Rijpwetering kwam tegen Foreholte van koude kermis thuis w DE DANAÏDEN ONTBREEKT HET AAN „DERDE AANVAL" Van onze korfbalmedewerker LEIDEN De korfbalcompe titie is in alle hevigheid los gebarsten. Spectaculaire re sultaten vallen er nog niet mede te delen, want op bijna alle fronten verloren de de butanten en wonnen de gede gradeerde ploegen. De Danaïden begon uitstekend tegen Blauw Wit, dat in de opening overigens ook best uit de voeten kwam. De scholieren waren geenszins zwakker dan de Amsterdam se zebra's, maar het ontbrak de Leidenaars aan een derde goede aanval. Bij 2—2 liep Blauw Wit naar 2—4 en bij 64 kon de bezoekende ploeg de score in evenwicht bren gen. Op deze momenten moet het Bos toch ook wel duidelijk zijn geworden, dat wordt: Casper van Nierop. Toen Blauw Wit in de begin opstelling zelfs twee goals voor kwam, was het gebeurd met De Danaïden, want bij 79 kon de derde aanval niet verder komen dan 8—9. Een ietwat pechvolle start voor de Bos-formatie. SCOREVERLOOP: Filemon 1—0; Marry v.d. Baan 1—1; Nap 2—1; Ten Wolde 2-2; Leonard 2—3; Ronnie Reuter 24; Aad van Nierop 34; Rust. Van Nierop 44; Nap 54; v.d. Leek 64; Leo nard 6—5; Leonard 66; Langerdijk 6—7; Krul 68; Nap 7—8; Starink 7—9; Nies- ke Filemon 8—9. Pernix Pernix zal opnieuw een zwaar seizoen krijgen, mogelijk nog moeilijker dan vorig jaar. KVS, vorig seizoen net een blijver, bleef Pernix ruim de baas (5—8) en eigenlijk vrij gemakkelijk, vooral in de slotfase. Bakker werd node gemist. Treffers: v.d. Kooy (3x), Wil van Ek en Bake- ma. Fides Facta Fides Pacta won duidelijk van ZKV en legde de basis voor de winst in de tweede helft. Na een gelijkopgaand eerste deel, dat afgesloten werd met 54, liep de thuisclub na de pauze ongestoord naar 94. ZKV kwam de schrik niet meer bijtijds teboven (9—6). Doelpunten: Dik On derwater (2x), Roel v.d. Berg (3x), Nandy van Hel den (2x). Conne Carree en Co de Haas. De Algemene Gistermiddag telde niet het vertoonde spel van De Alge mene, alleen het resultaat. Het vrij zwakke Hespa speelt thuis mogelijk nog op haar best, want het is be kend met de abnormale toe stand van het „veld". (Grint, veel zand en naar de zijkanten sterk aflopend). De Algemene maakte er het bes te van en won met 74. via een 51 ruststand. Doelpun ten: Ruud van Vliet (3x), Wim van Vliet, Henneke Re- del, Jan Sjardijn en Henny Waasdorp. KNS KNS won nipt van Vogel, en wel met 9—8. Het was uiter aard een volkomen gelijkop gaand duel, waarin Hen Bra- kel een flinke steunpilaar was. Overigens was Wim van der Linden ook op schot. De rust ging in met 54 en via 64 werd het 7—7. KNS kwam op 9—7 en liet Vogel slechts een punt dichterbij vliegen. Doelpunten: Hen Brakel (4x), Wim v.d. Lin den (3x), Ton Bey en Janny Brakel. Zuiderkwartier Zuiderkwartier had een hele sterke eerste helft, maar een minder goede tweede. De geelblauwen stevenden in het eerste bedrijf vlot naar 4—1 en vlak na de wisseling naar 5-1, toen ging het enigszins mis (54) en via 6—5 werd de eindscore van 7—5 be reikt. Doelpunten: Joke Zie- rikzee (2x), Van Daim (2x), Ineke de Kreek, Hen Zierik- zee en Tineke van Es. Crescendo Crescendo won dankzij het tac tisch concept van trainer Niessing de moeilijke uitwed strijd van Animo met 6—7. Lenie Kok (3x), Piet l'Amie (2x), Aad Schouten en Joop Burgerhoudt scoorden. Top won in Delft van DES met 6—8. Via 45 met de rust kwam Top op 58 en dat was teveel voor DES. Nieuwkomers in de 2e klasse, Velocitas en Tempo verloren beide. Tempo met 7—6 van Jodan Boys na een 4—1 en een 6—3 achterstand. Toch heeft Tempo vertrouwen in de competitie. Velocitas verloor met 53 van Vrien denschaar ondanks het mee spelen van Janco Breedveld, die eenmaal scoorde. Het ge mis aan oefenduels was fu nest. Ons Eiland won een spannend duel van Merwede dank zij goed coachwerk van Somme- ling (75). Fluks speelde in de derde klasse gelijk tegen Ventura Sport (88) en Fiks won knap van Merwede in Dordrecht (2—3). RIJPWETERING Rijpwetering heeft geen kans gezien om op de eerste competitiedag wraak te nemen op Foreholte, de ploeg die vo rig seizoen in het laatste en beslissende duel de Rippers van promo tie afhield. De Rippers hadden zelf ook niet op winst gerekend want daarvoor stonden er gisteren teveel invallers in het veld. Jan Bos, Nico Disseldorp en Peter de Graaf deden weliswaar hun uiterste best maar misten duidelijk nog de broodnodige routine. Foreholte daarentegen trad wel op oorlogssterkte aan en het deelde forse klappen uit. In de eerste helft bleef het vuur werk weliswaar uit maar ma rust was het wel raak. Al rfa vier minuten dook Fred Arroyo handig naar een sublieme voor zet van John van Dijk en het eerste doelpunt in deze competi tie was een feit. Cor van Steyn leek tien minuten later voor de tweede treffer te gaan zorgen maar alleen voor doelman Borst kreeg de blonde pijl waarschijn lijk de angst in de benen want hij schoot naast. Een minuut la ter kwam het verdiende tweede doelpunt dan toch toen John van Dijk lat Piet Keizer uit een vrije trap (na hands van Peter de Graaf) langs het muurtje in tegen de touwen schoot. Ook nu was doelman BS Leiden ziet niets in Amerikanen LEIDEN De vedetten van het Amerikaanse basketbal team Mc.Gregor, die mo menteel een trip door Neder land maken in de hoop dat ze voor een vette prijs wor den opgekocht, hebben in Leiden geen voet aan de grond gekregen. Ze wonnen gisteravond welis waar van BS Leiden, maar coach Ben van Cleef achtte geen van de Amerikanen goed genoeg om in de toe komst in het Leidse basket balteam het helemaal te gaan maken. „Iemand die het voor ons kan gaan ma ken zit er echt niet bij", aldus Van Cleef die het tref fen tegen de Amerikaanse semi-sterren typeerde als „een leuke partij met kei hard basketball, waarbij voor elke meter is gevoch ten". BS Leiden dat vorige week van het Amerikaanse team nog klop kreeg met 18 pun ten verschil, wist de marge nu te beperken tet s'echts 8. De uitslag: 89—97. De pers. scores: Bob Heutz 15, Ritzie Cornwaal 26, Spitzer 15 en Rob Smeenk 14. Zaterdagavond speelde BS Lei den tegen Arkestars, een ploeg die nauwelijks een vuist kon maken en dan ook prompt met forse cijfers werd opgerold. 117—51. Ruststand 62—26. Spitzer, de try-out voor Arkestars scoor de 33 punten. Andere topsco rers: Rvtzie Cornwall 26. Chris Verhoeks 21, Rob Heutz 18 De oefenwedst-i!d te°en Arkexstars was voor BS Le'den e*n Puitie v»« een cent. Ben van Cleef: ..Voor ons torh pen goed'» o"- fenoartM. Vooral de georga niseerde aanvaren ,:p"en voortrefMMk. Op dit onder do! hebben we de laatste titd flink getraind. Nu zie je du'deüjk de vruchten daar- Borst kansloos. Rijpwetering kwam terug maar tot verder dan een doelpunt van Peter de Graaf, na een scherpe voorzet van Hans Weenink, kwam het niet. Foreholte was Rijpwete ring wederom te slim af ge weest. SJZ SJZ en Van Nispen zullen zich de eerste competitiedag in het sei zoen 1974-1975 ongetwijfeld nog lang heugen. Een half uur later namelijk dan normaal kon pas worden afgetrapt. Op de eerste plaats kreeg de Van Nispenploeg onderweg oponthoud doordat de bus waarin ze zaten bij de Lam- mebrug in Leiden betrokken raakte bij een vrij ernstig ver keersongeval en bovendien kwam aanvankelijk scheidsrech ter Balkema niet opdagen. Hij had zich vergist in de naam van de club waar hij moest fluiten zodat hij eerst bij het Noord- wijkse langs SJC ging voordat het hem duidelijk werd dat hij bij SJZ moest fluiten. Het pech- duiveltje zorgde in totaal voor een half uur uitstel van kijkge not voor de ruim zeshonderd toeschouwers. De start met hin dernissen leverde toch nog een vrij aantrekkelijke wedstrijd op waarin zowel SJZ en Van Nis pen niet een keer kans zagen te doelpunten. Van Nispen was vooral in de eerste helft de ster kere ploeg wat zich manifes teerde in een paar prachtige aanvallen waarbij eenmaal Sjors van Haasteren de lat raakte. Sjaak Slingerland en Wim Bos brachten de kanonnen voor SJZ in stelling maar ook zij faalden. Na rust kwam VN nog dicht bij een treffer toen Piet van Maris tegen de onder kant lat schoot. De puntenver deling in deze wedstrijd zal voor Van Nispen als een schrale troost zijn binnengehaald. Hillegom Trainer Zoetemelk van Altior liet na afloop van het treffen met Hillegom een brede grijns op zijn gezicht verschijnen. „De jongens hebben gedaan wat ze konden. Ik ben bijzonder tevre den. Zo moeten we doorgaan." Een uitspraak waaruit overdui delijk bleek dat Zoetemelk in zijn nopjes was met deze over winning maar aan de andere kant ook weer besefte dat Altior er beslist nog niet is. De ccmdi- tie, zo bleek enkele malen dui delijk, is nog lang niet wat het moet wezen en gelukkig trof Al tior in de openingswedstrijd Hil legom ,ook al geen ploeg waar de conditie momenteel de basis van de prestaties vormt. Twee ploegen dus die aan elkaar ge waagd waren en waarvan Altior tenslotte aan het langste eind trok. Toch zou Hillegom het eer ste scoren. In de 14e minuut, terwijl doelman Jan v.d. Jagt met een van pijn vertrokken ge zicht geblesseerd op de grond lag, schoot Rini van Schrier voor zijn ploeg raak. Na rust werden de rollen omgekeerd. Ditmaal een verbeten strijdend Altior dat met duidelijk meer spelinzicht aan een goed resul taat bouwde. De beloning bleef niet uit. Kees Hogervorst scoor de de gelijkmaker waarna Ton Ook hier is een UDO-speler eerder bij de bal dan een ASC 'er. Zo was het vaak tijdens de Oegstgeestse derby. van Egmond, vlak voor tijd,' de winnende treffer in de touwen joeg. Hillegom kwam nog even terug. Forceerde zes corners, schoot eenmaal tegen de paal, maar het mocht niet meer ba ten. ASC Martin de Vreede, de koele ASC- verdediger was er gisteren nog niet bij en dat heeft ASC gewe ten. Door de afwezigheid van deze rots in de branding kreeg UDO de kans genadeloos toe te slaan. Waarschijnlijk ook omdat ASC op meerdere plaatsen gis teren een veer moest laten. Er zitten momenteel veel jonge spelers in de ploeg en daardoor ontbreekt toch wel een beetje de body van het elftal. Iets waar UDO juist geen last van bleek te hebben gezien het overtuigen de optreden van de beide verde digers Jos Witteman en Wil Oudshoorn. De overmacht van UDO was direct al groot. Wil- bert Witteman en Koos v.d, Star vonden aanvankelijk nog de voortreffelijke ASC-goalie Her- ma Roedoe op hun weg maar in de 30e minuut was deze toch ook niet bestand tegen het loei harde schot van Gerard Oude Veldhuis. Na rust een verbeten aanvallend ASC dat noodge dwongen keer op keer grote ga ten in de verdediging liet val len. Peter Werkhoven kon daar door al vrij snel na de hervat ting scoren evenals Gerard Oude Veldhuis. Pieter Barend- sen maakte er uit een vrije trap, na hands van doelman Henk Heemskerk nog wel 1—3 van maar John Maniputty ont nam de ploeg van ASC vlak daarna alle hoop op een bevre- d gend eindresultaat door nog maals voor UDO te scoren VTL „Wat een slagers. Dit is geen voetbal meer." Veel bezoekers van de wedstrijd VTLVVSB spraken na afloop van het tref fen hun mening over deze wed strijd niet onder stoelen of ban ken. En de gepeperde kritiek betrof dan speciaal de VVSB- ploeg, die volgens de VTL-aan- hang, „als een blind paard over de groene grasmat raasde". Drie VTL-spelers zullen zich de wedstrijd met de Noordwijker- houters nog wel even herinne ren want voortijdig moesten ze met blessures het veld verlaten: Henk Spies, Dirk Schouten en Wim Moen. Een erg pittige ope ningswedstrijd dus waarin scheidsrechter Stevense het vrij moeilijk had door zijn wat lako- nieke manier van fluiten. Een wedstrijd die beslist niet voor een schoonheidsprijs in aanmer king zou komen Zowel VTL en WSB lieten duidelijk zien dat Ze na een paar maanden op stal te hebben gestaan (uitgezonderd de oefenwedstrijden) met mis schien iets te veel energie het nieuwe voetbalseizoen hebben willen inluiden. Het combineren lukte nog niet al te best en ook in beide voorhoedes klikte het nog niet helemaal. Vooral die keer dat Wim Meskers een pas klare bal voorgaf blunderde de VTL-voorhoede. Aan de andere zijde lukte het oc.k VVSB een paar maal tot diep in de vijan delijke linies door te stoten maar dankzij het voortreffelijk optreden van doelman Jongbloed bleef VTL een nederlaag be spaard. SVLV Met een enorme overwinning heeft het Hazerswoudse Bernar- dus haar visitekaartje als debu tant in de vierde klasse op tafel gelegd. Met niet minder dan 5 —0 veegden de Hazerswoudena- ren de vloer aan met SVLV, een redelijk spelende ploeg die alle pogingen in het werk stelde om de Bernardus-stoomtrein te stoppen maar steeds weer haar neus stuitte. En dat kon ook niet anders want wat Bernardus gisteren in Voorschoten liet zien was voetbal van de bovenste plank. Meer snelheid, een bete re conditie en een ijzeren inzet. Bernardus kon gisteren alles. De SVLV-verdediging draaide dol. In de 20e minuut moest de SVLV-doelman Cok Douwes voor het eerst door de knietin Vrcur.de bij Foreholte no een delpunt van John van Dijk. na een corner van Bart de Roo. Pim van Petten scoorde voor rust nog de tweede treffer na voorbereidend werk van Ted de Boer. Ook na rust was er maar weer een elftal dat de strijd dicteerde. Theo van Goo- zer zette Bernardus op 3—0 en Ted de Boer zorgde, na een sla lom door de SVLV-verdediging, voor de vierde treffer. Het wan- hoops-offensief van SVLV legde de Voorschotenaren geen wind eieren. Integendeel, Bernardus kreeg nog meer ruimte in de counters en sloeg voor een vijf de maal toe via Bart de Roo. Bernardus heeft direct al bewe zen als debutant dit jaar hoge ogen te willen gooien. De start is in ieder geval erg overtui gend geweest. SJC Zonder tot op de bodem van de reserves te gaan heeft SJC een vrij gemakkelijke overwinning weten te behalen op het Haagse BMT. Een treffen waarin SJC vanaf het beginsignaal de touw tjes in handen nam en haar \f, u' Ul.;| i.W a Den Engel verplettert LISSE Nu bijna alle ploegen in het recreatle-zaalvoetbal- toernooi van Sportclub L'sse er drie wedstrijden op heb ben zitten, beg nt er al aar dig tekening te komen In de strijd om de hoogste plaat- De vier beste ploegen van elke poule gaan over naar de Hoofdpoule en zo als het er nu naar uitziet maken in poule I Muziekhandel Hans Smit, F.C. Import, Van Zeist Str.rs en Blauwe Regers de beste kans. In poule II zijn de koplopers De Kleine Beurs, H oogenboom Super markt, Sporthuis Jaap de Jong en KSL. De overige deelnemende teams komen in aanmerking voor een plaats in een lagere poule, In poule I zijn dat Houthandel Huiskamp, Daf Broekhuizen, Koningsveld en ZMV Noord- wijk. In poule II zijn de zwakke broeders FC Fair Club, FC Randsdorp, LBO, Café De Engel. Uitslagen van dit-weekeind: Van Zeist StajiHouthandel Huiskamp 4—2. Scores: Aad van Diest (2x) Kees van de Zwet (2x) en Maarten v.d. V'ugt. Mu ziekhandel Herman Smit— ZMV Noordwijk 10-3. Sco res: M, Tromp (3x), Dick Ruts (4x), Peters. V. Tr gt. Maulany. Bosma (2x) en Se- I er Café De Kleine Beurs— Café De Engel 101. Scores: Verhaar (4x), K. v. Lifop (3x). R. v. Lierop (2x), Snie- dewind. Theo Kcol. Fam. F. C. Randsdorp-Hoogenboom Supermarkt 2—6. Scores: R. Sluis (2x), A. Sluis, Ton Plagman, T. v. Eijk, Wim Randsdorp, Fedor Baak. overwicht dan ook weerspiegeld zag in een ruime overwinning. De doelpunten komen op naam van Jos van der Berg en Teun Molenkamp in de eerste helft en na rust op nuum van Dirk Heemskerk (2x). De score had wellicht nog groter geweest als SJC niet een paar maal het pechduiveltje op haar weg hud gevonden. Vooral John Braun zag enkele malen zijn schoten en kopstoten net naast het hout werk buiten het veld verdwil- nen. Docos Met een aardig opstekertje heeft DOCOS de spits van het nieuwe voetbalseizoen afgebeten. Te genstander PDK kreeg een flink pak slaag en moest met een 5 —1 nederlaag de aftocht blazen. Na een aanvankelijk nerveuze start kregen de I-eidenaren er opeens erg veel zin in en toen was het hek van de dam Voor rust scoorden Stan v.d. Meel (2x) en Rob Aniba en na rust waren het Wim van der Linden, Sjaak Rietbergen en wederom Stan van der Meel die voor tref fers zorgden. De hattrick van Stan kwam tot stand na een su blieme voorzet van Ton van Dinten. Dick van Bos raakte in de tweede helft geblesseerd en werd vervangen door Siaak Rietbergen. RKNSV Het heeft er gisteren lange tijd naar uit gezien dat RKNSV het seizoen met winst zou beginnen. Maar het pakte allemaal ander* uit. Want de 21 voorsprong van voor rust (doelpunten van Ton de Jong) bleken toch niet voldoende om Waddinxveen de punten te ontfutselen. Al snel nu rust werd het gelijk en toen tien minuten later Waddinxveen op 2—3 kwam maakte RKNSV dui delijk een aangeslagen indruk. Dat duurde overigens maar even want het trok In het laat ste kwartier alle registers open doch zonder resultaat- De mas sale aanval had Juist een tegen doelpunt tot gevolg wat de eind stand tenslotte bepaalde op 2—4 In het voordeel van Waddinx veen. Wassenaar was lang niet tevreden met het 33 gelijkspel tegen Postalia. „We hadden meer ver diend. Beide pUntcn zijn eigen lijk voor ons." Inderdaad hud Wassenaar zich een stuk sterker getoond dan Postalia maar ook gisteren was de bal rond zodat het Wassenaarse overwicht toch maar een punt opleverde. De Wassenaarse doelpunten kwa- men van de schoen van Bert Panne (2x) en Rob Gijsbertscn. Postalia scoorde ook driemaal maar over het tweede doelpunt liepen de meningen ver uiteen. „Buitenspel" dacht bijna leder een maar de scheidsrechter oor deelde ander*. Hij wuifde alle bezwaren weg.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 15