UDO-top afgetreden DAGEN VAN TENNIS VERENIGING VWS ZIJN GETELD Verkeersbrigadiers verdwij nen uit dorpsbeeld van Zoeterwoude EXPOSITIE IN „DE SCHAKEL" Verdeling van taak in raad college en van Wassenaar K. v. d Star nieuwe voorzitter Bioscopen SJZ wil ere-voorzitter L. v. d. Geest terug Grof vuil LEIDSE COURANT DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1974 Van onze correspondent. OEGSTGEEST In de kantine van de Voscuyl te Oegstgeest hield de RKW „UDO" gister avond een gedenkwaardige jaar vergadering. Gedenk waardig in zoverre, dat een tweetal bestuursleden aftraden die vele jaren hun stempel op de vereniging hebben gedrukt. Voorzitter J. J. van der Geest had, na maar liefst 24 jaar de hamer te hebben gehanteerd te kennen gegeven dat hij zijn functie vacant stelde. Een voorbeeld dat gevolgd werd Desalniettemin waren door secretaris Driessen, die zijn functie 19 jaar vervulde. Voorzitter en secretaris waren voorts van mening dat het af scheid sober diende te zijn en zoals de heer van der Geest verklaarde: Daarom heb Ik de 25 jaar niet vol willen ma ken". toch Oud-wijk- verpleegster van Warmond overleden Van een onzer verslaggevers WARMOND Zuster Tempelaar, de vroegere wijkverpleegster uit Warmond is gisteren overleden in een rusthuis in Velp. Morgen zal zij om een uur vanuit de Hervormde kerk in Warmond worden begraven. Zuster Tempelaar is meer dan dertig jaar in de wijkverpleging van Warmond werkzaam ge weest. In 1955 ging zij met pen sioen. De laatste jaren van haar leven verbleef zij in Velp. Van- daaruit wordt haar stoffelijk morgen vervoerd naar War mond om in het familiegraf te worden bijgezet. LFC GEEFT VOORSPRONG UIT HANDEN Van een onzer verslaggevers LEIDEN - Na een 1-0 voorsprong heeft LFC gisteravond in een oefenduel met 1-3 verloren van GSV. Gerrit Bogaard van GSV j scoorde in. de tweede heflt een hattrick. LFC speelde met invallers voor Hoek, Pardon en Holswilder, maar met doelmn Bouwmees ter. Enigszins tegen de spelver- houding in scoorde Peter Slin gerland 1-0. Na rust moest de j LEIDEN De dagen van Van Wljk's sportvereniging afdeling tennis achterste linie van LFC (met ge- I zijn geteld. Een dezer dagen heeft het bestuur van de vereniging, die zijn banen in de Cronesteinpolder heeft, te verstaan gekregen dat het terrein met ingang van 15 oktober verlaten moet zijn. Dit zonder dat de vereniging vervangende banen toegewezen heeft ge kregen. Met het verdwijnen van de afde- De hoop van VWS is thans geves- üng tennis zal de gehele sport- tigd op het nieuwe college van vereniging, die voortkomt uit B en W. Op zeer korte termijn een bedrijfsvereniging van de zal een gesprek worden gear- dekenfabriek Van Wijk. zijn op- geheven. Bijna een half jaar ge leden heeft het bestuur van de afdeling voetbal het hoofd in de schoot gelegd. Van onze correspondent „Wij zijn niet van plan ons zo snel bij ,-.de feiten" neer te 1 eg- Een", aldus de heer Van Agge- len, voorzitter van de afdeling tennis. „We zijn desnoods be reid ons racket op te bergen en de strijdbijl daarvoor in de plaats op te graven. der Star sprak zijn voorganger op hartelijke wijze toe en overhandigde hem namens het bestuur een boekwerk, een ge schenk dat ook was weggelegd voor secretaris Driessen. nieuwe voorzitter in zijn raai- den-speech. ,Maar ik ben er van overtuigd dat de eerste jaren moeilijk nig doorgelicht. Over het alge meen was men tevreden over de bereikte resultaten van de elftallen. UDO I bleef zelfs vrij van strafzaken en ont vangt daar binnenkort een LBA badge voor. De jeugdafdeling, de grootste binnen de vereniging, heeft het afgelopen jaar een opbou wende tendens weergegeven, aldus het jaarverslag. De jeugdcommissie als spil met daaromheen zo'n 25 lei ders en de trainers hebben zich ingezet om de UDO jeugd te begeleiden en te trainen. De vereniging telt thans (dames, jeugd en senioren): 398 leden. dende bestuursleden, onder het uitspreken van woorden van twee sprekers van buitenaf ge- dank voor alles wat zij hebben komen, namelijk mr. H. de betekend in de voetbalwereld. Jongh, voorzitter KNVB Lei- De aanwezigheid van de heren den en de heer Dusée voorzit- de Jongh en Duée werd bijzon ter van de NKS. Beide heren der door de .vele UDO-lede.n ,.Ik zal mijn uiterste best doen overhandigden het insigne van gewaardeerd. om enigszins te trachten het de organisatie die zij verte- De opvolger van de heer J. J. vertrek van mijn voorgangers Na dit hoogtepunt werd het wel 14 jaar 3,50 en daarboven 4.50 genwoordigden aan de schei- van der Geest, de heer K. van goed te maken", aldus de en wee van UDO nog eens da- per maand. zullen zijn". De secretaris De contributieregeling is thans wordt opgevolgd door de heer als volgt: Senioren 7,50 A en Oudshoorn, die met algemene B junioren 4,50; C tot en met stemmen werd gekozen. F junioren 3,50. Dames 10 tot DONDERDAG Morsweg 10Vergadering Adviesraad voor de binnenstad; aanvang 20.00 Garenmarkt 16Officièle heropeninJ van Party Shop; aanvang 20.00 uur.' Loco-burgemeester H. de Mooyvan Rijnsburg heeft gisteren de eer ste paal geslagen vor een over dekt zwembad. Het bad wordt gerealiseerd in samenwerking met de gemeente Valkenburg. Vandaar dat ook burgemeester N. van 't Wout van deze ge meente aanwezig was. Het bad is waarschijnlijk volgend jaar september gereed. Lldo: Steenstraat 39, tel. 24130. ,,The Sting", 18 jr. dag. 14.30, 19.00, 21.IJ r uur. Zo extra voorst. 16.15 uur. 1 Studio: Steenstraat 39, tel. 33210, ..American Graffiti". 14 Jr. tildes Luxor: „Excorsist", 18 Jr. dag. 14.30, 19.00 en 21.30 uur. Zo 14.00, 16.30, 19.00 Stations-weg 19. tel. 21239. 21.30 do. vr. ma. en dl. 14.3' Triple Echo", 18 Jr. legenheids libero Verschoor) het afleggen tegen de snelle buiten spelers van GSV. Peter Boom. die Bouwmeester inmiddels had vervangen, moest drie keer naar het net. SJZ KIEST VOETBALLER VAN HET JAAR ZOETERWOUDE S.J.Z. gaat weer zijn voetballer van jaar kiezen. Nu er in het vorige seizoen ook een daraesafdeling tot stand in gekomen kan dit eventueel ook een voetbalster zijn. De leden kunnen t/m a.s. maandag 9 september een stem biljet met drie namen inleveren, welke kandidaten achtereenvol gens drie, twee en één punt zullen krijgen. De uitslag zal worden bekend ge maakt tijdens de bijzondere le denvergadering van a.s. dinsdag in het clubhuis op Haasbroek. Vorig jaar was Ben v. Kempen de uitverkorene en in 1972 Cor van Tongeren. De groenwitten starten op vrij dagavond 13 september weer met de klaverjaswedstriiden Daarvoor zijn avondprijzen be schikbaar, tevens wordt er een seizoenklassement opgemaakt. Bloemschikken in Leidseliendam Van onze correspondent LEIDSCHENDAM De Haagse afdeling van de Koninklijke Ne derlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde organi seert beginnende half september voor Leidschendamse amateurs twee cursussen. De bloemschikcursus omvat vier avonden en kost, inclusief de bloemen. 26 gulden 50. De cur sus voor het onderhoud van tuinen bestaat uit drie avonden en een praktijkles, kosten 17 gulden 50. Inlichtingen over de cursussen over de Haagse afdeling van de Kon. Mij. verstrekt mevrouw Schuurman, Voorburgseweg 13a in Leidschendam, tel. tussen 9 en 10 uur en 18 en 19 uur: tel. 27.84.31. Lustrum- hengelen Van onze connesoondent LEIDSCHENDAM. De Leid schendamse Hengelsport Vereni ging organiseert ter gelegenheid van het vijfjarige bestaan zciter- dag 7 september in de Vliet bi i Leidschendam richting Lel den) een jubileum -concores Inschrijven tegen 4 gulden per persoon is mogelijk tussen half 7 en half 8 in Paviljoen Water soort Leidsekade 36. De hangel wedstrijd waarop mooie prijzen beschikbaar zijn begint om 8 uur EN en eindigt om 11 uur Van onze connespondent Scholen De tennisbanen van VWS liggen op een terrein dat bestemd is voor scholenbouw. Omstreeks mei 1972 werd dit terrein door het Zwolsmanconcern verkocht aan een stichting die de bouw van vijf scholen ter hand gaat nemen (zie pag. 3.) Sinds deze verkoop heeft het be stuur van VWS gestreden voor haar bestaan. „Bij de voetbalaf deling lag het niet zo moeilijk als bij ons", vertelt de heer Van Aggelen. „Om te beginnen telde ,,de voet bal" slechts veertig leden. Die konden gemakkelijk bij andere verenigingen terecht. Wij heb ben honderdvijftig leden, die/ op enkele goede spelers na, ner gens in Leiden bij een tennis vereniging terecht kunnen. Over al zijn er ledenstops". Wanneer VWS het nu in gebruik zijnde terrein zal moeten verla ten, zonder dat er andere banen ter beschikking zijn zal dit de doodsklap van de vereniging zijn. „We kunnen de leden moeilijk aanhouden, wanneer ze niet kunnen spelen". Sportveld Wanneer er op de plaats van het j VWS-terrein een school of hui zen zouden worden gebouwd, i had het bestuur nog vrede kun nen hebben met de opheffing van de vereniging. „Maar tot onze grote verbazing was er op J ons terrein een sportveld ge pland", aldus de heer Van Ree, penningmeester van de vereni ging. „We hebben toen onmid dellijk aan de scholenstichting voorgesteld, de tennisbanen te handhaven en die overdag ter beschikking te stellen aan de leerlingen en in het weekeinde en 's avonds aan ons". Hierop werd evenwel negatief gerea geerd, omdat de verwachting is dat de toekomstige leerlingen van het Cronesteincomplex lie ver andere sporten beoefenen. „Terwijl er een ontzettend ge brek is aan tennisbanen, willen ze dus eerst onze banen afbre- ken, die toch een aanlegwaarde hebben van honderdduizend gul den, om er weer eens geld tegen aan te gooien voor een ander sportveld", aldus de heer Van Aggelen. rangeerd met de nieuwe wet houder Tesselaar en de Sport stichting over deze zaak. Het streven van de tennisvereniging is er op de eerste plaats op ge richt om de tennisbanen te hou den, zoals ze nu liggen. Dit zou verwezenlijkt kunnen worden wanneer het terrein, dat maar twee procent van het bestem mingsplan Cronesteinpolder uit maakt, gekocht wordt door de gemeente.- die het dan weer ver huurd aan de tennisvereniging. Een alternatief is het proberen te bemachtigen van twee banen op de geplande uitbreiding van ten nispark „Roomburg". Deze uit breiding zal in 1976 gerealiseerd kunnen zijn. „Wanneer we lot die tijd maar kunnen blijven waar we zitten zijn we al dik tevreden, aldus de heer Van Ag- Rex( Haarlemmerstra; „Marianne op het 19 00 en 21.15 uur. n 14.30 uur. 52. tel. 25414. nopad". dac.l di, do. vr zo, ;r.Movie""V Van onze correspondent ZOETERWOUDE Er wordt overwogen om de ver- keersbrigadiers, die dagelijks hun werk doen in de Dorpsstraat en Dokter Bouwdijkstraat, binnenkort niet meer te laten functioneren. Voor deze opheffing heeft de leiding van de Sjaloomschool, waaruit de kinderen voor dit werk onder de leerlingen van de zesde klas worden gerecruteerd, de volgende motie ven; r J1 b) de schooltijden van de basis- en kleuterscholen ver schillen; cJ de verkeersbrigadiers missen per dag een uur van de lessen. dl de school is niet verantwoordelijk voor de kinderen op weg naar school. Ouders moeten in staat worden geacht deze taak over te nemen. Twee jaar geleden reeds zijn daartoe pogingen onder nomen. Via een schrijven werd gevraagd naar ou ders die bereid waren deze taak over te nemen. Het resultaat was bijzonder mager, want slechts 4 moe ders gaven zich op, terwijl er 30 40 nodig zijn. Daarna is men toch maar doorgegaan om hiervoor kinderen in te zetten, maar het ziet er nu naar uit dat daaraan binnenkort een einde gaat komen. Aan dit beeld komt in Zoeterwoude i De Fluit sluit Openingsdienst Van onze correspondent I.EIDSCHADAM Zaterdag 7 september zal de laatste ddag van het deizoen zijn waaron het buitenbad van het sportcomplex „De Fluit" voor het publiek zal zijn geopend. Van een onze verslaggevers WASSENAAR In de dorpskerk wordt aanstaande zondag een dienst gehouden ter gelegenheid van het nieuwe seizoen van de hervormde wijkgemeente ..Het Dorp" De nuziek wordt verzorgd door Wim Landsman om tien uur. Van onze correspondent ZOETERWOUDE De leden van de rksv S.J.Z. zijn voor a.s. dins dag 20.30 u opgeroepen voor een bijzondere algemene, ledenvergade ring. Belangrijkste agendapunt is de verkiezing van een voorzitter, omdat de heer A. v.d. Hoeven zich om gezondheidsredenen genood zaakt heeft gezien voor deze funktie te bedanken. Het bestuur heeft de heer L.J. v.d. Post, de afgetreden fractievoorzit- HHBHH beschikbaar te willen stellen. Hij is daartoe nu niet in de gelegen heid en stelt het tevens op prijs om zich eerst te oriënteren in de vereniging. De heer v.d. Post is dan ook kandidaat gesteld voor een bestuursfunktie in de vakature M. Berg. Hij is in een verder stadium bereid de benoeming tot voorzitter in overweging te nemen. Het bestuur stelt nu ere-voorzitter L. v.d. Geest kandidaat als voorzitter. Fietsen voor "n goed doel LEIDSCHDAM Het fbouwfonds Gedachteniskerk Paus Hohanne XX11I dat in het Leidschendam- se Prinsenhof ten bate van een goed doel verschillende aktivi- teiten ter ontspanning organi seert begint het winterseizoen met een fietstocht. Van onze correspondent LEIDSCHENDAM Deze maand exposeert In „De Schakel" in Leidsenhage de Delftse kunstenares Isabel van Selms met wand kleden en aquarellen. De 31-Jarlge Isabel 1c geboren in Silvolde in Gelderland en kreeg haar opleiding aan de St. Joost Academie te Breda. !n opdracht van de gemeente Delft maakte zij een wandkleed voor het ontmoetings centrum „De Hoven", verder ontwierp zij wandtapijten voor de Johanneskerk te Dor drecht en voor verschillende firma's. Isabel van Selms is tekenlerares op de Hoe- denmaker-MAVO in Rijswijk. In een oud kruidenierspaml aan een Delftse gracht geeft zij verder les aan particulieren. In haar wandkleden wil zij contrasten vinden met een goede combinatie van de vele ver schillende materialen. Haar laatste drie wandkleden z;jn gemaakt naar aanleiding K:V-P d« gfmee.y.eraaf »ich ah vooraitter 7ondag 15 sep,ember kan men zich tussen 13 en 14 uur in het Paus Johannes Centrum, Prin senhof 8, melden zowel indivi dueel als in groepsverband Het inschrijfgeldd bedraagt 1 fulden 50 per persoon Het. wordt een soort puzelrit waarbij verschillende vragen moeten worden beantwoord. Voor de beste antwooren zijn prijzen be schikbaar. Bromfietsen moeen niet meedoen. Van een onze verslaggevers Voorstraat van de materialen, zonder voorontwerp. Over de aquareltechniek zegt zij te vechten rijk aan diepte en kleur. Dit laatste vindi i ff 1 om pure helderheid, die niet vlak is maai cIlOJCSlOlCIl ze „vreselijk moeilijk", maar toch zegi Isabel „heerlijk om zo te leven!" De tentoonstelling duurt tot 28 september VOORSCHOTEN De Voorstraat Bezoekuren maandag tot en met zaterdag- is zaterdag a.s. tussen acht en middag van half twee tot half vijf en don 1 zes uur voor laae verkeer, be- derdagsavonds van 7 tot 9 uur. Toegang halve het verzorgend vereni- vrij. gingsmarkt. WASSENAAR De portefeuille-verdeling in het Wassenaarse college van burgemeester en wethouders is in grote lijnen als volgt: Finan ciën: drs. A.W.J. Caron. Technische diensten: mr. G.C. van Dijk, Sociale Zaken: A.J.M. van der Kiaauw. Over enkele onderdelen van portefeuilles wordt nog nader overleg ge pleegd. De heer Van Dijk blijft voorlopig nog onderwijs en perso neelszaken waarnemen. De burgemeester behandelt naast zijn vaste taken als politie en brandweer enz. ook de algemene zaken, zoais ruimtelijke ordening, verkeec, intergemeentelijke zaken etc. Wat de raadscommissie betreft, nieuw is de commissie Technische diensten, die zich zowel met gemeentewerken als met de gemeente bedrijven zal bezighouden. In deze commissie hebben zitting de raadsleden Haasnoot, Kelder, Van Klaveren, Lodder, Nieuwzwaag en mevrouw van der Veen. Nieuw is ook de commissie Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, waarin de vijf fractievoorzitters zit ting hebben gekregen. De commissie Financiën bestaat uit de leden Cocheret de la Morinière, Duijvestijn, Lodder. Otte, Sohuyer en Var Vuure. In de commissie Onderwijs zijn gekozen de leden Dijkstal, Gordijn, mevrouw Van Katwijk. Kelder. Van Rij en mevrouw Van der Veen. De rechtskundige commissie tenslotte zal bestaan uit de leden Co cheret de la Morinière, Breukers en Van Vuure. lenbecjjkade, Colenbranders Meyerskade. Duyvendakstraat, Ka-I naalweg (van Hoge Rijndijk tot Van Aai Vollenhovenpleln), Rijndijkstraat, h Kanaalstraat, Dozystraat. De Goeje- straat, Cosijnstraat. Hartmanstraat, h Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk d (van Utr. brug tot Wilhelmlnabrug), Utrechtse Jaagpad (van Utr. brug 11 tot Wilhelminabrug), Catharina- t «traat. Rijnstroomstraat. Hoge Rijn- n dijk en Utrechtse Jaagpad (beiden Rhijns- n Wlerlck- Besjet Room burgkade Amstelstraat. Leedest straat, IJselkade. Kasteelhof, Viist-, straat. Zaanstraat, Maasstraat. Mer- wedestraat, Drechtstraat, Linge-! straat, Spaarnestraat, Lekstraat en Castellumweg. KATWIJK 4 sept. 1974, groente Waspeen p. kist: AI 3.50—6.80, 2.605.90, BI 6.90—10.20, Cl 4 5.80. Bloemkolen: 61 78—1.15, 31—S4 81 64—1.00. 811 25—64, 101 42. 121 63._76, 1211 38. Selderie 10—<24. Andijvie I 3.50—6.80, All 2.6(V-5,9C BI 6.90—10.20, Cl 4.20—5.80. Anljvi 21—27, bospeen I 63, bospeen II 27 71, Groene kool 33, rode kool 17 23, savoye kool 13—19, prei 39—18. 0.250 1 thurium 1,207 7403, 19516, chrys. gepl. N.C 0,273 43515. chrys. tros n.c. 0,961 20882. chrys. gepl. jr. c. 0,422 2600. chrys. tros jr. 1.756 17884, dahlia 0.072 19318. Ixia 0155 423. Lelie kelk 0.225 1840. Lelie tak 0.397 119717, llatris 0,115 139130, Margriet 0.657 531. Ornltho- 0.968 645. Statlce 0.852 9181, ar tros 0.232 12250, Div Snijbloemen 1.008 9365. Div. Snijbloemen 0.155 60052, div. snijbl. imp. 2.354 246, d v. snijbl. imp. 0.221 3866. Begonia 1.5M 414. St. paulea 0.865 704, Div planten 1,149 2659. GROENTEVEILING LEIDEN 30-39) Pronkbonen 65-85: Snilbonc 110-125: Stambonen 95-155; Kroten 23-26; Kroten gekookt 80; Groene kool 29-30: Spitskool 36-40: Prei 24- 36: Postelein 4IJ-73: Rabarber 38; Spinazie 26-37; Spruilen 93-107; 103-120: Spruiten C 57-67; i 550-580; Tomaten T Spruiten Tomaten 530; Tor CC 265-270; Witlof 340-38 Bloemkool 6 stuks 63-82; BlO' 8 stuks 46; Bloemkool 10 sti 53; Komkommers AAA 29; kommers AA 36-39; Koi 29-32; Komkommers B 26-27; Kom kommers C 21-24; Komkommèrs D 18; Komkommers E 16; Sla zwaar 7-11; Bleekselderij 15-28: Bospeen 45-68; Peterselie 19-26; Radijs 47; Geheel onverwacht ging van ons heen, mijn lieve vader en grootvader PIETER CORVER echtgenoot van Maria Hendrika Verbeek op de leeftijd van 64 jaar. Warmond: M. H. Corver-Verbeek Sneek: H. Segijn-Corver M. Segijn Pieter Danny Hendrik Warmond, 4 september 1974, Dorpsstraat 14. De rouwdienst zal worden ge houden zaterdag 7 september a.s. in de Hervormde Kerk te Warmond, aanvang 11.30 uur, waarna de begrafenis zal plaatsvinden; aankomst 12.15 u. Gelegenheid tot condoleren vrij dagavond van 7.00—9.00 uur in Huize Mariënhaven, Bisschop laan 1 te Warmond.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4