Windsurfen: varen op een plank met een zeiltje EERSTE NEDERLAAG VOOR DAMES BAX/F0REH0LTE DEREK THIJS NATIONAAL KAMPIOEN Waterpolo- successen voor Leidse clubs Veldverlichting Stompwijkse Boys LEIDSE COURANT MAANDAG 2 SEPTEMBER 1974 L 4 Hockey Goed begin Roomburg en Leiden (Van onze hockeymedewerker) LEIDEN —De beide Leidse hockeyclubs Roomburg L.M.H.C. zijn het nieuwe sei zoen goed begonnen. Beide wonnen hun eerste wedstrijd overtuigend. Alleen het Lei- derdorpse „Alecto", dat de buteert in de derde klasse Ai had nog wat aanpassings moeilijkheden. Leiden had de moeilijke uit wedstrijd tegen Rijswijk op het programma staan, een \yat aarzelend begin van beide zijden, ging Leiden, (met twee oud-hoofdklassers en twee oud-eerste klassers in de gelederen) fors in de aanval. Dit resulteerde in de tiende minuut in de eerste strafcorner. Deze werd in een doelpunt omgezet door het trio Van Veen, guirijnsen, W. van der Berg. Leiden bleef na dit doelpunt druk ken, waardoor een hogere score niet uit kon blijven. De tweede en de vierde toege kende strafcorner werden door voornoemd trio even eens verzilverd. Toch brak de rust nog met een 31 stand aan daar Rijswijk vlak voor rust uit een strafcor- ner-rebound doelpuntte. Na rust, bleef Leiden aanvallen en er ontstonden zeer veel moeilijke situaties voor het. Rijswijkse doel. Het duurde evenwel nog twintig minuten voor dat er nog een doelpunt kwam. Hajo Graatsma brak yp links door en schoot on houdbaar hoog in. Alleen voor de statistieken was het nog belangrijk dat Rijswijk de stand vlak voor tijd op 4—2 bracht. Roomburg trad in de thuiswed strijd met een sterk verjongd elftal aan tegen Haarlem. In deze wedstrijd bleek dat Roomburg nog niet de juiste formatie gevonden heeft. Ie der was nog wat onwennig op de voor hen soms onbe kende plaatsen. Toch was dit niet op volle toeren draaien de elftal nog veel te sterk voor het zeer defensief inge stelde Haarlem. Na een kwartier spelen scoorde Hans Montanus uit een voorzet van Jaap Willems. Room burg creëerde zich nog legio kansen, maar doelpunten vielen er niet meer. AJ had met name Willems tweemaal een goede kans. Echter bleek het doel in beide ge vallen te laag te zijn. Hoe sterk Roomburg was kon worden afgeleid uit het feit dat keeper Leye in de gehele wedstrijd twee ballen te ver werken heeft gehad. Alecto heeft het in de thuis wedstrijd tegen het Rotter damse Aeolus erg moeilijk gehad met het zich aanpas sen aan het hogere tempo van de derde klasse. De Rot terdammers waren beter in het benutten van kansen, dan Alecto. Met de rust ston den de Leiderdorpers reeds met 3—0 achter. Na rust ging Alecto met man en macht in de aanval; kansen kwamen er wel maar de doelpunten vielen aan de an dere kant uit zeer snelle counters. Hans Schüller kon pas vlak voor tijd de eer redden. Hierdoor werd de eindstand op 51 bepaald. Hopelijk dat het volgende week tegen Waddinxveen be ter gaat en dat het gisteren nog de onwennigheid was. Rob Lucas kampioen van HTC HAZERSWOUDE Rob Lucas, jarenlang leunend tegen de ab solute top in zijn vereniging Ha- zerswoudse Tennis Club, is kampioen van HTC geworden. Hij versloeg in de finale René de Bakker, die in de halve eind strijd de kampioen van 1973, zijn broer Marcel, had bedwon gen. Bij de dames werd Monique Wor- telboer titelhoudster. Het dub- t-lispel werd een aangelegen heid voor de gebroeders Marcel René de Bakker. Het echt paar P. Everts won het mixed- dubbel en het dames-dubbel ging naar de dames P. Everts en H. Wanders. Uitslagen heren enkelspel (groep C): 1. J. Haan; groep B: 1 D- Carree. Dames groep C: 1 mevr. R. Terlaak; groeD B: 1- mevr. I. Bennis. NIEUWKOOP/NOORDEN - De 16-jarige Derek Thijs uit Breda is gisteren op de Noordpias in Nieuwkoop/Noorden open-Ne derlands windsurfkampioen ge worden. De huidige Europese en Nederlandse kampioen verleng de hiermee zijn vorig jaar in Elburg verkrgen titel. Tweede is geworden Hans de Maar uit Deventer. Bep Thijs, de zuster van Derek en de huidige we reldkampioene bij de dames, eindigde als best geklasseerde vrouw op de zesde plaats. Planken en zeiltjes: deze attribu ten vormden zaterdag, de oefen dag, en zondag een fascinerende aanblik op de Noordpias in Nieuwkoop/Noorden. Windsurfen begint langzaam maar zeker ook in ons land naam te maken, getuige de ruim tachtig inschrij vingen voor het kampioenschap. De betekenis van het woord „windsurfen" is niet geheel dui delijk. Als je het mes erin zet blijft „wind" doodgewoon „wind" en kan je van „surfen" met de beste wil ter wereld niets anders makeo dan „spelen in de branding". Windsurfen hebben we te danken aan de Amerikanen, die van kindsbeen af vol overgave in de branding spelen. Dit onderne mende volk doet dat onder meer met behulp van een „surf board", oftewel surfplank. Het is bij surfen de bedoeling, dat men zittend, liggend of staand op de plank zich op de top van een hoge golf nestelt en zich er door laat meevoeren. Voor de beste stuurlui aan wal een sen sationeel gezicht; voor de man op de plank echter betekent dit intensief balanceren, een goede techniek en een nauwkeurige ti ming. Ditzelfde is het geval bij windsur fen, waar de onstuimige bran ding vervangen is door een zeil met een oppervlakte van 5,2 m2. De Amerikanen, die het op gegeven moment „zat" waren steeds weer door de golven op het strand te worden geworpen, vonden met dit zeil het ei van huii ontdekker Columbus. De mast, 420 cm lang en gemaakt van met glasweefsel versterkt epoxy, heeft men cardanisch op de surfplank bevestigt zodat het in alle richtingen wendbaar Is. Een ovaalvormige giek, waar aan de surfer zich vast houdt en waarmee het zeil wordt ge draaid, en een 60 cm lange hou ten kiel voltooien het geheel, dat ongeveer 28 kg weegt. Windsurfen is een pure individua listische sport, waarbij de pres taties uitsluitend afhankelijk zijn van de surfer. Via het ma teriaal is geen voordeel t« beha len. In theorie ziet het er vrij eenvoudig uit. Men heeft al gauw door hoe men de mast moet bewegen om met de plank te kunnen sturen; het monteren van het weinige materiaal is ook in een oogwenk gebeurd. De moeilijkheden ontstaan pas, zijn hele hebben en houden In het water laat zakken en op de plank klimt. Dan komt de even wicht om de hoek kijken, hier om draait de gehele sport. Ook de huidige kampioen Derek Thijs wil nog wel eens kopje on der gaan. Overigens Is hij een ware kunste naar op de plank: met zijn vrienden wisselt hij onder het surfen van vaartuig of zij trach ten elkaar te torpederen. Ook liggend op zijn plank weet De- rek Thijs het labiele „zeilboot- Je" een ongekende snelheid te geven. Tot de uitrusting van de windsurfer behoort ook een rub ber pak. De temperatuur van het Hollandse water is namelijk vaak van dien aard, dat een re gelmatige onderdompeling wel eens kwalijke gevolgen met zich mee kan brengen. Een warm pak is daarom beslist noodzake lijk, vooral voor fanatiekelingen als Derek Thijs, die naar men zegt, vier uur per dag traint. Windsurfers in actie op de Nieuwkoopse plassen. zelfs ln de winter. Verdere uitslagen van het open- Nederlands windsurfkampioen- schap; 3. Jaap v.d. Rest uit Sleewijk, 4. Jaap Kieler uit Sleewijk. De best geklasseerde buitenlander - er waren deelne mers uit Duitsland, Polen, Bel gië en Frankrijk - werd de heer Bracher uit Duitsland, De sa menwerking van de organise rende klasse-organisatie Wind surfing Nederland met de wa tersportvereniging Noord-Zuid uit Nieuwkoop is uitstekend ver lopen. Zowel de outillage als de technische begeleiding liet niets te wensen over. In de toekomst hoopt men Nieuwkoop vaker te betrekken als wedstrijdterrein. Voorhout Tegen Verburch uit Poeldijk, dat vorige week sterk was gestart met een gelijk spel tegen Idem/Hellas, moesten de dames van Bax/Foreholte de eerste nederlaag van deze com petitie incasseren- Het was een uitermate spannend duel, waarbij de Poeldijkse da mes proffesioneler waren in het uitlokken van strafworpen. Bax/Foreholte nam in de eerste helft steeds de leiding en Ver burch slaagde er steeds in ge lijk te maken. Via 1-1, 2-2 en 3-3 werd het 5-5, bij de rust. In de tweede helft was het Verburch die steeds de leiding nam en nu waren het de Voorhoutsen die de stand moesten rechttrek ken. Via 7-7, 8-8 en 9-9 werd het 10-10. De spanning was enorm en toen Verburch een minuut voor tijd 10-11 op de bordjes bracht, bleef er voor Box/Fore- holte slechts een alles of niets offensief van man-to-man. Dat liep verkeerd af voor de Voor- houtse dames. Verburch onder schepte de bal en scoorde 10-12 waarna vrijwel onmiddellijk het eindsignaal klonk. Voor Bax/Fo reholte scoorden Ellie Hoek 3x, Anske Broekhuizen en Annemle- ke de Bruyn (beiden 2x), Leny Hoek. Ans Bakker en Marga Ruisch. Apollo In Den Haag had Apollo weinig in te brengen tegen AHC 28. De Oegstgeestenaren waren ver zwakt door het ontbreken van keeper Vos, Benno Nieuwenhui- zen en Gerard Soet die nog voor de waterpolo-competitie moes ten uitkomen. Bij de rust was de achterstand reeds 14-2 en ook ln de tweede helft slaagden de Zwarte Wolven er niet in rede lijk tegenstand te bieden: 21-6. Nio De Ripse dames verkeken zich In eerste instantie op de reserves van Verburch. In Poeldijk kwa- meh zij al vrij snel met 4-2 ach ter maar een sterk offensief bracht hen op een 4-6 voor sprong bij de rust. In de tweede helft van deze sportieve wed strijd kon Nio de zaak goed on der controle houden en tenslotte met 7-10 de puntjes mee naar huls nemen. Doelpunten: Gerry Baak 4, Ria Weenink 3, Corrie Weenink 2 en Gre Luiten 1. De dames van het Noordwijker- houtse Northa speelden een zeer goede eerste helft tegen Hercu les uit Rijswijk. Met snel en ge varieerd aanvalsspel domineer de Northa sterk en liep het weg tot 5-0. Een strafworp reduceer de de voorsprong bij de rust tot 5-1- In de tweede helft kwam echter een geheel ander Hercu les in het veld. De op regionaal niveau geroutineerde Rijswijkse dames smoorden iedere Noord- wijkerhoutse aanval in de twee de lijn door harde charges die vele vrije worpen opleverden. Hercules kreeg aanvallend meer vrijheid en liet zich bekwaam door de Northa-verdediging heen vallen om strafworpen te forceren. Dat lukte inderdaad. Liefst 5 strafworpen mochten zij nemen waartegen de goed kee pende Thea Klaverweide kans loos was. Voor Northa was het een mentale klap die zij niet te boven kwamen: 7-9. Jong: Ade Moesten de dames van Jong Ade vorige week de eer met klein verschil aan Westlandia laten, nu wonnen zij met klein ver schil van het Haagse Duinoord. In de eerste helft waren doel punten duur. Na de openings treffer van Anneke Olijerhoek werden paal en lat zwaar be proefd maar meer de de gelijk- maker van Duinoord kwam er niet uit: 1-1. In de tweede helft was Jong Ade sterker. Duinoord kon bijblilven tot 3-3 maar daarna besliste Jong Ade de wedstrijd snel in haar voordeel: 6-4. Doelpunten: Helma v.d. Geest en Anneke Olijerhoek 2, Cobi v.d Geest en Ida Koek 1. HVS was verdedigend zeker ge lijkwaardig aan haar opponnt Athene maar aanvallend was het was minder goed verzorgd. Na een 3-0 achterstand werd het 3-2 bij de rust. In de tweede helft liep Athene uit tot 7-2 waarna HVS sterker werd. Door het minder goede afmaken kwamen zij echter niet verder dan 10-8. MMO had tegen AHC het accent op de verdediging gelegd. Om dat de aanval ook bij de Haag sen niet het sterkste punt was werd de vrij lage eindstand van 3-3 bereikt, geheel volgens de spelverhouding. Harry Veelen onderscheiden FELICITATIES VOOR „GOUDEN" TEIJLINGEN De heer Biegstraaten, die o.a. voorzitter is van de Sportstich ting Leiden, vroeg overigens aan burgemeester Kret of deze aan zijn collega Vis van Leiden de boodschap wilde overbren gen, dat hij enorm jaloers is op het Sassenheimse sportcomplex. Dit deed de Teijlingen-aanhang uiteraard veel goed en de heer Biegstraaten kreeg dan ook URSLID. De heer Veelen kreeg prm"pt aPPlaus' de gouden insigne van de KNVB Burgemeester Kret verklaarde Van onze correspondent SASSENHEIM Het bestuur van de 50-jarige Sassenheimse voet balvereniging 'Teijlingen is afge lopen vrijdagavond tijdens een receptie, die het slot vormde van de jubileumviering, uitge breid in het zonnetje gezet. Met name Harry Veelen werd gehul digd. Hij is al 48 jaar lid van en de zilveren van de Neder landse Katholieke Sportfedera tie. Deze versierselen werden hem opgespeld door resp. mr. De Jongh. de voorzitter van de KNVB afd- Leiden en door de heer Dusee van de NKS afd. Leiden. Mr. De Jongh schonk het Teijlingenbestuur tevens de met veel nadruk het prettig te vinden voor het eerst een jubi leumvieringen in Sassenheim te kunnen bijwonen. Hij roemde de goede verstandhouding tussen de plaatselijke verenigingen en de geente. „Dit komt in klei nere gemeenten waarschijnlijk meer voor dan in een stad". afdelingsvlag. Ook de heer P- Voorzitter Van Biezen van Ter Biegstraaten die namens KNVB de jubilerende vereniging zijn gelukwensen aanbood, had een vlag meegenomen, de bondsvlag. Daarmee was de vlaggenparade nog niet afgelo- pen, want ook burgemeester Kret kwam met een vlag aan- S- Op 31 augustus 1974 overleed in de Mariastichting te Haarlem na een langdurige ziekte, op de leeftijd van 18 jaar, onze lieve zoon en broer PIET DE GROOT Zij, die hem hebben gekend, zullen weten wat hij voor ons heeft betekend, en hoe groot ons verdriet is. C. B. DE GROOT H. DE GROOT-Geerlings THEO - MARIAN ADA - HANS THERA MARCEL NICOLINE De H. Eucharistieviering zal gehouden worden op dinsdag 3 september om 14.30 uur in de parochiekerk van het H. Hart van Jezus te De Zilk, waarna de bijzetting in het familiegraf aldaar plaatsvindt. De Avondwake is hedenavond 2 september om 10 00 uur in genoemde kerk, na deze dienst is er gel gen eid om te condo- - leren. Beeklaan 86. Hillegom. Leede merkte op, dat het ook voor zijn vereniging een beetje feest was. Hmvet nieuwe com feest was. Hhe nieuwe complex noemde hij het beste bewijs van de goede samenwerking tussen beide vereigingen. v. Reizen deelde mee, dat er voor ruim vijftien mille aan obligaties was uitgezet. Daar- Afdelingsvoorzitter mr. De Jongh (op foto boven uiterst rechtsbiedt mee kan een deel van de kosten een vlag aan het gouden Teytingen-bestuur, dat vrijdagavond de van het nieuwe complex worden felicitaties ontving van o.a. burgemeester Kret (rechts op foto on- gefinancierd. der). Van onze waterpolo-medewerker LEIDEN Afgelopen weekeinde heeft de ZIJL/LGB de serie oe fenwedstrijden voor de heren- waterpolosolectie afgesloten met een eerste plaats In het toernooi van het „Ravijn" te Nijverdal. Het team van de ZIJL/LGB draaide goed en behaalde ruime overwinningen op Neptunus Amersfoort (9-1), UZSC (7-0) en de Meeuwen (7-3). Alleen DJK uit Amsterdam kon de ZIJL/LGB nog goed tegenstand bieden, maar verloor tenslotte toch met 3-1. LZ'88 is winnaar geworden van het zilveren sleutel-toernooi, dat dit jaar voor het eerst in zwem bad „Poelmeer" door de Leide-- naars werd georganiseerd. Na een 1-1 gelijkspel tegen Die Ha- ghe en een 5-1 overwinning op Katwijk in de poule, zegevierde LZ'86 in de eindstrijd met 5-3 over de Gouwe. Afgelopen weekeinde zijn er ook door de dames waterpoloafde- ling van de ZIJL/LGB twee gro te successen geboekt. Allereerst slaagden dames van de ZIJL/LGB erin om vrijdag avond door een 3-1 overwinning op UZSC uit Utrecht de promo tie naar de eerste klasse te be werkstelligen en zaterdag en zondag presteerde de meisjes- adspiranten het om op de Ne derlandse kampioenschappen waterpolo een zilveren medaille te veroveren. Met deze prachti ge resultaten hebben de dames van de ZIJL/LGB getraind door Rob Schouten zich op nationaal niveau duidelijk ge manifesteerd. In twee seizoenen gingen de speelsters van het eerste team van de derde klasse naar de eerste klasse, de lande lijk 1 na hoogste afdeling. Naast de.heren-afdeling is nu ook de dames-afdeling goed op weg om mee te gaan draaien in de na tionale top. Nieuwkoop zegeviert over Esto NIEUWKOOP - In de eerste klasse van de zondagcompetitie deed Nieuwkoop het tegen het bezoekende Esto (ex-vierde klasser) lang niet «lecht. Het won met 3-2. Opvallend was het daarbij, dat Nieuwkoop een aanvankelijk op gelopen achterstand van 2-0 dank zij een hattrick van Dou- we Oppendijk wist om te zetten in een 3-2 zege. Nic. Boys deel de in Bleiswijk bij Soccer Boys de punten: 2-2. Ook in deze wedstrijd keken de Nieuwveners aanvankelijk tegen een 2-0 ach terstand aan. Hens Borgmeijer en Wim de Boer zorgden voor de gelijkmakers. RVC begon op haar nieuwe terrein goed door met 4-2 van Ammerstol te win nen. Schoonhoven en Bergam bacht deelden de punten: 1-1 en Oudewater en Gouderak kwa men in Oudewater geen van beide lot een doelpunt! 0-0. In de zaterdagafdeling deed Bode graven het tegen het bezoeken de Floreant uitstekend. Het won me< 2-0., dank zij doelpunten van Wim de Groot en Alb. Hanswijk. Aarlanderveen opende het nieuwe seizoen eveneens met winst, na melijk thuis tegen Bergam bacht. Wim Verhagen knalde het winnende doelpunt in. nadat hij eerst uit een penalty het Bergambachtse houtwerk had geprobeerd. Het bleef daardoor 1-0. Zwammerdam moest In Driebrug- ge tegen WDS ervaren, dat de weg terug naar de vierde klasse lang niet gemakkelijk zal zijn. WDS kwam bij de rust op een 2-0 voorsprong, maar Lambert Paff en Peter Kremer wisten na de pauze de balans weer in evenwicht te brengen: 2-2. Ou dewater moest het thuis tegen Rijnstreek met 0-1 afleggen. Slveo won op eigen veld met 2-0 van Sportief en Gouda kwam op eiRen veld tegen Moerkapelle niet verder dan een 1-1 punten verdeling. Ambitieuze plannen van Esto Van onze correspondent instellingen, die zijn voorge- STOMPWIJK Stompwijkse steld door trainer de Weger. Boys krijgt veldverlichting. Dit werd afgelopen vrijdagavond Stompwijkse Boys Is financieel bekend gemaakt o de jaarver- gezond. Veel geld is echter no- gadering. Ove-._ ...,<en wordt de lampen 'f - t T.XAW. Voorts werd i -„/aid stilge- staan bij i .b cIL.i van de z.g. spelet». '„n criuactman. Men was Li. o.er eens, dat de begeleiuL.s Vürij; jaar niet best geweer: i i.i.m wil dit dan ook in hei k.„nende j-ar in betere baner. .eidtr c.. U^COm voelt men ook c^r Ja;: .vouwe tie betalen. In verband steeds verhogen van de soldij kon de vergadering zich ook hiermee verenigen, dig voor de verbouwing en uit- De strafcommissie heeft een nieu- breiding van de kantine. Het voorstel de contributie voor alle leden met twee kwartjes per maand te verhogen, werd vlot aangenomen. De kascommissie zal volgend jaar bestaan uit de heren Fred van Rijn en J. Lul- ook normaal de gehele contribu- De heer L. Waayer nam afscheid als secretaris. Dit werk heeft hl 27 jaar gedaan. Hiervoor werd hij beloond met erelid maatschap van de vereniging. ten. De militairen die voorheen nog slechts de helft van de con tributie betaalden, moeten nu we regeling uitgewerkt: gehand haafd blijft 2 wedstrijden schor sing na een wedstrijd niet opko men. 4 wedstrijden voor een tweede keer en geroyeerd voor een derde keer. Deze regeling geldt voor twee seizoenen dan De prestatiebeker werd dit Jaar begint men weer met een scho- uitgereikt aan J. Olsthoom. In ne lei. Dit systeem gaat deze hem werd de gehele jeugdcom- cempetitie in werking. missie geëerd. Hij kreeg voorts een electrische boor. In plaats van hem en van G. Lelieveld, die ook de vereni ging verlaten heeft, zijn he- noemd de heren J. v.d. Kley en G. Steekelenburg. Rijpwetering nam afscheid van secretaris RIJPWETERING De voetbal vereniging RKSV „Rijpwete ring" heeft dit weekeinde tij dens de Jaarvergadering af scheid genomen van A. M. van Scheppingen, de man die 27 jaar lang het secretariaat van de vereniging heeft verzorgd. Voor zitter v.d. Geest zei het moeilijk te vinden om de dank te ver woorden voor al wat de heer V. Scheppingen voor de vereniging had gedaan. „Het zal vreemd zijn deze beecheiden en sympa thieke figuur in sportkringen te moeten missen", zo zei hij, waarna hij de scheidende secre taris een diaprojector met toe behoren aanbood. Teven* werd de heer Van Scheppingen het ere-lidmaatschap van de vereni ging verleend. Afscheid werd ook genomen van J. T. v. Zeil. De heer V.d. Geest werd herkozen. Ttjdens de Jaar vergadering werd besloten de contributie dit Jaar niet te ver hogen. Het boekjaar van „Rijp- wetertng" werd afgesloten met een fors batig saldo. BODEGRAVEN Het bestuur van de Bodegraafse voetbalver eniging „ESTO" is tijdens de jaarvergadering met ambitieuze plannen op tufel gekomen be treffende de nieuwbouw. Eind februari 1975 zal worden gestart met de bouw van de kantine en kleedaccommodatie, Het gebouw zal 459.000 gulden gaan kosten. Dit bedrag zal voor een belang rijk deel moeten komen uit ac ties die binnen de vereniging zullen worden gevoerd. Uiterlijk in de zomer van 1976, tegelijk met de viering van het 40-jarig bestaan, zal het nieuwe complex betrokken worden. Regionalen UCS verslaan CW met 3-0 LEIDEN Ondanks dat UVS zijn regionale jeugdelftui met vele nieuwe spelers heefl moeten aanvullen, kwam het sterk voor de dag tegen CW. In de eerste helft was UVS over wegend sterker en scoorde tweemaal. Blessing Zuma scoor de 1-0 en Wil Henskens maakte uit een vrije schop de tweede. De tweede helft kwam CW Iets terug, maar toch was het weer UVS dat scoorde. Fred Filippo mocht dit derde doelpunt op zijn nuam schrijven. Quick Boys moest bij ADO op be zoek. ADO, dat overwegend sterker was, scoorde viermaal tegen Quick Boy* niet éénmaal. Volleybal in Noordwijk NOORDWIJK —Twintig volley- bal-ploegen uit Zuid-Holland hebben het afgelopen weekeind 4n de Northgo-sporthal in Noord- wijk gestreden om de hoogste plaatsen in het Den Otter Vol leybal-toernooi, een dit jaar voor de derde maal terugkerend sportevenement. Bij de dames 2e divisie gingen de beschikbaar gestelde prijzen naar PVC (Den Haag), Molen wiek A (Zaandam) en Groen Stereo Centrum (l.elden). In de dames promotieklasse pakten DOS (Schoonhoven), het organi serende NOVO (Noordwijk) en DOSCO (Stolwijk) de prijzen. PVC (Den Haag) won bij de he ren 3c divisie, op de voet ge volgd door Valbovol (Woerden) *ri NOVO (Noordwijk). In de heren eerste klasse tenslotte waren de hoogste plaatsen voor resp. DAC (Alphen), De Valken (Valkenburg) en KDO (De Kwa- kel). Zian/Vitesse snel in Alkebad ROELOFARENDSVEEN Eveo- als vorig jaar U de Haagse zwemvereniging ZIAN/Vitessa winnaar geworden van de zgn. „Vennemeer-cup". Aan deze wedstrijden, gezwom men In het Alkebad in Roeiofa- rendsveen, namen In totaal acht ploegen deel. D.E.S. uit Den Hang werd tweede. Dc overige ploegen klasseerden zich als volgt: 3 AZC (Alphen aan den Rijn), 4 LZ 1886 (Lelden), 5 AVZV (Voorburg), 6 Z en P. C. Alkomade (Alkemade), HZV (HMlegom) en 8. Boskoop.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 17