Allerlei(ds) Vreedzame demonstratie van boeren in Leiden Renovatie-plan voor 60 woningen in Ververstraat Nieuwbouw Academisch ziekenhuis nog dit jaar van start Bioscopen DINSDAG 17 SEPTEMBER 1974 LEIDSE COURANT Leiden aktueel oio. Coördinator voor buurt en wijkopbouw- werk in Leiden-Noord LEIDEN In Leiden-Noord zal een functionaris worden aangesteld die tot taak krijgt allerhande activiteiten op het gebied van buurt- en wijkop- bouwwerk in deze wijk te coördineren. Dit blijkt uit de begroting voor 1975 van het ministerie van cultuur Recreatie en Maat schappelijk werk. Daarin wordt beklemtoond dat het ministerie streeft naar een meer geïntegreerde opzet van de regelingen in deze sectoren. Door onderzoekers van het departement wordt momenteel nagegaan hoe in wijken en kleine plaatsen een bundeling van het voor zieningenpakket en de be schikbare mankracht kan plaatsvinden. De nieuwe functionaris zal overigens de wensen en behoeften van de bevolking nauwgezet in het oog moeten houden. ,,Want", zo licht het ministerie toe. ,,Hoe men de organisatori sche opzet ook kiest en in welk verband mensen en middelen worden ingezet, es sentieel blijft het deelnemen" en de medeverantwoordelijk heid van de bevolking op elk werkterrein". Leid® raadslid: „Eind® maken aan slopers- activiteiten in Mamixstraat LEIDEN Vindt het college ook niet dat het onaanvaard baar is dat de leerlingen van de dr. Van Voorthuysen- school dagelijks langs de raeest verschrikkelijke rot zooi (wrakken, banden, au tostoelen, glasscherven, ge sloopte koelkasten) naar school moeten? Deze vraag heeft het gemeen teraadslid L. Bei jen schrifte lijk gesteld aan het college van b,. en w. In een schrij ven aan het college wijst hij erop dat sinds enkele maan den een autosloper zijn be drijf uitoefent op het Noorde lijke deel van de Mamix straat, vlak bij de ingang van de dr. Voorthuysenschool. Hij signaleert dat de wrakken groot gevaar opleveren voor spelende kinderen. Beijen vraagt het college of de poli tie wel voldoende op de nale ving van het parkeerverbod aan het eind van de Mamix straat let. „Af en toe komen vrachtwagens in de bocht vast te zitten. Een keer is dat ook de brandweer overko men", zo stélt hij. Hij vraagt zich of de boetes hiervoor door de sociale dienst wor den betaald. Als dat zo is, kan dat misschien een reden zijn waarom de politie min der geneigd is proces ver baal op te makjan, zo schrijft hij aan b. en O Bleijen in formeert bij het college of het bereid is aan de slopers activiteiten in Leiden-Noord een eind te maken en of" het college het met hem eens is dat de situatie zo ernstig is dat niet met maatregelen mag worden gewacht tot de slopers vervangende sloop- ruimte hebben gevonden. Alleen links in begeleidings commissie reorganisatie gemeentelijk apparaat LEIDEN Nadat vorige week al het CDA in de Leidse ge meenteraad had laten blijken dat het geen vertegenwoordi gers wenste af te vaardigen in de Begeleidingscommissie Organisatie Ontwikkeling, heeft nu ook de VVD laten weten voor deelneming aan deze commissie niet te voe len. Dat bleek tijdens de gister avond gehouden vergadering van de gemeenteraad. De commissie die de uitvoering van de reorganisatie van het gemeentelijk apparaat zal begeleiden, wordt nu louter bemand door ambtenaren en aanhangers van de linkse partijen. De gemeenteraad heeft gister avond verder uit zijn midden de leden aangewezen voor de gemeenteraadscommissies en voor een groot aantal andere openbare lichamen. lljllillllllliiBBllllllllllilliBlIl lllllllllBIll DEN HAAG/LEIDEN Ver moedelijk nog dit najaar zal een begin worden gemaakt met de nieuwbouw van het Academisch ziekenhuis in Leiden. Dit blijkt uit de regeringsplannen voor 1975. De planning van de nieuwbouw van de Academische ziekenhui- derwijs en wetenschappen) en zen in Leiden, Amsterdam en Hendriks (volksgezondheid). Utrecht wordt momenteel bestu- De planningscommissie houdt zich deerd door een commissie van voornamelijk bezig met 2 be- het college van ziekenhuisvoor- langrijke apecten: het aantal zieningen. Dit college geeft de bedden in de Academische zie- adviezen weer door aan de kenhuizen en de inpassing van staatssecretarissen Klein (on- deze ziekenhuizen in het lande lijk en regionaal ziekenhuisplan. mede worden bepaald door de De bouwplannen die Amsterdam en Lelden kannen waarschijnlijk nog dit jaar met de onderbouw van de academi- Volgens sche ziekenhuizen beginnen. Utrecht worstelt nog met plano logische problemen. De voort gang van de nieuwbouw zal beschikbare financiën. woordvoerder van het Leids Academisch zieken huis is de directie blij dat de nieuwbouw eindelijk „het groe ne licht heeft gekregen". heeft klaarliggen zijn volgens deze woordvoerder dermate flexibel, dat rustig met de onderbouw kan worden begonnen, zonder dat men zich zorgen hoeft te maken over eventuele wijzigin gen. iiiiiiiiiiiiiii LEIDEN Hier rust een boer die verdiende geen moer dat hee/t de EEG op zijn gewe ten die gaf hem niets te eten". Aldus een van de leuzen, die protesterende boeren en tuinders uit de hele regio giste ren, tijdens een massale demon- stratietocht door Leiden met zich voerden. Zo'n dertig praalwagens bemand door leden van onze agrarische beroepsbevolking en beladen met melk, kaas, worst, bollen en bloemen, verzamelden zich 's morgens rond elf uur op de W. de Zwijgerlaan. Vandaar koerste de stoet rustig en vrede lievend richting stadhuis. Hier werd de eerste stop gemaakt het voor het uitdelen van pamflet ten en voornoemde kwaliteits- produkten, aan passanten. On dertussen attendeerde een ge luidswagen de burgerij op het doel van de actie: het vestigen van aandacht op de moeilijke situatie van de boeren en tuin ders. Of van dit streven nog iets terecht is gekomen, mag wor den betwijfeld. De meeste oog getuigen hadden het te druk met „Te pakken wat ze pakken konden", om aldoende de koel kast gratis te vullen. Het goede humeur van de protes- Op de vergadering terenden was er in elk geval ministerraad, die vandag niet minder om. De demonstra- Brussel is begonnen zal moeten r. tie leek voor velen een gezellig blijken of de boeren hard ge- dagje, vrij van werken en lek- noeg hebben geschreeuwd. De produkten ker genieten weer. De organisatoren verloren hun doel echter niet uit het oog. „We moeten laten zien dat we trots zijn op onze produkten. Ons werk wordt niet op de juis te waarde geschat. We moeten gelijkgeschakeld worden met andere bevolkingsgroepen. Ne derland kan niet zonder boeren en tuinders. Om dat duidelijk te maken moeten we demonstre- ren", aldus de heer Langeslag uit Rijnsaterwoude, die veel - voorbereidend werk verrichtte. de EEG de boeren en tuniders werden door de Leidse bevolking in dank afgenomen. Leiden De kans is groot dat de gemeenteraad bij de minister een renovatiepian zal indienen met betrekking tot een zestigtal woningen aan de Ververstraat. De betrokken woningen dateren De verbeteringen die momen- alle uit 1886 en werden in op- houdingsproject was vorig jaar, op aandringen van staatssecre taris Schaefper, besloten. Wethouder Verboom (links) nam gistermiddag, tezamen met de aannemer en een aantal gemeentefunc tionarissen een kijkje in een van de vijf proef woningen aan de Ververstraat, die in het kader van een instandhoudingsplan zijn opgeknapt. De bewoonster van de woning (midden) toonde zich in een gesprek met de wethouder zeer gelukkig met haar nieuwe woonomgeving. teel in het kader „instandhoudingsplan" in vijf woningen zijn aangebracht, dra gen meer het karakter van re novatie dan van instandhouding. Daarnaast hebben de aanzien lijk hogere kosten de gemeente er toe aangezet het roer om te gooien en een alternatief plan te ontwerpen, dat binnen 25 jaar verwezenlijkt moet worden- Tot het opstellen van een instand- dracht van de Diakonie ge bouwd. Het betreft hier hoog bouw, waarbij zes woningen één gezamenlijke ingang hebben. Doordat de dragende onderdelen van het komplex wel in redelij ke staat verkeren, had de ge meente, die de panden sinds 1968 in eigendom heeft, zich wil len beperken tot het uitvoeren van verbeteringen inzake de in deling. Toen de werkzaamheden eenmaal waren gestart, stuitte men al spoedig op een aantal technische problemen, zoals iso latie, sanitair, brandveiligheid en technische installaties. Zowel door het noodgedwongen treffen van deze extra voorzieningen, als door de korte voorberei dingstijd, bleek het onmogelijk binnen het geraamde kostenbud- get te blijven- Het financiële te kort, dat nu is ontstaan, kan slechts worden weggewerkt, in dien het project wordt omge vormd tot renovatieplan. In dit laatste geval zal het rijk een aanzienlijk deel van de kosten op zich nemen. Koninklijk Penning kabinet voorlopig nog niet naar Leiden LEIDEN De directie van het Rijksmuseum van Oud heden verwacht niet dat ze op korte termijn zal kunnen beschikken over het voorma lige pand van de Leidse cou rant aan de Papengrucht. Zoals bekend is dit pand on langs door Rijksgebouwen dienst ten behoeve van het museum aangekocht. De res tauratie van het pand vereist volgens de museumdirectie „kapitalen". In de vandaag vrijgekomen memorie van toelichting op de begroting van het ministerie van erm slaat, dat het gebouw reeds volgend jaar ter beschikking komt van het museum. De museumdirectie rekent daar echter niet op- In dezelfde memorie van toe lichting staat overigens ook dat door aankoop van een nabij het museum gelegen pand de mogelijkheid bestaat dit museum en het Konink lijk Penningkabinet, thans in Den Haag gevestigd, onder één dak te huisvesten. Het gnat hier om het pand Ra penburg 26, waarin momen teel het Archeologisch Insti tuut van de Rijksuniversiteit Is gevestigd. Voor dit insti tuut is echter nog geen ver vangende ruimte beschik baar. De directie van Oudhe den verwacht dan ook dat het nog wel enkele Jaren zal duren voordat het Koninklijk Penningkabinet naar Lel den komt. Een ander rijks museum in Leiden, dut voor Natuurlijke Historie, komt op korte termijn wel beter in zijn accommodatie te fitten. Op de hoek van de Raam- steeg en de Douzastraat wordt momenteel gewerkt aan de verbouwing van het voorm. Gew. Arbeidsbureau. Naar verwachting in mei volgend jaar wordt dit pand als dépendance van Natuur lijke Historie in gebruik ge- Amro-bank De uitslagen van de diverse wed strijden die het kantoor van de AMRO-bank aan de Pelikaan straat bij haar opening organi seerde zijn bekend en luiden als GROEP I (leeftijd 6 t/m 9 jaar) De hoofdprijs (een fiets) is ge wonnen door Hans v.d. Sluys, de Het Heilig Hartschool. Lust hoflaan 2. De 2e prijs (een spaarboekje van f 50) is gewon nen door Albert van Tongeren van de Marijkeschool, Pasteur straat 2. De 3e prijs (een spaar boekje van f 25) is gewonnen door Jan Splinter van de Wil lem de Zwijger school. Willem de Zwijgerlaan 4. Een extra prijs (een spaarboekje van f 25) is gewonnen door Barbara Liebert van de Gunningschool, Driftstraat 77. onder redactie van Ton van Brussel, tel. 01710-22244 tst. 17 De 2e prijs (een spaarboekje van f 35) is gewonnen door Peter Gordijn, Trompstraat 17. Lei den. De 3e prijs (een spaarboekje van f 15) is gewonnen door Anne- marie Eibers Merendonk 114 Leiden. Er zijn 2 extra prijzen bijgeko men (een spaarboekje van f 15) le boekje voor Inge Lepelaar. Buys Ballotstraat 7, Leiden. 2e boekje voor Ingrid Honsbeek, Evertsenstraat 60. Leiden. Wedstrijd voor de scholen: De le prijs (een spaarboekje van f 50) is gewonnen door Breuda Neuteboom 4 jaar. van „De Wigwam", Sumatrastraat 205. De hoofdprijs (een cassetterecor der) is gewonnen door Peter Vletter van de B.D. Arends- horstschool. Driftstraat 49. De 2e prijs (een spaarboekje van f 50) is gewonnen door Ronald Steenbergen van de St. Aldegon- deschool. Maresingel 54. De 3e prijs (een spaarboekje van f 25) is gewonnen door Peter van Houten van de Prinses Ma rijkeschool, Pasteurstraat 2. LEEFTIJD van 9 t/m 12 jaar. In deze groep is de le prijs een spaarboekje van f 50) gewonnen door Sjaco Aalbersberg van Ho- gendorpstraat 17 Leiden. De 2e prijs (een spaarboekje van f 35) is gewonnen door Paul Holverda. Parkstraat 59. Lei den. De 3e prijs (een spaarboekje van f 15) is gewonnen door Joke Koome Oosterstraat 62 Leiden. LEEFTIJD t/m 8 jaar. In deze groep is de le prijs (een spaarboekje van 50)) gewon nen door Eroo de Vink. Haviks horst 82 Leiden. De school v< een prijs. Met diverse toespraakjes is gistermiddag de Tijdingzaal. oftewel het informatiecentrum van de Leidse universiteit, officieel geopend. De Tijdingzaal (Stationsweg 37) biedt aan studenten, middelbare scho lieren en aan iedere andere belangstellende de mogelijkheid zich Breuda krijgt ook te oriënteren omtrent de studierichtingen aan de diverse Neder landse universiteiten. De 2e prijs (een spaarboekje van f 35) is gewonnen door Johan Otgaar, 5 jaar. van „De Wig wam", Sumatrastraat 205. De 3e prijs (een spaarboekje van f 15) is gewonnen door Ria van Rijn. 4 jaar. van de Clara Dozy", Oude Rijn 174. Gepromoveerd Dienstencentra het HAVO-diploma: Peter Ar nold!, Dicfe Brussee, Tine For tuin. Wim van der Kooij. Hans Kret, Elly Ligtvoet. Henk van Sandijk, Corrie van Spronsen, Ad Voogt. Henk van Weizen, Ed van der Zalm. Het Atheneum-di ploma behaalden: Jolanda van den Os, Cor Jongejan en Kees Walen. Legermuseum Op zaterdag 21 september organi seert het Koninklijk Nederlands Legermuseum een reünie voor de meer dan duizend Vrienden van het Legermuseum". Op deze dag wordt ook de nieuwe, permanente expositie „Tachtig jarige Oorlog" geopend. Met het openen van deze tentoonstelling is weer een fase in het moderni sering van het museum af gesloten. Musea Bij de vier rijksmusea in Leiden werken in totaal 168 personeels leden. Dit blijkt uit de memorie van toelichting op de begroting van het ministerie van CRM. Het Rijksmuseum van atuur- lijke Historie is met 61 perso- neesleden koploper, het Rijks museum voor Volkenkunde is met 53 personeelsleden een goe de tweede. Het Rijksmuseum van Oudheden heeft in totaal 36 personeelsleden en het Rijksmu seum voor de Geschiedenis der Natuurwetenschappen heeft 18 personeelsleden. Aan de Leidse Universiteit is de heer E. C. O. llogu, associate professor University of Nigeria. Nsukka, gepromoveerd tot doc tor in de godsgeleerdheid op een proefschrift, getiteld Christian Ethics in an African Back ground: a Study of the Interac tion of Christianity and lbo Cul ture". Promotor was prof. dr. E. Jansen Schoonhoven. Hengelsport Nog even een toevoeging op het lijstje van activiteiten van de dienstencentra, dat wij vorige week in deze rubriek plaatsten Morskwartier en Noord: Cursus volksdansen. vooraf gegaan door een demonstratielesIn lichtingen tel. 61196 en 49726. Tuinstadwijk-zangkoor; elke donderdagmiddag repetitie. In lichtingen telefoon 44112. Han- arbeid - elke woensdag. Sociale raadsvrouw-spreekuur elke vrij dag 10.30—11.30 uur. Geslaagd Het viscollege O.A.S.E. viste het afgelopen weekeinde haar derde wedstrijd in de Warmonder-Lee- de. De vangst was matig. Enke le uitslagen: Tegelaar-1725 gram. Leuering-1590 gram. De volgende leerlingen van de Hartman 1580 gram en Kastan- Chr. Scholengemeenschap ja-1575 gram. .Zuid-West" zijn geslaagd voor Liesbeth Den Uyl naar Leiden Liebeth Den Uyl. echtgenote van onze minister-president, komt op zaterdag 28 september naar Leiden om in de Groenoordhal de Kat-Expo te openen. De ope ningsceremonie. waarbij ook de wethouders Oosterman (CRM) en Van Dam Financiënaan wezig zullen zijn, heeft 's och tends om elf uur plaats. Excursie Het bestuur van de afdeling Lei den van het Expo gé (ex-Politie- ln het Academiegebouw van de Leidse universiteit aan het Rapen burg heeft rector magnijicus prof. dr. A. E. Cohen gistermiddag de zilveren legpenning van de universiteit uitgereikt aan dr. C. Ver Heyden Baron de Lansey wegens zijn uitzonderlijke verdien sten voor de Leidse universiteit Baron Ver Heyden verkreeg in Nederland bekendheid doordat hij via het Leidsche Universiteits- Fonds een sticht ng in het leven riep met als doel het oprichten en instandhouden van een leerstoel in het gezondheidsrecht aan de Leidse Universiteit. Deze leerstoel werd in 1972 gerealiseerd door de benoeming van proj. dr. J. F. Rang tot bijzonder hoogleraar. de men in kringen van oud-ver zetsmensen grote interesse voor een uitstapje naar Valkenburg, reden voor de marineautoritei- ten o'm het voltallige bestuur van Expogé uit te nodigen. STUDIO: Steenstre.it „Stors Srellerule" 1! zie Lldo. 39. tel. 33210. Jr. dog., tijden LI'XOR: Stationsweg ..The Exorcist" IS 18 00 en 21 30 uur 3 cn 19.00 uur en 21 34 CAMLRA: Hogewoet 19. tel. 21239. Jr duf 14 30. lo 14.00 en 1630 d 49—51. tel H :f) Ktndermntlner 14 00 en te.is uur. woeste Balknn" N „Fumlly Life" vr TRIANON: Breevtraa1 .De held van'dl nchtvoorstelllns ■n /u 23 JO uur l 31. tel 23»7S g 14 00 en 20.11 REX: Haar'emmer* 254 4 ..Sex n Hc d-.it is 00 en 21 15 i vr en zo 14 30 uu KindermstlneS „Allee !n wonder' N«Ch:voor«telnK v. uur ..Blue Movle". und" 14 3» uul r.j en z* 23 j

Leidse Courant | 1974 | | pagina 3