Bayern München weer ten onder aan nonchalanche Amsterdam vend duel tegen Malta een aanfluiting NEC liep punt in HAMBURG SV ALLEEN AAN LEIDING Brazilië wil Helmut Schon Atletiektitels weer voor ADA en AAC SCHEVENISSERS TWEEDE BIJ KUSTZEILEN Wereldrecord kogelstootster Fibingerova MAANDAG 23 SEPTEMBER 14—20 BONN De overwinning van 3—1 die Wuppertal op titelhouder en Europa Cup winnaar Bayern München behaalde, was de grootste verrassing in de Bundesli- ga. Hamburg SV bleef op de vijfde speeldag in de hoogste afdeling van het Westduitse voetbal onge slagen door de uitwedstrijd tegen Tennis Borrussra Berlin met 30 te winnen. Hamburg SV beeft nu ne gen punten. Förtuna Düs- seldorf, dat ook nog niet verloren had, leed zijn eer site verlies in dè uitwed strijd tegen Schal'ke'04: 3 —0. Na de nederlaag van 60 tegen Kickers Offenbach kreeg Bayern zaterdag in Wuppertal, waar 30.000 toeschouwers de thuisclub fanatiek aanmoedig den, opnieuw een bittere pil te slikken. De Europese kampioen had dat overigens aan eigen nonchalance te wijten. Vooral in verdedigend opzicht schoot de Zuidduitse club te kort. De h'etegalSte™aatPwasWa^prpertar ^oe'man Ronald Hellström van Kaiserslautern wordt door Eintrachtspeler Karl-Heinz Körbel naar de een half jaar niet ge- verkeerde hoek gestuurd. Eintracht leidt met 1—0 en zou uiteindelijk met 5—1 zegevieren. dat al wonnen had, gaf trainer Horst Buhtz het mooiste geschenk dat hij zich op zijn 52ste verjaardag kon wensen. Pröpper bezorgde Wuppertal de leiding terwijl de thuisclub bij de tweede goal hulp kreeg van Schwarzenbeck Voor Bayern scoorde Höness uit die een bal tekort terugspeelde een vrije trap tegen, op Sepp Maier. Gerber had toen Voor 40.000 toeschouwers werd geen moeite om te scoren. De Fortuna Düsseldorf in Gelsen- derde treffer kwam van Jung. kirchen weggespeeld door Schal- ke'04. Binnen 90 seconden viel. in Gelsenkirchen de beslissing. In de 35e minuut scoorde Budde vanaf de rand van het straf schopgebied. De bezoekers kon den zich nauwelijk van de klap herstellen want nog geen twee minuten later was het 2—0 door Helmut Kremers. In de 59e minuut schoot Fischer een strafschop wegens ongeoorloofd aanvallen van Kremers door Baltes in 3—0. Eintracht Braunschweig behield de tweede plaats door thuis voor 25.000 toeschouwers met 2—0 te winnen van VFL Bo- chum. De promovendus heeft nu acht punten uit vijf wedstrijden, één minder dan leider Hambur ger SV. De Hamburgse formatie speelde zaterdagavond in Ber lijn tegen Tennis Borussia in het Olympisch Stadion voor 11.500 toeschouwers en had het daar niet moeilijk. Na vijf mi nuten stond het al 1—0 door een doelpunt van Volkert. Na de rust zorgden Eigl en Krobbach voor 3—0. Engeland Ipswich Town, dat afgelopen woensdag in de UEFA-Cup-wed- strijd FC Twente een gelijkspel (2—2) moest toestaan, heeft za terdag zijn leidende positie in de eerste divisie vam de Engelse league behouden. Ipswich won op eigen terrein met 2—0 van Chelsea en staart na acht wed strijden op een totaal van 14 punten. Stoke City, dat even eens voor het UEFA-Cup toer nooi gelijkspeelde tegen Ajax (1—1), had in Liverpool een slechte middag. Het werd met 30 weggespeeld door de En gelse bekerhouder. Hadden de Engelse kranten don derdag na de overwinning van 4—1 op FC Zürich al gesproken van een wederopstanding van de kampioen, zaterdag maakte Leeds zijn terugkeer duidelijk met een overtuigende overwin ning op Sheffield United: 51. Ipswich Town dankte de overwin ning op Chelsea, die overigens zonder al te veel moeite tot stand kwam, aan treffers van Brian Talbot (4 min.) en David Johnson (52). Liverpool—Stoke City was de drukst bezochte wedstrijd van dit seizoen. In de 43ste mi nuut bezorgde Dennis Smith Li verpool de leiding door de bal in eigen doel te werken. Phil Boersma zorgde op slag van rust na een solo van zeker vijf tig meter voor 20. Internatio nal Steve Helghway maakte Sto ke City negen minuten na de hervatting kansloos: 30. West Ham United m stijl de laatste plaats. De ploeg boekte een overtuigende 62 overwin ning op Leicester City. De twee doelpunten van Leicester kwa men op naam van Frank Wor- thington, die nu met acht tref fers topscorer in de eerste divi sie is. De stand aan de kop van de eerste divisie is na acht wedstrijden: 1. Ipswioh Town 14 pnt., 2. Liverpool 13, 3. Manchester City 11. Onderaan ranglijst verliet België Door zijn overwinning van gister avond heeft Anderlecht, samen met Molenbeek, de eerste plaats op de ranglijst van het versla gen Llerse SK overgenomen. De twee clubs uit Brussel hebben tien punten uit zeven wedstrij den. Lierse, dat in het Astrid- park met 2—0 van Anderlecht verloor, heeft een punt achter stand en Oostende, Berchem en Mechelen volgen op twee pun ten. In Brussel begon Lierse lend, maar Anderlecht, dat Re senbrink en Ladfnsky mis nam spoedig het initiatief, thuisclub strandde echter op uitstekend georganiseerde v dediiging van Lierse, dat doelman Engelen zijn grote li blinker had. Pas negentien m nuten voor tijd slaagde Ande lecht erin de ban te brekè Coeck, de sterkste man in i Brusselse ploeg, stond aan i voet van de actie die de bal v De Bolle naar Van Him bracht. De aanvoerder scoon uit moeilijke positie. Vanderel zorgde enkele minuten lat! ie voor het beslissende doelpun L Het slofoffensief van Liers strandde op doelman Jan Ril ter. Stand: Anderlecht 7-13, RWDM 74 Frankfurt 7. AMSTERDAM Hibernians-doelman Alfred Mizzl gaf tenslotte het meeest bevredigende antwoord op de vraag waarom het Maltezer- voetbal nooit enig niveau zal halen. "Tweemaal op gras spelen is niets voor ons", zei de gezette doelman, die gewend Is de ballen uit het stof op te rapen. Maar er zijn natuurlijk veel meer factoren aan te wijzen voor het In ternationale falen van het nietige Maltha. Het gebrek aan enig tac tisch inzicht bijvoorbeeld of zoals FC Amsterdam-trainer Plm van der Meent het zei: "de jongens kunnen er gewoon niets van..." het eerste schaap al over de Show dam. Good old Jan Fransz schoof de bal na een afgeslagen corner van Theo Husers langs de verbouwereerde Mizzi: 1—0. Evenals woensdag liet FC Am sterdam niet het achterste van de tong zien. De Lieverdjes na men genoegen met 7—0 en brachten Hibernians daarmee de grootste Europacup-neder laag toe in zijn geschiedenis. Het vorige record stond op naam van het Finse Aris Salo ka (60). In tegenstelling tot de eerste confrontatie was Biber- nians af en toe bereid uit de verdediging te komen. Die vrijheid werd in de beginfase van de tweede helft goed uitge buit. De magere ruststand van 20 werd binnen 12 minuten op gevoerd tot 6—0. Het bracht echter nauwelijks meer sfeer in het lege Olympische stadion, waar slechts 1000 toeschouwers de tribunes 'bevolkten'. Even klonk het "tien-tien" maar toen de machine van Pim van der Meent daar, ondanks nieuwe impulzen van Hein Otto en Geert Meyer, die Van der Lem en Husers vervingen, geen zin in bleek te hebben, verspeelde ook dat geluid. Applaus De eerste daad die applaus ople verde was een van Hibernians: De eerste en enlgje hoekschop. Er waren toen al tien minuten verstreken en het doel van Miz zi was nog niet in gevaar ge weest. In de 17e minuut kwam Dezelfde Jan Fransz nam daarna het initiatief tot een bombarde ment. Het logge lichaam van Mizzi (100 kilo schoon aan de haak bleek echter wel degelijk kwaliteiten te herbergen, want een schot en twee kopballen van de Amsterdam-veteraan vonden geen genade in de ogen van de Hibernians-nestor. Een kwartier voor de rust had Amsterdam opnieuw succes. Mizzi kon een schot van Koopman (na een voorzet van Nico Jansen) wel de baas, maar was op de rebound van Theo Husers kans loos: 20. De tweede periode begon met een heerlijk kwartiertje, waarin wei nig meer gebeurde dan het sco ren van doelpunten. Na twee minuten deponeerde Jan Frar.sz de bal op de voet van Dekker (3—0). Drie minuten later: Jan sen opent een voorzet van Ge rard van"de Lem: 40. Voordat Amsterdam ppnieuw zou scoren stal Jan Jongbloed de show, door doodgemoedereerd een praatje te gaan staan ma ken met laatste man Rob Bian- chi in.... de middencirkel. In de negende minuut maakte nieuwe aanwinst Klaas Kane zijn keuze waar door een voor zet van Nico Jansen op de enig juiste wijze op te ronden: 5—0. Drie minuten later legde Karte de basis voor een zesde treffer. Hij deponeerde de bal op het hoofd van Visser, die doorkopte naar Jansen: 60. Van der Meent vond het toen wel letjes en zette Geert Meyer en Hein Otto in voor Van der Lem en Husers. Het enige dat het publiek nog te wachten stond was het mooiste doelpunt van de wedstrijd. Dat viel in de 25ste minuut. Klaas Karte kopte een voorzet van Meyer schitte rend in: 70. Tevredenheid was er na afloop bij Pim van der Meent nauwelijks te bespeuren. "Dit is een aan- en slechts duizend toeschouwersspeelden de I-C Amsterdam en Hibernians de eerste ronde om de Europa Cup lil in het Olympisch Stadion. Nico Jan- scoort hier langs de handen van de Maltezer doelman Mizzi. De Amsterdammers wonnen ten slotte met 7—0. fluiting voor de UEFA", aldus de oefenmeeter. "Het is te gek, dat zulke ploegen worden toegela ten, terwijl een toonaangevend voetballand als Nederland met moeite drie vertegenwoordi gers mag sturen". En met die opmerking sloeg Van der Meent de spijker op zijn kop. Want wedstrijden als tegén Hiber- S' nians leveren alleen maar fi- Hi5 rnlans Maha; M,zz:; zerafa, Car- nanciële problemen op. Voet- ter, Zarb, Gouider, Camillerl (Tony baltechnisch zijn ze het zout in JpltS|aggf)'i]^Sll'ipl2St,CMS" de pap niet waard. Muscat. Jan v.d. Nat. rc Amsterdam: Jongbloed: Fllnke- vleugel, Koopman, Fransz, Blanch! Scoreverloop: 17 Fransz 10; 29 Hu- Karte, Dekker, Visser; Husers Dekker 3—0, 49 Jansen (Otto) .Jans _0, 53 Kar (Meier). (Van onze sportredactie) AKEN In West-Duitsland circ leert het gerucht, dat de Braz liaanse sportbond Helmi Schoèn, de coach van het Wes duitse nationale elftal, een fai tastisch contract heeft aangeb den om Mario Zagalo op te vc gen als trainer van de Braz liaanse ploeg. Schoèn zou ef maandsalaris van 14.000 dolli in het vooruitzicht zijn gestel Commentaar van de Duit! coach: „Ik ben inderdaad u Brazilieè benaderd, maai' kan verder nog niets zeggen. E zaak is nog in een te vroeg st dium". Schoèn's contract m de Duitse voetbalbond loopt 1975 af. Den Haag In de eerste divisi'e zijn twee clubs nog onge slagen Eindhoven en NEC en hebben ook twee ploe gen nog geen overwinning geboekt, FC Dordrecht en Veendam. Eindhoven handhaafde zich aan de kop en be hield zijn ongeslagen record door in Volendam tegen de gelijknamige club gelijk te spelen: 0—0. NEC kwam al leen op de tweede plaats door FSC resoluut te verslaan: 20. De twee kandidaten voor de bezetting van de laatste plaats, FC Dordrecht en Veendam bestreden elkaar in Veendam en hielden elkaar in evenwicht: 11. VeendamFC Dordrecht 11 (1 0). 20. De Keizer 1—0 (eigen doel). 78. Dubbeld 1—1. Scheids rechter: Wellinga. Toeschou wers: 1500. PEC ZwolleFC Den Bosch 1—1 (1—0). 11. Heskamp 1—0. 70. Van de Sande 1—1. Scheidsrech ter: Hoppenbrouwer. Toeschou wers: 4000. IC Amersfoort—Heerenveen 2—1 '(1—0). 38. Middelkoop 1—0. 48. Meijer 20. 89. Boonstra 2—1. Scheidsrechter: Van Gemert. Toeschouwers: 1000. Boeking voor v.d. Weide (Heerenveen). twHelmond Sport 10 (10). 14. Van der Spek 10. Scheids rechter: Mulder. Toeschouwers: 3500. folendam—Eindhoven 0—0. Scheidsrechter: Geurens. Toe schouwers: 7000. FC VW—Heracles 1—0 (0—0). 70. Vercoulen 10. Scheidsrechter: Ettekoven. Toeschouwers: 5000. SC Cambuur—FC Vlaardingen 3 —1 (2—0). 28. Hoekstra 1—0. 29. 1 Bleijenberg 20. 85. Bleyenberg 3—0. 89. Bouman 31. Scheids-1 rechter: Ram. Toeschouwers: 3000. Onstein (SC Cambuur) na botsing met sleutelbeenfractuur en scheurtje in schedel naar zie kenhuis vervoerd. NEC—FSC 2—0 (1—0). 44. Marij- nissen 10. 49. Mellaart 20 (strafschop). Scheidsrechter: Berrevoets. Toeschouwers: 5000. Roemgcns (FSC) gebroken neusbeen. ii em II—Vitesse 1—S (0—1). 30. Iksveld 01. 65. Bursuc 02. 7C. Hulshoff 0—3. 80. Van Mee- ttien 1—3. Scheidsrechter: L~:k. Toeschouwers: 3500. JiD1; (Vitesse) gele kaart. De families Cruyff en Neeskens kwamen zaterdagmiddag vanuit Spanje op Schiphol aan. Johan 1 en Johan II zouden vandaag met het Nederlands elftal naar Finland vertrekken om daar woens dag de interland tegen het Finse nationale team te spelen. V.l.n.r. Johan Cruyff, Danny Cruyff, Marjan Neeskens, Johan Neeskens en Cruyff's kinderen Jordy, Susila en Chantal. AMSTERDAM ADA en AAC hebben gisteren op de Sintel- baan Ookmeer in Amsterdam hun nationale clubtitels bij res pectievelijk de dames en heren geprolongeerd. De dames van ADA legden voor de vijfde ach tereenvolgende en tiende maal in totaal beslag op de Prinses Julianabeker. Het Haagse Spar ta werd derde. AAC veroverde bij de heren voor zesentwintig ste keer de Prins Hendrikbeker. De Amsterdammers scoorden met 28.998 punten het hoogste totaal ooit behaald. VLTC (Den Haag) eindigde als derde. De weersomstandigheden op Ook meer waren weinig ideaal voor het leveren van topprestaties. Bij de heren zorgden de atleten, die enkele weken geleden Ne derland vertegenwoordigden Ne Rome - voor de beste prestaties. Haico Scharn. liep voor CIKO '66 de 800 en 5000 meter. Op de 5000 meter noteerde Scharn van kop af 14.17.6, Hordenloper Frank Nusse (AAC) behaalde een dubbele overwin ning, op de 110 meter en 400 meter horden. Bij de dames behaalde Wilma van Gooi (AVR) een dubbele ove winning: 100 meter (11.7) en 21 meter (24.2). Kogelstootster Elha Schalk (AVF die dit seizoen werd geplaai door een aantal blessures, pa seerde eindelijk weer eens vijftien meter grens: 15.05 m Eindstand dames: 1. ADA 16.9' pnt, 2. Sagitta 16.403, 3. Spar! 15.861, 4. AVR 15.729, 5. Atro des 15.298. Eindstand heren: 1. AAC 28.991 2. AVR 27.354, 3. VLTC 26.58 4. CIKO '66 25.702, 5. TRI> 25.610. (Van onze sportredactie) zeilen. SCHEVENINGEN De Scheve- De race, die voor Scheveningen nlngers Zerstegen en Van der werd georganiseerd door de Harst zijn afgelopen weekeinde KZVS, werd gewonnen door de als tweede geëindigd in het Ne- gebroeders De Rooy. Europees derlands kampioenschap swift- kampioen in de Shearwaterklas- se werd Peter Everall. Zater dag werden de wedstrijden on der moeilijke omstandigheden gevaren, een dag later werden de races wegens stormachtige wind en hoge zee afgelast GOTTWALDOV Nog geen drie weken na haar teleurstellende derde plaats bij het Europees kampioenschap in Rome heeft Helena Fibingerova (Tsj.) za terdag in Gottwaldov het we reldrecord kogelstoten voor da mes verbeterd. De 25-jarige Tsjechische bereikte een afstand van 21,57 meter. Het oude wereldrecord stond se dert 29 september 1973 (Varna) met 21,45 meter op naam van Nadesja Tsjisjova (Rusland), die in Rome voor de vierde ach tereenvolgende maal Europees kampioene werd. Alfons Brijdenbach, in Rome een van de grote favorieten op de 400 meter, heeft daarvoor een troostprijs gekregen. Bij een wedstrijd in Bad Duerheim (W.-Dld) kwamen de beste Eu ropese 400 meter lopers tegen elkaar uit op de zelden gelopen 300 meter. Brijdenbach won in de nieuwe Europese recordtijd van 32.2 seconden voor de West duitser Karl Honz (32.3) en de Engelsman Dave Jenkins (32.6). Honz en Jenkins wonnen in Rome resp. goud en zilver op de 400 meter, p Brijdenbach bleef slechts eentiende seconi boven het wereldrecord, oude Europese record stond m 32.5 op naam van Dave Jenkin De Tsjech Hoffman heeft gister in Praag een internationa cross over 10.300 meter gewo nen in 29.37.6 Roelants (Belg werd tweede. De Nederlande Gerard Tebroke werden res veertiende (in 30.28.2) en zese twintigsze (31.03.0). Joke vi Gerwen werd bij de dames gende. Zij liep 2600 meter 8.30.4. Henk Kalf (GVAV) won zaterdi in Heerde een loop over twin! kilometer. Met zijn tijd 1.03.35 had hij een voorspro! van bijna een minuut op Roel Veld.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 14