Allerlei(ds) Club 101+ haalt Geesink en Zambia naar Leiden LEIDATO ieuive coach BS Leiden Veilingen STAND No. 86-87 „IN DEN VERGULDEN TURK" 191 .TERDAG 14 SEPTEMBER 1974 LEIDSE COURANT ■iiiiiis; Kunstschatten te kijk in city winkels in een onzer verslaggever )EN Ter gelegenheid van t vierde eeuwfeest van Lei- ns Ontzet presenteren de ge- limenlijke Leidse musea zich komende weken in samen- erking met het Leids City ehtrum naar buiten. In een tntal winkels in de binnen- ad kunnen de bezoekers de imende maand kunstschatten iwonderen die zich gewoon- |k binnen de muren van de usea bevinden. Algemene Bank Nederland lende gisteren de rij. In haar id aan de Breestraat kreeg jemeester Vis een rondlei- langs een omvangrijke it'Sen1 £3 TO va ng collectie edelstenen en minera len uit het Rijksmuseum van Geologie en Mineralogie. Bankdirekteur Van der Velden toonde zich verheugd de col lectie binnen zijn muren te hebben temeer gezien de toe nemende belangstelling voor edelstenen als een vorm van belegging. De voorzitter van het Leids City Centrum, de heer Van Eg- mond, legde er de nadruk op dat Leiden nu eindelijk eens in een ander licht komt te staan. „De musea zijn altijd een af gesloten geheel geweest. Daar om is dit hier uniek in de we reld. Al winkelend kan men nu zien welk een grote schatten Leiden herbergt. We zijn ei genlijk ontzettend rijk en dat mag toch ook wel eens naar voren komen" aldus de heer Van Egmond. school niet langer een „pliterwt" OEGSTGEEST De Christelijke basisschool aan de Kamperfoe lielaan is thans in zoverre uitge bouwd dat na de start, 6 jaar geleden, gesproken kan worden van 'n volwaardige school. De dependance aan de Lange Voort heeft afgedaan, men hoeft niet langer meer verspreid te wer ken. Het hoofd van de school, de heer Rietdijk, heeft de situa tie zoals deze was, wel eens gekscherend „de spiiterwt" ge noemd. Het gedeelte dat gisterenavond onder grote belangstelling in ge bruik werd genomen bestaat uit een drieklassige vleugel met ge meenschapsruimte. Het is de eerste stap naar een definitief schoolgebouw, ontworpen door architect Stuurman. Het werd in een half jaar tijds gebouwd, zonder afbraak van de huidige noodlokalen die vooralsnog ge handhaafd zullen blijven tot de financiën het toestaan tot volle dige afbouw over te gaan. Tal rijke ouders en genodigden wa ren in de nieuwe gemeenschaps ruimte bijeen gekomen om de opening te vieren. Reeds eerder op de middag waren de kinde ren in optocht naar het gebouw gegaan om er „bezit van ne men". Vijf ton olie hij Alphen in Rijn geloosd Van een onzer verslaggevers ALPHEN AAN DEN RIJN Gistermorgen omstreeks zes uur ondekte de brugwachter van de Alphense Bhug een grote hoeveelheid olie in de Rijn. De gewaarschuwde Al phense politie begon direct met een grootscheeps onder zoek waaraan het Hoogheem raadschap van Rijnland, de Rijkspolitie te water en een vliegtuig van de Rijkslucht vaartdienst meewerkten. Te vens werd het Ministerie van Volksgezondheid en Milieuhy giëne op de hoogte gesteld. Later op de dag leidde het spoor naar een Alphens bedrijf dat een olietank onder de grond heeft liggen. Doordat een prop in de hoofdleiding was losgeschoten stroomde er dieselolie de Rijn in. Vïen probeert nu de vijf ton die selolie kwijt te raken door de sluizen in Katwijk open te zet ten, zodat er meer stroming in de Rijn komt. In Gouda wordt het vuile water door de pomp- installatie verwerkt. Hoewel er van onzet geen sprake is, heeft de politie wel wegens nalatigheid proces-verbaal opgmaakt. 11—1 s Harry Pappas, de nieuwe Amerikaanse trainer/coach van BS widen, de basketbalploeg, die dit jaar hoge ogen probeert te gooien in Ie ere-divisie. Ton Menken, de grote (financiële) man achter BS Leiden gelukte het deze week Pappas te strikken voor Leiden, na jat onderhandelingen met andere bekende Amerikaanse coaches aren afgesprongen. Pappas arriveerde gistermorgen op Schiphol .n gistermiddag stond hij al handtekeningen uit te delen in de stand ton BS Leiden op de Leiduto (zie foto). BS Leiden speelt vanavond n de Vijf Meihal onder leiding van Pappas tegen Donor. ■I DANSLESSEN H'OOR GEHUWDE EN jfl VERLOOFDE PAREN (BEGINNERS) aanvang: ThdOSKOOP: woensdagavond, 25 IJ ptember 9.45 uur in het Ver- igingsgebouw. Rozenlaan. In schrijving alleen telefonisch 01710 - 61249 AMERIK: donderdagavond 26 ptember, 8 00 uur in het Doros- *'is „Schuilenburg" (beginners gevorderden Ie keer tesamen), l Js Inschrijving alleen telefonisch 01710-61249 ^HlDEWATER: vrijdagavond 27 ptember, 10.15 uur in het Thalia- eater Inschrijving aan het kon- !ooa kt-adres: mevrouw I te Poele- ardoel, Markt oostzijde 4, Oude- ater elke dag tussen 17.00 en 19.00 uur. Telefoon 03486 - 2556 3 ARMELEN: maandagavond 30 eptember, 9.00 uur in het Jeugd- lis, Dorpstraat 60, Harmelerï. ischrijving aan het kontaktadres: Jaarsveld, Dorpstraat 60, Harmeien. Telefoon 03483- 1681 plaatsen in de Rijn- en Gouwestreek STUWSTRAAT 5 - LEIDEN •Z? 01710-61249 70-1.30; snijbonen 2.50; sla 15-20: rode kool 17-27; Sav. "3; spitskool 9-14; selderie RIJNSBURG 13/9 Bloemen, ge- midd. prijs: omschrijving, aantal aangevoerd, gemidd. prijs: Alstroemerla. 2550, 0,220; Anemonen. 1740. 0,045; Anemonen. 205. 0.475; Anjers an:.. 60304, 0.254; Anthurium. 1749. 1.219; Asters, 11113 0.763; Chrys. gepl. n.c.. 34819, 0.287; Chrys. tros n.c.. 17497. 1.278; Chrys. gep!. jr. c.. 4780. 0.460: Chry c.. 10S45. 1.817; Wiri 1350 0.260: Gladiolen, 323105. 0.112; Glad colvill., 2880, 0.093: Glad. ris. 81490 0.084 Marg: 0.875; Ornithogaium. 22170. 0,065; Rozen grootsl., 11940. 0.216; Rozen kleinbl 9780, 0.105; Scablosa. 1890. 0.075; Snijgroen. 700. 0,731; Statice, 1320. 1,313; Anjers tros. 5460. 0,200; Div. Snijbloemen. 5804. 1.141; Div. Snijbloemen. 22809, 0,133; Div. Sn ij bi. imp.. 87. 3.207; Div. Snljbl. imp., 26812 0,044: Azalea, 80, 3044: Begonia. 580. 1.510; Cyclaam, 54. 1.600; St, Paulea. 352. 0.736; Div. Potplanten. 1342, 1,545. Groenteveiling Leiden (13—9) Appe len 3248; Peren 42—57: Aardappe len 14—17; Andijvie 15—22; Pronk- bonen 99—110; Snijbonen 235—290; Stambonen 115; Kroten 15—25; Kro ten gekookt 80; Prei 39—51; Spina zie 39—51; Spinazie 51—76; Spruiten A 53—58; Spruiten B 55—60; Sprui ten C 28—29; Tomaten A 470—490; Tomaten B 450460; Tomaten C 460465; Tomaten CC 310—325; Uien 14—22; Waspeen 24; Witlof 2S0—330; Meloenen 115210; Knol selderij 37—51; Komkommers AA 59; Komkommers A 4043; Kom kommers E 16: Sla zwaar IC—22; 21—24; Komkommers D 17; Kol 71; Peterselie 10—13; Radijs 21; Sel derij 14—18: Paprika's p. stuk 26— 29; Paprika's p. kilo 4244. Bulthuis exclusieve interieurs LEIDEN Anton Geesink en de nationale rugbyploeg van Zam bia zullen, in sportief opzicht, de 3-oktober-viering in Leiden opluisteren. De ex-wereldkam pioen judo zal, In zijn partij te gen de Europese kampioen Mi chel, het hoogtepunt vormen van een professional-worstel- avond in de Groenoordhal, ter wijl Nederland de tegenstander zal zijn van het Zambiaanse rugbyteam. Beide evenementen staan, onder auspiciën van de Club van 101 Geesink, nog steeds een judoka bij uitstek, heeft het profworste- len verleden jaar via Amerika naar Nederland gebracht. Reeds in vele plaatsen oogstte hij veel succes met zijn op Amerikaanse leest geschoeide catch as catch can". Zelf noemt hij „de show": „Een geweldig stuk spektakel voor zowel publiek als beoefenaar. Ik leef me helemaal uit op zo'n avond en heb tot nu toe 'n enorme waardering van de zijde van het publiek ondervon den. Op 28 september komen we in Leiden met een geweldig stel worstelaars - o.m. een Engels man, een Zweed, twee Belgen en een Portugees - waaraan de toeschouwers ontzettend veel plezier zullen beleven", vertelt Geesink, die zijn show bijzonder goed verkoopt, maar zijn enthou siasme nauwelijks lijkt te vein zen. „Het prof-worstelen", legt hij uit, „is half- show, half- wed strijd. Eerst demonstreert elke speler zijn kunnen, waarna de wedstrijd (duur: ongeveer drie kwartier) pas begint. Het publiek bliek krijgt dus heus waar voor zijn geld." Over de rugbywedstrijd Neder land - Zambia kon d eC'ub 101 nog weinig informatie verstrek ken. De sterkte van het Afri kaanse land wordt in ieder ge val hoog geschat - mede door de Engelse inbreng - de ploeg weet zich bovendien gesteund1 door de ambassadeur uit Bonn. De wedstrijd wordt gespeeld op I het Piet Palenpad op 1 oktober om 2 uur. Sportstichting, Rug bybond, DIOK EN LSRG geven j hun medewerking aan deze ont-1 imoeting. Getuigen gezocht Vrachtwagen verloor blok kalkzandsteen: axito vernield Van onze correspondente RIJNSATERWOUDE Er wor den getuigen gezocht van een ongeval, dat woensdagmiddag jl. plaatsvond op de ventweg langs de Provinciale weg tex hoogte van de kruising Wou- brugge—Ter Aar—Alphen. Rond half drie reed mevr R. v.d. Burgh uit Rijnsaterwoude op de ventweg richting Rijnsaterwou de, toen een vrachtwagen een blok kalkzandsteen verloor. Haar auto werd zwaar bescha digd; de vrachtwagenbestuurder merkte niets en reed door rich ting Alphen. Mevr. R. v.d. Burgh belde onmid dellijk de politie in Alphen om te vragen de levensgevaarlijke vrachtwagen tegen te houden, maar men vertelde haar, dat men daar niet aan kc.n begin nen; ze 'moest het alarmnum mer van Rijnsaterwoude maar bellen. Daar werd echter niet opgenomen. Na wederom con tact opgenomen te hebben met Alphen werd Mevr. R. vd. Burgh doorverwezen naar de politiepost te Alkemade, die haar naar Leiderdorp liet bel len. Ook dit bureau liep niet over van verantwoordelijkheids gevoel en raadde haar aan con tact op te nemen met de politie te Woubrugge. Daar trof ze ein delijk een agent, die bereid was te komen kijken. De fout gela den vrachtwagen vormde inmid dels voor fietsende schoolkinde-, ren en het Alphense verkeer een grote bedreiging. Mevr. v-d. Burgh, die door de schrik vergat het kenteken van: de vrachtwagen te noteren, zou graag eventuele getuigen willen vragen naar bijzonderheden. Men kan haar bereiken onder telefoonnummer: 01721862. j Plan Noord gaat zelf buurt- en clubliuiswerk doen LEIDEN Het wijkcomité Plan Noord is ontevreden over het officiële buurt-en clubhuis werk in Leiden-Noord. Het regent al geruime tijd van de klachten bij het comité. Pogin gen om verbetering in de si tuatie te brengen hebben vol gens het comité-bestuur niets uitgehaald. De (door de over heid gesubsidieerde) wijkwer- kers verlenen daarbij naar de mening van het comité-bestuur onvoldoende medewerking. Plan Noord heeft daarom be sloten over te gaan tot het op richten van een „Wijkvereni- ging voor buurt- en clubhuis werk in Plan Noord". Er zou den zich reeds een 10-tal vrij willigers hebben gemeld om clubs te gaan leiden. De officiële oprichtingsvergade ring heeft plaats donderdag 19 september a.s. in het Dien stencentrum Van Hogendorp- straat 36. J. Koppenaal voorzitter Noord wijkse schaakclub NOORDW/JK De Noordwiikse schaakvereniging „Daniël Note- boom" heeft een nieuwe voorzit ter. Het is de heer J. Koppenaa. die de afgetreden heer De Bock gaat opvolgen. Beheerder van de financiën wordt de heer E. Vink. terwijl de heer J. P. Giliams tot bestuurslid voor jeugdzaken is benoemd. In 1976 hoopt „Daniël Noteboom" haar 40-jarig bestaan te vieren. Een feestcommissie, bestaande uit de heren Droog. Hoff en Th. van Rijn, zal de jubileumviering voorbereiden. Voor de leden van de jeugdclub is een vaste speelavond vastge steld. Men begint op vrijdag, 20 september a.s. in De Kuip, aan- vgng 6.30 uur nam. In Voorhout en Valkenburg zijn dezer dagen in het kader van de Oranje-feesten van volksspelen. Hier een beeld van het tobbetjesteken gisteravond in de Voorhoutse Willem Bot- straat. Tot groot plezier van een talrijk publiek kreeg menige deelnemer een nat pak. Het hoogtepunt van de feesten in Valkenburg was gisteren ongetwijfeld de optocht van de lagere scholen. In de optocht werden niet minder dan 16 sprookjes uitkebeeld. De heer W. S. Meent werd gisteren uitgebreid in het zonnetje gezet door het personeel van de dakpannenfabriek D. van Oordt aan de Oudshoornseweg in Alphen aan den Rijn. Dat gebeurde niet zonder reden: de heer Meent is dezer dagen vijftig jaar in dienst van het bedrijf. Hier ontvangt hij een geschenk onder couvert uit handen van de heer P. Oomen, voorzitter van de personeelsvereniging. Nieuwkoop Met het (electrisch) ophijsen van een stalen spant, waarop de vlag van de fa. Van der Voorn en Zonen omzoomd met bloemen was gevestigd, opende burgemeester Van Montfoort gistermiddag de nieuwe bedrijfshal van deze firma, die thans over meer dan 1500 m2 bedrijfsruimte beschikt. Een extra feestelijk tintje aan het 25-jarig zaken- jubileum van de heer Van der Voorn, die in 1949 als een van de vele Nieuwkoopse smeden voor eigen rekening zaken ging doen. Thans biedt de firma werkgelegenheid aan 17 per sonen en heeft een naam gekregen in de kwekerswereld, omdat zij een van de ontwerpers was van de bekende Ratio-kas. onder redactie van Ton van Brussel, tel. 01710-22244 tst. 17 CAFé-RESTAURANT STEENSTRAAT 2 - LEIDEN •fr Wegens verbouwingswerkzaamheden zal ons bedrijf GESLOTEN zijn vanaf maandag 14 september a.s Onze nieuwe stijl zal u boeien, overtuigt uzelf tijdens of na DE OPENING - OKTOBER, hoe wij „den Turk" voor u verguldden. ■<r Het terras blijft, uiteraard bij goed weer, voor u geopend. Aanbeveling Volgende week zaterdag zal van uit Leiden deelgenomen worden aan de protest-demonstratie in Kalkar Duitslandwaar een zgfi. snelle kweekreacter zal worden geïnstalleerd. Het Leids Anti-Kalkar comité heeft de volgende personen be reid gevonden de actie te onder steunen: L. Beijen lid gemeenteraad/che micus, A. H. den Boef stu dent/lid L. S. B.. J. Brands be- drijfskontaktman N. V. V., J. de Bruyne huisarts, Mevr. P. Buring lid gemeenteraad, C. H. du Gardijn gemeenteraadslid, D. Hoeven gemeenteraadslid, A. P. J. Höppener gemeente raadslid, A. J. Lamping predi kant, J. Langenbach studenten pastor, H. Litjens studentenpas tor, L. F. Meijer lid gemeente raad. B. D. Oosterman wethou der. M. Ouwerkerk lid gemeen teraad, J. M. Pleiter huisarts, J. Reiding chemicus, D. J. Tes- selaar wethouder, H. A. Udo de Haes bioloog. A. Verboom wet houder, F. Verlaan kapelaan, C. J. D. Waal wethouder.mej. A. van de Zande lid gemeenteraad. Leidse afdeling Kath. Werkende Jongeren Deze personen hebben verklaard de onderstaande eisen van he Anti-Kalkar comité te onder schrijven: afzien van Nederlandse deelna me aan het Kalkarprojekt; stopzetting van het Kalkarpro jekt; intrekking van de wet Financiering Snelle Kweekreac tor. The Lord's Folks Vanavond verzorgt de jongeren groep ..The Lord's Folks een eucharistieviering in de Jozef kerk aan de Herensingel. De H Mis begint om zeven uur en als thema is gekozen „Missie: zal ons dat een zorg zijn?" Cele brant bij deze viering is pater C. van der Berg, die op 17 sep tember weer terug gaat naar Kram in Indonesië. Samen met enkele collega's probeert hij daar het leed te verzachten van degenen die zonder enige bron van bestaan probeerden in Djakarta aan het werk te ko men, maar uiteindelijk in de krottenwijken rond de stad be landden. Tasjesdief Een 23-jarige Leidse fietsster is donderdagavond beroofd van haar handtasje. De vrouw reed over de Boommarkt en had haar bezit in een metalen mandje voorop het stuur gelegd. De duo-passagier van een pas serende bromfiets .gapte" het tasje, waarin zich geen waarde volle artikelen bevonden, mee. Gisteren was het vijf jaar geleden, dat de Groenoordhal officieel haar poorten opende. Een en ander was reden voor een kleine, informele bijeenkomst voor het personeel, enkele gemeente- functionarissen en andere genodigden. Tijdens zijn openingsrede toonde waarnemend directeur De Jong zich bijzonder verheugd over de goedkeuring, die de EEG heeft verleend aan het voorstel om met ingang van 1 oktober elke maandag in de hal een referentiemarkt te houden. Namens het Leidato-bestuur bood voor- vitter Wolfslag de Groenoordhal symbolisch een aankondigingsbord aan (zie foto), dat op korte termijn op de Willem De Zwijgerlaan geplaatst wordt. Wethouder Van Aken beloonde de grote inzet, die het personeel de afgelopen jaren heeft getoond met een spe ciale gratificatie van f 150, die nog deze maand aan het salaris van elke Groenoordkalmedewerker wordt toegevoegd. Met de Leidato gaat het overigens goed. Deze huishoudbeurs, die tot morgenavond in de Groenoordhal worden gehouden, ontving gisteravond haar 50.000ste bezoeker. Collecte De collecte, die het Koninging Wilhelminafonds in de week van 26 tot 31 augustus in Leiden hield, heeft f 30.017.95 opge bracht. Het bedrag komt ten goede aan de kankerbestrijding. Hutspotten He ..Spel zonder grenzen", dat komende woensdag op de Leid se Lammermarkt wordt opgeno men, heeft voor de figuratie bif een van de programmapunten een beroep gedaan op de leden van carnavalsvereniging ,,De Hutspotten". Bij het onderdeel met de „rode draad" zullen 65 mannnen en vrouwen, gehuld in middeleeuwse kostuums als de cor dienen. Concert Ten bate van het zgn. orgelfonds wordt zondagmiddag 22 sep- tembber een concert gegeven in de Hartebrugkerk. Jan Schmitz (orgel) en Thea Ekker-v.d. Pas (sopraan) zullen o.m. werken uitvoeren van Bach, Franck. Charpentier en Andriessen. De toegangsprijs bedraagt 2.- voor 65-plussers, CJP- en KöO- leden 1.- Aanvang 15.00 uur. Val ongeluk in een zes meier diepe bouwput op hel bouwterrein aan aan de Vrouwenweg. De man liep hierbij een lichte hersen schudding op en schaafwonden aan zijn wang. Tijdingzaal De Tijdingzaal of te wel het nieu we informatiecentrum van de Leidse universiteit, dat maan1 dag officieel wordt geopend, zal de functie moeten krijgen van een open deur in de universiteit. De Tijdingzaal biedt aan stu denten. middelbare scholieren en aan iedere andere belang stellende. de mogelijkheid zich te oriënteren omtrent de studie richtingen aan de diverse Ne derlandse universiteiten. Men kan er zonder drempels zelf grasduinen en zich informeren. Naast specifieke studie-informa tie kan men er ook terecht voor informatie over het hele weten schappelijk onderwijs in het al gemeen en dat in Leiden in liet bijzonder. Zo liggen er 160 tijd schriften over het wetenschap pelijk onderwijs, alle dossier* van universiteitsraad en acade mische raad en is er een spc ciale kast met uitgezochte on derwerpen. De nieuwe Tijding zaal gevestigd Stationsweg 37 is geopend van ma t/m vr. 12.OO IT.00 uur; dinsdag- en donder dagavond van 19.00-22.00 uur er. op zaterdagmorgen van 9.15 12.00 uur.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5