Laatste oefenwedstrijden voor de competitie Drieduizend man op de been bij sportfestival Sikkens Koudekerk wint zwemvierkamp MAANDAG 26 AUGUSTUS 1974 LJ LEIDEN Voor volgende week de competitie begint speelden tal van clubs uit de stad en streek het afgelopen weekeinde een oefenwedstrijd. Hieronder een overzicht van deze duels. Roodenburg wijk-doelpunt kwam van de voet van Jaap van Duin, die een voorzet van Wim van Bee- len verzilverde, het tweede kwam op naam van Kees Schaap die een seconde voor het eindsignaal er werd niet meer afgetrapt zijn team naast TSB bracht: 2-2. laaiaic ucicnwccKeina legen ei- ««- kaar. Ondanks het warme weer wlCCTDUrg Roodenburg speelde tegen CSVD in Delft met name in de tweede Koudekerk helft een uitstekende partij voet. Koudekerk en Al hen |den d|[ bal. Voor rust beperkte Rooden- oc(enlve^keindP el. burg zich tot een licht veldover- 5 wicht, waarbij de blauwzwarten niet verder kwamen dan een overigens zeer fraai afge keurd doelpunt van Ger Straat hof en enige gemiste kansen van Dubbeldeman. Toen Montag- ne Dubbeldeman de diepte in stuurde, stond Roodenburg op 0-1. CSVD werd steeds verder teruggedrongen en kwam er niet meer aan te pas. Na een gave combinatie met Ger Straathof gaf Reinier Verkuylen de zege een nog beter aanzien: van Zijp die met een hard schot 2—0 aantekende. De tweede helft kreeg de ingevallen keeper Poulinga een bal gekeerd door de paal ongelukkig op zijn rug wat de tegentreffer van RK DEO betekende. Een verdiende overwinning voor Randstad Sport dat maandag ter gelegen heid van de opening van het nieuwe clubhuis open huis houdt. ontmoeting tegen Solderholts uit het gelijknamige plaatsje bij Durtmund met 21 gewonnen. De Katwijkers kwamen op 10 dank zij Cor Verdoes, maar nog voor rust trokken de Duitsers de stand gelijk. Jaap Herikshui- zen bepaalde in de tweede helft de eindstand op 2—1. Lugdunum de tegendoelpunten geen enkele schuld. Het enige Lugdunum- doelpunt werd in de tweede helft gescoord door Koos van Es, na een snelle combinatie via Oppelaar en De Roo. Het tweede van Lugdunum speelde tegen de reserves van Zeebur- gia. Eind-uitslag 6—1 in het RKAW voordeel van de Leidenaren. Jaap Schildhuizen nam alle zes Beverwijk de doelpunten voor zijn reke- va" <1® ning. dige vreugde in het Lissese kamp zorgen, het eerste compe titie-duel volgende week uit te gen Bodegraven, ziet men toch wel met zorgen tegemoet. Met een gelijkspel zijn we al blij, zo vertrouwde de Lisse-top ons toe. ""..taa"l7jfï!li'5! Meert*"* Is <egen ESTO goed uit de bus gekomen. Met de oud RCL-speler Thijs de Wit in de achterste gelederen was de ver dediging bijzonder goed georga niseerd. De voorhoede roerde zich ook danig. De eerste helft stond het maar liefst 30. Door twee doelpunten van Chris van Mill en een van de junior Bram de Os. Het duurde tot ver in de tweede helft voor ESTO het eni ge tegendoelpunt maakte. 0-2. LFC LFC presteerde het om op het aardappelveld van Vrienden schaar in Culemborg een zeer goede wedstrijd te spelen. Teun Hoek zette de Kanaries voor rust op 0-1. Na de hervatting voegde diezelfde Hoek er een tweede doelpunt aan toe en Theo van Seggelen zorgde na samenspel met Hans Kruijff en Hoek voor 0-3. LFC is nog steeds niet volledig. Hans van Eigen is geblesseerd en Hennie Zee vertoeft in Ame rika". De nieuwelingen, van wie vooral Willem van Dijk uitste- Quick Boys kend i zich echter tot .geduchte concur renten ontwikkelen", verklaarde coach Pijnakker. werd het strijd. Koudekerk speelde "de eerste helft iets sterker, maar miste de kansen en zag de Al- phen-keeper vaak in de baan van het schot. De tweede helft was het Alphen dat het spel be paalde. Gerard van Veen van Alphen mocht de wedstrijd be slissen. Een strafschop, toege kend wegens hands, werd door Van Veen in een doelpunt omge zet. Hierna ging de strijd gelijk op maar tot meer doelpunen kwam het niet. Foreholte Door 0-1 winst van Foreholte op Quick B°ys heeft de jaarlijkse Concordia gaat de ploeg uit Voorhout vol vertrouwen de competitie tegemoet. Foreholte kwam in de eerste helft tot het winnende doelpunt via een strafschop benut door John van Dijk. De achterhoede van Fore holte sloot als een bus en gaf de Concordiaploeg weinig gelegen heid tot daden te komen. On danks dit kwam de Hillegomse ploeg in het eind van de tweede helft sterk terug maar kwam niet tot schoren. SVLV Lugdunum-trainer Lens was giste ren na afloop van het duel te- gen Zeeburgia niet ontevreden. Spel. Lisse Zijn nieuwe pupillen hadden wel iswaar met 21 verloren, maar Sportclub Lisse heeft gisteren een Zeeburgia speelt tenslotte eerste opmerkelijke wedstrijd gespeeld bovendien de Leidenaar Tokkie Pilouw missen, die op huwe lijksreis is, en Andre Staffleu die geblesseerd is. DHC ver diende de overwinnning volko men. Het speelde beter en met meer inzet. Het enige Leid- schendamse doelpunt kwam op naam van achterspeler Ben Bos met een kopbal. ZOTZJjr'tZ Bernard™ ie- Het Leidse ZLC, gepromoveerd klasse en de Lugdunummers hadden niet onverdienstelijk ge speeld. Uitgeprobeerd werden onder anderen Martin van Rhijn en Piet Werk, twee spelers die vorig jaar nog in de junioren uitkwamen. Van Rhijn kon moeilijk worden beoordeeld, want hij viel na 20 minuten spe len met een blessure uit. Werk speelde geen opvallende rol. Bij Lugdunum stond onder de lat Lou Honsbeek. Hij had aan bei- tegen de eveneens in de derde klasse uitkomende BHC. Bij rust stonden de Lissenaren met 2—0 achter. Daar had doelman Jan Zonneveld overigens nauwe lijks schuld aan. In de tweede helft draaide de Lissese ploeg aanmerkelijk beter en via Har ry v.d. Zwet, Jos Kleijhorst en nogmaals Harry v.d. Zwet werd zowaar zelfs een 3—2 overwin ning behaald. Deze nipte zege mocht dan gisteren voor de no- lijk de Leidschendamse ploeg vorige week de grootste neder laag toe: 40. DHC bracht het gisteren niet verder dan 31. De reserves van RKAW verlo ren met 41 van DHC 2 en het derde team verloor met dezelf de cijfers van DHC-3. De a-ju- nioren daarentegen wonnen met 9—0 van Beverwijk. De toe komst belooft dus veel voor RKAW en dat is maar goed ook, want op het ogenblik staat de Leidschendamse ploeg er niet best voor. Ster-speler Siem Bolleboom is ermee gestopt, Pe ter Hakkaart is naar RVC ge gaan en Klaas Frederikz naar VUC. RKAW moest gisteren naar de eerste klas van de Leidse afdeling, en het Hazers- woudse Bernardus, volgende week debuterend in de vierde klas KNVB, hebben er in Lei den een pittige partij voetbal te genaan gegooid, die een 0—1 uitslag in het voordeel van de Rijndijkers tot gevolg had. Be kend is dat ZLC-trainer Ruud de Groot én zijn collega bij Ber nardus, Henrik Sira, voorstan der zijn van voetballers, die een inzet demonstreren waad je „u" tegen zegt. Welnu, beiede heren oefenmeesters zijn wat dat be treft op de Boshuizerkade aan hun trekken gekomen, gezien de fel- en hardheid (maar nóóit on- Noordwijk de dag kwam, zullen De derdeklasser Steeds Volhar den toonde in de eerste helft een beter spel dan de SVLV- ploeg, maar tot doelpunten kwam het voor Steeds Volhar den niet, daar doelman Cock Douwes in een bijzondere vorm verkeerde. Wel kwam SVLV tot scoren. Een kopbal van Rikus Vogelaar bracht de ruststand op 0-1 voor de Voorschotense ploeg. De tweede helft was het van hetzelfde laken een pak. Een veel aanvallend steeds Vol harden. Ook nu was het SVLV dat scoorde. Nadat Cock Dou- wens een strafschop had gestopt was het weer Rikus Vogelaar die het doelpunt maakte. In een snelle en aantrekkelijke wedstrijd deelde Noordwijk de punten met de jeugd van FC Amsterdam. Snel tikkend en ac curaat spelend bouwde Noord- wijk al snel een 2-0 voorsprong op. Jan Willem Bogers scoorde via de paal 0-1 en een vlotte combinatie met de rest van de voorhoede stelde Arie Weyers in staat 0-2 aan te laten tekenen. Dat trainer v.d. Meent en dé Stoop in de pauze een hartig woordje tot hun pupillen hadden UDO gesproken, bleek, toen Amster- dam al spoedig via Pranger te- ging dit weekend bij WA in genscoorde. Vlak voor tijd Amsterdam op bezoek. Na een bracht Otto na een slippertje f,fI*kellrd d°elpynt .moest de van Constand Smit de stand op 2-2. ROi Het gemeentebestuur van Leider dorp kon na afloop van de wed strijd tegen FC Haarlem C de zilveren sleutels aan RCL zelf overhandigen, want ook in het laatste duel bleven de Leider dorpers ongeslagen. Jr Leo v.d. Berg zorgde met een A knappe kopbal na een voorzet Toen kort voor rust F. UDO-ploeg in de eerste helft maar liefst drie tegendoelpunten verwerken. Het duurde tot de tweede helft voor UDO een beetje loskwam. Gerard Oude Velthuis scoorde 1-3. Kort hier op miste J. Witteman een straf schop, maar na een uitval van de Amsterdammers, 1-4, was het John Maniputti die met een penalty 2-4 scoorde. van Dick v.d. Bijl voor de ope ningstreffer. Na de pauze kwam Haarlem sterk opzetten, hetgeen resulteerde in twee goals. Lutte le minuten voor tijd wist een koppende Dick v.d. Bijl de Sleu tels voor zijn ploeg te redden. LDWS „Het is lang geleden dat ik er vijf v.d. Berg uit een voorzet van Meskers 1-0 voor de thuisclub scoorde was eigenlijk de hele wedstrijd be slist. Ondanks de vrij grote in zet van beide ploegen werd er niet meer gescoord. VTL was iets sterker maar werd van meerdere doelpunten afgehou den door de grote vorm van de SJC-keeper. Leo de Jong, een van LDWS' aanwinsten na afloop op. Tegen R'JPwetenng speelde afgelopen - zondag tegen de derde klasser Tonegido. De Rippers speelden beter dan voorheen, maar moes ten toch het onderspit delven. Halverwege de eerste helft scoorde Van Binten 01 voor Tonegido, maar nog voor rust trok Hans Wenink de stand ge lijk. Nadat Rijpwetering de tweede helft tot 1—3 achter kwam, door doelpunten van Van Tongeren en Thomps, Kees van der Star die met een hard schot 2—3 scoorde. Docos DOCOS ging bij JAC uit Den Haag op bezoek met een sterk gewijzigd team. Eeen aantal jeugd- en derde-keuzespelers moesten het elftal compleet ma ken. De uitslag was er dan ook wel naar. Met maar liefst werd DOCOS naar Leiden terug gestuurd. Dat het geen mon sterscore werd was te danken aan de vele reddingen van kee per Hans Burghout. De vier doelpunten van JAC werden alle vier gescoord door Cockie de Jol. DOCOS had de tweede helft wel enkele kansen. Een keihard schot van Dick van de Bos werd door de kruising gekeerd, Ook Rob Aniba zag zijn schot door de paal gestopt. VELO had LDWS inderdaad niet zijn dag. De organisatie op het middenveld was niet om over naar huis te schrijven en doelman Wim Visser, anders ui terst betrouwbaar, wist geen raad met de afstandsschoten van de Hagenaars. Halverwege stond het 2-2, de Leidse goals kwamen van Pim v.d. Meer, Paul Wetselaar en Ger de Roode. Na rust doelpuntte Cock van Weerlee voor de Vlietbewo- ners, de eindstand was 3-5. ARC ARC verloor met 2-3 van Het Utrechtse Zwaluwen] Nadat de Alphenaren door blunders van de defensie een 0-2 achterstand hadden opgelopen, schoot aan winst Kees Bons die het vertrek van Anton Bakker zal moeten compenseren, twee keer uit zijn slof: 2-2. Een misgreep van kee per Prook leidde tot het derde Zwaluwendoelpunt. Oegstgeest Oegstgeest heeft dit seizoen aan schotvaardigheid gewonnen. Ook de inzet blijkt tijdens de oefen campagne vooruit te zijn ge gaan, hetgeen ongetwijfeld te danken is aan de strakke aan pak van trainer Van Klaveren. V"VSR Tegen DHNO in Den Haag v T kwam Oegstgeest tot een ver- VVSB begon de wedstrijd tegen dienstelijk 3-3-gelijkspel. De Rava er8 ongelukkig. Na tien goals werden gezet door Jan de minuten spelen stonden T Op de Sikkens-velden was het afgelopen weekeinde „bere-druk". Janna Drag! Europese titel Pori In het Finse plaatsje Pori in de buurt van Hel sinki is de Nederlandse amatricekampioene op de sulky, mevrouw Janna Dragt, Europees kampioe- j ne geworden. Zij reed twee j draverijen en kwam met voor haar vreemde paar den eenmaal als eerste en een keer als tweede aan. Toupet stichtte verwarring LEEUWARDEN Scheidsrechter Gans bemerkte op het moment dat hij voor de tweede helft van de eerste-divisiewedstrijd SC Cambuur—Willem II wilde flui ten dat bij Cambuur een speler met een kaal hoofd stond opge steld die in de eerste helft be slist niet van de partij was. Gans raadpleegde enigszins in verwarring de spelersbank waar bleek dat het hier linkervleugel verdediger Mollo Eier betrof die vanwege de warmte in de rust zijn toupet had afgedaan. Van onze correspondent SASSENHEIM Het traditionele Sikkens sportfestival, dit jaar onder de naam „ACOAT '74", zaterdag j.l. was weer een /groots gebeuren, waaraan door alle bedrijven van de Sikkens Groep uit Nederland en het bui tenland werd deelgenomen. Zo was er uit Duitsland deelname uit Emmerich, Berlijn, Frank furt etc, uit Italië deelname uit Dormeletto, Milaan en Napels, uit Ivry bij Parijs en uit het Belgische Ternat en Vilvoorde. Met supporters en familieleden, waren er circa 3000 mensen op de been op de sportvelden. Naast de bekende sporten als voetbal, tennis e.d. waren er ook echt Hollandse sporten als polsstokspringen en touwtrek ken. Voor de jeugd was er weer een grotere tent opgezet dan vo rig jaar, waar een programma Ook dit is sport. was van Beertje Colargol in Te levisieland, en verf- en boet- seerwedstrijden. Het muziek korps „St. Cecilia" uit Voorhout opende met marsmuziek, en zorgde verder de hele dag er voor dat de liefhebbers van olie bollen aan hun trekken kwamen. De president-directeur ir. v. Driel hield z'n begroetingstoespraak in drie talen, waarna circa 500 kinderen kleurige ballons lieten opgaan. De middagpauze werd besteed met een prachtdemon- stratie van Sportschool Aarts uit Sassenheim. Bij het voetbal- tournooi, met 16 clubs, werd SVN-Z (Breda) kampioen; Sik kens Emmerich tweede en Sik kens Italia derde. Bij het da mes-volleybal (10 teams) was Flexa Sneek eerste en Synthese Bergen op Zoom tweede; bij de heren, met eveneens 10 teams, was Synthese eerste en Talens Apeldoorn tweede. Bij het ten- nistournooi was het paar Bak- (ker/Pitloh (Shm) eerste en het echtpaar Bruin (Apeldoorn) tweede. Bij het tafeltennistour- nooi werd de heer Poot (Apel doorn) eerste en Guts (Voor burg) nummer twee. Schaak kampioen werd de heer Klui vers uit Amstelveen, schietwedstrijden, met deelnemers, waren de dames fa voriet. Mademoiselle Bénoit uit Parijs werd eerste en mevrouw Rolbregt uit Ternat (B) tweede. Bij het 1000 m hardlopen. (22 deelnemers) was Simons uit Heerlen eerste en Vennijk üit Breda tweede. Voor de wandelpuzzle-tocht was ook flinke deelname met 120. Hierbij kwam de fam. Willems uit Zwolle als eerste uit de bus, gevolgd door de fam. Fui'llaart uit Beverwijk. Voor het water sportprogramma bestond uiter aard grote belangstelling. Voor dat de wedstrijden een aanvang namen gaf de Polstokvereniging „Leeuwenhorst" een demonstra tie. De ploeg uit Dormeletto, die hiervoor in het Lago Magiore (Ital.) had getraind, kon helaas niet aanwezig zijn. Leuk was ook dat de landbouwer Van Leeuwen, die vlak bij het Sik- kens-sportcomplex woont, ook een kansje waagde bij het pols stokspringen. Nummer één werd H. Klaassen (Shm) met 11 m 62, en Henk Kramer (Leiden) met 10 m 89 tweede, waarmee de laatste een pracht debuut maakte. De poedelprijs was voor mevrouw Nieuwenhuis uit Sassenheim. Bij de Bij het touwtrekken was de Al- uim 100 phense ploeg eerste en Sikkens Emmerich tweede. Veel belang stelling was er ook voor de ech te Hollandse kermisspelen, zoals ,t<de kop van Jut", steltlopen e.d. Tanja Lindhout uit Sassen heim behaalde bij het steltlopen 125 punten. Voordat ir. v. Driel de prijzen uitreikte dankte hij de onafzienbare rij van mede werkers, die het sportfestival weer goed deden slagen. In het bijzonder noemde hij de sport dagcommissie, de heer Persoon en diens staf w.o. de dames Ha- senoot en Meyll. De sportiviteits- prijs ging dit jaar naar Alpha, Alphen, en de pechpriis naar de voetbalclub „Lesonal", Frank furt, die twee beste spelers moest missen. Behalve voor wat kleinigheden behoefde de EH- BO-ploeg o.l.v. zuster van 't Spijker geen dienst te doen. Wekker voor rust en Vries Schadé van Doren en Hans i Leeuwen erna. Alphense Boys Tegen ODS, een tweedeklasser die met een volledig team naar Al phen was gekomen, speelden de Boys een uitstekende wedstrijd. Na een 0-0-ruststand nam ODS de leiding. Aat Goedhart miste hierna een penalty maar Kees de Rijk bracht Alphense Boys later toch naast de Dor- Randstad Sport Door het warme weer geplaagd kwamen Randstad Sport en RK Noordwijkers met 20 achter. WSB dat met vier invallers speelde bleef tot de rust tegen achtergtand aankijken. In de tweede helft lukten de com binaties beter. Maar na een fout in de verdediging was de stand 3—0. WSB ging er toen iets fel ler tegenaan. Theo Oostdam maakte na een snelle uitval 1— 3. Een fout van de keeper werd afgestraft en Frits de Reus maakte uiteindelijk 2—4. drechtenaren. Katwijk Ondanks de warmte schotelden Katwijk en TSB het publiek een aantrekkelijk en fel partijtje voetbal voor. Het eerste Kat- DEO tot geen grote daden. Hal verwege de eerste helft scoorde Jan Zoetemelk het eerste doel punt voor Randstad Sport en nog voor de rust was hjft Rob Van onze zwemmedewerker KOUDEKERK Zaterdagmiddag is voor de Zijl/LGB het nieuwe zwemseizoen geopend met een wedstrijd in het Prins Willem Alexanderbad te Koudekerk. Gastheer Z.V. Koudekerk had naast de Zijl/LGB. WIK uit Wassenaar en de Fuut uit Maarssen uitgenodigd om aan deze wedstrijd deel te nemen. Hoewel er geen persoonlijke prijzen te behalen waren, heeft ieder Ier deelnemers zijn uiter ste best ^.edaan om een goede tijd te realise.en en daarmee pui.l-a te verdienen voor de be- schiKuare ve.enigingsprijzen. G~vul.cr.-_ wr.s >.t: grote aantal disqualifies b'.J de deelne- mers onder 10 jaar, in hun ijver zo snel mogelijk de 100 m te zwemmen vergaten zij nog wel eens op de voorgeschreven wij ze aan te tikken bij keer- en eindpunt. Vooral bij de 4 x 25 m wisselslag voor de jongens van deze leeftijdsgroep werden op Deze zwemontmoeting eindigde vooral dank zij Uli Moeke en Elma Langejans (vlinderslag), Henk Schellingerhout (rugslag) en Ellen v.d. Vis (vrije slag) met een overwinning voor Kou dekerk. Met een gering verschil kwam de Zijl/LGB op de tweede plaats. Voor deze vereniging waren het in hoofdzaak Wilma Sassen en Ria Hassefras (vrije slag). Rob van der Vegt (vlinderslag) en de goed gezwommen estafettes van de meisjes en jongens on der 12 jr. die de punten binnen haalden. deze wijze veel punten voor de vereniging verloren, van de 8 deelnemers moesten er 5 wor den gedisqualificeerd. Ook bij de estafettes werden wat fouten ^^^^1 gemaakt, waardoor alleen de D® eindstand was: Koudekerk le I de heer Hoogervorst geplaatst. ploe° van de Fuut de eindstreep m®1 4866,5; 2e de Zijl/LGB met n* hepr Van Goozen nam de haalde. 4875,0; 3e de Fuut met 4901,1. 1 Steffenhagen wegbij Ajax AMSTERDAM De 24-jarige aanvaller Arno Steffenhagen gaat weg bij Ajax. De Westduit ser zal binnenkort een tweejarig contract tekenen voor MSV Duisburg. Dit deelde manager Hans Kraay gisteren na afloop van de vriendschappelijke ont moeting AjaxHertba BSC mede. „Steffenhagen had bij Ajax een contract dat pas in 1976 afliep, maar hij wilde wel voetballen en niet op de bank zitten. Hij gaat uit eigen vrije wil bij Ajax weg", aldus Kraay, die er aan toevoegde dat Ajax nog steeds tracht een aanvaller aan te trekken. Ben eventuele aankoop zal zeker niet geforceerd wor den gedaan. Kraay ontkende niet dut er contacten zijn met Willy Brokamp. De Maastrictse Spits zit echter nog vast aan een vierjarig contract bij MVV. Geen fusie bij MMO HOOGMADE - De voetbal-afde ling van MMO gaat gee>n fusie aan met de afdeling Handbal. Tijdens de onlangs gehouden jaarvergadering van MMO werd wel gezegd dat de afdeling handbal ten allen tijde op steun van de voetballers kunnen reke nen. Tijdens zijn openingstoe spraak wees de heer Doeven, voorzitter van de afdeling voet bal op het tekort aan jeugdlei ders bij MMO. Hij raadde de le den aan de Teleac cursus voor jeugdleiders met voorlichting van de KNVB te gaan volgen. Verwachte wordt dat spoedig een goede oplossing gevonden wordt voor de moeilijkheden die zich voordoen bij de competitie wedstrijden van de standaard elftallen in de eerste klasse LVB. Tijden de bestuursverkiezing werden de heren Doeven en Van der Voorn herkozen. In de vaca ture van de heer Jansen werd sportiviteit), die de spelers ten beste gaven. Wonderlijk dat de topscorers van de zonj dagse LVB van het vorige zoen, Rob Crama (ZLC) en Pini van Wetten (Bernardus) hel deze keer lieten afweten. He) enige doelpunt in deze ontmoe; ting werd namelijk in het begin gemaakt door Theo van Goozerj (vorig seizoen één keer de roos getroffen en in de serie oefeni wedstrijden voor de twee maal aan de doelpuntenbak! De spits van Bernardus scoordq na voorbereidend werk zijn aanvoerder Bart de Roti met het hoofd. En dat Is ni| weer iets, dat Theo tot nu tot nimmer zo lukte, dat werker met het hoofd....Bij Bernarduj viel het goede keeperswerk var Sjaak Vriesekoop nogal in dt kijker. H'woudse Boys Een combinatie van Aktief Am sterdam fungeerde zaterdag al: sparringpartner van het stan daardteam van Hazerswoudst Boys, dat de wedstrijd met eer 0—3 overv/inning afsloot. Me een sterk bezet middenveld er een prijzenswaardige conditid kwamen de Boys, die voor dd pauze door een treffer var Vondeling op 01 kwamen, vrij sterk voor de dag. Ex-Altiorspe- Ier Martin Kampman zette vlak na de thee zijn nieuwe ploeg op 02. Jan Vondeling schoot de Boys bij het scheiden van de markt naar 03. Hazerswoudse Boys oefer.t woensdagavond orq 18.30 uur op eigen terrein tegen Postalia. Bernardus speelt don derdagavond, ook thuis, tegen Sleutels (aanvang 18.30 uur). sjz S.J.Z. dat in zijn oefencampgane aanvankelijk nogal mager voon de dag kwam kreeg daarna dull delijk de opgaande lijn te pak- ken. Dat werd gistermiddag derstreept in Zeeland, waarn een weekendtrip werd gemaakt In Middelburg moest de vierde klasser Zeelandia een fikse 6—1 nederlaag incasseren. Hiermei werd aangetoond dat de groen witten vooral aanvallend aar kracht hebben gewonnen. Me goed voetbal werden uitgespeel de kansen gecreëerd v/aaraar de gehele ploeg deel had. Sjaak van Slingerland opende de score en met goals van Gerard Lelie veld en Gerard Bos werd voor de rust de helft van de produk- tie bereikt. Na de hervatting na men Jan Mooijman en Tom Meer de plaatsen in van Gerard Lelieveld en Ben van Kempen Jan Mooijman scoorde 50 en 60 terwijl Wim Bos met een fraaie goal het halve dozijn volt maakte. Aanvankelijk wist Woubruge thui^ tegen Be Fair nog goed tegenj stand te bieden en werd het een gelijk opgaande strijd. Maar na het eerste doelpunt van de sneB le J. van Rijn, gevolg van een' grote defensiefout van de Wou- brugse achterhoedel bleek het klasseverschil tussen een derdej klasser en een ploeg uit de afj deling steeds duidelijker. De be zoekers belaagden doorlopenr het Woubrugse doel en de ver dediging had handenvol werk om de Waddinxveense stormlo pen te weerstaan. Neg voor dl rust vergrootte Van Rijn, alleet doorgebroken, met een diago naai schot in de uiterste hoek de voorsprong op 0—2. In d< tweede speelhelft hetzelfdi beeld: een zich wanhopig verde digende thuisclub, die slechts zelden gevaarlijk werd voor hel doel van Be Fair. Bij een mis verstand voor het Woubrugsi doel was het A. Sleeuwenhoek die handig van de gelegenhei" gebruik maakte om zijn c' een veilige voorsprong van 0- te geven. Een ondankbare taal voor doelman van Oostindië, di( evenwel geen schuld had deze verdiende nederlaag. Ter Leede Ter Leede heeft de oefenwedstrijd tegen Capelle, die zaterdag ge speeld werd, met 21 gewon nen. Na drie minuten keek Tel Leede, dat nog lang niet com pleet was, tegen een 0—1 ac" terstand aan. Het duurde vlak voor rust voor Ter Leed in vorm kwam. Toen kon de beste man van Te Leede Hans Bisschop goed voor zetten en Cees van der Zwar maakte er een doelpunt van Hierna bleef Ter Leede aanval len en nog voor rust kon Jat Zandvliet 2—1 scoren na een al gepaste voorzet van Hans Keu ning. Aanstaande zaterdag spe len de Sassenheimers hun eer ste competitiewedstrijd tegei WHS uit Tholen. Teijliiïgen De heer Van Goozen nam de plaats in van de heer Witteman, Teylingen heeft gisteren een jubi leumwedstrijd tegen de eersl klasser DHL uit Delft met gewonnen. De Sassenheimer drongen met snelle aanvalle DHL op eigen helft. Ui scherp voorgezette corner va Frank van Dam kon Martie Dofferhoff al spoedig zeer frai inkoppen. Na een half uur zorg de Hans van der Berg met schitterende kopbal voor toen Nico van Veelen een vrij trap afgepast voor de doelmonT plaatste. Ook na de rust bleef TeylingeJ j aanvallen. Een enkele tegenaan val zorgde voor enige spanning Eenmaal moest Fons Stikvnod voor Teylingen op de lijn red I ding brengen. Nico van Veelei maakte uit een strafschop he derde doelpunt.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 16