, Van der Berg en Holswilder zijn beste mensen had. LEIDSCHENDAM RKAW had de wedstrijd tegen DHC in de eerste helft moeten be slissen, want de op dat mo ment veel sterkere Leid- schendammers schiepen zich handen vol kansen. Als Ben Bolleboom, Rob van der Meer, André Stafleu c.s. wat nauwkeuriger met de kansen hadden omgesprongen had een stand van 40 in het voordeel van de thuisclub zeer wel mogelijk geweest. Ook in de hervatting bleef RKAW toonaangevend maar de doelpunten kwamen aan de andere kant waar Harrie Daamen in de vierde minuut reeds succes had: 0-1. Opnieuw ontstonden er nu kansen voor de spelers van RKAW doch op soms raad selachtige wijze bleven doel punten uit. Het was opnieuw Harrie Daamen die uit een uitval de onverdiende RKA W-nederlaag op 20 bracht, nadat Ben Bolleboom alleen voor de Delftse doelman en Fred van der Meer de meest eenvoudige kansen hadden laten liggen. van onze sportredactie LISSE De SC Lisse heeft zich aardig hersteld van de averij die het verleden week tegen GSV (2—5) opliep. Maar ondanks de 31 zege op Woerden kunnen er toch nog wel enkele vraagtekens worden geplaatst. Weliswaar scoorden de Oranje Zwarten drie goals, maar dat aantal was bepaald niet navenant de kansen. Want die waren er, vooral na rust, in groten getale. Soms echter werd er op een meter afstand van het doel gemist. Qua voetbal was Lisse—Woer den beslist geen hoogstaande partij. In de eerste helft ging- 4 het vrij gelijk op en kwam ••'.Lisse wat gelukkig aan een doelpunt. Har van der Zwet schoot tegen de paal, waarna de bal via de rug van de keeper in het doel rolde, 1— 0. Na de hervatting zakte Woerden ver terug en nam Lisse het heft stevig in han den. Kans op kans werd er gecreëerd, maar noch Van der Laan, noch van Beek vonden de juiste weg. En dat terwijl er toch enkele uitste kende mogelijkheden aanwe zig waren. Een kwartier voor tijd drukte Lisse dan tenslotte toch door. Godyla ging een 1-2 aan met Kley- horst en scoorde beheerst. Twee minuten later was het 30, toen Opdam naar voren stormde en de bal van Gody la op maat toegeschoven kreeg. Vlak voor tijd redde Woerden de eer, zij het op dubieuze wijze. De scheids rechter kende tot ieders ver bazing een strafworp toe om dat een Lissenaar geduwd zou hebben. Wie dat geweest is, weet men nu nog niet. van onze sportredactie WOERDEN Bodegraven heeft de eerste punten bin nen. De streekderby tussen VEP en Bodegraven stond bepaald niet op een hoog peil. Het was een tamme vertoning, waarin Bodegra ven zich weliswaar duidelijk de sterkste toonde, maar toch evenmin kon impone ren. VEP evenwel bleef hele maal onder de maat. Wim van der Neut opende de sco re via een diagonale knal. Vlak daarna maakte Gotten- bos gelijk, maar de scheids rechter keurde dit doelpunt om duistere reden af. In de tweede helft besliste Bode graven de strijd in haar voordeel. Blonk kwam in een moeilijke hoek, maar depo neerde toch de bal achter de VEP-goalie. Die 20 achter stand betekende voor VEP dan eindelijk het sein om te gaan aanvallen, maar de achterhoede van Bodegraven kwam nauwelijks in gevaar, omdat er van enig samen spel bij de Woerdenaren geen sprake was. LEIDEN LDWS, debutant in de derde klasse, gaat nu alleen aan de leiding. De ploeg van trainer De Wolf heeft nog geen verliespunten en liep In zijn vierde wed strijd eenvoudig langs ESDO. Het werd tenslotte 4-0 met als kanttekening dat de Leidenaars nauwelijks geïn spireerd konden raken door het zwakke spel van de te genstander en daarom nogal onnauwkeurig te werk gin gen. De uitslag had dan ook veel groter kunnen zijn. Vrij vlot nam LDWS de lei ding. Ger de Roode werd in het strafschopgebied neerge legd en ontfermde zich zelf over de elf metertrap, 1-0. Gestund door dit ,,opste- kertje" trok LDWS het ini tiatief volledig tot zich- En kon dat, omdat ESDO bijzon der zwak acteerde. Geen goede combinatie kon men opzetten en aan aanvallen kwamen de gasten dan ook nauwelijks toe. Alras ver zandde de wedstrijd dan ook, omdat LDWS weinig inspira tie uit deze tegenstander kon putten. Paul Wetselaar zorg de voor wat afwisseling door twee goals voor zijn reke ning te nemen en zodoende de stand naar 3-0 op te voe ren. Na de hervatting bleef het rommelig. Het tempo lag laag en soms tikten de Vliet- bewoners de bal elkaar mi nuten toe. zonder dat een ESDO-speler daartussen kon komen. Hans van der Starp —ingevallen voor Col- lee zorgde tenslotte voor de eindstand, 4-0

Leidse Courant | 1974 | | pagina 18