KNOBEL WIL GEEN SPELERS VAN PSV Vier ton voor lottowinnaar Engelse lof voor Ajax en Twente Probleem bij FC Den Haag 1GOUDEN OOGST „Santos" liet banket in Rouaan onaangetast Swanenburg en Dus baba in Jong Oranje Militaire selectie Vlaardingen koploper bij straffen van KNVB Europacup-restanten 19' *K- PAGINA 11 'I DEVENTER —George Knobel zal volgende week tegen Finland geen beroep doen op de spelers van PSV, die voor de vriendschappelijke interland tegen Zweden ge weigerd hadden zich beschikbaar te stellen. De KNVB- coach wilde daar gistermiddtg op een persconferentie in Deventer als voorbereiding op de jeugdinterland Jong OranjeJong Finland weinig mededelingen over doen. Ook wilde hij geen antwoord geven op de vraag of er weer een „vredesovereenkomst" was gesloten met de spe lers van de Eindhovense eredivisieclub. „Ik ben door de KNVB niet aangesteld om op mijn knieën naar een club of naar een speler te gaan", was zijn enige commentaar. Onlangs is er wel een gesprek geweest met alle leveran ciers van het Nederlands elftal maar de agendapunten waren toen: betaling van spelers, vergoedingen aan de club en de verzekeringen. John Dusbaba bij de selectie van Ook Leen Swanenburg "heeft grote Jong Oranje. kans op een plaats in Jong Oranje. Den Haag De namen van de 15 spelers, die de selectie vormen voor het Nederlands militair elftal zijn: G. Reitsma (Feyen- oord), J. Ni'euwenhout (PEC), J. van Deinzen, E. Bakker, A. Paardekoper en E. Strijdveen (allen Go Ahead Eagles), J. van de Berg (Excelsior), A. Broeks en J. Körver (beiden Roda JC) A. van Kraay (PSV), G. Meijer (FC Amsterdam), Ohr. Jansen (Fortuna SC), A. Neuteboom (Veendam)l G. Rruggink (FC Twente) en A. van Staveren (Sparta). Nederland heeft aan een gelijkspel voldoende om zich te plaat sen voor de eindronden, die volgend jaar in West-Duitsland worden gehouden. In tegenstelling tot de selectie die naar Stockholm is geweest ont breken Ruud Geels en Wim Suurbier (beiden Ajax) in de groep die volgende week naar Helsinki gaat voor de ontmoe ting tegen Finland. De selectie ziet er als volgt uit: Jongbloed (FC Amsterdam), Schrijvers, Haan, Rep, Krol (al len Ajax), Jansen, Van Hane- gem. De Jong, Ressel en Schneldef (allen Feyenoord), worden samengesteld, bekend. Het zijn de volgende zestien spelers: Barth (Anderlech'), Schellekens (NEC), Van Dord en Dusbaba (Ajax), Lacroix (MW), Everse en Van Til (Feyenoord), Thijssen en Bos (FC Twente), Lubse (PSV), Kist (AZ'67), Oude Wesselink. Van Marwijk en Arntz (Go Ahead), Jansen (FC Amster dam) en Swanenburg (FC Den Haag). Rensenbrink, (Anderlecht), Knobel kan volgende week in De- Cruyff en Neeskens (beiden FC Barcelona), Notten en Van Iers- sel (beiden FC Twente) en Jan Peters (NEC). Jong Oranje speelt volgende week woensdag 25 september in het stadion van Go Ahead in De venter zijn eerste wedstrijd voor het toernooi om het Euro pees kampioenschap voor lan denploegen samengesteld uit spelers onder 23 jaar. Op de in het stadion de Adelaarshorst ge houden persconferentie maakte bondscoach Georg Knobel zijn selectie, waaruit het elftal voor DEN HAAG Drie Nederlanders die afgelopen week in de lotto en sporttoto speelden hebben een gouden hand gehad met het invullen van hun formulieren. In de lotto was er slechts één winnaar van de eerste prijs, die inclusief de jackpot 436.885.000 gulden bruto bedraagt. Ook de tweede prijs in de lotto gaat naar één persoon. Hij ontvangt bruto 104.833 gulden. In de voetbaltoto was er ook slechts een winnaar van de eer ste prijs. De dertien goede kruisjes leverden een brutobe- drag van 158.532 gulden op. De uitslagen van de lotto en toto van afgelopen zondag zijn: Lotto no. 3. Aantal deelnemers 670.264. Inleg 2.208.066 gulden. Prijzenbedrag: 1.118.626 gulden. Ie prijs: (incl. jackpot)' 1 win naar, die bruto 436.885 gulden ontvangt. 2e prijs: 1 winnaar, die bruta 104.833 gulden ontvangt. 3e prijs: 101 winnaars, die elk bruto 1.557 gulden ontvangen. 4e prijs: 5.880 winnaars, die elk per kolom 35 gulden ontvangen, 5e prijs: 9.794 winnaars, die elk per kolom 21 gulden ontvangen, Toto no. 3 Aantal deelnemers 312.112. Inleg 834.382 gulden. Prijzenbedrag 396.331 gulden. Ie prijs die bruto 158.532 gulden ontvangt. 2e prijs: 14 winnaars die elk bru to 7.077 gulden ontvangen. 3e prijs: 237 winnaars, die elk 583 gulden ontvangen. deze belangrijke ontmoeting zal venter niet zijn allersterkste elftal in het veld brengen. Op dezelfde dag namelijk speelt hel Nederlands militair elftal de zeer belangrijke wedstrijd tegen Oostenrijkse militairen. De mili taire autoriteiten weigeren hun manschappen af te staan voor de wedstrijd van Jong Oranje omdat de ontmoeting tegen Oos tenrijk hun de kans biedt door te stoten naar de finale van het wereldkampioenschap voor mili taire elftallen. Daardoor zijn voor Jong Oranje niet beschik- In Stockholm voor de aanvang van de wedstrijd tegen Zweden, baar: Van Deizen. Strijdveen, de bloemen voor George Knobel en zijn Nederlands elftal zonder Van Staveren, Meijer, Kila PSV'ers, die zichzelf buitenspel hadden gezet. MANCHESTER De landelijke Engelse kranten van giste ren hebben Stoke City—Ajax kennelijk niet onder de gro te gebeurtenissen gerangschikt. Slechts de enigszins re gionaal gebonden (Manchester) Guardian, de Daily Tele graph en The Mirror besteedden "redelijke" aandacht aan de wedstrijd van woensdagavond. The Sun vermeld de zelfs de uitslag niet, the Daily Express ging iets ver der dan de uitslag en de. ruststand. De Daily Mirror liet zijn lezers Ajax liet zien nog steeds een weten dat een stukje "double ploeg te zijn waarmee rekening Dutch" van Twente en Ajax de moet worden gehouden. Het is hoop van Ipswich en Stoke om de misschien niet meer de opeenho- volgende ronde te bereiken sterk ping van talent uit de periode Mi- had gereduceerd. "Stoke kwam chels—Cruyff—Neeskens, het elf- slechts tot een magere 1—1 op het tal is toch duidelijk meer dan eigen veld tegen het machtige slechts een schaduw van de grote Ajax. De onblusbare Dennis ploeg van enkele jaren Smith heeft Stoke de reddingsboei toegeworpen voor het Uefabe- rp kertoernooi door zijn late gelijk- lwente maker. Ajax mag dan Cruyff en The Daiiy Mirror plaatste zijn ul- Neeskens kwijt zijn, Suurbier ge- terst sumierp beschrijving van de blesseerd aan de kant hebben wedstrijd Ipswich TownTwente moeten houden, de ploeg telde onder de kop. "Hollanders ver- nog altijd vier volwaardige inter- rassen Ipswich onaangenaam", nationals uit Duitsland. Stoke werd bijna voortdurend geketend door de koele autoriteit van de Nederlanders. De twee spitsen van Stoke GreenhoK en Conroy, d gelijkspel van 2-2 te waren in de lucht altijd en op de behaien De krant schrijft dat de leider van de eerste divisie tegen Twen te dankzij twee doelpunten in vijf de eerste helft erin grond vrijwel voortdurend mach- teloos. Er waren verdedigers (Pe- De Daily Telegraph, die van de jic en Smith) nodig om Ajax pro- Engelse kranten het meest aan- blemen te bezorgen." dacM sh°"k aa" ™etbalge- Paul Wilcox schrijft in de Guar- beuren van woensdagavond, ge- dian onder de kop; "Stoke leerde b™k>« da k°P: Nederlanders zijn les laat"; "Dennis Smith zal brengen Ipswich van zijn stuk waarschijnlijk nimmer in zijn Collin Malam zegt: Ipswich één loopbaan een waardevoller doel- "an de favorieten in het UEFA- punt hebben gemaakt. Smith be- »?n>°oi "a vor'S Jaar de greep als een van de weinigen dat kwartfinales te zijn doorgedron- noodmaatregelen moesten worden 8en- 's het nieuwe seizoen weinig genomen nadat duidelijk was dat beloftevol begonnen. Twente, één het te enthousiaste geren van zijn "an bun slachtoffers van vorig ploeg vast liep in de Amsterdam- Jaar- scoorde twee keer aan de se verdediging. Ajax dat al zo Portman Road, lang en innig contact heeft met De huidige lijstaanvoerder van de het Europese voetbal toonde een League stond na 22 minuten met duidelijke meerderheid op het ge- 1—0 achter. Een harde klap om bied van de taktiek en slaagde er dat juist in deze wedstrijd de uit- in Stoke zo in te pakken dat een gemaakte doelpunten niet alleen goede uitgangspositie voor de dubbel tellen maar ook belangrijk tweede wedstrijd werd bereikt, kunnen zijn". Van onze sportredactie DEN HAAG De strijd in de eredivisie belooft, evenals .het vorige seizoen, weer uitermate spannend te worden, want momenteel hebben Ajax en PSV nog geen enkel punt behoeven af te staan. Een groot aantal achtervolgers staan slechts twee punten achter op het leidende duo, on der wie Feyenoord, FC Twente en ook FC Den Haag. Morgenavond al speelt PSV in Eindhoven tegen de Go Ahead Eagles en op dezelfde dag bovendien de Rotterdam se derby: ExcelsiorSparta, aanvang 16.30 uur. Op zondag Feyenoord—FC Utrecht; FC Twente—De Graafschap en Wageningen—FC Den Haag. Leo de Caluwé, die mogeUjk de geblesseerde Kila zal vervangen. De FC Den Haag-spelers krijgen van hun coach Boskov een bij zonder moeilijke opdracht- de uitwedstrijd tegen Wageningen winnen. De Wagenimgers hebben verleden zondag tegen Ajax be wezen niet zo zwak te zijn als menigeen had gedacht, want Ajax kreeg met zijn overwin ning van 3-1 wel wat te vee;. To: n-' toe hebben de Bergbewo ners nog maar een enkel punt te pakken gekregen en juist daarom kan het zondag op de Wageningse Berg weieens een ware heksenketel worden. Bij FC Den Haag Icomen de pro blemen weer om de hoek kij ken Was Rob Ouwehand al eer der uitgeschakeld, thans moet Aad Kila het laten afweten we gens een achillespeesblessure. Bovendien kreeg Martin Jol er nog een wedstrijd schorsing bo venop. Trainer/coach Boskov selecteerde de navolgende 16 spelers: Thie, de Caluwé (moge lijk de vervanger van Kila), Mansveld, Landers Korevaar, Van Vnet, Peraz.c, Bres, Ling, Van Leeuwen, Swanenburg, Lou- werens, Toet, De Geer, Storm en Lochtenbergh. Jeugd Het betaalde Jeugdelftal speelt morgenmiddag in het Zuider park tegen de reservisten van het Zwolse PEC, anvang 14.30 u r. De Haagse brigade deelt momenteel de eerste plaats met PSV, elk met 6 punten uit 3 wedstrijden. De Zwollenaren moeten het met 3 punten stel len, maar blijven niettemin een lastige partij. FC Den Haag (C) komt als volgt binnen de lijnen: Doel: Louwe- rens; achter: Quellhorst, Toet, Monnee en Berckenkamp; mid den: Van der Wulp, Van Spron- sen en Vreeswijk: voor: Schoon- derwoerd, Storm en Van Hij koop. DEN HAAG De strafcom- missie van de KNVB heeft deze week weer een groot aantal spelers geschorst en bestraft. De speler van FC Vlaardingen, D. Verburgh is „topscorer". Hij is door de strafcommissie voor acht wedstrijden geschorst plus een boete van 100 gul den wegens het In het ge zicht spuwen van een te genstander en wangedrag tegenover de scheidsrech ter. De strafcommissie heeft besloten voor de volgende spelers een voorwaardelijke straf van duel om te zetten in één onvoor waardelijke met ingang van vandaag: A.Z.'67: R. Spelbos en J. G. Wild bret Telstar: F. André FC Den Haag; M. Jol Sparta: P. Verbeek De Graafschap: r. Zaaijer Go Ahead Eagles: J. van Loon FC Den Bosch: J. Koningstein, E. Dam en L Donkers Excelsior: A. Pattinama De straffen van deze week zijn voorts: FC Amersfoort: J. Romaniuk - 3 wedstrijden en een boete van 75 gulden SVV: J. Groeneweg - 1 wedstrijd 75 gulden Excelsior: J. Jacobs - 2 wedstrij den FC Dordrecht: T. Hoogendijk - 1 wedstrijd 1 voorwaardelijk (proeftijd 1 jaar). W. Patmore 2 wedstrijden FC Vlaardingen: D. Verburgh - 8 wedstrijden 100, P. Roelofs 2 wedstrijden (verweer tegen omzetting van 1 wedstrijd), H. van der Meijde - 1 voorwaarde lijk (proeftijd 1 jaar) 100, A. Reygersberg - 1 wedstrijd 1 voorwaardelijk (proeftijd 1 jaar) 125. Helmond Sport: A. Eijkemans - 3 wedstrijden -1- verweer tegen omzetting van 2 duels, E. Bran- des - 1 wedstrijd 1 voorwaar delijk (proeftijd 1 jaar) f 75. FC VVV: m. van der Tillaar - 2 wedstrijden 150. NEC: J. van Erp - 2 wedstrijden 4- 1 voorwaardelijk Feyenoord: R. de Jong - 1 voor waardelijk (proeftijd 1 jaar) 150. Vitesse: J. Heezen - 2 wedstrijden 100 en voorwaardelijke straf in stand gehouden. B. van Lie- rop - 1 wedstrijd 75, H. Vos kamp - 1 wedstrijd 1 voor waardelijk NAC: W. Bron eerste boeking In 1974/1975, alsmede 1 wedstrijd f 150. FC Den Bosch: D. Ouwens - 1 wedstrijd 1 voorwaardelijk - (proeftijd 1 jaar) 125 Eindhoven: T. van der Boom 1 wedstrijd Willem II: H. van Zomeren - 1 wedstrijd, W. Vissers - 1 wed strijd 100 -f verweer tegen omzetting 1 duel. SC Cambuur: R. Lepez - 1 wed strijd 1 voorwaardelijk (proeftijd 1 jaar), Meijer - I wedstrijd 100 Heerenveen: N. Altenburg I wedstrijd MVV: J. Lacroix 1 voorwaarde lijk (proeftijd 1 jaar) 200. Voorts kregen elf spelers een boe king. NOS-radio: Stoop greep zijn hans (Va-n onze radio- en tv-redactic) AMSTERDAM „Dé Stoop heeft gewoon zijn kans gegrepen om te benadrukken dat hij de NOS dok voor radio-flitsen wil laten betalen". Aldus de heer R. Ren gers, chef-sport bij de NOS-ra dio, in zijn reactie op de ge beurtenissen van woensdag avond, toen twee NOS-radlover- slaggcvers werd belet recht streekse flitsen van de cupwed strijd FC AmsterdamHiber nians te geven. De heer Rengers: ,,Stöop heeft al tijd gezegd, dat niet alleen voor tv-maar ook voor radioflitsen moet worden betaald. Maar wij* zijn geen tv, geen concurrent, we verteilen als verslaggevers wat er gebeurt. Volgens con tract moet de heer Stoop toe staan dat wij met apparatuur in het stadion, flitsen geven van competitieduels. De cupwedstrijden vallen daar bulten, dus heeft Stoop gepro beerd zijn kans te grijpen. Toen dat niet lukte, is rechtstreeks uitzenden onmogelijk gemaakt". Komende zondag, wanneer om twee uur de return in Amster dam wordt gespeeld, zullen geen rechtstreekse flitsen wor den uitgezonden, omdat de voor keur wordt gegeven aan enkele boeiende competitiewedstrijden. De heer Rengers: „Dat was zo al In de planning vastgelegd. Ie mand gaat gewoon naar FC Amsterdam en loopt af en toe naar de telefoon om de stand van zaken door te bellen. We moeten ons er nog wel over be raden wat we gaan doen als FC Amsterdam een ronde verder komt en de thuiswedstrijd moet spelen", aldus de heer Rengers. DEN HAAG - De KNLTB houdt een voorstel van Noorwegen in beraad om de wedstrijd' om de Koning Gustaaf beker' niet in Noorwegen maar in Nederland te laten verspelen. Den haag De grote verras sing van de achterstallige Euro pacupwedstrijden, die gisteren werden gespeeld, was de over winning met 3—2 van Kopen- havn Boldklub in Kopenhagen BTEKENE In het Belgische Stekenen heeft de Nederlander Gerben Karsten g steren een wegwedstrijd over 143 kilometer gewonnen. BRUSSEL De Nederlander Haico Scharn zegevierde giste ren in Brussel op de 1500 meter hardlopen in de tijd van 3.45.6. Heerenveen werd derde op de 400 meter die werd gewonnen door de Brit Jenkins. op Atletlco Madrid in een wed strijd om de UEFA-cup. Real Madrid, met Breitner en Netzer in de gelederen, voerde een verre van briljante show op in Reykjavik tegen -de plaatse lijke club Fram. Het betrof hier een wedstrijd voor de UEFA- cup. De lage temperatuur slechts acht graden boven nul verhinderde dat de Spanjaar den in hun ritme kwamen. Het werd tenslotte 0—2. In het toernooi van de landskam pioenen kwam de IJslandse ver tegenwoordiger If Keflavik min der goed voor de dag. De uit wedstrijd in Split tegen de Joe goslavische kampioen Hajduk Split ging kansloos met 7—1 verloren. ROUAAN Toen Christian Monln, de secretaris van de Franse tweede divisie club Rouaan onlangs een telefoontje kreeg met de vraag of zijn club een vriendschappelijke wedstrijd tegen het beroemde Santos uit Brazilië wilde spe len, was hij opgetogen. ,,Ik kreeg een telefoontje van iemand die zich voorstelde als Roberto Gambassi' Hij zei dat hij uit Brugge belde en vroeg mij of wij bereid waren met Rouaan een wedstrijd te spe len tegen Santos dat op zijn toernee door Europa nog een datum beschikbaar had voor een vriendschappelijke wed- str.jd", aldus Rouaan's secre taris gisteren. „Gambassi vroeg 2400 dollar maar wij kwamen overeen op 1600 dollar en een banket na de wedstrijd. Wij kregen een foto van het elftal met enkele donker ge kleurde spelers en een doel man met het woord Brazilië op zijn trui." Melkwit Dinsdagavond was het zo ver. Ruim duizend toeschouwers kwamen in de stromende re gen maar zij voelden al snel in tweeërlei opzicht nattigheid. Een toeschouwer: „Zij hadden melkwitte benen en zagen er in het geheel niet als Brazilia nen uit. En wat hun voetbal betreft...." Rouaan nam al in de eerste minuut de leiding en het hulpe loze Santos ging uiteindelijk met' 10—0 ten onder. Jean Peauger, de scheidsrechter vertelde dat de Santos-spelers zachtjes Frans tegen elkaar spraken maar dat de aanvoer der luid aanwijzigingen gaf in een taal die op Portugees leek. Een Santos-speler vroeg op een gegeven moment zelfs in perfect Frans hoe lang er nog gespeeld moest worden. Christian Monin was intussen het lachen allang vergaan. Hij dreigde zelfs de politie te bel len en weigerde het overeenge komen bedrag uit te betalen. De „Santos spelers" vertrok ken na dat dreigement snel in enkele personenauto's richting Belgische grens. Monin verklaarde gisteren ook nog dat in het gesprek dat hij met Gambassi had gevoerd deze gezegd had dat „Santos" ook tegen Nancy had gespeeld Monin had contact opgenomen met Nancy en daar te horen gekregen dat de club een che que van 3000 dollar had ge stuurd, waarna „Santos" in derdaad gespeeld had. Nancy won het duel met 142. Cp d? ok-avond 'n AIJOY zal Jan THr Jan Lubbers niet in ring tijdens gala ROTTERDAM Het programma van het eerste Heineken boksga- la, dat op maandag 23 septem ber in het sportpaleis AHOY' in Rotterdam wordt gehouden, heeft een wijziging ondergaan. De partij tussen Jan Lubbers en Bert N kkelen Kuyper gaat niet door. Jan Lubbers zal zelfs he« lemaal niet In de ring verschij nen. De Nederlandse boksbond (NBB) heeft geen toestemming gegeven voor een gevecht tus' sen Lubbers en Nikkelen Kuy4 per, omdat het verschil ln klas' se te groot zou zijn. Bert Nikke' len Kuyper krijgt nu de Frans* man Jean Beiva! als tegenstand der. De Rotterdammer verloof dit jaar 'n Den Haag van dezfl Fransman. N kkelen Kuypef scheurde in: dit gevecht een sp e' in de bovenarm en moesf opgeven. De organ sVtf ..van het boksgaU is verbaasd over het besluit vat de boksbond, omdat Lubbers el N kkelen Kuyper vorig jaar wel tegen elkaar mochten boksen Lubbers won toen op punten.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 11