Bax/Foreholte vooral defensief sterk Trek vogels wint driekamp van De Algemene Geslaagd jubileum- toernooi bij HVS OH GROTE ZEGE BIJ START HANDBAL-COMPETITIE FC Import leidt bij zaalvoetbal in Lisse tbcA\hwïde£i^eX! tbthVxwïdelUjeïi! tbcA\hwïde£iqe\! tbch\hnytde£i^ex! MAANDAG 26 AUGUSTUS 1974 L2 (Van onze handbalmedewerker) VOORHOUT Het sterk ge wijzigde damesteam van Bax/Foreholte is de competi tie bijzonder goed gestart met een 8—2 overwinning op Velo. Het Voorhoutse team toonde zich vooral defensief zeer sterk. Gedurende 10 minuten bleef de stand dubbeTblank doordat beide teams weinig risico durfden nemen en doordat beide doelvrouwen voortref felijk werk verrichtten. Daarna begon de Voorhoutse aanval steeds meer druk op de Velo-defensie uit te oefe nen en nam zij door een ko gel van Mariëtte Langeveld de leiding. Toch lieten beide defensies af en toe een flinke steek vallen en moesten zij aan de noodrem trekken ten koste van een strafworp. El- lie Hoek schoot driemaal feilloos in: de Velo-dames vonden daarentegen drie maal een goed opgestelde Lia van Resteren tegenover zich die evenzovele strafwor- pen onschadelijk maakte. Dit gaf de ploeg van Bax/Fore holte een geweldige stimu lans. Velo kwam in de eerste helft niet verder dan een overi gens zeer fraai doelpunt en Ellie Hoek bepaalde de ruststand op 5—1 in het voor deel van Bax/Foreholte. Ook in de tweede helft bleef Bax/ Foreholte het spel dicteren. Carla Kortekaas en Annemie- ke de Bruyn hadden echter weinig geluk met hun schoten. Ellie en Lenie Hoek zagen bovendien een mooie treffer worden afgekeurd wegens aanraken van de cirkel. Toch kon Bax/Foreholte door een goed sluitende verdedi ging. twee treffers van EFlie Hoek en een van Anske Broekhuizen, de voorsprong uitbreiden tot 8—1. Tenslotte bepaalde Velo de eindstand op 8—2 door een strafworp waar Lia van Resteren op nieuw goed bijzat maar die via haar vingertoppen in het doel verdween. Het was een sportief duel dat goed geleid werd door de heer Adema uit Den Haag. Al na 3 minuten spelen leek het of de Oud Adese dames door het Naaldwijkse West- landia zouden worden wegge speeld. Toen keken zij al te gen een 30 achterstand aan. Jong Ade is echter Jong Ade niet als zij zich hierdoor laat intimideren. Plonie Olijerhoek gaf met een mag nifiek doelpunt het sein voor een sterk tegenoffensief en via Helma v.d. Geest, Cobi v.d. Geest en alweer Plonie Olijerhoek namen zij zelfs met 34 de leiding. Een fout je van Wil v.d. Geest bracht de score weer in evenwicht waarna een bijzonder fraai doelpunt van Helma v.d. Geest de Oud Adesen opnieuw aan de leiding bracht 4—5. Het had echter veel gekost en geleidelijk aan werd West- landia sterker. Twee Naald wijkse treffers konden nog door een doelpunt van Trees van Zoen worden gecompen seerd (66) maar op de 2 volgende treffers bleef Jong Ade het antwoord schuldig: 86. De tweede helft begon Jong Ade met een offensief dat hen via Gonnie v.d. Geest en Helma v.d. Geest (2x) opnieuw aan de leiding bracht: 8—9. Westlandia had direkt een antwoord en kwam weer op 10—9, maar wie anders dan Helma v.d. Geest gaf zich nog lang niet gewonnen. Met 2 kogels bracht zij opnieuw hoop in de gelederen van Jong Ade: 1011. Toen kwam de beslis sende klap: Van minstens een halve meter binnen de cirkel scoorde Westlandia de gelijkmaker. De Westlandse doelrechter gaf een doelpunt aan en van de verontwaardi ging en teleurstelling maakte Westlandia gebruik om nog juist voor het eindsignaal de winnende treffer te scoren: 11—12. .North a In Papendrecht ging het Noordwijkerhoutse Northa met snel aanvalsspel recht op haar doel af. Zwaar ge handicapt door blessures van Mieke Bader, Marian Bader en Ada Balk begonnen zij met één wisselspeelster aan een openingsoffensief dat re sulteerde in een 3—0 voor sprong na 3 minuten spelen. Thea Ter Heide, Margreet Geerlings en Leidy Vogels zorgden voor de treffers. De Papendrechtse dames van Des'72 werden hierdoor ken nelijk zo overdonderd dat zij met zeer ruw spel probeer den de nederlaag zo klein mogelijk te houden. Aanval lend lieten zij pover spel zien en het was dan ook geheel volgens de spelverhouding dat Northa met een 5—1 voorsprong ging rusten. Na een Papendrechtse tegentref fer had Ria Jansen met twee fraaie afstandschoten voor deze ruststand gezorgd. In de tweede helft nam Northa weer direkt het initiatief en kwam binnen 4 minuten tot een produktie van 4 treffers. Leidy Vogels nam er 2 voor haar rekening- de andere kwamen van Mary v.d. Berg en Ineke Streng. Laatstge noemde nam ook- na de tweede treffer van Des, het tiende Noordwijkerhoutse doelpunt voor haar rekening. Northa liet de teugels wat vieren zonder de controle op de wedstrijd te verliezen. Na 10—4 besliste Mary v.d. Berg de wedstrijd met een hard afstandschot: 11—4. Een goe de start van Northa, waarbij Thea Rlaverweide de gebles seerde Mieke Bader goed verving. De heren hadden minder suc ces. Thuis tegen SOS werd het een spannende en aan trekkelijke partij handbal. Na een 7—3 achterstand kwam Northa goed terug maar de geroutineerde Hage naars wisten de volle winst nog net te behouden: 12—13. MMO De dames van MMO hebben in Rotterdam een spannende strijd gestreden tegen Dyna mo. Beide teams namen in deze sportieve en goed gelei de wedstrijd om beurten de leiding en de meest geluk kige had een positieve score op het moment dat het eind signaal klonk. Niettemin was de zege voor de Hoogmade- sen niet onverdiend te noe men. Zonder coach Caron en op een kwalitatief heel wat minder goed verhard terrein als waarop de Hoogmadese zich thuis voelen, was het een bijzonder zware opgave. Onder deze omstandigheden zeer zeker een goede start voor MMO dat met 7—8 de beide punten uit Rotterdam meenam. Margré Volwater- Elstgeest nam de rol van topscoorster over van zu» Cobia, die naar HVS vertrok, en scoorde 5x. Cobi v.d. Salm, José Elstgeest en Mie ke Rijkelijkhuizen maakten de 8 vol. Monster score Veronica op Excelsior (Van onze correspondent) BOSROOP- De Excelsior-jubl- leumwedstrijd tegen bet team van radio Veronica werd een vrolijk festijn. Het elftal van de harmonie moest met 13-0 het onderspit delven. Het werd een plezierig onder onsje balletje trappen, waarbij zelfs enige Veronica voetballers Excelsior gingen helpen. De Excelsior voetba werd na afloop overgde- ragen aan voetbalvereniging Floreant als dank voor het be schikbaarstellen van het terrein,, Joop Zoetemelk verrichtte het .startschot" bij Swift. Hij deed dat weliswaar door het luiden van een bel. maar dat kon de wielerpret niet drukken. De Leidse wielervereniging Swift organiseerde zondag in de Waard een wielertoernooi, dat dank zij een perfecte organi satie, de medewerking van enige gulle sponsors en een tome loze inzet van een paar honderd jeugdige wielrennertjes een groot succes is geworden. Ook het fraaie zomerweer maakte het verblijf in de Waard tot een waar genoegen. Het hoogtepunt vormde de strijd bij de nieuwelingen, die 28 km te verfietsen hadden. Na een rustig begin vormde zich na enige tijd een kopgroep van zes man, die het peloton bijna lapte. Hoewel een groepje achtervolgers, met Leon van Weizen uit Leiderdorp en Aart de Jong uit Wete- ringbrug in de gelederen, hun uiterste best deed om dat zestal alsnog te achterhalen, mocht dit niet baten. Eerste werd hier Chris Bernaarde uit Rotterdam, tweede Hans van Lent en derde John de Bie. Overige winnaars: 8 jaarRené Betjens; 9 jaar, le serie: Royer Mooy, 2e serie: Rob Ales: 10 jaar, le serie: Richard Neute boom (Swift): 2e serie: Wim Ender; 3e serie: R. de Rooy: 11 jaar, le serie: Gertjan Teunissen, 2e serie: Pim Gezel; 12 jaar, le serie: G. Honingh. 2e serie: J. v.d. Berg: 13 jaar, le serie: Aloys Goossen; 2e serie: Boudewijn Schellingerhout: 14 jaar, le serie: Aat van Asten: 2e serie: Joost v.d. Werf. Competitie- indeling zaalvoetbal LEIDEN - De voorlopige competi tie-indeling voor het komende zaalvoetbalseizoen, dat op 17 september a.s. van start gaat, ziet er als volgt uit: le klas: ASC, B en T, LDWS. Stormvo gels, Swift, Tegelhandel, Wer- nink. 2A: Caspers van Gerven, Fortuna '71, Godyla, LFC, Oegstgeest, Regenboog, Rijnsb. Boys. 2B: DSSV, Leiden, LISC, Lisser i Boys, Lugdunum, Roodenburg, I VNA. 3A: Castien, Gazelle, Hoogkamer Ass., LAF, Oranje Groen, SVOW, Taveerne Boys. 3B: Bax Zeefdr., Citin, Dynamo L, Houtwarenhoek, Leidse Boys, 0D072, SDO'67, Tien en één. 3C: Van Dam GB, G en R, RHW, SLF, SVLV, Unitas, Van Zeist St. 3D: Van Beveren, Country Boys, Ratwijk, Rickers, Padox, SC Lisse, VNL, VTL. 3E: LOI, de Ree, SRV-Boys, SDS, UVS, VDON. RAYON NOORD- WIJK: August.Vleespal., Beach club, Driehoek PH, van Duin sport, FC Estec, FC J.Faase, FC de Landbouw, FC de Lange, FC Nachtegaal, Garage Ver- hart, HH Sporthuis, 't Rikkert- je, Rolly Golf. SASSENHEIM - Het gouden jubi leum van Teylingen wordt aanstaande vrijdag afgesloten met een grote receptie in het clubgebouw. Gisteren waren alle oud-Teylingers uit alle de len van Nederland in de nieuwe kantine aanwezig voor een reü nie. (Van onze sportredactie) LISSE-Door een 3-1 overwinning op Daf Broekhuizen heeft F.C. Import de leiding genomen in poule A van de zaalvoetbalcom petitie in Lisse. De zege was overigens maar op het kantje af. De kampioenen van het vo rig Jaar hadden namelijk geluk dat De Wilde van Daf Broekhui- zen in eigen doel schoot. Godel- la maakte gelijk en de andere twee FC Import-doelpunten kwamen op naam van Zeegers en Bouman. Roningsveld ben gelt in poule a helemaal onder- raan. Dat heeft de Leidse ploeg mede te danken aan de 4-1 ne derlaag tegen de Blauwe Rei gers. Theo Boots scoorde het enige doelpun t voor Ronings veld. Voor de Blauwe Reigers scoorden Tjerk Hoogeveen, Rolf Esveld en Jan Beijk. In poule B leidt Sporthuis Jaap de Jong. Dank zij een nipte 4-3 zeg op LBO. Voor Jaap de Jong scoorden H. v. Veelen, Theo v. Dam en Floor Hoogewoning (2x), terwijl Tijssen, Van Ton geren en Windrich de doelpun ten van LBO voor hun rekening namen. FC Fair Play verpletterde RSL met 7-0. Voor deze score zorg den: Gerard van Dijk (2x), Jan Damen (2x), Peter en Leo Bis- schops en Frans Snaar, Van onze correspondent STOMPWIJH Hot grote Jubi- leumtoernoo! dat HVS organi seerde ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan is een succes geworden. Er waren volop sup porters, die de handballende da mes kwamen aanmoedigen. De meeste aandacht trok de ere- wedstrljd die de oud-leden van HVS speelden. <De avond ervoor hield de hand balvereniging Stompwijk een of ficiële receptie. Namens de ge meente Leidschendam hield wethouder Bunnik een toe spraak. Hij zegde alle medewer king toe om de doelen te berei ken, die HVS nastreeft. Dit is onder meer het verkrijgen van een verhard veld voor 7-hand- bal. De heer Van der Linden sprak zijn verbazing uit over het feit dat een vereniging uit een zo kleine plaats als Stompwijk het steeds wist te rooien. De voorzitters van de beide ande re Stompwijkse sportverenigin- gen, boden symbolisch een ca- deau aan. Van gymnastiekver eniging ..Gyversto" krijgt de i handbalvereniging nieuwe net ten aohter het doel. Stompwijk se Boys biedt de jubilerende vereniging een prijzenkast aan. Namens de leden werd voorzit terster Bea van Bemmelen een zilveren kemphaan aangeboden, in verband met haar 10-jarig bestuurslidmaatschap. Op de foto: links de voorzitter van Stompwijkse Boys. rechts wethouder Bunnik van Leid schendam. *UTo Herengracht 79. tel. 33861-20987 ROELOFARENDSVEEN e.o. Alkemadelaan 1, tel, 01713-2886 Van onze honkbalmedewerker LEIDEN - Gisteren organiseer de de Leidse korfbalvereni ging De Algemene baar jaar lijkse toernooi. Dit maal wa ren de serie wedstrijden ge goten in de vorm van een dubbel driekamp. De pupil len, adspiranten en de laag ste senioren teams van Emma, Trekvogels en De Al gemene streden om de eer, die tenslotte terecht kwam bij Trekvogels. De Rotter dammers behaalden In totaal 18 punten, omdat op alle eer ste plaatsen beslag werd ge legd. De Algemene werd hier tweede. De senioren 1 en 2 en de junio ren van RNS, Trekvogels en De Algemene streden om de andere driekamp eer. Ook hier werd Trekvogels win naar, al was het verschil op zijn kleinst. Bij de junioren won Trekvogels, bij de reser veteams De Algemene en in de hoofdafdeling wederom Trekvogels na een spannende strijd met De Algemene. De uitslagen ln de hoofdafdeling waren: RNSTrekvogels 3 —8, De Algemene—RNS 4 3; De AlgemeneTrekvogels 3-5. Als extraatje had De Algeme ne een strafworpen toernooi georganiseerd. Bij de pupil- ien/rdspiranten en junioren schoot de Juniorenploeg van de organiserende club het best en benutte 9 van de 12 worpen. Tot dat zelfde aan tal kwam ook het keurkorps van De Algemene, zij het in de barrage met Trekvogels 2 en Emma 1. Ook hier won De Algemene, want Trekvogels 2 kwam tot 8. Volgend jaar hoopt De Algemene het toer nooi nog wat grootser op te zetten. Fides Pacta had gisteren een jeugddag. Adspiranten en pu pillen streden in het korfbal- weer bij uitstek om de ere- takken en de verdeling was als volgt. Adsp. Al: Fides Pacta 8 pnt.; Deto 5 Adsp. A2: Zkw 6 punten; Deto 5 punten: Adsp. A3: Fides Pacta d 7 punten; Fides Pacta c 5 punten; Pupillen 1: Deto 10 pnt. Zuiderkwartier 6; Pup. 2: Deto 10 punten; Olympiaan 6 punten. Een aparte vermelding verdienen de pupillen teams van het Eindhovense Deto, die al verrassend goed korfbal lie ten zien. Mede dankzij het goede weer was het ook voor Fides een geslaagde dag. Fides Pacta Hoofdklasser De Danaïden trok maar weer eens naar de zui derburen om het toernooi van Borgerhoudt een Hoofd- k'asse tintje te geven. De "scholieren" verloren de openingswedstrijd en waren daardoor ultgeschekeld voor de eerste plaats. Borger houdt won met 3—2. De Da naïden won wel van Rapit Gent (83). In de verliezers- ronde (om de vierde plek) speelde de Leidse club zich twee keer naar winst. ATBS en Pams werden met resp 2—0 en 43 geklopt. De om standigheden waren verre van ideaal. Het veld en de (Belgische) arbiters waren van niet al te beste kwali teit; dat laatste mondde uit in een vechtpartij in de fina le. die door de organiserende vereniging gewonnen werd. De reserves van De Danrlden deden het zonder meer goed. De bijna geheel nieuwe pio-g werkte zich in de finale, waarin evenwel verloren werd van Scaldis (53). De Danaïden had dit toernooi uitgezocht om nu eens niet tegen Hoofdklasser te oefe nen, maar of de Leidenaars volgend jaar weer deelnemer bij Borgerhoudt zijn, betwij felen we. Fide* Pacta speelde mee bij ZKV in Zaandam. Het eerste team behaalde de eerste prils door te winnen van Gro«n Geeld—ZKV f2— 1) en Sw'ft (4—2). Het twee de behaa'd» de vo'«ende re- ZKV (3—2), Groen G*«1 f4—en Swlft f2— F"'' combinatie won ook: ZKV f*—8), Groen Geel f8— 4) en Swlft (3—1). De Jun'o- ren wonnen twee maal (ZKV 4—2 en Groen Geel 1—0) en verloren 1 maal BEP(2—I). Warme hemdpullover voor friste avonden. Fijn gebreid in o.a. oker, groen, rood, blauw en zwart. Fancy fair Zoeterwoude Van onze correspondent ZOETERWOUDE De faniy-fair welke in het afgelopen weekein de door dc heer en mevrouw Langelaan-v.d. Ploeg en hun as sistenten in 't Spinr.cweb werd georganiseerd heeft netto 1.250,—opgebracht. Dit bedrag Is bestemd vcor drie Zoeter- woudse missionarissen die momenteel op verlof zijn in hun geboorteplaats t.w. fother Joh Vaneman. pater J. Bosman el pater Bavo v.d. Ham. Er was sievds een goede belang stelling voor de d. vei se nttrak tics wat v/el ook blijkt uit d opbrengst die 550,— hoger la| dan vorig Jaar. De trekking val de verloting werd verricht dool father Vancman. Dc hoofdpriji is gevallen op no. 1338.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 17