N oordwij kerhout loopt nog niet erg warm voor ,,'t Kokkerbad" Rijnsburg laat West- Duitsland dag genieten Kannerschool brengt zelf geldbijeenvoornieuwbouw F ractiever «radcringen links Zoeterwoude voortaan openbaar Hamer in andere handen Leidsehendams actiecomité in beroep bij Kroon VRIJDAG JO Shi 'AEiURER 1974 PAGINA 5 Van een onzer verslaggevers RIJNSBURG Het Rijnsburg- se bloemencorso dat 3 augus tus j.l. onder het motto „Zestig jaar Flora's Kleuren- pracht Internationaal" van Rijnsburg naar Leiden reed en dat een week later ook te zien was in Den Haag, zal morgen in West-Duitsland het klapstuk vormen in de Hiittentaler Rloemenfeest- week. Niet minder dan tien praalwagens en zo'n dertig versierde personenauto's zul len aan dit festijn deelne men. Het is niet de eerste keer dat het Rijnsburgse corso zich in Duitsland laat zien. In 1971 zagen vele honderdduizenden het corso in Keulen en vorig jaar konden de Hamburgers van de kleurrijke stoet ge nieten ter gelegenheid van de Internationale Gartenbau Austtellung. De tien praalwagens zijn over de weg en ontdaan van de voorstellingen, met vracht wagen-combinaties naar Sie- gen getransporteerd. De hon derdduizenden bloemen zijn in de afgelopen dagen in koelauto's nagezonden. De praalwagens z:jn de afgelo pen dagn in Siegen opge bouwd door de ontwerper en bouwer van het corso, de Leidenaar Joop Visser, ter wijl een groot aantal voor aanstaande bloemenarran- geurs onder leiding van Oegstgeesternaar Willem Buurman de wagens met bloemen aankleden. De meeste corsowagens zijn gesponsord door zakenlieden uit Siegen en Hüttental als mede door Nederlandse be drijven en instellingen waar onder de vereniging „De Ne derlandse Bloemisterij, bloe menveiling Flora en het VVV Katwijk. Van onze correspondent OEGSTGEEST Het bestuur van de Dr. Leo Kannerschool (voor moeilijk opvoedbare kinderen) zal zelf geld bijeen brengen om een nieuw ge bouw te realiseren. Op aan wijzing van de inspecteur van het buitengewoon lager on derwijs, is de gemeenteraad gisteren akkoord gegaan met nieuwbouw van deze school aan de Endegeesterstraat- weg. De nieuwbouw zal vol gens een urgentieverklaring van de inspecteur mogen be staan uit twee lokalen voor zeer jeugdigen, vijf lokalen voor de kernafdelng, een lo kaal voor voortgezet buiten gewoon lager onderwijs, een handenarbeidlokaal en een gymnastieklokaal. De gemeenteraad g'ng even eens akkoord met het toewij zen van een terrein in de Overveerpolder aan de pad vinders. Aanvankelijk was het de bedoeling een deel van sportpark „De Voscuyl" aan de padv riders toe te wij zen. Het terre n dat hiervoor bestemd was. had een over last aan insekten. Bovendien zijn er kwalijke gassen waar te nemen. Door de PvdA/PPR-fractie werd gevraagd of de split sing van sociale bijstand, maatschappelijk werk en huisvesting in de wethouders portefeuilles niet nadelig zal werken. Wethouder Thorn antwoordde hierop alle ver trouwen te hebben in een goed samenspel binnen het college, Tenslotte werd besloten een bedrag van honderdachttien duizend gulden te voteren voor de aanschaf van een nieuwe vuilniswagen. NOORDWIJKERHOUT De Noordwijkerhouters, die jaren en jaren op een eigen zwembad hebben moeten wachten, blijken, nu het zwembad er eenmaal is, toch niet over te lopen van enthousiasme om een baantje te trekken in het verwarmde 25-meter bad. Hoewel het bezoekersaantal de eerste maanden na de officiële opening eind juni, niet schrikbarend laag is, is het met een aantal zwemuren riest gesteld wat betreft het aantal bezoekers. Wie momenteel op donderdag tus sen elf en twaalf een kijkje neemt in "t Kokkerbad" zal tot zijn verbazing zien dat de in- Zoeterwoudse bejaardensoos rooit het al 12}/2 jaar zelf ZOETERWOUDE De be jaardensociëteit viert aan staande woensdag haar 12%- jarig bestaan. Dit koperen jubileum wordt herdacht met een feestmiddag in „Ons Huis". Door de vijf bestuurs leden (de heer Van der Geest en de dames Van Die- men, Van der Vliet, Van Bennekom en Lindehoff) zul len enkele verzen worden voorgedragen. De feestmid dag wordt besloten met een uitgebreide broodmaaltijd. Al 12%-jaar zijn de leden en het bestuur van de sociëteit gewend het zelf te rooien. „Het grootste deel van onze inkomsten krijgen we uit gif ten van de tweeënzeventig leden die we hebben", zegt mevrouw Van Diemen. Ove rigens kan de sociëteit jaar lijks rekenen op een kleine subsidie van de gemeente en enkele giften van de chari- tas. De sociëteit werd 12% jaar ga- leden opgezet door de maat schappelijk werkster mejuf frouw P. Ooms en kapelaan Planken. Gestart werd met dertig leden. Tijdens de op richtingsvergadering werd de Zoeterwoudse bevolking op geroepen bij toerbeurt de be jaarden naar de sociëteit, die wisselend in ,,Ons Huis" en „Don Bosco" wordt ge houden, te vervoeren. „Dat is maar heel kort goed ge gaan", zegt mevrouw Van Diemen, die reeds vanaf de oprichting bestuurslid Is. „Al gauw was het excuus „ik heb geen tijd, of „ik kan nu niet". Het bestuur nam spoe dig het heft zelf in handen. Een door de leden betaalde taxibedrijf vervoert hen nu een keer in de twee weken naar de sociëteit. Toch laat het gemis aan vrij willigers zich wel eens pijn lijk gevoelen. „Wij zijn ook de jongsten niet meer", zegt mevrouw Van der Vliet. „Vooral als een van ons ziek is, moeten de andere be stuursleden hard lopen om de leden van het gebruikelijk natje en droogje te voor- Gemiddeld vijftig leden bezoe ken de sociëteit waar bijna altijd gekaart wordt. „We hebben wel eens voorgesteld een film- of dia-middag te houden. Daar bleken de le den helemaal niets voor te voelen. Sommigen willen nog wel eens de dominostenen ter hand nemen maar dat is zeer sporadisch. Het kaart- plezier bij de Zoeterwoudse bejaarden is zo groot dat het bestuur vreest dat ze er ook op de feestmiddag niet vanaf kunnen blijven. J„Dat zou onze plannen aardig in duigen gooien", aldus mevr. van der Vliet. structrice les geeft aan zegge en schrijve drie personen. Dit speciaal ingelaste bejaarden- zwemuur is weliswaar geen af spiegeling van de overige les uren maar tégen valt het aantal bejaarde leszwemmers wel. Zo'n zelfde situatie doet zich ook voor op de zaterdagmorgen tus sen negen en tien uur. Dan zou het zwembad gevuld moeten zijn met Noordwijkerhouters, die zich vermaken met een uur tje watertrimmen. Maar ook dan is het bad zo goed als leeg. Zijn dit aanwijzingen dat het splinternieuwe Kokkerbad aan haar doel voorbij schiet? Is het juist dat veel Noordwijkerhou ters momenteel liever ergens anders gaan zwemmen omdat ze het Kokkerbad te klein vin den? anders verwacht. We wisten dat als het nieuwtje er af zou zijn we de 19000 bezoekers die we de eerste anderhalve maand haal den, daarna beslist niet meer zouden halen. Toch hebben we niet te klagen. Deze maand hebben we 8000 be zoekers gehad. Voor een instruc- tiebad is dat niet sleoht. Wat betreft de zwemlessen voor de jeugd zitten we zelfs met een te groot aantal. Er is momenteel een wachtlijst voor 180 kinde- Bedrijfsleider W. J. Kikkert: goede hoop dat aantal bezoekers van 't Kokkerbad zal toenemen. De heer .W J. Kikkert, bedrijfslei der van 't Kokkerbad, gelooft daar niet zo in. Hij zegt: „Na tuurlijk zijn er Noordwijkerhou ters, die elders gaan zwemmen, maar hun aantal is beslist niet zo groot. Het is wel waar dat in vergelijking met de eerste maand het bezoekersaantal aan zienlijk lager is komen te liggen maar dat hadden we ook niet Overbezette uren dus maar ook uren dat er bijna geen kip te bekennen is in het Noordwijker- houtse zwembad. Toch hebben bedrijfsleider Kikkert een in structeur en twee instructrices goede hoop dat aan het einde van 't jaar het aantal zwembad bezoekers aanzienlijk zal toene men. Dan namelijk, vlak voor de jaarwisseling, zal er in het bad een zgn. „Yet -stream in het bad worden aangebracht, die voor een kunstmatige stro ming moet gaan zorgen. Dan zal Noordwljkerhout over het eerste overdekte instruktiebad in Nederland beschikken waar tegen de stroom op gezwommen kan worden. Scholieren krijgen les in bowling NOORDWIJKERHOUT Morgen wordt in het bowlingcentrum Oostdam aan de Kerkstraat te Nöordwijkerhout een jeugdbow- lingdag gehouden. Vierhonderd scholieren in de leef tijd van 11 tot 16 jaar zullen dan voor het eerst kennismaken met de bowlingsport. Subsidie van het ministerie van crm maakte het mogelijk hiervoor 8 scholen uit Noordwijk, Voorhout en Noordwijkerhout uit te nodi gen. Om 10 uur zullen leden van de Nederlandse Bowling en Ke gel Federatie eerst een demon stratie geven, waarna de scho lieren een uitgebreide instructie ontvangen. Om 12 uur starten de wedstrijden en als alles mee loopt zullen de winnaars rond 18.00 uur de prijzen in ontvangst kunnen nemen. Zoeterwoudse tafellennis- kampioen- schappen Van onze correspondent ZOETERWOUDE Op 10 okto ber a.s. bestaat de tafeltennis vereniging PIT'54 20 jaar. Op de vooravond hiervan, zondag 6 oktober, worden In het kader van de lustrumviering de Zoe terwoudse kampioenschappen georganiseerd in 't „Centrum", aanvang 9 uur. Elke inwoner van Zoeterwoude kan daarvoor inschrijven. De opgave moet voor 1 oktober binnen op de adressen Schenkel- weg 107 of Zonnegaarde 52. In schrijving is mogelijk voor de volgende categorieën: Dames se nioren, dames junioren, heren senioren en heren junioren plus de dubbels. Het insohrijfgeld bedraagt voor senioren 2,50, junioren 1,50 en 2,- voor het dubbel. Titelhouder is T.O.V.-kopman Ted. v.d. Ploeg die zeer binnen kort naar Noordwijk gaat ver huizen. Noordwij ker zwaar gewond bij aanrijding (Van onze correspondent) NOORDWIJKERHOUT De heer C. C. R. uit Noordwijk is gistermiddag op het kruispunt Gooweg Schulpweg ernstig ge wond geraakt bij een aanri)- ding.De Noordwijker reed met zijn Datsum op de Gooweg rich ting Noordwijk. Op de kruising met de Schulpweg werd hij in de flank geraakt door eep Opel Commodore. De Opel, bestuurd door een inwoner van Amstel veen, verzuimde voorrang te verlenen. De materiële schade was groot. De Opel Commodore moest total-loss worden vegge- sleept. De Datsun werd zwaar beschadigd. KVP-afdeling Leidsehendam nog steeds zonder topman (Van onze correspondent) LEIDSCHENDAM DE KVP-af- deling Leidsehendam zit nog steeds zonder voorzitter. Nadal het bestuur er niet in geslaagd was een kandidaat voor het voorzitterscha f te vinden, kon ook de onlangs gehouden leden vergadering geen oplossing brengen. Door aftredende voor zitter drs. A. C- van den Berg werden weliswaar drie namen van leden, die zich eventueel beschikbaar wilden stellen, ge nomen, maar geen van deze drie was aanwezig. De vergade ring ging akkoord met de her benoeming van de bestuursleden mevrouw Machiels en de heren Meijer en Boeters. Als nieuwe bestuursleden werden de heren Van der Laan en Willebrands gekozen. to' Nic Sluis, de voorzitter van de Noordwykerhoutse Ondernemersvereniging heeft gisteravond in Ho tel Zegers de voorzittershamer overgedragen aan deh eer Ad Se/sener. De heer Sluis, die al vanaf 1959 bestuurslid is van de NOV, legt zijn functie neer omdat hij in de gemeenteraad is gekozen. Overigens had de bestuursverkiezing gisteravond heel wat voeten in aarde. Voor de vier vacatures waren zes kandidaten gesteld. Na drie maal stemmen kwam het nieuwe bestuur pas tevoorschijn. Het bestuur wordt gevormd door: A. Seysener, J. Zegers, J. Aartman, H. van Em merik en J. Schouten. Met een kort maar krachtig Jongens, bedankt" nam Nic Sluis (op de foto rechts) afscheid van de NOV. (Van onze correspondent) ZOETERWOUDE Het aloude gezegde „Nieuwe heren, nieuwe wetten" gaat ook op voor de Zoeterwoudse vertegenwoordi gers in de gemeenteraad. De totaal andere aanpak van de voorbereiding van de raadsver-- gadering geldt in het bijzonder voor Progressief Zoeterwoude, de bundeling van P.v.d.A P.P.R., D'66 en P.S.P. Haar vertegenwoordigers konten met hun secretaris op donderdag, precies één week voor de raads- I vergadering, in het gerr.eente- I huis bijeen voor het bestudeien van de stukken, 's Maandags daarna buigen de drie werk groepen van P.Z. zich afzonder- j lijk in Ons Huis over de agen- 1 da. Men hoopt zo de zaken snel en efficiënt met elkaar te i behandelen, wanneer advies van meer dan één werkgroep nodig mocht zijn. Hierbij kunnen niet alleen leden van de werkgroe pen of van P.Z. aanwezig zijn (fractievoorzitter C. Straver: I „Dat zou geheel in strijd zijn j met onze principes") maar ie dereen is welkom en kan even- tueel zijn zegje doen- Het C.D.A., waarin K.V.P. en P.C.C. samengaan, houdt in hPt vervolg op dinsdag fractiebe- raad. Dit wordt om praktische redenen gunstiger geacht dan op maandag zoals voorheen ge schiedde. Er is dan meer gele genheid voor de fractieleden om de voorstellen te bestuderen, in formatie in te winnen Fractie voorzitter Engelkes zoekt naar een modus om de resorve-kandi- aaten hierin zoveel mogelijk bij te betrekken. Nieuw is ook het spreekuur wat met ingang van a.s. dinsdag in het gemeente huis wordt gehouden door het C.D.A. van half acht tot half ne gen Daarna steeds op elke dinsdag voor de laatste donder dag waarop altijd de raadsver gadering plaats vindt. Ook de nieuwe V.V.D-fr# tic gaat, o.l.v. de heer Wirkmeijer. op dinsdag vergaderen in het gemeentehuis. Volgende week donderdag heeft de nieuwe raad zijn eers-e werkvergadering. (Van onze correspondent) LEIDSCHENDAM Het Aktie- comité Behoud Leefmilieu Leid sehendam overweegt een beroep te doen op de Kroon als Gede puteerde Staten het raadsbesluit over doortrekking van de Noordsingel en reconstructie Het comité zou teleurgesteld zijn van de J.S. Bachlaan goedkeu- als de goedkeuring is verleend i brief aan Ged. Staten zegt het comité „bij geruchte" te hebben vernomen dat het raadsbesluit van 29 april zal worden goedgekeurd. omdat het niet over de kwestie is gehoord. Er wordt n.l. een aantal voorstellen voor het Damlaan-probleem en voor de afsluiting van sluiproutes in de Heuvelwijk en omgeving uitge werkt waardoor de aanleg van het restant Noordsingel en de reconstructie van de Bachlaan overbodig zijn. Zoeterwoudse KPJ naar Badel Zoeterwoude Vanavond om half acht vertrekken een aantal leden van de K. P, J. vanaf 't Centrum naar Bla- del. Zij brengen hiermede een tegenbezoek aan deze af deling. Vorige maand warm de Brabanders te gast in Zoeterwoude. Zij worden on dergebracht In «ufitgezinnen waarbij er voor de komende dagen een aantal np'moefin- gm van Uiteenlopende aard op het programam stoat. Zondagavond keert het gezel schap weer in .Zpeterwoude terug. Najaarsfeesten Sassenheini afgesloten Van onze correspondent SASSENHE1M De laatste dag van de najaarsfeesten begon half tien met een Oranje-wandeltocht over 10 km, waaraan door 353 jonge ren en ouderen werd deelge nomen. 's Middags was er ringsteken voor meisjes en jongens. Bij de meisjes was Helen Vcrdegaal eerste en Ilse v.d.Hulst tweede. Bij de jongens waren dit Albert v.d. Bent en Cor Kampinga. Voor het tobbetje steken be stond enorme belangstelling. Als winnaar kwam het echt paar Knetsch uit de bus, ter wijl het paar Jac. Wijntjes/I neke v. Zunen met de tweede- prijs ging strijken. Bij het tonknuppelen, met niet min der dan 60 deelnemers, was J. v.d. Berg nummer één, C. Prins twee, en K. Krom drie en vier. Verder was er op het Lunapark volop drukte en werd er volop gebruik ge mankt van een ritje met het Glipper-treintje. L-.en leuke geste van de eigenaar van de poffertjeskraam was wel dat de bewoners van „de Schutse", „de Bernardt s", „Vredesteyn" en het Dagver blijf van Gehandicapten, op poffertjes werden getrak teerd. SOS-groep in Voorhout Van onze correspondente VOORHOUT Al enige tijd bestuan er in Voorhout plan nen een SOS-groép op te richten. Deze groep zal be staan uit een aantal vrijwil ligsters, die de maat schappelijk werkster of de huisarts kunnen bijstaan, wanneer de nood aan de man is in een gezin of bij al leenstaanden. Belangstellen den kunnen zich i verbin ding stellen met de pastorie. VOORHOUT De peuter- j speelgroep in Voorhout kan nog verschillende stukken speelgoed gebruiken. Ge- j bruikt speelgoed, zoals drie- wlelers, scooters, puzzels, boekjes en auto's kunnen gej- bracht worden naar me vrouw Meerman, Kicvitspark 27. t.-l 10768. VOOPHOtlT De opbrengst van d - .jubileum-collecte voor het Koningin Wflhclmina- fonds hééft in Voorhout 7976 C9 meebracht:* Ook de stickprverktnp loopt goed. Er zijn inmiddels voor bijna duizend -gulden stickers ver kocht.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5