Feyenoorders uiten kritiek op Van Daele Plaats in de UEFA Cup niet interessant genoeg voor publiek CONNORS VERNEDERDE KEN ROSE WALL WEER Peter v. d. Merwe kan weer lopen RAAK PUNCH ONTMOET GRIEKEN Twente praat vandaag met doelverdediger Witt over eigen periodesysteem .iiVb'DAG 10 SEPTEMBER 1974 (Van onze correspondent) ROTTERDAM Het merendeel van de Feyenoorders staat achter de kritiek die trainer Wiel Coerver zondag middag na afloop van de wedstrijd tegen PSV aan het adres van Joop van Daele heeft geuit. De spelers zijn van mening dat Van Daele op dit moment ten prooi is aan een diepe inzinking en dat hij niet in staat is om leiding te geven aan de defensie. trainer Coerver te vinden om Van Daele als de grote zonde- bak van het echec van Eindho ven aan te wijzen. „Joop heeft goed gespeeld. Hij kan er ook niets aan doen als anderen fouten maken. aRmljak bracht er in Eindhoven niets van te recht, terwijl Schneider en Van Hanegem soms ook onver antwoordelijke dingen deden, fk zal Coerver in elk geval erop wijzen dat hij Van Daele niet bij voorbaat in de put moet duwen". Zowel Brox als trainer Coerver ontkennen met de grootste nadruk dat er van „Het is met Joop die laatste maanden helemaal mis"; zo beklaagt Eddy Treytel zich. „Ik weet niiet waar ik met hem aan toe ben. Hij mist de rust en de organisatorische ta lenten om, als f,we onder druk komen te staan, bepaalde si tuaties' op te lossen. Coerver moet het maar weer met Dick Schneider of desnoods met Mladen Ramljak proDeren: Ramljak heeft in het Joegosla- visch elftal verscheidene ma len als ausputzer gespeeld." Manager Guus Brox daarente gen zegt het goedkoop van een hernieuwd conflict sprake zou zijn tussen Van Hanegem en de trainer van wie bekend is dat hij van zijn hart geen moordkuil maakt. Dat de sa menwerking tussen beiden niet optimaal is, is genoegzaam be kend, maar van een explosie is absoluut geen sprake", aldus Brox. Wim Rijsbergen, de 22- Jarige international wordt bij de landskampioen in dit sta dium van de competitie node gemist. Gisteren werd bekend dat het nog wel enkele weken zal duren eer de Feyenoord- verdediger weer in aktie kan komen. Het herstel van zijn linkerkniebanden vordert maar heel langzaam. Rijsbergen traint wel dagelijks, maar is nog niet in staat baloefeningen uit te voeren. De Feyenoorder raakte in München tijdens de finale van het wereldkam pioenschap geblesseerd na een botsing met Gerd Müller. Joop van Daele (in actie tijdens het verloren duel tegen PSV van afgelopen zondag) wordt door een aantal ploeggenoten niet voldoende in vorm geacht om als laatste man bij Feyenoord te fungeren. Van onze sportredactie BREDA Peter van der Merwe kan weer lopen. De oud-doel man van NAC en het Neder lands elftal, die gedoemd was de rest van zijn leven in een rolstoel door te brengen, dankt deze wonderbaarlijke genezing aan een drieweeks verblijf in Oostenrijk. Daar nam hij mod derbaden die hem voor een groot deel afhielpen van zijn rheuma en peesontstekingen. De reis was hem aangeboden door Max Tailleur. Op 18 mei van dit jaar kreeg Peter van der Merwe die jarenlang vruchteloos was behandeld. een benefietwed- Voor Peter van der Merwe is de strijd aangeboden, terwijl hij rolstoel nog een herinnering aan via allerlei andere acties finan- slechtere tijden. Hij kan weer cieel werd bedacht. lopen Ti, >s Duindigt (Van onze sportredactie) DEN HAAG De beste tweejarige drovers komen morgenmiddag keren Is het een open strijd om d< (linke prljzenpot. De eerste star vuil de acht draverijen en twee ren nen Is om half drie. De Ups lu'den: SUPER BOYPRIJS: Duke of Aihcns Bill Bailey en Pctlllante. UNE DE ROIPRIJS: FlorlU, Honeyi Pettevlnlere en 3. Llenke G MONTY BUITENZORGPRIJS: Lerens A baks. Jay Lee en Lepelaar. JONKERPRIJS Noordpool. NleU Zul- velde en Noach van Echten. JOFFERPRIJS: Nalal Bullenxorg, Noorden en Nicole H. LADYPRIJS: Marlnus Carlos, Klara Bond en Jet Westlandla. LENTO H PRIJS: Stnl Westland, Jac- ky Spencer en Ideal Prlae. MüNCHEN In het toernooi om de Europa Cup basketbal vóór bekerwinnaars zal het Delftse Raak/Punch in de eerste ronde uitkomen tegen het Griekse AEK Athene. Als Raak/Punch deze ronde overleeft zal het in de tweede ronde stuiten op het Bulgaarse CSKA Sofia. De duels tegen de Grieken worden ge speeld op 6 en 13 november. In het toernooi om de KORAC-be- ker speelt Levi's Flamingo's in de eerste ronde tegen A.S. Mo naco. In hetzelfde toernooi ont moet Nationale Nederlanden Donar uit Groningen. Het Luxemburgse BBC Etzella Ford Ettelbruck en heeft Typsoo» Lions uit Zandvoort het Joego slavische KK Bosna Serajevo als tegenstander. De wedstrijden moeten worden gespeeld op 5 en 12 november. ENSCHEDE Na een tweede test, die vanmiddag zal plaats vinden, zal FC Twente besluiten of het al dan niet in zee gaat met de Duitse doelman Volk- „De beslissing is niet voor van avond te verwachten", aldus Twente's nieuwe directeur Guy Defaix, „want we zullen het nog eens moeten worden over de fi nanciële voorwaarden van een contract en bovendien moet Gross een uitgebreide medische keuring ondergaan". De 25-jarigedoelman, die het laatst bij Hellenic Kaapstad speelde, werd gisteren op een bijveld van het Diekmanstadion reeds langdurig getest door trai ner Spitz Kohn. Dopegebruik Aziatische Spel en TEHERAN Tijdens de Aziatl- sche spelen, die in Teheran worden gehouden, is de Noord- koreaanse gewichtheffer Kim Joong-II op het gebruik van ver boden stimulerende middelen betrapt. Een test viel positief uit. Na een protest van de Noordkoreaanse ploegleiding is besloten een contra-expertise te houden. Hiervan is het resultaat nog niet bekend- Indien dit eveneens positief uitvalt zal Kim Joong-11 zijn gduden me daille in de zwaargewichtklasse weer moeten inleveren en wordt Houshang Karganezhad uit Iran tot kampioen uitgeroepen. Go Ahead veel op zaterdag (Van onze sportredactie) DEVENTER Go Ahead Eagles wil vrijwel alle wedstrijden, die voor november moeten worden gespeeld, naar de zaterdag avond verplaatsen. De komende ontmoeting (tegen Feyenoord) val echter op zon dag worden gespeeld omdat de Rotterdamse club een verzoek had ingediend in verband met andere verplichtingen. De wedstrijden die verplaatst zijn naar de zaterdagavond zijn: PSV (uit), FC Utrecht (uit), Haarlem (thuis), De Graaf schap (thuis), en FC Den Haag (thuis). Meniscusoperatie Rob Ouwehand (Van onze sportredactie) DEN HAAG Bij een nader onderzoek in het Diakonesse- ziekenhuis in Voorburg is bij Rob C -vehand van FC Den Haag daad een kapotte meniscus geconstateerd. Hij zal reeds aanstaande donder dag door dokter Tissink ge opereerd worden. Bestuur Wilhelmus ingekrompen VOORBURG.- Door de leden van de voetbalvereniging Wilhelmus zijn gisteravond tijdens de algemene vergadering nieuwe statuten en een nieuw huishoudelijk reglement aangenomen. Dat had tot ge volg, dat het bestuur moest inkrimpen van 11 tot 7 personen. De af tredende bestuursleden, de heren Van Leeuwen, Muizen, Gordijn en Eijffingen, blijven nagenoeg allen functies in verschillende commis sies vervullen. Voorzitter Jan Linder, die al eerder had aangekondigd te willen atre- den, wordt opgevolgd door de heer R. Sormani, die reeds enkele ja ren donateur van Wilhelmus was. De heer Linder werd hartelijk be dankt voor al het werk, dat hij in de afgelopen zeven jaar als voor zitter had gedaan. Het nieuwe bestuur, dat gisteravond werd geïnstalleerd, telt zes per sonen. Naar het zevende bestuurslid wordt nog gezocht. Voorts ging de vergadering akkoord met de door het bestuur voorgestelde con tributieverhoging. NEW YORK Ken Rosewall heeft in de finale op Forest Hills van 't herenenkeispel te gen Jimmy Connors geen schijn van kans gehad. De bijna acht tien jaar oudere Australiër werd in drie sets van de baan gespeeld: 1-6, 0-6 en 1-6. Con nors pakt met zijn overwinning (ongeveer 60.000 gulden). Rose wall incasseerde ongeveer 27.000 gulden. Connors bego overweldigend. Pas bij de stand van 4-0 kon Rosewall zijn eigen opslag win nen, maar daarna liet Connors zijn tegenstander alle hoeken van de baan zien: 6-1. Ook in de tweede set was Rosewall niet bij machte zijn tegenstander par tij te geven. Het was voor de 13.000 toeschouwers dan ook nauwelijks tennis van enig ni veau. Connors wilde er snel een einde aan maken en dat lukte hem uitstekend. Met 6-0 zette de vernedering van Rosewall zich voort. De derde set leek aanvankelijk een andere Rose wall te brengen, maar bij de stand 40-0 in zijn voordeel op de service van Connors „knapte" er iets bij de veteraan. De Amerikaan vocht terug en won als nog de game. Door het slaan van drie dubbele fouten demonstreerde Rosewall zijn ge brek aan zelfvertrouwen. Van toptennis was op dat moment nauwelijks meer sprake, omdat ook Connors alle inspriatie was Jim Connors had opnieuw geen ontzag voor de achttien jaar oudere Ken Rosewall. Na Wimbledon moest de oude maestro ook op Forest Hills capituleren. vrgaan. Twee keer doorbrak Connors de service van Rose wall en beëindigde d eindstrijd met een setzege van 6-1. Wat de herenfinale miste aan op winding en dramatiek, kregen strijd tussen Billle Jean King en Evonne Goolagong volop voor geschoteld. Een staande ovatie viel de twee vedettes na afloop van de sublieme finale dan ook ten deel. de toeschouwers bij de eind- Nadat de Australische de eerste 6—4. set vrij gemakkelijk naar zich ha<J toegetrokken (6-3), moest zij in de tweede set met dezelf de cijfers de superioriteit van King erkennen. De derde set leek op een debacle voor Billie Jean King uit te lopen. In de kortste keren nam Goolagong een voorsprong van 3-0, maar daarna herstelde de 30-jarige King zich en won de volgende drie games. De dames hielden elkaar daarna goed in even wicht. Met vaak prachtig geva rieerd tennis, afgewisseld met schitterende dropshots werd het 5-5. In de elfde game maakte Goolagong echter twee fouten achterelkaar en toen King daar op met een schitterende volley de stand op 40-0 bracht stortte haar tegenstandster in. De twaalfde game ging op love naar Billie Jean King, die met deze triomf 60.000 gulden ver diende en haar totaal van dit seizoen daarmee bracht op 260.000 dollar. Het herendubbelspel leverde een zege op voor het Amerikaanse duo Stan Smith en Bob Lutz, dat in twee set« 6-3, 6-3 Cornejo en Fillo] van Chili ver sloeg. Betty Stöve en FranQOiiee Durr hebben de eindstrijd van het damesdubbelspel op Forest Hills verloren. Na drie sets won het Amerikaanse paar Billie Jean King/Roey Casals: 7—6, 6—7, Motorcoureur overleden BELGRADO De Britse motor coureur Billie Nelson Is in dc nacht van zondag op maandag in een ziekenhuis te Rljeka overleden aan de gevolgen van de verwondingen, die hi) zondag opliep bij een valpartij tijdens de races om de grote prijs van Joegoslavië. Een spoedoperatie mocht niet meer baten. Nelson maakte bij een snelheid van ongeveer 200 kilometer per uur een val en kwam tussen de toeschouwers terecht, van wie er enkelen zwaar werden gewond. Kuiper negende RIBAS DE FRESSER D« Spanjaard Jaime Huelamo heeft maandag de vijfde etappe van de wielerronde van Catalonle gewonnen. Hennie Kuiper ein digde op de negende plaats met een achterstand van 9 minuten en 19 seconden. In de algemene rangschikking bezet Kuiper de zevende positie met een achter stand van 2.26 op leider Perurt- Huc'amo (Sps) 157 kilometer In 4 19 10, 2 Cntleau (Fra) op 1.31, 3 Kuch (Wdld) op 8 37, 4. Mala nor (Fra) op 8.37, 8. Kuiper (Ned) Of uit I Porurena (Spa) 25.41 41, 2 Ollva (Spa) op 4 «ec 3 Venlur» Disc (Spa) op 17 sec 4 Martini (Port) op 1.15, 7. Kuiper (Ned) of WAGENINGEN Het is voor de KNVB niet te hopen dat dr. A. G. Witt, de man achter het periode-kampioen- schappensysteem, gelijk krijgt. Bij het invoeren van deze kunstmatige maatre gel om de spanning in de eerste divisie te vergroten heeft de Wageningse arts indertijd gezegd: „Dit is niet Interessant voor de eredivisie". De KNVB heeft echter gemeend aan deze uitspraak niet te zwar te moet entillen. In ieder geval is thans overigens wel na overleg met dr. Witt toch besloten ook de eredivisie volgens het plan-Witt te laten opereren. Reden voor de man wiens naam aan het plan is verbonden, om desgevraagd te vertellen: „Volgens mij kan het niet. Een plaats in de strijd om het UEFA- cupgebeuren is voor mijn gevoel niet in teressant genoeg voor het publiek. Bo vendien moet je oppassen dat de zaak met dit soort experimenten voor de toe schouwers niet al te onoverzichtelijk wordt gemaakt. Wftde geestelijke vader van het vorig seizoen met succes Nochtans heeft de heer Witt alle begrip p? olesystcem in de eerste divisie. voor het standpunt van de KNVB offi cials. Vooral ook omdat de cijfers in een bepaalde richting wijzen. „Het is al lemaal nog niet officieel, maar het ziet er naar uit dat de belangstelling in de eerste divisie het afgelopen seizoen min der snel is gedaald dan in de eredivi sie". Voltreffer Met andere woorden: het plan-Witt is een voltreffer geworden. Misschien niet zo verwonderlijk want de heer Witt weet waarme hij bezig is. Hij is sterk bij het voetbalgc.-uren betrokken. Al bijna dertien jaar leidt hij Wagenin- gen als voorzitter. Voorts treedt hij als clubarts op. Daarnaast heeft hij zitting in het FBO-bestuur alsmede in de mar- keting-commissie van de KNVB. Tevens is hij dan nog bondsafgevaardigde, als mede afgevaardigde van het betaalde voetbal. En in de weinige vrije tijd die hem dan nog rest, houdt hij zich even eens bezig met de sportkre 'ngen zowel op landelijk als regionaal gebied. Door al deze activiteiten is dr. Witt heel wat meer geworden dan de overigens bijzonder te waarderen huisarts anno 1974. Misschien eigenlijk wel logisch, want zijn hele leven heeft min of meer in het teken van de sport gestaan. Na eerst zelf aktief te zijn geweest als roeier behaalde hij grote successen o.m. een Nederlands kampioenschap in de vier zonder stuurman bij Triton en een finaleplaats op de Europese kampioen schappen in Milaan is hij als coach gaan optreden. „Dat is in de roeisport te doen gebruikelijk. Ik heb eerst ge werkt bij Triton en later bij de Maas Skadi. Ook Argo heb ik onder mijn hoe de gehad. Deze Wageningse club is zelfs kampioen van Nederland geworden. Ik ben ook nog als coach meegegaan naar de Olympische spelen in Rome. Maar dit werk is sterk aan tijd gebonden. Je kunt niet zeggen: ik ben er om vijf uuP en dan een patiënt, die eventueel komt niet helpen. Het gevolg is dan ook ge weest dat ik ermee moest stoppen. En toen kwam Wageningen aan de deur. ('itftik«ii(l De toenmalige betaalde voetbalbestuur ders van deze vereniging mogen dan misschien zelf niet datgene hebben be reikt wat hen voor ogen heeft gestaan, met het antrekken van dr. Wltt hebben zij uitstekend werk verricht. Wageningen dat toch duidelijk het predi kaat van een regionaal clubje heeft ge had, is onder leiding van dr. Witt uitge groeid tot een alom gewaardeerde en geaccepteerde organisatie. Het grote doel dat dr. Witt voor ogen heeft wordt langzaam maar zeker gerealiseerd. „Het gaat erom de bevolking uit deze omgeving een beetje plezier te bezor gen. U mag het ook passieve recreatie noemen. Daarnaast heb ik het altijd een aantrekkelijk idee gevonden bij dit werk betrokken te zijn. Er gebeurt altijd wel wat, je bent nooit klaar. Het Is 'n soort continue-bedrijf. Het Is een zoeken naar oplossingen voor problemen maar wel in een goede sfeer en in bestuurlijke sa menspraak". Langdurig Dr. Wltt houdt voor ogen dat het veran deren van structuren geen ecmoudlge za-tk is. Het Is een lan dc: g pi oc s waarbij opwinding niet past. Dr. Witt heeft dat onderkend en is vooral daar door misschien de Ideale leider voor deze vereniging. „Ik hoop mee te maken dat Wageningen in de bedrijfstak betaald voetbal zijn ei gen plaats kan innemen. Mijn doel is be reikt als de organisatie en de fmanciele situatie gestabiliseerd zijn. Op dat mo ment zou ik er geen bezwaar tegen heb ben als voorzitter af te treden. Ik hoop tegen die tijd echter wel als clubarts aan de vereniging verbonden te blij ven". Het Impliceert evenwel niet dat dr. Witt, vader van vier kinderen, dan niet meer aktief zal zijn. Het FBO-werk („hoe hoger het niveau des te Interes santer zijn de discussies. Je wordt ech ter altijd weer geconfronteerd met de faktor tijd") terwijl hij tevens een open oog heeft voor de problematiek van de sportgeneeskunde. „Op dit gebied wil ik mij in de toekomst graag intensiever bewegen. Er zal wat meer worden ge- cndrd'neerd. Het Is geen kwestie van al len werkzaam op basis van op empiri sche wijze verkregen gegevens". Nog- ma.il- dr. Witt weet waarbij hij bezig is. Wageningen en de sportwereld mo gen daar blij om zijn. PETER VAN PUTTEN.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 11