Kantoorgebouw Vrije beroepen in Voorschoten Verzakkingen verontrusten raad Leiderdorp COLLEGE-VORMING ZOETERWOUDE ROND Leiderdorp voorstander sterk Gewest Leiden Tot op laatste moment kritiek op de petten van Meerburg „Collecte"-mars Wïlbert Drummers Bioscopen Bezoekuren ziekenhuizen PAGINA 4 LEIDSE COURANT DINSDAG 27 AUGUSTUS 1974 LEIDERDORP „Wethouder Meerburg mag dan ook nu weer de vragen op grappige en oubollige manier bagatel liseren, ik wil toch nadrukkelijk waarschuwen voor mo gelijke gevolgen van deze verzakkingen. Uit de beschrij ving van de aard ervan is net, gezien ervaringen er mee elders in het land, beslist niet denkbeeldig dat er breu ken ontstaan in gaspijpen en waterleidingen", zo sprong raadslid R. Poels gisteravond in de tijdens de rondvraag ontstane discussie over in het Binnenhof ontstane verzak kingen van terrassen en tuinen. In sommige gevallen gaat het om verzakkingen van wel 50 cm. Voorts bleken er in de daarbij aan de Reviusdreef en Luykendreef ge legen woningen kieren tussen de wanden te ontstaan van ongeveer drie centimeter. De raadsleden mevrouw Riet Uhlenbeck (D'66) en F. G. E. van Haersma Buma (VVD) die het onderwerp aan de orde stelden, waren vooral geïnteresseerd ln de verant woordelijkheden rond deze kwesties. De antwoorden van wethouder Meerburg (PCG) waren wat dat betreft zeer ontwijkend en vaag. Dit leverde hem, behalve de reeds vermelde opmerking van de VVD-er Poels ook het verwijt van mevrouw Uhlenbeck op, dat hij: „Maar om de hete brij blijft heendraaien zonder nu antwoorden op de gestelde vragen te geven." Het gaat hier deels om door de Algemene Woningbouwvereniging verhuurde woningwetwoningen, deels om premie-koopwo ningen. Al deze woningen zijn gebouwd door het aannemersbedrijf Panagro uit Warmond en nu ruim een jaar bewoond. De verzakkingen blijken vooral in deze mate en vorm te ontstaan door het ontbreken, onder de vloerplaat van de begane grondvloer, van een zogenaamde grondkering. De grond verdwijnt namelijk onder de woningen. Dit heeft tot gevolg dat ook de zandmassa's in de tuin gaan schui- „Op dit moment voert de woningbouwvereniging een on derzoek uit naar de oorzaken van deze verzakkingen," aldus wethouder Meerburg. „Ik kan nu wel vast zeggen dat dit soort verzakkingen eigenlijk alleen maar te voor komen zouden zijn als er ook ter plaatse van de wonin gen verticale drainage met zandpalen was toegepast. Omdat dit bijna onbetaalbaar zou worden hebben we ons daarmee beperkt tot de wegen. Maar dat heeft wel tot gevolg dat de verzakkingen buiten de wegen wat sterker zijn geworden." De bewoners van de huurhuizen hebben inmiddels van de woningbouwvereniging een vergoeding van 150 aange boden gekregen voor de aankoop van door de huurder zelf aan te brengen grond. Op dit moment hebben 64 van de in totaal 84 huurders, waar het hier om gaat, van het aanbod gebruik gemaakt. („Daaruit blijkt al dat het hier eigenlijk helemaal niet om een ernstig probleem gaat. Deze 64 van de 84 huurders zijn uiterst tevreden over deze regeling, anders hadden ze hem niet geaccepteerd. Als je bereid bent zelf wat werk te doen kom je met de vergoeding gemakkelijk uit," aldus wethouder Meer burg). De vraag of het niet eigenlijk een taak van de verhuurder was de tuin en het terras in de oorspronkelijke staat te rug te brengen kwam daarbij niet ter sprake. „Dat kan helemaal niet, dat is onmogelijk," riep wethouder Meer burg uit toen vragensteller Van Haersma Buma hem LEIDERDORP Wethou der Meerburg (PCG) had het er in de gisteravond gehouden raadsvergade ring, zijn laatste, maar moeilijk mee. Nadat hem eerst was verteld dat hij op vragen meestal alleen maar grappige; oubolli ge bagatelliserende ant woorden" gaf (Poels, VVD) en „maar om de hete brij bleef heendraaien zonder antwoord te ge ven", (mevrouw Uhlen beck, D'66) kwamen ook nog zijn functies van wet houder openbare werken én voorzitter van de Alge mene Woningbouw Ver eniging aan de orde. En dat nog wel tijdens een onderwerp, de verzakkin gen in het Binnenhof, waarbij hij in beide func ties betroklien was, 5 e PCG'er Reugenbrink nam zijn wethouder in be scherming bij een opmer king van mevrouw Uhlen beck dat de laatste soms wat moeite had met het pet (die van de beide functies) verwisselen. Uit de aard van de opmerkin gen en de antwoorden op de vragen bleek tijdens de latere discussie Meer burg echter vaker als voorzitter van de woning bouwvereniging aan het woord te zijn dan als wet houder van openbare wer ken. vertelde dat, mede als gevolg van temperatuurwisselin gen, kieren tussen de binnen- en buitenwanden ontstaan van bijna drie centimeter. Hierop nodigde het raadslid de wethouder uit maar eens met hem mee naar het Bin nenhof te gaan en zelf de situatie ter plaatse in ogen schouw te nemen. B en w konden de bewoners geen enkele toezegging doen. Wel beloofden zij een onderzoek naar de oorzaken ën de verantwoordelijkheden te zullen instellen. De vraag of zij bereid waren, door het geven van behoorlijke voorlich ting een stuk van de onrust bij de betreffende bewoners weg te halen, werd echter niet beantwoord. Van onze correspondent VOORSCHOTEN In Voorschoten is een begin gemaakt met de bouw van een „Kantoorgebouw Vrije Beroepen Adegeest (afgekort KVB Adegeest) op de hoek Van Beethovenlaan/Mozartlaan. De ge dachten die ten grondslag liggen aan het oprichten van het „KVB" zijn ontwikkeld in de periode april-junl 1973 in nauw overleg met verschillende instanties en personen in de gemeente Voorschoten, waarbij in het bijzonder de stimulerende invloed van het Voorscho- tense gemeentebestuur van groot belang is geweest, aldus de archi tect E. C. Frangenhelm, die als inwoner van Voorschoten zeer goed bekend is met de mogelijkheden en de wensen zowel bij de beoefe naars van de vrije beroepen als de noodgedwongen „zonder-be- roep"-zljnde burgeressen, te weten de gehuwde dames, die dicht bij huis een job zoeken die te combineren is met hun natuurlijke taak. De grondgedachten kunnen in het kort samengevat worden in het constateren van het niet op timaal funktioneren van het openbaar vervoer: de schaal verkleining in de dienstensec tor: de functie die het gebouw kan hebben als ontmoetingscen trum (koffieshop): parttime werkverschaffing voor in het bijzonder de vrouwelijke inwo ners in administratieve, repre sentatieve en medische sector; de aanwezigheid in Voorschoten van een groot aantal beoefena ren der vrije beroepen en ten slotte het niet bestaan van een módern kantoorgebouw in de re gio met verhuurbare kleine kan toren met gemeenschappelijke voorzieningen. Gebruikers De huurders zullen in hoofdzaak (Van onze correspondent) OEGSTGEEST De Wilbert Drummers maken morgen en overmorgen een muzikale rond gang door Oegstgeest. Het doel van de muzikale rondgang ln de Indische Buurt en het Floraplan is extrafinanciële steun te krij gen voor het tweede lustrum feest. De leden van de drum band zullen de Oegstgeestena- ren planten te koop aanbieden. Het lustrumcomité is al druk in de weer met de voorbereiding van een show op 2 november a.s. en een feestavond op 16 no vember. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan wil men een boekje uitgeven waaraan ie dereen mag medewerken in de vorm van kopy. Deze kan wor den toegezonden aan de heer R. Lam boo, Javastraat 13; de heür H. Manuputty Begonialaan 13 en de heer T. van Duivenvoor den, Salvialaam 2. De oprichting van drumband ging destijds uit van de Katholieke Jeugd en Jomgerencommissie te Oegstgeest. Via het orgaan „Doe" (een maandblad van de KJJC) werd een beroep gedaan op jonge muzikantjes. De aan melding was in het begin over weldigend. Het viel in een perio de dat Oegstgeest op muzikaal gebied weinig te bieden had om dat de vele tientallen jaren be staande harmonie „Triumph" min of meer op één oor lag. On der leiding van instructeur Wim Driessen ging men letterlijk aan de „slag", met houten stokjes op stukjes rubber werden de grondslagen van het slagwerk bijgebracht. Echter nadat de band zich aan het Oegstgeester publiek had gepresenteerd ging het crescendo. Men kende in de afgelopen jaren een aantal be langrijke hoogtepunten zoals deelname aan de hink-stap-pro- cessie in Echternach. Voorts het optreden in de grote carnavals optocht te Dusseldorf en bezoe ken aan Frankrijk. De laatste reis naar het Franse land werd in een dag heen en weer ge maakt! Natuurlijk werd er nu en dan aan concoursen deelgeno men en kwam men altijd met grijzen thuis tot grote vreugde de jongens en meisjes. In de sporthal te Oegstgeest werd een tweetal malen een show ge geven die er zijn mocht en waaraan wij goede herinnerin- genbewaren.Inhetbegiwa waaraan wij goede herinnerin gen bewaren. In het begin was de band naast slagwerk mede afgestemd op lyra's. Later kwamen er zes jachthoorns bij, een instrument dat moeilijk be speelbaar bleek voor de leden, Maar dat wil niet zeggen dat de hoorns opgeborgen zijn. Integendeel. De Wilberters be schikken thans over een uitste kend majorettepeloton dat nog immer voortgaat te oefenen. Laatstelijk is de band uitge breid met een zestal trompetten. Thans ressorteren de Wilberters onder de stichting jeugd- en jon gerenwerk te Oegstgeest, zodat iedereen er lid van kan wor den. Zo werkt men hard aan de show op 2 november a.s t ook weer trots het vaandel zal wapperen, een attribuut dat des tijds door 'n Oegstgeestenaar werd geschonken. worden gerecruteerd uit de vol gende vrije beroepen: horecabe drijf in de vorm van een kof fieshop en/of bistro met plate- service; doktoren bij voorkeur in de vorm van een groepsprak- tijk; architectenbureaus; inge nieursbureaus; advocaten; ac countants; makelaars; reclame en kleine handelsfirma's en ver der ieder vrij beroep, dat niet gevestigd is in een winkelbe drijf. Er wordt vanuit gegaan dat de huurders een huurderscoopera- tie zullen vormen. Daarin zal staan dat de huurders van de kantoorruimten hun consump ties betrekken uit de horeca-af- deling; deze horeca-afdeling zal zorgen voor de nodige voorzie ningen; de huurders zullen zo veel mogelijk gebruik moeten maken van de aanwezige ar beidsreserve in Voorschoten op het gebied van vrouwelijke part-timekrachten; de in de hal aanwezige centrale ruimte is gestemd voor een centrale re ceptie en telefoon. Het grondoppervlak van het ge bouw is 1550 m2, het bebouwde oppervlak 500 m2, de bruto-ver- huurbare kantoorruimte 1500 m2. de kleinst verhuurbare kan toorruimte 38m2, de totale in houd van het gebouw 5000 m3. De bouwkosten bedragen 1,8 miljoen, de bouwwijze is gedeel telijk traditioneel, gedeeltelijk systeembouw in beton. Het bouwteam bestaat uit: belegger Pensioenfonds van Gelder Pa pier, Amsterdam, project-ont wikkelaar Stevin B.V. te Den Haag, architect Ing. E-C, Fran- genheim te Voorschoten, aanne mingsbedrijf v/h Boele Van Eesteren te Den Haag en make laarskantoor Hopman B.V. te Zoetermeer. Het gebouw moet worden opgele verd in mei 1975. Het gebouw bestaat uit drie la gen. Een groot gedeelte van de begane grond wordt koffieshop, door de centrale voorzieningen op de begane grond kan het ge bouw een nuttige funktie krijgen als ontmoetingsruimte voor de wijk Adegeest en zo nodig ook als vergaderruimte voor kleine bijeenkomsten. Het gehele plan is vorige maand zonder discussie door de ge meenteraad van Voorschoten goedgekeurd. Groengordel rond Durisol LEIDERDORP De aanleg van een groengordel rondom het fa briekscomplex van Durisol aan de Achthovenerweg is een van de onderwerpen die besproken zullen worden in de Raadscom missie ruimtelijke ordening. Deze commissie vergadert woensdag 28 augustus a.s. in de raadszaal van het gemeente huis. De vergadering, die open baar is, begint om acht uur. Op de agenda voor deze vergade ring staan voorts o.a. r.og de verkoop van een 4650 m2 groot stuk grond aan de Touwbaan aan het aannemingsbedrijf De Water, en de doortrekking van het voetpad aan de Noord-wes telijke zijde van de Hoogmade- seweg. Directiewisseling Wassenaarse bibliotheek WASSENAAR De heer V. Nachbahr is met ingang van 1 september benoemd tot direc teur van de Stichting Wasse naarse openbare leeszaal- en bi bliotheekfederatie. Hij volgt de heer E. Krevtz op, die een func tie in Delft heeft aanvaard. Behalve aan exposanten stelde de scheidende directeur de biblio theek onder meer beschikbaar aan plaatselijke auteurs om hun werk aan de man te brengen en aan een discotheek. In 1972 werd de dienstverlening voor bejaarden uitgebreid. In de tijd dat de hee.r Kreytz de leiding over de bibliotheek had, steeg het aantal uitleningen van boe ken van 171.000 tot 247.000. Op 5 september zal er in de bi bliotheek van vijf tot half zeven gelegenheid zijn afscheid te ne men van de heer Kreytz en ken nis te maken met de heer Nach bahr. Binnenvestgracht 33: vergadering unl- versiteltsraad, 19.30 uur. 'OENSDAG EI roenoordhal: bedrijfsvoetbal^ ,70001. V: 19.00—23.00 uur. DONDERDAG D( roenoordhal: bedrijfsvoetbal 19.00;S1 23 00 uur. Leids City Centrum: koopavond 19.00-21.00 uur. ni L.F.C. terrein voetbal door Leldse U raadsleden, 20.00 uur. LIdo: Steenstrnat 39, tel 24130 „Tl Sting" 18 Jr. Tijden zie Studio Luxor: Statonsweg 19. Tel 212 ..Kill" 14 jaar. dag- 14.30, 1900 1 4.30, 19.00 en 21.15 en 21.15 Camera: Hogewoerd 49-51, tel 24919 I „Als adelaars vielen zij aan". 18 jr. dag. 20.00 do, vr. ma. dl 14 uur. m Kindermatinee: „Tarzan en Jungle W opstand" Al wo-za 14.30 zo 14.16 en 15 uur Nachtvoorstelling„Bullet" A 23.30. Rex: Haarlemmerstraat 52 tel 25-414 „Vrouwen die uit de band springen" A- 18 jr. dag. 14.30, 19.00 en 21.00 uur. Wo en za 14.30 uur „Alice In Won- |Q van 18 45 tot 19.45 uur. Kraamafde- 1 ling: dag. van 15 tot lt> uur en van j 18.45 tot 19.45 uur. kinderafdeling dag. van 15 tot 18.30 uur. indegeest: dinsdag en vrijdag 13 Annakllniek: Klasse afdeling van 11.00 tot 12.00 u. van 13.30 tot 15.30 u van 19.00 tot 20.00 u. Derde klasse van 13.30 tot 14.30 u. van 18.30 tot 19.30 u. Avondbezoek voor de kin derzaal, uitsluitend voor de ouders, alleen op woensdagavond van 18.30 tot 19.30 uur. ACADEMISCH ZIEKENHUIS Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: Elke dag: 15.00—16.00 uur, 18.30—20.00 uur. Voor de orematurenafdellng gelden de volgende bezoekuren (al leen voor ouders)- Maandag t/m vrijdag: 18.30—18.45 uur. Zaterdag en zondag: 15.3015.45 uur. lezoek nan ernstige patiënten: Wan neer voor ernstige patiënten doorlo pend bezoek wordt toegestaan, kan 13.30—14.15 en 18.3019.30 u, Kraamafdeling 13.30—14.15 uur al leen voor echtgenoten 1920 u. Kin derafdeling 15—15.30 u. alleen voor ouders 1818.30 u. ilaconessenhuis: Middagbezoekuur: 13 45—14,30 uur. Avondbezoekuur- 18.30—19.30 uur. Kinderafdeling da gelijks van 14.00—19.00 uur, alleen voor ouders, zondag 14.0015.00 uur voor overige familieleden. Kinderen beneden 14 jaar hebben geen toe gang op de kinderafdeling. 12.00 uur van 14 tot 14.45 uur en van i8.45 tot 19.45 uur: kraamafde ling dag. van 11.15 tot Wethouder H. B. Koetser van Voorschoten verrichtte gister middag zijn laatste officiële daad met het slaan van de eer ste heipaal voor het kantoorge bouw Vrije Beroepen op de hoek van de Mozartlaan/Van Beetliovenlaan. Omdat het heien geschiedt vlak bij de bestaande woningen, wordt er geheid met gebruikma king van watertoevoeging, waardoor de gronddreunen tot een minimum beperkt worden. Voor de officiële eerste paal be stond o.a. veel belangstelling bij het gemeentepersoneel, dat dit particulier initiatief met belang stelling volgde. M—WIMIIia— Van onze correspondent ZOETERWOUDE Het dagelijks bestuur van de gemeente Zoeterwoude zal voor de komende vier jaar behalve door burgemeester Detmers ge vormd worden door de wethouders P. d. Jong (C.D.A.) en W. Maan (V.V.D.) De heer De Jong is ook nu wethouder en nam halverwege de laat ste rit de wacht over van de heer Van Hofwegen die naar elders verhuisde. De VVD die nu zijn en tree gaat maken ln de raad neemt in de persoon van W. Maan de post financiën .onderwijs en so ciale zaken over van de huidige K.V.P.-wethou- der A. Duindam. Het C.D.A. dat in de nieuwe raad 7 van de dertien zetels gaan bezetten, betreurt het in hoge mate, aldus fractieleider Engelkes, dat de Progressie ven niet in staat waren een kandidaat voor een wethouderspost te leveren. Het C.D.A. was en is bereid het college zelf te „be mannen" maar geeft toch wel de voorkeur aan een afspiegelingscollege. Ook al omdat Progres sief Zoeterwoude een groter aantal stemmen ver wierf dan de V.V.D. werd daarmede in eerste in stantie onderhandeld. Toen men niet bij machte bleek om een kandidaat te stellen zijn er op za kelijke basis besprekingen geopend met de V.V.D. De liberalen stelden daarbij vier voorwaarden: 1. De opstelling van een financieringsplan met lan ge termijnplanning; 2. Het formeren van territo- Eed nwmwmwmw riale commissies voor advies en bijstand; 3. Een investering van de bestemmings- en streekplan nen; 4. Een beslissing van de raad wie loco-bur gemeester zou moeten worden. Het C.D.A. verwierp deze aanvankelijk alle vier maar in een nader gT-prNc is men wel akkoord gegaan met punt 3. Het C.D.A. wil met nadruk stellen dat zij zich niet vereenzelvigt met de V.V.D. LEIDERDORP De gemeente Leiderdorp zal een gemeenschappelij ke regeling aangaan voor een sterk Gewest Leiden. Dit besloot de raad gisteravond in haar laatste vergadering in de oude samenstel ling. Het gemeentebestuur zal ook in de toekomst actief blijven ijve ren voor het totstandkomen van een of andere vorm van samenwer king tussen de verschillende tot het oorspronkelijk tot het gewest Lelden behorende gemeenten en de oostelijk van Leiderdorp gelegen gemeenten. een monopoliepositie inneemt. Bij de aanbesteding voor het bouwrijpmaken van Voorhof- Zuid bleek niet de Cultuurweg, die ook Voorhof-Noord bouwrijp maakte, de laagste inschrijver te zijn, maar de Leidse firma Schouls. De raad keurde voorts het voorsel van b. en w. goed voor de in richting van een kinderboerderij in de Houtkamp. Zij ging verder akkoord met het verlenen van een optie aan een Haags aanne- mingsberdrijf op een stuk grond aan de Leidsedreef en de voor gestelde regeling voor de bouw van de clubhuizen voor Veloci- tas en Alecto in De Bloemerd. Raadszetel Hoewel B. en w. gehoopt hadden reeds in deze vergadering me dedeling te kunnen doen van de beslissing van Kroon op het in gediende beroep tegen de vast gestelde verkiezingsuitslag (het gaat daarbij om één raadszetel die verdeeld zal moeten worden tussen Nievaart (lijst Nievaart) en De Jong (PCG) is de burge meester nu blij als binnen een maand de beslissing genomen is. Op 12 september komt het beroep in behandeling bij de Geschillencommissie van GS. Daarna gaat het beroep naar de Kroon. .Ik heb evenwel een goe de hoop uiterlijk 23 september de beslissing te kennen", aldus burgemeester M. A. van der Have. We tli oud ersaant al „Vlees noch vis", zo karakteri seerde de burgemeester het door b. en w. ingetrokken voor stel het aantal wethouders te brengen op maximaal vier. „Om bovendien de nieuwe raad niet voor een voldongen feit te stellen, zij moet dat aantal zelf kunnen bepalen, hebben wij het voorstel maar ingetrokken", zo motiveerde hij de beslissing van het college. Als motief voor het intrekken van het voorstel een discussie te houden over een nieuw raadhuis voerde de bur gemeester aan „gebrek aan tijd om de stukken behoorlijk voor te bereiden". Voorhof-Zuid „Ondanks steeds door b. en w. aangevoerde argumenten waar van de strekking in een andere richting ging, ben ik blij dat ook nu weer duidelijk gebleken is dat een onderhandse aanbe steding met meer aannemers toch andere dan door hen ver wachte resultaten heeft opgele verd", aldus D'66-ster Riet Uh lenbeck: „Op deze wijze hebben we op het bouwrijp-maken van Voorhof-Zuid weer een behoor lijk bedrag kunnen besparen". In de raadscommissie Ruimte lijke ordening en Openbare wer ken had zij al eerder gepleit voor het bij ieder project weer laten inschrijven door meerdere aannemers. Zij wil hiermee voorkomen dat een reeds ter plaatse werkzame G-e westvorming Eenstemming toonde de raad zich teleurgesteld over de ontwikke ling van het Gewest Leiden. „Vooral ook omdat we ook ir het verdelen juist vanuit Leider dorp altijd zo gewerkt hebben voor een bestuurlijke samen werking tussen de elf gemeen ten". zo formuleerde de KVP-er Toelen, namens de raad, de te leurstelling over de gang van zaken rond het Gewest. Niette min keurde de raad de gemeen schappelijke regeling van een sterk gewest Leiden (Waaraan zes gemeenten meedoen) met algemene stemmen goed. Mocht er nog een gemeente afval len. dan ziet ook Leiderdorp de functie van een dergelijke ge westregeling niet meer zitten. In dat geval zal op andere wijze getracht worden, op basis van een door Marietje van der Mo len (PvdA) ingediende voorstel, te komen tot een gemeenschap pelijke regeling waarbij een maatschappelijk ontwikkelings plan opgesteld èn uitgevoerd wordt. Daarbij wordt niet alleen aan deelname van de oorspron kelijk tot het gewest behorende gemeenten gedacht, maar ook aan die welke ten oosten van Leiderdorp, richting Alphen a.d. Rijn zijn gelegen. ■■HHH. :htgen.) v. 15 en van 18.45 tot 19.45 deling: dag. van 15 to klnderaf- 18.30 uur: 3e 14.45 uur en 3.10-7.10. BI 3.60-9.00. Cl 2.1 bloemkolen: 61 33-83 611 22-56. SI 36-66. SII 22.38. 121 30-58: andijvie 31-37; blauwschokkers 2 80; bospeen I SO. U 76-1.06; breekpeen p. kist 2.40-S.20: uien p. kist 3.50-6.40; groe- nekool 36; peterselie 22-28; krulpe- terselie 17-30; prei 53; princessebo- nen 1.30-1.50; rodekool 24; savoye- kool 25-27; selderie 25-33; s-Ia 8-13; snijbonen 40-1.40; spitskool 38-40; to maten 2.50-3.S5. Aanvoer 77.000 kg. waspeen. IS.000 bloemkolen. 6.000 bossen peen. Coop Veluwse elerveiling Barneveld, 26 aug. Aanvoer: 752.000 stuks. Stemming: vlot: Prijzen (inguldens per 100 stuks): eieren van 50 gram 8.35: 55 gram 9.50: 60 gram 11.12: 65 gram 16.50.. 'eemarkt Lelden, 26 aug Aanvoer: totaal 3412. slachtrunderen 1304, graskalveren 3. varkens 210, scha pen of lammeren 1895. Prijzen (in guldens per kg): stieren 5.706.25 (le kwal.) 5.45—5.00 (2e kwal.): vaarzen 5.30—5.75 (le kwal.) 4.75 5.00 (2e kwal.) 4.404.70 (3e kwal.): worstkoeien 4.304.55: slachtvarkens boven notering (extra kwal.) 2.22— 2.25 (le kwal.) 2.20—2.22 (2e kwal.) 2.18—2.20 (3e kwal.): slachtzeugen 1.55—1.70; zware varkens 1.95—2.05: schapen per stuk 100155; lamme ren per stuk 155—200. Overzicht resp. aanvoer, handel en prijzen slachtrunderen groot vlot sta biel, varkens iets kleiner rede lijk iets stijver, schapen en lam- Groentevelllng Lelden (26 aug.) Ap- pelen 71—73; Peren 42—50: aardap pelen 17—37; andijvie 17—25; augur ken 4045; pronkbonen 80—115; snijbonen 140— 1G5; stambonen 140— 150; kroten 25—27; kroten gekookt 90; rode kool 38; spitskool 41—50; prei 70—82; postelein 29—47; spina zie 27—74; spruiten A 45H3; Sprui ten B 59—66; spruiten C 45; toma- 81)3.60; naten C 2 HHP n mlddelg--. 4.20—5.20; meloenen 1.80—2.85; kom kommers AA 33—35; komkommers A 29—30: komkommers B 22—25; komkommers C 21—23; komkom mers D 18; komkommers E 17; sla zwaar 7—14; bleekselderij 40; peter selie 7—9: selderij 9—11; paprika's p. stuk 23—39; paprika's p. kUo 49 prabo leiden boekhouden opleiding voo r praktijk diploma duits conversatie engels conversatie lessen in agnes lyceum in?.: w. de greef, leiderdorp - tel. 32532

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4