GOUDDEN VOORZETTEN KOOS HANNAART Richie Gornwall: dè aanwinst van BS Leiden hoofdklasse UVS pakt eerste punt in de Derde plaats voor Zijl/LGB Finale-plaats Spartaan-dames onzeker MIEKE VAN DOORN TELEURGESTELD IN ATLETIEKUNIE -h"' I I Wel limiet gehaald, niet naar Rome Frits v. d. Heyden (midden) veroorzaakte weliswaar een penalty, maar deed ook nog nuttige dingen: hij scoorde met het hoofd UVS' eerste doelpunt. LEIDEN - Grijnzend en inwen dig gniffelend van plezier stapte Koos Hannaart na de eerste wedstrijd van UVS in de hoofdklasse van het veld. Hij had het 'm dan toch maar weer gelapt. Samen met een schavende Bart Lar- dé, een zwoegende Thijs Blakhoven en een persende Cor Penneburg had h(j het zweet uit z'n lichaam gelo pen om de snelle voorhoede van Hermes DVS van scoren af te houden. Op twee mo menten na was dat aardig gelukt. Maar bovendien vond Koos tussen de bedrijven door ook nog even tijd om de twee gouden voorzetten af te leveren, die kampioen Hermes DVS de volle winst ontnamen. Met de 2-2 eindstand, gezien het spelverloop wel de juiste, had Hermes-trainer Pim Vis ser heel wat meer moeite dan zijn collega Wally van Nu Schooten. „Uitgespeelde kan sen heeft UVS nauwelijks ge had," merkte hij naderhand wat teleurgesteld op. dat wel wat overdre ven. UVS was met een pittig offensief van start gegaan en in het eerste half uur kreeg UVS kansen bij de vleet. Achtereenvolgens Jan Ver ver, Frits v. d. Heyden en Wil Groenendijk kregen de mogelijkheden tot een snelle en ruime voorsprong over vloedig opgediend en doel man Spermon vormde nog de enige sta-in-de-weg voor Leget C.S. Hermes had nog nauwelijks een bal aange raakt, maar dat werd an ders, nadat rechtsachter Commmijn volkomen onver wacht en van dichtbij een voorzet van Ties van Duppen had afgerond. UVS stond perplex, begon slor dig te passen en Hermes DVS kwam sterk opzetten. Het had maar weinig ge scheeld, of Wijnand SlOos had voor de tweede keer naar het net gemoeten, toen Ruseier even later volkomen vrij gelaten voor de blauw witte doelman verscheen. Het liep allemaal nog net goed af. UVS kwam pas na rust weer enigszins in het spelletje zoals dat in het eerste half uur op de grasmat was ge legd Désar en Lardé werden door Wally van Schooten naar voren gedirigeerd en in de 20e minuut kwam dan eindelijk de gelijkmaker. Jan Verver forceerde een vrije trap op links, die door Koos Hannaart precies op het hoofd van de attente v. d. Heyden werd gedeponeerd: 1-1. Nauwelijks was er adem, gehaald, of Hermes stond al weer voor. Frits v. d. Hey den haalde binnen de lijnen Van der Voort onderuit, wat scheidsrechter Hogenelst -die tussen twee haakjes voor taan wel wat harder op zijn fluit moet blazen- honoreerde met een penalty. Dat bete kende 1-2, want Cor Bakkes maakte geen fout. Volkomen verdiend op dat moment, want Hermes kreeg door het opdringen van Lardé en Balkhoven zoveel ruimte, dat de levensgevaarlijke momen ten voor het doel van Sloos zich aaneenregen. Zoals in de 35ste minuut toen Van der Voort met een leeg doel voor zich zijn zelfbeheersing ver gat en woest over de bal heenmaaide. ,,-t Is wel een domper, van 1-3 naar 2-2," verzuchtte Pim Visser. Want nauwelijks een minuut later zette Gerard Désar het hoofd onder Koos Hannaarts twee de gouden voorzet en maakte van de misstompende Sper mon een geslagen man. ron polane Van een onzer verslaggevers LEIDEN BS Leiden presenteerde zaterdag avond voor een groot aantal fans haar nieuwe team. Het eerste optreden is zonder meer een succes geworden. BS kan hoopvol aan de nieuwe competitie beginnen, want iedereen die de knullige wedstrijden aan het eind van het vorig seizoen gezien heeft, zal moeten beamen, dat het BS-van-nu duidelijk aan in houd heeft gewonnen. McGregor, het Amerikaanse profgezelschap dat op rondreis is door Nederland en eerder deze week reeds Delta Lloyd en Levi's onder de duim hield, mocht nog blij zijn met de uitein delijk vrij fors uitgevallen 86-104 overwinning. Tot vier minuten voor tijd hield BS Leiden het tempo goed bij, de stand was op dat moment nog 84-84. Daarna kregen de Californiërs het een stuk gemakkelijker: Bob Heuts, de motor van het BS-team en ook nu weer bergen werk verzettend, kreeg 5 P's aan zijn broek en Ri chie Cornwall, goed voor 27 punten en al da delijk de lieveling van het publiek, bleek door conditiegebrek niet meer in staat om nog iets offensiefs te presteren. Onder veel machtsver toon racete McGregor het leeggespeelde BS voorbij en de Amerikaanse locomotief hield pas op met denderen toen de 100 was gepas seerd. Het zag er lange tijd niet naar uit, dat BS op deze manier het loodje zou leggen. Richie Cornwall, de man met het haviksoog, trok zich niets aan van de man-to-man verdediging van zijn landgenoten en scoorde enige malen vanaf de middellijn. Met 16 punten was hij ook topscorer in de eerste helft. Het schieten was bij de Amerikanen slordiger verzorgd, zelfs „beul" Ron Knight bleef voor de pauze op 12 punten steken. Tot zeven minuten voor rust gaven BS en McGregor elkaar niets toe. BS bouwde telkens weer een kleine voorsprong op, maar als de Amerikanen even accelereerden was die ook in een mum van tjd, teniet gedaan. Tot een minuut of zeven voor het verstrijken van de eerste speelperiode: toen kreeg BS het even te pakken. Met twee handjes scoorde Richie Cornwall 30-28 en daarna stond BS in vlot tempo op een voorsprong van acht punten. De vreugdesprongetjes van Cornwall waren te recht, evenals het gehuil van het publiek, dat de in fleurig lichtblauw gestoken thuisclub naar een 52-44 voorsprong bij rust schreeuw de. Na de pauze was het snel gedaan met BS. Peter Kop bouwde de score nog wel uit tot een ver schil van tien punten, maar hierna slopen de Amerikanen steeds dichterbij. Coach Ben van Cleef probeerde de zaak wat te rekken via een paar time-outs en wat wisselingen waar door BS via 64-64 en 77-81 nog tot 84-84 op haalde. Maar toen werd het stil in de 5-Mei- hal. BS is er een flink stuk op vooruit gegaan. Ri chie Cornwall lijkt de aanwinst waarop men nu al zolang zit te wachten. Chris Verhoek en Hans van Rooden zijn uitstekende technici en Rob Wallaart wint nog steeds aan snelheid. Alleen Graig Spitzer viel uit de toon: deze Amerikaan, die zich zelf bij BS heeft aange meld bezit wel een paar grote handen, was dan ook wel handig bij enkele tips-ins, maar kon verder niet imponeren. SCORES: BS: Peter Kop (4-2), Rob Wallaart 10 (8-2), Chris Verhoekx 4 (0-4), Hans van Roo den 6 (6-0), Bob Heuts 17 (10-7). Richie Corn wall 27 (16-11), Graig Spitzer 16 (8-8). McGregor: Pete Trou 4 (0-4), Nick Jones 16 (2- 14), Ron Knight 30 (12-18), Greg Larson 8 (4- 4), Pete Dehaven 15 (9-6), Bill Allen 15 (8-7), Nelson Isely 5 (5-0) en Dennis van Zand 11 (4-7). Richie Cornwall stevent met grote stappen op de Amerikaanse basket af. Dat betekende weer twee punten. Van onze waterpolomedewerker LEIDEN De ploeg van de ZIJL/LGB is zaterdag op het sterk bezette toernooi van VZC-Ritmeester op de derde plaats geëin digd. De ZIJL/LGB eindigde in de poule op de tweede plaats door een overwinning van 2-1 en 2-0 op resp. Nereus en AZC en een 3-3 gelijkspel tegen DZV. Van Neptunus Arnhem, de uiteindelijke winnaar werd met 2-1 verloren. In de kruisfinale verloren de Leidenaars net aan met 2-1 van de Meeuwen en in de strijd om de derde plaats zegevierden de Leidenaars met 1-0 over HZPC. AZC eindigde in de poule achter de ZIJL/LGB op de derde plaats door overwinningen op DZV en Nereus. Het toernooi van zaterdag was het begin van een serie oefenwed strijden, die deze week door de selectiegroep van de ZIJL/LGB zullen worden gespeeld. De Leidenaars zullen nog uitkomen te gen Het IJ, Nereus, LZ'86, GZC, AZU en volgend weekend zal worden deelgenomen aan een hoofdklasse toernooi in Nijverdal. De jeugdploeg van de ZIJL/LGB is zondag winnaar geworden van een toernooi in Den Haag. De roodwitten wonnen met resp. 6-4 en 8-i van ZPB en organisator DSZ. (Van onze atletiekmedewerk- ster) HAARLEM - De damesploeg van de Lissese atletiekver eniging De Spartaan heeft de zondag gehouden extra hoofdklasse competitiewed strijd tegen DEM (Bever wijk) en Atmodes (Haarlem) gewonnen. De Spartaan ver zamelde In deze wedstrijd 14.983 punten, 127 punten minder dan in de vorige wedstrijd, en het Is nog maar de vraag of de in to taal 30.093 punten voldoende zijn om een finaleplaats om het clubkampioenschap van Nederland te bemachtigen. Het gemis van Joke van Ger- ven en de minder goede prestaties van Mieke van Doorn kostten veel punten. Meevallers waren de 5.19m bij het verspringen van Francien Koomen, en de 1.65m bij het hoogspringen van M. Langezaal. Uitslagen: 100m horden: M. v. Doorn 15.1 sec., 100m.: F. Koomen 13.5 sec. 200m: J. Meskers 27.5 sec.> A. v. Dijk 28.6 sec. 400m.: J. Meskers 61.9 sec., W. Duivenvoorde 64.1 sec., 800m.: L. v. d. Poel 2.20.1 min. N. Lom- mers 2.30.6 min., Hoogsprin gen M. v. Doorn 1.70, N. Langezaal 1.65m., versprin gen F. Koomen 5.19m, A. v. Dijk 4.76m, Discus werpen, L. Kortekaas 39.72, M. Kor- tekaas 39.24m, Kogelstoten M. Kortekaas 12.94m, P. Kortekaas 10.48m, 4 x 100m 50.7 sec. Uitslagen Spartaan heren:, 400m. N. v. Steijn 56.7 sec., J. Heemskerk 56.9 sec., Hoogspringen A. Korte kaas 1.80m, Speerwerpen J. v. Heek 57.90m. AV Holland De damesploeg van A.V. Hol land Leiden kwam in Rotter dam aan de start voor een competitiewedstrijd In de 4e klasse. De dames verbeterden de score uit een eerder ge- hpuden wedstrijd met maar liefst 800 punten en kwamen op een totaal van 5.127 pun- len stijgen. Voor veel punten van de 16e plaats naar de 8- 9e plaats op de ranglijst zul len stijgen. Voor veel pungen zorgde: Lidia Elgberts op de 100m. 13 sec., Ineke Altona 800m. 2.28.9 min. en de 4 x De jongensploegen van de Spar taan, Holland en A.A.V. 36 uit Holland en A. A. V. 36 uit Alphen hebben zich in de C. en D. competitie goed ge weerd. De D-ploeg van de Spartaan werd zaterdag 2e in de le eerste klasse achter Sparta Den Haag) met 8490 punten. Holland werd 5e met 7286 punten en De Bataven 6e met 6449 punten. Bij de C.- jeugd wist de ploeg van A.A.V. 36 de 2e plaats te be halen met 8065 p. voor de Spartaan met 7901 p. C. Jeugd 2e klasse:, 1. Holland Leiden 5985p„ 2. A.A.V. 36 5552p. A.V.L. 3448p. De meis jes-ploeg van De Spartaan wist in Den Haag 7525 pun ten te verzamelen goed voor Van c atletiekmedewerkster LISSE Mieke van Doorn is zeer teleurgesteld in de Ko ninklijke Nederlandse Atle tiek Unie. De afgelopen week heeft zij uit de krant moeten vernemen, dat zij niet wordt uitgezonden naar de Europe se atletiekkampioenschap- pen, die begin september in Rome worden gehouden. „Niet eens een persoonlijk gesprek of een telefoontje", verwijt zij de technische commissie van de atletieku- nie en met name diens voor zitter Hes Grewer. Mieke, die vorige week zondag op Papendal met 37 punten bo ven de voor vijfkampsters gestelde limiet van 4200 pun ten kwam, hoorde pas na af loop van haar prestatie, dat ze minstens 4280 punten had moeten halen. Haar vereni ging. De Spartaan, heeft in middels schriftelijk haar be klag gedaan bij de KNAU over deze gang van zaken. Heeft misschien meegespeeld, dat de 19-jarige studente aan de Haagse academie voor li chamelijke opvoeding soms blijk geeft van een minder goede inzet en wedstrijdmen taliteit? Mieke: „Ik begrijp niet hoe men daaraan komt. Ik. train wel zeven tot negen keer per week. Nou, als je zo intensief traint, dan kan je toch moeilijk verweten wor den op wedstrijden niet de juiste instelling te hebben". Over haar gebrek aan interna tionale ervaring: „Ik heb dit jaar nog geen enkele uitnodi ging gekregen om aan een groot toernooi mee te doen in een bijvoorbeeld wat kli matologisch gunstiger gele gen land. Ik vermoed zelfs dat de KNAU uitnodigingen in de prullenmand gooit. En dat terwijl mooi, zonnig weer voor een hoogspringster en vijfkampster als ik juist de ideale omstandigheid is om zich te kunnen bewijzen. Koud, vochtig weer tijdens een vaak uren durende strijd is funest voor de spieren, het maakt je stijf". Over de niet aanwezig zijnde „stijgende vorm" bij het hoogspringen, haar speciali teit, zegt ze: „In juni ben ik driemaal over de 1.80 m. ge komen. Ik geef toe, daama niet meer. Men rekent mij vooral de minder goede pres taties bij de Nederlandse kampioenschappen aan. 1.75 m. is ook niet zo geweldig, maar ik ben er zeker van dat ik bij de vijfkamp meer punten kan behalen. De afge-, lopen weken is het puntento taal trouwens steeds omhoog gegaan. Op de 200 m. ben ik al eens tot een tijd van 24.9 sec. gekomen en bij het ko gelstoten zit de 12 m. er ook wel in". Toch zijn de 14.1 sec. op de 100 m. horden, 11.02 m. bij het kogelstoten, 5.91 m. bij het verspringen, 1.78 m. bij het hoogspringen en 25.2 sec. op de 200 m. voor Mieke niet genoeg om het fel begeerde vliegticket voor Rome binnen te halen. Hoewel de Spartaan-atlete heel goed weet dat ze met 4237 punten niet tot de Europese top behoort, vindt ze dat wanneer de KNAU een atlete tot op het laatste moment voor de definitieve sluitings datum van inschrijving de kans geeft de limiet te halen, bij het behalen ervan de con sequenties voor haar reke ning moet nemen. „Als de unie bijvoorbeeld de limiet voor de vijfkamp op 4500 punten had gesteld en voor het hoogspringen op 1.85 m. dan had ik vantevo- ren geweten dat Rome voor mij een onhaalbare zaak was geweest". Ondanks de teleurstelling Is Mieke niet van plan het bijl Bij jeugdwedstrijden in Am sterdam voor 12-15-jarigen zijn er door atleetjes uit de Leidse regio de volgende prestaties geleverd: Meisjes hoogspringen B. v. Mekel (Spartaan) 1.40m, versprin gen, A. Wessels (Spartaan) en L. Ruijgrok (Spartaan) beide 4.23. C. de Nie (Spar taan) kogelstoten 9.40m en verspringen 4.33 m. Spartaan jongens Hoogspringen G. Paardekoper 1.55 m., B. Mens kogelstoten 10.75, dis cus 34.86m. G. de Bont (Ba taven) verspringen 5.11m., Paul Crama (Holland) 100m in 12.3 sec. Carola Buzing (Bataven) 80m in 10.9 sec. tje er bij neer te gooien. Over veertien dagen doet ze op Papendal weer aan een vijfkamp mee. „Om te be wijzen, dat de stijgende vorm er wel degelijk is, Ik weet zeker, dat ik dan weer meer punten haal dan de 4237 van vorige week", Over de technische commissie van de atletiekunie tenslotte: „Het zou al een hele stap vooruit zijn als Mieke van Wissen in de commissie komt. Zij weet per slot van rekening uit ervaring wat er in topsportsters omgaat".

Leidse Courant | 1974 | | pagina 18