KATWIJKERS IN HET GOUD NA DODELIJKE AANRIJDING Veiliger toren Opheffing parkeerverbod in onderzoek Leerlingen maken zelf speelterrein DINSDAG 10 SEPTEMBER 1974 LEIDSE COURANT Contributie Valken '68 opgeschroefd Van onze correspondent VALKENBURG In het nieuwe clubgebouw van de voetbalver eniging Valken 68 heeft de eer ste ledenvergadering in het nieuwe seizoen plaatsgehad. Tijdens de vergadering consta teerde de voorzitter Imthorn een stijging in het ledental en keek hij terug op een zeer ge slaagd seizoen. Secretaris Zwa nenburg sprak 'zijn dank uit je gens de gemeente voor de geda ne investeringen, waardoor het nieuwe clubhuis verwezenlijkt kon worden. De totale bouwkos ten bedragen 140.639. Door de hoge financiële lasten heeft het bestuur zich genoodzaakt gezien de contributie te verhogen. Le den tot 12 jaar betalen voortaan 2,75 per maand, tot 14 jaar 3,25, tot 18 jaar 4,75 en se nioren moeten nu 8 per maand bijdragen. In het be stuur heeft zich nog een wijzi ging voorgedaan, door het ver trek van de heer Zwart. Zijn functie wordt overgenomen door J. Kouwenhove. Najaarsfeesten in Sassenheün Sassenheim De najaarsfeesten zullen op dinsdag 17, woensdag 18 en donderdag 19 september a.s. worden gehouden. Dinsdag worden er op de kleuter scholen festiviteiten georgani seerd; om 7 u. 's avonds het Lunapark aan de Pr. Hendrik laan en om 8 u. begint de tradi tionele lampionoptocht, waaraan medewerking wordt verleend door „Adest Musica", het tam boercorps „D.O.S.", en de Har monie ,,De Harpe Davids" uit Noordwijkerhout. Op woensdag is er vanaf 9 u. een toertocht per rijwiel van 25 km; om 10 u. een zoekwedstrijd voor de jeugd (van 6 en 7 jr); om één u. een autopuzzle-tocht; om 2 u. is er boegsprietlopen; om half 5 vis wedstrijd. Op donderdag is er om half 10 een wandeltocht (10 km) deelname vanaf 8 jr; om 2 u. is er ringsteken op de fiets voor meisjes van 9 tot 14 jr; eveneens om 2 u- is er tobbetje steken voor paren boven 16 jr., om half 4 ringsteken voor jon gens Var. 9 tot 14 jr; om 4 u. is er tot -/>t tonknuppelen, deelna me vau 16 tot 80jr. Katwijk/ Alpen aan den Rijn - Groot feest vandaag in de turnzaal van het dierenpark Avifauna in Alpha. n den Rijn vanwege het gou den huwelijkfeest van het Katwiji.se echtpaar V.Paridon-V.d.Drift De 76-jarige bruidegom en de -jarige bruid vieren feest met hun 13 kirtjeren en 51 kleink.. ceren waarvan er sommigen speciaal voor dit feest uit het buitenland zijn overgekomen Het gouden paar is erg gezien in Katwijk. De bruidegom heeft zijn leven doorgebracht tussen de koeien, in dj tuinderij en in het bloembollenvak. De heer Van Paridon is lange tijd direc teur geweest van een groot ex portbedrijf. Zijn zoon is hem daarin opgevolgd. Dat wil niet zeggen dat de bruidegom nu op zijn lauweren rust. Hij is nog elke dag in de weer in zijn fa voriete vak. De bruid doet het iets kalmer aan. Zij heeft haar leven lang naar sporen verdiend in de huis houding. Katwijks gouden paar geniet nog een redelijke gezond heid en piekert er niet over te gaan wonen in een bejaardente huis. LISSE Zwemvereniging „De Watervrienden" houdt aan staande donderdag een kla- verjasavond in „De Beurs" in Lisse. Aan het begin van de avond worden de prijzen van de compet tie van het vorig seizoen uitgereikt. Auto-puzzelrit SASSENHEIM De Sassen- heimse Oranje-vereniging or ganiseert woensdag 18 sep tember een auto-puzzelrit. Ingeschreven kan worden op vrijdag 13 september van 19.00 tot 21.00 uur in Het Bruine Paard aan de Hoofd straat. Het inschrijfgeld be draagt 10. Ruiter- wedstrijden LISSE De landelijke ruiter- vereniging St. Hubertus neemt op zaterdag 14 sep tember deel aan de wedstrij den om het Nederlands club kampioenschap op „Berg en Bosch" in Apeldoorn. De kampioenschappen hebben 's morgens van negen tot twaalf uur plaats. Bedrijf ski a ver- jassen in Lisse LISSE In restaurant „De Beurs" aan de Haven in Lis- se wordt binnenkort weer ge start met bedrijfsklaverjas- sen. De mogelijkheid bestaat om twee teams te vormen (van zes personen) die gedu rende veertien avonden kun nen kaarten. Opgave vooraf is gewenst en kan plaats hebben bij de voorzitter, de heer Van der Voort, Gas- straat 9, telefoon 02521-13621- 13501. LISSE BIJ een frontale botsin; gistermiddag ter hoogte van ca fé-restaurant De Nagtegaal l de 39-jarlge Haagse mevr. C. C B. om het leven gekomen. D< auto waarin zij zat raulctc oj nog onverklaarbare wijze op he linkerweggcdeelto waarna zl eerst een personenauto vnn d Hillegommer J. E. schampte ei vervolgens frontaal Inreed oj auto met aanhangwagen be •tuurd door de 22-jarlge Llsse naar T W- F. v. B. De vrouv moet op slag dood zijn geweest De Llssenaar raakte slecht; licht gewond. Op de foto de auti van de verongelukte Haagse. ZOETERWOUDE Het gemeentebestuur van Zoeterwoude gaat onderzoeken of handhaving van het parkeerverbod op za- teerdag en zondag voor et gedeelte van de Zuidbuurtseweg tussen Schenkelweg en Jan van Banningstraat nog langer noodzakelijk is. Dit naar aanleidirtg van vragen vanuit het publiek aan het einde van de raadsver gadering. Het parkeerverbod werd enkele jaren terug ingesteld bij de opening van het sportcomple xHaasbroek. Dit met het oog op eventuele onvoldoende capaciteit van het parkeerterrein bij de topwedstrij den van S. J. Z. De ervaring heeft geleerd dat dit slecht 'n paar keer per jaar voorkomt. Voor deze 10 tot 20 uur per jaar is het nu voor anderen gedurende 2496 uur niet mogelijk te parke ren langs het hier boven omschreven ge deelte van de Zuidbuurtseweg terwijl daar aan juist nogal behoefte is. Bovendien kun nen de bezoekers aan de sportwedstrijden op Haasbroek nu ook gebruik maken van de vergrote parkeergelegenheid welke be schikbaar is na het gereedkomen van het zwembad. Het zwem- en het voetbalseizoen vallen immers niet samen. Het gemeentebestuur erkent het gemis van een klok voor de buitenbassins van het zwembad, zo werd desgevraagd verklaard. Bij de officiële opening is er weliswaar eer aangeboden maar deze kon door de lang» levertijd nog niet worden geplaatst. Vóói het nieuwe seizoen zal hierin echter wor den voorzien. De heer Van Leeuwen heeft alsnog toestem ming gekregen vor het bouwen van eer brug over do Zuidbuurtsevaart voor zinji nieuwe boerderij, De aanleg van de pers leiding van de riolering in de Zwctpoldei tussen de woongebieden rond de Sint Jar en het dorp wordt nog gestagneerd dooi enkele problwmen. Zo heeft men nog geer toestemming van alle betrokken grondeige naren. SASSENHEIM Leerlingen en leerkrachten van de Annaschool ir Sassenheim hebben hot afgelopen jaar een speelplaats-plan ontwik keld om van de aanwezige tegelplaats een echt speelterrein te ma ken. De klassen hebben gezamenlijk maquettes gemaakt, waarin dt ideeën van de kinderen zelf duidelijk gestalte hebben gekregen Voor de grote vakantie werd al een begin gemaakt met hut ontwei" pen en fabriceren van speclwerktuigen, waarbij men dankbaar gfl bruik maakte van de door de gemeente beschikbaar gestelde male rial en. Inmiddels is ook een schutting gezet, die door de kind ven van eej verfje is voorzien. Verslagenheid onder de leerlingen was vorig week even aan de orde, toen de ontdekking werd „-daa.i dat d nieuwe tuimelrekken waren vernield. Ook schoolhoofd VtrmeuleJ toonde zich erg teleurgesteld. „Als groten zonder meer de spee- werktuigen van kinderen vernielen, welke indruk moet deze zinloz vernielzucht dan wel op de kleinen maken", was zijn reactie. DE ZILK De toren van de H. Hart-kerk in de Zilker Beeklaan ondergaat momenteel een ingrijpende verbouwing. De spits moet worden bedekt met nieuwe leien, de voorkant van de toren moet opnieuw worden gevoegd en het metselwerk rond de galmgaten moet nodig hersteld omdat veel stenen zijn losgelaten. Er zijn al enkele malen stenen uitgevallen echter zonder dat kerkgangers werden geraakt. Het hele karwei dat ongeveer een maand zou gaan duren ligt een paar weken achter op schema vanwege het slechte weer waardoor het werken op grote hoogte een te riskan te aangelegenheid is. Het herstel aan de kerktoren had deze week gereed moeten zijn. Voorhout/Sassenheim Als het donkere water van de slot gracht rond de ruïne van Teylingen door zware storm woest heen en weer wordt gschud is er maar één per soon die het klaar speelt om met een eenvoudige roeiboot zond«r brokken de brede slotgracht over te steken. De kloeke vrouw die dan met ferme slagen het dansende wa ren doorklieft is moeder Van Klaveren, zeventig lenter jong. Terwijl andere leeftijdgenoten onder dezelfde barre om standigheden dicht bij de behaaglijke kachel kruipen, het breiwerkje voor de kleinkinderen binnen handbereik, slaat deze bejaarde moeder over negen kinderen, nog re gelmatig beide handen stevig om de roeispanen om de bezoekers van de ruïne van Teylingen heen en weer te Sindsdien is het verval een halt toegeroepen. De oude glorie is nooit meer weergekeerd maar een bezoek aan het slot is nog steeds de moeite waard. Moeder Van Kla veren heeft het er nog steeds druk mee. Veertig jaar geleden, toen ze vla kbij de ruïne een knus huisje betrok, kwam haar man ervoor zou zorgen dat mensen die wel eens een kijk je wilden nemen in het kasteel, l over de brede slotgracht ge roeid zouden worden. Dokter Oonk verlaat boot maar dan nog stevent de ,,slotvrouwe" recht op de overzijde af terwijl het water in de onrustige slot gracht tegen de boeg van haar bootje beukt. Groene Kruis Van onze correspondent LISSE Mevr. Oonk, gedurende de afgelopen veertien jaar als arts aan het consultatiebureau van het Groene Kruis verbon den, gaat de Kruisdienst verla ten, wegens een benoeming tot schoolarts. De grote populariteit die zij in haar loopbaan bij het consulta tiebureau kende, heeft er toe geleid, dat momenteel een comi té is gevormd, dat 1 novem ber voor een passend afscheid zal zorgen. De ouders en ver zorgers van zuigelingen en kleu ters zullen door de wijkver pleegsters persoonlijk worden benaderd voor het geven van een bijdrage. Andere belangstel lenden kunnen hun giften stor ten op de girorekening van mevr. R. Schippers-Kindt (1459361). Moeder Van Klaveren heeft er nu precies veertig roei- jaren opzitten. Duizenden keren maakte ze de over steek naar het vervallen kasteel waar ooit eens stoere ridders en schone jonkvrouwen de jaren met elkaar deelden. Waar de knappe en door haar strijdlust alom gevreesde Jacoba van Beieren, gra vin van Holland, Zeeland en Henegouwen, haar laat ste levensjaren sleet. Het is al weer heel wat Jaartjes geleden dat in het robuuste slot Teylingen, op de grens van Sas senheim en Voorhout, dappere edellieden zich veelvuldig te goed deden aan tinnen bekers vol geestrijk vocht en vette bou ten van wild dat men in de bos- Moeder Van Klaveren aan de riemen. sen rond Teylingen op de jacht had gevangen. Van het voorma- lige kasteel was begin 1860 al ne. De oude toren en ringmuur zing tot de Arnhemse familie niet veel mee rover dan een rui- werden een prooi van verwaarlo- Teylingen in 1857 de restanten Niemand zal kunnen ontkennen dat moeder Van Klaveren zich i voortreffelijk van haar taak ge kweten heeft. Veertig jaar stond ze paraat Of ze nu net de aardappels aan het schillen was, een van haar negen kinde- ren in bed stopte of de ramen net een goede beurt gaf, moeder Van Klaveren stapte wel weer in de boot Met scholieren, met Leidse studenten of met bruids- paren, die het schuitje van moe der Van Klaveren gretig gebruik ten als huwelijksboot Moeder Van Klaveren nam haar taak zelfs zo serieus op dat ze j veertig jaar lang niet op vakan- j tie ging. Ze week geen stap van haar rucne. „Als je iets af spreekt dan moet je je daar ook aan houden", Is haar devies en aangezien het hele jaar door de ruïne een trekpleister ls, zag de vriendelijke Voorhoutse nimmer de besneeuwde toppen in Oos tenrijk of zelws maar een glimp van een eenvoudige Duitse heu velrug. „Ik heb de deur nog nooit op slot gedaan", zegt ze. „Ik heb recht op vakantie, maar ik ga niet". van het eens zo statige kasteel kocht en aan het rijk overdroeg. Moeder Van Klaveren is wel van plan het nu wat kalmer aan te gaan doen. Zoon Roelof gaat langzamerhand de roeipraktijk van zijn moder overnemen. Aan veertig jaar heen-en-weer roeien komt nu voor haar een einde.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5