Danaïden krijgen het nog zwaar Snelle start redde MMO toch niet KRV-dames winnen weer met 10-0 Redelijke prestaties in de Leidse Hout Nieuwkoop wint derby van Nic. Boys Zijl/LGB derde Vijf kringrecords in eerste wedstrijd tocAitovtdefajeïf thcA\hwïdc£i^e\! tibefi tbcA\hwïddU^jsJi! MAANDAG H SEPTEMBER 1974 Dat De Danaïden het moeilijk gaat krijgen dit jaar is gisteren in Delft bewezen. Fortuna, voor de tweede keer optredend in de hoofdklasse, verwisselde door een gelukkige 12—11 zege de nul status. De Danaïden verkeert nu op de derde plek van onderen. In een attractief duel met overi gens weinig hoogstaand korfbal greep Fortuna het eerste voor deel dankzij het betere dames zestal (5—2)). Voordat de 2e helft begon was De Danaiden al weer knap teruggekomen (6—6). Daarna ging het gelijk op, al moest Filemon c.s. wel 10—8 wegwerken. Het lukte optimaal (1011) en dat met nog drie minuten spel. Het werd gelijk, waarna matchwinnaar van 't Woudt 30 seconden voor tijd De Danaiden definitief het nakij ken gaf. Scoreverloop: Filemon 0—1; 1—1 Corry Herbert; 2—1 Joke Lup- ker; 2—2 Van Unen; 3—2 eri 4—2 Van 't Woudt; 5—2 Corry Herbert; 53 Aan van Nierop; 54 De Bruin; 64 Preuninger; 65 Nap. Rust. 76 De Leys- ner; 7—7 Filemon; 7—8 Nieske Filemon; 8—8 Preuninger; 9—8 en 10—8 Van 't Woudt; 10—9 en 1010 Filemon; 1011 Nieske Filemon; 11—11 Strooker; 12—11 Van 't Woudt. Fides Pacta heeft geen enkele moeite gehad met het zwakke Pernix. Pernix, gehandicapt door het wegvallen van Fred Breedveld, Daan Vreeken en na 10 minuten spel ook nog captain Jan van Seggelen kon het op Waterpolo LEIDEN De waterpoloploe- gen hebben in de tweede ron de van het Sportfondsenba- den goede resultaten ge boekt. De ZIJL/LGB was za terdag in de winnaarspoule ingedeeld bij Zwemlust/Den Hommel, De Meeuwen en ZIAN/Vitesse. In het sport- fondsenbad Amsterdam „Oost" moesten de Leide- naars eerst aantreden tegen ZIAN/Vitesse. De Hagenaars draaien op het ogenblik erg goed en kunnen het komende seizoen dan ook een belang rijke rol gaan spelen in de strijd om het kampioenschap van Nederland. De ZIJL/LGB heeft zaterdag avond goed tegenstand kun nen bieden. ZIAN nam van het begin af aan reeds een voorsprong, maar de Hagenaars moesten wel voortdurend attent blij ven bij de aanvallen va i de ZIJL/LGB. Vooral door knappe akties van Jan Evert Veer (4 doelpunten) won ZIAN tenslotte met 8—5. De treffers Van de ZIJL/LGB werden gemaakt door Leo Spijker 2x, Leo Onderwater, Bert Zaagman en Albert Spijker. Vlak hierna moest de ZIJL/LGB uitkomen te gen de Meeuwen. De Rood- witten waren beslist niet de minderen, maar een slechte tweede periode, waarin de Meeuwen van 32 uitliep naar 6—2, zorgde ervoor dat de Amsterdammers uileinde lijk met 8—6 zegevierden. De Leidse doelpunten kwamen van de hand van Albert Spij ker 3x, Leo Onderwater 2x en Kees Bronsveld. AZC moest in de tweede win naarspoule spelen met HZC/De Robben, Neptunus Arnhem en AZPC. Tegen landskampioen HZC/De Rob ben werd AZC helemaal weggespeeld. De Alphenaren, die Eddy Gesman en Cees van de Broek zaterdagavond moesten missen verloren maar liefst met 81. Tegen AZPC in de strijd om de derde en vierde plaats ging het een stuk beter met AZC. Beide ploegen ontliepen elkaar in het spannende duel niet veel. AZPC, dit seizoen versterkt door de komst van Loe Geutjes, werd tenslotte in de slotfase met 65 ver slagen door de Alphenaren. Voor AZC scoorden: Huib Maas 3x. Frank van de Ak ker 2x en Ruud de Hey 1 keer.pLZ'86 zat in het sport- fondsenbad te Haarlem inge deeld bij SVH. GZC en Ne- reus. Tegen SVH ging de strijd zowel in de vier perio den als in de verlenging ge lijk op: 44 en 55, maar bij het strafworpen nemen wonnen de Rotterdammers. Door vervolgens een 41 overwinmne on GZri o-nrFnrJe LZ'86 achter resp. Nerepc e- SVH als de-Ho. Tpqe" W" scoorden: Jen de Graaf Joon S-"ra Fr'»» n-s—*. Gerard Soet er> Ja-n Bakker en tegpn GZC kwamen de doelpunten van Joop Siera. Jan de Graaf. Friet Elzinga en Aad van Mik volle toeren draaiende Fides geen strobreed in de weg leg gen. Fides kwam op 8—2 en al kwam het keihard werkende Pernix nog behoorlijk terug, het verschil was te groot. Na de pauze zakte Fides terug en haal de het niveau van de eerste helft niet meer. Desondanks zwol het verschil aan tot 5 punten, om dat Pernix aanvallend bitter weinig uitrichtte, en niet best verdedigde. De 138 was dan ook niet geflatteerd. Scoreverloop: 0—1 v. d. Kooy; 1—1 Diet Rijsbergen; 1—2 Ba- kema; 2—2 v. d. Berg; 3—2 Nan- dy van Helden; 4—2 Niessing; 5—2 Onderwater; 6—2 Joke de Boer; 7—2 en 8—2 v. d. Berg; 8—3 en 8—1 Wil van Ek; 8—5 v. d. Kooy. Rust. 9—5 De Haas; 10—5 Meyer; 11—5 Tiny de Roo- de; 12—5 Piket; 12—6 Wil van Ek; 13—6 De Haas; 13—7 Mek king; 13—8 Wim Laman. Zuiderkwartier-Harga Zuiderkwartier bleef op 2 staan doordat opnieuw verlies werd genoteerd. Er werd goed begon nen (40), maar daarna kwam de begrijpelijke terugslag. De tweede helft, die met 42 be gon, liet ZKW defensief veel steken vallen. Harga profiteer de koelbloedig en kwam van 5—2 op 57! ZKW kon niet te rugkomen. Doelpunten: Ed v. d. Mark (3x), Kloos, Zierikzee (2x) en Carla Akse. Pams-De Algemene De plannen van De Algemene zijn in de war gestuurd. Dat de blauw witten het moeilijk zou den krijgen bij Pams was be kend, maar dat de Leidenaars ook met pech moesten afreke- nen was buiten beschouwing ge laten. Het was om moedeloos van te worden. Via 4—0 halver wege leek de enorme vechtlust Roel v.d. Berg wint hier een duel om de bal met Pernixspeler Paul Mekking (rechts). Ook in het duel om de punten bleef zijn ploeg Fides de baas. van De Algemene vlak voor tijd toch nog een dik verdiend punt op te leveren. Een foutje van de overigens uitstekend leidende Kraayeveld velde de Algemene. Van Renesse benutte bij 5—4 dankbaar de strafworp. Doel punten: Jan Sjardijn (2x), Wim van Vliet en Wim Dool. KNS-Groen Geel Bij KNS zit het niet goed. Giste ren was Ton Bey opnieuw af wezig wegens voetbal activitei ten. Brakel was er ook nog niet en Groen Geel buitte dat uit. Via 2—3 halverwege liep de ploeg uit Wormer na de thee naar 3—8 en toen was KNS wel geklopt. Van der Linden, Blans- jaar, Steyger en Lonnexe Hoo- gerdijk scoorden voor het veel inzet tonende KNS. Tweede klas Ons Eiland boekte opnieuw winst. Thuis werd WION met 11—9 ge klopt. Pas in de slotfase sloeg Ons Eiland toe. Deegenaars (4x) Beekman (2x), Sary v. d. Mee berg (2x), Sary den Oude. Verra en Coby Deegenaars scoorden. Top verloor kansloos bij Jodan Boys en wel met 94. De rus? ging in met 2—1. Vlak n, pauze liep de thuisclub naar 6—1 en dat was teveel. Meyer (2x), Kuhn en Imanse scoorden. Velocitas haalde bij KOAG het 2e punt binnen. Via 31 halver wege werd afgesloten op 7—7. Van Poelgeest (2x), Hooyer (2x), Breedveld, Schutte en Ge rard v. Poelgeest scoorden. Derde klas Fluks won eindelijk en wel van DVS. I De cijfers waren 24, maar hadden groter kunnen zijn. Fiks ging door op het overwin naarspad en klopte Valto in eigen huis met 7—5. RUUD VAN VLIET. In Noordwijkerhout had het Hoogmadese MMO een overrompelende start. Binnen enkele minuten hadden zij een 3—0 voorsprong op Northa dat voor het eerst In dit seizoen compleet binnen de lijnen kwam. De Hoogmadesen verzuimden echter taktisch gebruik van hun voorsprong te maken en gaven Northa de kans haar eigen spel te ontplooien. v Vanaf de zijkant trof Northa tweemaal doel en rustig combinerend kwamen zij zelfs met 5—3 aan de leiding. Via 74 en 8—5 werd het 9—6 bij de rust. Ook in de tweede helft bleef Northa de wedstrijd goed onder controle houden. Er was meer overleg dan bij MMO, dat nogal eens te haastig te werk ging. De Hoogmadesen hadden daarbij ook nog de pech veel op paal en lat te schieten. Via 11—7 en 12—8 wonnen de Noordwijkerhoutsen tenslotte verdiend met 13— 9. Margé Volwater van MMO en Thea Ter Heide van Northa werden topschutsters met ieder 4 treffers. De leiding was in goede handen bij scheidsrechter Wesdorp uit Den Haag. BAX/FOREHOLTE kwam met 10 achter door een onverwacht schot dat tussen de benen van Lia van Kesteren doorging. Zij zou echter in het verdere verloop van de wedstrijd een hoofdrol vervullen. Beide teams gaven een goede en sportieve partij handbal te zien maar de Voorhoutsen waren nauwkeuriger in de afwerking, Ellie Hoek 2x, Marga Ruisch en Anke v.d. Nouland zorgden voor een 43 voor sprong bij de rust. Na rust liep Bax/Foreholte door Annemieke de Bruin en Ellie Hoek weg tot 63 maar daarna volgde een moeilijke periode met een aantal verdedigingsfouten. Het werd 6—5 en Animo kreeg via een strafworp de kans op de gelijkmaker. Lia v. Kesteren stopte de pingel keurig en toen drukte Bax/Foreholte door. Ellie Hoek, Carla Kortekaas, die zeer sterk speelde, en Ans Bakker be paalden de eindstand op 9—5. JONG ADE. De dames van Jong Ade wachtten vergeefs op EHC uit Leidschendam. De Leidschendamsen hadden de programmawijzi ging niet opgemerkt en stonden op het terrein van MMO, waar de wedstrijd oorspronkelijk gespeeld zou worden, op hun beurt ver geefs te wachten. Volgens de reglementen wint Jong Ade met 50. APOLLO. De Oegstgeestenaren werden in de eerste helft volkomen overrompeld door Hercules uit Rijswijk. Tegen de snelle break-outs en vloeiende combinaties aan de cirkel hadden de Zwarte Wolven weinig in te brengen, hetgeen met de 2—8 ruststand duidelijk tot uitdrukking kwam. In de tweede helft kwam Apollo sterk terug tot 79 maar verzuimde op een onbenullige manier door te drukken. Twee strafworpen werden gemist en enkele break-outs slordig afge maakt. Hercules pakte de winst met 9—12. HVS kwam ook niet zo vlot uit de startblokken. Met snel cirkelspel en valworpen vanaf de zijkant kwamen zij al snel met 4—0 achter. Via Ria v.d. Bosch, Trees v.Santen en een pingel van Sjanie v.d. Bosch werd het 3—5 bij de rust. In de tweede helft sloot de verdediging als een bus. Slechts één treffer uit 2 strafworpen kon Wings produ ceren. HVS kwam door Ria v.d. Bosch en Mieke Waayer verdiend aan een 7—6 overwinning en zelfs kon Sjanie v.d. Bosch zich per mitteren een strafworp te missen. De heren van Northa gaven in de eindfase de winst uit handen tegen CWP (17—19) rat zonder wissels aantrad. NMCHheren miste top schutters Gerard Elstgeest, hetgeen voor Quintus 3 net voldoende was om de winst te grijpen: 8—9. VOORHOUT De jaarlijkse Oranjefeesten in Voorhout zijn zaterdagavond afgesloten met een lunaprk. Mede dank zij het mooie weer was het een drukte van belan in het kleine bollen- dorp. Dat kwam niet in de laat ste plaats voor de vele bezoe kers uit de buurgemeenten. Vooral uit Noordwijkerhout wa ren vele ouders met hun kroost naar Voorhout getogen. De fees ten in Noordwijkerhout zijn veertien dagen geleden namelijk vrijwel verregend. Uitslagen kinder- en volksspelen: Sjoelbakken: Ie F, van der Vlugt, 2e P. v.d. Lans, 3e D v.d. Vlug: Prljsblljarten: le J. van Beelen, 2e K\. Klein, 3e J Janssen. Prijsschieten: le H. IJsselmulden, 2e J. IJsselmulden, 3e A. Komen. Klaverjassen: le K. v.d. Meer. 2e W. v.d. Lans, 3e mevr. Diepenhorst. Tobbetjesteken: le P v.d. Berg, 2e H. Warmenhoven, 3e R v.d. Geer. Voetbalpoppenwedstrljd: le Beer Tol, 2e L. v. Loon. 3e P. van Dijk. Lulfelfletskar: le C. v.d. Geer, 2e K. van Velzen, 3e M. van Leeuwen. Hlnderntsbaan: le Ton Oostdam. 2e Ferrle v.d. Vlugt, 3e René v.d. Touwtrekken: le ..S'appe touwtje. Mastkllmmen: le ploeg '"t Hok", 2e 3e Tango1». J. Hagendoorn (12 Tonknuppelcn: le ploeg: SJ v. Berg. T Veenhof. P. Koomen, Werkhoven. 2e ploeg: L. v.d. V!u| H Zeestraten, R. v.d. Nouland. v.d. Berg. Van onze sportredactie LEIDEN - Van het damesvoetbal front zijn ditmaal weinig schok kende gebeurtenissen te vermel den. De krachtsverhoudingen zijn onderhand wel bekend en dan zijn uitslagen als 90 in het voordeel van de Randstad Sportladies (tegen Unitas) en de 100 overwinning van KRV te gen het tweede team van Kic kers geen verrassingen meer te noemen. Het zijn monsterover winningen, die elke week ge meld kunnen worden. In tegenstelling tot deze doelpun- tenfestijnen staat dan het doel puntloze gelijke spel tussen de dames van Weteringse Girls 2 en Zevenhoven. Randsfad Sport Ladies deed in de zondagafdeling wat van haar werd verwacht. Het had weinig moeite met Unitas en finishte tenslotte via een 40 ruststand op 9—0. Het was een erg eenzij dige wedstrijd, waarin het ini tiatief geheel aan Voorschotense kant lag en Unitas weinig in de voetbalpap te brokkelen had. De doelpunten van Randstad Sport ladies kwamen voor rekening van Annie den Hollander (3x), Marian Konings (3x) Hannie Meensma (2x) en een doelpunt in eigen doel van Unitas. Ook Weteringse Girls was weer uitstekend op dreef. Ook zij lie ten de doelpuntenmachine pas stoppen bij negen treffers. Tref fers, die van de voet kwamen van Marion de Groot (3x), Joke van Klink (2x), Stephanie Kal- ker (2x) en Cisca Hoogervorst (2x). Weteringse Girls was sterk op dreef en drong de da mes van UDO voortdurend in de verdediging. Het waren voor al de keeperskwaliteiten van Paula Schrama, die de Wete ringse Girls in de tweede helft van een nog grotere overwin- wist UDO de eer te redden, toen Mariet Huibers het enige tegen doelpunt scoorde. VVSB wist tegen Kickers nog ter nauwernood een magere 2—1 overwinning in de wacht te sle pen. Na een 1—0 achterstand bij rust kwam men echter goed terug en door doelpunten van Car'a Duivenvoorde en Yvonne Nederstigt toch nog aan de posi tieve kant van de score. Een erg sterk spelend Iduna liet er tegen Oranje Groen geen twijfel over bestaan wie de sterkste was., Iduna begon goed, hetgeen resulteerde in een 5—1 voordeli ge ruststand, maar liet na rust het temjïo danig zakken, waar door Oranje Groen kon terug komen en de stand beperken tot 6—3. Voor Iduna scoorden: Vera van de Hoorn (3x), Janet- te van Vliet, Janette Hartwijk en Kathleen Verboom. In de zaterdagafdeling sloeg KRV ook dit weekeinde weer hard toe. Ditmaal waren de dames van Kickers 2 het lijdend voor werp. Het goed voor de dag ko mende team van de Katwijksen wist zich vele kansen te schep pen, maar wenste er „slechts" tien te benutten. Doelpuntmaak- sters: Hanneke Haasnoot (2x), Janny Pronk, Nies van der Mark, Corry Nijgh en Nel van Beelen (5x). Alphia heeft het in de uitwedstrijd tegen de dames van Lugdunum niet moeilijk gehad. Via een 2—0 voordelige stand bij rust, liep men na de theepauze uit naar 41. De doelpunten kwamen van de voeten van Thea van Duyn (2x), Anja Ram en een doelpunt in eigen doel van Lug dunum. Heel wat moeilijker hadden de dames van SVLV het tegen Oegstgeest. Na een 2—2 stand bij rust gaven de da mes van Oegstgeest zich verlo ren. waardoor SVLV door doel punten van Maria v. d. Holst de overwinning kon grijpen. Verdere uitslagen: Weteringse Girls 2—Zevenhoven 0—0; Siveo —Valken 4—0. Van onze atletiekmedewerkster LEIDEN Waarschijnlijk mede dankzij het mooie, windstille weer en de in goede staat ver kerende slntelbaan zijn afgelo pen zaterdag tijdens de door Holland georganiseerde atletiek wedstrijden vrij aardige pres taties geleverd. Thea Kouwenhoven (Bataven) werd op de 200 m. dames op de streep verrassend geklopt door Lida Egberts (Holland), die met 26 sec. een persoonlijk record liep. Thea Kouwenhoven eindig de in 26.4 sec. De finale 100 m. dames was al even spannend. Hier bleef Anne Politiek (Bata ven) (127 sec.), Lida Egberts (Holl.) 0.1 sec. voor. Theo Kou wenhoven eindigde met 12.9 sec. op de derde plaats. De sprintfinales bij de heren wer den gewonnen door Alfred Ver hoef. Hij liep de 100 m. in 10.8 sec. en de 200 m. in 22.9 sec. Op de 200 m. had hij overigens veel concurrentie van zijn clubgenoot Frank van Mingelen, die in 23 sec. rond, over de streep k- am. Op de 100 m. werd Van Minge len eveneens tweede in 11.1 sec. Bert Paauw (Holland) was bij de 400 m een klasse apart. Hij fi nishte in 56.4 sec. meer dan 2.5 sec. voor op nr. 2 Ton van Vel- zen (Bat.). Bij de 800 m heren liepen Arie van Tol (Bat.) 1.56.7 en Gert Ooms (Bat.) 1.57.7 goe de tijden. De overwinning op de 100 m horden jongens B ging naar Roel Hendriks (Holl in 14.3 sec. voor Tom Saat (Holl.) in 14.4 sec., en prestatie op nationaal niveau. Annemiek van Schooten (Bat.) liep bij de B-junioren een zeer snelle 800 m.: 2.25.2 min., Linda Krouwel (Bat.) juniore C liep de 600 m. in 1.50.5 min., Paul Crama (Holl.) won de 800 m. jongens C in 2.15.4 De 100 m. meisjes B werd een onderonsje voor de Holland-meisjes: 1. Jos- ke Boom 13.2 sec., 2. B. v. Haak 13.3 sec. en 3. Elly Saat 13.3 sec. 100 m. jongens B werd gewonnen door Rudie Eveleens (Holl.) 11.5 sec., 2. Tom Saat (Holl.) 11.7 sec. WADDINXVEEN Zaterdagmiddag Is te Waddinxveen, In zwembad De Sniep de eerste zwemwedstrijd van dit nieuwe seizoen, georganiseerd door de kring Gouwe Rijnstreek, ge houden. Dat er tijdens deze wedstrijd goede prestaties zouden worden gerealiseerd, lag gezien de prestaties van de zwem mers en zwemsters uit Leiden en omgeving bij de nationale kampioenschappen, wel in de lijn der verwachting.Dat er zo kort na de vakanties reeds vijf kringrecords zouden worden verbeterd, was echter voor ieder een verrassing. Edward Maasdijk, de Zijl/LGB zwemmer die enkele weken ge leden een aantal vrije slagrecords op de lange afstandnum mers verbeterde, is er tijdens deze wedstrijd in geslaagd om ook het record op de 200 meter vrije slag te verbeteren. Mei zijn tijd, 2.18.2, was hij 5,1 sec. sneller dan een leeftijdsgenoot voor hem. Ook Gemma van Buuren van de Zijl/LGB slaague er in om een record scherper te 6tellen, op de 400 meter vrije slag voor meisjes onder 16 jaar betekende haar tijd, 5.10.3, een verbetering van 4 seconden. Voorts bracht Helma van Brakel van AZC het record op de 100 meter rugslag op 1.18.3 en zwom Iris de Keyser van BZenPC uit Bodegraven de 100 meter schoolslag in de nieuwe kringrecordtijd van 1.25.8, een verbetering van het reeds op haar naam staande record voor onder 12-jarigen van 0,1 sec. Peter Wolters (Zijl/LGB) zwom de 200 meter wisselslag voor heren in 2.26.3, wat een verbetering van 0,5 sec. betekende. Van onze sportredactie GOUDA In de zondagcompetitie van de rfdeling Gouda waren het niet minder dan twee streek- d rby's die de bijzondere aan dacht vroegen. In Boskoop kv. atr. Floreant voor het eerst dil seizoen in actie tegen Esto. Reeds na tien minuten spelen raakten de Bodegravers hun aanvoerder Theo de Wit kwijt wegens uitschelden van de scheidsrechter. Met tien man hield men toch uitstekend stand en wist e_* een 22 uit te halen. Aard van der Pol scoorde voor Esto beide treffers en Jan van Vliet en Kees de Jong deden dit voor Floreant. Nieuwkoop had het huis tegen Nic. Boys lang niet gemakkelijk Wel kwamen de Nieuwkopers door treffers van Arie van Koert en Jan Vijfhuizen in de eerste helft op 2—0, maar of dit wel verdiend was moet in het mid den worden gelaten. Zeker was dat Nic. Boys met het ene doel punt na de pauze van Hans Ho- gervorst te kort werd gedaan. Het bleef, echter bij een 2—1. Schoonhoven klopte Gouderak met 40, Soccer Boys deed Oude water met 30 de das om en RVC verraste Bergambacht met een 32 nederlaag. In de zaterdagcompetitie haalde Floreant bij WDS een halve winst weg 1—1. De Boskoopse treffer kwam op naam van Wim Groeneveld uit een penalty. Aar- landerveen, weer met Gerard Tuinenberg in de gelederen won verdiend van Moerkapelle met 30. Gé van Dem voor de pauze en Jan Vergeer en Pim Verha gen erna war en de makers van de treffers. Bodegraven en Rijnstreek deelden de plaatselijke ontmoeting in 'n puntloos gelijk spel 0—0, terwijl Zwammerdam goed uitpakte b;j Bergambacht waar de mannen van Piet Geerlof met 31 won nen. Lambert Pfaff en Peter Cremer zorgden voor een 0—2 bij de rust. waarna de gasthe ren de achterstand hal veerden, maar Jaap van Iewaard wist de eindstand op 1—3 te brengen. Sportief won met 0—1 bij Gouda en Siveo deed hetzelfde bij Oudewater.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 19