GIJZELINGSDRAMA IN BEELD MAANDAG 16 SEPTEMBER 1974 LEIDSE COURANT waar hij met tien anderen gegijzeld wordt. Drie Haagse politie-agenten, waarvan één met pistool-mitrailleur, deden zaterdagmiddag een geslaagde poging om een poli tie-Mercedes weg te halen die al sinds Het was voor de buitenwereld het eerste vrijdagmiddag vlak voor de Franse ambassade op het trottoir geparkeerd ston d. Bescherma door de overluifeling van de ambassade-entree bereikten zij de Het gehele weekeinde h'elden gehelmde agenten op verschillende levensteken van de gegijzelden. politiewagen. plaatsen het ambassadegebouw in het oog. van het fariniers met pistool-mitrailleurs en kogelvrije vesten kwamen zaterdag op het Haagse Voorhout aan. Een overzicht van het al dagenlang lege Korte Voorhout. Op de voorgrond de Amerikaanse ambassade, waar politie en autoritei ten een commandopost hebben ingericht. Daarachter de Franse ambassade, met op de hoogste verdieping de kamer van de am bassadeur (zie pijl) waar het gijzelingsdrama zich afspeelt. De politie reed het gehele weekeinde af en aan op htt V-.r actie te komen. hout. Mariniers waren constant gereed om in Japanse diplomaten beschreven op het trottoir de telefoonhoorn goed op de haak te leggen. Korte Voorhout zaterdagmorgen een meterslange rol golfkarton, met een in het Japans gesteld verzoek In kogelvrije vesten gehulde en met pistool-mitrailleur en bewapende mariniers maken een omtrekkende beweging rond B de Franse ambassade, zoals op deze met telelens op driehonderd meter afstand genomen foto te zien is.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 8