Randstad Sport officieel over Bevreemding bij UDO over gemeentelijke plannen Nicolaas Boys overladen met vele cadeaus Spaanderman beslist derby in voordeel Noordwijk Roodenburg streekelftal net de baas mm Hl Na de officiële opening speelde Randstad Sport nog een wedstrijd tegen Zwart-Blauw. Hier een spelmoment uit deze wedstrijd. Van onze correspondent VOORSCHOTEN Door het onthullen van een plaquette met de namen van de leden die de bouwcommissie vorm den opende zaterdagavond burgemeester J. van der Haar het nieuwe clubhuls van de voetbalvereniging Randstad Sport in de wijk Adegeest in Voorschoten. „Dank zij het positieve beleid van de gemeente ten aanzien van de sport in Voorscho ten", aldus voorzitter G. Schellevis, „en de vrijwillige medewerking van vele leden is het de vereniging mogelijk gemaakt een clubhuis te bou wen. De subsidie van de ge meente, de verhoging van de contributie, de opbrengst van de kantine gedurende de laatste drie jaar, de bouw steenactie, de twee loterijen hebben met elkaar gezorgd voor het benodigde bedrag. De vereniging heeft 150.000 bespaard door het ontwerp en de bouw over te laten aan de eigen leden. Gedurende vier maanden is een legertje van 50 tot 60 man in de vrije tijd werkzaam geweest onder leiding van de bouwcommis i een honderdtal balons was voor de jeugd van Randstad Sport een van de hoogtepunten van de festiviteiten rond de officiële opening van het nieuwe sie bestaande uit de leden J. Verschoor, de ontwerper van het clubhuis, Van Dinten en Van der Meide." Burgemeester Van der Haar noemde de ontwikkeling van Randstad Sport de evolutie van kantine naar clubhuis. Evenals de buur „Foresca- te", de hockeyvereniging, had Randstad Sport er graag nog een of twee speelvelden meer willen hebben, maar dat is voor als nog onmoge lijk. Het nieuwe clubhuis is ontwor pen door het Randstadiid Jan Verschoor. Het exterieur ziet er bijzonder mooi uit door de aparte vorm. Binnen is er alle zorg besteed aan de sfeer. Ruim van opzet met een gezellige bar en mo derne verlichting is de grote ruimte smaakvol ingericht en geschikt als ontmoetings ruimte voor iedereen. Naast een bestuurskamer is er ook een grote ruimte speciaal in gericht voor de jeugdafde ling, die hiermede een eigen „home" krijgt. Ook de trai ners krijgen een eigen ka mer. Er zijn zes kleedlokalen met eigen douches en w.c.'s en twee scheidsrechterskamers. Kortom het is een clubhuis, waar ieder sportief ontvan gen kan worden. Randstad Sport heeft als eerste sport vereniging zgn. sauna-dou ches (warm-koud). Deze dou ches zijn een expiriment en het resultaat van deze wis seldouches zal nauwlettend gevolgd worden. De toegangsweg naar het nieu we Randstadsportterrein is nu nog via een fietspad met ontheffing voor auto's naar de sportterreinen van Rand stad en Forescate. Met de aanleg van de Admiraal de Ruytersingel is vorige maand een begin gemaakt en zodra deze weg gereed is, heeft het sportveldencomplex een betere toegang. OEGSTGEEST - Naar aanlei ding van uitlatingen gedaan In de Oegstgeesterraad, don derdagavond jl. met betrek king tot het bestemmings plan Centrum, is er bij de voetbalvereniging UDO grote ontstemming ontstaan. Bit vindt zijn oorzaak in het feit dat er in de toekomst op het huidige ASC-terrein een bejaardencentrum zal verrij zen en dat men de toezeg ging heeft gedaan dat ASC in het sportveldencomplex "De Voscuyl" naar alle waarschijnlijkheid een drie tal sportvelden zal krijgen. Dit voor wat betreft het Noordelijke gedeelte van het complex. Volgens het be stemmingsplan Haeswijk zou ASC echter vervangende ter reinen krijgen over het Oegstgeester Kanaal. De uit spraak van het college klonk velen als een nieuwtje in de oren. Een woordvoerder van UDO: "Ik ben zelf lid van de sportraad en wist nérgens van". De toezegging is in flagrante strijd met de sport- nota van maart 1972., Daarin staat cp pagina 14 onder het hoofdstuk "Voorzieningen ten behoeve van de sport" letter lijk: "Het ruimtegebrek van "Oegstgeest" en "UDO" zal geheel zijn opgelost indien ten Noorden van de korfbal- velden aan de Voscuyl in de toekomst 3 voetbalvelden en een oefenboek worden aange legd. Na de realisering daar van zouden de verenigingen "Oegstgeest" en "UDO" ie der over een eigen voetbal complex kunnen beschikken, bestaande uit drie velden en een oefenhoek. Gezien de bij zonder sterke groei van bei de verenigingen is de behoef te daaraan bijzonder groot". Men voelt zich nu bij UDO „genomen". „Wat er in de nota van 1972 staat, geldt nog steeds. Samen met Oegst geest beschikken wij met 60 elftallen over 3/2 veld en nu zou ASC dus plotseling de beschikking kunnen krijgen over velden die ons zijn toe gezegd, kortom over een compleet complex. En dat terwijl UDO thans deelt met Oegstgeest en zodoende nóóit over een voetbalzaterdag kan beschikken, kortom wij laten het er niet bij zitten". Van onze sportredactie NIEUWVEEN Nicola-as Boys bestaat dit jaar 40 jaar en dit heuglijke feit werd zater dagmiddag luister bijgezet met een receptie, waarop vertegenwoordigers van een groot aantal instanties het woord voerden. De heer Breedy, voorzitter van de afdeling Gouda van de KNVB opende de lange rij sprekers. Hij bood de vereni ging de bondsvlag aan. Na mens de NKS beklom de heer Schoonderwoerd het spreekgestoelte. Ook hij wen ste Nicolaas Boyts toe, dat de club binnen niet al te lange tijd weer zal uitkomen inde KNVB. Burgemeester Breen, geflankeerd door beide wet houders en de gemeente-ar chitect wees op de goede be geleiding waarin de vereni ging zich onder aanvoering van voorzitter Kolle mag verheugen. Hierna namen di verse vertegenwoordigers be zit van de rostrum, hetgeen resulteerde in een groot aan tal geschenken. Vooral de wedstrijd- en trainingsballen waren hierbij goed vertegen woordigd. Wat de opmerking ontlokte, dat Nicolaas Boys hiervan in de komende twintig jaar wel goed voorzien zal zijn. De heer L. van Vliet, mede-op- richter van de vereniging en al 40 jaar consul, werd extra in de bloemetjes gezet. Heel het bestuur van Nic. Boys glundert bij het in ontvangst nemen van de Bondsvlag. (Van onze sportredactie) NIEUWVEEN - Ter gelegen heid van het 40-jarig bestaan van de voetbalvereniging Ni colaas Boys speelde een streekelftal, samengesteld uit spelers van Nicolaas Boys, Nieuwkoop Zevenhoven, Al- tior en TAW een wedstrijd tegen de Leidse eersteklas ser Roodenburg. Ondanks het op papier bestaande klasseverschil maakten de streekbewoners het de blauwzwarten af en toe erg lastig, Roodenburg had dan ook duidelijk moeite om zich aan te passen aan het stevi ge en enthousiaste spel van het gedegenheidselftal. Voor al na rust, toen Roodenburg via een goal van Henk Mon- tagne op 0-1 kon komen, hing de zege van de technisch be tere Leidenaren meermalen aan een zijden draad. Het hard zwoegende team wist echter niet te profiteren van de gaten, die vooral op rechts bij de Noordbewoners vielen. NOORDWIJK In het jaar lijkse treffen tussen de beide Noordwijkse ploegen Noord- wijk en SJC is de weeg schaal naar de zatrdagploeg doorgeslagen. Waarschijnlijk door de felle zon otaardde de eerste helft in een lauwe vertoning. On danks het grote overwicht kwam Noordwijk pas laat tot scoren. Kort voor rust kwam een voorzet van rechts van Arie Wijers, weer terug bij Noordwijk, afgemeten bij het hoofd van Kees Spaander man. Dit ene doelpunt bleef de enige beloning voor de thuisclub, in deze helft. Na rust had Noordwijk Van Kesteren en Bröring in de gelederen. Het tweede doel punt bleef niet lang uit. Weer was het Wijers die de voorzet gaf. Nu was het Jan Willem Bogers die de bal het doel in liep. Een kopbal van Wijers vormde de inleiding voor de derde Noordwijkse treffer. De bal werd door een verdediger met de hand gestopt en Kees Karstens be nutte de terecht toegekende strafschop. Toen halverwege deze helft Albert Spaan derman het vierde doelpunt aantekende, was de wed strijd voor Noordwijk niet serieus meer. SJC kreeg hierdoor enkele kansen maar de stand bleef 4-0. Bij SJC viel de al wat oudere Dirk Heemskerk op als beste Forpholtc Foreholte kwam het afgelopen weekeinde uit in het TZB- toernooi in Zandvoort. Voor de club uit Voorhout was het een geslaagde middag. Be halve de eerste plaats werd ook de extra prijs voor de sportiefste ploeg binnenge haald. Door in de poule zowel Cronjé, mm als VW en TZB met 1-0 te verslaan, kwam Foreholte in de finale terecht, waarin te gen het reserve elftal van Vitesse'22 uit Castricum ge streden moest worden. Na eerst met 1-0 achter gestaan te hebben, wonnen de Voor- houters door doelpunten van Van Dijk en Van Schoten. Tweede werd Vitesse 22, derde de organiserende club TZB. WSB Als het WSB gistermiddag een beetje had meegezeten dan had tegenstander Quick Steps met een enorme neder laag de biezen moeten pak ken, maar het liep allemaal anders af. Hoewel de Noord- wijkerhouters domineerden kon men de weg naar het doel maar moeilijk vinden en dat was voor een belang rijk deel te wijten aan de manier waarop de Hage naars er tegenaan gingen. WSB kon daardoor maar moeilijk in het juiste ritme komen en de vele kansen die desondanks toch nog kwa men werden nog gemist ook. Vooral Willem Brama en Frits de Reus schoten keer op keer net naast of vonden de spectaculair keepende Haagse doelman op hun weg. Een fout In de WSB-verde- diging was er de oorzaak van dat de Noordwijkerhou- ters voor rust nog op een (onverdiende) achterstand werden gezet. Na rust eenzelfde spelbeeld met een aanvallend WSB en een fel van zich afbijtend Quick Steps. Dankszij een doelpunt van Hans Heems kerk kwam WSB tooh nog aan de gelijkmaker. DOSR Ondanks een bijna constant veldoverwicht heeft het Roe- lofarendsveense DOSR giste ren In Hlllegom geen kans gezien Concordia beide pun ten af te pakken. Het moest genoegen nemen met een ge lijkspel. Het werd een vrij pittige wed strijd, waarin DOSR aanvan kelijk nogal wat onwennig stond tegenover het vrij har de spel van de Hillegom- mers. Toch wist DOSR, dankzij uitgekiend dieptespel vooral op het middenveld de touwtjes in handen te nemen wat in de eerste helft dan ook prompt een doelpunt op leverde. Broesterhuizen gaf op maat door aan Gerrie Rietbroek, die met een kop stoot DOSR de voorsprong bezorgde. Toch zou DOSR niet lang op winst blijven staan. Een mis verstand in de verdediging, een kwartier in de tweede helft, werd de hardknokken- de roelofarendsveense forma tie, fataal. De achterhoede bleef staan voor vermeend buitenspel en toen men een maal door had dat de scheidsrechter er anders over dacht was het al te laat. Doelman Jos Oomen kwam nog wel snel uit het doel, maar hij verzuimde het leder voor de voeten van de toesnellende Concordiaspeler weg te graaien.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 16