Boer spant proces aan tegen gemeente Alkemade Prijsruiter Polsstokprimeur Noordwijkerhout Bouwvergunning inzet kort geding Contributies omhoog bij Blauw Zwart Pip-recorder voor Elisabeth-ziekenhuis Voetbalclub Woubrugge krijgt mogelijk derde veld Touwtrekken bij slot badseizoen LEIDSE COURANT (Van een onzer verslaggevers) 'ALKEMADE Een bouwvergun ning is de inzet van een kort ge ding, dat donderdag 19 septem ber a.s. zal dienen voor de rechf- bank in Den Haag. De vee houder en veehandelaar Benv. Vliet uit Roelofarendsveen heeft het gemeentebestuur van Alke made dit kort geding aanhangig gemaakt omdat het college van b. en w. een op 25 januari van dit jaar afgegeven vergunning op 16 juli j.l. weer heeft inge trokken. Voor eiser v. Vliet zal optreden mr. M.C.DE Graaf uit Leiden terwijl het gemeentebe stuur zal worden vertegenwoor digd door mr. E.G. Sprey, even eens uit Leiden De bouwvergunning werd inge trokken toen bekend was, dat de heer v.Vliet zijn te bouwen huis met grond te koop aan bood. Bovendien verklaarde ei ser in een gesprek met de chef algemene zaken van het ge meentehuis, dat hij van plan was met het houden van vee te stoppen en zich voortaan zou beperken tot de uitoefening van zijn hoofdberoep als veehande laar. Hiermee voldeed hij niet meer aan enkele bepalingen uit het agrarische bestemmings plan, dat op het bouwterrein aan de Aderweg rust en werd de vergunning ingetrokken. De heer v.Vliet heeft tegen dit be sluit beroep aangetekend. Dit be roep is echter tijdens de ge meenteraadsvergadering van 3 september j.l. afgewezen. Volgens eiser bood hij zijn te bou wen huis te koop aan, omdat hij de kans had gekregen een stuk weiland te kopen dat dichter bij zijn huidige woning lag en waarop ook een bouwvergun ning rustte. Voordat hij de koopacte tekende, is v. Vliet naar burgemeester Smolders gegaan om te vragen of een en ander wel mogelijk was. Het kon allemaal, hoewel later werd bepaald dat de verkoop van het huis aan een agrariër moest geschieden. De heer v. Vliet zegt, dat dit niet aan hem is Elf koren op één podium Aan het slot van het korenfestival afgelopen zaterdag in de Rijn streekhal zongen alle deelne mende koren onder leiding van S. Cok de Ambrosiaanse Lof zang van E. Gebhardt. Het was tevens het absolute hoogtepunt van een geweldig concert, waar aan werd meegewerkt door De Lenteklokjes. Ned. Protestanten bond, Oudshoorn, De Lofstem, Soli Deo Gloria, Eendracht maakt macht. Alphens Mannen koor. St. Bonifacius, Con A mo re. Het Kerkkoor en Hosanna. Het enthousiasme was na afloop zo groot, dat er onm'ddel'.yk stemmen opgingen een dergelijk concert binnen afzienbare tijd te herhalen. Voorzitter P. Vijn van de De Viergangruiters overhandigt hier een wisselbeker aan Walter Pietersen, die afgelopen weekeinde met Mieneke de hindernis wedstrijden van de Aarlanderveense rui- tervereniging won. De eerste prijs bij de pony's ring 1 ging naar Ria van Schaick en bij de pony's ring 2 naar Anja Kempenaar. MAANDAG 16 SEPTEMBER 1974 „De Schuur geen luxe maar een behoefte' (Van onze correspondent) HOOGMADE —„De Schuur I» het afgelopen jaar geen luxe ge bleken, maar een behoefte". Di' stelde voorzitter Th. van Wie- ringen afgelopen zaterdagavond bij „de viering" van het 1-jarig bestaan van het cultureel cen trum in Hoogmade. Van het volksdansen kreeg Hoog made zaterdagavond overigens al een flink voorproefje danzij het optreden van de Leidsa groep Achalay, die met mede werking van het orkest Csardas 'al van voornamelijk oost-Euro- pese dansen voor het voetlicht bracht. Het enthousiast gewor den Hoogmadese publiek had er na afloop een gul applaus voor over. De heer Van Wieringen onthulde o.m. dat de bij het centrum be horende sportzaal constant be zet ts en dat aan de vraag van sportvereniging naar meer uren niet kan worden voldaan. In de culturele sector is nog wel enige uitbreiding mogelijk. Vandaar dat mogelijk binnenkort een volksdansgroep wordt opgericht. Showboten trokken veel bekijks in Stompwijk Van i correspondent BOSKOOP Ter geleg?nheid van de nationale brandweerdag zijn zaterdag in Boskoop vijf brand weerlieden onderscheiden. In de kantine van de brandweerkazerne ontvingen u t handen van bur gemeester Van Dedem L. C. Vergeer en J. C. Windhorst een medaille (10 jaar in dienstJ. A. Vlasman en H. de Pater het ere-kruis 12jaar in dienst) en W. Pos tenslotte een gesp. 25 jaar in dienst). Op de foto de trotse brandweerlieden bij hun decoratie. Ere-penning voor Excelsior BOSKOOP Vanwege haar niet ger.nge muzikale bijdrage aan het Boskoopse gemeenschapsleven, is de dit jaar jubilerende harmonie Excelsior zaterdagmiddag in hotel Neuff als korps in geheel onderscheiden met de ere-penning van verdienste. Burgemeester Van Dedem reikte de onderschei ding uit aan harmonie-voorzitter R. v. Dee (zie foto). De zuster-vereniging Concordia zorgde tijdens de jubileumviering voor een pittige muzikale feestnoot. GEWAAGDE DUBBELSPRONG NOORDWIJKERHOUT De beste polsstok verspringers van Nederland hebben dit weekeinde in Noordwijkerhout een smake lijk staaltje wateracrobatiek weggegeven tijdens de laatste seizoenwedstrijd van de PVV Leeuwenhorst. Hoogtepunt vormde ongetwijfeld de gedurfde dubbelsprong van Nederlands kampioen Rob Klootwijk uit Moordrecht en de Noordwijkerhoutse club kampioen Hans Meskers. Zij presteerden het om schouder aan schou der op topsnelheid over het smalle aan loopplankier te snellen waarna ze beiden afsprongen en met hun polsstok een reuze- zwaai maakten over de twaalf meter brede poldersloot. Een daverend applaus van de ruim vijfhonderd toeschouwers was de waardering voor de perfecte uitvoering van ueze wereldprimeur in het polssrokver- springen. Hoewel de laatste wedstrijd van dit springsei- zoen geen verbeteringen opleverde van Ned. records, was er voor de PVV Leeu wenhorst gistermiddag toch reden om te juichen. Toen men na afloop de balans op maakte van het afgelopen seizoen bleek dat niet alleen het aantal toeschouwers t.o.v. vorig jaar enorm is gestegen maar dat het de Noordwijkerhoutse vereniging ook financieel erg goed is gegaan. Vic v. Denzenu: ,.De geldschieters kunnen we nu hun geld teruggeven. We zijn nu eigen baas. We hebben nooit durven dromen dat De uitslagen van gistermiddag: Ongeoefende jongens: 1. Han Janson (Noordwijk) 10.35 m, 2. Dick van Oosten (Noordwjk) 10.29 m, 3. René van Hensbergen (Noordwijk) 9.84 m. Ongeoefende volwassenen: 1. Rolf Veenendaal (A'dam) 13.49, 2. Ruud Delle- sen (A'dam) 13.16 m, 3. Martin Kanters (N'hout) 12.63 m. Revanche Kermisgan- gers: 1. Wim van Eede (N'hout) 11.76 m. Dames; 1. Nora Goemans (IJsselstein) 11.15 m, 2. Marjan Vergeer (IJsselstein) 10.91 m. Senioren: I. Rob Klootwijk (Moor drecht) 15.08 m, 2. Hans Meskers (Noord wijkerhout) 15.08 m. Warmond haalde pastoor in Van onze correspondent WARMOND Katholiek War mond heeft afgelopen zater dagavond zijn nieuwe pas toor, de heer J. H. M. Saul- len, ingehaald. Tijdens een H.Mis met drie heren werd hij geïnstalleerd door deken Tervooren. Pastoor Saullen Is de opvolger van pastoor Mussert, die pastoraal werk is gaan verrichten in Den Haag. De installatie van pastoor Saullen werd o.a. bijgewoond door oud-pastoor Slijkerman oud-kapelaan Van Eyck en tal van familie-leden. De kerk was tot op de laatste plaats bezet. Pastoor Saul len, tot voor kort succesvol bouwpastoor in Waddinx- veen, is overigens voor de tweede keer naar Warmond gekomen. Hij heeft hier na melijk ook aam het seminarie gestudeerd. Na de H.Mis bracht de harmo nie St. Matthias een serena de voor de van een nieuwe verfje voorziene pastorie. Van onze correspondent WASSENAAR Voetbalvereniging Blauw Zwart gaat haar contribu ties verhogen. Tijdens de onlangs gehouden jaarvergadering ont stond over dit onderwerp wel enige discussie. Het bestuur wist de leden evenwel te overtuigen dat deze verhoging nodig is om de ver eniging te laten voortbestaan. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. Westgeest herkozen. De heer J. van Deursen werd benoemd tot secretaris in plaats van de heer Th. Ruygrok die overigens wel deel blijft uitmaken van het be stuur als commissaris. Aan het eind van de vergadering werd me degedeeld, dat voorzitter A. Oudshoorn, penningmeester L. Rem «nerswaal en juridisch adviseur L. Weeber zich binnenkort zullen te rugtrekken uit het bestuur. Over enkele weken wordt een buitenge wone ledenvergadering gehouden, waarop nieuwe functionarisser zullen worden gekozen. Van een onzer verslaggevers LEIDERDORP Het bestuur van de Leiderdorpse afdeling van de Vrienden van de Hartstichting biedt de directie van het St. Eliza beth Ziekenhuis morgen een zogenaamde P. I. P.-recorder aan. Een PIP recorder is een instrument, waarmee het mogelijk is aan patiënten een gericht advies te geven door middel van film en ge luid. In het programma wordt het myocard-infarct behandeld. Ei wordt uitleg gegeven over een dergelijk infarct. Tevens wordt er aandacht besteed aan de manier waarop de patiënt na het infarcl verder moet leven. De overhandiging van de PIP-recorder is een van de eerste handelin gen van de jonge Leiderdorpse afdeling van de Vrienden van de Hartstichting. Op 24 sep er vr door een diëtiste van de Hartstick'',"" kookcursus gegeven voor de plaatselijke afdeling Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen. WOUBRUGGE De voetbalvereniging Woubrugge krijgt misschien de mogelijkheid grond ten noorden van het huidige sportcomplex te verwerven, waardoor de aanleg van een derde speelveld mogelijk wordt. Tijdens de jongste ledenvergadering van de vergadering werd beslo ten een commissie in het leven te roepen, die de mogelijkheden gaat onderzoeken. De financiële positie van de 240 leden tellende vereniging is overigens niet denderend. Penningmeester Schuilenburg deelde op de vergade ring o.m. meer dat het boekjaar was afgesloten met een negatief saldo van 3124. De begroting voor het komende jaar vertoont eer nadelig saldo van 1275. Bij de bestuursverkiezing werd voorzitter Semmeling en de heer Haak herkozen. In de vacature Van Dorp werd voorzien door de verkiezing van de heer A. van 't Wout. Met onder meer touwtrekken is afgelo pen zaterdag het seizoen in het na tuurbad de Aarweide in Ter Aar afge sloten. Een andere onderdeel van de „Aarweide Stuif-Uit" was het diplo ma-zwemmen. Van de 60 kandidaten slaagden er 36 voor het A- en 22 voor het B-diploma. Bij de familie-estafette werd de fam. J. v.d. Pijl uit Papenveer winnaar. De „stunt" van de dag was zonder meer het 50 meter aan een stuk onder water zwemmen van badmeester Beu- mcr. Bij sommige toeschouwers stokte daarbij de adem in de keel. Deze „Uk-Stuif" betekende overigens ook het afscheid van Beumer, die vier jaar badmeester in De Aarweide is geweest. Hij heeft elders een functie aanvaard. Vredes bijeenkomst in Katwijk a. d. Rijn Van onze correspondent KATWIJK(VAKENBURG In het kader van de Vredes- week is er vanavond in het kerkelijk Centrum Open Hof aan de Kerkstraat in Kat wijk aan den Rijn een bij eenkomst, waar zal worden gesproken door de heer R. A. Wijkstra, voorzitter van de raad van Zaken van Overheid en Samenleving van de Ned. Herv. Kerk. Aan de orde komt o.m. de X-Y-beweging, die afdracht van 1 h 2% van het iaarsala- ris voorstaat ten bate van projecten in ontwikkelings landen. Vervuiling neemt toe Van onze correspondent WOUBRUGGE - De commis sie milieu uit de gemeente raad van Woubrugge heeft vorige week tijdens een fiets tochtje geconstateerd dat ondanks acties de vervulling In de gemeente nog steeds toeneemt. Een aantal zaken die tijdens het tochtje opvielen: de (oenemende ontsiering van de oevers van de Krom me Does door een groot aan tal kleine plezier- en woonbo ten; de sterke vermindering van diverse rietkragen en de on beheerste kapping en snoeiing van bomen en ander struikgewas; het afmeren van grote ple zierjachten m de rietkragen; brandplekken in rietkragen door verbranding van vuil; toename van gestort vuil in bermen en polders. Binnenkort gaat dezelfde raadscommissie een fiets tocht maken in Hoogmade en omgeving. STOMPWIJK Ter afsluiting van het seizoen houdt de Stomp- wijkse Watersportvereniging steevast een lamplonnevaart. Getrokken door twee naast el kaar gekoppelde fraai versierde schuiten van ome (Yrrit, wnar- op de plaatselijke fanfare lustig hnnr tonen over het stille water liet schallen, kwamen fraai ver sierde boten zaterdagavond weer de Nieuwe Vaart afzak ken. Zowel Jong als oud had vele, soms originele, Ideeën verwerkt. De le prijs in de jeugdafdeling was voor de ka deren Verburg met hun afbeel ding van het Vondelpark. Bij de ouderen werd G. v. d. Haar eerste met zijn magnifiek uitgebeelde onderwerp: Stomp wijk heeft prach'ig viswater. Marius, artistiek als altijd, zocht het in een licht en kleu renspel van hu'lonnen. Origineel was Janus Verhagen met zijn Sint als toerist te Stompwijk. De „persprijs" kreeg de boot van de meisjes Lelieveld met als slogan: 1 november is de dag, da' je nog 2 pilsjes mag. Eerste plaatsen voor Spartanen Van onze atletiekmcdowerkster WALDORF Bij wedstrijden tui sen de Europese katholieke sportfederaties in het Duits* Waldorf hebben Mleke vnn Doom, Marga Kortekaas en Plet Waaning van de Llssese at letiekvereniging De Spartaan overwinningen geboekt. Mieke van Doom won het ver springen met 5.67 m. Hierbij blesseerde zij zich zodanig, dat zij bij het hoogspringen niet verder kwam dan 1.63 m. Dit was echter nog hoog genoeg om ook op dit onderdeel de zege in de wacht te slepen. Marga Kortekaas won het kogel stoten met 13.21 m en Plet Wnaning liep met I 45.4 min. de 5000 m. het snelst. Theo Bru- sche (Bataven) werd met 6.91 derde bij het verspringen. Mlr- jan Brugman (Bat.) liep zich op de 800 m. met 2.20.7 min. naar een vijfde plaats. Hondml Vcnp- zwommen kilometer ALKEMADE Ruim 100 zwem mers hebben afgelopen zaterdag in het Alkebad deelgenomen aan de prestatie-tocht over 1000 m. De oudste deelnemer was 52 jaar, de jongste 8 jaar. De or ganisatie was in handen van de zwem- en poloclub Alkemade. Motorrijder in Lisse verongelukt LISSE De 22-jarige J. Sare uit Rijnsburg is zondagmiddag in Lisse om het leven gekomen- toen hij met zijn motor bij de Lissenburg uit de bocht van de Hereweg vloog en tegen een lan taarnpaal terecht kwum. Trimmers reden 95.000 km LISSE De ruim honderd trim mers. die de afgelopen achten twintig zondagen deelnamen aan de fietstrimtochten van de Ren- en Toervereniging. D - Bol lenstreek hebben gezamenlijk in totaal 95 000 km afgelegd. Elke zondag konden ze een keuze maken uit diverse trajecten op lopend van 25 tot 60 km. D« oudste deelnemer aan dezi fietsmarathon was 72 jaar, d« jongste 6.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5