Duel tussen en BruiiifzeeS Scyila gestaakt HEREN DE SPARTAAN GEPROMOVEERD BAX/FOREHOLTE LAMS KWIEK WESTERKWARTIER GEEN PARTIJ VOOR DE DANAÏDEN Steenvoorden vlamde in Lisse Bollen scoort hattrick Voorschoten op dreef tbch\tovïde£icj&i! tbcA \toül£kikjeX! toxJi sïüt/rjdeÜcjjgJi! tbc tbcA \ftwtde£i^e\! MAANDAG 23 SEPTEMBER 1974 (Van onze atletlekmedewerkster) LISSE De herenploeg van de Lissese atletiekvereniging De Spartaan is er in geslaagd de fi nale van de tweede klasse te winnen en daardoor te promove ren naar de eerste klasse. In Lisse bleef men gisteren naas te concurrent U.N.C. uit Nijme gen 246 punten voor, dankzij een puntentotaal van 15276. Voor veel punten zorgden o.a. Piet Waaning, die de 5000 m liep in 14.46.4 min., Ad v. Doorn, die 1.95 m. hoogsprong en Nico van Steijn bij het vèr- springen met 6.40 m. De Leidse atletiekvereniging A.V. Holland organiseerde gisteren de finale van de eerste en vier- de klasse. De heren ploegen van G.V.A.V. en Hellas promoveer den naar de hoofdklasse. Voor Quick Nijmegen verliep de wedstrijd zeer teleurstellend. Het werd op het laatste onder deel, de 4x400 m., gediskwalifi- seerd, wat het de plaats in de hoofdklasse kostten. De heren- ploeg van A.V. Holland werd vierde met een puntentotaal van 19.592. De dames van De Bata ven behaailden een dtfie plaats met 11.704 punten. Bij de finale van de vierde klasse behaalden de dames van A.A.V. 36 uit Alphen en A.V. Holland resp. de vierde en vijfde plaat. Belangrijkte reultaten A.V. Hol land: 110 m horden B. Paauw 16.5 sec., kogelstoten B. v. d. Meij 12.91 m. C. Kluft 12.66 m., vèrspringen K. Riemen 6.45 m„ 100 m. A. Verhoef 10.9 sec., 400 m. F. Kroone 52.3 sec., 3000 m. steaple M. v.d. Hoorn 10.24.8 min., 400 m horden B. Paauw 57 sec., 4 x 100 m Holland 44.8 sec., 4x400 m. Hol land 3.32.4 min. Belangrijkste resultaten dames Bataven: 100 m horden M. de Koning 16.4 sec., 100 m. M. v. Niel 12.7 sec. A. Politiek 13. sec., speerwerpen R. v. Dijk 34.42 m., 400 m. T. Kouwenho- ven 61.6 sec., Hoogspringen R. 't Hoon 1.50 m., 800 m. M. Brugman 2.26.7 min., vèrsprin gen T. Kouwenhoven 5.19 m., kogelstoten T. v. d. Holst 10.36 m., 4x100 m. Bataven 50.6 sec. Bij de Leidse kampioenschappen voor de jeugd zijn veel opval lende prestaties geleverd. Wybo Lelieveld (Bataven) wist op de 800 m de 2 minutengrens te doorbreken hij liep 1.59.8 sec. Ruud Eveleens won het hoog springen J. B. met 1.80 m. Y. v. Leeuwen (Bata) won de 80 m. meisjes C. In 10.6 sec. Paul Cra- ma won o.a. bij de jongens C. het vèrspringen met 5.34 m de 100 m. in 12.1 sec. en het kogel stoten met 10.49 m. 100 m. hor den jongens B. I. T. Sout (Hol) 14.4, R. Hendriksen (Hol.) 14.6 sec., vèrspringen M. D. J. v. Sonsbeek (Hol.) 4.48, Hoogsprin gen J. D. P. Gijsman (Hol.) 1.35 m., 300 m. m.b. E. Saat Hol.) 44.7 sec., 300 m. 'j.b. K. Gijsbers (Bat.) 38. Isec. 600 m. m.c. A. Kievits (Hol) 1.50.7 min., Hoogspringen m.b. S. v.d. Graaf (A.V.L.) 1.50 m., vèrsprin gen m.c. J. v. Leeuwen (Bat.) 4.91 m., kogel m.d. Karin v.d. Loo (Hol.) 7.97 m. Van onze handbalmedewerker Den Haag - De dames Baxa rust in evenwicht: 3—3. Foreholte hebben traditiege- ,M| Na drie minuten MMO enigszins en DES kon te rugkomen tot 63 bij de rust. De start van de tweede helft was eveneens voor DES en MMO kwam bijna in moeilijkhe den: 56. Het zevende MMO- doolpunt gaf hen echter weer moed en toen kon gemakkelij ker worden doorgedrukt. In de 610 overwinning hadden Mar- gré Volwater en Mieke Rljke- lijkhuizen het grootste aandeel met leder vier treffers, goed genomen strafworp van A gaat steeds beter Ellie Hoek was de stand bij de A trouw in Den Haag weer veel moeite gehad met het beweeglij ke cirkelspel van Kwiek Sport. De Voorhoutsen kwamen met 1_0 en 2—1 achter en mochten van geluk spreken dat Kwiek Sport verzuimde door te druk ken toen zij eon strafworp over schoten. Door doelpunten van Annemieke de Bruin en een Hockey Alecto verloor onverdiend Van onze hockey-medewerker Leiden De vier „Leidse" hockeyclubs hebben dit weekeinde een zeer verdeeld resultaat behaald. De LMHC en Forescate wonnen, terwijl Roomburg genoegen moest nemen met de halve winst. Alecto verloor onverdiend. Roomburg had gisteren de moeilijke (thuis)wedstrijden tegen het pas gedegradeerde Te Werve op het programma staan. Het was een zeer ge lijk opgaande strijd, die zich vooral op het hobbelige mid denveld afspeelde. Uit een van de weinig Haagse straf- corners werd onhoudbaar gescoord, zodat Roomburg met een 01 achterstand ging rusten. Hans Montanus bracht beide partijen in de tweede helft naast elkaar. De volle winst onglipte de Leidenaren, toen de scheids rechter een ietwat vreemde bslissing nam, door een toe gekende strafpush af te keu ren, wegens te vroeg en te veel bewegen van Peter Ger- ris. Het Voorschotense Forescate moest naar Rood Wit. Derde klasse debutant Forescate trof een gelijkwaardige te genstander. Het werd een sportieve en goed geleide wedstrijd. In de eerste helft viel het eerste en naar later bleek enige doelpunt. Peter Lempers was de maker. Dat het doelpunt door Forescate geschoord werd, was volgens coach Luns meer aan geluk dan aan beter spel te dan ken. Hij was erg tevreden met de eerste punten, maar toonde zich nog meer tevre den met het sportieve spel van beide zijden. Lelden ging naar het pas ge promoveerde Cartouche uit Voorburg. De Krogtbewoners waren voor de rust stukken sterker, maar konden deze sterkte pas vlak voor het rustsignaal in een doelpunt uitdrukken. Wouter v.d. Berg maakte gebruik van een mis verstand ln de Voorburgse achterhoede en scoorde zeer beheerst. Na rust eenzelfde spelbeeld. Nu werd het krachtsverschil echter wel in doelpunten uit gedrukt. Eerst maakte Wou ter v.d. Berg er 20 van uit een strafcorner. Henk van ...Veen mocht vlak hierop een strafpush nemen, daar een strafcorner van v.d. Berg met de voet gestopt werd. Het betekende 30. Bij deze stand kwamen de Voorbur gers pas uit hun verdediging. Ze kregen enkele strafcor- ners. De voet van G. J. Goe- koop stond een doelpunt in de weg: strafpush en 3—1. Een kwartier voor tijd werd de derde strafpush toegekend toen v.d. Berg onreglemen tair gestopt werd. Hajo Graatsma maakte er zodoen de 41 van. Dit was tevens de eindstand. Het Leiderdorpse Alecto had gisteren het Rotterdamse Leonidas op bezoek. Al snel kwam Alecto met 2—0 ach ter door wat ongelukkige in grepen van de Leiderdorpse achterhoede. Ze waren ech ter in het geheel niet de min deren en probeerden dit dan ook vooral in de tweede helft in de stand tot uitdrukking te brengen. De stug verdedigen de Rotterdammers lieten echter niet veel ruimte voor de aanvalsdrift van Alecto. De eer werd gered doordat Paul v. Es uit een strafcor ner scoorde. Gezien het spel beeld was het een beetje een ongelukkige nederlaag voor Alecto. de tweede helft kwam Kwiek Sport op nieuw aan de leiding (43) door een onverwacht afstand schot. Deze stand bleef liefst 17 min. ongewijzigfi. Bax/Forehol- te verdedigde goed maar aan vallend werd steeds onzorgvul diger en gehaast geschoten. Tot 5 minuten voor het einde een passs van Ans Bakker over de breedte bij de vrijstaande Lenie Verbeek terecht kwam die feil loos inschoot: 44. Kwiek Sport klapte ineen. Break-outs van Anke v. d. Nouland en Marga Ruisch (2x) bogen de stand bin nen 3 minuten om in een 47 voorsprong. Tenslotte schoot zo wel Kwiek Sport als Bax/Fore- holte via Lenie Verbeek nog eenmaal raak 58. JONG ADE had in Rotterdam maar één speelhelft nodig om de overwinning in de wacht te slepen. In hoog tempo werd Dy namo tot een conditieslag ge dwongen hetgeen in de laatste 10 minuten leidde tot een serie breakpouts: 1—7. In de tweede helft pakte Dynamo heel wat steviger aan in de defensie. Het leverde Jong Ade veel vrije wor pen op maar ksn op break-puts kregen zij niet meer. Het was ook niet nodig. Jong Ade combi neerde goed en kon door een dui delijk veldoverwicht de voor sprong consolideren: 411. Hei- ma v. d. Geest was topscoorster met 6 treffers. NORTHA zocht in de wedstrijd te gen Quintus 2 vergeefs naar haar vorm. In de eerste helft konden zij nog redelijk bijblij ven, ondanks de vele gemiste kansen (53); maar in de twee de helft lukte er helemaal niets meer. De combinaties liepen stuk op de fanatieke Quintus- verdediging, terwijl afstand schoten als het waTe aangetrok ken werden door paal en lat. Tot overmaat van ramp werden er ook nog 3 strafworpen ge mist. Een wedstrijd om snel te vergeten. Eindstand 83 voor Quintus 2. HVS had gedurende de gehele wedstrijd een veldoverwicht maar Iron dat ln de eerste helft nog niet in de score tot uitdruk king brengen. De 1—1 ruststand werd in de tweede helft echter snel opgevoerd nadat aanvoer ster Sjanie v. d. Bosch tweemaal hoog opverend haar ploeg de weg naar het doel had gewezen. Het werd een verdiende 82 overwinning voor de Stompwijk- sen. MMO ging ln Papendrecht op be zoek bij DES'57 en won, on danks een moeilijke periode, zeer verdiend met 6—10. Het be gin was geheel voor MMO. Met snolle combinaties werden de Papendrechtse gedéklasseerd en werd er een 6—1 voorsprong op gebouwd. Toen echter verslapte draaien en kwam tegen het ge renommeerde EHC met 4—1 voor. Bij de rust was het echter weer gelijk.. LISSE Zoal9 hij Jaren ge leden ook zijn eerste wed strijd bij de ren- en tourver eniging de Bollenstreek op zijn naam bracht, heeft wie- Iereveteraan Piet Steenvoor den, gistermiddag in de ron de van Lisse ook de zege be haald in zijn laatste wed strijd bij deze wielervereni- ging- Steenvoorden ooit eens kam pioen van Nederland vlamde ouderwets door geduchte te genstanders op het beslissen de moment achter zich te houden. In de vijftig ronden (ongeveer 60 km) rond de Poelmarkt in de Poelpolder controleerde hfj vakbe kwaam het parcours en sloeg in de laatste ronde genade loos toe. Van onze honkbalmedewerker LEIDEN De Danaïden heeft de eerste overwinning binnen. Het voor degradatie bestemde Wes terkwartier werd oveigens ma ger geklopt en de oorzaak lag bij de tweede Leidse aanval, die volledig faalde. De kersverse aanvoerder Gerard Nap was van schot af en naast hem staan er dan geen figuren, die het van hem kunnen overne men. Daardoor leidde het bezoe kende clubje Amsterdammers met de rust (2—1). In de tweede akte was het ver toonde spel van de Leidenaars van beter gehalte. Niettemin bleef Westerkwartier, dat nogal wat spelers van allure is kwijt geraakt, tot 3—3. volhouden. Daarna regelde een nog steeds goed gaande Aad van Nierop het een en ander en vrij ver taald betekent dat: 53 in 7 mi nuten. Het armetierige Wester kwartier was geklopt al reikte het Leidse spel ook niet hoog. Nap voegde er nog 6—3 aan toe, De start van de nieuwelingen in de Ronde van Lisse. Arie de Jong uit Abbenens zou zegevieren vóór Van de Fang, Hage- man en Van Velzen. maar de magere score kon toch niet meer weggewerkt worden. De zege had groter moeten zijn, maar dan had De Danaiden wel met andere middeltjes op de proppen moeten komen. Score- verloop: 01 Stoeltje: 11 Fi'le- mon; 1—2 Charles Haecksman; Rust: 2—2 Nap; 3—2 Casper van Nierop; 3—3 Jan Eukelhóf; 4—3 en 5—3 Aad van Nierop; 6—3 Nap. Pernix was zaterdag zoals te ver wachten was snel k.o. tegen Al len weerbaar. Binnen 20 minu ten na aanvang had de Hoofd stedelijke equipe, die naast het Hoofdklassersschap in de zaal ook dat van het veld wil heb ben, Pernix waar ze de Leide naars hebben wilde: op de rui me achterstand. De tweede helft kreeg een opleving omdat Kees de Rooy de plaats van de sprin gerige Aad Knatsch innam. De Rooy scoorde in één minuut tweemaal... Via 3-7 liep A. W. naar 310 en uiteindelijk 411. Overige treffers van Pernix kwamen van Flip v.d. Kooy. De Algemene heeft Amersfoort 45 minuten onderschat. Amers foort, de hekkesluiter in 1B, speelde dermate tactisch, dat het soepele Leidse spel er niet uitkwam. De tweede helft, die met 2—4 begon was geen afspie geling van het eerste gedeel- te.Het conditioneel veel sterkere Algemene heerste op alle fron ten, maar kwam dankzij twee fraaie goals van Janny van Iterson toch moeizaam op gelij ke hoogte. In de laatste 5 minu ten toonde de Leidse blaüwwit- ten karakter. Met 54 meteen erna 55, en toch weer in de laatste minuut 6—5, uitgerekend door de voor Henneke Redel in gevallen Lenie Slegtenhorst. Doelpunten: Lenie Slegtenhorst, Janny van Iterson (2x), Jan Sjardijn en Ruud en Wim van Vliet. Zuiderkwartier verloor opnieuw en wel van het weer hard ope rerende Rozenburg. De eerste helft werd met 1—1 afgesloten dankzij een goal van Janneke v.d. Berg, die de gepasseerde Ineke de Kreek verving. Via 1 —2 van Zierikze liep de thuis club uit naar 52 en dat in 10 minuten tijd. De eindsprint van ZKW kon een puntje niet redden. Kloos en opnieuw Zierikzee kwamen tot 5—4 en dat kon ook op het wedstrijdformulier inge vuld worden. ZKW miste veel doorbraken en 5 strafworpen... Crescendo won in Den Haag na een gelijkopgaande strijd met 7—6 van GKV, of officieel gehe ten Gymnasiasten. De Leidse groen-witten speelden met 3 in vallers en konden met 2—2 aan de 2e helft beginnen. Tot 44 moest Crescendo achterstanden goedmaken, daarna werd de lei ding overgenomen. (4—6). Het Van onze tafeltennlsmedewerker LEIDEN —Dat ook een tafelten niswedstrijd gestaakt kan wor den blijkt uit de tussenstand en voorlopige eindstand van de wedstrijd Sanocel Scyila tegen Bruijnzeel Kitchen Eagles na melijk 53. Deze 53 stand was ontstaan na tweemaal 2e game bij de stand 12—10 voor Het damesteam -van Sanocel Scyl- winst van Gerard Bakker tegen De reserves Van Gennip oordeelde scheidsrechter andermaal dat Van Gennip zijn service niet had verbeterd en staakte de wedstrijd. Speltechnisch gezien was dit voor het team van Scyi la de beste wedstrijd van dit nieuwe seizoen. respectievelijk Lingen en Van de Broek en een derde overwin ning van Anton-Wll van Zoelen in zijn partij tegen Ustovic. Bij 43 verloor Bakker met 2022 en 1421 van Ustovic en was winst voor de Leidenaars al niet meer mogelijk. Bij de stand 5 3 voor BKE was het de beurt voor Wlbo van Gennip om te trachten tegen Lingen alsnog richting gelijkspel te gaan. Scheidsrechter Schilder vond dat Van Gennip niet goed serveerde en liet dit dan ook blijken door laatstgenoemde een waarschu wing te geven. In de eerste game bij de stand 1918 voor Van Gennip werd diens derde service fout geteld, hetgeen Van Gennip niet meer te boven kwam; verlies met 20-22- ln de Scyila namen van de uitwedstrijd bij SKF de beide punten mee naar huis. Pe ter van §chie kwam driemaal tot winst, Bert van Schie een maal, hij verloor tweemaal op het nippertje in drie games en Rob van de Zeeuw voegde daar nog eens twee overwinningen aan toe. Blue Star was te sterk voor het derde team van Sano cel: 7—3 was de uitslag waar voor Karei van Schie met 2 en Hans de Roode met 1 overwin ning voor de tegenscore zorg- kon het volgens verwachting niet bolwerken tegen Tanaka en verloor kansloos met 8—2. Avanti draait blijkbaar teveel op Theo Louwers want zijn ene overwinning gevoegd bij de twee van Van Wetten en dt eer ste van Van de Werf in deze competitie bracht een eindstand van 64 in het voordeel van Zijp kan duidelijk nog niet wen nen aan het klasseverschil. De reserves van Docos wonnen in een ongemeen spannende wed strijd eveneens met 64, hun tegenstander was Germinal. Ton L'Ami en Hans Waaijer wonnen ieder tweemaal terwijl de dubbelspeloverwinning en de ene maal winst van Peter Ro denburg voldoende waren. TOG. Ook de reserves verloren, TOV heeft een lastige tegenstan- Valkenberg/AMVJ 4 was met 7—3 de meerdere. De tegènsco- re was tweemaal door de Ruiter en eenmaal door Steenbergen. Het dames ereklasse-team van Avanti won met 7—3 van de Treffers, Nelly van Paridon zorgde ervoor ongeslagen te blijven ln deze wedstrijd. De wedstrijden van team 1 en 2 van de Treffers zijn verschoven naar 19 oktober i den. Theo Bakker kwam dus Docos heeft zonder al te veel niet tot winst. Jolij Sojinuh kwam wederom driemaal tot winst voor Scyila 4, Erik Noest deed dit keer niet voor hem on der Rini Hansen kwam echter niet tot winst. Ons Vermaak verloor met 46. moeite gewonnen van Orient al is de uitslag slechts 64. Ge rard van der Klaauw won we derom driemaal, de dubbelspel- overwinning alsmede tweemaal victorie voor Fred Bracké be paalden de eindstand. Cor van der geëlimineerd. Twenty-one- up verloor met 0—10 van het team uit Noordwijk. Een derge lijke overwinning lijkt een „zacht eitje", maar 5 maal diende men het op drie games te laten aankomen; karakterise rend is de uitslag van het dub belspel namelijk 2527 en 24 26. NSSS verloor volgens ver wachting van het veel sterkere Quick 2, alleen Paul Dekker kon eenmaal de winst grijpen. Oegstgeest verloor ook deze keer, nu met 7—3 van Steeds Hooger/TSB. Micky Thung be haalde tweemaal winst broer Ferdinand deed dit eenmaal. LOEK VAN DEVENTER werd 5—7 en 6—7, maar meer gaf Crescendo in de laatste 6 minuten niet meer weg. Doel punten: Ans de Rie, Lenie Kok (2x), De Winter, Schouten, Cor- nelissen en De Jong. Van onze sportredactie LEIDEN Randstad Sport- ladies heeft in de zondagaf deling van de damesvoetbal competitie, waarin de A- en B afdeling nu zijn samenge voegd, tegen Weteringse Girls een gevoelige 4-0 ne derlaag geleden. Een neder laag, die al spoedig na het begin van de wedstrijd ge stalte kreeg, toen Corry Bol len en Marjor. de Groot (uit een penalty) Weteringse Girls op een 2-0 voorsprong zetten. Deze voorsprong wis ten de Weteringse Girls met flair te verdedigen en na rust zou Randstad Sportladies zelfs nog dieper moeten bui gen. Corry Bollen maakte toen met twee fraaie treffers het kwartet vol. Ook SJZ 1 zette haar zegereeks voort. Dit maal ten koste van de dames van Oranje Groen, die in technisch opzicht weinig te genstand konden bieden. SJZ schiep zich vele kansen, maar liet de produktie toch reeds stoppen bij vier tref fers. Die kwamen voor reke. ning van Mieke Smit (3x) en Anneke Wensveen. Het tweede team van SJZ, dat ook reeds vier punten uit twee wedstrijden had verzameld, deed het heel wait minder goed. Zij leden een kansloze 3-0 nederlaag tegen Idu- na.dat bepaald niet haar bes te wedstrijd speelde. De twee punten vergoedden ech ter veel. Voor rust nam Idu- na een 1-0 voorsprong door Kitty Verboom, terwijl in de tweede speelperiode Ans Bal vers (met een fraai afstands schot) en Vera van de Hoorn de eindstand op 3-0 bepaal den. SJC leed op eigen veld een 1-0 nederlaag tegen VVSB. Een uitslag die reeds na luttele minuten spelen ai op het scorebord prijkte (doelpunt Ineke Kins). Het werd verder een gelijkop gaande wedstrijd, waarin WSB zich de meeste kansen schiep, en Tonnie de Ridder en Marjan Koelewijn (beide SJC op de lat schoten. Kickers en UDO hielden elkaar goed in bedwang en kwamen een 1-1 gelijkspel overeen. UDO nam door Marian Vel- der een 1-0 voorsprong, die door Emmy van Velzen in de tweede helft ongedaan werd gemaakt. In de zaterdagafdeling hielden de dames van KRV zich ta melijk rustig. Tegen een bij zonder fel spelend Lugdu- num wensten zij van de vele kansen, die zij zich wisten te scheppen, slechts zes te be nutten. Een slechte afspiege ling van de krachtsverhou ding en in het veld welis waar, maar het verklaarde wel de slechte vorm van de Katwijksen. De doelpunten werden gescoord door Nel van Beelen (2 x), waaronder een penalty, die zij pas in tweede instantie benutte), Hanneke Hassnoot (2 x), Nies van der Mark en Corry Nijgh. Het tweede team van KRV kwam niet in actie, omdat de wedstrijd tegen Zwam- merdam naar een later tijd stip verschoven werd, en daarmee wilden de Kaïwijk- sen geen genoegen nemen. Het zal toch nog de vraag zijn of het dameselftal van Zwammerdam de gehele competitie zal meemaken. Het dameselftal zal door de ook daar geldende velden- nood eerder het kind van de rekening worden. Verdere uitslagen In de zaterdagaf- deling: Oegstgeest-Kickers 2 4-0; RCL-Siveo 4-0; Zevenho- venValken'68 4-0. In de tweede klasse heeft alleen Voorschoten de vollie winst kunnen behalen. Voorschoten is dit seizoen naast VHS 2 een kampioenskandidaat. De eerste ronde werd met 6—3 van DD 3 gewonnen met als prognose 6'/2—3'/2. Bij Fhilidor ging het in de tweede klasse helemaal mis. Onbe grijpelijke blunders als hoofdgerecht gelardeerd met talrijke schoonheidsfoutjes. Barkema en Weber verknoeiden gewonnen staande stellingen, wat Philidor 2 de volle winst gaat kosten. Bij een 3y2—3>/2 stand tegen het Witte Paard kan Philidor nog net een gelijkspel behalen, als het eindspel van John v. Wiel tenminste gewonnen is. Philidor 3 is tegen VHS 2 nau lijks aan de bak geweest. Zonder veel omwegen heeft VHS 2 getoond de sterkste te zijn. Met een voorlopige eindstand van C/2Wz en een beter staande afgebroken stelling van Freeke kan Philidor rekenen op een 3/26'/2 nederlaag.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 16